Kees Vianen zwierf door Europa en Noord-Afrika ADO '20 kan zich in duel tegen VIOS veilig stellen Wijkerstraatweg in Velsen-N. krijgt eindelijk een goed wegdek Nu staat Mexico op programma Openbare lessen Papiervakschool Expositie bij Hoogovens Slangen Een jaar Topmatch van Velsen en Ripperda Andere route van bus Jeugd had paasweek ZATERDAG 2 0 APRIL 196 8 4 Sport in het kort er zijn zóveel aparte geschenken in de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Slangen en schorpioe nen vangend in het Noord-Afrikaanse At lasgebergte, ze verkopen aan buitenlan ders; handel drijven in allerlei requisie ten, liftend en trekkend van het ene land naar het andere zo maakte de 28-jarige Beverwijker Kees Vianen vorig jaar ze ven maanden vol. Zo wil hij nu minstens een jaar op pad. Eerst naar Noord-Afrika dan verder, misschien op safari en daar na de oversteek maken naar Mexico, waar hij de Olympische Spelen wil gade slaan. Hij gaat nu voor het vijfde achter eenvolgende jaar op stap en de tijden, gedurende welke hij van huis is worden (Van een verslaggever) VELSEN. De papiervakschool in Vel- sen-Noord zal vrijdag 26 april 's middags van 2 tot 4 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur openbare lessen geven in ondermeer papiermaken, procesonderzoek, metaalbe werking, electro-techniek, lassen, crea tieve handenarbeid, natuurkundeproeven, meerdere vormen van tekenen en Engels met als onderwerp: televisieomroeper ge zocht. Tevens geven leerlingen van het theater „De Wandluis" een toneelvoorstelling en zal er een film worden vertoond over het wel en wee van de school gedurende de laatste jaren. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. In het bedrijfsrestaurant van Hoogovens kan men zondagmiddag van twee tot vijf uur plastieken en schil derijen van Piet van Heerden en Beer Su- ringh gratis bezichtigen. Van de kunstschilder-beeldhouwer Piet van Heerden zullen een twintigtal plas tieken worden tentoongesteld. Het is werk van een gevoelig kunstenaar met een uit zonderlijke persoonlijkheid. Beer Suringh is schipper van origine en weet heel wat van schepen, rivieren en havens af. Het is daarom niet verwonderlijk dat op zijn schilderijen deze onderwerpen veelvuldig voorkomen. Als portrettist gaat het Su ringh in de eerste plaats om het psycholo gische accent, waarin kleur en vorm een belangrijk aandeel hebben. Piet van Heerden is op twee januari 1924 in Haarlem geboren. Al in zijn kin derjaren hield hij zich bezig met tekenen en schilderen. Na zijn schooljaren kreeg hij bij een metaalfabriek een opleiding tot bankwerker, waarna hij bij dezelfde fabriek een jaar op de tekenkamer werk te. Vervolgens ging Van Heerden voor twee jaar naar een bedrijf dat teken films vervaardigde. In 1944 begon hij zich uitsluitend aan de schilderkunst te wijden en pas in 1960 raakte hij in de ban van de beeldhouwkunst. Beer Suringh zag het levenslicht in 1903 in Arnhem. Hij heeft zich eerst na de oorlog volledig aan de schilderkunst kunnen wijden. Een degelijke opleiding ging daaraan vooraf. Suringh heeft met volharding naar een techniek gezocht die bij zijn aard paste, naar de beheersing van alle middelen die de schilderkunst ter beschikking staan. Hij deed dit om zich zuiver en machtig te kunnen open baren. Beide kunstenaars zijn in het buiten land geweest. Piet van Heerden maak te verschillende studiereizen en Beer Su ringh heeft onder meer in België, Duits land, Frankrijk en Italië gewerkt. steeds langer. Zijn ervaringen daarmee rijker en zijn kennis van hetgeen er in de wereld te koop is: groter. Kees Vianen, wonende