Haarlem wil praten over de eredivisieplaats van Xerxes HAARLEM-EDO Halfbloed starten in hordenren Jan Janssen behield de de leiding in de Vuelta ondanks een valpartij Drafsport in Europa is een milj oenenzaak Jeugdvoetbal terug bij semi-profs HAARLEM NIC0LS-ST0RKS Raymond Ceulemans weer op weg naar de driebandentitel Telstar heeft weinig interesse voor bekerduel met FC Twente Toch tennisprofs naar Parijs Frijters derde in Circuit des Mines Dubbelduel Haarlem-EDO Mark Cox moest buigen voor Laver Rus Doenajev verbeterde zijn wereldrecord Zware straf voor De Roo voor weigering dopingonderzoek Veel gelukkigen in sporttoto ZATERDAG 27 APRIL 1968 11 Karen Muir heeft een longontsteking ZONDAG 28 APRIL a.s. in Honkbalstadion AANVANG 14.30 UUR Geen verweer tegen Belgische grootmeester (Van onze sportredacteur) HAARLEM. Onder de gega digden voor de overname van de eredivisieplaats en boedel van Xerxes/DHC is ook de eerste divisieclub Haarlem. Zoals men weet zal de grote geldschieter Hoogenboom uit Rotterdam de strijd op het financiële vlak zo goed als zeker gaan staken. Hoo genboom, die adverteert met de leuze „succes in zaken, succes in sport", zal de gelden, die hij in de combinatie van Xerxes en DHC gestoken heeft, er weer uit willen hebben, althans een groot deel daarvan. Vandaar de onderhande lingen met Fefjenoord over de spe lers Van Hanegem en Treytel. Die twee spelers zullen bij transfer aan Feijenoord zeker samen een half miljoen opleveren, mag men veronderstellen. De waarde van Xerxes/DHC wordt geschat op een miljoen. Wanneer Van Hanegem en Trey tel dus inderdaad voor vijf ton worden verkocht, resteert een be drag van een half miljoen voor de liefhebbers van een eredivisie plaats. Het schijnt verder, dat Hol land Sport, dat niet zozeer inte- rese heeft in de koop van een plaats in de hoogste Nederlandse afdeling, omdat men er zelf uitste kend voor staat, maar wel belang stelling heeft voor enkele spelers van Xerxes/DHC, zoals o.a. Dorjee en Radovic, serieuze aankoopplan nen heeft. Mochten dus bijv. twee Xerxes-spelers voor 200.000 uit de Delftse gelederen verdwijnen, dan rest een overnamesom van 300.000 voor de plaats in de ere divisie.. Daarop nu mikt Haarlem. Men gaat daarover praten met Hoogen boom. Over de financiering van de drie ton zal ook uitvoerig gespro ken moeten worden. Haarlem kan die som immers moeilijk direct op tafel brengen. Bovendien zal men als de eredivisieplaats ge kocht zou kunnen worden het elftal duchtig moeten versterken, hetgeen ook weer de nodige finan ciële eisten stelt. ADVERTENTIE Zondagmiddag half drie, terrein Jan Gijzenvaart Als voorwedstrijd (aanvang ha - een) een attractieve ontmoeting tussen de kam pioenselftallen van beide plaatselijke clubs uit de veertiger jaren. Bij deze „Oude Glorie" spelen o.m. mee Kick Smit, Roozen en Groeneveld (HAARLEM) en Lasschuit en Schijvenaar (EDO). PARIJS De internationale kampioen schappen van Frankrijk die worden ge houden van 27 mei tot 9 juni, zullen toch worden opengesteld voor professionals. De Franse tennisbond heeft zich verzekerd van het uitkomen van de profs van de groep Mc Call (Emerson, Gonzales, Ro- sewall, La ver, Stolle en Gimeno) en van vier professionele tennisspeelsters: Fran- goise Durr, Rose Mary Casals, Billie Jean King en Ann Jones. METZ. De tweede etappe van de wielerwedstrijd voor amateurs „Circuit des Mines" is gewonnen door de Frans man Guimbard. De winnaar reed de 81 kilometer van Tucquengnieux naar Col- mercy in 2 uur, 14 minuten en 22 secon den. Guimbard nam tevens de leiding in het algemeen klassement over van de Ne derlander Jacob Frijters. Het algemeen klassement na de tweede etappe luid: 1. Guimbard (Fr.) 4.18.47; 2. Gombert (Did.) op 54 sec.; 3. Frijters (Ned), op 1.04; 4. Schraauwen (Ned.) op 1.23. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het ziet er naar uit, dat er opnieuw een competitie voor jeugdige semi-profs zal komen. Vorig jaar werd de competitie voor deze categorie afgeschaft op aandringen van een groot aantal ver enigingen in het betaalde voetbal. Het sectiebestuur had het voorstel afgeraden, maar het werd toch aangenomen Inmid dels zijn veel clubs tot de conclusie ge komen, dat het toch niet zo'n wijs besluit is geweest om het betaalde jeugdvoetbal af te schaffen. Haarlem, dat steeds voor een competitie voor de jonge semi-profs is geweest, heeft nu verzocht een voorstel op de agenda voor de bondsvergadering van het betaalde voetbal te plaatsen tot wederinvoering van een jeugdcompetitie betaald voetbal. Het pre advies van het sectiebestuur is positief. Mocht er geen meerderheid voor het voorstel worden gevonden alleen de stichtingen zullen, zo neemt men aan, hef tig verzet bieden dan zou de deelname aan 'n jeugdcompetie facultatief kunnen worden gesteld en zou de KNVB een der gelijke competitie toch willen organiseren. Gezien het feit, dat de prijzen voor de amateurspelers in de toekomst zullen stij gen de amateurs willen 10.000 hebben in plaats van ƒ3000 in ruil voor het feit, dat naar het amateurvoetbal terugkerende betalende clubs in de tweede klas worr den geplaatst zal er wel een meerder heid voor het Haarlem-voorstel wprden gehouden. De (semi)-profclubs zullen toch een goede jonge aanvoer willen hebben. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem en EDO grij pen de gelegenheid morgen aan om tegen elkaar te spelen op het Haarlem-terrein. Men heeft allebei een vrije zondag en wil toch nog actief blijven. Vandaar. Voor dat de eerste teams' tegen elkaar uitko men, verschijnen (om half één) eerst de oude gloriën van de twee clubs: Haarlem: Snijders Van Dalen en Kors Ba- rends, Voogd en Boeree De Winter, Ja cobs, Smit, Roozen en Groeneveld. EDO komt met namen als Koelemey, Las schuit, Schijvenaar, Van Straten, Karpes, Schildwacht, Steendam, Oomen en Van Kampen. Men is bezig ook Odenthal naar Haarlem te halen. De eerste elftallen zijn als volgt gefor meerd: Haarlem Boomgaard Wentink, Peijs, Peters en Van Duffelen De Wolf en Meijer De Jong, Hoeben, Couperus en Van Haaren. EDO: Amama V d. Zon, V. d. Putten, Breeuwer en Spiers Mul en C. Koene Hendriks, Nijssen, Bosdijk en Burke. KIMBERLEY. Karen Muir, de vijf tienjarige Zuidafrikaanse houdster van de wereldrecords op de 100 en 200 meter en de 110 en 220 yards rugslag, heeft een dubbele longontsteking. Men vermoedt dat de zwemster, die thuis wordt ver pleegd, de longontsteking heeft gekregen door het verwaarlozen van een verkoud heid, die zij onlangs opliep tijdens haar verblijf in Parijs. EMMELOORD. Ongeveer een kwart eeuw geleden zijn door het ontbreken van voldoende volbloeds en halfbloedpaar- den de hordenrennen en steeple-chases van de banen verdwenen. Sindsdien is er echter veel veranderd in de rijk gescha keerde paardenwereld. De enorm toegeno men belangstelling het aantal georga niseerde ruiters, fokkers, enz. wordt ge taxeerd op 70.000 heeft er toe geleid dat in de Nederlandse paardenfokkerij, die grotendeels was afgestemd op het land- bouwgebruikspaard een zwaai is gemaakt naar een meer veelzijdigheidspaard voor de burger- en landelijke ruiter en de maneges. De instelling van het sportre- gister door de Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Nederland (V.L.N.) één der grootste stamboeken in Europa heeft deze niet meer te stuiten ommekeer in sterke mate bevorderd. Van enkele honderden merries die naar Arabieren, Volbloeds, draver- hengsten en andere „hoog in het bloed staande" hengsten werden gedirigeerd, is dit getal al gestegen tot duizend stuks. Deze nog steeds groeiende halfbloedfok kerij, waaruit al verscheidene produkten voor hoge prijzen naar het buitenland werden