OUD-BURGEMEESTER KWINT WORDT ZATERDAG ZEVENTIG JAAR M Auto in sloot Veel nieuwe activiteiten in afdeling Velsen van K.V.P. VERENIG1NGSNIEUWS UIT DE IJMOND Libanees schip verlaten door bemanning VUURTOREN IN DE VERF HOE DE DUIVEN VLOGEN hhh m- m/ Elke dag dat men paard rijdt voelt men zich jonger Jongetje lette niet op verkeer Vergadering in Kleine inbraken in IJmuiden Vlet en wimpel zeeverkenners Erts tanker aan Noorse rederij verkopen1 ADM heeft terrein beschikbaar Sint Fidelis Een honds geval Containerdienst op Felixtowe WSm ér DINSDAG 23 APRIL 1968 Jagen ■w' Paarden Velsen-IJ muiden Haarlemse rechtbank Voor bevoorrading van booreilanden Velsense brandweer tweemaal uitgerukt - i wmm - - mmÊÈÊÊÊmÊiÊË I r mm< IÉP r- mm. V elsen-N oord VMWAMIIMIIIfWMMWimWMIIIflMWMWWIWIMMWWIWWMMWMIfWMWWUIWIMIIIMAMMIWIMMIMWIWIMIIM (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Volgens een oud Ara bisch spreekwoord trekt Allah elke dag dat je op een paard zit af van je leeftijd en het is misschien wel daarom dat het oud-burgemeester M. M. Kwint niet is aan te zien dat hij komende zaterdag zeventig wordt, want wanneer het maar enigszins mogelijk is, zit hij op zijn Ierse volbloed vos Patrick. Paardrijden doet hij van zijn zesde jaar af en toen hij nu dertig jaar geleden lid werd van het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereni ging kon hij reeds bogen op meer dan twintig jaar jagerservaring. Van het KNJV-hoofdbestuur maakt hij nog altijd deel uit en nog vorige week vrijdag heeft hij een warm pleidooi ge houden voor een in te stellen examen voor aspirant-jagers: „Waarom wél voor een rijbewijs en niet voor het verant woord hanteren van een geweer, waar mee een ongeoefende toch ook een te grote kans krijgt iets te treffen dat hij niet moet raken?" Jagen is helaas een status-symbool geworden. Iedereen doet maar; een jachtakte en een geweer heb je zo, zonder enig idee hoe je met zo'n ge- vaarlijk ding om moet gaan en zonder te I v^' dit'Tas op" jacht bij donker weten waar je wel en niet op mag schie- moeilijker te onderscheiden zijn. ten. Bouwmaatschappijen kopen jachten,1 die ze dan voor de belasting als „repre-1 rr .Ja sentatie" op kunnen brengen. CtJÜÜIÜÜg In en om Velsen blijft er hoe langer hoe, minder jacht over. Het is nog niet zo heel Zaterdag wordt de verjaardag van mr. lang geleden, dat waar Zeewijk nu door Kwmt uitbuitend in huiselijke kring ge- prachtige asfaltwegen doorkruist wordt, vl?' een M JL;n. burgemeester Kwint fazanten, houtsnip- zal met aa™ez45 nTe^ u <-k o u u J*. Jr. is namelijk dezer dagen naar zijn meu- pen en konijnen schoot. Op Schonenberg J standplaats Kopenhagen vertrokken. Beeckenstem en Kennemergaarde is ook hij ambassade-secretaris is. Oud- geen jacht meer. Ze hebben thans een J nuttiger bestemming en oud-burgemees-1 burgemeester Kwints eerste kleinzoon ter Kwint zegt er trots op te zijn dat hij indertijd deze gronden zo voordelig (voor nog geen gulden per vierkante meter) - s -- s X x V." (Van een onzer verslöggevers) SANTPOORT. Een zevenjarig jonge tje uit Santpoort, dat maandagmorgen om kwart over acht op zijn fiets onderweg was naar school, lette in Driehuis op de Vondellaan bij het afslaan naar de Nico- laas Beetslaan niet voldoende op het ove rige verkeer, zodat hij door een passe rende auto werd aangereden. Het kind werd enige meters meegesleurd en door de politie naar zijn huisarts overgebracht. Hier werd hij aan enige ontvellingen en schaafwonden behandeld, waarna hij naar huis