Clara Stern en Juliana in finale Velser school voetbal G. INIA V. VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Beverwijk wil gouden feest van Hoogovens meevieren SIMCA 1301/1501 Herdenking op zaterdag 4 mei Haarlemse LTC en Bloemendaal kunnen redelijk meedraaien Bollenkwekers verontrust over wateronttrekking Kinderoptochten in Velsen op koninginnedag Tenniscompetitie volledig van start Industrie en droogte zijn schuldig Brandje aan de Wijkerbaan Verzending zeepost Volgens wens echter kalm en waardig jToestand moeder er kind zeer goed Oostenrijker bekent diefstallen VRIJDAG 19 APRIL 196 8 „Kennemer Garage" KENNEMERLAAN 222-226 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 14324/16238 KLAPBAND OORZAAK VAN ONGEVAL V elsen-IJm uid en Velsen-Noord Beverwijk Carillonklanken over IJmuiden Prof. Plate: ADVERTENTIE Representatieve auto. 'n Voorname lijn en zeer luxueus interieur. Grote kofferruimte. (Van een verslaggeefster) VELSEN. De Commissie Herdenking 4 mei van de stichting „De Velser Ge meenschap" heeft het programma bekend gemaakt voor de herdenkingen op zater dag 4 mei aanstaande. De opzet is geheel traditioneel, 's Morgens legt het gemeen tebestuur een krans op de gemeentelijke begraafplaats Duinhof bij de graven van de oorlogsslachtoffers. Daarna leggen ge meentebestuur, deputaties van de school jeugd, bedrijven, verenigingen en parti culieren bloemen bij het oorlogsmonument op het Plein 1945. De IJmuider Harmonie verzorgt de koraalmuziek en een leerling van de Prof. Dr. Vissering H.B.S. zal een passend gedicht declameren. Tijdens het leggen van de bloemen bespeelt stadsbei- aardier Hein de Ligt het carillon van het raadhuis. 's Avonds volgt de stille gang naar Wes- terveld. Hier wordt de koraalmuziek ver zorgd door de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria". Een koor, samengesteld uit de Velsense koren, zingt onder leiding van de heer J. Huizinga Ecce Quomodo Mo- ritur van Jac Handel, Blijf bij mij Heer en O Heer, die daar des Hemels tenten spreidt. UITGEEST Een jong echtpaar uit Alkmaar, dat per bromfiets op visite in Zaandam was geweest, is donderdag avond om kwart over elf op het rijwielpad van de provinciale weg door het springen van een band ten val gekomen. De 25-jarige man werd per ziekenauto naar het gemeentelijke ziekenhuis in Zaan dam overgebracht voor nader onderzoek. De 22-jarige vrouw kwam met de schrik vrij. (Van een medewerker) VELSEN Op de voorlaatste wed strijddag van het schoolvoetbaltoernooi in Velsen, waarvoor een ongekend grote belangstelling bestond in het sportpark Schoonenberg, zijn enkele verrassende resultaten uit de bus gekomen. Vooral de twee elftallen van de Willem de Zwijger Ulo en Creutzberg Ulo in de halve finales van de afdelingen C en D stelden hun aanhang met nederlagen lelijk teleur. Het derde van Willem de Zwijger verloor vol komen onverwacht met 31 van Hugo de Groot Ulo 2, dat gelukkigerwijs na loting tot de halve eindstrijd in D was door gedrongen. In de finales van het voort gezet onderwijs zijn de Vissering HBS en Technische School dat de twee Creutz- bcrgelftallen uitschakelde elk met twee ploegen goed vertegenwoordigd. In afdeling E van de lagere scholen kwamen Clara Stern en Juliana moeizaam door de kwartfinales en daarom werden het schotvaardige Engelmundus en titel houder Comité 1 als favorieten voor de VRIJDAG 19 APRIL Stadsschouwburg, 20 u.: IJmuidens Roem; revue „Hoe maller, hoe mooier Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden- Oost, 20 u.: „En krijgen is de kunst", to neel door ADBENDÓ. