„Ulysses "-film overwon censuur m Operastichting met werken van Ravel en 'lekker lopen UITGAAN IN HAARLEM® Volgende week in Amsterdamse bioscopen Sporttest van de AVRO Tekenfilm van de Beatles NEGEN MUZEN Televisie-vanavond WIJ ONTVINGEN: Radio-zaterdag Televisie-programma VRIJDAG 19 APRIL 1968 17 Verketterd Schetsmatig Vrijmoedig Charles Boost ^ortgens Jos de Klerk (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. In een tijd dat de film zich steeds meer volwassen gaat voe len, vrijmoediger wordt en weigert nog verder in een keurslijf van morele voor schriften en zedigheidswetten te lopen, in zo'n tijd zullen botsingen met een altijd waakzame overheid, ook al pretenden- deert deze met haar tijd mee te gaan, of met een ingeschakelde publieke opinie die altijd wel door een bepaalde sector van de publiciteitsmedia gemobiliseerd kan kan worden, onvermijdelijk zijn en zelfs vaker dan ooit voorkomen. Van twee Engelse films die op deze manier door te botsen en schandaal te verwekken onlangs in het nieuws zijn gekomen, gaat deze week in Amster dam (Alhambra) „How I won the war" en volgende week in Kriterion „Ulysses". De eerste, een anti-oorlogsfilm van Richard Lester, is dan wel niet verboden in Engeland, maar heeft het moeilijk door dat twee van de allergrootste bioscoop- circuits (waaronder natuurlijk Rank) ge weigerd hebben deze verregaande satire door de maker van de Beatle-films en van „The Knack" in hun theaters te ver tonen; „Ulysses" een verfilming van Ja mes Joyce klassieke epos door de Ameri kaanse filmer Joseph Strick, verwekte eerst een jaar geleden een schandaal op het Festival van Cannes en werd daarna in Engeland bedreigd met censuurmaat- regelen die vooral de slotpassage, de bed- overpeinzingen van de in de liefde teleur gestelde Molly Bloom, aangetast zouden hebben. Maar gelukkig heeft het gezonde verstand gezegevierd en is de film er met een X-certificaat (voor boven de 21) van afgekomen. Ook in ons land is de keuring zo ver standig geweest geen coupures te hebben verlangd in die passage die iedereen op z'n gemak kan nalezen als hij zich een ongekuisde versie van Joyce's meester werk in onverschillig welke taal, en bin nenkort ook in het Nederlands aanschaft. Enfin, oensuurmaatregelen en verboden zijn er geweest sinds „Ulysses" in 1922 bij een Parij se uitgever verscheen. Van een tweede druk van 2000 exemplaren die een half jaar later in Londen verscheen bij de „Egoist Press", werden 500 naar Amerika gesmokkelde exemplaren door de Post-office autoriteiten verbrand een sig naal dat in Engeland werd begrepen, want in januari '23 confiskeerde de douane in Folkestone 499 van de 500 exemplaren die „Egoist Press", waarschijnlijk voor Ame rikaanse gebruik, had opgelegd. Tenslotte werd het werk overal behalve in Engeland gedrukt en moest de litterair belangstel lende Engelse lezer naar het continent rei zen om Joyce te kunnen lezen. In '68 zijn we eindelijk zo ver, dat zelfs een vrij getrouwe verfilming van dit boek dat met „Fanny Hill" en „Lady Chat- terley's lover" tot de meest verketterde romans behoort, aan 18-jarigen wat ons land betreft wordt vrijgegeven. Hoewel Joyce's romanconstructie wel aan filminvloeden is toegeschreven, is „Ulysses" en dat dient toch wel voor op gesteld te worden, volstrekt onverfilm- baar. Voor de kenners van het origineel, die het werk gelezen en herlezen en bestu deerd hebben er misschien een cultus van gemaakt hebben, moet de film van Joseph Strick, ondanks de moeite die deze zich, kennelijk getroost heeft om het meester werk omzichtig te benaderen, niets meer of minder dan heiligschennis betekenen. Op de minder Joyee-vaste bioscoopbe- zoekers die zullen toch wel de meerder- heid vormen komt de film „Ulysses" af als een allermerkwaardigste en vooral in het begin meeslepende film, die door zijn ori gineel taalgebruik en zijn overrompelende handeling opvalt