Walter Godefroot ook beste in Gent-Wevelghem iRn Jong Oranje u itdagingscup gaat trachten te winnen Bulgaarse coach blijft in de Balkan Irene Aarens (HPC) wordt concurrente voor Coby Buter Amancio niet tegen United WINNAAR RONDE VAN VLAANDEREN Britten tobben met Davis Cup-spelers BMHC gelijk tegen Oxford Böhm veroverde jeugd-schaaktitel Drie jeugdtitels voor Piet Ridder Manchester City uitgeschakeld in Engelse League Huub Adriaans: „In Limburg zijn er drie betaalde clubs te veel" Gios tegen Vesmia om titel Weer zege voor Harry Steevens Chris Nobels in titelstrijd 57/2 Pupil van Carlile in Nederlandse jeugdzwemploeg tegen de Zweden Engelsen straffen doping zwaar Anneke Staring in hockeyteam tegen Ierland WOENSDAG 17 APRIL 1968 17 Remise tussen Spassky en Gelier Op terrein van BDHC Theo Reitsma Badmintonploeg voor Helvetia Cup WEVELGHEM. Walter Godefroot. de oud-wielerkampioen van België, heeft dinsdag, nauwelijks drie weken na zijn overwinning in de ronde van Vlaanderen, opnieuw een belangrijke wegwedstrijd op zijn naam gebracht: GentWevelghem. In liet Westvlaamse provinciestadje won de 25-jarige Belgische prof de sprint van een groepje van zes renners, die in twaalf kilometer voor de eindstreep, in Waasten waren ontsnapt. De strijd werd, zoals in het verleden vaker is geschied, beslist op de West vlaamse heuvelen. Even na de beklim ming van de Kemmelberg, ongeveer 40 kilometer voor Wevelghem, vormde zich een grote kopgroep (22 renners), waarin alle favorieten waren vertegenwoordigd. In Waasten zag Willy Vanneste kans uit deze groep te ontsnappen en Walter Gode froot wist zich, met vier anderen, bij de vluchteling aan te sluiten. Zij bouwden een voorsprong op en konden die tot de finish handhaven, ondanks het feit dat de door Rik van Looy geschaduwde Eddy Merckx alles in het werk stelde aanslui ting bij de vluchters te verkrijgen. Peter Post en Jan Janssen, die vlak na de start een lekke band kreeg doch snel weer bij was, hebben op de Vlaamse we gen een actieve rol gespeeld. In de perio de dat een aanval op een kopgroepje van acht renners, dat na 20 kilometer tot stand kwam en in Oostende bijna vier minuten voorsprong had, werd ingezet, waren de Nederlanders, naast Merckx, Godefroot en Anquetil steeds vooraan te vinden. Toen na 158 kilometer, in Bese- lare, het veld weer bijeen was en, na vele korte ontsnappingen waarbij vooral Janssen was betrokken, de beslissende ontsnapping werd ingezet, sprongen Post en Janssen mee. Twaalf kilometer voor de eindstreep konden zij echter niet met Van Neste en Godefroot meekomen. Post moest zich in de eindrangschikking met de elfde plaats tevreden stellen. Janssen werd achttiende. 1. Godefroot (Belg.) de 246 kilometer in 5 uur 50 minuten; 2. Van Neste (Belg) op 3 lengten; 3. Gimondi (It.), 4. Planc- kaert (Belg), 5. Vandekerckhove (Belg); 6. Cooreman (Belg); 7. Van Springel (Belg) op 32 sec.; 8. Van Looy (Belg) op 45 sec.; 9. Merckx (Belg) z.t.; 10. De Boe ver (Belg.) z.t.; 11. Peter Post (Ned.) z.t.; 18. Jan Janssen (Ned.) z.t.; 25. Arie de Hartog (Ned) op 1.35; 33 Wim Sche pers (Ned.) op 2.05; 37. Jan Harings (Ned.) z.t.; 42. Gerard Vianen (Ned.) zt.; 63. Cees Zoontjens (Ned.) z.t.; 64. Jo de Roo (Ned) z.t.; 71. Henk Nijdam (Ned.) z.t.; 74. Peters (Ned.) z.t.; 81. Rik Wouters (Ned.) z.t.; 95 John Schepers (Ned.) z.t.; 100. Piet de Wit (Ned.) z.t.; 