aan de C. Ma- tersweg 89 is 23 jaar ziek geweest. Hij kon er nooit op uit; was lusteloos en wist daardoor zelf niet wat hij wilde. Totdat hij na een operatie alle narigheden kwijt raakte, levenslustig werd en grote be langstelling ging koesteren voor alles wat er in de wereld te koop is. Het vak, dat zijn vader koos, deze heeft een electro- technisch bedrijf, ambieerde hem niet. Hij wilde er op uit. Vier jaar geleden zet te hij door en ging op pad. Liftend trok hij door Nederland, richting grens. Het was liet toen nog onbekende begin van een serie trektochten door geheel Euro pa. België, Frankrijk. Italië, Spanje hij doorkruiste de landen van noord naar zuid en oost naar west. Zwitserland, Denemar ken, Oostenrijk, Zweden, Noorwegen, hij kwam overal met zijn rugzak op de nek, soms lopend, soms liftend. Ook Groenland stond op het programma, toen hij in Noord Europa verbleef. Maar het was op dat moment dermate koud, dat hij daar van afzag. Drie jaar doorkruiste hij Euro pa. Hier en daar wat verdienend, dan weer zuinig levend van het verdiende. Zo kwam hij in Berlijn en werd monteur. Een baan, die hem veel geld opleverde. Kees Vianen was gewend zuinig te leven en leg de zoveel mogelijk opzij om een al lang gekosterde wens in vervulling te kunnen laten gaan. Na een paar maanden was dat zover: hij kon een tweedehands auto- tje kopen en daarmee trok hij toen ver der. Allerlei avonturen belevend, het hoofd biedend aan diverse rare situaties, zoals die keer toen hij aan een grens ver scheen en men hem niet wilde doorlaten, omdat hij een baard droeg en de foto op het paspoort hem toonde als een man met alleen een snor. In een toilet van een ben zinestation heeft hij toen met koud water en een stomp scheermesje de baard er af gekrabd. Met zijn auto is Kees vorig jaar naar Noord Afrika gegaan. Marokko en Alge rije stonden op het program en hij is er geweest. Kees moest slangen en schor pioenen vangen in het Atlasgebergte en deze verkopen aan buitenlanders om aan de kost te komen. Op de markt in Marra- kesj noemden de kooplieden hem „de blanke slangenbezweerder." Giftige of niet-giftige slangen, bij Kees deed het er weinig toe, want hij wist toch geen verschil. Voor hem was de prijs het belangrijkst. Verder handelde hij in aller lei requisieten en kwam zo aan de kost. „Voor 15 cent koop je daar een bord soep met een groot stuk brood, een compleet maal" zo vertelt hij opgewekt. En wie de foto's ziet van hem daar tussen de Oos terse bevolking of bij de Bedoeïnen, die zal moeten erkennen, dat de forse Bever wijker er bepaald niet slecht uitzag daar. Op zijn zwerftocht ontmoette hij in Aka- dir een Duitse arts, die lange tijd. onge veer 15 jaar. in de woestijn zijn praktijk uitoefende en die hem adviseerde naar een bepaald dorpje te gaan, Asrier gehe ten, midden in de woestijn, waar men nog aan kamelenoffers doet. Elk jaar op 31 mei wordt daar namelijk een witte ka meel geofferd aan Sidi Mohammed Ben Amor zo vertelt Kees. Dit geschiedde in verband met de stichting 80 jaar gele den. van een moskee aldaar. Bij deze plechtigheid is een afgezant van de ko ning aanwezig en deze leidt de ceremonie. Een bloedige ceremonie, aan het einde waarvan het vlees van de gedode kameel verdeeld wordt onder de zeer talrijke aanwezigen, want uit geheel de woestijn komen de Bedoeïnen daar bijeen om bij het offeren aanwezig te zijn. Kees had bij zijn bezoek twee Duitse knapen meegeno men. De ontvangst was aanvankelijk niet bepaald hartelijk, doch toen er enkele contacten gelegd waren mocht hij het offerfeest bijwonen, als een van de weini ge