Toos Beumer terug uit Amerika „Ik weet wat trainen nu is New York en Johannesburg eind goed al goed Moeilijkheden komen nog in Tulpenrallye T ennisreis van Okker afgesloten NEDERLAND UITGESCHAKELD IN EUROPESE TITELSTRIJD Hunter met twee teams in ereklas DSS en HHC spelen tegen elkaar bij competitiestart KNZB besliste nog niet over ploeg voor Mexico Tal startte tegen Gligoric met verlies Andere taak voor Egberts Profpartijen van slechte kwaliteit DINSDAG 23 APRIL 1968 19 Haines Minuut Chelsea zegevierde REVANCHE SPANJE MET SANTANA (Van onze correspondent) SCHIPHOL Zwemcoach Rob Kerkhoven wil dat het Nederlands Olympisch Comité nog deze maand beslist over de samenstelling van de zwemploeg voor Mexico. Omdat hij in alle rust en zekerheid een klein select team wil klaarstomen voor top prestaties. De officials van het NOC vertoefden daarom het afgelopen weekeinde in Stockholm, waar ze ma gere prestaties aanschouwden van Nederlands zwemtrots. Maandagoch tend stonden ze toevalligerwijze op Schiphol oog in oog met een zwem ster waarvan de naam een jaar lang niet is voorgekomen op Nederlandse uitslagenlijsten: Toos Beumer terug uit de Verenigde Staten, waar ze zich intensief heeft voorbereid op de Olympische Spelen. Een jaar lang heeft ze getraind onder leiding van de wereldvermaarde Ameri kaan George Haines. In dat jaar is ze ge confronteerd met de snelheid en schijn baar oppermachtige jonge Amerikaanse zwemstertjes. Het heeft alleen maar de strijdlust van Toos Beumer aangewak kerd. Zij is vastbesloten in Mexico te komen en daar goede resultaten te beha len. De grijze eminenties van het Neder lands Olympisch Comité hadden maan dagochtend, na het gesprekje met Toos, nog meer zorgenrimpels op hun voorhoof den dan voorheen. Immers: hoe moeten zij nu beslissen over de afvaardiging van een zwemster, die ze nog niet hebben zien zwemmen. Een zwemster van wie nauwelijks bekend is wat voor andere resultaten dan haar Amerikaanse training heeft gehad? In het afgelegen Brabantse Maren, waar vader Beumer na het verkopen van zijn bakkerij in Zaandijk rust zocht en vond, zegt Toos, nadat ze eerst de nieuwe ouderlijke woning bewonderd heeft: „Ik kan eigenlijk nog niet goed beoordelen hoeveel ik vooruit ben gegaan. Daar zwem je in vijftig yards en hier in vijftig meterbanen. Mijn tij den in Nederland zullen het straks moe ten uitwijzen. Maar dat ik sneller ben geworden, staat voor mij vast. Hoe kan het ook anders na zo'n zware training," Daarna wijdt ze uit over de trainings methoden van de almachtige Haines, over de ware uitputtingsslag die hij iedere dag van zijn pupillen eist: „Steeds maar zwemmen. Tientallen keren achter elkaar die honderd yards. Zonder rust. Ik wist niet hoe ik het had in het begin. Van de zomer ben ik zeer uitgeput geweest. Na de training sleepte ik mij naar mijn ka mer, kon me nauwelijks in bed hijsen en viel meteen in slaap. Als ik wakker werd was het al weer tijd voor de volgende training. In die periode heb ik er wel over gedacht definitief te stoppen. Maar doordat je met een grote groep bent, g i je door, help je elkaar door die diepte punten heen." Toos Beumer, diep gebruind door de Californische zon, afwisselend met Zaan se en Amerikaanse tongval: „Ik ben nu net zo goed geoefend als die Amerikanen. Want dat is de enige reden waarom ze zo snel zijn: van