AARDEN LONKT NAAR AR Enkele incidenten bij tegendemonstra tie P. v.d. A.-jongerengroepen voor geboortenbeperking Agenda voor Haarlem en de IJmond en Verjaardagen Fa. B. ENGELENBERG Enthousiast eerste congres van Radicalen Referendum voor intern gebruik Kampioen ploegen ging buiten zijn boekje Drie arrestaties Willem de Zwijger herdacht Ridder van Rappard: „Rotjongens!" C.H.J.O. wil ander kiesstelsel Critiek op PvdA: „Nog steeds geen vernieuwing „Polen dachten misschien aan mensensmokkel" Prinses Margriet weer thuis Onstabiel weer *1 II i? fl MAANDAG 29 APRIL 1968 2 Karakter Contact met Ian Smith Brand in krantenauto QFFfCiëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN ,SPANLUCKEN" SCHUURROLLEN Kapitein van „Spes": Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 1 DRONTEN. De radicalen hopen en verwachten dat behalve de P.v.d.A., D'66 en de P.S.P. ook de anti-revolutionairen tullen kiezen voor de progressieve con centratie, die zij zullen vormen. De frac tieleider der radicalen in de Tweede Ka mer, drs. J. Aarden, prees zaterdag op het eerste partijcongres, dat de radicalen in Oostelijk Flevoland hielden, de Anti revolutionairen voor hun optreden in de kamer. Hij zei dat zij een leidende rol in de ontwikkeling hebben genomen, die de zwakte van de K.V.P. extra markeert. Drs. Aarden lonkte duidelijk naar de A.R. toen hij hen karakteriseerde als „de beste Kamerfractie" en de Gideons bende" in de politiek. Hij zette een soort gelijke flirtation op touw met de pacifis ten, die hij onder ogen hield dat zij een onbelangrijke rol blijven spelen, tenzij de P.S.P. deelneemt aan een progressieve concentratie, die een greep doet naar de meerderheid. Ook in de P.v.d.A. en D'66 sprak drs. Aarden zijn vertrouwen uit. Het optreden van Nieuw-Links in de P.v.d.A. vond hij gezond, omdat de groep uitgaande van het socialistische erfgoed, ADVERTENTIE ZAANSE KLOKKEN In noten-, eiken- of teakuit- voering. Massief koperen ver siering. 8-Daags belslagwerk. Diverse formaten. Prijzen vanaf f189.- KT HUB VMM GR. HOUTSTR. 49 - TEL 20049 HAARLEM Pornografie. Bij een 50-jarige hoofdste delijke boekhandelaar hebben recher cheurs van de zedenpolitie vrijdag avond tweeduizend pornografische tijd schriften in beslag genomen. De partij werd aangetroffen in zijn auto, waar mee hij juist uit Denemarken was te ruggekeerd. Huishoudbeurs. De 23ste internationale huishoudbeurs in de Amsterdamse RAI heeft 146.442 betalende bezoekers ge had, aanzienlijk minder dan vorig jaar (toen 196.000). Volgens de organisato ren zijn de deelnemers toch buitenge woon tevreden. Getuige. Prinses Irene is zaterdag getui ge geweest bij het huwelijk van haar 29-jarige boezemvriendin Petra Alexan dra Brussaard met de 31-jarige Rotter damse bankier Herman Götzen. De plechtigheid vond plaats in de eerste klas trouwkamer van het Rotterdamse stadhuis. Alleen de naaste familieleden en intiemste vrienden waren uitgeno digd. Bij de bevestiging in de hervorm de kerk was ook de koningin aanwezig. Overval in Etten. In Breda zijn zondag drie mannen van 19, 21 en 23 jaar aan gehouden, die ervan verdacht worden donderdagavond in Etten een 77-jarige alleenwonende vrouw te hebben be roofd. Twee der verdachten hebben een volledige bekentenis afgelegd. Rupsbaan. Drie mensen zijn zondag op de kermis op de Nieuwmarkt in Am sterdam gewond toen een wagentje van de rupsbaan, waar zij met nog twee anderen zaten, losraakte en uit de rails vloog. De rupsbaan bleek verschillende mankementen te vertonen en werd door Bouw- en Woningtoezicht voorlopig afgekeurd. Homoseksualiteit. Er zal een grammo- plaat op de markt worden gebracht over het onderwerp homoseksualiteit, met medewerking van het hoofdbestuur van de Nederlandse vereniging van homofielen, COC. De plaat zal een do cumentatie zijn van de situatie en van de emancipatie van de homofielen in ons land. De vereniging, die zaterdag en zondag haar halfjaarlijkse congres hield in Amsterdam, gaat voort met het streven koninklijke goedkeuring te verkrijgen. Deze werd haar in 1963 onthouden. de vraagstukken van vandaag en morgen onder ogen ziet, zoals hij zei. Drs. Aarden zei, dat het hem vooral is te doen om de vorming van een progres sieve meerderheid. „Ik zou geen splinter zijn geworden, als het niet om de meer derheid begonnen was, „riep hij onder