LEO CANJELS WIL NAC LATEN AANVALLEN Bergholtz en Mulder blijven bij Anderlecht fijnste en koffie gezond KDFFIE VHflG Brundage vroeg niet om terugtrekking Z.-Afrika Nederlands tafeltennisteam verloor ook van O.-Duitsland Cebufa KUIPERS Nederlands volleybalteam op weg naar Westeuropese titel Krachtmeting zwemploeg in Stockholm De mooiste modeschoenen van Haarlem bij Grote Houtstraat 18-20 ƒ10.50 Polaroid zonne brillen reeds v.a. f 14,75 OPVOLGER VAN BOB JANSE: Ik laat me niet de wet voorschrijven door een commissie ABC-toernooi om Volkers-trofee Rus Pankin zwom naar wereldrecord GEEN TIJD is een bekend geluid! Beugels snelste in ronde Wallonië Spaanse renners vooraan in Eibar Anton krijgt het weer moeilijk Rotterdamse Zesdaagse Spasski bleef Geiler voor VRIJDAG 19 APRIL 1968 23 echte koffiebonen- COFFËlNB/RU r WIE RUSTEN WIL IN EEN FAUTEUIL I meubelen SUPER-8 FILM Optiek de matras waarop u werkelijk uitrust (Van een onzer verslaggevers) BREDA Bij NAC staat sinds vorige week een nieuwe kapitein op de brug: Leo Canjels, drievoudig international en gedurende twaalf jaar een gevreesd schutter in het elftal, dat hij in feite van de ene dag op de andere onder zijn commando zag gesteld. Trainer Bob Janse werd met betaald verlof gestuurd. Onvoldoende interesse gaf het NAC-bestuur op als motief en insiders in Breda voegden er aan toe: dat hebben ze wel wat laat ge merkt. „Maar hoe dan ook", zegt Leo Canjels, „ik kwam ineens voor het blok te staan. Maar dat is natuurlijk niet zo uitzonderlijk als je al hulp trainer bent. Het was niet onopgemerkt gebleven dat ik met het derde elf tal aardige resultaten had geboekt en wat moet je dan met het grote di ploma in je zak als je eigen club vraagt om te helpen als er moeilijkheden zijn?" „Ik heb me geen moment bedacht. Ook al omdat men mij niets zal kunnen verwijten als het onverhoopt eens niet zal lukken. Ik heh bepaalde voorwaarden gesteld, want toen ik trainer werd heb ik me heilig voorge nomen om me niet de wetten te laten stellen door een commissie. Samen spraak vond ik onder de gegeven omstandigheden best, maar ik heb mijn eigen opvatting over het trainen van een elftal. Ik heb lang genoeg naast Janse op het bankje gezeten om te weten wat er aan haperde. Ik heb het ook wel eens gezegd, maar ik was de hoofdtrainer niet en wie zal me zeg gen, dat ik de constellatie in mijn eigen vereniging niet ken. Een ingrijpen de verandering aanbrengen in het elttal was voor mij al direct taboe. Dat zou geen zin hebben in dit stadium van de competitie. Bovendien heb ik altijd vertrouwen gehad in dit elftal, maar ik was het in tactisch opzicht niet eens met de gang van zaken". BRUSSEL. Jan Mulder en Gerard Bergholtz hebben donderdag hun contract met de Belgische voetbalkampioen An derlecht verlengd. Naast de twee Neder landse voetballers, die al geruime tijd voor de Brusselse ploeg uitkomen, heeft Anderlecht ook een Turk gecontracteerd: Youssouf. een speler van Besiktas. ADVERTENTIE SKUKUZA Tijdens een gesprek tussen Avery Brundage, president van het Internationale Olympische Comité en Frank Braun, president van het Zuidafri- kaanse Olympische Comité, is donderdag in Skukuza de vraag of Zuid-Afrika zich wil terugtrekken voor de Olympische Spelen in Mexico niet ter sprake gekomen. Braun