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.TIOS met to neelstuk „Je kunt het niet kopen". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 lot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban jaertstraat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 20 APRIL Stormvogels, 16 tot 18 u.: Receptie in Hotel Kennemerhof, Kennemerlaan, IJmuiden. Idee '67, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20.30 u.: Studentencabaret Yvo de Nijs. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. Een aam-al van de Comiteschool op het doel van de Julianaschool taordt met veel voetenwerk afgealugeu. finale getipt. Het pakte volkomen anders uit. Engelmundus speelde weliswaar iets beter dan Clara Stern, maar zag toch geen kans om een in de eerste helft opgelopen 10 achtergrond ongedaan te maken. Comité 1 werd met 2—1 door het enthou siast spelende Juliana geklopt. De finale gaat dus tussen Clara Stern en Juliana. De uitslagen in E waren: kwartfinale: AldegondeOssendorp 21, MivoT. Brandsma 0—5, Clara Stern—Moerberg 11; Clara—Nassau 01. Halve finale: Comité 1—Juliana 12, Engelmundus Clara Stern 01. De eerste elftallen van de Willem de Zwijger Ulo en Vissering HBS kwamen als poulewinnaars in afdeling B uit de strijd en ontmoeten elkaar zaterdagmor gen in de eindstrijd. De uitslagen in B waren: W. de Zwijger Ulo 1Vissering HBS 2 61, Pr. Bern- hard HBS 1Vissering HBS 1 12, Tech nische School 1Creutzberg Ulo 1 11. Het derde van de Technische Schooi behaalde in de halve finale van afdeling C een duidelijke 40 overwinning op de Creutzberg Ulo 2. Meer spanning bood ae andere halve finale tussen Vissering HBS 3 en Willem de Zwijger ULO 2. Tn zijn drie voorwedstrijden had Willem de Zwijger de fraaie doelcijfers 250 bijeen- geschoten. De schutters kregen ditmaal van de Vissering-achterhoede geen schijn van kans. Nadat de doelman van de Zw.j- ger in de eerste helft een penalty had ge stopt, kwam Vissering na de rust toch aan een io voorsprong. De balans werd dooi de Zwijger weer in evenwicht gebracht en in de spannende slotfase grepen de HBS'ers met een tweede treffer de zegel 21. De uitslagen in C waren: Creutzberg Ulo 2Technische School 3 04, \fisse- ing HBS 3—W. de Zwijger ULO 2 2—1. De strijd tussen Creutzberg Ulo 3 en Technische School 6 in de halve eindstrijd van D droeg een eenzijdig karakter en leverde de technici een 51 overwinning op. Het derde van Willem de Zwijger kwam tegen Hugo de Groot Ulo 2 welis waar tot goed aanvalsspel, maar zag drie doelpunten wegens buitenspel afgekeurd worden. Vijf minuten voor het einde was de stand nog steeds 1—1. Toen sloeg Hugo de Groot tweemaal achtereen hard toe. Het was pas na loting in de halve finale gekomen. In de finale moet Hugo de Groot nu aantreden tegen de Technische School 6, waarvan in de voorrondes met 51 werd verloren. De uitslagen in D waren: Creutzberg Ulo 3Technische School 6 1—5, W. de Zwijger Ulo 3H. de Groot Ulo 2 1 3. De vier finales worden zaterdagmorgen op twee velden van Waterloo gespeeld. Het programma luidt als volgt: 9.30 ur: Technische School 6H. de Groot Ulo 2 (D) en JulianaClara Stern (E): 10.30 uur: W. de Zwijger Ulo 1—Vissering HBS 1 (B) en Technische School 3Vissering HBS 3 (C). (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Zondag gaat de tennis competitie 1968 volledig van start, nadat al eerder de topploegen aan de slag wa- gegaan. Een