verkocht, heeft het instituut van hordenrennen, steeples en vlakkpbaanren- nen voor deze paarden uit zijn langdurig slaapje gewekt. Ruim anderhalf jaar ge leden werden de mogelijkheden al ge toetst en daar het toen al een haalbare kaart leek werd onder Jgidipg, ygn, de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport in samenwerking met de V.L.N., de Ne- derlandsche Hippische Sportbond, de Lan delijke Ruiter Unie de organisatie opge bouwd om tot uitvoering te komen van een hordenren voor halfbloeds. Een voorlopige startlijst met ruim 45 paarden bood meer dan voldoende per spectieven dit seizoen reeds met deze ren nen te gaan beginnen. De primeur krijgt Emmeloord in de Noordoostpolder, waar op dinsdag Rusland en ons land voor het eerst weer over de horden zul len wippen. Het parkoers is maar liefst 3350 meter lang en telt in totaal veer tien horden. Teneinde zoveel mogelijk risico's te vermijden zullen voor de wedstrijd de paarden een diergeneeskundig onderzoek moeten ondergaan, is het verboden met sporen en karwats te rijden en is zelfs met de berijders(sters) een instructie-bij- eenkomst gehouden om hun te vertellen wat wel en niet mag. Verder gaat alles volgens de reglementen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Hindernissport kweekt ruiters en toetst de paarden op hun kwaliteit en hardheid, eigenschappen, welke op de duur noodza kelijk zijn voor deze even enerverende als spectaculaire wedstrijden, wedstrijden die vrijwel nooit gewonnen worden door hardlopers, maar door de combinatie die het vlotste springt en de adem zo verdeelt dat er op het laatste vlakke stuk nog lucht is voor een sprintje. De jongste ruiter is de 15-jarige Arie Soethout met Joüy Fellow. Hij weet zich omringd door zijn familie, want behalve ADVERTENTIE Diploma's dames- en donatiekaarten vanaf 11 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Honkbalstadion. zijn 19-jarige broer is ook zijn vader met D Monica in het deelnemersveld te vinden. De 15-jarige moet om het gewicht van 70 kg. te kunnen rijden een 15 kilogram lood meenemen, terwijl zijn vader en broer met plm 11 kilogr. overwicht moe ten rijden. Ook de bekende jeugdruiters J. Mul der en D. Nanning respectievelijk met Zaza en Blacky zullen hun krachten be proeven op dit lange parkoers. Dat het niet alleen wordt gezien als een mannen- sport, maar ook voor een durfachtige en sportieve vrouw blijkt wel uit het feit dat in Emmeloord in deze toch lang niet ge makkelijke ren de dames A. van Dolder (21), T. Koning (17) en H. Wynia (18) hun mannetje trachten te zullen staan. Niet alleen in de draf- en rensport, maar in de gehele Nederlandse hippische wereld wordt het experiment, dat de toe passelijke naam Orakel-prijs draagt, te gemoet gezien. Slaagt het dan worden op deze baan meer van deze rennen ge houden. Ook het bastion van de rensport Duindigt zal op de „Dag van het Paard" op woensdag 17 juli hierbij worden ingeschakeld. LERIDA Heel even heeft het er in de tweede etappe van de ronde van Spanje naar uitgezien, dat Jan Janssen zijn op de eerste dag veroverde gele trui al weer zou moeten afstaan. Dat was twee kilometer voor de eindstreep in Lerida. Toen namelijk buitelden ineens een twin tigtal renners over elkaar en onder de slachtoffers bevond zich ook de gebrilde Nederlander. Janssen was echter snel op de been, kreeg een fiets van een ploegge noot en was in de kortste keren weer te rug in het peloton. Hij kwam echter te laat om de Engelsman Michael Wright, die Paul Lemeteyer op de eindstreep met een decimeter verschil naar de tweede plaats verwees, van een ritzege af te hou den. Janssen werd nu zesde in dezelfde tijd als de winnaar, zodat hij in de etappe van Lerida naar Barcelona weer in het geel mag rijden. Cees Haast, die met negen andere cou reurs, lange tijd voor het peloton had uit gereden, was minder gelukkig. Ook hij was bij de noodlottige valpartij betrokken geweest. Haastje blesseerde zich niet ern stig, maar zijn fiets was kapot. Voordat hij van z'n Franse ploegleider een andere kreeg, was het peloton onbereikbaar. De Nederlander kwam met een achterstand van bijna driekwart minuut als 78ste binnen De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Wright (G.