kon worden vervoerd. De fiets werd geheel vernield, terwijl de auto aan de voorzijde lichte schade heeft opgelopen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Maandagmorgen om streeks tien uur werd de Velsense politie ervan in kennis gesteld, dat zich in een sloot naast de Hoofdstraat in Santpoort een personenauto bevond. Deze was door de bestuurster verlaten, die zich met de bus naar Beverwijk had begeven. De ei genaresse, een inwoonster van Santpoort, werd spoedig door de politie opgespoord, waarna zij verklaarde met haar auto te zijn geslipt. De wagen werd door een kraanwagen gelicht en voor een technisch onderzoek naar het hoofdbureau in Vel sen overgebracht. Hierbij kwam aan het licht dat het stuur enige speling vertoon de, waarbij de remmen evenmin geheel in orde waren. WKsmwxi* vers, omdat de zwarte vertegenwoordigers weer voor de gemeente Velsen heeft gekocht. Aan Beeckenstein dat hij voor alge hele vernietiging heeft kunnen sparen zoals het er nu na de restauratie te voorschijn is gekomen, moet hij overi gens nog wennen, met name wat de rode muur ervoor betreft. Die muur zal er wel bij horen maar hij doet niet echt aan, hij is te nieuw. heet Menzo Mattheus, naar zijn groot vader, die uiteraard aanwezig was bij de doop in Ter Borg, even voor het vertrek van de jonge Kwints naar Denemarken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Door een 36-jarige gara- Igehouder uit. Velsen is bij de politie .aan gifte gedaan van eenThferaak welke fn de nacht van zondag op maandag in zijn Ook als beschermheer van hei Con- aan de Minister Van Houtenlaan gélegen cours Hippique in Santpoort onderhoudt benzinestation moet zijn gepleegd. Men mr. Kwint vele contacten met liefhebbers s|aagde erin binnen te komen door het van de paardesport. De jaarlijkse vakan- vemielen van een ruit, waarna door hand- tie wordt al veertig jaar bij vrienden in reji{ing de deur kon geopend worden. Uit Exford, Somerset, in Zuidwest-Engeland een bureaulade werd een bruin lederen doorgebracht met jagen en paardrijden, portemonnee met inhoud meegenomen, Mr. Kwint maakt nog altijd met zo veel terwijj voorts enig wisselgeld wordt ver mogelijk mensen een praatje en het spijt I mist. hem wel zeer dat na zijn pensionering Eveneens door het vernielen van een hij uiteraard veel minder contact heeft rud- kon WOrden ingebroken bij de P.A.M. met zijn medeburgers. Voor een spontane garage aan de Dokweg waarbij de onge speech (zonder spiekbriefje) is hij, waar wenste bezoekers het kennelijk ook al en wanneer er ook een beroep op hem |een op geid hadden gemunt. In de gara- wordt gedaan, steeds te vinden. ge werden verschillende kasten doorzocht, In Huize Schonenberg, aan de Drie- maai- de buit bedroeg slechts een dozijn huizerkerkweg (no 2) in Velsen-Zuid is dubbeltjes, dat ineen opengebroken bu na zijn burgemeesterschap (in Velsen van reaujade werd aangetroffen. 1935 tot 1960) niets veranderd. Er is geen Tenslotte heeft de politie nog procesver- centrale verwarming, maar een gezellige baal opgemaakt tegen een 29-jarige vrouw open haard waarin zelf gehakt hout ujt Velsen, inzake verduistering. Zij had brandt en waarvoor de heer des huizes namelijk een gevonden portemonnee niet zijn Dunhill pijp met Three Nuns Tobacco bjj de politie aangegeven en zich de in rookt, zijn sherry drinkt en zijn IJmuider houd daarvan toegeëigend. Courant leest, meestal in gezelschap van zijn echtgenote en de jachthonden Susan en Gowray, twee gele Labrador Retrie- DINSDAG 23 APRIL Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden-0 20 u.: Filmavond voor Ned. Chr. Vrou wenbond afd. IJmuiden-Oost; vertoond wordt „Suriname". Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Openbare voorlichtings avond voor aquariumliefhebbers. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 24 APRIL Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op Koninginnedag, 30 april, om twee uur 's middags wordt aan de zuidzijde van de Velser pont een nieuwe vlet (de vierde) van de Zeever kenners, groep Michiel Adriaanszoon de Ruyter, te water gelaten. Het is de be doeling. dat de nieuwe vlet meegevoerd wordt in de optocht die 's morgens van negen tot tien uur door Velsen-IJmuiden wordt gehouden. De nieuwe vlet is een cadeau van alle parochianen, die hetzelf de aantal centen hebben gegeven als zij dit jaar oud zijn geworden of hopen te worden. Ook zal op dezelfde dag de Blau we Wimpel door het Nationaal Hoofd kwartier aan genoemde groep worden uit gereikt. Oud-burgemeester van Velsen mr. Af. Af. Kwint op Patrick en met zijn jachthonden Susan en Gowray. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Overeenkomstig het door de procureur mr. F. J. D. Theijse gedane bod heeft de Haarlemse rechtbank van daag beslist dat de Panamese ertstanker Geonick" verkocht zal worden voor f 850.000 aan de Noorse vennootschap „Skibaktieselskapet ABU" in Oslo. Het schip ligt op het ogenblik aan de ketting in de haven van Zaandam, waar toe (ie Haarlemse rechtbank enkele weken beslist had. De Noorse vennootschap had een vordering van 270.000 dollar op de eigenaces» .«en—vennootschap— naar -Li- beriaans recht, G. Papadakis N. Tziras Shipping Corporation in Monrovia (Li beria). Deze vennootschap was failliet erklaard. Zoals gemeld is, is vorige week dinsdag in de rechtszaal van de Haarlem se rechtbank een openbare veiling ge houden. AMSTERDAM De directeur van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, ir. D. Boterenbrood, heeft meegedeeld dat de A.D.M. voor de bevoorrading van boor eilanden op de Noordzee, terreinen be schikbaar heeft. In het gebied buiten de sluizen van IJmuiden is een terrein van 6 ha dat de A.D.M. in samenwerking met de Cementbouw n.v. voor dit doel kan exploiteren. Op het terrein van de A.D.M. aan de Westhaven bij Amsterdam, waar de nieuwe werf van de n.v. is gevestigd, is 8 ha beschikbaar voor het vestigen van een bevoorradingsbasis. Op dit laatste ter rein bestaat bovendien de mogelijkheid voor aanleg van een helihaven. De maatschappij heeft zich reeds ver zekerd van de toezegging voor de nodige vergunningen hiertoe. De ligging van IJmuiden en het gehele Noordzeekanaal- gebied ten opzichte van de plaatsen in de Noordzee waar proefboringen zullen wor den verricht noemde ir. Boterenbrood uitermate gunstig. Hij zag dan ook een geheel nieuwe havenactiviteit voor het Noordzeekanaalgebied in het verschiet De ontwikkeling hiervan zal echter af hangen van het succes van de boringen (Van een verslaggever) VELSEN. Een werkgroep uit de K.V.P.