kinds af aan worden ze enorm hard en enorm goed getraind. Het zwemmen staat daar op hoog niveau. De strijd om afvaardiging naar de Olympi sche Spelen vergt meer van de zwemmers en zwemsters dan straks de wedstrijden. Want als er één is uitverkoren, laat hij zijn sterkste concurrenten in de Verenig de Staten achter Rap zwemmende Toos werd een jaar geleden door haar vader voor de keuze gesteld: studeren of zwemmen. Ze koos voor het laatste en wist, omdat de studie nu toch niet doorging, er een „zwemstu- diereis" naar Amerika uit te slepen. Naast haar training zou ze huishoudelijk werk verrichten voor een Amerikaans gezin, maar daar kwam niet veel van. Ze werd als kind in dat gezin opgenomen, Toos Beumer: Het was wel fijn. Die mensen hadden een zwembad in de tuin. Ideaal. Alleen was het water wel zo warm, dat je er als het ware bezweet uitkwam." In Amerika heeft Toos op verzoek van haar vader wat Spaans gestudeerd. Hij zegt: „Alleen dat zwemmen zou haar zo eenzijdig maken, nu heeft ze er tenmin ste nog iets meer van overgehouden." Bovendien in Mexico zou het haar goed van pas kunnen komen. Mexico. Toos Beumer hoopt op succes. Ze wil er haar sportcarrière op waardige wijze afsluiten, .u mwant ze is van plan na Mexico de zwem- een gewichtstoeneming I sport vaarwel te zeggen; „Ik heb er nu 'al zoveel tijd aan besteed - meer dan genoeg. Je kunt dit alleen maar goed doen door je volledig in te zetten. Dat wordt op den duur wel wat vervelend. Ik geloof trouwens, dat ik er al lang mee was op gehouden wanneer ik al die jaren zo had moeten trainen als ze in Amerika doen." Een korte stilte. Absolute stilte dat kan in Maren ze vervolgt: „Een paar uur geleden zat ik nog in New York en nu ben ik in een dorp waar één keer in de vier uur een bus langs komt. Geluk kig heeft mijn vader een nieuwe auto ge kocht. Ik mag zijn oude hebben om naar de trainingen te rijden. Reken maar dat ik blijf trainen." Hoopt ze nog eens de honderd meter binnen de minuut te kunnen zwemmen? „Ik ben vastbesloten beneden de zestig seconden te komen. Ik kan het. Als ik daar van te voren ook niet van overtuigd was geweest, dan was ik nooit aan dit alles begonnen! Dan was ik vier jaar ge leden na Tokio al gestopt." Ze peinst even, vraagt: „Waar heb ik mijn bronzen medaille eigenlijk? Nou ja, hij zal wel op zolder liggen tussen de kerstballen." LYON. De Nederlandse deelnemers aan de Europese tafeltenniskampioen schappen in Lyon hebben in de indivdi- duele titelstrijd geen succes gehad. Frans Schoofs kwam bij de heren in de tweede ronde, Ellen Klatt bij de dames, maar daarin werden zij uitgeschakeld. Dat was met de overige Nederlanders al eerder gebeurd. Frans Schoofs versloeg Davies (Wales) met 21-16, 21-14, 19-21 en 21-10, maar verloor daarna van Domicz (Polen) met 21-15. 21-14 en 21-18. Carel Deken ver loor met 21-18, 21-10, 21-12 van de Tsjech Dvorak. Bert Schoofs verloor van de Westduitser Michailoff met 17-21, 16-21 en 11-21 en Bert van der Helm van de Rus Gomoskov met 21-12, 21-12 en 21-12. Bij de dames verloor Mary van Ruiten met 21-15, 21-16, 21-18 van de Frangaise Boiteux; Veronique van der Laan met 21-14, 21-15 en 21-17 van de Russin Ere- menko en Mieke ten Broek van de Zweed se Neidert met 21-8, 20-22, 21-15. 