-B.) 4.40.41 (met bon: 4.40.01); 2. Lemetyer (Fr.) 4.40.41 (met bon: 4.40.21); 3. Van den Bossche (Belg.) DEN HAAG. De statistiek, die de Union Continentale pour les Trotteurs ieder jaar uitbrengt over de stand van zaken in de Europese drafsport, wordt vollediger en indrukwekkender door een nog steeds groeiende stroom van cijfers, die in alle opzichten de enorme vooruit gang van de drafsport in dit werelddeel registreren. In de tien landen België, Denemarken, West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland werd over 1967 in totaal 130 miljoen aan prijzen en twaalf miljoen gulden aan fokpremies be schikbaar gesteld, hetgeen ruim zeventien Ogata gewicht verloren (Van onze sportredactie) HAARLEM Morgen is er een ge mengd voetbalprogramma. De achtste fi nales voor de Nederlandse voetbalbeker moeten gespeeld worden. Wij schrijven moeten, omdat er duidelijk clubs zijn, die deze wedstrijden als een soort korvee be schouwen. Dat zijn de clubs, die in degra datiegevaar zijn, zoals PSV en Telstar. Bij de Velser club bijv. draait men er niet om heen, dat men niet op een extra-inzet hoeft te rekenen tegen FC Twente. Naast het bekervoetbal is er dan ook nog wat competitievoetbal, zodat de standenlijsten recht getrokken kunnen worden. Zo speelt RCH uit tegen Blauw Wit. Wat die bekerwedstrijd van Telstar be treft het volgende: er zijn wat mensen met lichte blessures. Normaal zouden de spelers wel opgesteld worden, maar nu ie der punt in de competitie goud waard is ligt dat anders. Telstar zal dan ook met een verzwakt team aantreden: „wij wil len geen enkel risico nemen, zodat de lichte blessures erger zouden kunnen wor den", aldus trainer De Visser. Voor FC Twente liggen de zaken anders. De oos telijke ploeg heeft geen competitiezorgen meer en mikt op de beker, zoals ook ploe gen als Go Ahead, NEC, Sparta en ADO doen. FC Twente moest vier spelers af staan voor Jong Oranje, dat tegen de jonge Italianen aantrad: Drost, Van Dijk, Van der Vall en Jeuring. Ze brachten het er goed af. Trainer Rijvers heeft ze per soonlijk van Schiphol gehaald, zodat de reisvermoeidheid tot een minimum be perkt zal blijven. Andere achtste finales: NEC-Go Ahead, PSV-ADO, Ajax-Velox, Veendam- Willem II, Excelsior-Sittardia, Elinkwijk-MVV en Sparta-Volendam. Uiterst belangrijk voor RCH is de uit wedstrijd tegen Blauw Wit. De Heem- steedse formatie heeft elk punt broodno dig. De strijd is nog niet gestreden. Daar om zal er weer een grote inzet zijn. RCH speelt in de volgende opstelling: Bes, Croes, Oldenziel, Koning en Koppen, Hen- driksen en Van Doesselaar, De Goede, Fransz, Honout en Meijer. DiiREN. Er moet heel wat gebeuren wil Raymond Ceulemans niet voor de zes de maal in successie de wereldtroon der driebanders bestijgen. Op de derde dag van het toernooi in Düren degradeerde hij eerst de Japanner Ogata tot een figu rant (16-60 in 39 beurten) en maakte ver volgens zijn landgenoot Boulanger prak tisch kansloos (60-51 in 43 beurten). Ceu lemans kwam weer op fluweel te zitten omdat vrijdagmiddag Boulanger in 55 beurten met Scherz had afgerekend. Met een voorsprong van twee punten op Scherz en Ogata, die later respectievelijk Van Oosterhout en Hanoun versloegen eh een grote voorsprong in Moyenne kon Ceulemans eigenlijk weinig meer gebeu ren. Tegen Boulanger besliste hij de partij in de 28ste beurt met een serie van 8, waardoor Ceulemans op 40-32 kwam. De eindstand van 60-51 geeft geen