PAASDRUKTE VIEL MEE IN KENNEMERLAND „Structuur kottervloot is sterk veranderd" „Ik tank altijd alles door elkaar," zei ik, „en nooit een centje pijn." Boron,a<e 1 Caltex service: Garage „WIJKEROOG" SM"9t"o-M,V5fSEN'N caltex barage Zentveld en van Breemen hk IJmuiderstr.weg - IJmuiden - Tel. 12181 Caltex service Automobielbedrijf J. GIESBERTS uumsu?denee.ktelegi4V5I GARAGE STORMVOGELS VERLOVINGS RINGEN Tunnel bleef vrij van opstopp i ngen Ontslagen in vishal Scheveningen Auto's botsten in Castricum Rustige „paastocht voor de vrede" Visexport naar Frankrijk Executante biedt 850.000 voor de „Geonick" Rugbywedstrijd op koninginnedag Overstromingen in Oost-Ja va eisen zeker 10 levens Voorzitter Vissersbond: DINSDAG 16 APRIL 196 8 l Bt In Veisen In Amsterdam Mauritius wordt 124-ste lid van de VN Gerechtelijke verkoping in Haarlem De kruik gaat te water tot hij barst: krak. Daar sta je. Misschien om een pietluttige reden. Verstopte sproeier. Was dat nodig? Waarschijnlijk wel. Omdat u toevallig benzine had getankt, zonder chemische toevoegingen om de carburateur schoon te houden. Goede merken, zoals Boron, hebben wel deze toevoegingen, zogenaamde „additives" Een additive om voortijdige ontsteking tegen te gaan, een additive om ijsvorming in uw carburateur te voorkomen (die kan zelfs hartje zomer nog bevriezen) een additive om uw tank voor verroesting te behoeden, een additive om vuilaankoeking in de motor tegen te gaan, een anti-koolafzetting additive om uw kleppen en verbrandingskamers schoon te houden, en ga zo maar doör. Gezamenlijk maken ze Boron tot wat men noemt: „beschermingsbenzine". Een kreet, die al aardig op weg is om een gevleugeld woord te worden. En dat is ook wel terecht, vinden wij. Want Boron geeft inderdaad voortreffelijke bescherming. Vooral in combinatie met een werkelijk goede olie. „Beschermings-olie", zogezegd, die wij verkopen onder naam „Chevron Supreme". Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wij zelf. Of u 't daarmee eens-kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor niets: beschermingsbenzine service - stationn - wÜk aan Zeeërweg 19 4 KALVERSTRAAT 9 - IJMUIDEN-O. - TEL. 14806 Stijlvol klassiek of fonkelend van enthousiasme. Grote keu ze en gezellig kiezen. Fraaie gravering is bij de kosten in begrepen. Prijzen vanaf f 120.- p.p. MARKTPLEIN - KENNEMERLAAN LANGE NIEUWSTRAAT - IJMUIDEN VI belai West wijle uit l is 0' Be lieke van toor uit z de Hille Ti; men gen uit c die r ne v W< paste Zaan richt Hij i derei den, Op Zaan len zijn den grote Voor And: bew; Na Zaan illusl lang: werl sief zelf bewt niet vrier colle Ds van paste eigei 'n be ten e de g hoop en o: de n Va toor en K oud en I onde herd steec de l St Spre tie. G< filia 19 te St Ope G Plei 21.31 sen- mee Sani Wüs R Will en stra SI te l 12 i V serl 20.1 20.1 van stri (Van een onzer v ;gevers) IJMOND. De paasdrukte is voor wat deze streek van het land betreft bijzon der meegevallen. In feite bezien van uit het standpunt van de hotel- en pensi onhouders en de strandpachters, wat tegengevallen .Ondanks alle voorspellin gen heeft men in dit gebied geen „hausse" gekend. Elkeen kon onderdak worden ge bracht en men had zelfs nog voldoende slaapgelegenheden over. Als oorzaak kan hiervoor worden aangewezen het niet be paald aanlokkelijke weer op Goede Vrij dag, waardoor de meeste buitenlanders meer in 't binnenland zijn gebleven. Voor de VVV-kantoren is de paaszaterdag het drukst geweest, echter zonder record-ge tallen. aan. Vrijdagavond is er in Beverwijk slechts één bus met toeristen aangeko men. De passagiers konden snel worden onderdak gebracht. Zaterdag was het 't drukst. Daarbij hadden de Duitsers, die een onderkomen zochten de overhand. Ver der telde men Fransen en Engelsen. De hotels in Wijk aan Zee waren alle zo goed als geheel besproken voordat Pasen aanbrak. Deze badplaats is bezocht door 33 autobussen waarvan de inzittenden hun logies al tevoren hadden besproken. De genen, die op eigen gelegenheid kwamen behoefden weinig moeite te doen om on derdak te vinden. De VVV-kantoren in Beverwijk en Wijk aan Zee konden hen allen helpen. Hetzelfde gold voor degenen die Heems kerk hadden uitgezocht. Daar concentreer den zich voornamelijk Duitsers met daar naast Amerikanen en Engelsen. Men boek te hier 240 overnachtingen. Aan het strand is het gedurende de beide paasdagen gezellig