Vakantieseizoen vervroegd Nederlandse C.D.U. is toe te juichen Laatste examendag voor hbs ers-A de zwaarste „SENA" Agenda voor Haarlem en de IJmond en Kakkerlakken op Caledonia Delft nummert stadswijken Husqvarna I Mei en juni veelal volgeboekt Terughoudend heid bij boekingen MR. H. VAN RIEL: 1*1 Grote fraude met RPS-boekjes MMS-meisjes vandaag erdoor Kostenberekening voor weverij... Liftster aangerand Officieel bezoek van Thaise premier Zilveren anjers" toegekend Geleidelijk warmer J it 2 TRESLONG -HS VRIJDAG 26 APRIL 1968 Sanering .4 ppartementen Eigen weg (llierivaZlizlHdtovLi. STALEN REKKEN COMPLEET MET 6 STALEN LEGBORDEN VERSTELBAAR 200X 90X30cm N.V. V.EÜM.I,FA, westerhoutpark 14 HAARLEM j| ZATERDAGS GEOPEND TELEFOON T 8-ÜS ■°.»8 fj Revolutionair Nieuw systeem voor verkeersgeleiding Topberaad over kerken met bouwgebreken Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk U si 11 h UTRECHT. Nederland oriënteert zich op het ogenblik over de talloze vakantiemogelijkheden. Velen hebben hun reisplan al uitgestippeld, maar even zovelen nog niet. In reisbureau kringen verwacht men, dat in de komende maanden ongeveer tien mil joen Nederlanders met vakantie zullen gaan, van wie er bijna zes miljoen in eigen land blijven. Ruim drie miljoen Nederlanders blijven thuis of hebben hun vakantie al „opgesoupeerd". Vol gens de ramingen zullen deze zomer zo'n kwart miljoen Nederlanders per vliegtuig naar hun vakantieoord wor den gebracht. Volgens de secretaris van de Alge mene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (A.N.V.R.), mr. A. Borst, zijn de reisbureaus in het algemeen op timistisch gestemd, ofschoon het duide lijk merkbaar is, dat er sprake is van een zekere terughoudendheid bij de verkoop van zomervakantiereizen. De vakantieganger is meer prijsbewust geworden. De huidige tendens is, dat men later boekt en eerder met vakan tie gaat. De maanden mei en juni zijn bij veel reisbureaus al volledig volge boekt enkele jaren geleden nog een ongekende situatie terwijl na 15 augustus het vakantieseizoen al vrijwel is afgelopen. De heer H. F. Barth, directeur van Hotelplan, is van oordeel, dat het reis bureauwezen in de komende jaren een sanering zal moeten ondergaan. „Het aanbod van de verschillende vakantie reizen is nog nooit zo groot geweest en slaat dit jaar alle records", aldus de heer Barth. „De honderden kleine reis bureaus zijn hierdoor niet in staat de enorme risico's te dekken". De drie grote Nederlandse lucht vaartmaatschappijen op het gebied van Ité-reizen (KLM, Martin's Air Charter en Trans Avia) vervoerden in 1967 bijna 230.000 reizigers naar verre en zonnige oorden. Dit jaar zullen het er wel 250.000 worden. De heer C. van Zwijndregt, direc teur van de Nederlandse Reisvereni- ging, vindt het verwonderlijk dat de boekingen voor het komende zomersei zoen zo langzaam op gang komen. De Nederlandse toerist schijnt dit jaar bijzonder geïnteresseerd te zijn in het huren van vakantiehuisjes, appar tementen en bungalows in het buiten land. Opmerkelijk vindt de NRV-directeur het sterke toenemen van het aantal jongerenreizen: nu al 43 pet. van de NR V-gezelschapsreizen. DEN HAAG-GRONINGEN Het ver dwijnen van de radicale groep-Aarden uit de K.V.P., maakt het niet onaannemelijk, dat een CDU, een samengaan van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. met een verkiezingspro gram zal komen, waarin voor de V.V.D. een aantal aantrekkelijke punten zullen zijn. Aldus vanmorgen mr. H. van Riel, voorzitter van de V.V.D.