BLOEMENCORSO NIEUWE STIJL GROTER DAN OOIT TEVOREN Route bloemencorso m G. INIA „Waterfabriek" in Andijk gaat 2 mei in dienst Stoet van ruim twee kilometer lengte Hoogtepunt is show op Grote Markt Virtuoze blijspelvertoning voor Velsense kunstkring SIMCA1301/1501 Micro Theater heeft program voor nieuwe seizoen Kinderboerderij Velserbeek gaat zondag weer open POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. Maak bij ons keus uit de grote collectie. „DE EERSTE MEVROUW FRASER" Kort IJmondnieuws Diefstal uit café van 6000 Belangstelling neemt toe Verzending zeepost Drinkwater uit IJsselmeer 7 i VRIJDAG 26 APRIL 1968 Te pronk Jan van Dam „Kennemer Garage" Kerkelijk nieuws „BRANDENBURG" (Van onze streekredactie) BOLLENSTREEK Vertrek vanuit Haarlem naar Sassenheim; een recht streekse kleurenreportage op de televisie In Eurovisieverband; een stoet van bijna twee en halve kilometer met niet tninder dan 24 praalwagens, 14 versierde luxe auto's en 1000 muzikanten. Dit zijn de be langrijkste noviteiten rond het bloemen corso 1968, dat zaterdag vele duizenden toeristen op de been zal brengen. Het corso is dit jaar groter dan ooit. Het zal rijden door een landschap, dat bestaat uit een aaneenschakeling van kleurige vel den, nu de afgelopen dagen vrijwel alle bolgewassen opeens in bloei zijn gekomen. In de grote veilinghalvan de H.B.G. in Lisse waren tientallen werkers gisteren rusteloos bezig met het versieren van de praalwagens. Niet minder dan 30.000 hya- cintentrossen moesten in 't stro worden ge stoken, een werk dat handigheid en kunst zinnigheid vereist. Met hyacintenkleuren zijn de wagens „geverfd"; het geheel is vervolgens bestoken met bloementoeven. waarin ongeveer 4.000 tulpen en andere bloemsoorten zijn verwerkt. Ongeveer 100 meter tule heeft men gebruikt voor de kleding van de figuranten en de afwer king van de praalwagens. Het corso is volwassen geworden en zal in de komende jaren vooral in het buiten land steeds meer bekendheid genieten. Dit is dan voor een niet gering gedeelte te danken aan de televisie-uitzending van drie tot vier uur in kleur die zal worden gerelayeerd naar België, Zwitserland, Ita lië, Ierland, Joego-Slavië en Frankrijk. Het corso-comité verwacht hierdoor voor het volgend jaar een massale intocht van toeristen. Overigens is de belangstelling uit het buitenland ook dit jaar bijzonder groot. Vanuit Engeland bijvoorbeeld zul len speciale chartervluchten worden uit gevoerd, terwijl een stroom van reiswagens wordt verwacht uit de omringende landen. Tot vanavond 12 uur zullen de gejureer de praalwagens te pronk staan in de HBG veilinghal in Lisse. In alle vroegte zullen ze morgenochtend vervolgens naar Haar lem worden overgebracht, waar de stoet opgeluisterd door vele vermaarde muziek korpsen in gala-uniform, zich om 10 over 10 vanaf de Nassaulaan in beweging zet in de richting van de Grote Markt. Hier zal, voorafgaande aan het corso, een grote muzikale show worden opge voerd. Van Haarlem gaat de stoet naar Bennebroek, waar een rustpauze wordt ge houden van ongeveer twee uur, waarbij het voor duizenden bezoekers ogelijk zal zijn de wagens van dichtbij te bekijken en te fotograferen. Gedurende de middag trekt de stoet door Hillegom en Lisse naar Sassenheim, waar het corso wordt ontbonden. Aan het bloemencorso 1968 is veel pu bliciteit voorafgegaan. Tienduizenden fol ders zijn in vele landen verspreid. De bui tenlandse bezoekers, welke per vliegtuig arriveren zullen in de aankomsthal van Schiphol verrast worden door grote bloem- arrangementen, terwijl enkele Haarlem se bloemenmeisjes daar tulpen zullen uit reiken. Hr® STREEK 10.10 Vertrek Nassaulaan. 