SI [j] de ru liter Tulpenseizoen voorbij op veiling Beverwijk Circus Toni Boltini brengt programma van goed gehalte i Provinciale dag VVD-dames Fryske Trou" voor bejaarden Lezing en bezoek aan Hoogovens Beslissingsduel van Wijk aan Zee in Castricum TEL. 15000 ZATERDAG 27 APRIL 1968 6 Breng sfeer en warmte in uw huis met het stijlvolle wandmeubelsysteem van Royal. SYSTEEM MEUBELEN WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 30 IJMUIDEN TAXI 3000 TEL. 23000 KONINGINNEFEESTEN IN DE IjMOND IJMUIDEN-OOST 8.00 tot 8.45 u.: Wandelpuzzeltocht voor jongens en meisjes van 8 tot 10 jaar. 9.00 tot 10.00 u.: Optocht met medewerking van de „IJmuider Harmonie", Drumband „Schulpen Meerweiden" en de „IJmondtrekkers". Route: Briniostraat, Platanenstraat, Groeneweg, Meeuwenlaan, Lijsterlaan, ventweg Heerenduinweg, Lindenstraat, Velserduinweg, Acaciastraat, Tuindersstraat, Willemsbeek weg, Engelmundusweg, Velserduinplein, Oosterduinweg, Marktplein. 10.15 tot 11.00 u.: Demonstratie van Sportschool Koelemeijer op het Markt plein. 13.30 en 15.00 u.: Filmvoorstelling in de Stadsschouwburg aan de Groeneweg voor alle leerlingen van lagere scholen in IJmuiden-Oost. Vertoond wordt „Stad op Stelten" met Stan Laurel en Oliver Hardy. 14.30 tot 15.30 u.: Muzikale show op Plein 1945 voor het stadhuis door muziek vereniging „Voorwaarts" met medewerking van majorettes. 20.00 u.: Cabaretvoorstelling in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg. (Alleen toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder). Het gezelschap Cor- martelly brengt de revue „Hoe maller, hoe mooier". 20.00 u.: In samenwerking met de Christelijke Jongeren Sociëteit „Pagoen" voor tieners en twens beatavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Medewerking van de beatgroep „Ekseption" uit Beverwijk.. Op het Marktplein staat ter opluistering van de feestvreugde op Ko ninginnedag een authentieke kindercarrousel. Deze zal geopend zijn van 9.00 tot 18.00 uur. (Ook op zaterdag 27 en maandag 29 april). IJMUIDEN-WEST 7.00 tot 9.00 u.: Fietsenrally voor jongens en meisjes uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Start en finish bij het wijkgebouw van de Hervormde Kerk aan de Radarstraat. 9.15 tot 9.45 u. Keuring door de jury van de gekostumeerde optocht op de schoolpleinen. 10.15 u.: Start van de schooloptocht. Gezamenlijk vertrek vanaf het Gijzevelt- plantsoen en ontbinding van de optocht, die zich bij de Julianabrug in twee delen zal splitsen, gedeeltelijk op het Stationsplein in Oud-IJmui- den en gedeeltelijk op het Pleiadenplantsoen in IJmuiden-West. Route I. Muzikale medewerking aan deze optocht verlenen: Hoogoven Harmonie, Jeugdband IJmuider Harmonie, Drumband Schulpen en Meerweiden en De IJmondtrekkers. Scholen: Marnixschool, Bethlehemschool, Insingerschool, Kennedyschool, Heilig Hartschool, Pleiadenschool, Zeewijkschool, Prof. Gunningschool, Calvijnschool, Clara Sternschool, Dr. J. Th. de Visserschool, Prof. v. d. Leeuwschool. Route II. Muzikale medewerking IJmuider Harmonie en geluidswagen van Radio Stentor. Scholen: Moerbergschool, Clara Sternschool, Comitéschool. 11.30 u.: Uitreiking van de prijzen. 14.00 u.: Kinderspelen te houden op twee terreinen namelijk: a. Aan het einde van de Planetenweg aan de noordzijde tegenover de Bellatrix- straat; b. Breesaapstraat tussen de Oranjestraat en de Keizer Wilhelm straat. 