competitie waarin de beide topclubs uit het Haarlemse district, de Haarlemse LTC en Bloemendaal in de overgangsklasse-A tot een -edelijk resul taat in staat geacht mogen worden. Vpor de clubs die in de overgangsklasse-B uit komen, zijn de vooruitzichten wat min der florissant, wat met name bij Zand voort en Brederode te wijten is aan het vertrek van enkele van de beste spelers en speelsters. De Zandvoorters zullen zelfs een vrijwel geheel nieuw team moe ten opstellen. De Haarlemse LTC lijkt iets aan kracht gewonnen te hebben nu Kea Onstein- Okker weer beschikbaar is om te zamen met Liesbeth Rinkel de damespartijen voor haar rekening te nemen. Met het beproefde herentiro Den Hartog, Reus en Weidema zouden de Haarlemmers wel eens hoge ogen kunnen gaan gooien. Bloemendaal kan nog slechts gedeelte lijk op de steun van Nieland rekenen. De Haarlemse kampioen zal alleen nog in het enkelspel uitkomen. Wim Meyer en Bob Wijnands zijn echter mans ge noeg om samen met Lily en Margot ter Metz het team op een behoorlijke plaats te doen eindigen. Zandvoort zal in de overgangsklasse-B I een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Loe- kie de Haas en Marthe Blom spelen geen competitietennis meer, terwijl Jean Ro bert Hughan en Wim Brandse naar het Amsterdamse Dash vertrokken. Met een geheel nieuw team. bestaande uit Pauiien Jansen, Danielle Klein, Paul Barten en Eiso Weert zal men moeten proberen het vege lijf te redden. Ook Brederode leed verliezen. Het zag Erik Verkade vertrekken, ook al naai Dash. Wil v.d. Broek is na naar huwelijk niet meer beschikbaar voor de Santpoor ters: Cockie v.d. Broek zal nu met me- vrouw Krug de damespartijen voor haar rekening nemen, terwijl Edy Mouthaan de plaats van Verkade gaat innemen naast Hans Möller. Handhaving van de positie in de overgangsklasse-B lijkt het best mogelijke resultaat. Bij WOC kan men niet ten volle op de steun van Han van Splunter rekenen. De eerste speler van de Overveense ploeg vervult zijn militaire dienstplicht in West-Duitsland. Naast Annette Broekers Frieda Gaus-Beunder en Jan v.d. Veer zijn Dem Graaff en Gerrit Jan Broekers kandidaat voor een plaats in het team van WOC, dat ook al tevreden zal zijn met handhaving van zijn positie. Hetzelfde geldt, dachten wij, voor Heemstede dat over de dames Scherpen- zeel en Kuhlmann en de heren Verploegh Chassé en Hei beschikt om te proberen dit doel te bereiken. Een wat optimistischer geluid lijkt Groenendaal te kunnen laten horen. Wim Passtoors, Lex Constandse en Hans Blok ker lijken voldoende steun te kunnen ge ven aan het sterke damesduo Els Bor- gerding en Yvonne Koenders, om de Heemsteedse formatie een rol van beteke nis te kunnen laten spelen. In totaal zullen 63 ploegen van 15 ver enigingen uit het district Haarlem -.an de competitie deelnemen. 3 minder dan vo rig jaar. WOC en Heemstede brengen met ieder 8 teams het grootste aantal ploegen in de strijd. (Van een correspondent) BEVERWIJK Op de jaarvergadering van de afdeling Beverwijk van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zijn ernstige klachten geuit over de wateronttrekking in de om geving van de Creutzberglaan en aan de duinkant van Heemskerk. Vele tuinders hebben pompen op tien tallen meters diepte de grond ingeslagen, maar deze pompen geven geen water meer. Naast deze wateronttrekking door (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Donderdagavond om streeks zeven uur is brand uitgebroken in de garderobe van de Coöperatie