101. Eef Dolman (Ned.) z.t. s LONDEN Nadat Roger Taylor de rijen van de professionals heeft versterkt, dreigt de Engelse Davic Cup-ploeg ook zijn tweede speler kwijt te raken. Mike Sangster heeft besloten zich terug te trek ken om zich aan zaken te gaan wijden. Hawkinson, de voorzitter van de Britse keuzecommissie heeft echter hoop dat hij alsnog over zijn sterkste speler kan be schikken in de ontmoeting voor de eer ste ronde van de Europese zóne op 2 t.m. 4 mei in Bournemouth. Hij kan Sangster uitermate moeilijk missen. De Britten kampen met een niet gering opvolgingstekort. Eén van de voornaam ste kandidaten voor een plaats in het team is nog steeds Bobby Wilson, die de dertig al enkele jaren geleden is gepas seerd. Bobby won zaterdag in de finale van het toernooi van Cumberland waar mee het Engelse seizoen geopend werd met 6-3 6-0 van de Britse nummer zeven Peter Curtis. (Van onze sportredactie) FOLKESTONE BMHC heeft tijdens de paasdagen een toernooi gespeeld in Engeland. Het Folkstone international hockey festival geldt als een van de sterkst bezette clubtoernooien van Europa Op de eerste dag kwamen de Bloemen dalers tot een verdienstelijk gelijkspel (1-1) tegen het sterke elftal van de Ox ford University. De drie overige wedstrij den tegen Bacchanalians, North Wales en Alderley Edge Hogs gingen voor BMHC verloren. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT De Rotterdammer Böhm is in Amersfoort jeugd schaakkampioen van Nederland geworden De uitslagen van de partijen uit de ne gende en laatste ronde zijn: De Vries Böhm remise, Lu tij nLodeweges 0-1. Lig terinkWiersma remise, KlaassenMeij er 1-0, Van der PoelGoddery 0-1, Van BentumHarms 0-1, NijdamVan Dop 0-1. De eindstand is: 1. Böhm 7 p.; 2. Ligte rink 6; 3.-8. Meijer, De Vries, Lodeweges Wiersma, Van Dop en Klaassen allen 5; 9 Goddery 410. Van Bentum 4; 11. en 12 Van der Poel en Nijdam beiden 3'/«; Harms 3; 14. Lutijn l'/s punt. (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM. Nederlands jeugdkam pioen Piet Ridder toonde zich ook op de districtsjeugdkampioenschappen van Noord-Holland de sterkste jeugdspeler, ditmaal won hij alle drie nummers. In de finale van het jongensenkelspel ontmoet te hij Jan-Willem Bruntink. Jan-Willem die met Piet in het bezit is van het Ne derlands kampioenschap jongensdubbel. kon zijn tegenstander niet van winst af houden. Bij de meisjes werd Marjan Luesken eerste door een overwinning op Lili ter Metz. De 15-jarige Marjan was bijzonder op dreef en onlangs bewees zij al tot de Nederlandse top te behoren toen zij in het Benelux-toernooi jeugdkam pioene Joke van Beusekom en Tónny Pannemans, finaliste van de Nederlandse kampioenschappen uitschakelde. Lili ter Metz werd met 11-4, 11-9 aan de kant ge zet. Samen behaalden de Duinwijck-meis- jgs de titel in het meisjesdubbel door een overwinning op Grethe en Inge Rumeser van het Amsterdamse Soska. Piet Ridder behaalde zijn tweede titel met Guus de Vogel. Na een lange strijd wonnen zij van Jan-Willem Bruntink en Peter Smit met 11-15, 15-10, 15-7. In het gemengd dubbelspel ondervon den Lili ter Metz en Piet Ridder weinig tegensténd. In de finale versloegen zij de jeugdige Inge Robbé en Rob Ridder. LONDEN. Manchester City zag in de Engelse League door de 0-1 nederlaag te gen Chelsea zijn kans op het kampioen schap in de eerste