en verder ongeveer alle stijlfiguren van de moderne film gebruikt om in de korte, hoewel altijd nog 130 minuten durende vertoningstijd iets van het complexe origineel over te brengen. Het lukt regisseur Strick, die vijf jaar ge leden Genêt's „Le balcon" verfilmde (nooit in Nederland vertoond) en daar HILVERSUM. Drie series op het eerste net, een sporttest op Nederland twee. Het NCRV-programma op het eerste net begint met vijftig minuten lichte muziek, gepresenteerd door Regina Clauwaert en Dick Passchier onder de titel „Piek up". Vele bekende sterren onder wie Claude Lombart (die Bel gië vertegenwoordigde op het Europe se Songfestival), Connie Vink (die tweede werd bij de Nederlandse fina le), Cocky van der Palm, Rocco Gra- nata, Ad v.d. Hoed en V AR A-program- masamensteller Joop Söhne met zijn Olleke Bolleke vol imitaties. Na het journaal en de actualiteiten rubriek „Hier en Nu" de serie „De Ge vangene". Deze keer ontdekt hij, dat professoren van mensen computers kunnen maken, die geweldig veel we ten en kunnen, maar die geen mens meer zijn. Hij probeert zich deze ont wikkeling van het lijf te houden, maar wat moet hij als doodgewoon sterveling in zo'n gemeenschap van supermen- I sen? Farce Majeure vult twintig mi nuten en dan is het tijd voor de laat ste aflevering van de serie program ma's die Nico van Vliet maakte over Europa, kij sluit de reeks af met een beschouwing over de toekomst van ons werelddeel. Het programma wordt uitgezonden uit het Evoluon in Eind hoven. Tot slot van de avond tien mi nuten het Utrechts Byzantijns koor bij wijze van dagsluiting. Op het tweede net eerst een pro gramma van de NTS, bestaande uit Pipo, het journaal, „van Gewest tot Gewest" en „Open Oog", de week- eindrubriek. Na het nieuws de AVRO: twee afleveringen van Peyton Place Een bijzonder programma is de Na tionale Sporttest, die de AVRO uit zendt in samenwerking met de Neder landse Sportfederatie. Evenals de Na tionale Rijtest is deze sporttest ge maakt naar het voorbeeld van een Amerikaanse uitzending. De kijkers krijgen een aantal vragen voorgelegd, waarbij een goed antwoord met een bepaald aantal punten wordt beloond. Vooral de mening van de jeugd tussen vijftien en twintig jaar zal worden ge vraagd. Aan de samenstelling van de tekst werkten mee Drs. H. Valken ,N. G. Vlot en L. de Wolff van de Neder landse Sportfederatie en Koen Ver- hoeff en Bob Bremer van de AVRO. De presentatie is in handen van Koen Ver hoef f en Jaap van der Zwan. Tot slot van de avond een uitzending van AVRO's Televizier. voor betrokken was bij de documentaire over Amerika, „The savage eye", een soort excerpt van het boek te maken en enige figuren als de onderwijzer Stephen Dedalus, de vader-zoekende jongeman, de advertentiecolporteur Leopold Bloom, die zowel aan zijn jood-zijn als aan zijn huwe lijk lijdt en Molly, zijn overspelige vrouw, schetsmatig op het doek te brengen. In die schetsmatige vorm blijken ze nog al tijd fascinerender mensen te zijn dan men gewoonlijk op het bioscoopdoek te zien krijgt en men volgt gespannen de odys see van Leopold Bloom op die ene dag, 16 juni 1904 (sindsdien de nationale feest dag voor de Joyce-fans) door Dublin, zijn ontmoetingen, overpeinizngen en dromen en zijn contact tenslotte met Stephen De dalus (Ulysses die zijn zoon Telemachus vindt) die hij in de loop van die dag al enige malen ontmoet heeft. Bizar hoogte punt in de film is dan Blooms bezoek aan een bordeel geweest met de gedroomde rechtszitting, waarbij hij van veel zonden beschuldigd wordt. De stijl van dit frag ment doet sterk denken aan Fellini's „8Vz" en „Giulletta van de Geesten" zonder ech ter de rijkdom aan barokke details en de speelsheid te bezitten van het Italiaanse voorbeeld. LONDEN (AP). De Beatles zijn be zig met een tekenfilm vam vijf en tachtig minuten naar een van hun liedjes „The yellow submarine" genoemd. In deze filmfantasie