-afdeling Velsen is er in geslaagd de voorwaarden te scheppen om de afde ling, die als gevolg van allerlei omstan digheden geruime tijd een sluimerend be staan leidde, tot nieuw leven te wekken. In overleg met de nog actieve bestuurs leden is men gekomen tot de samenstel ling van een kandidatenlijst voor een nieuw afdelingsbestuur. In de vrijdag 26 april 's avonds om 8 uur te houden ver gadering in het St. Fidelisgebouw In IJmuiden-Oost zullen de leden het nieuwe bestuur kunnen kiezen. Er zijn reeds voldoende kandidaten, zo dat niemand bang behoeft te zijn ter ver gadering alsnog gevraagd te zullen wor den. Anderzijds zijn de leden uiteraard vrij zelf ook kandidaten te stellen. Zou de ledenvergadering het advies van de groep van voorbereiders volgen, dan is zelfs de functieverdeling in het bestuur geen probleem. In dat geval zullen wor den voorgedragen: de heer P. v. Westerop als voorzitter, de heer F. M. Konincks als vice-voorzitter, mevrouw J. v.d. Ven Marks als secretaresse en de heer H. Wol terman als penningmeester. De bedoeling is, de huishoudelijke ver gadering niet langer dan een uur te laten duren. Onmiddellijk daarop aansluitend volgt een programma, waarin de aanwe zige leden en desgewenst ook andere in de K.V.P. belangstellenden kunnen luis teren naar de vice-voorzitter van de K.V.P.-Tweede-Kamerfractie, mr. R. J. Nelissen, en het K.V.P.-Tweede-Kamerlid F. Kleisterlee, deskundige op het ge bied van sport- en jeugdzaken en de bui tenlandse politiek. Zij zullen daarbij gaarne alle gelegenheid geven tot discus sie, met de bedoeling, dat daarbij geen moeilijke zaken uit de weg zullen worden gegaan. Dat de herlevende afdeling inderdaad weer een actieve rol wil gaan spelen, blijkt ook uit de bespreking van het in terim-rapport, dat door de „Groep van Achttien" van de K.V.P.. A.R.P. en C.H.U. is uitgebracht. Mede omdat de A.R.P. en C.H.U. dit rapport op 'brede schaal in eigen kring ter discussie hebben gesteld, wil ook de K.V.P. een zo breed mogelijke inspraak van de afdelingen, werkgroepen en kringen. Er is voor de behandeling van dit interim-rapport een tijdschema op gesteld, zodat tijdig de reacties via de verschillende partijkanalen bij de Par tijraad kunnen zijn. Alle partij geledingen en als laatste de Partijraad krijgen de vraag voor gelegd, of zij zich met de algemene strek king van de onderdelen van het interim rapport kunnen verenigen. De tweede vraag is, of ze geacht kunnen worden te liggen in de lijn van de resoluties van Arnhem. En tenslotte wordt gevraagd welke eventuele andere onderwerpen men urgent acht en nog gaarne in de „Groep van achttien" besproken zou willen zien (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een 46-jarige timmerman uit Amsterdam meldde zich maandag middag tegen vijf uur bij een buitenpost van de politie bij de Velsertunnel met de mededeling, dat zijn auto in de westbuis onder de zogenaamde open „wybertjes' door een uit de lucht vallend voorwerp was getroffen, hetgeen de wagen aan de voorzijde een lichte schade had bezorgd. Bij een door de politie ingesteld onder zoek bleek dit voorwerp een tamelijk grote hond te zijn, die vermoedelijk tij dens een wandeling op de weg boven het einde van de tunnel door een der licht openingen was gevallen. De hond heeft deze val niet overleefd en werd door de politie uit de tunnel verwijderd. Zijn eigenaar, wonende in Velsen-Noord, zal voor de schade aansprakelijk worden ge steld. NEW YORK (Reuter). Alle 26 opva renden van het Libanese vrachtschip „Al heli", dat op de Atlantische Oceaan dreigt te zinken, hebben hun schip verlaten, zo is van de Amerikaanse kustwacht ver nomen. De bemanning is overgenomen door het Britse schip „Megantic", dat in de buurt van de Libanees blijft. Een kustwachtkot- ter is op weg naar de plaats van het incident, ongeveer vijftienhonderd kilo meter ten oosten van Bermuda, om te zien of de „Alheli" kan worden geborgen (Van een verslaggeefster) IJMUIDEN. In