divisie, na de gunstige resultaten van Pasen, in rook opgaan. Alleen een onverwachte inzinking van de leiders Manchester United en Leeds Uni ted, zou de City nog een kleine kans op de uiteindelijke zege kunnen bieden. Het winnende doelpunt werd door Alan Bir- chenall reeds na vierentwintig minuten spelen voor Chelsea gescoord. Stoke City, dat onder aan de ranglijst staat, zet alles op alles om degradatie te voorkomen. Te gen lotgenoot Coventry City, dat na een uur reeds tegen een 3-1 achterstand aan keek, werd tenslotte met 3-3 gelijkge speeld. De overige resultaten waren: Lei- cester CityBurnley 0-2; Nottingham Fo restWest Ham United 1-1, Sheffield WednesdayEverton 0-0. SCHERMEN. De Pool Kaczmarek is wereldkampioen floretschermen bij de jeugd geworden. In de barrage versloeg hij de Rus Yoenitsjenko. (Van onze sportredactie) Donkere wolken pakken zich samen boven de Limburgse voetbalhemel. Sit- tardia is er zelf al van overtuigd dat er geen schijn van kans op behoud van de plaats in de ere-divisie bestaat. For- tuna vooral na de nederlaag tegen PSV is in volle hevigheid in de de gradatiestrijd betrokken en bevindt zich op de voorlaatste plaats. De po sitie van MVV is iets rooskleuriger, maar ook de prestaties van de Maas trichtenaren doen het publiek niet in drommen naar het sportpark stromen. Limburgia en Roda JC leiden al enkele jaren een uitzichtloos bestaan in de tweede divisie. Deze opeengehoopte el lende heeft eindelijk ook de Limburg se voetballeiders verder doen kijken dan het eigen erf. Er is één manier om het Limburgse voetbal uit de malaise te helpen: concentratie. Huub Adriaans sinds de invoering van het betaalde voetbal de meest op de voorgrond tredende voet balpersoonlijkheid in Limburg, heeft zich opgeworpen als de grote voorvech ter van een topfusie in Limburg. De (Van onze volleybalmedqwerker) HAARLEM. Vanavond wordt in de Kennemer sporthal in Haarlem het voor laatste competitie-programma afgewerkt. De damesploeg van Gios duelleert met Vesmia, haar naaste concurrente, met het kampioenschap van de afdeling als in- CAMEMBERT. Harry Steevens heeft I zet. Ook voor de damesploeg van DSS lig- gisteren de 22e editie van de wegwed- gen de bloemen klaar. De DSS-dames ont strijd Parijs - Camembert gewonnen. De moeten de Blinkert, dat in de tweede klas- jonge Nederlander legde de 253 kilometer se lange tijd de race met DSS volhield. af in 6 uur 3 minuten 15 seconden. Harm Ottenbros eindigde met een achterstand van 15 seconden op de vierde plaats Het programma voor vanavond luidt: Dames: Alliance 3 HBC 2-, Vesmia Gios (20.15 uur), Vesmia 2 OVRA De uitslag luidt: 1. Steevens (Ned) 253 HBC JBS, FES die Raeckse 3, HVS - - 2 VCIJ, DSS de Blinkert (21.15 uur) Gios 3 FES 3. Heren: Gios OVRA, OVRA 2 die Raeckse 2, WIK HVS 4, HSVC 3 HVS 5, OVRA 5 Serve. SOEKHOEMI. De zevende partij uit de tweekamp tussen de Russen Spassky en Geiler is in remise geëindigd. De partij HAARLEM. Op een drietal plaatsen was afgebroken. Spassky leidt in deze In Nederland zijn dit weekeinde Haarlem- tweekamp voor de kwartfinales van het se biljarters aan de slag in persoon- kandidatentoernooi nu met 5-2. Er worden lijke kampioenschappen. Het belangrijk- tien partijen gespeeld. kilometer in 6.03.15, 2. Izier (Fr.) zt., 3. Dumont (Fr.) op 15 sec., 4. arm Ot tenbros (Ned) zt., 5. Lemeteyer (Fr.) zt (Van onze