aan de Wijkerbaan. De gardérobe brandde nage noeg geheel uit. Hierbij ging een partij nylonkousen, plastic voorwerpen, chocola de en reinigingsmiddelen verloren. Als vermoedelijke oorzaak wordt gedacht aan een achteloos weggeworpen sigaretten peuk. i TENNIS. De Nederlandse tenniskampi oen Tom Okker, die in Johannesburg de internationale kampioenschappen van Zuid-Afrika won, heeft donderdagavond in Apeldoorn een exhibitie-partij tegen Evert Schneider gewonnen. Okker zege vierde in deze partij, een soort lichte training voor de Davis Cup-ontmoeting te gen Spanje, met 6-4 6-3. de industrie speelt ook het droge voor jaar een nadelige rol, evenals trouwens de gasschade. Ten aanzien van de gasschade kon voorzitter C. E. Broeze meedelen, dat hiervoor altijd nog een gunstige regeling bestaat, waarbij de betreffende industrie doet wat in haar vermogen ligt om dit te voorkomen. Eventuele schade wordt zoveel mogelijk vergoed. Ook voor de schade door wateronttrekking hoojft men een oplossing te kunnen vinden. De overige agendapunten werden in een vlot tempo afgewerkt. Zo kon de secre taris in zijn overzicht melden, dat het ledental momenteel 128 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing zwichtte voorzitter Broeze voor de aandrang zich alsnog her kiesbaar te stellen en de belangen van de afdeling nog een jaar te blijven be hartigen. De beschrijvingsbrief voor de in Haariem te houden algemene leden vergadering leverde tenslotte niet veel stof tot discussie op. De heren C. Broeze en A. Priester sr. werden als vertegen woordiger van de afdeling naar deze ver gadering afgevaardigd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Cap San Lorenzo" (23- 4); Australië: ms „Atrevida" (24-4) en ms ..Reiffenstein" (26-4); Brazilië: ms „Cap San Lorenzo" (23-4); Canada: ms „Offin River" (24-4); Chili: ms „Archimedes" (22- 4); Indonesië: ms „Eumaeus" (24-4); Ke nya, Oeganda, Tanzanië: (naam van het schip nog niet bekend) (25-4); Ned. Antil len: ms „Kreon" (23-4); Nieuw-Zeeland: ms „Neder Linge" (26-4)Suriname- ms „Palamedes" (24-4); Ver. Staten: ms „At lantic Span" (25-4); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W-Afrika: ms „Streefkerk" (24-4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. VRIJDAG 19 APRIL Openstelling; openbare leeszalen en bi- bliotheken: Wijkerstraatweg 77, volw. en jeugd: 14.30-17.30 en 19-21 u.; Banjaert- straat 13, volw. en jeugd: 14-17 en 19-21 u. Katholieke openbare leeszaal en biblio theek, Banjaertstraat 13: 10-12.30 uur. Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: 10-12.30 uur. VRIJDAG 19 APRIL Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, 20 u.: Officiële ontvangst Stadtjugendring Neu- wied door wethouder A. Hermes. Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20.00 u-: Jongerengroep „Libertijn" De hr. B. M. A. Batenburg leidt discussie over „De huidige ontwikkeling in de katholieke kerk". Openstelling Sportfondsenbad, Kuikens- weg 84, publiekzwemmen: 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30. 14-15.