druk geweest. Van echte top-dagen kon echter allerminst worden gpsproken, Ook op het VVV-kantoor op het Markt plein m IJmuiden is men erin geslaagd alle vreemdelingen in deze gemeente on- drr te brengen. Op Goede Vrijdag waren dit er ruim honderdtwintig, zaterdag nog door hondertien buitenlanders gevolgd. De directeur en zijn staf zijn hiervoor tel kens tot des avonds ongeveer elf uur op het kantoor aanwezig geweest, terwijl men voor alle zekerheid ook zondagavond nog geopend was. Dit laatste bleek ech ter met noodzakelijk. Het is een gezellige drukte geweest, waarbij geen enkele vreemdeling behoefde te worden teleur gesteld. De meeste buitenlanders waren weer uit Duitsland afkomstig, in aantal gevolgd door Fransen en Amerikanen. Ook boekte men nog voor vreemdelingen met een paspoort uit Joegoslavië, Peru en Brazi lië. Bij de camping is sprake geweest van een record drukte, waarbij dankbaar ge bruik kon worden gemaakt van de on langs gereed gekomen uitbreiding. IJMUIDEN. In het kader van de bezuinigingsmaatregelen die het exploita tietekort van de Scheveningse visafslag dat op een kwgrt miljoen gulden per jaar wordt geraamd moeten verminde- ren:. ZLll'en binnen twee maanden waar schijnlijk zeven van de 23 man personeel worden ontslagen. B. en W. van Den Haag zullen hierover nog moeten beslissen. (Van een verslaggever) CASTRICUM. Op tweede paasdag 's morgens tegen negen uur probeerde een inwoner van Castricum op de rijbaan van de Stationsweg zijn auto te keren. Hierbij zag hij niet, dat uit tegenovergestelde richting een personenauto naderde, welke bestuurd werd door een inwoner van Dordrecht. Bij de hierop volgende botsing werden de beide wagens ernstig beschadigd, ter wijl een inzittende uit de auto van de Dordrechtenaar licht gewond werd. AMSTERDAM. In samenwerking met de Algemene Studentenvereniging Amsterdam heeft het in 1961 opgerichte Comité voor de Vrede zaterdag voor de achtste maal een demonstratieve paas- DEN HAAG Voor de meeste vissoor ten en visprodukten, die in 1967 in Frank rijk werden ingevoerd, was Nederland de eerste leverancier. Ook in 1966 waren de meeste, produkten ^elfs in nog grotere mate afkomstig uit ons land. Nederland heeft echter niet kunnen pro fiteren van de belangrijke toeneming van de invoer in Frankrijk van gezouten ha ring. Ierland heeft in 1967 de plaats van ons land als belangrijkste leverancier van dit produkt overgenomen. Dit blijkt uit een nota van het bestuur van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten optocht gehouden in Amsterdam. Onge veer 350 mensen namen deel aan de tocht die startte vanaf de Oosterdokskade bij' het Centraal Station. Zij droegen span doeken met zich mee met o.a. de leuzen „Vietnam moet leven" en „Nederland uit de N.A.T.O." De optocht werd beëindigd met een bijeenkomst in de oude RAI- gebouw, waar enkele initiatiefnemers het woord voerden. De demonstratie verlieD rustig. v NEW YORK (AFP) De Veiligheids raad komt deze week bijeen om de toe lating van het eiland Mauritius tot de Verenigde Naties te bespreken en zijn toelating aan de Algemene Vergadering aan te bevelen. Het eiland zal het 124ste lid van de organisatie van de Verenigde Naties zijn als het door de Algemene Vergadering aan het eind van deze maand wordt toe gelaten. Mauritius is sinds 12 maart onaf hankelijk. De Velsertunnel heeft het verkeer even min moeilijkheden bezorgd. Dankzij de maatregelen van de politie en mede als gevolg van het feit, dat de automobilis ten kalm hebben gereden kon een regel matige verkeersstroom de tunnel passe ren. Op Goede Vrijdag reden 40.740 auto's door de tunnel. Zaterdag waren dat er 23.000; eerste paasdag is de tunnel ge passeerd door 41.370 auto's en 2e paas dag zijn 54.000 auto's geteld. Dit laatste getal is bepaald geen record. De VVV-kantoren in Beverwijk en Wijk aan Zee konden de drukte gemakkelijk (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Op de Panamese erts tanker „Geonick", die wegens faillissement aan de ketting ligt in de haven van Zaan dam, is vanmorgen bij de gerechtelijke verkoping in Haarlem een bod van f 850.000 gedaan. Het bod is afkomstig van mr. F. J. D. Theijse, de procureur van de executante. Dit is de Noorse ven nootschap „Skibaktieselskapet ABU" in Oslo. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Op Koninginnedag zal I in sportpark „Adrichem" een bijzondere wedstrijd de aandacht trekken van on- getwijfeld zeer vele toeschouwers. Op uit nodiging van de Beverwijkse „Koningin nedag-vereniging" heeft de Nederlandse Rugby-bond ervoor gezorgd, dat die dag om 3 uur een rubywedstrijd in het sport park wordt gespeeld. De Nederlandse Rugbybond heeft de or ganisatie van deze wedstrijd toevertrouwd aan de „Haagsche Rugby Club" die al tweemaal in successie kampioen van Ne derland is. In dit team zullen 7 spelers ko men, die deel uitmaken van het nationa le rugby-team. Dat zijn Salomon, Schol- ten, Snijders, Heckmann, Spijk, De Valk en v.d. Loos. De tegenpartij wordt ge vormd door een selectie-team van buiten landse, voornamelijk Engelse spelers, die in Nederland voor verschillende verenigin gen uitkomen en voor deze clubs een on- i misbare steun zijn om tot steeds betere prestaties op rugbygebied te komen. Het ziet er naar uit, dat de sportlief hebbers in Beverwijk, die ook nog een voetbalwedstrijd voorgeschoteld krijgen (om 5 uur) goed aan hun trekken komen op Koninginnedag. De vennootschap heeft een vordering van bijna 270.000 dollar op de eigenares van het schip, een vennootschap naar Li- beriaans recht, G. Papadakis N. Tziras Shipping Corporation in Monrovia, Libe ria. Begin deze maand is de „Geonick", een enkelschroef motorschip van 10.021 brt. dat in 1939 als olietanker werd gebouwd in Zweden, aan de ketting gelegd. De 31 bemanningsleden zijn toen teruggekeerd naar Griekenland en Spanje. De inzet van de executante op het schip was 100.000. Vanmorgen bestond grote belangstelling voor de verkoping in de arrondissementsrechtbank van Haarlem. Mr. F. P. E. Bloemarts, president van de rechtbank, had een zaal vol procureurs, notarissen en belangstellenden voor zich. Er werd bij opbod geboden tot 600.000, toen ging mr. Theijse alleen verder tot 840.000. De afslag stopte hij bij 10.000. Op dinsdag 23 april om half twaalf zal de beslissing van de rechtbank bekend worden gemaakt. DJAKARTA (ANP). Meer dan 80.000 I mensen in Oost-Java zijn geëvacueerd nadat de rivier de Solo buiten de oevers was getreden. De overstromingen hebben in twee weken van een tiental mensen het leven geëist. Met talloze boten is men bezig mensen die op daken van huizen of in bomen hun toevlucht hebben gezocht uit hun isole ment te verlossen. Het ministerie van So ciale Zaken in Djakarta treft maatrege len om hulp te bieden en het bestuur van Groot-Djakarta heeft de bevolking opge roepen levensmiddelen naar Oost-Java te zenden. Een product vap Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. Leuke attractie voor de kinderen ADVERTENTIE UTRECHT. De structuur van de Ne derlandse kottervloot is aanzienlijk ver anderd. Tot voor enkele jaren waren mo toren van 350 pk een uitzondering;, thans zijn kotters met motoren van 600 a 700 pk stelregel. De besommingen waren in het algemeen redelijk, maar de groep met de sterkere motoren springt boven het ge middelde uit. Dit zei zaterdagochtend de voorzitter van de Nederlandse Vissers bond (de grootste organisatie in de Ne derlandse visserij) tijdens de jaarverga dering in Utrecht. De Garnalenvisserij heeft het afgelopen seizoen, behoudens het recente voorjaar, ongeveer dezelfde uitkomsten gegeven als het jaar ervoor. Vergeleken met de voor gaande jaren gaat het met de mosselvis serij in de Waddenzee beter. De Neder landse Vissersbond is verheugd over de beslissingen die de minister van landbouw envisserij met betrekking tot de vissers havens heeft genomen. Er kan niet ge noeg worden gedaan aan verbetering van deze havens. De nieuwe haven aan de oord, waarin onder meer de vissers van Zoutkamp te recht kunnen, zal naar verwachting in 1970 worden opgeleverd. De Nederlandse vissersbond heeft de indruk dat de aan dacht teveel wordt gericht op het aan trekken van kapitaalkrachtige onderne mingen, die een overheersende invloed zouden kunnen gaan innemen. Het belang van de vissers is daarmee niet gediend. I De voorzitter pleitte tenslotte voor dui-1 delijke ministeriële taal ten aanzien van de haven van Urk. Hij heeft de indruk dat een soort „kiekeboe" wordt gespeeld, want de minister beweert te wachten op reacties uit Urk. Het gemeentebestuur van Urk is evenwel niet in gebreke gebleven. Het heeft al duizenden guldens geïnves teerd. „Aan zoethoudertjes heeft Urk niets."

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4