20.00 u.: Filmprogramma in het City Theater, Kennemerlaan, IJmuiden. Huwelijk van H.K.H. prinses Beatrix en Z.K.H. prins Claus der Neder landen en de kleurenfilm Elsa, dochter der natuur. 20.30 tot 23.30 u.: Oranjebal op het Stationsplein in Oud-IJmuiden met mecha nische muziek door Radio Stentor. Gratis toegang. DRIEHUIS 8.30 u.: Samenzang door de kinderen op het Kerkplein onder leiding van de heer J. J. Huizinga, met muzikale medewerking van „Soli Deo Gloria". Het zingen van speciaal vooraf ingestudeerde vaderlandse liederen, waarvan de gedrukte teksten zullen worden uitgegeven. 9.00 u.: Kinderoptocht met medewerking van de muziekvereniging „Soli Deo Gloria". Vertrek van het Kerkplein, zoveel mogelijk met oranje en vlaggen getooid, naar de koningin Wilhelminaboom in de Genestetlaan, alwaar voorzitter E. Ensink de driekleur zal hijsen. Voorts naar het feestterrein aan de Driehuizerkerkweg (ingang Groenlaan tegenover het landgoed „Schoonenberg"). 10.00 tot 11.30 u.: Kinderspelen. 11.45 u.: Prijsuitreiking door de voorzitter. 14.00 u.: Opstellen en beoordelen van de groepen van de gekostumeerde op tocht in de Schaepmanlaan. 14.30 u.: Vertrek van deze optocht door de lanen van Driehuis naar het feest terrein. Medewerking van de „Drumband van de IJmuider Harmonie". Zowel voor de mooiste, als voor de origineelste kostuums worden prijzen beschikbaar gesteld. Bij zéér ongunstig weer (regen) zowel in de mor genuren als in de middag, worden filmvoorstellingen gegeven in het Paulinum-Gymnasium. 14.30 u.:Middagspelen voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar op de „Groenelaan". Ringsteken op de fiets! 15.00 u.: Schieten. Voor jongens van 12 jaar en ouder op het feestterrein. Voor de ouderen rad van avontuur, gewichtheffen en verscheidene andere spelen! 15.00 tot 17.00 u.:Beatfeest voor de jongelui, te houden op het Jan Campert- schoolplein. Optreden van de Beatgroup „Job Sound". 20.00 u.: Feestavond in de Stadsschouwburg, Groeneweg te IJmuiden-Oost. De kleinkunst-combinatie „Alle 7" presenteert: „Even anders Zaal open 19.30 uur. Na afloop van de voorstelling (circa 11 uur) Oran.ie- bal in het clubhuis „De Spil" aan de Meeuwenlaan, tegenover de Stads schouwburg. Hier treedt op het „Kwartet van Adriaan Verschoor" onder leiding van de heer A. Verschoor. OUD-VELSEN 10.00 u.: Opstelling van de kinderoptocht voor het voormalig raadhuis te Velsen-Zuid. 10.30 u.: Vertrek van de optocht. 12.00 u.: Uitreiking van de prijzen aan de deelneemsters(ers) in het park „Velserbeek". 14.00 u.: Ringsteken op de fiets voor het voormalig raadhuis voor jongens en meisjes van 12 tot 17 jaar en volwassenen. 14.30 u.: Middagvoorstelling voor de kinderen in het gemeentelijk gymna sium aan de Van Hogendorplaan te Velsen-Zuid (tot en met 14 jaar). Toegang op vertoon van lidmaatschapskaart. Optreden van de bekende goochelaar Niheco. 15.00 Ringsteken voor bromfietsers voor het voormalige raadhuis. 16.30 u.: Touwtrekken, individueel, op het Kerkplein. 20.00 u.: Voorstelling in de Stadsschouwburg in samenwerking met de Oranje vereniging Driehuis. Aanmelding voor de wedstrijden een kwartier voor de aanvang bij de wedstrijdleiding. „De VELSEN-NOORD 9.00 tot 12.00 u.: Doorlopende kindervoorstellingen in het jeugdgebouw Meerpaal". Na afloop van elke voorstelling tractaties. 