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 uur. ZATERDAG 20 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde o.l.v. de heer J. C. Heeck. Scheybeeck, Rosarium, Velserweg 2, 7 u.: opening St. Jorisdag. Verenigde openbare bibliotheek, H. Bur gerstraat 70, volw.: en jeugd: 10-12.30 u Arendsweg 61, jeugd en volw.: 10-12.30 u. Maasstraat 44: 10-12.30 u. Parmentierstraat 2: gesloten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.15-13.30 en 14-15.30 uur. (Van een onzer verslaggever») BEVERWIJK. Het vijftigjarig be staan van Hoogovens, dat in september plaats heeft, zal door dit bedrijf op zeer kalme en sobere wijze gevierd worden. Niettemin meent de burgerij, dat hoe het standpunt van de directie der KNHS ook moge zijn, de bevolking toch even eens aandacht dient te schenken aan het gouden jubileum van de grootste indu strie in deze streek. Vanuit die burgerij i» thans een voorlopig iniliatiefcomité ge- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ter gelegenheid van de viering van koninginnedag op dinsdag 30 april, worden door diverse Velsense Oran jeverenigingen voor deze dag weer kin deroptochten georganiseerd. Zdals dooi de Oranjevereniging „Driehuis", welke optocht des morgens om negen uur van het Kerkplein vertrekt, voorafgegaan door de muziekvereniging „Soli Deo Gloria". Des middags om twee uur wordt vervol gens in de Schaepmanlaan een gekostu meerde optocht opgesteld, waarvoor de medewerking werd verkregen van de drumband van de IJmuider Harmonie. Omstreeks kwart voor elf vertrekt er I voorts een gekostumeerde optocht van de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort voor de kinderen van de lagere scholen I georganiseerd door de Oranjevereniging Santpoort-Noord". Zij kunnen hieraan ook in groepen, of met versierde autopeds en rijwielen aan deelnemen. Hiervoor wordt de marsmuziek verzorgd door de drumband „Voorwaarts" en het fanfare korps „Wilhelmina". De derde gekostumeerde kinderoptocht wordt georganiseerd door de Oranjever eniging „IJmuiden-West" en vertrekt om kwart over tien van het Gijzenveltplant- soen. Medewerkende muziekkorpsen zijn de IJmuider Harmonie, de Hoogoven Harmonie, „De IJmondtrekkers", de jeugdband van de IJmuider Harmonie en de drumband „Schulpen-Meerweiden". Voor deze kinderoptochten zijn door de Oranjeverenigingen „Driehuis", „Sant poort-Noord" en „IJ-muiden-West" enige fraaie prijzen beschikbaar besteld voor versieringen en kostuums. Binnenkort zullen de volledige program ma's van de plaatselijke Oranjevereni gingen voor dinsdag 30 april in ons blad worden gepubliceerd. 7.50: L. C. Broek, Zeeweg 315, IJmui den. 5.00: B. Hopman-Vlas, Hofdijklaan 88, Driehuis. 2.50: Mevr. M. Krijger, M. K. Hofstede straat 16, IJmuiden. Stadsbeia'ardier Hein de Ligt verzorgt op zaterdag 20 april van 16 tot- 17 uur op het Velsense stadscarillon het volgende concert: Rondeau, van Matthias van den Ghevn Fuga I, van Matthias van den Gheyn; Le coucou, van Claude Daquin; Le retour des hirondelles; Le retour du printemps; Ma Normandie, van Fred. Bérat; Improvisatie, van H. de Ligt; Nun will der Lenz uns grüszen; Alle Vogel sind schon da; Komm lieber Mai, van W A. Mozart; Ballade, van Jef Rotbiers; Fuga, van Jules Vandeplas; Preludium in g. van Jef Denijn. DEN HAAG Prof. Plate en dr. Druk- l ker hebben hedenmorgen medegedeeld dat de gezondheidstoestand van prinses Mar griet en haar zoon zeer goed is. vormd, dat onder leiding van burgemees ter J. G. S. Bruinsma zich beraadt over de wijze waarop het gouden bestaans- feest gevierd dient te worden. Bij dit alles wil men rekening houden met het standpunt van de Raad van Be stuur van Hoogovens, dat er bij dit be drijf geen groots feest zal zijn, doch een eenvoudige viering „van een verjaardag". Geen festiviteiten van allure dus, geen speciale aandacht aan de plaats van Hoogovens op de wereldmarkt. Niets van dat alles. Overleg met de Raad van Be stuur