Felle brand legde werk bij „IJmortel 2" geheel stil VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND m Reorganisaties bij N.S. op baanvak Santpoort - Noor l K 8 - Silo met 400 ton grint stortte ineen Boswachter wees autodief het hazepad Stations Zeeweg, Casembrootstraat en IJmuiden-Oost voortaan onbemand Carillonklanken over IJmuiden Havenberichten Wat meer vraag naar spinazie Leerzame avond voor aquarianen Campings raken al zeer in trek W V flWiiwiflieïf" UUtm Mm i -ffeksJUafc» v* WM. Internationaal bezoek aan zwembad Jongen door auto aangereden I t DONDERDAG 25 APRIL 1968 V elsen-IJ muiden V elsen-N oord Vervolg van pagina l J iü i i Beverwijk Heemskerk Auto-accessoires - Auto-accessoires en nog eens auto-accessoires Voor auto-accessoires Breestraat 108 Beverwijk - IP*""™ijs»!! Hip f BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK DONDERDAG 25 APRIL Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- West, in Herv Wijkgebouw, Radarstraat, IJmuiden, 19.45 u.: Jaarvergadering. Succulenta, afd. Kennemerland, in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. 20 u.: Verkoop van cactussen aan leden en donateurs. Zeewyksehool, Orionweg 286, IJmuiden, 20 u.: Contactavond. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, 20 u.: „Rare gevallen", to neel door „Het Voetlicht". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Santpoort-Zuid. filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 26 APRIL Papiervakschool, Velsen-Noord, 14-16 en 19-21 u.: openbare les en feestavond. De Rank, Wilhelminakade, IJmuiden, 17 u.: Huldiging van itiejuffrouw G. Pronk. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, 20 u. „Op blote voeten in 't park", toneel door TAVIDO. Bejaardenzorg, in Hervormd Wijkge bouw, Dijckmansstraat 2, Velsen-Noord, 20 u.: „Operatie Japinga", toneel door „Fryske Trou". Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: „Gevleugelde manne quins", lezing voor Fauna Felisena. Stadhuis. Plein 1945. IJmuiden-Oost. is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal van de gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 25 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: gesloten. VRIJDAG 26 APRIL Katholieke leeszaal en bibliotheek, Ban jaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker-1 itraatweg 77, volw.: 14.30-17.30 en 19-21.15 u.. jeugd: 14.30-17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een felle brand heeft vannacht voor meer dan een half miljoen gulden schade aangericht aan de Beton- mortel Centrale „IJmortel 2", aan de Nieuwe Kade. Het vuur werd vannacht omstreeks twee uur ontdekt. Terstond is de brand- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Door een boswachter werd woensdag in de duinen van IJmuiden een bestuurder van een auto staande gehou den die zich met zijn wagen op verboden terrein bevond. De man kon zich niet met zijn rijbewijs legitimeren en de bos wachter stelde hem welwillend in de ge legenheid zijn autopapieren te halen. De auto bleef op het terrein staan. De chauf feur kwam helemaal niet meer opdagen en de boswachter waarschuwde de poli tie. Bij onderzoek bleek de wagen op 20 april in Den Haag gestolen te zijn. weer gealarmeerd, welke met twee lage- drukspuiten en één hoge-drukspuit uit rukte. Bij de als een fakkel brandende Betonmortel Centrale aangekomen stortte op dat moment een enorme silo met 400 ton grint ineen. Stellig tot geluk van de brandweerlieden, die indien zij even vroe ger zouden zijn gearriveerd zich op deze plaats zouden hebben bevonden om het vuur te bestrijden. De brand is ontstaan in het bedienings huis, van waaruit de gehele centrale elektrisch bediend wordt. Vermoed wordt, dat kortsluiting de oorzaak is geweest van het vuur, dat slechts voedsel vond in de olie van de hydraulische installaties, in het isolatiemateriaal van de elektrische geleidingen en in het hout van enkele houten balken. De grote hitte deed de stalen balken waarop de silo rustte ont zetten en daar er 400 ton gewicht op rustte konden de balken deze last niet meer dragen. De gehele silo stortte in elkaar. Ook de verf, van de balken, buizen en platen vlogen in brand waardoor vlieg vuur ontstond, dat de brandweerlieden vrij veel last veroorzaakte. Twee uur na de melding konden de meeste brandweerlieden inrukken. Slechts een spuit en enkele manschappen bleven achter voor het nablussen. Zij keerden om zes uur naar huis. -x - DONDERDAG 25 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: I gast en gastvrouw door de St. huish. en gezinsvoorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104.1 20 u.: tekenen en schilderen o.l.v. de heer H. Beekman door Kennemerstaten. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99. 19.30 u.: pottenbakken door Het Groe ne Huis. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19-21 I u.volksdansen, beginnersgroep boven 14 jaar; 19.30-21.30 u.: cursus houtbewerking. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5 16.30 u.. balletlessen voor meisjes van 7-15 j jaar, o.l.v. mevr. Hes; 19-20 u.: radiotech niek voor jongens van 12-16 jaar; 20-221 u.: Doe-het-zelf, o.l.v. de heer Verschoor. Openingstijden Sportfondsenbad. Kui- kensweg 84: 7-8.15. 8.45-10, 10.30-11.45. 12.15-13.30, 14-15.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 uur. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden: lustrumavond bejaardenkoor „Humanitas' Herv. Verenigingsgebouw „De Schans", 20 u.: jaarvergadering „Us Memmetael" Verenigde Openbare leeszalen en biblio theken: alle leeszalen zijn gesloten. VRIJDAG 26 APRIL Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 19.30 u.: pottenbakken voor 15-18-jari- gen, o.l.v. mevr. A. M. Teensmavan 't Wout, door het Groene Huis. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: pottenbakken en boetseren o.l.v. Klaas de Boer, door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20-23 u.: Discotheek voor meisjes boven 17 jaar en jongens van 18 jaar oud. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19-20 u.: cursus huidverzorging en make up onder vakbekwame leiding; 19.30-21 u.". pottenbakken voor dames en heren gevor derden; 20-22 u.: tafeltennis voor heren van 17 jaar en ouder, o.l.v. de heer H. Vis ser. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45. 12.15 13.30, 14-15.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 uur. Openstellingstijden verenigde openbare leeszalen en bibliotheken: Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 uur. Arendsweg 61, volw.: 14-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 uur. Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 en 19-21 uur. Meerestein, Parnientierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 uur. A De treinconducteurs op deze lijnen worden uitgerust met een apparaat, voor de verkoop van gecodeerde plaatsbewijzen. DONDERDAG 25 APRIL Verenigde openbare leeszalen en biblio theken: beide leeszalen zijn gesloten. Dr. Prinsenhal, Maerelaan, 20 u.: con cert door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest o.l.v Henri Arends m.m.v. Fania Shapiro, piano Wit-Gele Kruisgebuuw, Bachstraat, EHBO-vereniging St. Christophorus. „De Jansheeren", Kerkweg. 20 u.: ver gadering ARP CHU en KVP. Buurthuis „De Zandkraai", Handelstr 93, 10-12 u.: gebruik handenarbeidlokaal; 10-12 u.: biljarten; 15-17 u.: sociëteit voor scholieren; 20-22 u.: sociëteit voor 15 jaar en ouder. Zaterdag 27 april van 16 tot 17 uur ver zorgt Hein de Ligt op het carillon van de stadhuistoren in IJmuiden een concert van beiaardmuziek, dat de volgende stuk ken bevat: Toccata, van Géo Clément; Hij die geen liedje zfngen kan, Lapper Kris pijn en Tineke van Heule, van Emiel Hullebroeck; Impromptu (hommage a Chopin), van Ferdinand Timmermans; St. Paul's Steeple; Beautiful dreamer; The jolly miller; Improvisatie, van Hein de Ligt; Terang Boelan; Nina bobo; Pato- kaan; Ballade, van Jef Rottiers; Barca rolle. van Jacques Offenbach; Heiden- röslein, van Franz Schubert; Guter Mond; Fantasie, van Addie de Jong. Dezer dagen zijn op het automatisch speelwerk van het carillon weer enige nieuwe melodieën aangebracht. Geduren de de komende drie maanden hoort men op het hele uur een oud Frans liedje van P. I. Tsjaikowsky, om kwart over het Nederlandse volksliedje „Mitte confitte", op het halve uur het Engelse „Pack up your troubles" en om kwart voor de canon „Hoor de avondklokke