14.00 tot 17.00 u.: Straattekenwedstrijd op het asfalt achter de „Schulpweg". Aanmelding ter plaatse een half uur voor de aanvang. 14.00 tot 17.00 u.: Sportwedstrijden op sportpark „Rooswijk". Tussen de plaatselijke scholen om de Oranjebokaal. Voetbal voor de jongens slag bal voor de meisjes. 21.00 tot 22.00 u. Grote taptoe op het Stratingplantsoen. Met medewerkirig van IJmuider Harmonie en drumband „Schulpen-Meerweiden". 20.00 tot 24.00 u.: Tienerbal in het buurthuis „De Loods". SANTPOORT-NOORD 9.00 tot 9.10 u.: Luiden van de kerkklokken. 9.00 tot 10.00 u.: Muzikale rondgang van drumband Voorwaarts door het dorp. 10.00 tot 10.30 u.: Muziek op de vijfsprong Terrasweg-Burg. Enschedélaan. 9.45 tot 10.15 u.Keuring op de schoolpleinen door de jury. 10.15 u.: Precies. Vertrek van de schoolpleinen naar de kruising Terrasweg- Burg. Enschedélaan-Schipbroekenweg. 10.40 u.: Vertrek van de gekostumeerde optocht door het dorp, opgeluisterd door muziekkorpsen en gymnastiekverenigingen. 14.00 tot 16.00 u.: Kindervoorstelling. Voor de kinderen van de leden der Oranjevereniging wordt een kindervoorstelling gehouden in de grote zaal van Zomerlust. Zaal open om 13.45 uur. 14.30 u.: Ringsteken op de fiets voor jongens en meisjes van 10 jaar en ouder. Melden Terrasweg tussen Berglaan en Wulverderlaan, alwaar de route bekend wordt gemaakt. 14.30 u.: Puzzelrit voor jongens en meisjes op de fiets van 10 tot 16 jaar. Start Juliana van Stolbergschool, Frans Netscherlaan. Finish gebouw „De Haven", Schipbroekenweg tussen 16.00 en 17.00 uur. 15.30 u.: Rolschaatsen. Voor de kinderen van zes jaar en ouder wordt op het schoolplein van de Titus Brandsmaschool een behendigheidswedstrijd op rolschaatsen gehouden. 15.45 u.: Behendigheidswedstrijd. Behendigheidswedstrijd op lorries. Deze wordt gehouden op het schoolplein van de, Titus Brandsmaschool. 17.30 u.: Prijsuitreiking van alle wedstrijden in gebouw „De Haven" aan de Schipbroekenweg. 20.00 u.: Voor de leden wordt in gebouw „De Haven", Schipbroekenweg, een voorstelling gegeven door het kleinkunstgezelschap „The two women show". 20.00 u.: Oranjebal. Dit bal wordt gehouden in zaal „Zomerlust", Hoofdstraat, Santpoort, waaraan medewerking wordt verleend door „The Regatta Ragtime Band". SANTPOORT-ZUID 8.45 u.: Vlaghijsen op het parkeerterrein aan de Bloemendaalsestraatweg. 9.00 u.: Versierde kinderoptocht op het parkeerterrein aan de Bloemendaalse straatweg. 10.00 u.: Bekendmaking en uitreiking der prijzen, aan de Bloemendaalse straatweg. 10.45 u.: Spelen voor de jeugd van 13 tot 17 jaar, Bloemendaalsestraatweg. 13.30 u.: Spelen voor de jeugd van 7 tot 12 jaar, Bloemendaalsestraatweg. 14.00 u.: Film voor de kleuters in de Duinpan. 14.00 u.: Sportwedstrijden voor de jeugd van 10 tot 14 jaar op het Sportterrein SV Terrasvogels. 15.30 u.: Tonnetje steken voor volwassenen, Bloemendaalsestraatweg. 18.30 u.: Voetbalwedstrijd WinkeltrappersB.E.P., terrein Witte Paters aan de Wüstelaan. 20.15 u.: Lampionoptocht, Jan Gijzenvaartweg. 21.00 u.: Gezellig samenzijn met de Boerenkapel, Bloemendaalsestraatweg. BEVERWIJK Voor de viering van Koninginnedag 1968 is door de vereniging „Koninginne dag" het navolgende programma samengesteld: 10.00 u.: Straattekenwedstrijd op de Plantage. 10.15 u.: Volksdansen voor het stadskantoor door de gransgroepen Zieme en Zabava. 