21-16. Ellen Klatt kwam nog wel in de tweede ronde (winst op de Frangaise Burgevin met 21-15, 21-10, 21-14), maar verloor daarna van de Roemeense Mihalca (12-21 21-15, 8-21, 12-21). In de tweede ronde werd bij de dames ook uitgeschakeld de kampioene van de vorige Europese titelstrijd, Maria Alexan- dru. De Belgische Josianne Detaille-Conelis zorgde voor die verrassing. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM De nieuwe competitie leider van de NASB, de heer J. van der Braken, heeft zich door de publikatie van het hoofdklasseprogramma het ongenoe gen van een aantal hoofdklassers op de hals gehaald. Werd de competitie vorig UTRECHT. Na een urenlang gesprek I jaar beslist in een extra wedstrijd tus- sen DSS en HHC, het komende seizoen ontmoeten beide grote rivalen elkaar reeds de eerste zondag. De strijd om de titel dreigt door het huidige programma vroegtjjdig beslist te worden. Tevens dienen de wedstrijden op z<m dag gespeeld te worden. Slechts indien - hh a„„i,E5- beide verenigingen overeenstemming be- programma, zoals dat in de afgelopen I reiken kan deverschoven'0' maanden is afgewerkt, zullen eerst nog ?aande zaterd g schriftelijk aan het bestuur van de KNZB Vrogr EDOHCK: Bloemendaal- TappoTt krijgt Onze Gezellen; DSS-HHC; Terrasvo Het ligt in de lijn van de verwachting rw dat pas aan het einde van deze week de tussen de zwemcommissie en commissie sportzaken van de KNZB en het dagelijks bestuur van die organisatie, is men gis teren niet tot overeenstemming kunnen komen ten aanzien van de samenstelling van de Nederlandse Olympische zwem ploeg, die coach Kerkhoven maandag 29 april aan het NOC had willen voorstellen De resultaten van het zwem- en trainings samenstelling van de ploeg zal komen vast te staan. Het gesprek met het NOC zal naar een latere datum verschoven moeten worden. BELGRADO. De Joegoslavische groot meester Svetozar Gligoric heeft in Bel grado de eerste partij gewonnen uit de schaaktweekamp met de Russische groot meester Michael Tal voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi. 12 mei: Onze GezellenEDO; HHC Bloemendaal; Vodo SCDSS; HCK Terrasvogels; 19 mei: Onze GezellenHCK; EDO HHC; BloemendaalVodo SC; DSS Terrasvogels. 26 mei: HHCOnze Gezellen; Vodo SC—EDO; TerrasvogelsBloemendaal HCK—DSS. 3 juni: HHC—HCK; Onze Gezellen— Vodo SC; EDOTerrasvogels; Bloemen daalDSS. 9 juni: BloemendaalHCK; Vodo SC- HHC; TerrasvogelsOnze Gezellen DSS—EDO. 16 juni: HCK—Vodo SC; HHC—Terras vogels; Onze GezellenDSS; EDOBloe mendaal. (Door Tom Okker) JOHANNESBURG De laatste twee plaatsen, waar ik tijdens mijn buitenlandse tennisreis heb gespeeld, lagen erg ver van elkaar, n.l. in twee verschillende werelddelen. Na Willem stad, waar ik in de finale in Marty Riessen mijn meerdere had moeten er kennen, ging ik maandagmorgen 25 maart per vliegtuig naar New York en moest, maandagmiddag al mijn eerste wedstrijd in Madison Square Garden pelen. Men zou dit het sport- en amu sementscentrum van de wereld kun nen noemen. Het omvat een enorme overdekte sportarena, alsmede een 29 verdiepingen tellend kantoorgebouw „The Gardens" bestaan al sinds 189 7 en dit nieuwe sportpaleis is het vierde sinds de oprichting. De Madison Square Gardens zijn het bekendst geworden door de vele atletiek- en bokswedstrij den, die binnen haar muren zijn ge streden. De nieuwe „Gardens" liggen op de plaats waar nog geen vijf jaar geleden Pennsylvania Railroad Station