verband met de toe nemende behoefte aan vervoer per con tainer tussen het vasteland van Europa en Engeland zal de N.V. Hollandsche Stoombootmaatschappij als eerste Neder landse onderneming met ingang van juni een geregelde containerdienst openen tus sen Amsterdam en Felixstowe v.v. met het cellulair containerschip „Guineekust" n 4000 brt. Afvaarten zullen plaats hebben op dinsdag, donderdag en zater dag vanaf de „containerterminal" Am sterdam-haven-west en op maandag, woensdag en vrijdag vanaf de transatlan tic terminal in Felixstowe. Het m.s. „Guineekust" wordt bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij omgebouwd. De nieuwe versie van dit schip (dat in 1953 werd gebouwd) en in 1954 in de vaart kwam op de Holland- West-Afrikalijn, krijgt een 20-koppige bemanning. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Velsense brandweer is maandag tweemaal uitgerukt voor brand jes, die niet van ernstige omvang bleken. Eerst des middags omstreeks half een naar de in de Vissershaven gelegen kotter SCH 27, waar brand in de kombuis was uitgebroken, vermoedelijk ontstaan door lasvonken. Bij de aankomst van de brand weer was het vuur reeds door de beman ning geblust, hoewel men niet heeft kun nen voorkomen dat de kombuis is uit gebrand. Het tweede alarm betrof een dakbrand je bij een perceel aan het Pleiadenplant- soen, des middags tegen zes uur. Het bleek dat de bewoonster bij het schoon maken van haar oliekachel teveel olie aan het reservoir had toegevoegd, waar door een kleine ontploffing was ontstaan. De brandweer behoefde hier evenmin han delend op te treden en kon slechts con stateren, dat de schoorsteen door deze ontploffing grondig was gereinigd. S' j Wffi,, HET ATOOM. Van de postduivenhouders- vereniging „Het Atoom" in Velsen-Noord namen 322 duiven deel aan een wedvlucht van St. Cathelijne Wavre (België) at over een afstand van 157 km. De lossing van de duiven ge schiedde tijdens bijna windstil weer om 8 uur. Een duif van S. Perinu bereikte als eerste het hok om 9.41 uur; de laatste prijsduif om 9.53 uur. „Het Atoom" opende het officiële vliegsei- zoén voor de duivensport met een groot aan tal duiven, waarbij de vele liefhebbers met hun dieren uitzonderlijk mooi, maar tevens warm R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, I weer troffen up deze zondag, 21 april. Het u i nc TT«,„;rinn. in tnt 19 I fraaie weer was aanleiding tot een vrij snelle Wlllemsbeekweg 96, IJmuiden. 10 tot 1- vlucht want de eepstaankomende duif van de en 14.30 tot 17.30 U.; filiaal Banjaertstraat Italiaanse liefhebber Perinu. die ook in het 13 Velspn-Nonrri 14 tot 17 uur vorig seizoen een goede plaats bereikte, maakte Stadhuis Plein 1945, IJmuiden-Oost. is -n gemiddelde uursne,held van. 94_2_h,domett prijzen waren binnen twaalf minuten ver te bezichtigen op werkdagen van 10 tot deeld en hierbij wist de laatste prijsduif nog een gemiddelde van 83.37 kilometer te halen. Voor de ruim zestig prijzen werd het uiter- aard een gedrang zodat de rekenmeester van ,Het Atoom" niet over werk te klagen had. De 12 uur. Velser Zwem Vereniging, in het Vel- serbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30- 20.15 u.: zwemtraining tot' 16 jaar; van 20.15-21 uur zwemtraining van 16 jaar; van 21-21.30 uur polo (training) (wedstrijden). DINSDAG 23 APRIL Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker- heer Perinu kwam zelfs tot tien vogels in de prijzen. De uitslag was als volgt: S. Perinu 1, 2, 10, 13 16 24, 27, 44, 48, 61; A. Koens 3, 33; L. Veldt 4, 5, 15, 22, 56: A. de Bot Sr. 6, 20, 30, 34 49, 62: Ph F Martinius 7, 32, 38, 43; J. Schelvis 8; F. Abbink 9, 14; J. de Boer 11; F Taverne 12, 18, 36, 59: K. Timmer 17, 50. 