11.00 u.: Défilé voor het stadskantoor van muziek-, drum- en jeugdvereni gingen. 9.30 en 10.45 u.: Kleutervoorstellingen in de chr. LTS met medewerking van de contactraad voor Oosterwijk, Meerestein, Zwaansmeer en Zuid- broek. 13.00 u.: Circus Boltini op het Kuenenplein met besloten voorstelling voor de leerlingen der lagere scholen onder leiding van onderwijzend personeel of oudercommissie. 14.30 u.: Bejaardenmiddag met medewerking van de contactraad in wijkge bouw Parmentierstraat. 15.00 u.: Rugbywedstrijd op het gemeentelijk sportpark. 17.00 u.: Voetbalwedstrijd op gemeentelijk sportpark. 16.00 u.: Circus Boltini met een deel besproken plaatsen voor de leerlingen van de lagere scholen onder leiding van onderwijzend personeel of oudercommissie. De resterende plaatsen zijn voor de vrije verkoop. Om 20.00 uur geeft circus Boltini een gewone voorstelling, voor welke voor stelling leden van de vereniging „Koninginnedag" reductiekaarten kun nen afhalen bij boekhandel Burgers aan de Breestraat 86. 20.30 u.: Fakkeloptocht door de drumband Meerestein, de Zwervers en de Speeltuincentrale. De kermisattracties op het Kuenenplein zijn de ge hele dag geopend. HEEMSKERK 9.00 tot 11.00 u. Filmvoorstellingen in diverse scholen voor leerlingen van kleuterscholen en uit de eerste en tweede klassen. 9.30 u.: Vier puzzeltochten voor leerlingen van de derde tot en met zesde klassen van de Heemskerkse lagere scholen. Bij slecht weer van 9.30 tot 15.45 uur filmvoorstellingen in het Marquette Theater. 19.00 tot 24.00 u.: Spaanse avond in de Dr. Prinsenhal, in een entourage van Spaanse straatjes en stranden. Taverne met bediening door Spanjaarden in nationale kostuums, dansen door het danspaar Ottavio en vertoningen van Spaanse films. Voorts gelegenheid tot' dansen. Ook worden ver schillende kramen ingericht met gevogelte, Spaanse groente en fruit, mandwerk, poppen, bloemen en postzegels. ADVERTENTIE ROYAL (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het tulpenseizoen is dit jaar vroeg afgelopen want men komt nu al met de laatste tulpen aan de markt. Er zullen volgende week nog wel tulpen worden aangevoerd maar dan is het ook gebeurd. De handel had deze week een rustig verloop. Goede kwaliteiten konden vlot worden verkocht al werden er geen hoge prijzen betaald. Voor een bos lange tulpen van prima kwaliteit werd rond een gulden per bos genoteerd. De prijs van gesneden tulpen met een blaadje in de soorten Motherday en Golden Harvest lag rond vijftig cent per bos. Ook de laatste narcissen komen al aan de veiling. Voor soorten als Cheer- fulnes en The Star werd goed twintig cent per bos betaald. Minder goed gaat 17 (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De federatie „Be jaardenzorg" in Velsen heeft de bejaar de inwoners van Velsen-Noord vrijdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Dijck- manstraat een plezierige toneelavond kunnen bezorgen, hetgeen mogelijk werd door de gewaardeerde medewerking van de toneelcub „Fryske Trou" uit IJmui den. In de Nederlandse taal werd opge voerd Abe Brouwers klucht in drie be drijven „Operatie Japinga". De belangstelling voor deze voorstelling is bijzonder groot geweest, zodat talrijke bezoekers zich al vroeg voor de deur had den opgesteld, om zich toch maar vooral van een goede