10.14 Parklaan-Kruisweg. 10.21 Grote Markt (Stadhuis). 10.26 Verwulft. 10.32 Ged. Oude Gracht-Spaarne. 10.38 Kampervest-Kleine Houtbrug. 10.45 Houtplein-Tempeliersstraat. 10.53 Wagenweg-Hazepaterslaan. 11.01 Wagenweg-Zomerluststraat. 11.07 Wagenweg-Spanjaardslaan. 11.11 Wagenweg-Westelijke Randweg (grens Heemstede). 11.14 Herenweg-Adriaan Pauwlaan. 11.16 Herenweg-Zandvoortselaan. 11.19 Herenweg-W. Klooslaan. 11.24 Herenweg-Oude Posthuisstraat. 11.26 Herenweg-Kerklaan. 11.32 Herenweg-Van Merlelaan. 11.37 Herenweg-Rijnlaan. 11.44 Herenweg-Ingang Gipenendaal. 11.49 Herenweg-Manpadslaan. 11.53 Herenweg-Kadijk. 11.57 Heren weg-Prinsenlaffn. 12.02 Rijksstraatweg- grens Bennebroek. 12.07 Rijksstraatweg - Bennebroeker- laan. 12.12 Rijksstraatweg-Willinklaan. RUSTPAUZE 14.00 Vertrek Rijksstraatweg-Bennebr. dreef. 14.06 Haarlemmerstraat - Winterrust- laan. 14.12 Weeresteinstraat - Oosteinder- brug. 14.19 Weeresteinstraat - Patrimonium straat. 14.25 Weeresteinstraat-Pastoorslaan. 14.30 Weeresteinstraat-Treslongi i 14.36 Hoofdstraaf-Van den Endelaan. 14.41 Hoofdstraat-Raadhuisstraat. 14.45 Hoofdstraat-Van den Eodjelaan. 14.49 Leidsestraat-Lapinenburgstraat. 14.56 Leidsestraat-Wilsonstraat. 15.02 Leidsestraat-Hyacintenlaan. 15.07 Leidsestraat-Elsbroekbrug. 15.16 Heereweg-Zwartelaan. 15.20 Heereweg-Lisserbrug. 15.24 Heereweg-Oranjelaan. 15.29 Heereweg-Veldhorststraat. 15.34 Heereweg-'t Vierkant. 15.38 Heereweg-Vuursteeg. 15.42 Heereweg-Jannetjesbrug. 15.54 Heereweg-Stalenbrug. 15.58 Heereweg-Oprijlaan Ruïne. 16.03 Heereweg-Engelebrug. 16.11 Heereweg-Beekbrug. 16.16 Heereweg-Derde Poellaan. 16.20 Hoofdstraat-Kruising P.W. 3. 16.28 Hoofdstraat-Verenigingsgebouw Nederlandse Kerk. 16.31 Hoofdstraat-Wilhelminastraat. 16.39 Hoofdstraat-Oude Postbrug. 16.43 Hoofdstraat-Huize „Sassem". 16.48 Hoofdstraat-Villa „Huize Baka- ra". 16.54 Hoofdstraat-Warmonderdam. IJMOND. Waarschijnlijk omdat er tegenwoordig zulk een schreeuwend ge brek aan waarlijk goede blijspelen be staat niet elk gezelschap is dit seizoen immers zo gelukkig geweest als ^Cen trum" dat met „Slippers" nu al maanden lang eclatante successen mag behalen heeft het Nieuw Rotterdams Toneel het manuscript van St. John Ervine's blij spel uit de dertiger jaren „De eerste me vrouw Fraser" weer eens te voorschijn gehaald en de tekst daarvan door Anty Westerling enigszins met de actualiteit in overeenstemming laten brengen. Vervol lens werd Pim Dikkers als regisseur en mannelijke hoofdrolspeler aangewezen, waarbij hem Enny Meunier als tegen speelster ter beschikking werd gesteld. Chiel de Mejj vervaardigde daarop naar ontwerp van Harry Wich een even fleurig als smaakvol decor, welke voorbereidingen voldoende zijn gebleken voor een serie voortreffelijke blijspelvertoningen, zodat het stuk sedert de premières in oktober nog niet van het repertoire behoefde te worden afgevoerd. Vandaar dat het Nieuw Rotterdams Toneel donderdag ook de Velsense Stadsschouwburg heeft bezocht, om hier de leden van de kunstkring „Voor Allen" een buitgewoon plezierige toneel avond te bezorgen. In deze bewerking van Anty Wester ling viel er weinig van de betrekkelijke ouderdom van het stuk te bespeuren, ook al