-fractie in de Eerste Kamer, op de provinciale dag van „Vrouwen in de V.V.D.", gewest Zuid- Holland. in Scheveningen. Mr. Van Riel zei, het ontstaan van een CDU naar Duits model door een samen gaan van de drie christelijke partijen op zichzelf toe te juichen. Hij sprak als zijn verwachting uit, dat zich voor de komen de verkiezingen geen enkele essentiële wijziging in de Nederlandse partijstruc tuur zou voordoen. ADV ERTENTIE Dagelijks' diner-dansant HILLEGOM IEL 0 2520 5*47 Specialité Fondue de Boeuf Bourguignonne Vrij parkeren voor 1000 auto's Getuigengelden. De Haagse rechtbank heeft een 34-jarige gewezen griffie- ambtenaar veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf wegens verduistering en valsheid in geschrifte. De man knoeide met vergoedingen aan getuigen voor het kantongerecht te Paramaribo. Met pensioen. Aan ir. A. D. J. Uurbanus, hoofddirecteur der PTT, is ingaande 1 mei op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Boeken en platen gestolen. De Haagse politie heeft twee Haagse jongens in gesloten die hebben bekend circa 600 klassieke langspeelplaten te hebben ontvreemd en voorts circa 350 kostbare boeken (over kunst en dergelijke) te hebben gestolen uit diverse Haagse boekhandels. Sieraden gestolen. Bij een inbraak in de juwelierszaak van J. J. F. Schreuder aan de Oude Langendijk in Delft is voor 100.000 gulden aan sieraden ge stolen. Uitgetreden PSP'er. Het Naardense ge meenteraadslid H. Cramer, neef van burgemeester N. J. C. Cramer, die on langs bedankte voor de P.S.P., heeft besloten toch lid van de raad te blij ven, als „onafhankelijke". Eurostrand. Vorig jaar heeft het Euro- strand in de Noordbrabantse gemeente Westerhoven, Nederlands grootste „pretpark", één miljoen bezoekers ge trokken. Herdenking. In de Hollandse Schouwburg in Amsterdam is donderdagavond een herdenkingsbijeenkomst gehouden voor de joodse slachtoffers van de naziter- teur en van de Israëlische bevrijdings oorlogen. Deze plechtigheid was geor ganiseerd door joodse jeugd- en stu dentenorganisaties. Opperrabbijn E. Berlinger en dr. M. Goudeket, verte genwoordigend de liberaal joodse ge meenschap- in Amsterdam, gingen in deze herdenkingsdienst voor." Werktuigendagen. Op woensdag 8 en don derdag 9 mei zullen voor de 21ste maal op het landgoed „Velder" te Liempde de werktuigendagen worden gehouden, die zijn georganiseerd door de tuin- bouwbond van de NCB. Vorig jaar wer den deze dagen door 45.000. Door trein overreden. Op de onbewaakte overweg nabij Oerlo is de veertigjarige bromfietser H. Baeten uit Oerlo door een goederentrein overreden. Hij was op slag dood. De overweg was juist voorzien van een knipperlichtinstalla tie die op 2 mei in werking zal worden gesteld. Piano. Groninger studenten keken be vreemd op toen tegen half vier in de ochtend brandweerlieden de sociëteit binnenstormden. Een overbuurvrouw had even tevoren vlammen gezien ach ter de ramen. Het betrof echter slechts de open haard, waar studenten bezig waren een piano in te verbranden. De spuitgasten hebben zich 'iten uitleggen dat het hier ging om een oud gebruik: de sociëteitspiano wordt na 1 jaar te hebben dienst gedaan, verbrand. Vol gens de studenten is dat ook het enige wat er dan nog met het instrument te doen valt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Amsterdamse studentenschip Caledonia wordt geteis terd door een kakkerlakkenplaag. De vraatzuchtige insekten komen vooral voor in en rond de kombuizen van het schip. De sanitaire dienst van de GG en GD heeft reeds een keer met bestrijdingsmid delen gespoten om de plaag de kop in te drukken. Volgende week zal een nieuwe bespuiting plaatsvinden. De Caledonia is eigendom van de Dienst Studentenhuisvesting van de gemeente Amsterdam. Enige tijd geleden is ook een studentenhuis aan de Westermarkt het slachtoffer van een kakkerlakkenplaag geworden. Eind vorig jaar is de sanitaire dienst van de GG