verklaarde in een interview met een Zuidafrikaanse krant, dat „Brundage alleen de situatie wilde verduidelijken, zoals die nu is en dat hij geen niemvs bracht" Braun vergezelde Brundage woensdag bij een bezoek aan Zuid-Afrika s vermaarde wildreservaat, het Krugerpark. Maandag was de Amerikaanse nestor in de Olympische beweging bij verrassing in Johannesburg gearriveerd. Volgens Braun was de voornaamste reden van Brundages onverwachte komst een ti.idelijke vlucht van „drukte en telefoons". ff „Ik ben met de wedstrijd tegen Xerxes/ DHC voor de boeg overgestapt van een verdedigende tactiek naar de aanval. Ik heb met de jongens gepraat als ploeg en met enkelen ook afzonderlijk. Ik ben een voorstander van een goede begeleiding van een elftal, omdat er over het alge meen genomen in het mentale vlak nog een hoop te doen is. Het ging tegen Xer xes uitstekend met de ploeg. De omscha keling van verdedigen naar aanvallen leverde zichtbaar resultaat op. De kwali teiten van Frans Bouwmeester als ge boren voetballer met wie ik zelf nog een aantal jaren heb gespeeld kwamen ineens veel beter tot hun recht. Technisch en tactisch kan hij in de komende wed strijden een grote steun zijn". Het is voor Canjels een grote gerust stelling dat hij op Bouwmeester kan reke nen en dat de andere spelers in de korte tijd de bereidheid hebben getoond alles te geven. Frans Bouwmeester komt ei rond voor uit dat hij er echt zin in heeft gekregen mee te helpen NAC in de ere divisie te houden. Er zijn omstandigheden, buiten NAC, die hem daarbij zullen hel pen. „Een sportman moet geen zorgen aan zijn hoofd hebben", zegt Bouwmees ter even voor de training, die hij deze keer niet kon meemaken door een geblesseerde linkerenkel, die door verzorger Bob Maas kant deskundig zal worden behandeld. Eén ding moeten de mensen nooit ver geten", zegt Frans. ,,Ik heb bij Feijenoord in de beste tijd gespeeld met klassespe- j Iers. De verdediging van de tegenpartij moest toen aandacht schenken aan de hele voorhoede. Dat schiep veel meer moge lijkheden. Maar bij NAC ligt dat anders. Doordat er steeds te weinig spelers in de voorhoede opkwamen, was het niet moei lijk om mij te grijpen en als ik me vrij speelde dan wist ik doorgaans niet waar ik met de bal moest blijven. Dat was tegen Xerxes niet het geval en daaraan hebben wij de overwinning te danken". Frans Bouwmeester is nu reeds door enkele eredivisieclubs benaderd hij is inmiddels zes kilo afgevallen maar hij voelt het meeste voor NAC. „Ik zeg dat niet omdat het einde van de competitie in zicht is. Ik kan wel weg, maar NAC kan na dit seizoen contractueel niet van ihij af. Het liefst blijf ik en dan zal ik ADVERTENTIE komt proefzitten in onze modellen. WINDSOR-FAUTEUIL vanaf ƒ110,- met losse kussens. RELAX-FAUTEUILS met een uitklapbare steun voor vermoeide benen, vanaf 140,- Heerlijke SCHOMMELFAUTEUILS in teak of in eiken, vanaf 65,- Deze schommelfauteuils zijn ook verkrijgbaar in de kleur rood, groen of wit-laqué. Kom vlug kijken, uw fauteuil staat al klaar. Gierstraat.52-54-56 Haarlem, tel.12047 (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Het komende weekeinde wordt in sportpark „Goed Genoeg" in Amsterdam-Buitenveldert voor de elfde achtereenvolgende maal het ABC-toernooi om de Hans Volkers-trofee