biljartmedewerker) (Van onze sportredactie) SOFIA. Boskov de trainer van de Bulgaarse voetbalselectie had gisteren niet veel zin om het trainingskamp van zijn A-ploeg, hoog in de Balkan, te ver laten. Hij geloofde het wel, de wedstrijd van zijn Bulgaarse ploeg tot 23 jaar tegen Jong-Oranje die vandaag wordt gespeeld. Daarvoor te zorgen was te taak van Tcho- korov, de man die Bulgarije in 1962 nog naar de eindronden van het wereldkam pioenschap voetbal bracht, maar daarna terugviel in de Bulgaarse voetbalhierar- chie. Boskov was met zijn gedachten bij de A-ploeg die zaterdag in Napels tegen Italië speelt. Dat is de tweede wedstrijd* in het toernooi om de Europacup voor nationale elftallen, kwartfinale. ste is wel het kampioenschap van Neder land hoofdklasse kader 57/2 kleinbiljart. Hieraan neemt Chris Nobels deel. Nobels, die dit seizoen debuteerde in deze klasse, heeft zich met zijn behaalde cijfers in de voorwedstrijden geplaatst in deze finale. De andere zeven finalisten zijn: P. Dekker F. Egbars, J. Haans, A. Hoekstra, J. Schmitt, W. Stokkers en titelverdediger G. Vink. Het toernooi wordt gespeeld in Hotel Juliana te Nijmegen. In de eindstrijd om het kampioenschap van Nederland 3e klas driebanden hebben zich twee Haarlemmers geplaatst. Het zijn S. de Vries (TOP) en P. Noteboom, DEN BOSCH. Forbes Carlile is niet (Scheywijck). Dit toernooi wordt gehou- aan ,je vergetelheid ten prooi gevallen. De den in Het Hollandhuis te Hilversum. Australische zwemprofessor, die de Ne- Tenslotte wordt in Waarland dit week- derlandse ploeg leidde in het begin van de einde het gewestelijke kampioenschap le zestiger jaren, maar na Tokio 1964 uit klas libre verspeeld. Hierin is de Haar- jje(. gezicht verdween, heeft via zijn beste lemse kampioen B. Engwerda Sr. (OVS) pupii, de amper veertien jaar oude Roger vertegenwoordigd. Vanavond begint in het „Wapen van Hamburg het geheugen van de zwem- van mers in Nederland opgefrist. Twee jaar Heemstede" te Heemstede de finale om geieden vertrok van Schiedam uit een as- het kampioenschap van Haarlem hoofd- pirantje naar Australië, stelde zich in Syd- klasse libre. Er behoefden geen voorwed- ney onder de hoede van Carlile en keerde strijden gespeeld te worden, er waren pre- veertien dagen geleden naar Nederland cies acht inschrijvers. Dat zijn: terug als achtvoudig Australisch kam- G. de Bruin Groenendaal, D. Gmelig pjoen onder de veertien jaar en met per- Meyling Haarlem Noord, W. Hollan- soonijjke recordprestaties waar een Ne der Vreeburg, A. Jansen DVO, M. Ljerlandse senior jaloers op zou zijn: 100 Kraayer OVS, H. Nieuwenhuis Vree- meter vrije slag in 59.4, 200 meter vrije burg, C. Ruitenberg Suisse, L. Vos s[ag jn 2.08.0, 400 meter vrije slag in 4.30.1 slag 1500 meter vrije slag in 17.54.1. Dinsdag voegde de gebruinde, sterk te gen zijn nogal bleke ploeggenoten afste kende zoon van een Shell-employé op de eerste dag van de jeugdinterland Neder land Zweden op de 50 meter-baan van Den Bosch daar nog een Nederlands ju niorenrecord aan toe: 2.29.3 op de 200 me ter wisselslag. Het was niet eens genoeg voor de overwinning, want de Zweed Par Eriksson was hem eentiende seconde te aan een tijdrit hebben deelgenomen zul-1 snel af. ipnpdlan- len voortaan onderzocht worden op het Dat was te!keitie J g gebruik van stimulerende middelen, aldus denwedstrijd irj de heneden