52 60; A F de Roos 19, 45; D. van der Linde 21; J. Stijnman 23; A de Bot Jr. 25. 51; A, Voorhout 26, 35, 39; P. v. d. Wiele 28, 42; D Straatweg 77, volw. en jeugd 19-21.15 U. I stapper £.63; Ph. de Jmigjl, ^55, J. Schoo WOENSDAG 24 APRIL siecker 46J Kleverlaan 58' Katholieke leeszaal en bibliotheek. Ban- jaertstraat 13: 14-17 uur. den namen 217 duiven deel aan een wedvlucht Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker- van st Kath Waver af over een afstand van Straatweg 77, volw. en jeugd: 14.30-17.30 U. 152 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van B. Thomasse bereikte als eerste het hok om 9.36.36 uur; de laatste prijsduif om 9.49.24 uur. De uitslag was als volgt: B, Thommasse 1; J. Ulehake 2, 9, 11, 13; A Ulehake 3. 28. 29. 33; P. Visser 4, 7, 8, 12; J. Boekweg 5, 6. 24. 34 35; J. Rijs 10. 37, 38; J. van Sikkelerus 14. 21. 40. 44; A. de Waard 15. 17. 27. 31. 42; H. de Weers 16, 36. 43; J. Prins 18; Verbeek 19; J. van Loon 20. 22. 26; P. Groen 23; P. de Zaaijer 25 33 39; S. van Leeuwen 32; J. Kraayen- oord 41. DE BONTE DUIF. Van de postduivenhou- dersvereniging ..De Bonte Duif" in IJmuiden namen 284 duiven deel aan een wedvlucht van St. Kath Waver af over een afstand van 156 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van Kaldenbach bereikte als eerste het hok om 9.39.37 uur; de laatste prijs duif om 9.53.45 uur. Het was windstil. De uitslag was als volgt: Kaldenbach 1, 28; v d. Werff 2, 8. 10. 17, 21, 53; Van Kooten 3. 5. 31; De Vries 4. 13; Heis 6. 39; Thiele 7. 35; Bruynes 9. 23, 26. 30, 36, 41; De Jong 11. 14, 15. 18, 27. 32; De Waard Jr. 12, 56; Dekker 16, 33, 47, 52; Jellema 19, 22, 24, 38; Wassenaar 20 Wilms-Floet-Schafstal 25. 43, 46; Duin 29; Van Vliet 34, 50; Exalto 37, 48, 51; Dijkhuis 40, 49: Verschuren 42: J. Swart 44, 54, 57; Woud huizen 45; N. Swart 55. DE IJMONDEN. Van de postduivenhou- dersvereniging ,,De IJmonden Zaterdagvlie gers" in IJmuiden namen 205 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiden geschiedde om 7 uur. Een duif van A. F. Broek bereikte als eerste het hok om 8.16 uur; de laatste prijsduif om 8.25 uur Snelle vlucht met enige liefhebbers die niet op hun hok waren. Goed draaien van J. de Vlugt en J. Schoone met respectievelijk acht en zeven prijzen. De uitslag is onder voorbehoud als volgt: A. F. Broek 1, 30 en 33; J. Schoone 2. 6. 11, 19. 21. 24 en 36; J. de Vlugt 3, 5, 7. 8. 22. 26. 31 en 32; C. de Jong 4, 17, 40 en 41; R. Verduin 9 12 14 en 25; H. Kunst 10. 27 en 39; S. Hoek stra 13 en 16; H. Haver 15. 23. 34 en 35; L. Knapen 18; J Suurmond 20 en 29; Klinken- berg-Janéen 28; D. Visser 37 en 38. IJMUIDEN. Van de postduivenhouders- vereniging ..IJmuiden" in IJmuiden namen 124 duiven deel aan een wedvlucht van St. Kath. Waver af over een afstand van 154 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van A Voetman bereikte als eerste het hok om 9.42.44 uur; de laatste prijsduif om 9.52.02 uur. De uitslag was als volgt: A. Voetman 1. 21, 24; A. J. Waal 2, 5. 7, 11, 13, 16, 19; J. Spon- selee 3, 18. 22; J. Raap 4, 8. 14. 15; M. Rutte 6 12, 17. 23; K. Metselaar 9. 20. 