juist beeld van het krachtsverschil, want toen Ceule mans uit was, had Boulanger pas 45 pun ten. Daaraan voegde hij er in de nabeurt nog zes aan toe. Bedreigen kon hij zijn beroemde landgenoot toen echter niet meer. Maar Boulanger was met ere on dergegaan. Dat gold bepaald niet voor Ogata, die in 1965 in Hilversum zijn opwachting in Europa maakte en meteen door de bil jartwereld als een „hele grote" werd ge accepteerd. Dat was Ogata ook. Hij bleek enkele jaren achtereen goed voor een moyenne van minstens één. Maar hier in Düren is duidelijk gewor den dat de Japanner op zijn retour is. Hij leed een verpletterende nederlaag tegen Ceulemans. Nog was er een flauwe glim lach om zijn lippen, toen hij met een hoof se buiging Ceulemans feliciteerde, maar van binnen moet er bij de Japanner het een en ander zijn omgegaan. De 52-jarige nestor van het illustere gezelschap had zijn gezicht verloren. Ware het niet dat bij de Europese titel strijd in Madrid enkele weken geleden zich al voortekenen hadden aangediend, dan zou voor Van Oosterhout hetzelfde gezegd kunnen worden. Na Madrid kon men nog geloof hech ten aan een tijdelijke inzinking van de Nederlandse kampioen, maar nu in het wereldkampioenschap moet toch wel de conclusie worden getroffen, dat het na tionale kampioenschap in Rotterdam met een titel en een algemeen gemiddelde van 1.014 voor Van Oosterhout een uitschieter moet zijn geweest. Op de derde dag won hij van Rudolph (60-59) in 79 beurten, maar kreeg in feite een punt cadeau omdat de Westduitser in de nastoot de laatste carambole wat zorgeloos aankeek. Enkele uren later was Van Oosterhout als was in de handen van Scherz: 26-60 in 52 beurten. Alleen dank zij het feit dat de wereldbond weer eens van de normale regels afweek en de door de uitgeschakelde Gilbert en Tiedtke ge speelde partijen handhaafde, bleef Van Oosterhout nog voor op Hanoun en Ru dolph. Zijn gemiddelde van 0.708 spreekt echter boekdelen. In Nederland is de de gradatie-grens 0.700. Poule A: Ogata 16 39 2 0.410 Ceulemans 60 39 9 1.538 Van Oosterhout 60 79 6 0.759 Rudolph 59 79 6 0.746 Poule B Boulanger 60 55 4 1.090 Scherz 50 55 5 0.909 Lopez 60 58 7 1.034 40 58 5 0.689 Finale-poule: 26 52 3 0.500 Scherz 60 52 7 1.153 Ceulemans 60 43 8 1.395 51 43 6 1.186 60 74 5 0.810 Rudolph 54 74 6 0.729 Ogata 60 60 5 1.000 Hanoun 49 60 4 0.816 Stand na drie dagen: 1. Ceulemans 10 9 1.219 2. Scherz 8 8 1.082 3. Ogata 8 7 0.861 4. Boulanger 6 7 1.124 5. Lopez 6 8 0.940 6. Van Oosterhout 4 6 0.708 2 8 0.841 8. Rudolph 2 6 0.756 BOURNEMOUTH. Mark Cox, die de afgelopen dagen sensationele overwinnin gen heeft behaald op Pancho Gonzales en Roy Emerson in het eerste „open" ten nistoernooi, is vrijdag uitgeschakeld. De linkshandige Engelsman verloor in de hal ve finales van de kampioenschappen van Groot-Brittannië op harde banen in Bournemouh 6-4 666-1 en 6-0 van R. Laver een van de sterkste profs op dit moment. miljoen meer is dan in de hieraan voor afgaande jaren. Deze resultaten werden bereikt op 4.714 wedstrijddagen met ruim 35.000 draverijen, waarin 24.751 dravers deelnamen. Op de lijst van de uitgeloofde bedragen per land bekleedt Nederland de zesde plaats, pal achter Noorwegen. Lijstaan voerder is Frankrijk met een totaal van 46.000.000,-, voor Italië en Zweden, dat echter met een aantal van 6.848 rennen ruim 800 courses meer gaf dan Frankrijk. Ook in de statistiek der fokpremies staat Frankrijk met 4% miljoen gulden aan de top. Nederland staat hierin op de vijfde plaats. De hoogste gemiddelde winsom per paard wordt geboekt in Italië met ruim 10.500,- gevolgd door Frankrijk met 7.000,-, Duitsland 4.400,-, Zweden 4.010,- en Nederland met 3.360,-. Dat het met de „goklust" van de Neder landers nogal losloopt blijkt uit de tota- lisator-omzetten, waarvan die van Frank rijk een miljardenzaak en