omdat de auteur destijds over een groot vakmanschap en veel kennis van de to neeltechniek moet hebben beschikt. Ook het verhaal van de geslaagde zakenman, die zijn sympathieke echtgenote na twin tig jaar voor een geraffineerde jongedame laat schieten, om daarna op zijn beurt door de tweede mevrouw Fraser ruim schoots van hoorns te worden voorzien, Blijft immers van alle tijden, dus ook actueel. Dank zij de virtuositeit van de schrijver krijgt deze enigszins navrante historie toch een aantal grappige aspec ten, omdat de eerste mevrouw Fraser erin slaagt met een grote dosis vrouwelijke list haar opvolgster op de vlucht te jagen, zonder dat meneer Fraser hier iets van merkt. Aan het slot behoeft het publiek er dan niet aan te twijfelen, dat zij zich gaarne opnieuw door hem zal laten ver overen. Zoals reeds opgemerkt werd het een voortreffelijke blijspelvertoning, mede doordat de acteurs zo briljant met de gees tige tekst jongleerden. Daarbij waren Enny Meunier en Pim Dikkers voorbeel dig als het echtpaar, waar alles om draait, met nog een hoogst vermakelijke huis vriend van Wim Hoddes, waarmee een uitermate plezant blijspeltrio kon worden afgerond. Camille de Vries was voorts een geraffineerd en harteloos wezentje, precies zoals de schrijver haar moet heb ben bedoeld en ook Jules Royaards droeg als de recalcitrante jongste zoon zijn be roemde familienaam met ere. Met Dries Smits, Christine Schreuder en Nelleke Knegtmans, die kleinere rollen waren toe bedeeld, mochten zij aan het slot van het geamuseerde publiek een enthousiast applaus beluisteren, waarna de actrices met een aantal bloemstukken de terugreis naar Rotterdam konden ondernemen. Zwembad. Het sportfondsenbad zal gedurende Koninginnedag van 's morgens negen uur tot kwart over tien en van kwart voor elf tot twaalf uur geopend zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) SPAARNDAM In de nacht van woensdag op donderdag is uit een Spaarn- dams café van een 39-jarige Amsterdam mer voor een waarde van zesduizend gul den gestolen. De dief is na forcering van een kelderdeur binnengekomen. Uit een portefeuille in een toonbanklade wordt 2000,- vermist. Tweehonderd gul den werd gehaald uit een bierpul, drie honderd gulden uit een muurkastje. Voorts werden een elektrisch koffiezetapparaat, een vruchtenpers en een elektrische deken gestolen. Uit een sigarettenautomaat wordt een grote hoeveelheid pakjes sigaretten ver mist. De inbreker nam verder zeven flessen Franse cognac, twee flessen whisky, acht flessen rum en 22 flessen oude jenever mee. alle van het duurste soort. Het steken van de hyacintenlrossen in het stro van de praalwagens was een omvangrijk karwei, waaraan werd deelgenomen door het groot ste deel van de Lisser schooljeugd. ADVERTENTIE Een tot in de finesse» doordachte combinatie- wagen. Luxueus voor de hele familie mét bagage, praktisch door heel veel vrachtruimte. KENNEMERLAAN 222-226 - IJMUIDEM Telefoon 0 2550- 14324/16238 (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Het Micro Theater Beverwijk, dat begin maart officieel is geopend en nu gedurende twee weken zijn poorten gesloten heeft gehouden, komt in de komende weken weer volop in aktie Het bestuur heeft tijdens een bijeenkomst het nieuwe programma voor de maand mei bekend gemaakt, met welk program ma het eerste seizoen van het Micro the ater zal worden beëindigd. In september zal men opnieuw van start gaan. Het