stond. Dat ligt er nu vlak bij onder en sportliefhebbers van atletiek, bok sen, tennissen, ijshockey en basketbal enz. enz. kunnen ter plaatse worden afgeleverd. Verder worden er ballet voorstellingen en concerten gegeven, politieke vergaderingen gehouden en militaire taptoes georganiseerd. Het is werkelijk enorm wat er allemaal in deze nieuwe „gardens" kan worden ge daan. De arena biedt plaats aan meer dan 20.000 toeschouwers. Verder vindt men binnen de muren van dit gebouw een bioscoop met 486 fauteuils, een sport- en kunstmuseum, een tentoon stellingshal, een bowling-centrum met banen, een privérestaurant en een pers club. Alles is van de nieuwste techni sche snufjes voorzien. Het was in deze prachtige omgeving dat de strijd om de „Garden Challen ge Trophy" werd gespeeld. Het was een zeer sterk veld en ik was hier als 8 geplaatst. Deze plaatsing zag er als volgt uit: 1. Roy Emerson, 2. Ma nuel Santana, 3. Cliff Richey, 4. Clark Graebner, 5. Charles Pasarell, 6. Ar thur Ashe, 7. Bill Bowrey en 8. Tom Okker. Ik vond de plaatsing van Graeb ner als nr. 4 en van Bowrey als nr. 7 wel wat vreemd. Geen van beiden had tijdens de afgelopen toernooien erg veel gepresteerd, terwijl Marty Ries sen die verschillende toernooien op zijn naam had gebracht, helemaal niet ge plaatst was. Ik had een vrij gunstige loting, als men tenminste een ontmoeting in de kwart-finales met Roy Emerson gun stig kan noemen. Mijn eerste wedstrijd speelde ik zo vanaf het vliegveld en ik wist in de eerste ronde Jim McManus met 6-4 en 13-11 te kloppen. In de tweede ronde had ik het veel moeilij ker tegen de Spanjaard Juan Gisbert. Ik begon met de eerste set te verlie zen, waarna de strijd tot 8-8 in de tweede set gelijk opging. Toen kon ik doordrukken, nam de tweede set met 10-8 en de derde met 6-4 voor mijn re kening. In de kwartfinale moest ik te gen Roy Emerson aantreden. Het werd een langdurig gevecht, maar ik heb toch geen set van hem kunnen wi?i- nen, niettegenstaande het feit dat ik in beide longsets op mijn service een keer heb voorgestaan, maar beide ma len wist Emerson mijn service op dat moment te doorbreken en het gevaar voor hem te keren. Het werd een eer volle nederlaag met 10-12 en 5-7. Toch heeft de als nr. 1 geplaatste Emerson de „Trophy" niet gewonnen. Hij heeft in de finale het hoofd moeten buigen voor Arthur Ashe, die „en pas- rechts) met Santana. Okker (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM De promotie-degradatie- wedstrijden voor de Ereklas tafeltennis, tussen de erekiasser De Treffers en de beide hoofdklasse kampioenen Xerxes en Hunter '25 (2), zijn afgelopen weekeinde beëindigd. Het Amsterdamse Hunter 2 is er dankzij een 3-6 zege op Xerxes in ge slaagd het tafeltenniswalhalla aanstaande seizoen te mogen completeren. In het reserve-team van Hunter waren Klooster en Van Leuffen niet te kloppen. Dit was maar goed ook want invaller Rutte (uit het 3e) kwam in zijn 2 enkel spelen niet tot winst. Bij de Rotterdam mers wisten Baumgarten en Knikkenberg ieder één zege te behalen. Ook het dub bel was voor dit duo. Selaar noteerde uit 2 partijen evenveel verlies. Hunter '25 (ex SNL-Smash) is nu de eerste vereniging die na het opheffen van het verbod om reserveteams in de Ereklas te laten uitko men erin geslaagd is zo'n schaduwteam in de hoogste tafeltennisklasse