Italië jammer genoeg ontbreken. Zweden haal de over 1967 een totalisatoromzet van ruim 371 miljoen gulden, Duitsland 115 miljoen. Noorwegen 45 miljoen en Neder land 42Vt miljoen. Ook op het gebied van de fokkerij staat Frankrijk met 6200 fokmerries en een jaarlijkse veulenge boorte van 3800 stuks ver aan de top, evenals met het aantal goedgekeurde hengsten dat maar liefst 418 bedraagt. Zweden, Italië en Duitsland volgen hier achter. Eervolle plaatsen neemt de Nederland se drafsport in op de lijst der meest succesvolle vaderpaarden met Double Six M op de vijfde plaats. Opmerkelijk is ook dat bij de trainers Willem H. Geer- sen met een aantal van 148 ingespannen winnaars in de landentabel op de tweede plaats staat en Jan Wagenaar Jr. ons land met 127 overwinningen op de derde plaats brengt. BONN. De Amsterdamse zwemster Gerda Lassooy heeft tijdens de interna tionale Duitse zwemkampioenschappen, die gisteravond in het Frankbad in Bonn zijn begonnen, het Nederlands adspiran- tenrecord op de 400 meter wisselslag (25 meter banen) verbeterd. Zij maakte een tijd van 5.26.2, ruim vier seconden beter dan het oude record, dat sinds 29 februa ri van dit jaar met een tijd van 5.30.3 ook al op haar naam stond. De Europese kampioenen op dit nummer, Betty Heu kels uit Eindhoven, kwam niet verder dan een tijd van 5.29.4 Zij werd derde. De Russin Larissa Za- cherova won in 5.24.2. Andrej Doenajev zorgde op de 400 me ter wisselslag heren voor een formidabe le prestatie. De 18-jarige Rus liet 4.38.2 voor zich afdrukken, een tijd die ruim zeven sekonden onder het wereldrecord (4.45,3) ligt, dat al op Doenajev's naam staat. Ook de jonge Duitser Michael Holt- haus kwam met een tijd van 4.41.9 tot een voortreffelijk resultaat. ROLHOCKEY Het Nederlandse rol- hockeyteam heeft op de eerste dag van het wereldkampioenschap rolhockey, dat in Oporto (Portugal) wordt gehouden, ge lijk gespeeld (33) tegen de Verenigde Staten. zt.; 4. Soave (It.) zt.; 5. Grain (Fr.) zt.; 6. Janssen (Ned.) zt.; 15. ex aequo: onder anderen Den Hartog (Ned.) zt.; 78. Haast (Ned.) 4.41.23. De algemene rangschikking: 1. Janssen (Ned.) 7.47.15, 2. Wright (G.-B.) op 27 se conden, 3. Altig (West-Dld) op 28 sec., 4. Errandonea (Sp.) op 44 sec. 24. Den Har tog (Ned.) op 60 sec., 74 Haast (Ned.) oi 1 min. en 51 sec. Jo de Roo ANTWERPEN. De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft de Ne derlandse beroepswielrenner Jo de Roo een boete opgelegd van 8000 Belgische francs (circa 575 gulden) omdat hij na een wedstrijd in Antwerpen geweigerd had zich aan een dopingonderzoek te on derwerpen. De Roo werd tevens 'n koers- verbond in België opgelegd. Hij mag een jaar lang niet in wedstrijden uitkomen, die op Belgisch grondgebied worden ge houden. Dit betekent dat de Zeeuw, in dien hij voor de Nederlandse ploeg was gekozen, ook niet aan de ronde van Frank rijk kan deelnemen, omdat deze voor een deel over Belgische wegen voert. De Roo zal nog een keer voor moeten komen voor een dopingzaak, dan voor het gerechtshof in Gent. De Roo heeft hiervoor een con tra-expertise lopen in Parijs. Hij was door het Gentse laboratorium positief bevonden. De Roo nam daar geen genoe gen mee. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto 42, van het afgelopen weekeinde zijn: aan tal deelnemers 550.622, totaal ingelegde bedrag 758.515,20, beschikbaar voor prij zen ƒ250.310. Eerste prijs 137,50, 162 aanmeldingen (waarbij twee met twee rij tjes) met dertien goed, per kolom wordt uitgekeerd 839. Tweede prijs 75.093, 2870 aanmeldingen (waarbij 63 mei 2, drie met 3 en een met 4 rijtjes) met twaalf goed, per kolom wordt uitgekeerd 25,50. Derde prijs 37.546,50, 4342 aanmeldin gen (waarbij 90 met 2 en 9 met 3 rijtjes) met negen goed, per kolom wordt uitge keerd 8,40.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11