gehouden. Deelnemers zijn OVVO, Storks, Giants Diemen en ABC. Zaterdag wordt gespeeld OVVO-Storks en Giants Diemen-ABC, zon dag volgen de finales. De wedstrijden duren negen innings of twee uur. Beker houder Haarlem Nicols kan niet van de partij zijn, omdat de ploeg in een trai ningskamp in West-Duitsland is. MOSKOU. De 19-jarige Russische student Nikolai Pankin heeft donderdag in Moskou het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd. Hij legde de afstand af in 1.06.2. Het oude (officiële) record stond met 1.06.7 op naam van zijn landgenoot Vladimir Kosinsky, die zijn prestatie op 8 november 1967 in Moskou leverde. Pankin kwam op 4 april in Tal lin eveneens tot 1.06.7, maar deze evena ring was nog niet erkend. De Braziliaan José Silvio Feola zwom twee maanden geleden in Rio de Janeiro weliswaar 1.06.4, maar ook deze tijd wacht nog op erkenning. Leo Canjels echt niet het onderste uit de kan halen en ik ben ook wel bereid om me met de training van de jeugd te gaan belasten. Het is jammer met de wedstrijd tegen Sparta in het verschiet, dat mijn enkel gekwetst is. Ik kan echt niet zeggen of ik zondag kan spelen. Dat is een handicap voor NAC, evenals de knieblessure van Rijnders, die ook niet aan de training kan deelnemen. Er is echter wel iets veran derd bij NAC in moreel opzicht in die korte tijd. Want wat te zeggen van een Jan van Gorp, die dinsdag in het huwe lijksbootje stapte, maar woensdagavond er op de training een extra schepje op legde?" LÏON. Het Nederlands tafeltennis team staat, wil het op de Europese kam pioenschappen zich hoger klasseren dan twee jaar geleden, voor een moeilijke op gave. Donderdag verloren onze landge noten in Lyon in een partij uit de B- groep met 0-5 van Oost-Duitsland en de veertiende plaats, die twee jaar geleden werd bereikt, ligt voor Tigermans pupil len alleen in het verschiet als vandaag van Frankrijk of België wordt gewonnen. Zowel Frankrijk als België zijn echter tegenstanders van wie dit seizoen reeds werd verloren zodat een vijftiende of zestiende plaats voor de Nederlandse he ren lijkt weggelegd. Voor de Nederlandse dames lijkt de strijd gunstiger te verlopen. Donderdag werd met 3-0 van Schotland gewonnen. Onze langenotes verzekerden zich hier mee van minstens de veertiende plaats. Vrijdag wachten de ontmoetingen tegen Zwitserland en Zweden en deze wed strijden bieden de dames, bij gunstige reslfltaten uitzichten op hoogstens de ne gende plaats. De gedetailleerde uitslagen luiden: he ren: NederlandOost-Duitsland 0-5. Frans SchoofsStein 12-21, 8-21, Bert SchoofsLemka 7-21, 15-21, v.d. Helm Vater 16-21, 16-21, Frans SchoofsLemke 9-21, 17-21, v.d. HelmStein 21-14, 14-21, 15-21. De uitslagen in de halvefinalegroepen bij de heren waren: groep A: Zweden— Tsjechoslowakije 5-1, Hongarije—Roeme nië 5-4. Groep B: Rusland—Groot-Brit tannië 5-2, JoegoslaviëWest-Duitsland 5-4. Dames: NederlandSchotland 3-0. Mie ke ten BroekHawkins 21-13, 22-20, Mary van RuitenBarrie 12-21, 21-18, 21-18, Veronique van der Laan-Mary van Rui tenHawkins-Barrie 21-19, 20-22, 21-17. ADVERTENTIE Vele dingen die het leven zo plezierig maken, komen in het gedrang wegens tijdgebrek. Ook de koffiepauze valt vaak ten offer aan de haast. En een kopje koffie is juist zo verkwikkend. Met