Jan Hajer blijft een ondoorgrondelijke vogel; hij kan ineens uitschieten Probleem rond tegen Spanje: Davis welk Cup-duel dubbel V olley bal titel West-Europa voor Oranje Circuit-directeur Hugenholtz kwaad over beschuldiging MANUEL SANTANA teruggeroepen uit de VS BANG VOOR TOM OKKER Telstar heeft bij schotvaardigheid MVV nodig EPupli-kaaot KNWU wees vijf renners aan voor Tour De opstellingen Alle Nederlanders al snel uitgeschakeld Angela Bairstow nam op Agnes Geene m wraak titelstrijd Zandvoort gevaarlijke racebaan Heidenrijk nam sabel weer op Verminderde straf voor Amancio Tafeltennisteam won en verloor Mexico kreeg verzoek Z.-Afrika uit te nodigen ZATERDAG 20 APRIL 1968 11 Geen illusies Die slag is aan u. Me}. M. Baudewijns uit Luijksgestel Niet te licht Expres Valencia BRUNDAGE: ft (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN. „Kom", zei Tom Okker, „ik ben wel snip-verkouden, maar het is lekker weer", pakte zijn stapel rackets in het kantoortje van Davis Cup aanvoerder Hans van Dalsum op de Mets- banen te Scheveningen en betrad met Jan Hajer het centrecourt voor een oefen partijtje. De voorbereiding voor de moeilijke Davis Cup-wedstrijd tegen Spanje, begin mei in Valencia, is tot en met vandaag beste Italianen moeten aan bepaalde na tionale toernooien deelnemen en waren niet beschikbaar. Er was een andere mo gelijkheid aan de Rivièra tegen de Zwe den of Westduitsers te spelen, maar dan op beton. En daar was Van Dalsum op tegen. Hans van Dalsum is reeds enige malen opgetreden als Davis Cup-aanvoerder, maar de laatste jaren had hij ervoor be dankt in verband met zijn drukke werk zaamheden. „Het komt erop neer, dat ik er twee lijk speelt Santana en naast hem zal Gis- bert wel de tweede man zijn, die op lang zame banen beter is dan de jonge Orantes. Ik ben voorts bang, dat het in mei in Valencia al flink warm zal zijn. Het is jammer, dat we alweer tegen een van de sterkste landen hebben geloot, maar we hebben in ieder geval het voordeel dat we ook een vent in de baan kunnen bren gen, die behoorlijke tegenstand kan bie den." op de banen van Van Dalsum. Maandag weken moet uitbreken. Eigenlijk kan dat vertrekt onze tennisploeg, bestaande uit1 -s-* vier spelers en captain Van Dalsum, naar Genève om drie dagen te oefenen tegen de Zwitsers, waarna volgende week vrij dag wordt doorgereisd naar Valencia. De reis naar Zwitserland en Spanje wordt in ieder geval gemaakt door Tom Okker, Jan Hajer en Evert Schneider. De vierde man moet Van Dalsum, na overleg met de trainers Buytelaar en De Smit, nog aanwijzen. Jan Hordijk zal dat in ieder geval wel niet zijn. Hij heeft al enige dagen niet kunnen trainen wegens blaren aan zijn hand. Blijven over Fred Hemmes en Peter Soeters, tussen welk tweetal de keus zal moeten vallen. Het staat zo goed als vast, dat Tom Okker en Jan Hajer de enkelspelen tegen de Span jaarden zullen spelen. Hans van Dalsum: „Ik weet precies hoe ver de prestaties van Tom Okker en Evert Schneider reiken, maar van Jan Hajer weet je het nooit. Als je hem goed kwaad maakt en hij komt tot een totale inzet dan kan hij tot waanzinnige presta ties komen. Hij kan naar een vorm groeien waarin hij zelfs sterkere tegen standers kan verslaan. Het is jammer, dat hij deze winter tegen weinig goede tegenstanders heeft kunnen spelen, maar hij blijft een ondoorgrondelijke vogel." Een van de grootste problemen van Van Dalsum zal zijn welk dubbel hij in Valencia de baan zal moeten opsturen. „Ieder jaar is dat hetzelfde geduvel. Had den we nu maar eens een dubbelspecia- list zoals destijds Ivo Rinkel. Ik weet echt nog niet wie het gaat worden naast Okker: Hajer of Schneider." Captain Van Dalsum is het er eveneens mee eens, dat Zwitserland geen geweldi ge spelers heeft om er tegen te oefenen. Maar