luidt". Woensdag aangekomen te IJmuiden: Delfinus, van Rotterdam: Tubo. Par, voor Velsen; Descu- bridor. Huelvy; Ch. Bohl, Londen, voor IJmui den: Tor Anglia. Gothenburg; Roerdomp, Ips wich, voor IJmuiden; IJstroom, Dagenham; Vigo Hinrichsen, Vaesteras. voor Beverwijk; Hayling. Rochester; Bulta, Londen; Johannes Fritzen, Narvik, voor IJmuiden; Balje. Gefle, voor Westzaan; Berkelstroom, Shoreham; Metamor- fosis, I.a Plata: Jans, Londen; Cito, Londen; Wotan, Daenham; Norbuik. Rio de Janeiro: Marilene, Londen; Saint-Andree. Le Havre; Gosport. Southampton Donderdag aangekomen te IJmuiden: Allegro, van Capelle; Corbeach. Dordrecht: Kreon. Rot terdam; Poolster, Rotterdam, voor IJmuiden; Alhena, Rotterdam; Embla, Rotterdam; Aegis, Antwerpen; Wiking. Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Franko naar IJstad, van IJmuiden; Container Despat- cher Bremen; Skaumor, Pepel; Musketier, Glas. gow: Despatch, Rochfort; Calix, Rochfort: Dag hild Kaapstad; Hamburg, Frederikshaven: Im perial Rotterdam; Tweeloo, Norwich; Claus, Londen van IJmuiden; Senority, Birkenhead: Favoriet, Preston; Gillian Everard. Birkenhead; Ipswich Pioneer, Londen; Tubo, Par, van Vei sen; Kong Alt, Rotterdam; Tor Anglia, Imming ham; Aristoteles, Hamburg: Azimuth, Gdynia; Navigator, Gdynia; Reiger, Rochfort; Speciality, Birkenhead; Congokust, Rouaan; Nnamde Azi- kiwe. Duinkerken. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Cor burn, naar Londen; Odin, Rotterdam: Svealand, Zwarte Zee. van IJmuiden; Ch. Bohl, Londen, van IJmuiden: Delfinus, Stavanger; Hermes, Hamburg; Hayling, Londen. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). (Van een medewerker) BEVERWIJK. Bij de groenteveiling Kennemerland" is er woensdag een wat uimere vraag op de spinaziemarkt ge weest. Niet dat alles nu vlot verkocht is geworden, maar de doordraai is toch klei ner geweest, ook al omdat men over het hoogtepunt van de vroegste spinazie heen is. Er was een aanvoer van 32.000 kis ten, waarvan er nog altijd 18.000 door draaiden en naar de stortplaatsen gingen. De prijzen van de verkochte spinazie la gen ook nog aan de lage kant; er werd van 12 tot 19 cent per kilo betaald. Ten slotte was er weer een primeur aan de veiling. Voor de eerste aangevoerde kom kommer werd van 4 tot 27 cent per stuk betaald. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Tegelijk met de aanvang van de nieuwe zomerdienstregeling, zul len op 26 mei door de directie van de Nederlandse Spoorwegen op drie baan vakken enige reorganisaties worden door gevoerd. Dit zijn de lijnen Santpoort- Noord-IJmuiden, Sauwerd-Roodeschool en Sittard-Heerlen. Deze reorganisaties, welke voorlopig als proef zijn bedoeld, betekenen onder meer dat op alle stations tussen Santpoort-Noord en IJmuiden geen plaatskaarten meer zullen worden verkocht. Deze zullen van die datum af verkrijgbaar zijn bij de conducteurs in de treinen en bij drie agentschappen in Velsen. De conducteurs worden hietvobF uitgerust met een draagbaar apparaat, zo als dit reeds ongeveer vijftien jaar door de buschauffeurs van de NZH wordt ge' bruikt. Tevens zullen de stations Velsen- IJmuiden-Oost, Zeeweg en Casembroot straat niet meer worden bemand, om nog alleen als halteplaatsen te fungeren. Deze maatregelen brengen voor de rei zigers uiteraard bepaalde consequenties mee. Zo zullen zij voortaan zelf hun rij wielen in de bagagewagen moeten depo neren en kunnen bijvoorbeeld treinbrie- ven nog slechts worden afgegeven bij be mande stations. Wel wordt beoogd voor hen wachttijden aan de loketten te voor komen, doordat zij hun plaatsbewijzen in de trein bij de conducteur kunnen kopen. Aldus worden in de trein afgegeven enkele reizen en retours, avondretours en haif-geldkaartjes. Plaatsbewijzen voor buitenlandse stations zijn echter alleen bij de agentschappen of bij het station Haarlem verkrijgbaar. De stations tussen Santpoort-Noord en IJmuiden, die nog wel blijven bemand, zullen alleen nog worden bezet door per soneel dat is belast met het bedienen van (Van een correspondent) BEVERWIJK. Voor een groot aantal leden van de aquariumvereniging „Ken nemerland" heeft de heer W. Hoogedoorn een interessante en leerzame lezing ge houden over