en GD in het geweer moeten komen komen in verband met een wand- luizenplaag in een studentenhuis aan de Weesperstraat. In augustus vorig jaar moest opgetreden worden tegen een vlooienplaag in een studentenhuis van de rooms-katholieke vereniging Thomas, dat in de zomermaanden als studentenhotel dienst doet. ADVERTENTIE ïul x 02500W 151 ao 023>l 15947 tr> O Ou t, -O O O O z U 5= K i z O -J U X '.O -Q u L. ai O <o Mr. Van Riel merkte verder onder meer op, dat de V.V.D. haar eigen weg zal moe ten vinden om de kiezers te bereiken en om het vertrouwen van zeer brede krin gen te winnen. „Die weg moet een oor spronkelijke zijn", aldus het Kamerlid. Mr. Van Riel zei dat alles wat lijkt op imitatie van D'66 dient te worden verme den, zoals bijvoorbeeld het hengelen naar de gunst van bepaalde extremistische jon geren en het niet scherp afkeuren van ordeverstoringen. Mr. Van Riel, die wees op het gevaar zijns inziens verbonden aan het uiting geven aan sympathieën met revolutionai re bewegingen, concludeerde, dat de V.V.D. twee dingen moet doen, wil zij werkelijk vertrouwen winnen in grotere kringen dan tot nu toe, te weten- a. Zich onverbiddelijk achter de iechts- staat stellen, achter de nationale tradi ties, achter gezag, rust en orde (en spreker herhaalde daarbij: streng bin nen het raam van wet en rechtsstaat en tegelijkertijd zich keren tegen het geven van privileges aan luidruchtige groepen die de rechtsstaat intrinsiek bedreigen), b. Zich sociaal uitgesproken links opstel len. Alleen bij sterke verbreding van de maatschappelijke pyramide blijft een westerse samenleving onder te ver wachten hevige druk van buiten, stabiel. DELFT. De verkeersingenieur van de gemeente Delft, ir. P. Hakkesteegt, heeft een nieuw systeem ontwikkeld voor de verkeersgeleiding in de stad. De ge meenteraad heeft een krediet van 15.000 gulden beschikbaar gesteld om een proef te nemen met het nieuwe systeem, die zal plaatshebben in samenwerking met de ANWB. Bij het nieuwe systeem is de stad in gedeeld in negen wijken, elk voorzien van een nummer. Bij de toegangswegen tot de stad zullen borden worden geplaatst waarop de cijfers van de wijken, met ver wijzende pijlen zijn aangebracht. De cij fers worden regelmatig herhaald en lei den naar het begin van de wijk waarin de straat is gelegen die wordt gezocht. Is men in die wijk aangekomen, dan treft men daar een wijkplattegrond aan en is het vinden van de straat nog slechts een kwestie van enkele ogenblikken. De wijk- indeling is tot stand gekomen in overleg met de PTT, die met ingang van 1 juni dezelfde indeling gaat gebruiken. Indien de proefneming positief uitvalt, zal het systeem door de ANWB worden overge dragen aan andere steden. Goede minimumlonen, met daarbij be loning naar prestatie, invoering van het enquêterecht bij de NV's, het uitbouwen van de positie van de ondernemingsraden, afschaffing van belasting voor bejaarden, die van hun AOW moeten leven en een herwaardering van het nationale woning- bezit. Daarvoor pleitte gisteravond het V.V.D. Tweede-Kamerlid H. Wiegel in Gronin gen. De bejaarden, ongetrouwden, die vaak woekerprijzen moeten betalen voor kamers, de pas-getrouwden in dure flats en degenen die in het huwelijksbootje willen stappen, zijn volgens hem de men sen die het gelag moeten betalen. „Geef individuelen subsidie. Nu krijgen vaak mensen subsidie, die het niet nodig hebben. Het is schandalig, dat iemand die 35.000 gulden per jaar verdient, in een huis woont van 100 gulden in de maand. Wil de V.V.D. meespelen, dan moet ze voor haar ideeën staan en nieuwe politie ke punten zoeken." (Van onze correspondent) VLISSINGEN. In het bouwbureau van het bisdom Den Bosch wordt van daag een bespreking gehouden van alle bouwinspecteurs in de r.