blanken, die ooit bij een dergelijk ge beuren geduld worden. Bij al zijn omzwervingen heeft zijn au tootje hem nimmer in de steek gelaten. Het bracht hem zelfs heelhuids terug naar de Cornelis Matersweg. Met dit autootje, waarop hij fraaie tijgers schilderde, gaat hij nu volgende week donderdag weer op Kees Vianen in zijn reiswagen, vlak voor zijn grote reis. Volgende week donderdag start hij. Voorlopig voor de duur van een jaar wil hij weg blijven. pad. Hoe lang? Een jaar, misschien nog wel langer. „Ik weet het niet zegt hij. Je moet bij dergelijke zwerftochten nooit ongeduldig zijn. Kom je er vandaag niet, dan morgen maar eens kijken. Ik heb tot dusver altijd alleen gereisd. Dat beviel me goed. Och ik zou wel iemand willen meenemen, maar dan moet hij zijn eigen kosten wel zelf financieren en bo venal moet het een jongen zijn, die niet bang is. Anders kan je beter thuis blij ven De stevige baardige Beverwijker tijdens een bezoek aan een Be- doeïnenkamp midden in de woestijn. VOETBAL. De ontmoeting Schotland Nederland (zondagamateurs), die voor woensdag 24 april in Schotland op het pro gramma stond, gaat niet door. Zondag eindigt voor de meeste ama teurclubs de competitie. Voor alle afde lingen is een volledig programma vast gesteld en als dit kan worden afgewerkt dan resteert er in de afdelingen, waarbij IJmond-clubs zijn betrokken nog slechts een drietal wedstrijden. Vooral het pro gramma voor de derde klasse C is bijzonder belangrijk, want daar moeten alle beslissingen nog vallen. ADO '20 VIOS is bijzonder belangrijk in de derde klasse A, terwijl in 4C nog vier ploegen in aanmerking komen voor degradatie. In de tweede klasse A gaan de IJmond- vertegenwoordigers een rüstige zondag te gemoet. Kampioen Stormvogels gaat zich ontspannen tegen Zaandijk, VVB en DEM eindelijk bevrijd van degradatie-zor gen gaan op eigen veld hetzelfde doen tegen resp. Purmersteyn en Zandvoort- meeuwen. In de derde klasse A is alleen ADO'20 - VIOS van belang. De Heemskerkers heb ben met nog twee wedstrijden voor de boeg twee punten voorsprong op VIOS dat de fatale één na laatste plaats bezet. Wint ADO'20, dan degradeert VIOS, is de uit slag anders dan blijft de spanning er nog een week in. Beverwijk gaat het seizoen besluiten met een uitwedstrijd tegen Al ways Forward. De winnaar van deze wed strijd eindigt op de tweede plaats. De Kennemers ontvangt Den Helder en heeft nog een thuiswedstrijd tegen VIOS voor de boeg. In de derde klasse C wordt het een ■pannende zondag. Voor de titel zijn er nog slechts twee kandidaten: Ripperda en RKAVIC. Ripperda heeft een punt voor sprong op RKAVIC met nog één wed strijd voor de boeg. Ripperda speelt zon dag uit tegen Velsen, terwijl RKAVIC het laaggeklasseerde De Germaan ontvangt. Velsen-Ripperda wordt een bijzonder inte ressante wedstrijd, waarin de bezoekers het niet gemakkelijk zullen krijgen. Ook in de lagere regionen zal het zondag span nen. IEV en TYBB staan op gelijke hoog te. De Germaan volgt met twee punten achterstand. De Germaan gaat een moei lijke uitwedstrijd tegen de titelkandidaat RKAVIC tegemoet, terwijl IEV en TYBB thuiswedstrijden spelen. IEV ontvangt St. Pancratius en TYBB is gastheer van Aals meer. Mogelijk krijgt de competitie in deze afdeling nog een verlengstuk. VSV sluit het seizoen af met een thuiswedstrijd tegen USVU. In de vierde klasse C moet nog één be slissing vallen. Zondag jl. behaalde ZSGO de titel, maar onderaan werd de situatie er niet duidelijker op: met nog één wed strijd voor de boeg verkeren nog vier clubs in degradatiegevaar. WH en NAS hebben een punt