tweede seizoen echter loopt aanmerkelijk langer. Voor de maand mei is het programma samengesteld. Op 3 mei treedt de cabaret ruts (idsld - f AlÉPflüK VELSEN Zondag 28 april om 2 uur 's middags zal in het park Velserbeek de kinderboerderij weer worden opengesteld. Gedurende het zomerhalfjaar zal de kin derboerderij dan op zon- en feestdagen en op woensdagmiddagen van 2 tot 5 uur kunnen worden bezocht. Schoolklassen en verenigingen kunnen desgewenst ook op andere dagen en tijdstippen terecht. Een afspraak daarvoor kan worden gemaakt met de administratie van het Plantsoen- bedrijf, Velserduinweg in IJmuiden (tel. 0 2550 - 10143). In de grote schoolvakantie zal de kinderboerderij iedere middag, be halve zaterdags dan blijkt de belang stelling nihil te zijn van 2 tot 5 uur worden opengesteld. De nu al twintig jaar bestaande toe gangsprijs van één dubbeltje is ook dit iaar niet gewijzigd. Voor dit bedrag kan dan de hele levende have van dwerg geitjes, schapen, pony's, een ezeltje, ko nijnen, marmotjes velerlei soorten van ge vogelte worden bewonderd en vertroeteld. Dit laatste wel met mate: de dieren mogen worden gevoerd, mits met deugdelijk voedsel. Een bedorven hapje is ook voor een dier niet goed. Ook moet er scherp op worden gelet, dat de dieren plastic zakjes, waarin het voedsel wordt meege nomen, niet te pakken krijgen. Het zijn meestal echte slokoppen en menig dier heeft zijn gulzigheid al met de dood moe ten bekopen. Dit geldt ook voor de herten in de hertenkamp. De dieren zijn de winter weer goed doorgekomen en de bezoekertjes zullen straks wórden vertederd door menig jong konijntje, jonge geitjes, lammeren en een ponyveulen. De prachtige hertenkamp in Velserbeek huisvest de gracieuze damherten. De bok en zijn tien hinden blijven voorlopig nog Geref. gemeenten Beroepen te Wageningen P. Blok te Dirksland Bedankt voor Bodegraven. Boskoop en Chr. v. d. Peel te Yerseke; voor Opheus- den en voor Leerdam J. Karens te Nieu wer kerk (Zld.). „onder elkaar": gezinsuitbreiding is daar niet voor juli te verwachten. Een bijzondere attractie van Velserbeek is tenslotte de grote volière met zijn tien tallen kleurrijke en zoetgevooisde uit heemse vogels. De meer dan vluchtig be langstellende kan de verschillende soor ten met behulp van een voorlichtingsbord determineren. ADVERTENTIE Elektrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties nieuwbouw en onderhoud groep „Cabamime" uit Amsterdam op. Deze groep, die bestaat uit René Lerschen Marianne Blank, Frans Wagemaker en Hanny Storteboom, heeft mime gestudeerd bij Maximilien Decroux in Parijs en is zeven jaar verbonden geweest aan het Nederlandse mime-theater. Frans Wage maker is tekstschrijver en componist van zijn eigen liedjes. Hanny Storteboom heeft evenals Frans Wagemaker enkele jaren gewerkt bij het cabaret „La pie qui chante". René Lerschen is de leider van Cabamime. Het Marionetten The ater van Bert Brugman brengt op 10 mei de negeropera „Porgy and Bess" van George Gershwin, waarbij gebruik wordt gemaakt van de originele soundtrack uit de gelijknamige film. De uit Joep de Jong, Wettu Weys en Louis Voortman (piano) bestaande cabaretgroep „Van den Domme" uit Utrecht komt op 17 mei naar Beverwijk. De Russische speelfilm „Bal lade van een soldaat" wordt gedraaid op 24 mei. In het voorprogramma wordt de Ne derlandse produktie „A touch of beauty" vertoond. Deze korte film is gemaakt door leerling-cineasten. Op 