I veel bijval uit. Hij vroeg de leden van de j nieuwe partij ook o p plaatselijk en regio naai niveau contact en samenwerking met andere partijen te zoeken. „De con centratie moet van onderop groeien", al dus de radicale fractieleider. Over het kabinet-De Jong zei drs. Aarden, dat deze regering in de hergroepering der politie ke verhoudingen geen blok aan het been mag worden. Als het zover is, zal het kabinet nieuwe verkiezingen moeten uit schrijven en verdwijnen. Drs. Bogaers, de voorzitter van de nieu we partij, legde zaterdag officieel het druk bezochte en enthousiast reagerende congres het oprichtingsbesluit voor. Hij kreeg ovatie op ovatie en ook drs. Aarden werd luide toegejjuicht. Zaterdagmiddag werd besloten tot een gedegen en de mocratisch opgezette voorbereiding van het politieke program. Men kwam de nieuwe organisatiestructuur van de nieu we partij overeen. Op voorstel van de af deling Rijnmond werd daarbij voor de interne opiniepeiling het referendum in gevoerd, en op voorstel van de Limburg se congresgangers werd besloten geen jongerengroepen in het leven te roepen. Het karakter van de nieuwe partij kwam nog even in discussie toen van uit de zaal het voorstel werd gedaan de partij aan te duiden als de partij der „christen-radicalen". Het congres vond echter in overgrote meerderheid dat de term „christelijk" sterk door misbruik is gedevalueerd, en dat men niet de schijn moet wekken dat ook maar op enigerlei wijze aan deze aanduiding zou kunnen worden voldaan. Bovendien wil men ver mijden dat het christendom wordt mis bruikt om mensen uit elkaar te houden die het politiek eens zijn. Ook wilde men voorkomen dat een politieke strijd met de oude partijen gaat ontstaan, over „twee soorten" christendom. Besloten werd het volgende congres in Limburg te houden. DEN HAAG Een Nederlander, M. Schoonen uit Zeelst (N.-B.), is in Rhodesië wereldkampioen ploegen geworden. Pre mier Ian Smith overhandigde hem ten overstaan van meer dan tienduizend toe schouwers een gouden ploeg. Dat kan bij zijn terugkeer in Nederland op 6 mei nog heel wat onaangenaamheden opleveren met de drie Nederlandse plattelandsjon gerenorganisaties, die hem uitzonden. De secretaris van de Katholieke Platte landsjongeren Nederland, drs. G. H. van 't Klooster, vertelde ons, dat de drie orga nisaties moeite hebben gehad met het aan vaarden van Rhodesië als wedstrijdterrein. Zij hebben toch tot uitzending besloten, omdat de wereldorganisatie er zich garant voor had gesteld, dat contacten met de Rhodesische autoriteiten zouden worden vermeden. Aan de Nederlandse deelnemers hebben zij die contacten en het aanvaarden van prijzen uit handen van deze autoritei ten verboden. Vele deelnemers hadden de bezwaren van hun regeringen tegen het meedoen aan deze wedstrijden in Rhodesië genegeerd. Zij moesten ploegen lenen, omdat hun eigen werktuigen wegens de sancties niet naar Rhodesië mochten. BREDA. Drie inwoners uit Breda, 27, 22 en 22 jaar oud, zijn wegens het werpen van een zelfgemaakte brandbom in een krantenauto van het dagblad „De Telegraaf" gearresteerd. De drie verdachten hebben aan de po litie meegedeeld dat zij de brandbom dinsdag in de auto hebben gegooid uit sympathie voor Rudi Dutschke en de pro testen in Berlijn tegen het Springer-con cern. DELFT. Enige honderden belangstel lenden hebben zaterdag deelgenomen aan de herdenking van de 435ste geboorte dag van Willem de Zwijger in de Nieuwe Kerk in Delft. De herdenking was aan leiding voor een tegendemonstratie van leden van de „Kritische universiteit" en van de socialistische studentenvereniging „Politeia". Tijdens de tocht van de stoet van de Stadsdoelen, waar de, deelnemers waren bijeengekomen, naar de Nieuwe Kerk werden kreten als „Dood aan de fascisten" gehoord. De demonstrerende jongeren droegen borden waarop stond: „De grafschenner is weer actief". Onder de tekst was een foto aangebracht van L. R. Kruis, leider van de „Northern League", die in de stoet meeliep. De demonstranten droegen een krans mee, waarop stond: „Namens het oprech- Ter gelegenheid van de 59ste ver jaardag van de koningin en de 29ste verjaardag van mr. Pieter van Vollenhoven, morgen, maakte Max Koot deze foto's. DRIEBERGEN De C.H.U.