de keus was zeer beperkt. De ten- nisbond had het plan in Rome tegen de niet omdat het nu juist hoogseizoen is in mijn sportartikelenbranche. Maar Wim Breukink kon het niet meer doen en ook anderen bedankten voor de eer en daarom heb ik weer ja gezegd. Bovendien, ik vind het wel leuk. Ik ken de jongens goed en aan Tom met zijn grote internationale ervaring heb ik natuurlijk een geweldige steun. In hoofdzaak bestaat het werk van een aanvoerder in alles regelen en orga niseren. Daarnaast ben je ook voor een deel verzorger. De spelers moeten zich volledig op het tennissen kunnen con centreren. En dan natuurlijk tijdens de wedstrijden aanwijzingen geven als dat strikt nodig is. Tom kan zich in hoofd zaak zelf wel redden, maar ook bij hem zou het kunnen voorkomen, dat hij een bepaald ding niet ziet, dat je aan de kant van de baan wel ontdekt. Maar het kan ook gebeuren, dat een speler van zijn kracht op zeker moment een aansporing nodig heeft." Over de kansen tegen de sterke Span jaarden maakt Van Dalsum zich begrij pelijk geen grote illusies. „Vorig jaar in de challengeround tegen Australië. En nu de beste Australiërs prof zijn geworden, zien zij nog betere perspectieven. Natuur- AUGSBURG. Reeds op de voorlaat ste dag heeft het Nederlandse team de Westeuropese volleybaltitel geprolon geerd. Van de zeven keer, dat het toer nooi is gehouden, heeft Nederland zes maal gewonnen. De wedstrijd tegen West- Duitsland was van hoge kwaliteit. Het verschil (15-7 15-11 15-2) viel vrij ruim uit, gezien het spelpeil van de Duitsers, die het de pupillen van Henk Blok danig lastig maakten. Maar vooral Jansen, Veld huis en Onnes speelden briljant en zij waren het die het nationale team tilden tot de hoogte van ruim enkele jaren ge leden, toen spelers als Constandse, Tink- hof en De Vink Nederland tot de Olym pische Spelen van Tokio brachten. Vandaag speelt Nederland nog tegen Finland, maar ook al zou deze wedstrijd met 0-3 verloren worden en België met 3-0 winnen, dan zou Nederland nog een beter setgemiddelde hebben (nu 12-2 te gen 10-8). De grote verrassing van het toernooi is Finland. In een heroïsch gevecht moes ten de Finnen na drie uur spelen met 2-3 buigen voor België: 9-15 15-10 18-20 15-9 12-15. De inzet van deze ontmoeting was de tweede plaats. De stand in de finalegroep na vier wed strijden is: 1. Nederland 8 punten 12-2, 2. België 7 pnt 10-8, 3. Finland 6 pnt 10-7, 4. Italië 6 pnt 7-8, 5. West-Duitsland pnt 6-11, 6. Turkije 4 pnt 3-12. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het circuit van Zand- voort wordt door de Britse directeur-ge neraal van de medische commissie voor de Grand Prix de heer Louis Stanley, tot een van de gevaarlijkste racebanen van het vaste land van Europa bestempeld. Bij regen staat het zelfs gelijk met zelf moord om erop te starten, aldus ver klaart deze Brit in een artikel in de Daily Express van de hand van David Benson, die een onderzoek heeft ingesteld naar de omstandigheden waaronder Jim Clark kort geleden op het circuit van Hocken- heim bij Frankfort is verongelukt. Stan ley noemt Zandvoort als een van de vier circuits op het vasteland die hij levens gevaarlijk vindt, niet alleen voor de rij ders, maar ook voor het publiek. „Zandvoort", zegt hij verder, „gebruikt nog steeds slechts kleine strobalen en prik keldraad om de racewagens van het pu bliek te scheiden. De andere circuits die volgens Stanley zeer gevaarlijk moeten worden genoemd, zijn Spa in België, Rouen in Frankrijk en Monte Carlo, op welke laatste circuit vorig jaar de Ita liaan Bandini nog verongelukte. „Als de ze circuits voor het begin van het nieuwe seizoen, de volgende maand niet wor den verbeterd, dan zou er wel eens een ongeluk kunnen gebeuren", aldus Louis Stanley, „waarbij de ramp van