maakt de groep een Jules Verne-achtige psychedelische reis in hun fraai gekleurde duikboot. Onderweg ontmoeten zij Shakespeare, koningin Eli zabeth, de Amerikaanse kavalerie, Napo leon, Einstein, Freud en King Kong. In de film komen vier nieuwe „Beatle" songs voor Hey bulldog, All too much, Altogether now en Northern song. Bo vendien zijn enkele oude liedjes opgeno men, zoals „All you need is love". Van het slot heeft Joseph Strick toch niets anders durven maken dan de gran dioze monoloog van Molly, die naast haar slapende echtgenoot het lot van de vrouw in het algemeen en dat van haarzelf in het bijzonder overpeinst in de vrijmoedige vorm die een mens aan zijn gedachten durft te geven. De actrice Barbara Jef- ford reciteert in de gedragen vorm van een klaagzang die slotclaus, die in het boek veertig pagina's zonder interpunctie omvat, en de filmer blijft niets anders over dan bij dit dichterlijke stuk proza bijpassende beelden en associatieve voor stellingen te vinden, een oplossing die niet helemaal bevredigt. Wat intussen Strick's Ulysses" niet tot een minder in teressante of belangwekkende film maakt. Op „How I won the war" komen wij morgen terug. (Van onze muziekmedewerker) AMSTERDAM. De Nederlandse Ope rastichting gaat haar seizoen besluiten met vier openbare voorstellingen (plus één private dito) van twee korte opera s, „Blauwbaard's Burcht" van Bartok en „L'Enfant et les sortileges" van Ravel. De eerste drie opvoerinen vinden plaats in de Stadsschouwburg in Amster dam op donderdagavond 25, zondagmid dag 28 en maandag 29 april, Op 2 mei is er nog een voorstelling in het Circusthea ter te Scheveningen. De bijzondere aard van dit programma zal buiten kijf bijzon dere interesse wekken bij velen die deze werken via concert, radio of grammofoon hebben leren kennen, wat tenslotte slechts een zeer onvolledige kennismaking bete kent. Dit geldt vooral voor „L'Enfant et les sortilèges" (Het Kind en de waan beelden) het moderne sprookjesspel op tekst van de bekende Franse schrijfster Colette, dat wegens de uitgebreide bezet' ting van dierfiguren en in actie komen de meubels, voorwerpen en abstracties ADVERTENTIE Ij Speciaalzaak voor prettige schoenen Huizing Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 l QokFormaNatura Leopold Bloom (Milo O'Shea) en Stephen Dedalus (Maurice Roeves) Ulysses en Telemachus vinden elkaar op het einde van de 16de juni 1904 in Ulyssesvan Joseph Strick. boekenboekenboe boekenboekenboe boekenboekenboe boekenboekenboekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboek boekenboekenboekenboek boekenboeken boekenboek- boekenboekenboekenboeken ADVERTENTIE „Mabel grijpt in", een avonturenroman van Desmond Bagley, is in de vertaling van L. Knuvelder verschenen bij de n.v. Uitgeversmaatschappij ELSEVIER in Am sterdam. Het boek gaat over David Wyatt die als meteoroloog op een Amerikaanse basis werkt op een der Caraïbisehe eilan den. Bij KOSMOS in Amsterdam verscheen „Mijn oom Victor" van Ton van Oudwijk, een schrijfster van wie de laatste jaren weinig meer gehoord was. Een bundel verhalen van Jacques den Haan is uitgekomen bij de Uitgeverij DE BEZIGE BIJ in Amsterdam onder de titel „Monnïkje Lederzak en andere driesthe den". Benjamin Franklin (1706-1790) publiceer de destijds „Een praktische moralist", daarvan is bij de WERELDBIBLIO THEEK in Amsterdam een nieuwe uitga ve verschenen. De vertaling en de inlei ding zijn van Jaap Buys. Franklin was een Amerikaans staatsman, geleerde, uit vinder en schrijver. Jaap Buys vertelt dat Franklin voor leerlingen van de lagere school geen onbekende is; de bliksemaf leiders op de daken getuigen van zijn vernuft. f, Speciaalzaak voor prettige schoenen rl Huizing Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I OokFormaNatura I Brando. De acteur Marlon Brando heeft de hoofdrol in de film „The arrange ment" geweigerd om zich geheel te kunnen wijden aan de burgerrechtenbe weging. Een woordvoerder voor Warner Bros-Seven Arts, de producente van de film, zei dat Brando ondersteboven was geweest van de moordaanslag op dr. Martin Luther King jr. ADVERTENTIE (3oud - 5l/oer - Storloqeo - jCeltum^leet Cr. Houtstraat 6, Haarlam, Tal. 02500 -10616 HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Moderne orkestmuziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Semi klassieke gramm. muziek. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huis- vrouw. 9.15 Muzaiek. 10.00 Nws. 11.02 Lezing. 11.17 Solistenkamer. 12.00 Coun try and Western. 12.14 Marktberichten. 12.16 De politie nu. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ac tualiteiten. 12.50 Zonder grenzen. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 16.30 Franse les. 17.00 Fluoridering van drinkwater. 17.30 Voor de tieners. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 De 1 Springplank. 19.30 Sjook: programma voor twintigers. 20.00 Verzoekplaten. 21.50 Lezing. 22.00 Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal..!: sport; 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina.1 8.15 Z.O. 135. 10.30 Sores van Dorus. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gramm. muziek. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Amusementsmuziek. 12.15 Lezing. 12.26 Meded voor land- en tuin- bouw. 12.29 Actueel sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat, program ma voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. 15.00 Wat biedt de Mam-1 moetwet uw kind, lezing. 15.10 Twintig jaar wereldgezondheidsorganisatie, klankbeeld. 15.30 Volksmuziek uit West Oeganda. 16.00 Nws. 16.02 Zestig jaar jazz. 16.30 Geestelijke liederen. 16.50 Uilenspiegel: studentenprogramma. 17.10 Licht instrumentaal trio. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.22 Licht gramm. muziek. 18.45 Feest der herkenning. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Amusementsmuziek. 20.50 Ik zoek een kamer, hoorspel met j muziek. 21.20 Licht platenprogramma. 22.00 Oude muziek. 22.30 Nws. 22.40 Franse chansons. 22.55 Plein en pu bliek. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Nwe langspeelplaten. 13.00 Nws. 13.03 Licht instrumentaal sextet. 13.30 Zuid- zee-serenade. 14.00 Nws. 14.03 Voor tie ners en twens. 15.00 Nws. 15.03 Halte: 1 voor twintigers. 15.30 Country and Wes- tern. 16.00 Nws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Lichte platen. 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Hier en nu: sport. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Hallo met Henk. 12.40 Weerbericht. 12.45 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevarieerd programma. 17.00 Nws. 17.03 Noord en Zuid. 17.35 Negrospirituals en gospelsongs. 18.00 Nws 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paar- desport. 18.30 Keurig Frans. 18.32 Lich te muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Gramm. muziek. 19.00 Nws. 19.40 Showbusiness. 20.00 Showtime. 21.00 Sport. 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 23.25 Dansmuziek. 23.40 Nws. visueel moet benaderd worden, om de zin van deze toverachtige fantasie te begrij pen en dus tevens de spitsvondige ,soms raak satirieke effecten van Ravels muziek naar hun betekenis te schatten. Bovendien is het werk ook deels ballet. Het gaat in deze „fantaisie lyrique" om een ondeugend jongetje dat zijn boeken verscheurt, meubels en tafelgoed stuk maakt en dieren plaagt. Als het doodmoe in slaap valt, begint het sprookje; de ge tergde dieren en voorwerpen spannen samen om wraak te nemen. Als het eek hoorntje, dat in het gedrang aan een poot gekwetst werd, door het jongetje liefde rijk verpleegt wordt, valt de betovering weg. Door dit gebaar is de vrede her steld. Maar ook de knaap is gewond ge raakt en kan door zijn aanvallers niet verpleegd worden; hij