te krijgen. Het is echter niet uitgesloten dat ook Nedloyd volgend seizoen met een 2e team in de Ereklas zal opereren. De fusiebe- ;prekingen met AVGA zijn namelijk in 'n vergevorderd stadium. Het Nederlands Davis-Cupteam, dat op 3, 4 en 5 mei uitkomt tegen Spanje (in Valencia) is naar Ge- nève vertrokken voor een oefen wedstrijd. V.l.n.r. non playing cap tain Van Dalsum, Evert Schneider, Jan Hajer, Tom Okker en Fred Hemmes. SARREBOURGH. De 77 deelnemers aan de matig bezette twintigste Tulpen rally een laagterecord die maandag morgen in Noordwijk aan Zee zijn ge start, hebben op hun tocht door Neder land en België geen moeilijkheden onder vonden. In de eerste nacht, rijdend door Frankrijk, hebben echter negen deelne mers de strijd moeten staken. Daartoe behoren de Nederlanders Boot/Van Leggelo. Stoof/Bloemers, Van Wamelen en Pelikaan. De eerste klassementsproef op het cir cuit van Zolder bij Hasselt, gaf een voor zichtige bevestiging van de vermoedens, dat de Franse Alpine Renaults, de nieuwe Ford Escorts en de kleine BMC Coopers tot de voornaamste kanshebbers moeten worden gerekend. Opmerkelijk was wel, dat de vuurrode Datsun Fair Lady's in deze korte proef over drie kilometer enig verlies boekten ten opzichte van de favo rieten. De Fin Hannu Mikkola had met het kleine Japanse sportwagentje vijf se conden meer nodig voor de drieduizend meter dan Gerard Larrousse met zijn Al pine. Verstrekkende conclusies kunnen er aan de eerste resultaten overigens niet worden verbonden. De ware krachtproef, waarin de beslissing moet vallen, wordt immers pas in de nacht van dinsdag op woensdag in de Franse Alpen afgelegd. Dan zal niet alleen de pure snelheid tel len, maar ook de betrouwbaarheid van de machine, waarvan uitzonderlijk veel zal worden gevraagd. In totaal telt de jubileum-sterrit over 3400 km vier klassementsproeven en zes tien speciale etappes, waarin een aan merkelijk hoger gemiddelde is voorge schreven, met een totale lengte van 144,6 kilometer. LONDEN. De uitslagen van de gisteren voor de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie gespeelde wedstrijden zijn: Chelsea-Burnley 2-1, Nottingham Fo rest-Everton 1-0. da tegen de sterkst-mogelijke Spaan se ploeg zullen aantreden, een vooruit zicht, dat men niet hoopvol kan noe- men, aangezien Spanje het de laatste drie jaar al twee keer tot de Challen ge Round tegen Bekerhouder Austra lië heeft gebracht. In Madison Square Garden werden j alleen enkelspelen verspeeld en zo doende vertrok ik onmiddellijk na mijn uitschakeling uit New York. Zaterdag 30 maart kwam ik 's ochtends om half i negen op Schiphol aan. om Nederland 's middags om half vijf weer te ver- laten voor mijn laatste wintertoernooi j in Johannesburg, waar de internatio- j nale kampioenschappen van Zuid-Afri- ka zouden worden gespeeld. Ik had niet later kunnen vertrekken omdat ik wist dat ik maandag al moest spelen. Ik kwam nu zondag rond het middaguur aan, maar moest beslist wat oefenen, j aangezien Johannesburg op 2000 meter hoogte ligt en je in het begin altijd last hebt met de ballen, die door de ijlere lucht vreselijk licht lijken. Mijn plaatsing hier was beslist gun stig. Deze zag er als volgt uit: 1. Jan Lundquist, 2. Clark Graebner, 3. Tom Okker, 4. Bob Hewitt, 5. Marty Ries sen, 6. Ken Fletcher, 7. Robert Maud j en 8. Ray Moore. Ook