Le Mans, van enige jaren geleden die 86 doden eis te, slechts een „theepartijtje voor kinde ren" genoemd zou kunnen worden." Over het ongeluk van Jim Clark op de Hockenheimbaan zegt David Benson: „Het was niet nodig geweest, dat hij de slippar tij met de dood heeft moeten bekopen. Als er maar geen bomen vlak langs het circuit hadden gestaan, waartegen hij met zijn wagen te pletter is geslagen. De heer Hugenholtz, directeur van het circuit van Zandvoort, was zeer veront waardigd toen we hem op de hoogte brachten van de beschuldiging van Stan ley. „Ik ken de heer Stanley zeer goed. Hij komt hier elk jaar en moet de situa tie toch kennen. Hoe bestaat het, dat hij een dergelijke uitspraak doet. Wij heb ben immers bij ons maatregelen getrof fen, die bijna geen ander circuit in Euro pa heeft en ik ken de circuits allemaal Rouen, Le Mans, Reims en de Nürburg- ring bijvoorbeeld hebben nog geen tien percent van de veiligheid die wij bezitten. Om het hele circuit hebben wij dubbele en driedubbele gaashekken, waarin elke wagen kan worden opgevangen. Wij hebben een veilig circuit, anders hadden we nooit 19 jaar kunnen draaien met praktisch geen ongelukken. We heb ben geen meter prikkeldraad, langs de hele baan niet. Strobalen wil ik niet, ze ker niet tijdens de Grand Prix. Maar als zij er wel waren, hebben we ze nooit no dig gehad omdat we overal hekken nvt harmooikagaas hebben". nnnnmnnnri—«MM—»»'— (Van een speciale verslaggever) BARCELONA. Spanje heeft zijn zwaarste geschut laten aanrukken voor het eerste duel in de Europese zone tegen Nederland om de belangrijkste tennistro- fee in de wereld voor landenteams, de Davis Cup. Aanvankelijk maakte de cap tain van de Spaanse ploeg, Bartoli, zich over deze ontmoeting weinig zorgen. Ne derland heeft in de tenniswereld weinig naam en de Spanjaarden dachten ons land wel met spelers van het tweede plan te kunnen verslaan. De grote successen van Tom Okker in Zuid-Afrika hebben hem echter van gedachten doen veranderen en (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Telstar en Italiaanse top te laten oefenen, maar zjjn voi„p betrokken in de strijd om behoud. Beide ploegen staan morgen voor ADVERTENTIE Prijswinnaar van f 25,- fn het boeiende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. I zware uitwedstrijden. Zowel Telstar als RCH kunnen zich bij resp. MVV en RBC geen verlies permitteren. Voor Haarlem en EDO is de zaak wat minder gewichtig geworden, al is EDO nog steeds een theo retisch kanshebber voor een van de pro motieplaatsen. EDO heeft nog negen wed strijden voor de boeg. De uitwedstrijd tegen Gooiland van morgen is daarbij in begrepen. Haarlem is de enige thuisspe- lende ploeg.Tegen SVV, dat ook nog niet helemaal veilig is. Telstar heeft tegen MVV meer schot- I vaardigheid nodig. Trainer De Visser zal zijn voorhoede dan ook wel gaan wijzigen. „We hebben wel een paar plannetjes voor I de laatste vijf wedstrijden. Niet alleen j extra premies. We hebben meer schot no dig en dat breng je er met geld toch ook niet in. En trainingskampen en der- gelijke, dat zie ik ook niet zo. We gaan gewoon hard trainen en uit die vijf wed- strijden punten halen". Bij MVV is het spelen van Breikers nog niet zeker. Hij wordt eventueel door Bonfrère vervan- I gen. MVV: Körver, Zenden Toennaer, Thai en Brassé Druyts en Quadackers Breikers, Brokamp, Hoenen en Geurten. RCH heeft zijn elftal ongewijzigd gela ten. RBC deed hetzelfde. Men is in Roo sendaal zeer te spreken over de nieuwe trainer Van der Pijl, die vörig seizoen nog RCH onder zijn hoede had. Vooral het gelijke spel tegen Feijenoord voor de be ker sloeg aan bij RBC. Desondanks is ook RBC nog niet veilig. Van Hoek Hen- drickx, Van Hal, Van der Ven, Hoeve- naars Vergouwen en Red el Freij- ters, Verhagen, Salawane