-jongeren organisatie heeft in haar conferentie in Driebergen een resolutie aangenomen, waarin zjj zegt dat voor een vernieuwing van het politieke stelsel in Nederland niet alleen een nauwe samenwerking van jon geren van verwante partijen noodzakelijk is, maar ook een wijziging van het kies stelsel. De C.H.J O. is voor indeling van het land in een tiental districten, waarbinnen het stelsel van evenredige vertegenwoordiging gehandhaafd blijft met lijst verbindingen binnen de districten maar niet daarbuiten. Voorts wenst de C.H.J.O. dat de voor dracht aan de koningin van een kabinets formateur in de eerstvolgende openbare vergadering van de Tweede Kamer na de verkiezingen wordt opgesteld. Ook wenst zij een zo groot mogelijke openheid ten aanzien van de werkzaamheden van de kabinetsformateur. Tenslotte is de C.H.J O. voor verlaging van de kiesgerechtigde leef tijd tot 18 jaar, gepaard gaande aan een intensivering van de staatsburgerlijke vorming. Zij is voor afschaffing van de opkomstplicht. UTRECHT De Federatie van Jonge rengroepen van de P.v.d.A. heeft tijdens haar derde congres een resolutie inzake de bevolkingspolitiek aanvaard. Zij spreekt zich daarin uit voor stabilisatie in het be volkingsaantal en de controle daarvan. Zij meent dat de overheid propaganda moet maken voor de wenselijkheid van een kin dertal van 2 tot 3; dat de beperkingen voor de verkrijgbaarheid van antieonceptionele middelen moeten worden opgeheven en dat abortus tot in de derde maand toegestaan moet worden volgens de normen, die ook in Engeland gelden. De federatie is tegen een kinderbijslagregeling, die verder reikt dan het derde kind. Zjj vindt dat de pu blieke opinie beïnvloed moet worden in zake de aanvaardbaarheid van het gebruik van antieonceptionele middelen. Tijdens het congres bleek dat de meer derheid van de jongerengroepen zich keert tegen het denkbeeld dat de F.J.G. zich van de P.v.d.A. zou moeten loskoppelen. De voorzitter van de Federatie, de heer A. van der Hek, verklaarde dat het moment van de daadwerkelijke vernieuwing in de Nederlandse politiek nog steeds niet is aangebroken. Oude partijen moeten ver vangen worden door nieuwe organisaties die ernst maken met de gewijzigde poli tieke structuur van het Nederlandse volk. Hij zei dat de „onvrede" van de Federatie van Jongerengroepen ten aanzien van de Partij van Je Arbeid is vergroot, ondanks de wijzigingen die zich in de partij hebben voorgedaan. „Van de vernieuwing is nog niets te rechtgekomen. Wij zijn erg bezorgd over de crisis die zich in het politieke leven ADVERTENTIE polstraat J9 - Haarlem - Tel. 152Ï2 manifesteert door geweldige stembusver- liezen en waarbij het crisisgevoel steeds verder afzakt naarmate de verkiezingen voorbij zijn", zei hij. De federatie keert zich tegen het verschijnsel dat „oude par tijen toch improviserend hun bestaan trachten te rekken". (Van onze correspondent) KATWIJK Kapitein K. van der Plas van de kustvaarder „Spes" is zondagmid dag laat in Katwijk aan Zee teruggekeerd met zijn echtgenote, die haar man met haar auto had opgehaald in Kiel, waar heen de Poolse kustvaarder „Ner" hem had gebracht. „Het zijn me daar in die gevangenis van Stettin wel dagen geweest! Met een man of veertien deelden we één grote cel. Het contact met de mede-gevangenen was door de taal erg moeilijk, maar we be grepen elkaar gauw. Het eten was niet best: Donker brood, glazige aardappelen en een erg waterig soepje". De beschuldiging dat de bemanning dronken was, noemde kapitein Van der Plas belachelijk. „Er vas niemand dron ken. Dat er een stempel op het vertrek- formulier mankeerde, is m ij n schuld niet. Het papier was door een Poolse of ficier ondertekend en ik heb het zo in m'n zak gestoken. Ik geloof dat er wat anders achter zit. Misschien was ik wel te bevriend met de Polen en hebben ze gedacht dat ik meegeholpen heb hun land genoten te laten ontvluchten. Daar is ech ter niets van waar. Nadat mijn bemanning een bloedproef had ondergaan werd de aanklacht tegen hen ingetrokken. Maar voor mij bleef de ze van kracht. Ik moest mijn handteke ning zetten onder een papier dat betrek king zou hebben op de bloedproef. Later bleek echter dat er op het formulier stond dat ik verklaarde een halve liter wodka te hebben gedronken. Dat is pertinent on juist". Kapitein Van der Plas weet nog niet of hij voor een eventueel proces naar Stettin zal terugkeren. Daar wil hij eerst met re der W. in 't Veld over praten. „Als ik niet ga, zijn we die borgsom kwijt, ook al word ik vrijgesproken". Hi Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Pygmalion", blijspel van G. B. Shaw. Regie: Karl Gutt- mann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.45 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Frans Hals, vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Dinsdag. 