heeft daarbij voorts uitgewezen, dat Hoogovens beslist niet verguld went te worden; doch evenmin er iets op tegen kan hebben wanneer de bevolking van Beverwijk gezellig en waardig het vijf tigjarig bestaansfeest wenst te vieren. Het voorlopig initiatiefcomité heeft zich tot nu toe beraden over een aantal mo gelijkheden. Daarbij zijn de gedachten uitgegaan naar een kermis in de week van 14-22 september; aan activiteiten van de middenstand, aan een braderie op en kele plaatsen, etalagewedstrijden, versie ringen in straten, een drumconcours en marswedstrijden; een eventuele burger avond; activiteiten van de secties muziek en toneel van de Beverwijkse sociaal cul turele raad; alsmede van de Beverwijkse Sportraad. Het zijn alle slecht suggesties, die ter tafel kwamen bij de besprekingen. Zodra deze suggesties in enige vorm verwezen lijkt kunnen worden, zodra er dus sprake kan zijn van een zeker programma, zal contact worden opgenomen met de Velser Gemeenschap en de Gemeenschapsraad van Heemskerk, opdat wellicht in samen werking ook een en ander kan worden gerealiseerd. Met name met betrekking tot Heemskerk wordt gedacht aan een concert in de Sporthal. Uiteraard is bij dit alles van belang, dat verscheidene geledingen in de burge rij hieraan hun medewerking gaan ver lenen. Initiatieven en suggesties vanuit de burgerij, van het verenigingsleven, van wijkraden en eventuele buurtverenigin gen zullen dankbaar worden aanvaard Teneinde tot een goede samenwerking te komen, is het daarom welkom, indien men al deze initiatieven en suggesties bekendgemaakt aan de „afdeling voorlich ting" in het Stadskantoor, waar men ze gaarne zal ontvangen. En niet alleen sug gesties, maar ook namen van degenen, die bereid zijn mede te werken aan de orga nisatie van de festiviteiten worden daar gaarne ingewacht. Dat geldt dan zowel het initiatiefcomité dat in zijn definitieve vorm nog moet worden samengesteld; als de verschillen de secties, die bij de uitvoering van de plannen gevormd moeten worden. Wan neer een ieder hieraan medewerkt, kan Beverwijk in de week van 14-22 septem ber op waardige wijze het gouden feest van Hoogovens meevieren. HEEMSTEDE De Heemsteedse po litie heeft op maandagavond, tweede paas dag, om half elf, een 42-jarige Oosten rijker aangehouden, die inmiddels bekend heeft, twee inbraken in Bloemendaal en een inbraak in Heemstede te hebben ge pleegd. De buit bestond voornamelijk uit sieraden, die naar schatting een gezamen lijke waarde van duizend gulden hebben. De Oostenrijker is ingesloten. Een bewoner van een huis aan de Herenweg zag bij zijn thuiskomst de man op maandag 's avonds om tien uur weg vluchten. Hij waarschuwde de politie die op onderzoek uitging en omstreeks half elf een man in Groenendaal aantrof, die zijn aanwezigheid daar niet aannemelijk kon maken. Het was een 42-jarige Oos tenrijker, die in Heemstede op kamers woonde. Bij nader onderzoek op het bureau van politie bleken in de jaszak van de ge arresteerde glasschilfers te zitten, die ver moedelijk van een ruit afkomstig waren. In een koffer op de kamer van de ver dachte lagen sieraden, waaronder een halsketting, ringen, een antiek collier van granaten, een horloge, een kijker, een ra dio en een gouden armband. Er worden nog voorwerpen vermist. De Heemsteedse politie acht het niet onmogelijk dat de Oostenrijker ook de dader van andere diefstallen is geweest. Het onderzoek hiernaar is nog gaande.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5