Hag-Oploskoffie is dubbel verkwik kende koffie klaar in een oogwenk. Dubbel verkwikkend, want het spaart niet alleen hart, zenuwen en bloedsom loop, maar ook maag, lever en gal. Hag- Oploskoffie is bereid uit de superieure koffiebonen van Hag, waaruit coffeïne en andere schadelijke stoffen zijn ver wijderd. Veel koffieliefhebbers die hun gezondheid in acht moeten nemen, ver dragen Koffie Hag uitstekend. En ook veel mensen zonder klachten geven de voorkeur aan Hag-Oploskoffie. Er gaat werkelijk niets boven zo'n kopje lekkere, geurige en gezonde koffie als Koffie Hag. Echte koffiebonen... maar coffeïnevrij. LUIK. De Nederlander Eddy Beu gels heeft gisteren de wielerronde van Wallonië gewonnen. Beugels won de eind sprint van een groepje van vijf renners Hij had op de eindstreep van deze 199 kilometer lange rit een voorsprong van 15 seconden op de Belg Waller Gode froot de winnaar van Gent—Wevelghem. Arie den Hartog was de snelste in de sprint van een tweede groepje, dat een achterstand van 2.10 op Beugels had, en werd zesde. Wim Schepers eindigde met een achterstand van 2.27 op de tiende plaats. SAN SEBASTIAN. De Spanjaard Juan Sillonis heeft de eerste etappe van de driedaagse wegwedstrijd om de Grote Prijs van Eibar, een rit over 180 km van Eibar naar San Sebastian en terug naar Eibar, gewonnen. Ploegen van Wil lem II-Gazelle en het Franse merk BIC nemen deel aan de strijd. De beste ge plaatste Nederlander was Kees' Haast, die met twintig seconden achterstand als zes tiende eindigde. De uitslag van de eerste etappe luidt 1. Juan Sillonis (Sp.) 4.31.48, 2. Lopez Rodriguez (Sp.) z.t., 3. Claude Berland (Fr.) z.t., 4. Gandarias (Sp.) z.t., 5. Mal tin Pinera (Sp.l z.t., 16. Haast (Ned.) 4.32.8, 41. Rini Wagtmans (Ned.) z.t, 62 Zilverberg (Ned.) z.t., 66. Jo de Roo (Ned.) z.t. ADVERTENTIE DE FILMSPECIALIST Jansstraat 51 Haarlem Telefoon 0 23 - 11796 17 din zwart-wit incl. ontwikkelen ADVERTENTIE Zijlstraat 97 - Haarlem Telefoon 12726 (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Zaterdagmiddag (2.30 uur) blinkt het grote programma op de renbaan Duindigt niet alleen uit door een grote bezetting van de draverijen en ren nen, maar bovendien door de klasse vol le bezetting. Met name zal Anton en zijn haast nu wel traditionele tegenstanders Alchimist en Zilver Kid de grote trek pleister zijn, evenals de met twaalf deel nemers bezette ren. De tips: DRAVERIJEN 1. Enghien-prijs: 1. Gert Jan; 2. Guustaaf; 3 Esther H.; outsider: Goeam. 2. Vincennes-prijs: 1. Goodwill. 2. Gay Rod ney; 3. Franca H.; outsider: Edeldame. 3. Cagnes sur Mer-prijs: 1. Eland; 2. Fluweel tje; 3. Dalila Regina; outsider: Dalver L. 5. Caen-prijs: 1. Anton; 2. Alchimist; 3. Zilver Kid; outsider: Cherie Spencer. 6. Compiegne-prijs: 1. Emma Quichotte: Ernie Rita; 3. Dorus van Rood en Noot; out' sider: Eugeen Z. 7. Claire Fontaine-prijs: 1. Felix; 2. Clara Wil liams; 3. Diana Sunshine; outsider: Cereal Spencer. 8. Capelle-prijs: 1. Esmeraud; 2. Dyveke D.; 3. Entry Volann; outsider; Charles H. 10. Vichy-prijs: 1. Benjamin; 2. Excellent Nar- ciso; 3. Edoublaise; outsider: French Mac. RENNEN 4. Full Measure-prijs (le afd.): 1. Lucky; 2. Blizzard; 3. Pixicata; outsider: Stal de Bloe- mert (Just in Time S. Happy Jinks S). 