voorsprong op Wijk aan Zee en GVO. Deze vier ploegen spelen al le thuiswedstrijden. Wijk aan Zee ont vangt Onze Gezellen dat zich juist zon dag in veiligheid stelde. NAS krijgt be zoek van Kinheim, GVO het uitgeschakel de Schoten en WH speelt thuis tegen Hoofddorp Boys. Ook hier lijkt een ver lengstuk van de competitie niet ondenk baar. (Van onze correpondent) VELSEN-NOORD. De Wijkerstraat weg in Velsen-Noord, die vorig jaar door de gemeente Velsen van de Provincie werd overgenomen, zal worden verbeterd. Ein delijk zal, na jarenlange klachten over het zeer slechte wegdek, dat groot ge vaar voor het verkeer oplevert, iets wor den gedaan. Reeds volgende week zal worden begon nen; van gemeentewege zijn ver- en ge bodsborden geplaatst ten behoeve van ver keersomleggingen. Door de N.Z.H.V.M zijn reeds meldingen aangebracht voor de wijziging van de busroutes. Van Beverwijk naar Velsen-Noord ko mende is op de hoek Wijkerstraatweg Wijkeroogstraat een bord „Verboden in rit" met daarboven een stopverbod ge plaatst. Tegenover deze hoek, waar de Duinvlietstraat uitloopt op de Wijker straatweg stond reeds een blauw bord met witte pijl voor verplichte-rijrichting. Ook ADVERTENTIE sunert de kunst nijverheids- afdeling van KERKDIENSTEN IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. C. Bezemer; 17 u.: ds. J. H. D. van den Berg; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugdkerk, 10 u.: G. J. Kwakkel. Geref. Kerk, Ichthuskerk 9.30 u.: ds. J. R. van den Brink; 17 u.: ds ,G. As sies; Petrakerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. .J. A. Tiemens. Christ. Geref. Kerk, Marconistraat, 10.30 en 17 u.: ds. J. P. Geels. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u. Petruskerk, 8, 9.30, 11.30 en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 18.30 uur: vespers; woensdag 9 u.: h.mis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 u.: heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 19.30 u.: evangeliebijeenkomst. Baptistengemeente IJmond, in de Elon- kapel, Vareniusstraat 1, 9.30 en 19 u.: ds. G. van 't Wout; 9.30 uur: zondags school; 20.15 u.: jeugdbijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u.: ds. C. Soutendijk. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum. 10 en 17 u.: leesdienst. Elonkapel, Vareniusstraat, maandag, 19.30 u.: ds. Gebraat. IJMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. Joh. Gerritsen jr. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. J. M. van den Brink. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, heilige mis: 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 uur: open bare lezing: 19.30 u.: Wachttorenstu die. Vrijdag 19.30 uur: Theocratische school; 20.30 uur: Dienstvergadering. Onafh. Baptistengemeente, Gem. Verga derlokaal, Abeelenstraat, 10 u.: B. van 't Hoenderdal. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, kerk gebouw ,,'t Braambos", Zeeweg 264, 10.30 u.: L. H. C. Friedrich. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 15.30 u. ds. J. Gerritsen. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, zondag 10 u.: D. P. Hartendorp; 17 u. doopdienst in Velserbad; 19 u.: bijeen komst. DRIEHUIS. R.-k. Kerk, Engelmundus, 8.15, 9, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT. Herv. Gemeente, Dorpskerk, zondag 9 u.: ds. D. J. Spijkerboer; 10.15 u.: ds. P. J. Mackaay; de Hoeksteen, 10 u.: ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelie Gem., gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, 11 u.: J. J. Bronsveld, met gelijktijdig een kindersamenkomst; 19.30 u.: R. A. de Graaf. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorie- weg, 10 u.: H. W. Eerland; 17 u.: ds. K. Boersma. R.-k. Kerk, O. L. Vrouwe v. Altijd. Bij stand: 8, 9.45, 11.30 en 18 uur. VELSEN-ZUID. Herv. Gemeente, gedurende de restau ratie van de Engelmunduskerk in het oude raadhuis, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. Aalbers, jeugddienst. VELSEN-NOORD. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. A. J. van der Linden; 17 u.: ds. J. A. Don. BEVERWIJK R.-k. Kerk, St. Agatha, Breestraat, hei lige missen om 8, 9.15, 10.30 (hoogmis), 12 en 18 u.; Apostelkerk, Van Riems dijklaan, 8, 9.15 (hoogmis), 11, 12 en 17 u.; St. Jozeph, Laan der Nederlan den, 8.30 (hoogmis), 10, 11.30 en 19 u.; O. h. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg, 7.45, 9 (hoogmis), 10.30, 11.45 en 19 u.; Regina Caeli. Hilbersplein, 9 (hoogmis), 10.30, 11.45 en 19.30 u. Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds, J. W. van Petegem; De Opgang, Florastraat, 10 en 19.15 u.: ds. Th. van Sprang; Jeugd- kapel, 10 u.: C. Gunbeman; Luxem burglaan, L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don, bediening heilige doop; 19 u.: Herv. geref. jeugdcontactdienst, spreker de heer C. Egas; Prinsesselaankerk (Vrijz. Herv.) 10 u.: ds. R. van 't Lindenhout. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, dienst om 9.30 en 17 u.; Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden, dienst om 9.30 en 17 u. Chr. Geref. Kerk. Koningstraat 119, 9 en 14.30 u.: ds. J. P. Geels. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: J. van Veen. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsesse laankerk, dienst om 9.30 en 17 u.; De Schans, dienst om 9.30, 14.30 en 17 u. Vrije Evang. Gemeente, Van Riemsdijk laan, dienst om 10 en 18.30 u. Lutherse Gemeente, Koningstraat 119, 10.30 u.: ds. M. M. H. Riemens. Pinkstergemeente, Verenigingsgebouw Meerestein, Parmentierstraat hoek Ples- manweg, 26 april, 20 u.: Joh. Frinsel. Doopsgez. Gemeente, Meerstraat 60, 10 u.: ds. J. Wieringa, Nijmegen. Leger des Heils, Geyssendorfferstraat, dienst om 10 en 16 u. Hersteld Apostolische Zendingsge meente, gebouw „Jeugd en Vreugd", Merwedestraat hoek Belgiëlaan, dienst om 10 en 17.15 u. HEEMSKERK Ned. Herv. Kerk, 9 u.: ds. J. Borghardt: 10.30 u.: ds. J. van de Graaff; 19 u.: ds. A. J. van der Linde: Hervormde Kapel, 19 u.: Jeugdkapel; Vrijz. Hervormden, Prinsesselaankerk, 10 u.: ds. R. van 't Lindenhout. Baptistengem. IJmond, geb. De Fuik, Joh. Vermeerstraat, 11 u.: ds. G. van 't Wout: 11 u.: zondagsschool. Geref. Kerk, Vrijburglaan, dienst om 10 en 17 u. Nieuw Apostolische Kerk, Gounod- straat, dienst om 9.30 en 16 u. R.-k. Kerk, H. Laurentius, heilige mis sen om 8, 9.15 (hoogmis), 10.45, 12 en 17.15 u.; H. Maagd Maria, Spoellaan, 7, 8.45 (hoogmis), 10/11, 12 en 17 u. WIJK AAN ZEE Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 u.: ds. J. Borghardt; 18.30 u.: Dienst Zeevanck. R.-k. Kerk, St. Odulfkerk, heilige mis sen om 8, 9.30 (hoogmis), 11 en 18.30 u. hierboven duidt een tweede bord een stop verbod in deze straat aan; vervolgens is in de bocht Van Rijswijkstraat - Duin vlietstraat op dezelfde manier een aan duiding voor het verkeer te vinden, als mede de reeds bestaande verbodsborden voor voertuigen langer dan zes meter, met herhaling op de hoeken van Melklaan en Zeeuwstraat uitkomende op de Duinvliet straat. Aan het begin van deze straat na bij de spooroverweg in de Koningsweg en komend over 't Stratingsplantsoen bevindt zich een inrijverbodbord naar de Duin vlietstraat. Aan de zuidelijke