Raad Bloemendaal legde voorstel van B. en W. naast zich neer Toch flat met negen woonlagen bij Kennemerweg li Redacties van Illustratie en Revu gaan samenwerken Herbouw Sikkensfabriek gaat in snel tempo MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE Havenberichten IN DE VISHAL EN OP ZEE Licht gewonden bij tweetal ongelukken Micro Theater vanavond gesloten Talrijke inbraken in IJmuiden door Velsense recherche opgehelderd Lucifers gevonden bij duinbrand NA DE GROTE BRAND: J. Schipper is voorzitter ABA '£OA.. VRIJDAG 19 APRIL 1968 Aangepast 'mm m m wzm mm. wm Groeneweg 69 IJmuiden - tel. 10271/T5106 (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. In tegenstelling tot het voorstel van B. en W. heeft de gemeenteraad van Bloemendaal tijdens de donderdagavond gehouden vergadering toch het ontwerp-plan .Kennemerweg, tweede gedeelte" vastgesteld, dat inhoudt dat langs deze weg in totaal tachtig woon eenheden zullen worden gebouwd in een flatgebouw van negen woonlagen. Tegen de bouw hiervan zijn vijf bezwaarschriften in gediend waardoor de uitvoering van de plannen aanzienlijk kan worden vertraagd. Tegen het plan van B. en W. om het aantal wooneenheden langs de Kennemer weg terug te brengen tot veertig en het flatgebouw niet hoger dan vier verdiepin gen te laten maken, werd vooral door de heer Buschman (K.V.P.) ernstig be zwaar gemaakt. De heer Buschman drong met klem aan het oude plan te verwezenlijken waar door tweemaal zoveel gezinnen en alleen staanden aan woongelegenheid geholpen zullen kunnen worden. Hij was van me ning dat indien er in Bloemendaal met het knellend tekort aan woningen gebouwd kon worden, dit ook zo snel mogelijk en in zo ruim mogelijke mate moest worden ge daan. Daarbij vreesde de heer Buschman dat het economisch niet verantwoord zou blijken van het oorspronkelijke plan af te wijken. De argumenten die werden genoemd in de bezwaarschriften achtte hij niet steek houdend. In deze argumentatie werd er op ge wezen dat het villa-achtige karakter van het uiterste noorden van de gemeente zou worden geschaad door de bouw van een hoog flatgebouw, dat de bouw een ver stedelijking van het gebied zou inhouden, dat de privacy van enkele der omwonen den van het gebouw zou worden aange tast en dat de waarde van hun huizen minder zou worden. De heer Schopman (K.V.P.) gaf als zijn mening dat degenen die deze bezwaar schriften hadden ingediend hiertoe waren gekomen door een veel te ver doorgevoerd eigenbelang. Ook de heer Stapel (P.v.d.A.) had kritiek op deze bezwaarschriften. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller. Baron Van Randwijk (B.P.) zei het betoog van de heer Buschman geheel te onderschrijven. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller stelde dat de nieuwe plannen veel meer waren aangepast aan de eigen stijl van de gemeente. Het aantal wooneenhe den dat kon worden gebouwd achtte hij niet het enige criterium. Van even groot belang waren of het woningproject ook aantrekkelijk zou zijn voor de nieuwe be woners en hoe het nageslacht zou denken over hetgeen thans gebouwd ging worden Dit zou immers de omgeving belangrijk gaan bepalen. Voor de beleggers die de bouw zouden moeten financieren zou het plan ze ker niet aanlokkelijker worden naarmate het flatgebouw hoger werd. Bovendien had ook de gemeente Haarlem bezwaar De heer Buschman (K.V.P.) Donderdag te IJmuiden aangekomen: Ch. Bohl, van Goole, IJmuiden; Lanrick, Grangemouth, IJmuiden: Pamir, Newcastle; Mineral Gent, Tubarao; Advent, Boston," IJmuiden; Sheratan, Duinkerken. IJmuiden; Chantenay, Londen, IJ muiden; Ethel Everard, Londen; Matromos, Vera Cruz; Corbrea, Londen; Claus, Londen, IJmui den; Hudgert Vinnen, Hamburg; Petro King, Londen; Cito, Londen; Cap Arcona, Cuxhaven, IJmuiden: Emsworth, Dover; Schokland, Bre men; Wotan, Dagenham; Ulanga, Rotterdam; Noblesse, Rotterdam, IJmuiden; Majorca, Ant werpen; Clarity, Southampton; Ilsa J., Londen, IJmuiden; Dependance, Boston; Centricity, Leith. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Rosa, naar Duinkerken, IJmuiden; Rex, Ipswich; Bremervörde, Aarhus; Diligentia, Duinkerken, Zaandam; Vivat, Runcorn; New Frontiers, Rot terdam; Lingeborg, Helsingborg, IJmuiden; Lis- beth Bue, Bergen, IJmuiden; IJstroom, Dagen ham; Amstelstroom, Hull; Djatibarang, Bremen; Boreas, Rotterdam;-Zielona Gora, Stettin; Bour gogne, Antwerpen; Milo, Cork; Ommenkerk, Rotterdam; Düsseldorf, Antwerpen; Marilene, Rotterdam; Draco, Rotterdam; Westerdok, Rot terdam; Anna Oldendorff, Piombino, IJmuiden; Pamir, Hamburg; Libertas, Cadiz; Valmiera, Ventspils; Advent, Paisley, IJmuiden; Heros, Helsinki. Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Tairlaw, van Rotterdam, IJmuiden; Hontestroom, Sheer- ness. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Chelyuski- nes, naar Rotterdam; Axel, Kalmar, Beverwijk; Tete Oldendorff, Monrovia; Eintracht, Graves- end; Lebu, Antwerpen; Fernspring, Seven Is lands. (Indien achter de haven van herkomst of be- itemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). (Van een medewerker) IJMUIDEN Donderdag werden in IJ muiden in totaal 7800 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren: 323 kisten tong en tarbot, 550 schol, 25 schar, 95 ha ring, 1740 makreel, 25 schelvis, 180 wij ting, 606 kabeljauw en gul, 12 leng, 4 poon, 4180 koolvis en 60 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 3,64-3,46, grm. tong 3,55-3,10, kim. tong 4,53-3,99, kl. tong I 6,49-5.66, kl. tong 2 6.94-6,20, tarbot 1 8,10-7. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 184-100, gr. koolvis zw. 45-37,50, gr. leng 47. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 37-32, kim. en kl. schol 1 38-31, kl. schol 2 33-15 schar 20-13, verse haring 26,40-11,50, mak reel 25-19, gr. schelvis 45, grm. schelvis 41, kl. schelvis 2 40-31, wijting 34-25, gr. gul 59-43, middel gul 41-30, kl. gul 33-27, kl. leng 22, poontjes 28, kl. koolvis zw. 15. Besommingen, in guldens: KW 141 6.710, 164 9.710, 90 3.890, 96 2.580, 109 1.500, 94 2.830, 197 3.800, 102 2.220, 160 3.030, 40 2.550, 79 890, 105 2.130, IJM 46 6.300. IJM 3 2.650. x Dertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 5980 kisten vis, 45.000 kilogram tong en 580 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 10 kis ten schelvis, 230 wijting, 420 gul en ka beljauw, 2650 koolvis, 100 kleine kisten haring, 350 makreel, 390 kleine kisten ma kreel, 1180 schol, 40 tarbot en 210 varia. Prijzen, per kilogram in guldens: heil bot 5.60-2.70, tarbot 8.00-7.40, grote tong 3.68-3.29, grootmiddel tong 3.20-2.97, klein- middel tong 4.23-3.62, tong een 6.31-5.14, tong twee 6.90-5.40, zalm 7.40-7.20. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 84, middel kabeljauw 108-82. grote kool vis 37.50, middel koolvis 37.50: grote leng 51-47. Per tien stuks: grote kabeljauw 110-62, middel kabeljauw 72-38. Per hoop: vleet 118, rog 55-43. Per 50 kilogram: grote en middel schel vis 80, kleinmiddel en schelvis een 53, schelvis twee 40, kabeljauw een 53-40, ka beljauw twee 38-30, kabeljauw drie 37-26, grove schol 47-35, schol twee 28-21, schol drie 22-15, schar 17-8, poon 15, gestripte wijting 51-34, haring 24-15.40, makreel 28-13.20, tongschar 80, kleine leng 27-24, lom 25, schartong 41-37, koolvis een 15, koolvis twee 15, heek een 118. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit 40 kisten wijting, 150 gul en kabeljauw, 550 koolvis, 93 kleine kisten haring, 250 makreel, 1000 kleine kisten makreel, 100 schol en 17.000 kilo gram tong. tegen de bouw van een zo hoog complex. De burgemeester stelde voor de nieuwe plannen in de volgende vergadering op nieuw aan de orde te stellen, waarbij een maquette beschikbaar zou zijn. Besloten werd echter het voorstel in stemming te brengen waarbij de raad zich met acht stemmen voor en tien tegen uitsprak voor de verwezenlijking van de oorspronkelijke plannen. Gezien de ingediende bezwaarschriften tegen de bouw, zei de burgemeester „Ik zie het er voorlopig nog niet staan". (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door zonder op het ver keer te letten naar links van de rijbaan te gaan, kwam donderdagmiddag om streeks zes uur een negenjarige scho lier uit Santpoort met zijn fiets op de Terrasweg in zijn woonplaats frontaal in botsing met een personenauto, bestuurd