de vfif is in Londen besloten. Een renner die op bru.kehjkeeefLdsMassebeneden de vijf- het gebruik van doping is betrapt, krijgt tien jaar. Nederland zwom sterk, maai een schorsing van tenminste twee jaar. Zweden was sterlsere:n leidt nacie esrste Bij een tweede overtreding volgt levens- dag met 59-44. Een beter 11 lange uitsluiting. Coureurs die weigeren leugdzwemmen de basis van de zich te onderwerpen aan een onderzoek rikaanse successen op het gebruik van stimulerende midde-1 gint aan te slaan is nauwelijks denkbaar Groenendaal. Het toernooi eindigt zondagavond. De organisatie is in handen van „Groenen daal." LONDEN. Engelse wielrenners die len, zullen worden trapte" renners. behandeld als „be- Toppers voor Nederland waren ongetwij feld de 14-jarige Jan Elbertsen, die de 100 meter rugslag won in 1.05.9 en de 12- jarige Wilma van Beek die in een vinnige eindsprint de Zweedse meisjes ernstig be dreigde en met 2.58.6 tweede werd op de 200 meter schoolslag. Dergelijke tijden zijn door hun directe voorgangers, Bob Schoutsen en Marjan Janus, in de gelijke leeftijdsklasse nooit gezwommen. Om nog maar te zwijgen van de 13-jari ge Irene Aarens, die zich met 2.39.3 aan diende als een potentiele concurrente voor het drietal Olympische kanshebsters Bu ter, Sikkens, en Weeteling. Deze presta ties geven aan hoe goed de KNZB er aan doet in dit Olympisch jaar het jeugd- zwemmen niet te verwaarlozen, zoals in het verleden wel gebeurde. De financiën zijn daaraan te allen tijde goed besteed En als er zich dan nog zulk uitgesproken talent aandient kan dat alleen maar sti muierend werken om op de ingeslagen weg voort te gaan. 100 m vrije slag jongens: 1. Par Eriksson (Zweden) 58.9; 2. Jan Elbertsen (N.) 1.00.2 Bert Hoedmer (N.) 1.00.6. 200 m rugslag meisjes: 1. Irene Aarens (N. 2.39.3; 2. Eva Folkersson (Zw. 2.40.7; 3. Harma Pomp (N.) 2.42.9. 400 m vrije slag meisjes: 1 Gunilla Jonsson (Zw.) 5.05.4; 2. Tineke Maat (N.) 5.08.3; 3. Anne lies Zwager (N.) 5.13.7. 100 m vlinderslag meisjes: 1. Ulrika Knape (Zw.) 1.14.3; 2. Ellen Rhenen (N.) 1.14.8; Liesbeth Klumper (N.) 1.14.9. 100 m schoolslag jongens: 1. Erland Sangfeld (Zw.) 1.18.0;t 2. Nils Goran Een (Zw.) 1.18.0 3. Pat Mackay (N.) 1.20.7. 200 m schoolslag meisjes: 1. Eva Olsson (Zw 2.58.1; 2. Wilma van Beek (N.) 2.58.6; 3. Asaa Wallin (Zw.) 2.59.2. 100 m rugslag jongens: 1. Jan Elbertsen (N 1.05.9: 2. Svante Zetterlund (Zw.) 1.06.0; Bert Elzerman (N.) 1.09.2. 200 in wisselslag jongens: 1. Par Eriksson (Zw.) 2.29.2; 2. Roger van Hamburg (N.) 2.29" 3. Freddy Heinefeld (Zw.) 2.34.0. 4 x 100 m wisselslag jongens: 1. Zweden 4.31 2. Nederland 4.34.3. 4 x 100 m vriie slag meisjes: 1. Zweden 4.23.' 2. Nederland 4.28.2. De eerste, in Sofia, won Bulgarije met -2. Bovendien speelt het Bulgaarse team voor de Olympische Spelen binnenkort tegen Oost-Duitsland en ook dat is belang rijker dan de wedstrijd die vanavond wordt gespeeld om de uitdagingsbeker, een nog wat onbekende lootje aan de rijpe stam van Europees bekervoetbal. Maar Nederlands bondscoach Georg Kessler heeft de wedstrijd ze serieus ge nomen dat hij vijf internationals wilde meenemen. Boskov, zijn collega, schrok daarvan. Hij had nog nooit gehoord van Van Be veren, Cruyff, Jansen, maar hij nam graag aan dat zij gerespecteerde in ternationals zijn geworden. Dat deed hem aarzelen. Gaan of niet naar