parallelweg van het Stratingplantsoen en de hoek van de Van Diepenstraat is een stopverbod- bord aangebracht om daartegenover op de hoek van Wijkerstraatweg - Meerweiden- laan bevindt zich ook een stopverbodbord. Hieruit valt af te leiden, dat het verkeer over de Wijkerstraatweg wordt omgeleid door Meerweidenlaan naar Wijkeroog straat om op de Wijkerstraatweg uit te komen voor de richting Beverwijk, waar bij op de hoeken van de op de Wijker oogstraat uitkomende zijstraten verplich te rijrichtingborden zijn geplaatst. De N.Z.H.V.M. heeft met de toekomstige wegomlegging reeds rekening gehouden: vrijdagmiddag hebben medewerkers van dit vervoerbedrijf met aankondigingen aan de bushaltepalen aanwijzingen gege ven voor passagiers. De bus komende van Beverwijk zal inplaats van voor het postkantoor aan de Wijkerstraatweg 'n an dere route volgen. Deze halte komt tijde lijk te vervallen en is voor richting Hoog ovens verplaatst naar en tegenover per ceel Duinvlietstraat 9. Van Hoogovens ko mende zal het busverkeer in de richting Beverwijk reeds vóór de bestaande bushal te tegenover het Stratingplantsoen - Wij kerstraatweg worden teruggebracht tot voor het perceel no. 246 Wijkerstraatweg om dan via de Meerweidenlaan de eerder vermelde weg over de Wijkeroogstraat te vervolgen. De bushalte aan de oostkant Wijkerstraatweg tegenover de Pelsstraat komt ook tijdelijk te vervallen en is over gebracht naar de Wijkeroogstraat - Lad derbeekstraat. Uit deze onverwacht aangekondigde me dedelingen van de N.Z.H.V.M. gistermid dag, waarbij bovendien als ingang van de wijziging is gesteld maandag, 22 april te ongeveer 7 uur, moet worden verwacht, dat reeds aanstaande maandag met de werkzaamheden aan de verbetering van de Wijkerstraatweg zal worden begonnen. Naar men ons mededeelde, ligt het in de bedoeling het werk niet te beginnen van de richting spoorwegovergang af maar juist aan de andere zijde tegenover de politiepost. Aangezien het Stratingplant soen twee parallelwegen kent, kan één hoek van deze parallelwegen benut blij ven voor het verkeer, dat anders nog moeilijker zou worden. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De buurthuizen „De Meerpaal" en „De Loods" in Velsen- Noord hebben deze week aan een groot aantal kinderen door een grote verschei denheid van activiteiten bijzonder pretti ge en gewaardeerde ontspanning gege- m. Waren de kinderen van „De Loods" woensdag naar Artis, de jeugd van „De Meerpaal" zat ook niet stil. Onder leiding van de nieuwe hoofdleider de heer H. Hageman en leidster mejuffrouw G. Luit jes was er woensdag een sportdag en don derdag een tekenwedstrijd op het ruime plein voor het clubgebouw aan de Ban- jaertstraat. Opvallend was de tekening van een jongen, die een jvieg op het pla veisel illustreerde en daaronder schreef Hoera, Pieter is pappa". Vrijdagmiddag was het hoogtepunt met een zangfeest in het clubgebouw met vijftig jeugdige deel nemers (sters). Behalve een flink aantal schoolliedjes deed ook andere zang op geld, zoals uit „Ja zuster, nee zuster". Een vijfjarige vrijmoedige knaap verwierf de eerste prijs met een oud liedje. Vrijdagavond werd het ontspannings- feest afgesloten met een pannekoeken- festijn aan het strand voor jongere tie ners. Vrijdag trok „De Loods" overigens per fiets naar het Heemskerkse strand en duin om zich daar kostelijk te vermaken. Zaterdagmorgen heeft „De Loods" haar activiteiten van de paasweek afgesloten met een filmvertoning in het buurthuis aan de Geelvinckstraat, waar de kleinsten veel plezier beleefden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4