door een 45-jarige accountant, eveneens uit Santpoort. De jongen werd op de motorkap ge worpen en liep een lichte hersenschud ding op. De ongevallendienst bracht de scholier naar huis. Rond hetzelfde tijdstip vond ook een on geval plaats in IJmuiden, op de rotonde aan het einde van de Lange Nieuwstraat. Hier reed een fietser, een 39-jarige man uit IJmuiden en hield rechts aan om de Planetenstraat in te rijden. Tegelijkertijd reed op de rotonde een truck met opleg ger, die rechtsaf de Kompasstraat wilde inrijden. De vrachtwagencombinatie haal de de fietser in, sloeg rechtsaf, waarbij niet voldoende rekening werd gehouden met de fietser. Deze kwam in aanraking met de rechterzijde van de oplegger, waardoor de man en een achterop zittend tienjarig meisje kwamen te vallen. Het meisje kreeg een lichte hersenschudding, de man liep ontvellingen op. Beiden zijn door de ongevallendienst naar huis ge bracht. Een beeld van het opruimingswerk bij de verffabriek van Sikkens, na de grote brand van 8 maart. (Van een onzer verslaggevers) i BEVERWIJK. De organisatoren van het Micro-Theater zijn onverwacht voor een zeer onaangename zaak geplaatst. Op het laatste ogenblik namelijk heeft de Amsterdamse Toneelschool, welke heden avond in het Micro Theater een program ma zou verzorgen, laten weten, dat men niet kan komen. Ofschoon de organisa toren een contract voor deze avond naar de toneelschool hadden gestuurd, had men daar niets meer van zich laten ho ren hetgeen donderdag, resulteerde in een afbericht. Toen was het te laat om een ander gezelschap te engageren voor deze avond. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag werd door een bewoonster van de Planetenweg omstreeks twee uur de hulp van de politie ingeroepen, omdat van haar woning een ruit bleek te zijn vernield. Zij had hier tevens een onbe kende man aangetroffen, die tegenover haar verklaarde te hebben gezien dat ie mand de ruit had ingeslagen, om zich bij zijn nadering evenwel snel te verwijde ren. De recherche meende echter voldoende aanleiding te hebben de man een 20- jarige expeditieknecht uit IJmuiden eens nader aan de tand te voelen, hetgeen een goede intuïtie bleek te zijn geweest. Hij bekende namelijk niet alleen deze ruit te hebben vernield, maar ook nog een groot aantal andere inbraken en pogingen tot diefstal van de laatste tijd. Zoals eni ge van de muur gerukte snoepautomaten een poging tot inbraak bij het kantoor van de Nutsspaarbank in Haarlem-Noord in inbraken bij de firma's De Ruyter, Van Praag, „Sport en Mode", het kantoor van (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Per 1 mei zullen de week bladen „Illustratie" van De Spaarnestad en „Revu" van De Geïllustreerde Pers in Amsterdam op redactioneel gebied nauw gaan samenwerken. Er zal met gemeen schappelijke redactiepagina's worden ge werkt, hetgeen een tekstvergroting van ruim dertig percent betekent. De centra le redactie voor beide bladen wordt ge vestigd in het gebouw van De Geïllu streerde Pers. De hoofdredacteur van Illustratie, de heer Albert Welling, wordt belast met de coördinatie van de nieuwe activiteiten. Beide bladen zullen hun namen behouden, aldus een woordvoerder van De Spaarne stad. Het personeelsbestand van beide bladen blijft onverandred. Een aantal re dacteuren van Illustratie zal werk vinden in het centrale redactieteam in Amster dam. Nog niet besloten is wanneer de bladen in hun nieuwe vorm zullen ver schijnen. Van de beide bladen, die behoren tot het V.N.U.-concern (Verenigde Neder landse Uitgeversbedrijven), verschijnt Il lustratie maandelijks in een oplage van 100.000 exemplaren en Revu in een oplage van 200.000 exemplaren. de Scheepvaartinspectie en een kantoor aan de Planetenweg. Het onderzoek wordt door de Velsense recherche nog voortge zet. (Van een verslaggever) HEEMSKERK Donderdagmiddag om drie uur heeft een brand gewoed in het duinterrein op Heemskerks grondgebied en wel aan de Schapenweg. Met assisten tie van jachtopzieners en publiek heeft de Heemskerkse vrijwillige brandweer de strijd met het vuur aangebonden door mid del van schuimblussers, het graven van geulen en het uitslaan van de