-k. kerken in ons land, zeven hoofdinspecteurs, samen met ir. M. H. Tholenaar uit Amsterdam, ad viserend ingenieur over de situatie van de nieuwe r.-k. kerken in ons land. Dit naar aanleiding van de instorting van de Bossche Lucaskerk. De Thaise premier wordt door een landgenote, studerend in Nederland, op de speciale Thailandse manier verwelkomd. (Van onze correspondent) ROERMOND. De PTT-opsporings- dienst is in Zuid-Limburg een omvangrij ke fraude met Rijkspostspaarbankboekjes op het spoor gekomen. Een 24-jarige man uit Ophoven-Sittard is aangehouden. Met de fraude is een belangrijk bedrag gemoeid. Het bedrog is bij verschillende postinrichtingen in Zuid-Limburg ge pleegd. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Gisteren was het voor de hbs'ers-A de laatste examendag. En het was me het dagje wel! Zij zullen het perk der ere met niet al te hoge verwach tingen hebben verlaten. Hun taak voor handelswetenschappen in de middag was enorm en er moeten er nogal wat zijn geweest die van de twee vraagstukken het laatste niet af hebben gekregen. Dat lag aan de ingewikkeldheid van de eerste opgave, welke op zichzelf niet zo lastig was, maar wel bewerkelijk. De kandidaten werden verplaatst in een we verij waar men rollen stof van 50 meter lengte fabriceert uit diverse strengen en draden kettinggaren en inslaggaren, ma teriaal van uiteenlopend gewicht en uit eenlopende prijs. En uiteenlopende kos ten: loonkosten, appreteerkosten, verf kos ten plus opslag op de loonkosten (voor scheren en lijmen, voor knopen en weven en voor noppen en stippen). Ge vraagd werd een aantal van deze kosten te berekenen, plus produktiekosten, plus verkoopprijs. De tweede opgave was wel iswaar iets eenvoudiger, maar vroeg op nieuw veel cijferwerk: het interestbedrag van een leningrestant en vervolgens nog zaken als de contante waarde van de af lossingsbestanddelen, de koers van de le ning en een prognose van de koers per 1975. Al bij al een berg werk voor de twee toegemeten uren. De ochtend was eenvoudiger geweest: twee Engelse brieven één van een leerling van een hotelschool aan een En gelse vriend met de suggestie een oude herberg over te nemen, één van de vriend die op de suggestie ingaat. Een aardig klusje met niet al te veel taalingewik- keldheden. Ook de mms-meisjes zaten 's morgens aan Engels, een vertaling Engels-Neder lands, een stukje van W. Somerset Maugham over Tsjechow. Niet helemaal probleemloos. Het blijft altijd wat tasten om bijvoorbeeld iets te vertalen als: The nightingales were singing their heads off", hetgeen heel iets anders betekent dan dat de nachtegalen zo luid zaten te zingen dat hun kopjes eraf rolden. 's Middags kregen de meisjes een stuk tekstbehandeling Nederlands: een be schouwing van Jeanne van Schaik-Wil- ling over het genieten van toneel. An ders dan bij hbs en gym mochten de meisjes van de mss zich beperken tot het geven van antwoorden. Er behoefde niets te worden samengevat. Waarmee het alle maal niet zo tegenviel. Vandaag voor de jongedames de laatste dag. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. De politie van Op- sterland zoekt naar de ongeveer 25-jarige bestuurder van een groene truck met op legger, die dinsdagavond omstreeks 6 uur op de grote parkeerplaats langs rijksweg 43 van de Afsluitdijk naar Groningen onder Beetsterzwaag een 20-jarige leerling-verpleegster uit Den Helder zou hebben aangerand. Het meisje had op de verkeersrotonde in Heerenveen van de on bekende chauffeur een lift gekregen. ADVERTENTIE «WKDBN SINDS fSSS Uw aangewezen dealer voor Haarlem en Omstreken is Naaimaehinesperiaalzaak Rijksstraatweg 14 - Haarlem - Tel. 023-52665 Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelvereniging Alberdingk Thijm met „Gaslicht". Zaterdag, 20 u.: Optreden van het Jugoslawisches National Ballett „Kolo". Gebouw St. Jan (Teylerplein), zaterdag, 20 u.: Theater Maskeroen met „Gieren op het veilig nest" van Harold McPerson. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Concert door het Symphonie Orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solist: Margot Pin- ter. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groenmarkt), zaterdag, 19.45 u.: Orgel concert door Willem Talsma. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Vandaag en zater dag, 23.30 u.: „De tijgers van Malakka", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Bonnie en Clyde", 18 j. Zaterdag, 23.30 u.: „De ver geten patrouille", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Doctor Dolittle", a.l. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Vivre sa Vie", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Katten", 18 j. Zater dag, 14.30 u.: „De circusheid", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Django schiet het eerst", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zwendel in de striptease-club", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Belle de jour", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10 tot 17 u. Zon- en feestdagen 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Guido Biasi. Dagelijks 11 tot 17 u. en zondags 13 tot 17 u. Galerie Zijlstraat: Expositie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks 12 tot 17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 20 tot 21.30 u. Zondags 14.30 tot 17 u. Tot 3 mei. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Dagelijks 20 tot 22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 8 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonderA gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: Hootenanny- avond. Zaterdag, 20 u.: Optreden van Johnny Silvo. De Linge (Lingestraat), vandaag, 20 u.: Opvoering van „Koustaallapper in knup!" van Jan Zijl door de toneelclub van de Groninger vereniging „Gruno". Koudenhornkazerne (kamer vijf), van daag, 20 u.: Haarlemse Jazz Club met een Sessioenavond. Concertgebouw, zaterdag, 20 u.: Op treden van de Haarlemse Klavarskribo Accordeon Club. VRIJDAG 26 APRIL City, 20 u.: „Gevangene van haar harts tocht". Stadsschouwburg 90 u Finalp in Ber lijn". ZATERDAG 27 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Gevangene van haar hartstocht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Finale in Ber lijn". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 26 APRIL Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Va kantieperikelen met funeste gevolgen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het bloedspoor in de heuvels". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Ger Polak; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Micro-Theater, Huize Scheybeeck, Vel- serweg 2, 20.30 uur: Studio Laren met „Verre werelden," een collage van Mid deleeuwse muziek, dia's, liedjes en voor dracht. Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20 u.: Jazz-Sociëteit „Time-Out". ZATERDAG 27 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Va kantieperikelen met funeste gevolgen"; 23 30 u,: „Wat. het daglicht niet verdragen kan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het bloedspoor in de heuvels". Aula Pius X-College, Büllerlaan, 13e Jeugd-Muziek-Concours ZATERDAG 27 APRIL Marquette Theater: 20 u.: „Franken stein schiep een vrouw" SCHIPHOL. Met zijn ministers van Buitenlandse Zaken en van Economie is donderdag de premier van Thailand, veld maarschalk Thanom Kittikachorn, voor