de wedstrijd van een selectieploeg van een toekomstig concurrent in de voorronden van de strijd om het wereldkampioenschap voet bal? Boskov besloot tot het laatst te wach ten met zijn beslissing. Per slot van reke ning gaat hij al naar Warschau waar op 1 mei Polen-Nederland te zien is en hij twee vliegen in één klap kan vangen. Waarom spelen die twee eigenlijk tegen elkaar vriendschappelijk, terwijl zij eikaars tegenstanders zijn voor het wereldkampioenschap?" Daarmee raakte Boskov een zaak, die ook Kessler zeer gevoelig ligt. Ook hij wilde liever niet tegen Polen spelen maar de besturen van beide bonden dreven de vriendschappe lijke wedstrijd door. Boskov accepteert dat eerste mei-geschenk overigens dank baar. Hij zal er zijn consequenties uit trekken. Polen en Nederland neemt hij serieus. Luxemburg, de derde tegenstan der in de voorronde vari het wereldkam pioenschap voetbal, niet. De Bulgaarse coach zal ook op 5 juni, wanneer Neder land tegen Roemenië speelt, in Boekarest, naar de oranje elf komen kijken. Dat zijn redenen om de wedstrijd van van avond maar te laten schieten. Per slot van rekening ontbreken de geblesseer den Cruyff en Jansen ook nog. De verzwakte ploeg van Jong Oranje krijgt vanavond niet de sterkst mogelij ke formatie van Bulgarije tot 23 jaar. (enkele kandidaten zitten bij de andere selectie) tegenover zich. Maar toch wel een team dat niet onderschat kan worden. Per slot van rekening staat de top-com- petitie vijf weken stil in Bulgarije om zich op al het geselecteerde voetbal voor te bereiden. En daartoe behoort de wed strijd voor de uitdagingscup. Dat is iets waarop Kessler slechts ja loers kan zijn en zijn formatie is hier bij vergeleken bijeen geraapt. Jong Oran je kon nl. geen enkele centrale training hebben. Maandagavond kwam men bij een in Zeist, dinsdag vertrok men en 's middags trainde men nog even op het veld van Levsci-Sofia waar vanavond de wedstrijd is. Vanmorgen hoorden de spe lers nog een tactische les aan over het spelen met een ausputzer. Daarvan lijkt Kessler niet afgeweken na het fiasco van de A-ploeg tegen Bel gië. „Ze moeten het kunnen leren", meent I hij. Graaumans van NAC is overigens een ideale man voor ausputzer zoals hij be wees in de militaire ploeg. De opstelling van Jong Oranje: doel: Van Beveren (Sparta), achter: Drost (FC Twente), Hulshof (Ajax), Graaumans (NAC) en Vos (ADO), midden: Boskamp (Feijenoord) en Veenstra (Go Ahead) Van Beveren (Sparta), achter: Drost (FC (NAC) en VOS (ADO), midden: Boskamp (Feijenoord) en Veenstra (Go Ahead), voor: Geels (Feijenoord), Pahlplatz (FC Twente), Van der Kuylen (PSV) (aanvoer der) en Rensenbrink (DWS). MADRID. Real Madrid's rechtsbin nen Amancio, die tijdens de wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te gen Sparta Praag van het veld werd ge stuurd, is door de Europese voetbalbond twee bekerwedstrijden buiten spel gezet. Dit betekent dat de 28-jarige Madrileen niet zal kunnen worden opgesteld in de ontmoetingen tussen Real en Manchester United in de halve eindstrijden van dit toernooi op 24 april in Manchester en op 15 mei in Madrid. Real's manager Anto nio Calderon verklaarde desgevraagd dat zijn vereniging beroep tegen het „vonnis" van de Europese voetbalunie heeft aan getekend. DEN HAAG. Het Nederlandse da mes-hockeyelftal, dat zaterdagmiddag 20 april op het terrein van