en De Haan. Haarlem heeft De Wolf op het midden veld opgesteld. Koster en Kruyer zijn nog geblesseerd, maar Hoeben is weer fit. Ton Smit is buiten de ploeg gelaten. SVV: Van de Roer - Nels, Warnaar, Van der Korput en Van Leeuwen - Van Beek en DEN HAAG. De sportcommissie van de KNWU heeft vrijdagavond voor de nationale wielerploeg, die aan de Tour de France gaat deelnemen, vijf renners aan gewezen. Het zijn: Eddie Beugels, Jan Jansen, Wim Schepers, Harry Steevens en Rini Wagtmans. De sportcommissie gaf na een verga dering in Den Haag het volgende com muniqué uit: „De Sportcommissie van de KNWU heeft besloten een zo sterk mo gelijke nationale ploeg samen te stellen. Als kern is in overleg met ploegleider Ab Van Scbie - Haze broek Osterholt, Van Geldermans reeds een vijftal renners de- Beveren en Vorstenbosch. finitief geselecteerd. Vijf andere renners EDO acht zich wel degelijk een kans zullen op een later tijdstip worden geko- hebber voor promotie. Bestuurslid Koster, zen, evenals de twee reserves. De sport commissie heeft dit besluit genomen na alle binnengekomen voorstellen nauw keurig op de merites te hebben onder zocht. Mogelijke voorstellen voor een eventuele tweede ploeg, mits daarin reke ning wordt gehouden met het principe dat de nationale ploeg zo sterk mogelijk dient te zijn, zullen door de sportcommis sie zeker in overweging worden geno-1 men." DEN HAAG Boudewjjn Heidenrjjk, de Amsterdamse sabreur, die in april van BERN. De Europese Voetbal Unie heeft de aan Amancio van Real Madrid opgelegde schorsing voor twee Europa cupwedstrijden tot één teruggebracht. De konsekwentie hiervan is, dat Amancio niet zal kunnen meespelen in de eerste wedstrijd van zijn club in de halve finales tegen Manchester United, welke wedstrijd woensdag in Manchester wordt gespeeld, maar wel in de returnwedstrijd op 15 mei te Madrid. Amancio was geschorst in verband met zijn houding in de wedstrijd het vorig jaar door de Koninklijk Neder- voor de kwart-finales te Praag tegen landse Schermbond voor een jaar ge-1 Spartak jegens de scheidsrechter, die schorst werd, heeft ingeschreven voor het hem uit het veld stuurde. Real Madrid internationale toernooi, dat vandaag en had tegen de schorsing van Amancio be morgen in Amsterdam wordt gehouden. roep aangetekend. Telstar (uit tegen MVV): Van der Meeren - Bakker, André, Althoff en Van Essen - Geestman en Van Egmond - voor de voorhoede: Kort, Bond, Boe- kestein, Clement, Jonker, Van Straa- ten, Van Wijk. Haarlem (thuis tegen SW): Boom gaard - Wentink, Peijs, Peters en Van Duffelen - Meijer en De Wolf - De Jong, Hoeben, Couperus en Van Haa- ren. RCH (uit tegen RBC): Bes - Croes, Oldenziel, Koning en Koppen - Fransz en Hendriksen - Gerritsen, Meijer, De Goede en Van Doesselaar. EDO (uit tegen Gooiland): Amama - Van der Zon, Van der Putten, Breeu- wer en Spiers - Mul en Koene - Hen driks, Koek, Bosdijk en Burke. We moeten toch nog negen wedstrijden. Er kan nog van alles gebeuren". Tegen Gooiland is het dan wel nodig dat de EDO-ers minder slordig met de kansen omspringen dan afgelopen zondag. Gooiland maakte een vermoedelijke op> stelling bekend: Bakker - Schouten, Wen- delgelst, Rooders en Vonk - Jansen en Lenz - Riechelman, Bogaard, Krant en Van der Hoogen. LYON. Het Nederlandse tafeltennis team heeft vrijdag in een wedstrijd uit groep II met 5-3 van Frankrijk gewonnen. Oost-Duitsland dat het Nederlandse drie tal donderdag met 5-0 versloeg, won in dezelfde groep met 5-1 van België. Later op de dag verloor het Nederlands lierenteani met 2-5 van België. hij heeft ijlings zijn sterkste speler, de Wimbledonkampioen 1966, Manuel San tana, uit Amerika laten jverkomen om hem tegen Tom Okker op te stellen. De vroegere ballen jongen Manuel San tana heeft zijn land