2e afdeling: 1. Sterly: 2. Bluesette; 3. Pin Money; outsider: Indian Cress. TENNIS. Op donderdag 4, vrijdag 5 en zaterdag 6 juli worden in Roosendaal de nationale tenniskampioenschappen voor de oudere jeugd van Nederland gehou den. AUGSBURG Het Nederlandse volley balteam heeft zich gisteren van de laatste concurrent voor de Westeuropese titel ont daan. In Augsburg versloegen onze land genoten België in vier sets en kunnen nu van de zesde Westeuropese titel nog slechts door West-Duitsland en Finland, volleybalnaties in opkomst, worden afge houden. In de strijd tegen de Belgen startte de ploeg van Henk Blok slecht. Op Bram Vermeulen na speelden alle leden van het basisteam krampachtig en gespannen en de Belgen konden dan ook na 6-8 zonder moeite doorlopen naar 6-15. In de tweede set veranderde het beeld echter. Coach Henk Blok had in de laatste minuten van de eerste set Bert Onnes, een typische „vechter' 'in de ploeg gehaald en hij bleek in staat Nederland te inspireren. Bert Aalbers begon beter te slaan, Har ry Jansen en Harry Veldhuis vonden hun zelfvertrouwen terug en de Belgische cracks Bosscharts en Huybrechts konden het Nederlandse blok niet meer passeren Via 7-3 en 11-6 werd het 15-9. In de derde set draaide Nederland het best en vooral dankzij Bram Vermeulen werd dat in een 15-7 stand uitgedrukt. De Belgen gaven zich echter nog niet ge wonnen. Zij kwamen in de vierde set sterk terug, maar misten de controle op de aanval. Zij verloren daardoor teveel pun ten en de eindsprint bij 12-3 en 14-4 die hun tot 14-8 bracht bleek te laat inge zet. De Finnen verrasten donderdagavond weer. Vorig jaar kon de Finse bond nau welijks een ploeg op de been brengen en zond toen ten einde raad een clubteam, dat de kosten kon en wilde dragen. Een jaar later echter dringen de Finnen tot de finalegroep door en rekenden met op papier veel sterkere tegenstanders gena deloos af. Donderdagavond moest Turkije er aan geloven. Onder aanvoering van Jorma Kuutinnen werd het 3-1 voor de ADVERTENTIE komt f™ Finnen, die nu achter Nederland de twee de plaats bezetten. De uitslagen van donderdag luiden: Finale-poule Augsburg: Nederland België 3-1 (6-15, 15-9, 15-7 15-8), Finland Turkije 3-1 (14-16, 15-10, 15-11, 15-3), Italië West-Duitsland 3-1 (15-9, 15-7, 11-15, 15-8). De stand luidt: 1. Nederland 6 pnt., 2. Finland 5 pnt. 3. België 5 pnt., 4. West-Duitsland 4 pnt., 5. Italië 4 pnt., 6. Turkije 3 pnt. ROTTERDAM. De organisatoren van de eerste Rotterdamse zesdaagse die van 1 tot 7 mei in de Energiehal wordt gehou den, hebben donderdag definitief drie van de twaalf koppels gecontracteerd. Het zijn de Belgische wereldkampioen op de sprint, Patrick Sercu, die een ploeg vormt met zijn landgenoot Theo Verschuren en de Denen Palle Lyke en Freddy Eug'en Ook Theo Duyndam heeft donderdag ge tekend. Zijn koppelgenoot is de Duitser Klaus Bugdalil. Door het ongeluk dat de Belg Romain Deloof in de wegwedstrijd Gent-Wevel ghem dinsdag is overkomen, hebben de organisatoren om moeten zien naar een nieuwe ploeggenoot voor Peter Post. TENNIS, de Italiaan Nicoli Pietrangeli heeft voor de derde maal (1961, 1967 1968) de finale herenkelspel van het hoofdtoernooi van Monte Carlo gewon nen. Pietrangeli versloeg in de eindstrijd de Rus Alex Metreveli in twee sets. DEN HAAG De Nederlandse