31 mei tenslotte volgt een opvoering van „Happy Haven" (veilige haven) door het Utrechts Studen ten Toneel onder regie van Shireen Stroo ker. Het is vooralsnog niet mogelijk duide lijk te omschrijven welke plaats het Micro theater tot nu toe in Beverwijk en omge ving, heeft ingenomen. Wel is het zeker, dat het theater in een grote behoefte voorziet. Wekelijks mag het bestuur zich dan ook verheugen in een zowel jeugdige als oudere belangstelling. Binnenkort wordt het Micro theater een stichting, waarvoor de statuten reeds zijn goedge keurd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Cnada: ms „Beaveroak (1-5); Chili: ms „Cd de Barranquilla" (29-4); Indonesië: ms „Djatibarang" (1-5); Ned. Antillen: ms „Neptunus" (29-4); Surina me: ms „Oranje Nassau" (1-5); Verenigde Staten: ms „Atlantic Song" 2-5); Z-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W Afrika: ms „Randfon- tein" (29-4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. HAARLEM. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland zal na donderdag een zorg de drinkwatervoorziening ten noorden van het Noordzeekanaal min der hebben. Dan stelt prins Claus offi cieel het nieuwe waterwinstation van het Holland (PWN) in werking en zal de bevolking van West-Friesland drinkwater uit het IJsselmeer krijgen. Deze waterwinning uit het IJsselmeer is een aanvulling van de watervoorzie ning met duinwater, waarvan de natuur lijke voorraden reeds tiental jaren wor den aangevuld door infiltraties met ri vierwater. Sedert 1963 wordt er meer ADVERTENTIE i r. o p t i c i e n BRILLEN CONTACTLENZEN HOORTOESTELLEN aENNEMERLAAN 92 IJMUIDEN TELEF. 0 2550 - 1 50 72 Polaroid1' is het handelsmerk van Polaroid Corp., Cambridge, Mass. U.S.A. water uit het duingebied onttrokken dan de toelaatbare hoeveelheid van 30 mil joen kubieke meter. Vorig jaar werd bijna 36 miljoen kubieke meter verbruikt. Het PWN was genoodzaakt maatregelen te ne men om de watervoorziening boven het Noordzeekanaal te verzekeren voor een lange reeks van jaren. Het bedrijf stond hierbij voor de keus tussen verdere uit breiding van de duinwatervoorraad met geïnfiltreerd rivierwater op of wateront trekking aan het IJsselmeer Besloten werd tot het laatste en zo ver rees bij Andijk. halverwege Enkhuizen en Medemblik, een „waterfabriek" die voor lopig 15 miljoen kubieke meter water per jaar zal kunnen leveren. Bij de bouw is rekening gehouden met een uitbreiding van de produktie tot 20 miljoen kubieke meter per jaar. Omdat het IJsselmeerwater, dat slib, bacteriën en chemische stoffen bevat, aan nogal sterke veranderingen bloot staat, is eerst een dam in het meer aan gelegd waardoor een voorraadbekken ont stond. Hierin kan het „ruwe" water al vorens chemisch te worden gezuiverd, tot rust komen en kan het slib bezinken. Wordt de kwaliteit van het IJsselmeer water tijdelijk ongeschikt voor de drink waterbereiding dan kan nog twee tot drie weken op de reserve in het bekken wor den geteerd. Na het zuiveringsproces, dat ongeveer 2 uur in beslag neemt, wordt het water via een 17 km lange buis met een door snee van 1 meter doorgestuwd naar het eveneens nieuwe pompstation ui Hoorn, vanwaar het zijn weg vindt naar de dis tricten Hoorn en Purmerend en >p den duur naar de gehele Zaanstreek. Het totale project vergde een investering van 35 miljoen, waarvan 20 miljoen in Andijk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7