moet dus zijn moe der te hulp roepen. Het enige wat de be lagers kunnen doen, is de angstkreet „Maman" trachten na te bootsen. Het 'jongetje zal nu voortaan braaf zijn; met deze belofte wordt het fantastische werk fugatisch besloten. Moest het al een wonderlijk fantast zijn om deze tekst muzikaal tot een leefbare opera te maken, er moet ook een ver beeldingsrijke regisseur bij te pas komen om met een uitgelezen team van vertol kers voor het oog waar te maken wat de auteurs van hun werk gedroomd hebben. Wij zijn vol verwachting. Noemen wij van de vertolkers slechts Elisabeth Lugt als het plaagzieke jongetje, en vermelden we verder dat Willem van Otterloo de muzi kale leiding heeft, tevens dat het Residen tieorkest de klankrijke partituur vertolkt. In Bartok's hallucinerende duo-drama „Blauwbaard's Burcht" treedt de bas Bert Bijnen op in de zware rol van Her tog Blauwbaard; Judith is Anny Delory. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prenten kabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy" Tot 20 mei extra-avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmu seum. Dagelijks 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur T.m. 5 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) Expositie van grafiek, etsen, tekeningen aquarellen en acrylics van KZOD. Da gelijks 13-17 uur en zondags van 14-17 uur. Tot 21 april. Galerie T (Bakenessergracht 67): Exposi tie van werk van Guido Biasi. Dagelijks 11 tot 17 uur en zondags 13 tot 17 uur. Tot en met 21 april. Galerie Zijlstraat: Expositie van beelden van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks 12-17 uur en maandag, woensdag en vrijdag ook 20-21.30 uur. Zondags 14.30-17 uur. Tot 3 mei. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Dagelijks 20-22 uur en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 8 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede)Permanente expositie van his torische stoommachines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag 9 tot 17 uur. Zaterdags 9 tot 12 uur. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dage lijks 8 uur tot een half uur na zons ondergang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kas sen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. TONEEL Vrijdag 19 april, Stadsschouwburg. 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Slip pers", blijspel van Alan Ayckbourn. Regie: Walter Kous. M.m.v. Mary Dres- selhuys, Guus Hermus, Ina van der Molen en Jeroen Krabbé. AMATEURTONEEL Vrijdag 26 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereniging Alberdingk Thym met „Gaslicht". CABARET Donderdag 25 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Cabaret Lurelei met „Oud Zeer" Teksten: Guus Vleugel. Regie: Johan Verdoner. M.m.v. Sylvia de Leur, An nemarie Oster, Eric Hefst, Gerard Cox en Boudewijn Leeuwenberg (piano). OPERETTE Dinsdag 23 en woensdag 24 april, Stads schouwburg, 19.45 uur: Operettevereni ging Diogé met „Der Waldmeister". MUZIEK Vrijdag 19 april. Concertgebouw, 20 uur Concert door het Haarlems Operakoor o.l.v. Bep Ogterop. M.m.v. het Shell Mannenkoor uit Amsterdam, Karin Ostar (sopraan) en Darja Borg (alt). Zaterdag 20 april, Grote of Sint Bavo- kerk (ingang Oude Groenmarkt), 19.45 auur: Orgelconcert door Klaas Bolt. Zondag 21 april, Waalse Kerk (Begijn hof 30), 14.30 uur: Restauratieconcert door Janny van Wering (clavecimbel) en Magdalena Kuhn (fluit). Program ma: Bach, Leclair, Blavet, Flothuis, De bussy en J. Rivier. Dinsdag 23 april, Grote of Sint Bavo- kerk (ingang Oude Groenmarkt), 20 uur: Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk. Dinsdag 23 april, Concertgebouw. 