25; F. Piers 10. HHmlx MM DE SNELVLIEGER. Van de postduiven- houdersvereniging ..De Snelvlieger" in IJmui den namen 608 duiven deel aan een wedvlucht van St. Kath. Wavre af over een afstand van 148 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van S. Voet en Zoon be reikte als eerste het hok om 9.37.33 uur; de laatste prijsduif om 9.52.11 uur. De duiven waren met zeer mooi weer ge lost bij zuidenwind; een snel verloop van de vlucht. De uitslag was als volgt: Voet en Zoon 1. 13, 14. 20, 21, 46, 47, 48. 113, 114, 115; N. Vendel 2. 37. 90, 102, 104; J. Wijker 3, 32. 42, 52, 77, 81; A. v. d. Zee 4, 28, 29; W. de Weers 5, 9. 69, 71, 105, 110, 112; F. Reker 6, 19; Gebr. Boen der 7, 8, 35, 108; F. Boer 10. 11, 17. 49. 70, 73, 106; P. Schotvanger 12, 63, 65. 85, 97. 100; F. Daalhuizen-Plug 15, 22, 91, 101, 105, 116, 117; C. Zwanenburg en Zoon 16. 89. 92; B. War- naar 18, 67, 95; H v. d. Wiele 23. 33. 53, 79; T. Huygens 24. 51, 82; J. Koorn 25. 68. 69. 94; J. v. d. Kammen 26, 44; Gebr. Koster 31, 66, 86. 96, 122; F. F Boov 34, 41; B Visser 36. 76. 78; K. Klepper 38, 56, 57. 58, 93; R. Rolvink 39. 60: W. Remmers 40, 88. 99; A. Schotvanger 43, 87; Joh. Broek 50, 72, 107, 121; M J- Vendel 54, 55. 61, 64: H. Exalto 59; E. Sloot 62. 119; A. Ham 74; J. Minneboo 75, 109, 113; C. Prins 45, 84. 120; E. Reker 83; C. Koerts 27. 98; N. Dan- kelman 30, 120. SNELLE WIEKEN. Van de postduivenhou- dersvereniging ..Snelle Wieken" in Santpoort namen 370 duiven deel aan een wedvluchtr van St. Kath, Wavre af over een afstand van 152 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van C. Koxks Jr. bereikte als eerste het hok om 9.38 uur; de laatste prijsduif om 9.51 uur. Snelle vlucht; wind zuidoost; warm. Zeer goede start van C. Koxks Jr., die elf prijs- duiven klokte, waarbij de twee snelste duiven van de vereniging. De uitslag was als volgt: C. Koxks Jr. 1, 2, 9, 17, 26. 27. 29, 37, 61, 62, 63; J. de Jonge 3. 68. 69; J. Kuitwaard 4. 21, 49; C. Koxks Sr. 5, 25. 51; Van Haaster-Rozemeijer 6. 16. 42. 43; A. Tabernal Jr. 7, 52; C. Sneekes 8, 13, 20, 40. 67; W. Tervoort 10, 48; F. van Son 11. 39, 50; v. d. Hulst 12; M. Jansen 14, 30; C. de Graaf 15; C. Korthouwer 18, 22. 34, 53, 54, 71; J. Hoogzaad 19. 23. 28. 33, 36. 56. 64. 65. 72, 73; G. Brouwer 24, 32, 47; E. Gorter 31, 45; C. van Duijn 35. 53. 66; Hoogland 38. 55; S. Schenk 59; Oesterholt 41; A. Tabernal Sr. 57. 58; Tie- bout 60; v. d. Wensch 70; Van Zwieten 74 Het mooiste uitzicht over een groot deel van de gemeente Velsen hebben op het ogenblik de schilders, die al- dagen bezig zijn de grote vuurtoren in IJmuiden van een nieuwe verf laag te voorzien. Over de lichtrode grondlaag krijgt de toren nu een mooie donkerrode glanslaag. Dat hoorde blijkbaar nog bij de ver nieuwing van de havenmond. Met een laddertje beginnen de schilders niet veel aan de grote verfvlakken van de toren. Aan touwen laten zij vanaf de omloop een plankier zak ken tot een bepaalde hoogte en dan kunnen zij weer vele vierkante me ters verder. Wanneer men de schil ders als mini-mensjes tegen de wand ziet hangen, krijgt men een indruk van de omvang van het karwei. HAARLEM Op vrijdag 3 mei houdt de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel, departement Haar lem, om twaalf uur een lunchbijeenkomst in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkmann op de Grote Markt. Ir. L. Schepers, voorzitter van de maat schappij en tevens voorzitter van het college van curatoren van de Technische Hogeschool in Delft zal spreken over het onderwerp: „Recente ontwikkeling met betrekking tot het wetenschappelijk onderwijs".

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5