verschillende tropische vis sen. De heer Hoogedoorn, die een speciale sudie van de vissenwereld gemaakt heeft, gaf een aantal nuttige wenken ten aan zien van de behandeling, de graad van hardheid van het water alsmede de voe ding van deze waterbewoners. Het station Casembrootstraat m IJmuiden, dat met ingang van 26 mei niet meer zal worden be mand. afsluitbomen voor de overweg en andere veiligheidsapparatuur. Wanneer deze over wegen binnen afzienbare tijd automatisch zullen zijn beveiligd, wordt ook deze be manning een andere taak toebedeeld. Op de drie genoemde lijnen betekent dit voor de N.S. een besparing van vijftig man personeel, waarvan zeven in Velsen. Hier is echter sprake van een natuurlijke af vloeiing, zoals de pensioengerechtigde leeftijd, terwijl anderen weer naar hun oude standplaats zullen terugkeren. Door middel van advertenties in de plaatselijke bladen en door huis aan huis te verspreiden folders zal het publiek in de betrokken plaatsen over de komende gang van zaken worden voorgelicht. Bo vendien worden langs de lijnen minidienst- regelingen verspreid, welke alle gegevens zullen vermelden. Voorts zijn de burge meesters reeds van deze reorganisatie in kennis gesteld. ADVERTENTIE -jüf meer sortering enlagere prijzen keuze meer Camping „Rolandsduin" in Wijk aan Zee heejt in de afgelopen wintermaanden een grondige ge daantewisseling ondergaan, waar door er voor de kampeerders meer gelegenheid is ontstaan hun tenten te plaatsen of hun house-carste plaatsen. Er zijn nieuwe wegen aan gelegd. duintoppen geëgaliseerd, met als gevolg, dat er aanzienlijk meer ruimte is ontstaan om bezoekers een plaats te bieden. De oppervlakte is niet veranderd, doch door een zeer effectieve planning heeft men er tal van beschutte plekjes gecreëerd, zo dat de accommodatie thans is uit gegroeid tot 300 plaatsen. Men kan op drie verschillende hoogten een plek uitkiezen, zonder last van el kander te hebben. De animo is reeds groot, want een groot aantal mobiele woningen en tenten staan reeds geplaatst. En dank zij het mooie voorjaar worden zij geduren de de weekeinden al druk bewoond. W ,<s V (Van een verslaggever) BEVERWIJK Tijdens de halfjaar lijkse vergadering van het bestuur van de „Internationales Arbeitskreis Sport- stattenbau", die van 27 tot en met 29 april in Den Haag wordt gehouden, zullen de deelnemers een bezoek brengen aan het Sportfondsenbad aan de Kuikens- weg. De minister van Binnenlandse Zaken van Noord-Rijnland-Westfalen, de heer W. Weyer, die ook deel van het bestuur uitmaakt, is daarbij ook aanwezig. Het gezelschap, dat uit twintig personen be staat, wordt door burgemeester J. G. S. Bruinsma en de wethouder van sport zaken, de heer K. R. W. Kaebisch, namens het gemeentebestuur ontvangen. (Van een verslaggever) HEEMSKERK. Een 7-jarige Heems- kerkse jongen is woensdagmiddag om streeks 12 uur op de Bachstraat door een auto .aangereden, doordat hij plotseling de rijbaan van de Bachstraat opliep. De knaap is naar het Sint Jozef ziekenhuis overgebracht. GEBOREN: Maria J. W. d.v. L. S. M. van der Kolk en J. C. Vessies; Hermanus B. z.v. P. J. Koning en G. J. van Hoesel; Yvonne H. d.v. I. J. de Visser en H. Mors; Eelko J. W. z.v. J. C, van der Horst en W. de Hoop: Mariella d.v. P. Pinna en M. F. C. Mekken; Hillegonda C. A. d.v. N. Jonker en A. E. Heijnen; René A. J. P. z.v. P. G. Sinneger en C. M. de Ruijter; Paulus J. z.v. A. M. Koomen en J. C. M. Pop; Francesco z.v. A. Casu en M. G. Lorettu; Renate C. d.v. H. Brouwer en C. Zandwijk; Maria E. d.v. J. M. J. van den Berg en G. C. van Bakel; Laura F. L. d.v. B. H. C. van der Leden en A. J. de Jong; Sascha d.v. F. J. Schipper en M. J. Cornet; Karin d.v. H. J. Pools en M. Jonker. ONDERTROUWD: Aiphonsus B. Ver mast en Nicole M. J. Faas; Arie J. W. Wielders en Harmke Zuiderveld; Corne lls P. A. Cornelisse en Alid A. Balm; Fre- derik Hoeksema en Flora J. Schmidt Weymans; Cornelis J. Kager en Cornelia A. Duin. GETROUWD: Jacobus J. Hogervorst en Annie K. G. Groot; Hendrik J. Nijman en Hendrika C. Valent; Johannes E. Zonne veld en Margaretha J. van Roon. VERLEDEN: Claudia C. Eenkhoorn, 9 maanden; Agatha Boon, 80 jaar.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5