20.15 uur: Concert door de Koninklijke Lie dertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Laarveld. M.m.v. de pianisten Geor ge van Renesse en Gerard Hengeveld. Programma: Saint Saëns en Milhaud. Woensdag 24 april, de Ark (Nieuw Heiligland), 20.30 uur: Operafragmen ten door Elisabeth Fictoor (sopraan), Antonio Lommerelli (tenor) en Elisa beth Vlielander (mezzo-sopraan). Pro gramma: Verdi, Mozart. Léhar en Puc cini. Woensdag 24 april, Minervatheater (Heemstede), 20 uur: Concert m.m.v. Jenny Veeninga, het Trazom Koor, het De La Salie Koor, Ans Bouter en Miep van Luin, René Frank, Martine Bijl, Henny May, Jacco van Renesse, Felix White en het Haarlems Musical Orkest o.l.v. Bert van Poelgeest. Dansen na. Donderdag 25 april, Concert, 20.15 uur: Kamermuziekconcert. Programma: Ga- briël Fauré: Ballade voor cello en pia no; Suite Dolly voor piano vierhandig; Sonate voor viool en piano en Liederen op tekst van Verlaine. Donderdag 25 april, Minervatheater (Heemstede), 20.15 uur: Pianorecital door Alwin Bar. Programma: Thomas Morley, H. J. Dowland, Scarlatti, De bussy en W. A. Mozart. Vrijdag 26 april. Concertgebouw, 20 uur Concert door het Symphonie Orkest Haerlem o.l.v. Marinus Adam. Solist: Margot Pinter. Programma: Tsjai De fluitiste Magdalena Kuhn, die zondag 21 april zal spelen in het restauratieconcert in de Waalse Kerk. kovsky, Henri Rabaud, Hendrik An- driessen en Niels W. Gade. JAZZ Koudenhornkazerne (kamer vijf) Haarlemse Jazz Club met dinsdag 23 april, 20.30 uur: Special Movie Nite nr. 3. Vrijdag 26 april, 20 uur: Session- avond. POPPENTHEATER Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur, zaterdag 20 april: „De Toverhoed". DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam straat), dagelijks, behalve maandag vanaf 20 uur geopend. Vandaag, 20 uur: Hootenanny-avond. Zaterdag 20 april, 20 uur: Optreden van het Trio Mascara. Donderdag 25 april 21 uur: Litteraire avond. De Ark (Nieuw Heiligland), iedere avond, behalve dinsdag van 20-23 uur grammofoonplatenconcert. Woensdag 24 april, 20.30 uur: Directe muziek (zie on der muziek). Zaterdag 20 april, Stadsschouwburg, 19.45 uur: Slotavond van de stichting „Jong Haarlem - Vooruit". M.m.v. D. J. A. Geluk, Tonny Huurdeman, Johnny Kraaykamp, Boudewijn de Groot en the Beatle Street Band. Fonteinlaan (achter restaurant Dreef- zicht), zaterdag en zondag, 15 uur: Cir cus Roberti. Dinsdag 23 april, Frans Halstheater, 20.15 uur: Haarlemse Filmliga met een documentaire over „Mussert en de NSB", VRIJDAG 19 APRIL Nederland I 11.35 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: Pick-up. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Hier en nu. 20.45 De gevangene (tv-film). 21.35 Farce Majeure. 21.55 Europa - toekomst. 22.40 Utrechts Byzantijns koor zingt liturgische liederen. 22.50 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.25 20.00 20.16 20.20 21.05 22.00 22.20 NTS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NTS: Journaal. NTS-weekjoumaal voor gehoor gestoorden. Open oog tips en reportages over museum, theater, film, natuur en hobby. Journaal. STER: Reclame. AVRO: Peyton Place. Nationale sporttest. AVRO's Televizier. NTS: Journaal. ZATERDAG 20 APRIL Nederland I Teleac: Herhaling van zondag 7 april. NTS: Journaal. VARA: Dagje ouder (voor oudere kijkers). Ja zuster, nee zuster. NTS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Rawhide (tv-western). STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Per seconde wijzer. Kenilworth (tv-film). Achter het nieuws. NTS: Journaal. 13.30 16.00 16.01 17.00 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.56 20.00 20.16 20.20 21.05 22.30 22.55 Nederland II 16.00 18.50 18.56 19.00 19.03 19.30 19.54 20.00 20.16 20.20 21.35 22.15 NTS: Zes-landen Eurovisiezwem- toernooi te Stockholm. NTS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NTS: Journaal. KRO: Openlucht-Circus. Olifanten te veel! Evangelie. NTS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Sol Hurok presenteert Brandpunt-buitenspelsport programma. NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17