hier stond Graeb ner weer beter geklasseerd dan Marty Riessen en ik, maar tegen een ont- moeting met hem zag ik niet op, want j ik heb nog nooit een wedstrijd van hem verloren. In de eerste ronde van het enkel- j spel tegen Terry Ryan was ik al aar- j dig aan de hoogte gewend en ook aan j de speciale ballen, die daar gebruikt worden. De uitslag was 6-0, 4-6, 6-1 en 6-4 voor mij. In de tweede ronde tegen lan Fletcher (geen familie van de be kende Ken) was ik er weer beter in j en behoefde geen set af te staan (6-3, 6-2, 6-2). In de derde ronde tegen Juan Couder (Spanje) was dat ook het ge val (6-4, 6-1 en 6-0). In de kwartfinale tegen Ken Fletcher heb ik me nogal j zenuwachtig gevoeld omdat ik zo dik mogelijk van hem wilde winnen en dat j lukte me niet erg. Wel heb ik hem in straight sets verslagen maar hiervan i waren er twee long-sets. Hij vocht als een leeuw en ik had mijn handen meer j dan vol aan hem. Toen de stand 5-5 in de derde set was, plofte hij plot- seling figuurlijk in elkaar en had toen in het geheel geen verweer meer. Met 7-5 kwam toen het einde van de wedstrijd. De score was 6-4, 8-6 en j 7-5 voor mij. Ook tegen Graebner in de halve finale voelde ik mij zenuw achtig, misschien omdat ik wist dat hij even fel was om te winnen als ik. Tot en met de vierde set ging de strijd gelijk op. Ik begon de eerste set met 4-6 te verliezen, maar de beide vol- gende waren met dezelfde cijfers voor mij. In de vierde set gooide Graebner al zijn wapens in de strijd en beslis te deze daarmee in zijn voordeel met 7-5. Toen had hij echter zijn krachten verbruikt en ik kon de laatste set via 4-1 en 5-2 vrij gemakkelijk winnen. Hij heeft zijn verlies zeer sportief gedra gen, maar heeft me wel gezegd dat ik er nu ook voor moest zorgen Marty Riessen in de finale te verslaan. In deze finale-partij (Riessen had in j de halve finale Bob Hewitt die zich j weer „ouderwets" aanstelde en mis droeg, verslagen met 5-76-4, 7-5 en 6-1) was de strijd eigenlijk in de eer ste set al beslist, want nadat ik deze met 12-10 voor mijn rekening had ge nomen, kreeg hij moreel zo'n terug slag, dat hij de tweede set met 6-1 en de derde met 6-4 moest afstaan, zodat ik hiermee revanche had geno men voor mijn laatste nederlaag tegen Riessen in Willemstad. De score van onze onderlinge wed strijden is nu 4-3 in mijn voordeel. Riessen won drie wedstrijden op ce mentbonen, die hem beter liggen, dan I mdere soorten. Ik won driemaal op andere banen en één maal (nu in Jo hannesburg) op cement. Riessen had er eigenlijk op gerekend, de zege te be halen, want de vorige drie keren op j cement was hij de sterkste geweest, maar toch was hij wel zo sportief mij de overwinning te gunnen. Ook de herendubbel werd een suc ces. Zowel de zaterdag (tijdens de en kelspelfinale) als maandag (tweede paasdag) tijdens de herendubbelfinale, was het tennispark volkomen uitver kocht: beide keren 6.000 toeschouwers. Na overwinningen op Groenewold- Smith, Saul-Brebner, Forbes-Segal (allen Zuidafrikanen) en op Graebner- Scott (Ver. Staten) hadden wij de fi nale bereikt, waarin wij het moesten opnemen tegen de Wimbledonkam- pioenen Hewitt-McMillan. Er werd die middag gestart met de dames-enkelspelfinale tussen Margaret j Court (vroeger Margareth Smith) en Virginia Wade. Deze wedstrijd was ta melijk vlug afgelopen, alhoewel de uit