zwemploeg heeft examenzorgen. De formatie, die vjjf en een halve week door een groot aantal landen van Eu ropa werd gevoerd en een laatste trai ningsstage heeft doorgemaakt in Den Bosch, moet morgen en zondag bij de zeslandenwedstrijd in Stockholm waar maken, wat coach Kerkhoven bij de planning vorig jaar aan de KNZB heeft beloofd: „Geef mij de mogelijkheden de zwemsters en zwemmers optimaal voor te bereiden en ik lever u een ploeg, warvan de kern al na de zeslandenwed strijd in Stockholm kan worden aange wezen voor de Spelen van Mexico". Kerkhoven heeft alle financiële pro blemen ten spijt die mogelijkheden gekregen. Met twintig jongens en meis jes reisde hjj naar Tsjechoslowakije, Rusland, Polen en Frankrijk. Hij kon ze meer en zwaardere training geven dan in de overvolle Nederlandse baden ooit mogelijk was geweest. En nu is het woord aan de zwemsters en zwem mers zelf. Dezen verkeren overigens in het on gewisse of Stockholm voor hen het toe latingsexamen betekent voor Mexico of dat het alleen een belangrijk proefwerk betreft. De KNZB heeft het Nederlands Olympisch Comité erop gewezen, dat de gevolgde opzet de enig juiste is. Men kan in de zwemsport namelijk slechts werken met een beperkt aantal pieken per jaar maar de Olympische keuze heren hebben zich vrijblijvend opge steld Chef de mission, de heer Dokkum, zal zelf in Stockholm de resultaten in ogenschouw nemen en veel zal afhan gen van de indruk, die hij daar op doet. Het is aan te nemen, dat Kerkhoven zich niet zal beperken tot twee of drie namen. Het is voor een Ada Kok of Nel Bos nauwelijks interessant om te weten dat zij nu al voor Mexico zijn aange wezen. Zij gaan toch. Voor de wat min der sterken kan een vroegtijdige selec tie echter belangrijk zijn, al was het alleen ma,ar als stimulans voor het zelf vertrouwen, zo is de idee van Kerkho ven. De achttien Nederlandse jongens en meisjes, die in Stockholm aan de start verschijnen, hebben een duidelijk doel voor ogen: het realiseren van de tijden, die zij aan het begin van de trip naar Oost-Europa maakten in het 25 meter- bad van Bremen. Die tijden zullen zij zaterdag en zondag dienen te herhalen op de veel zwaardere 50 meterbaan van het Erikdalsbadet in Stockholm. Het klimaat voor recordverbeteringen is bij de jaarlijkse ontmoeting tussen Engeland, Zweden, West-Duitsland. Frankrijk, Italië en Nederland echter nooit erg gunstig geweest. Het is een typisch televisie-evenement, waarbij de snelle voor het publiek aantrekkelij ke opeenvolging van nummers pre valeert boven de rust en wat langere pauzes, die een topprestatie nu eenmaal vereisen. In de zeven jaar, dat de wed strijd nu wordt gehouden, is welgeteld één wereldrecord verbeterd: de 54,0 se conden van Bobby McGregor op de 110 yards vrije slag in 1963 in Blackpool. Voor het overige waren het wedstrij den, waarin opvallend vaak de favorie ten faalden. ADVERTENTIE SOESJOEMI Boris Spasski heeft de schaaktweekamp voor het kandidatentoer nooi tegen Efim Gelier met 5Vj-2'/« ge wonnen. Donderdag besloten de beide Russen in Soesjoemi na de 51e zet van de achtste partij tot remise. In. de halve fina les zal Spasski de winnaar van de twee kamp Larsen (Denemarken)Portisch (Hongarije) ontmoeten. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 23