een officieel bezoek van twee dagen uit Genève in ons land aangekomen. In een begroetingstoespraak wees pre mier De Jong er op, dat Nederland en Thailand reeds langer dan 360 jaar vriend schappelijke betrekkingen onderhouden. Premier Kittikachorn herinnerde even eens aan de zeer oude betrekkingen tus sen beide landen. Thans bestaan er han dels- en economische betrekkingen en technische samenwerking. Thaise studen ten studeren aan Nederlandse universitei ten. De Thaise premier maakte gistermid dag een vliegtocht over de havens van Rotterdam, de Europoort en de Delta werken. Daarna ontving hij de Thaise gemeenschap in Nederland ten huize van de ambassadeur van Thailand. Des avonds bood premier De Jong het Thaise gezel schap een diner aan. Vanmorgen na zijn bezoek aan Maduro- dam ontving koningin Juliana premier Kit tikachorn aan een luch waaraan ook pre mier De Jong aanzat. Na een bezoek aan Asschers diamantmaatschappij in Am sterdam en een ontvangst van de Thaise ambassadeur in kasteel Oud-Wassenaar was het officiële bezoek ten einde. *1 AMSTERDAM. Prins Bernhard zal op 21 juni in het paleis op de Dam de onderscheiding „De zilveren anjer" uit reiken aan drie Nederlanders, die zich uitzonderlijk verdienstelijk maken op cultureel gebied. Het zijn de heer F. H. M. Karner te Willemstad (Curasao) op grond van zijn uitstekende verdiensten voor de monu mentenzorg in de Nederlandse Antillen; de heer B. W. Siemens te Norg (dr.) voor zijn belangrijke bijdragen tot de kennis der Groninger geschiedenis, neer gelegd onder meer in de „Historische at las van de provincie Groningen" en de heer A. Bicker Caarten te Meppel, ijve- raar voor het behoud van molens en schrijver van onder meer het werk „De molen in ons volksleven". Het KNMI deelt mee: Énkele depressies op de oceaan tasten een hogedrukgebied in onze omgeving niet aan, zodat het fraaie voorjaarsweer aanhoudt. Het cen trum van het hogedrukgebied verplaatst zich naar Duitsland waardoor de wind naar richtingen tussen oost en zuid draait en de temperaturen geleidelijk hoger zul len worden. Boven Midden-Europa ko men nog veel wolkenvelden en enkele regengebieden voor. In het Middellandse Zee-gebied komen temperaturen tot 24 graden voor, in de Balkan 25 tot 30 graden. WEBRKAPPORTBN Maximum- an minimum 3' II temperaturen binnen- en buitenland Den Helder mist w.st 14 5 0 Ypenburg mist w.st. 16 3 0 Vlissingen mist nno 15 5 0 Eelde mist w.st. 16 2 0 De riilt mist w.st. 17 1 0 Twente mist no 18 0 0 Eindhoven onbew. w.st. 17 1 0 Z.-Limburg onbew. no 16 4 0 Helsinki geh. bew. wzw 12 2 0 Stockholm licht bew. wzw 17 5 0 Oslo onbew. O 17 4 0 Kopenhagen onbew. w 12 4 0 Aberdeen onbew. ozo 18 3 0 Londen onbew. w.st. 17 6 0 Amsterdam mist w.st. 17 4 0 Brussel onbew. no 17 6 0 Luxemburg zw. bew. nnw 9 7 3 Parijs mist w.st, 17 4 0 Bordeaux licht bew. ono 20 5 0 Grenoble geh. bew. w.st. 13 4 0 Nice licht bew. n 20 10 0 Berlijn zw. bew. n 19 10 0.3 Frankfort motregen w 10 8 9 München regen wzw 12 6 8 Zürich regen w 10 7 6 Genève zw. bew. w.st. 14 1 0.3 Locarno zw. bew. w.st. 20 5 0 Wenen Innsbruck zw. bew. w.st. 13 4 10 Belgrado half bew. w. 28 10 0 Athene zw. bew. w.st 26 15 0 Rome licht bew. O 21 9 0 Barcelona licht bew. nnw 19 10 0 Madrid Mallorca onbew. w.st. 22 8 0 Lissabon geh bew. w.st. 23 14 0.1 ZATERDAG 27 APRIL Zon op 5.18 uur; onder 19.58 uur. Maan op 5.07 uur; onder 20.10 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 27 april 16.21 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 26 APRIL Hoog water 3.13 uur en 15.29 uur. Laag water 11.12 uur en 23.32 uur. ZATERDAG 27 APRIL Hoog water 3.43 uur en 16.00 uur. Laag water 11.46 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2