slag dat niet zou zeggen (tweemaal 6-4 voor Court). Dat was ook nodig want ik moest het vliegtuig dat half zeven van Johannesburg vertrok ha len om dinsdag in elk geval weer tij dig thuis te kunnen zijn. De eerste twee sets gingen van een leien dakje (6-2, 6-3 voor ons) mede doordat Frew McMillan niet zo best op j dreef was. De beide volgende sets wa ren de kansen gekeerd en deze gingen j met 2-6, 4-6 naar de Zuidafrikanen. Het talrijke publiek begon in opwin ding te raken, want ze roken toch nog j een Zuidafrikaanse overwinning. Het liep echter anders uit, want de laatste set was vrij gemakkelijk voor ons: 6-3. We waren half vijf klaar. In het gemengd dubbelspel had ik het tot de kwartfinales gebracht (met Julie Heldman)maar hierin legden wij het j af tegen McMillan - Annette van Zijll. Dit nummer werd uiteindelijk gewon nen door Marty Riessen-Pat Walkden. zodat Marty drie finales bereikte, waarvan hij er twee won. sant" ook Santana had uitgeschakeld met 5-7, 6-3 en 7-5. In de finale, die om 3 gewonnen sets werd gespeeld won Ashe van Emmo met 6-4, 6-4 en 7-5. Als men nu weet, dat Emerson, die deze week na de wedstrijden prof is geworden zijn eerste prof- toernooi in de groep van Mc Call tegen Rod haver, die als de sterkste prof speler ter wereld wordt beschouwd, met 6-4 en 6-1 won, en daarna met 6-1, 6-1 van Rosewall, kan men nagaan hoe dicht de amateurtop tegen de top de- profs aanligt. Ik geloof dan ook inderdaad dat de topamateurs straks op Wimbledon niet zo maar worden „weggeveegd" door de echte professionals, hoewel de concur rentie natuurlijk wel veel groter is ge worden. Dit kan echter het spelpeil in het algemten htte&n "maar teii goede komen. Van Santana hoorde ik dat hij zeker met de Davis-Cup wedstrijd Spanje Nederland zal meedoen. Men veronder stelde eerst, dat hij voor zijn werk tot juli in Amerika moest blijven, maar dit is beslist niet het geval. Hij vroeg mij of ik meespeelde, en toen ik zijn vraag bevestigend beantwoordde, zei hij, dat hij dan ook van de partij was. We weten dus nu, dat we straks in Valen- v:v. ARNHEM. De voorzitter van het sectie bestuur zondag amateurvoetbal, tevens vice voorzitter van de KNVB, Jaap Egberts, zal deze functies neerleggen. Egberts wordt hoofd van de afdeling op leiding van de KNVB en krijgt daarmee een volledige dagtaak. AMSTERDAM. De twee profpartijen die gisteravond in Krasnapolsky in Am sterdam het hoogtepunt van het program ma hadden moeten zijn, zorgden voor een dieptepunt in 't hoofdstedelijke boks- leven. Etty Defares won op punten van Guy Demoulin in een partij, waarin de Belg alleen maar probeerde de Neder lander te ontlopen. Ronald Riedewald kreeg de overwinning na 7 ronden voor namelijk Ijjf-aan-lijf-gevecht door dis kwalificatie van de in Frankrijk wonende Libanees Fakih Hassan. Hij haalde een aangeslagen Riedewald neer, maar deed dat met een te lage stoot. De beste en ook de meest boeiende partij was een gevecht tussen amateurs. Namelijk die van de zwaarwelters Jan sen en Koopman, een van de selectie duels voor het komende grote internatio nale toernooi van de NBB. De 20-jarige Koopman, die bij de nationale kampioen schappen in zijn partij tegen Bouman in de 3de ronde gedesillusioneerd uit de ring stapte, heeft zich geweldig gerevancheerd

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19