tot tweemaal toe in de finale om de Davis-Cup tegen Austra lië vertegenwoordigd. Hij heeft veel lu cratieve aanbiedingen om professional te worden, afgewezen en wanneer hij niet op een van de tennisbanen ter wereld speelt, is hij bedrijvig als public-rela- tionsman voor een zeer bekend sigaretten merk. Het laatste halfjaar hebben zijn bazen hem duidelijk te verstaan gegeven, dat hij minder de baan op kan en zich meer aan zijn bureaustoel moet binden. Hij volgt een cursus in de Verenigde Staten en van tennis is de laatste maanden niet veel gekomen. Het heeft captain Jaime Bartoli veel moeite gekost hem voor de strijd tegen Nederland naar Spanje te krijgen. Bij zijn aankomst in Madrid ver klaarde Santana: „Tom Okker is een uit zonderlijk speler en is zeker in staat om zijn beide partijen tegen ons te winnen." Hij zei zelf in vorm te zijn, maar hij hoopte in de komende tien dagen de vele i overtollige kilo's kwijt te raken, die hij I in Amerika erbij had gekregen, vanwege het goede leven en het weinige trainen. „Wij moeten over de strijd tegen de Ne derlanders niet te licht denken", zo zei hij, „die wordt moeilijk genoeg." Per soonlijk geeft hij dit jaar de Verenigde Staten de meeste kansen. Tom Okker kent de Spaanse ploeg. Tij- dens de laatste finales om de Davis Cup was hij in Australië en fungeerde bij de training beurtelings als sparring-partner voor de Spanjaarden en de Australiërs. In enkele toernooien heeft hij de meeste leden van de Spaanse ploeg ontmoet en verslagen. Alleen Santana heeft voor hem nog nooit gebogen. De wedstrijden worden gespeeld op de banen van de koninklijke tennisclub in Valencia. Het zijn de meest zuidelijk ge legen tennisbanen van goede kwaliteit, die Spanje heeft. In de keuze hiervan schuilt een goed stuk Spaanse sportpoli- tiek. Normaal worden de Davis Cup-wed strijden gespeeld in het voortreffelijke tennispark van Barcelona. Valencia is uit gekozen, omdat het daar in de eerste da gen van mei aanmerkelijk warmer is. De Spaanse tennisbond hoopt dat de warmte een bondgenoot zal zijn, omdat men er van uit gaat dat de Nederlanders bij temperaturen rond de 30 graden minder goed spelen dan de Spanjaarden, die daar aan gewend zijn. De banen in Valencia zijn. zoals overal elders in Spanje, van harde gravel, die geen problemen voor de Nederlanders zul len opleveren, omdat zij aan dit soort banen gewend zijn in ons eigen land. JOHANNESBURG. Avery Brundage, de president van het IOC, heeft tijdens een persconferentie in Johannesburg direct gereageerd op de bewering van Pedro Ramirez Vasquez, dat Mexico geen ver zoek ontving Zuid-Afrika uit te nodigen. Glimlachend zei de tachtigjarige Brunda ge: „Dat is onmogelijk. De Mexicanen hebben een brief ontvangen die ik hun heb geschreven". Brundage voegde er, nog steeds lachend, aan toe: „ze dachten misschien dat die brief niet voldoende is. Ik heb echter drie dagen met de leden van het organisatiecomité doorgebracht, eerst in Chicago, daarna in México. Zij zijn precies op de hoogte van de situatie" Dit weekeinde wordt in Lausanne over de toelating van Zuid-Afrika vergaderd door het IOC-bestuur. ft:. ft (Van een speciale verslaggever) BOCHUM. De Nederlandse illusies Alleen Carel Deken en Bert Schoofs I 0p succes bij de Europese badmintonkam- kwamen éénmaal tot een overwinning. Nadat Carel Deken de vierde partij na heroïsch gevecht, verloor van Non bert v. d. Walle (21-18, 16-21, 20-22) kwa men de Nederlanders er niet meer aan te pas. De resterende partijen gingen telkens in twee games verloren. In zijn groep heeft Nederland de vierde plaats behaald, achter Oost-Duitsland, België en Frank rijk. Vandaag speelt Nederland om de 15de en 16de plaats tegen Luxemburg. De Nederlandse dames verloren de laatste wedstrijd voor groep 2b met 0-3 van het sterke Zweden. Het spel van Mie- ke ten Broek, Veronique van der Laan en Ellen Klatt was hoopgevend. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen dat Nederland met een gemiddelde leef tijd van 16 jaar verreweg over het jong ste team beschikt. Vooral het dubbel El len Klatt/Veronique van der Laan speel de sterk. De Zweedse combinatie Johans- sfeer brengen. Misschien was dat een han- son/Neidert kon pas na drie zwaarbevoch- dicap voor Geene, misschien ook was ze te games zegevieren: 22-20, 18-21, 21-14. te gemakkelijk in de derde ronde geko- Nederland speelt vandaag tegen Frank- men. In de eerste ronde had ze een bye, rijk om de 13e en 14e plaats. I in de tweede speelde ze met de Joegosla pioenschappen de eerste in de geschie denis van deze sport zijn in enkele uren vergruizeld. Alle Nederlandse da mes en heren, die in de Ruhrlandhalle moesten aantreden zonder de spelers van Duinwijck werden in de eerste, tweede of derde ronde uitgeschakeld. Ook de Arnhemse Agnes Geene, die als enige van de vier geplaatste speelsters, de hal ve finales niet bereikte. Lusteloos en zon der een glimpje interesse ging zij tegen de Engelse Angela Bairstow ten onder, Bairstow, eens aan de top, maar nu toch duidelijk op haar retour. Met 11-1, 11-5 werd Agnes van de baan geveegd. Ag nes: „Ik ben niet eens moe. Ik heb hele maal niet het gevoel een wedstrijd te heb ben verspeeld." In de aan 3000 kijkers plaatsbiedende hal konden de nog geen 100 aanwezigen geen vische Breda Krizman, die voor het eerst aan een internationaal toernooi deelnam evenals haar landgenoten. Het werd twee keer 11-2. „Zo hebben wij er in Neder land nog wel een stuk of twintig. Wat moet die nog veel leren", aldus Agnes, die een uur later zelf een geduchte les kreeg. Met afwisselende korte dropshots en lange smashes werd Geene uit haar spel gehaald door Bairstow. Agnes werd onzeker, maakte fout op fout en benutte haar services niet. In weinige minuten was het 11-2. De Nederlandse pruttelde in de tweede game nog even tegen, kwam op 5-2 voor te staan, maar klapte toen in elkaar. De Engelse maakte 9 punten ach ter elkaar: 11-5. Miss Bairstows wraak voor de bij de All Engeland geleden ne derlaag was raak. De ander halve-finalis- ten: Tvedberg (Zw.). Wackeron (D.) en Latz (D.). De vijftienjarige Joke van Beusekom zorgde voor het enige lichtpuntje. Na de eerste game van Angela Dickson uit Wales met 9-12 verloren te hebben, won ze de tweede met 11-1. De beslissende game was met 12-10 voor het Wassenaar se meisje. Joke van Beusekom was tegen de sterke Deense Bente Flint-Sörensen eerst onder de indruk. Met 4-11 was ze kansloos. Maar fel vechtend kwam ze on der luid applaus tot 12-11. In de beslissen de game ging het Nederlandse meisje overdonderend van start (3-0), maar bij 4-4 kwam het keerpunt. Van Beusekom was aangeslagen en het werd 6-11. Dat de heren weinig zouden in te bren gen hebben, stond bij voorbaat al vast. Ruud van Ginniken bracht het tegen En- gelands nummer 2, Dave Eddy, nog tot drie games, hetgeen verheugend was (7- 15, 15-13, 9-15), maar zijn broer ging dui delijk en snel ten onder tegen de Schotse kampioen Rob Mccoig (15-5, 15-7). Het gelegenheidsdubbel Leo Countul Felice de Nooyer moest ondanks fraaie rallies toch in twee games buigen voor de als nummer één geplaatste Wilkinson Kelly (15-6, 15-6). Ook Loek Albers en Mirette de Nooyer hadden geen schijn van kans tegen de Engelsen MillsPerrin (15-2, 15-6). Was de nederlaag van Agnes Geene bij de dames de verrassing, bij de heren was dat de uitschakeling van Mills door de Deen Hansen (15-6, 14-17, 15-18). Teleur stellend is de afwezigheid van Erland Kops, die een trip door Azië prefereerde boven dit kampioenschap.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11