vlammen. Er ging driekwart hectare struikgewas verloren. Bij de brandhaard js een aan tal lucifers gevonden. (Van onze streekredactie) SASSENHEIM Twee semi-permanen t« loodsen geheel gereed, een derde terrein wel gereed; een volkomen schoon terrein en een produktie die hoger ligt dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar, Dat is het resultaat van zes weken extra hard werken na de brand die op 8 maart een deel van Sikkens lakfabrieken in Sas- senheim in as legde. De eerste bespreking over de herbouw is gehouden op het moment dat het sein „brand meester" werd gegeven. En de vol gende dag draaiden de machines in de synthetische lakfabriek weer, de maandag daarop gevolgd door die in de cellulose- fabriek. De produktie is geleidelijk opge voerd, zodat thans de dagproduktie hoger is dan vorig jaar. Deze meerdere produk tie is vooral van belang voor het opbouwen van de verloren gegane voorraden. Daar toe draagt ook bij de produktie in zes zusterbedrijven binnen de Sikkens Groep, in Nederland en Duitsland. De verwoeste gebouwen - een magazijn gerede produkten, de expeditie, de cellu lose tapperij en -verdunningafdeling en het etikettenmagazijn moesten vervan gen worden. Daardoor werden drie semi- permanente loodsen gepland. Twee, res pectievelijk 600 en 800 vierkante meter zijn inmiddels gereed gekomen. De derde met een vloeroppervlak van 2400 vierkante me ter is nagenoeg gereed. Het grondwerk voor deze loods is in verrassend korte tijd uitgevoerd: 1500 vrachtwagens grond wer den uitgegraven, 1500 vrachtwagens schoon zand werden aangevoerd. Samen met en kele interne verschuivingen is het ver loren gegane vloeroppervlak hiermee ge compenseerd. De slopers zijn erin geslaagd drie dagen binnen de gestelde termijn van drie we ken de onherstelbaar aangetaste gebou wen te slopen, en het puin, verwrongen staal en zwart geblakerde verfbussen af te voeren. Waar eens de verbrande gebou IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 13 uur tot maan dagmorgen 8 uur: H. Paleari, Dolfijn straat 176, tel. 11085; A. J. G. Wermen- bol, Maasstraat 15, tel. 16388; W A Oepts, Zeeweg 295, tel. 14023. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (Boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandartsen voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: alleen voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 u.: F. Milatz. Kennemerlaan 2a, tel. 02550- 15616. Wijkverpleging: Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zuster C. J. Overzet, Rozenhagenstraat 36, Haarlem- Noord. en zuster M. v. d. Meulen, Ka naaldijk 229. IJmuiden, tel. 02550^14378; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord: zus ter A. Groen, Valeriuslaan 42, Driehuis; voor Driehuis en Santpoort: zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem-Noord, tel. 023-62044. Wit-Gele Kruis: zuster C. Nooy, Corantynstraat 5, Santpoort, tel. 02560-7440. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen- Zuid ,tel. 02550-11236. SANTPOORT Arts: H. Strik, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telefoon 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr., Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter. Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zater dag 12 uur tot zondag 9 uur: C. Verséle wel de Witt Hamer, Vondellaan 60. Be verwijk, tel. 02510-23969. Zondag van 9- 24 uur: J. H. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 02510-23745. Voor de artsen Ten Harmsen van den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- mans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: J. G. Zeijlmans, Van der Hoop- straat 187. Beverwijk, tel. 02510-25666. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord van vrijdag 19 april 18 uur tot vrijdag 26 april Apotheek Donker, Bree- straat 61, Beverwijk, tel. 02510-27955. Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27 in Beverwijk, tel. 02510-23820, is zater dagmorgen van 8-12.30 uur eveneens ge opend. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, is niet in de weekends, wel alle avonden in deze week geopend, tel. 02510-32490. Voor tandarts en voor dierenarts: zie onder IJmuiden. HEEMSKERK Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zondag morgen 9 uur: J. C. A. Bakker, Bach- straat 7, Heemskerk, tel. 02510-32484; zondag van 9-24 uur: A. J. M. Schuma cher, Van der Palmstraat 5, tel. 02510- 31402. Apotheek: De Heemskerkse, Kerkweg 11-13. Voor tandarts en voor dierenarts: zie onder IJmuiden. wen stonden rest nu slechts een volkomen schoon terrein. De bouw van een geheel nieuwe expedi- ïeruimte en een nieuwe celluloselakfabriek is nog niet begonnen, doch de plannen zijn in principe reeds aanvaard. Er wordt met spoed gewerkt de plannen besteksklaar te maken. De nieuwe celluloselakfabriek zal apart van de overige gebouwen komen te liggen, achter op het Sikkens-terrein in de richting Voorhout. Hoog boven alles uit staat onwankelbaar de Sikkens-toren baken voor automobi listen en treinreizigers tussen Den Haag en Amsterdam. De ommanteling is weliswaar verwijderd, doch een nieuwe bekleding zal binnenkort worden aangebracht. (Van een onzer medewerkers) VELSEN De Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Velsen-IJmuiden, hield donderdagavond haar jaarvergade ring in het Cultureel Centrum in IJmui den. De vergadering die op vlotte wijze en in een rustige kameraadschappelijke sfeer verliep, werd bijgewoond door een dertigtal leden; een opkomst die toch wel wat aan de lage kant mag worden ge noemd ten opzichte van het totale leden aantal van ruim zevenhonderd. Voorzitter J. Bronkhorst laat zich in zijn voorwoord, afgedrukt in het aan de leden uitgereikte jaarverslag, optimistisch uit over de financiële middelen van de afdeling Velsen-IJmuiden. Hij stelde de vergadering dan ook voor om met het oog op de viering van het zilveren jubi leum van de afdeling, in 1972, reeds met ingang van heden jaarlijks een respec tabel bedrag te reserveren, een voorstel waarmee de vergadering zich wel kon verenigen. Een grote zorg noemde de voorzitter het voorzien in de verschillende vaca tures die steeds in het vakbondswerk ont staan, en waarvoor men zowel in de groepsbesturen als in het afdelingsbestuur altijd welwillend kandidaten zal accep teren. Het was op deze vergadering voor de laatste maal dat de heer Bronkhorst de voorzittershamer hanteerde. Wegens al te drukke werkzaamheden zag hij zich ge noodzaakt voor het voorzitterschap te be danken, zij het met weemoed. Hij dankte de bestuursleden en de aanwezigen voor het vertrouwen dat men in de afgelopen jaren in hem als voorzitter had gesteld. Als opvolger van de heer Bronkhorst werd bij acclamatie de heer J. Schipper, werkzaam bij de gemeente Velsen, ge kozen. Secretaris J. Nijmeijers en pen ningmeester A. de Vries werden beiden in dezelfde functie herkozen. Voorts trad ook de heer A. Reidinga in verband met zijn werkzaamheden af als bestuurslid, evenals de heer P. van der Meer, deze laatste echter in verband met het behalen van de pensioengerechtigde leeftijd. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren H. A. Kors van de groep P.E.N. en T. Ham, van de groep Loods wezen. Op de bij de rondvraag gestelde vraag over de eventueel te verwachten arbeids tijdverkorting voor overheidspersoneel moest van bestuurszijde het antwoord komen dat deze niet op korte termijn te verwachten was. Ook over de ziektekostenregeling voor rijksambtenaren zal door het hoofdbe stuur nog nader overleg moeten worden gepleegd met de betroken instanties, zo deelde de secretaris, de heer Nijmeijers de vergadering mee. Bij de sluiting van de vergadering richtte de heer De Vries een kort af scheidswoord tot de scheidende voorzit ter, waarin hij hem namens alle aan wezigen dankte voor de werkzaamheden die door hem als bondsbestuurder zijn verricht. WM 'MM 'MM% W, 4z. ZzMyZ. ,y, ///wï. M/z/Mz. pMMi wMzz/ ZzzzM, .p/zMfz. m j MM. MZw, Mwm MMm mtm. MM, M MM MM 'zMi ontdek zelf i rijcomfortvan 'n RENAULT RENAULT 4 O.8. met nieuwe versnellingsbak t. 4.495.- RENAULT 8 o.a. met vergrote motor t. 5.595.- RENAULT10 o.a. met nieuwe vormgeving 1.6.250.- RENAULT16 de progressieve wagen f. 8.650.- Velserbeek ■y/Zv 'fm 'P/zz/M. MMn zz/ZzM% wvMm y/ZZzZzHi WzzzZ)

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6