plaats te verzekeren. Het geen in vele gevallen verstandig is ge weest, omdat de zaal al spoedig geheel was bezet. In zijn openingswoord werd door de secretaris van de federatie, de heer S. S. Heins onder meer opgemerkt dat nie mand behoeft te beweren dat er geen lief hebbers van het toneel meer zijn. Ook meende hij dat men met het optredende gezelschap, een goede keuze heeft gedaan, welke veronderstelling later door het gro te succes volkomen gerechtvaardigd bleek. De vele toeschouwers hebben zich dan ook kostelijk geamuseerd met de perikelen rond twee verstokte vrijgezel len en zij waren allerminst karig met hun applaus. Aan het slot werd het en semble door afdelingsvoorzitter H. An drea hartelijk bedankt voor deze amu sante ontspanningsavond, waarbij alle be trokkenen door hem een bloemstukje werd overhandigd. HAARLEM In zijn nieuwe kleurrijke viermastentent met plaats voor 7000 toe schouwers gaf Circus Toni Boltini vrij dag in Haarlem zijn eerste van de reeks voorstellingen die het op zijn toernee door Nederland in Noord-Holland geeft. Voor de ware circusliefhebbers biedt het programma weer veel genietbaars. Zo'n circusvoorstelling in levende lijve is toch eigenlijk oneindig rijker aan sfeer dan een circus op de beeldbuis ooit kan opbrengen. Bij het kijken naar alles wat zich in de piste afspeelt zijn nu eenmaal de karakteristieke circusgeuren het on misbare aroma voor de fijnproevers. Hoe men ook over het circus mag den ken, men moet bewondering hebben voor ie energie en het élan waarmee de Bol- tini's ieder jaar opnieuw hun liefde voor het circus gestalte weten te geven en uit te dragen. Toni Boltini's produktie 1968 geeft daarvan weer ruimschoots blijk. Naast bekende nummers biedt het programma enkele nieuwe onderdelen die er mogen zijn. Voor een brokje oos terse sfeer zorgen de gedresseerde ka melen van Bobby Althoff compleet met exotische berijders. Niet weg te denken uit het circus zijn de vliegende trapeze werkers. De 4 Adrienne met een „vlie ger", die zich na een dubbele salto mor- tale laat vangen, zetten die klassieke traditie voort. Dompteur Wim Vos is de rustige zekerheid zelve temidden van zijn zeven Berberleeuwen, zelfs als hij een van de likkebaardende roofdieren een stuk vlees van zijn keel laat snoepen. Acrobatiek van klasse brengen voorts de 7 Faggioni's. de 7 Vassalo's en de turbulente Charifen Troupe uit Noord- Afrika. Ook ontbreekt de klassieke hoge school niet, gepresenteerd door Antoi nette Boltini op de prachtige schimmel Tafta. En natuurlijk zijn er de clowns om voor het nodige lachwerk te zorgen. Al met al een programma van goed ge halte waaraan jong en oud veel genoe gen kan beleven. Vandaag verblijft Circus Toni Boltini voor een dag in Zandvoort om er een middag- en een .avondvoorstelling te geven. G. v. B. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een groot aantal dames heeft vrijdag gehoor geven aan de invi tatie om in Wijk aan Zee bijeen te ko men voor de provinciale dag voor de vrouwen in de V.V.D. Deze invitatie is uitgegaan van de ver tegenwoordigsters van de Kamercentra les Amsterdam, Den Helder en Haarlem. Een programma vol afwisseling is de da mes geboden. Plaats van samenkomst was „Het Hoge Duin" in Wijk aan Zee, al waar de dames hebben geluisterd naar mejuffrouw mr. A. Kappeyne van de Coppello in Leiden, secretaresse