3] de ru liter Gymnasten uit Neuwied bezochten Beverwijk en mode en kwaliteit in jonge stijl Havenherichten Inbraken in Velsen Twee brandjes in IJmuiden Bustocht en wedstrijden Voordeel 2 Voordeel 3.- ZON FILTEREN? ft 111 1 Ipi SUMWAY Een produkt van Europa's grootste jaloezieönfabriek Ml Woninginrichtingen ADVERTENTIE Wethouder F. R. W. Kaebisch flankeerd door de voorzitter ..Turnlust"de heer W. Schipper de voorzitter van Heddesdorf heer E. Mosel. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Ernst Friesecke, van Duinkerken, IJmuiden; Reiger, Rochford; Tor Hollandia, Immingham: William J. Everard, Glasgow; Dania, Kopenhagen; Axel Gefle, Beverwijk; Tirgoviste, Gateshead; Riet! Terneuzen; Waalborg. Swansea; Spaarneborg Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Despatch Londen; Monica Hunksholm, Londen, IJmuiden Fivelborg, West Hartlepool, IJmuiden: Hannes Fesefeldt, Llandulas; Stephan-J„ Vargö; Alde- baran, Bristol, Zaandam; Jantje Eppiena, Udde- valla; Lingeborg, Swansea; Hilversum, Savan nah; Tweelo, Puttershoek; Vliestroom, Leith Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Ragni naar Simonsvik. IJmuiden. Praunheim, Quebec: Sheratan, Duinkerken. IJmuiden; Amrum Rouaan; Lauwersborg, Goole, IJmuiden: Lizard, Granville, Wormerveer; Bernardus. Kalmai" Meppel, Londen; Tor Hollandia. Gothenburg: Castor, Maldon; Diana-V., Colchester; Ch Bohl Goole, IJmuiden; Claus, Londen, IJmuiden: Eemland, Santa Cruz de Teneriffe; Susanne Fritzen, Cleveland, IJmuiden; Alcetas. Ashriod; Ernst Friesecke, Duinkerken. IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Wedlooper van Lugnvik, Beverwijk; Mitropa, Conakry- Atlantis, Grüvon; Arran Firth, Antwerpen: Servaaskerk, Rotterdam; Skausund. Monrovia. IJmuiden; Styrsö, Rauma; Thea, Duinkerken, IJmuiden; Aardenburgh, Stockholm: Voline, Dagenham; Rheinstein, Hamburg: Afrika, Ant werpen; Brinda, Duinkerken, IJmuiden: Saint Phillippe, Hamburg; Westerdok, Llandulas: Wilhelm-S., Liverpool; Orator, Istanbul: Orphee Calais; Ouden. Tubarao, IJmuiden: Congokust. Le Havre: Notos, Venernsee; Ask, Gefle; Ips wich Pioneer, Le Lavre. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Ang lia, naar Immingham; Chiron. Bremen; Her mann Helen Gydingen; Fernglen, Emden, IJ muiden; Cito, Londen; Hydra, Londen. Maandag aangekomen te IJmuiden: Vesthav, van Coryton; Balduin, Sarpsborg. Velsen; Auriga, Jakobstadt; Valmiera, Ventspils: Bakala Dakar; Nerlandia, Aarhus; Cabal, Thames- haven, IJmuiden; Klaziena, Exerö; Heros, Kotka; Borwas. Malaga: Otello, Iggesund, Zaan dam; Spiekeroog, Oxelosund; New Frontiers Norfolk; Laristan. Isle of Grain; Eintracht, Ply mouth; John Kruse, Helsinborg; Fernspring, Monrovia; Strabo, Bordeaux; Ferngulf, Vera Cruz. Maandag vertrokken van IJmuiden: Glomar Grand Isle, naar Noorse kust; Themis. Ham burg; Waterland, Hamburg; Rijnstroom, Shore- ham; Hontestroom, Sheerness; Saxen, Antwer pen: IJstroom, Dagenham; Sumatra, Hamburg; Amstelstroom, Huil; Orphee. Antwerpen, Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Anna OI- dendorff, van Palma de Majorca; Anina, Rot terdam: Chelyuskinets. Porticello; Düsseldorf. Bremerhaven: Ali Damhof. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Marsehen- land, naar Ipswich: Zeevaart. Londen. I Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) neem meteen de beste van Europa's grootste jalouzieënfabriek •fc vlugge levering lür gratis plaatsing lür 5 jaren garantie v';. -X- mterme ubel (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken bij het aan de rijksweg Haarlem-Alkmaar bij Sant poort rechts gelegen benzinestation. Men is binnengedrongen door het vernielen van een ruit, waarna enige autolampjes en bougies en een paar liter remolie werden meegenomen. Uit de aard van het gesto- lene meent de politie te mogen afleiden, dat de dader een vrachtautochauffeur in moeilijkheden is geweest. Voorts werd maandag een inbraak ont dekt in het kantoor van de Blauwband Express aan de Leeghwaterstraat in Velsen-Noord. Dit werd mogelijk door het vernielen van de hefboompjes van een ruit waarna men kennelijk op zoek naar geld is geweest. Dit werd tenslotte gevonden in de la van het bureau van de directeur, zodat ongeveer vijfhonderd gulden wordt vermist. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In een zelfgebouwde keuken, die op een reeds bestaande uit gebouwde keuken was geplaatst ,is zondag morgen brand uitgebroken. De bovenbe woners van het huis aan de Trompstraat in IJmuiden waren in de huiskamer, toen de brand ontstond. Het dak werd door het vuur vernield en tevens liepen een was automaat, een stofzuiger en enkele klei nigheden schade op. Omtrent de oorzaak van de brand wordt een nader onderzoek ingesteld. De brandweer moest maandagavond uitrukken voor een brandje, dat in een door de jeugd gebouwde „rovershut" aan de Bellatrixstraat in IJmuiden is ont staan. uitwisselingen, waarvan men in 1964 bij het toen gelegde contact niet de verwach ting had dat deze zulk een grote vlucht zouden nemen. Naar de mening van de wethouder zijn het met name de sportverenigingen ge weest, die het hunne hiertoe hebben bij gedragen. „Juist deze verenigingen lopen vooraan om een verbroedering tot stand te brengen, hetgeen toch het doel van de ze uitwisseling is", aldus de heer Kae bisch. Hij hoopte, dat deze goede contac ten tot in lengte van dagen zouden blijven voortbestaan. De voorzitter van de Duitse turnvereni ging, de heer E. Mosel, dankte voor de uitnodiging en inviteerde de Beverwijkers nu reeds voor een tegenbezoek. Namens „Turnlust" sprak de heer W. Schipper zijn vreugde erover uit, dat het juist de wethouder van sportzaken was, die hun gasten officieel ontving. Hij overhandigde de wethouder een fraai boeket bloemen in de kleuren van „Turnlust". In het verenigingsgebouw aan de Ples- manweg kwamen de Beverwijkse en Duit se sportvrienden 's avonds gezellig bijeen Eerste Paasdag maakten de Duitse gas ten een bustocht. Op de ochtend van de tweede Paasdag zijn er in de gymnastiek zaal aan de Van der Hoopstraat wed strijden tussen en demonstraties door de beide verenigingen gehouden. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. De Duitse turnvereni ging „Heddesdorf' 'uit Neuwied is het af gelopen Paasweekeinde de gast geweest van de Beverwijkse gymnastiekvereni ging „Turnlust". Wethouder F. R. W. Kae bisch heette de Duitse gasten in het stads kantoor welkom namens het gemeentebe stuur. Spreker zeide blij te zijn met deze Dood in politiecel. Enkele uren nadat hij ter ontnuchtering in een van de cellen van het politiebureau op de Linkerveer- dam was ingesloten, is zondag een 41- jarige olieman overleden. Sectie wees uit dat hij ten gevolge van alcoholver giftiging was gestorven. Ook onze Jongens afdeling deelt volop in de voordelen van onze Prijs-Primeurs. Let op de blauwe cheque, die precies aangeeft hoe veel u minder betaalt dan eigenlijk zou moeten. "TWbr,-' Stoer jack van wasbare Terlenka katoen 65/35, met rits en Helanca boord en manchetten. Normale prijs (maat 152) 28.50. Exclusief bij Kreym- borg als Prijs-Primeur Piekfijn jack van oerdegelijk Terlenka katoen 65/35. Boord en manchetten van Helanca. Maat 116 kost normaal 20.50. Als Prijs-Primeur maar IJzersterk jack van wasbare Terlenka katoen 65/35 (ge sloten met drukknopen). Sluit strak op de heupen. Maat 140 normaal 29.50. Als Prijs- Primeur Pittig jack van dubbel Terlenka katoen 65/35 met ritssluiting. Afsluitende heupband. Maat 128 normaal 26.-. Als Prijs- Primeur Kleine stijging per maat. Let op: er zijn nog vele andere Prijs-Primeurs op al onze afdelingen,

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6