BDHC te Bloe mendaal een interlandwedstrijd speelt te gen Ierland, is als volgt samengesteld Doel: Denny Frese-Vorstelman (Gooi sche HC), Achter: Anneke Staring (BD HC) en Marijke Alsbach (Laren), Mid den: Marjolijn Bakker (HDM), Annetj Braat (De Kievieten) en José Pelmans (Rapidity), Voor: Wien van der Oord, (Quick), Stans Snuif (De Kraaien), He leen van Rooy (Voordaan), Jeanneke van 't Hek (Be Fair) en Riet Küper ('s Herto genbosch). DEN HAAG. De Nederlandse ploeg, die 27 en 28 april te Oslo in het toernooi om de Helvetia-cup voor landenploegen uitkomt, is als volgt samengesteld: da mes: Agnes Geene, Felice de Nooyer er Joke van Beusekom; Heren: Leo Kountul Huub en Ruud van Ginneken en Ad Ver- hoof. Er zijn twee poules. Nederland is in gedeeld met Finland, Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk. De andere poule bestaat uit België, Zwitserland, Noorwegen en West-Duitsland. vroegere manager van Fortuna '54, die nu Sittardia onder zijn hoede heeft, beseft dat het betaald voetbal in Lim burg op deze manier geen toekomst meer heeft. „Er moeten hier twee be taalde clubs komen. Op het ogenblik zijn er drie te veel". Voorlopig beperkt 55-jarige Huub Adriaans zich te streven naar een fu sie van zijn huidige club Sittardia met zijn vroegere werkgever Fortuna '54. ..Wij bij Sittardia zijn daar toe bereid. Hoe de stemming bij Fortuna is, weet ik niet. Zo'n fusie zou voorlopig al een grote stap vooruit zijn". Adriaans oordeelt de tijd voor een dergelijke con centratie gunstig. „Enkele jaren terug werd deze kwestie voor tachtig per cent door sentimenten beheerst. Nu is iedereen er wel voor de helft van over tuigd dat er een fusie moet komen. Van de andere helft gebruikt tien percent gezond verstand en veertig percent sen timent. Juist die veertig percent moet de beslissing brengen". Bij Sittardia vindt men, volgens Adriaans, die veertig percent niet. „Wij hebben hier een prima leiding, die een open oog heeft voor de voet balproblemen. „Tot die problemen be hoort ook de concurrentie van over de grens. Het Limburgse publiek is verwend. In drie kwartier zit men bij Bundesliga-wedstrijden of bij Stan dard Luik. Alleen door goede presta ties houd je die mensen hier. Die prestaties krijg je alleen door een con centratie van de krachten". Adriaans hoopt vurig dat het Fortuna zal luk ken de degradatie te ontlopen, maar ook als beide ploegen degraderen ver andert dat niets aan Sittardia's fusie plannen. „Ook als Fortuna niet wil, gaan we alleen door in de eerste divi sie. Rustig proberen om de weg weer terug te vinden, zoals het ons al twee maal gelukt is". Een fusie tussen meer clubs dan Sittardia en Fortuna ziet Adriaans er in Limburg nog niet in. „De rest wordt nog helemaal door emoties beheerst. Streek blijft streek, ondanks alles, maar de tijd zal ze wel anders leren. Die fusie moet er ko men. Het weinige jonge talent dat er nu hier rond loopt, hoeft er niet veel voor te doen. De enkele uitblinkers krijgen zonder moeite een contract van één van de vijf clubs". De prognoses van Huub Adriaans voor toto 42 luiden: GVAVVolendam 1 DWSFeijenoord 2 Sittardia—DOS 1 MVVTelstar 1 Twente—Go Ahead 3 PSV—ADO 1 Terxes/DHCFortuna '54 3 SpartaNAC 3 NEC—Ajax 2 AZ '67Den Bosch 1 ElinkwijkCambuur 1 Hermes DVSWageningen 3 BaronieHelmond Sport 1

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17