van de Tweede-Kamerfractie der V.VD., die een causerie heeft gehouden over „de politie ke toestand". Zij onderwierp onderschei dene politieke partijen aan een beschou wing, daarbij aan het einde zich bepa lend tot de V.V.D.waarvan zij het voort bestaan afhankelijk stelde van het hoger stellen van de beginselen door de partij. De spreekster betoogde onder meer, dat men niet moet vastklampen aan een be paalde groep. De liberale beginselen van de V.V.D. zijn zeer flexibel. Als gevolg daarvan moet de visie op de maatschap pij en de toekomst naar haar oordeel steeds opnieuw worden bezien. Dis cussies en besprekingen zijn daarvoor noodzakelijk, betoogde zij tot slot. Een koffiemaaltijd met in aansluiting daarop een bezoek aan Hoogovens, waar enkele fabrieken werden bezichtigd en de dames een kleurenfilm over dit bedrijf zagen, sloten deze provinciale landdag af. het met de irissen. Er komen grote par tijen Wedgewood aan de veiling die van 15 tot 55 cent per bos opleverden. Soor ten als Dominator, Golden Harvest en Covent Garden lagen even boven de gul den, terwijl de Professor Blauw het tot 1,50 bracht. Gladiolen zijn nog schaars. De prijs is goed. Ook voor de ruime aanvoer van le lies bestaat veel animo. Voor de verschil lende soorten werd van 30 tot 120 cent per tak betaald. Anjers bleven goed op prijs. Voor de eerste soort werd 15 tot 30 cent per stuk genoteerd. De prijs van de rozen lag deze week iets hoger. De kleine roosjes va rieerden van 10 tot 18 cent per stuk. Voor de grote rozen ontving men 12 tot 45 cent per stuk. Fresia's komen met duizenden bosjes aan de veiling. De prijzen lagen tussen 25 en 125 cent per bosje. Er komen ook al weer zomerbloemen. Voor primeurs als Duizendschonen en Margrieten be stond veel belangstelling. Potplanten worden vooral op woensdag aangevoerd. Voor de betere kwaliteiten werden goede prijzen gemaakt. De perk- planten staan nog altijd in de volle be langstelling De aanvoer wordt iets groter. Ook deze week werd voor de violen nog van drie tot zeven gulden per kist afge drukt. Op koninginnedag begint de bloemen veiling in Beverwijk 's morgens om 10 uur. (Van een medewerker) IJMOND De KNVB-amateurcompe- ttiie wordt wat betreft de I.Imond-clubs zondag afgesloten met een klein pro gramma. Alleen in de derde klasse A en vierde klasse C moet nog een beslissing vallen en dat kan zondag het geval z(jn. ADO '20 kan zich in 3A veilig stellen, ter wijl W(jk aan Zee een beslissingswedstrijd moet spelen tegen GVO (op het terrein van Vitesse in Castricum). In de derde klasse A zijn drie wedstrij den vastgesteld. Twee daarvan zijn bijzon-, der belangrijk. ADO'20 speelt een pitwed- strijd tegen De Foresters en heeft slechts een punt nodig om zich veilig te noemen. De andere degradatiekandidaat VIOS gaat op bezoek bij de Kennemers en heeft slechts baat bij een zege. In de vierde klasse C spelen Wijk aan Zee en GVO een beslissingswedstrijd met als inzet het behoud van het vierdeklas serschap. Tijdens het seizoen won GVO een keer met 5-1, terwijl de andere ont moeting in een 1-1 gelijkspel eindigde. Kinheim besluit het seizoen in deze af deling met een thuiswedstrijd tegen DSS. Een overzicht van de bijeenkomst der VVD-dames in „Het Hoge Duin" te Wijk aan Zee gedurende de och tenduren

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6