20.15 u.: De Haarlemse Filmliga met „The Illiac pas sion" van Markopoulos. Litio, 14, 19 en 21.15 u.: „Bonnie en Clyde", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Doctor Dolittle", alle leeftijden. Minerva, 20.15 u.: „Katten" 18 j. Dins dag en woensdag, 14.30 u.: „De circus heid", a.l. Woensdag, 20.15 u.: „Pantser kruiser Potemkin", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Django schiet het eerst", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zwendel in de striptease-club", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Belle de jour", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u.« Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10 tot 17 u. Zon- en feestdagen 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie Zijlstraat: Expositie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks 12 tot 17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 20 tot 21.30 u. Zondags 14.30 tot 17 u. Tot 3 mei. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Dagelijks 20 tot 22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 8 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Concertgebouw, dinsdag, 20 u.: Soiree Dansante. MAANDAG 29 APRIL City, 20 u.: „De naakte wereld". City, 20 u.: „Gevangene van haar harts tocht". DINSDAG 30 APRIL City, 20 u.: Filmprogramma voor de Oranjevereniging IJmuiden-West. WOENSDAG 1 MEI Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16 30 uur. MAANDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Va kantieperikelen met funeste gevolgen". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 u.: „De dief van Parijs". Café „Sport", Alkmaarseweg, 20 uur: Ledenvergadering Volièrevereniging „Vo gelvreugd". DINSDAG 30 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Va- kantieperikalen met funeste gevolgen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dief van Parijs" Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Ger Polak; geopend van 9.00-12.30 uur en 13.30-18.00 uur. Handenarbeidscentrum, Schulpweg, 20 u.Modelbouwclub. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 20 u.: Klaverjasclub „Schoppen Ne gen". WOENSDAG 1 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Va kantieperikelen met funeste gevolgen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een dief van Parijs". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Ger Polak; geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 u. MAANDAG 29 APRIL Marquette Theater 20 u.: „Angélique de weg naar Versailles". DINSDAG 30 APRIL Marquette Theater, 20 u.: „Angélique, de weg naar Versailles". WOENSDAG 1 MEI Marquette Theater 20 u.: „Angélique de weg naar Versailles". Verdronken. De achtjarige Hendrik Stal knecht uit Lunteren is zaterdag in een vijver in Delft verdronken. Met zijn negenjarig broertje en een twaalfjarig vriendje, bij wie zij logeerden, speelde hij op een vlot dat kantelde. te deel van de bevolking. Wij eren onze vrijheidsstrijders Che Guevara, King, Willem de Zwijger". Zij wilden de kerk binnengaan om de krans bij het graf van Willem van Oranje neer te leggen, maar werden tegengehouden door politiemen sen. Zij mochten wel de kerk binnen om de plechtigheid bij te wonen, maar moes ten de krans buitenlaten. Zij deelden aan de deelnemers pamfletten uit, waarop de antecedenten van een aantal comité leden stonden vermeld en citaten uit „Eu- ropapost". In de Stadsdoelen was mr. L. R. J. rid der van Rappard, burgemeester van Gorinchem, één der sprekers. Over de pamflettenverspreiders zei hij: „Degenen die in de anonimiteit menen onze na men te kunnen bezwadderen, lusten wij rauw, tot onze laatste snik. Rotjongens, kom maar op. Wij hebben geen enke le extreme bedoeling, wij willen alleen maar onze glorievolle geschiedenis her denken. Wie iets op mijn verleden heeft aan te merken, sleep ik tot voor de laat ste rechtbank. Twee gevangenissen en twee concentratiekampen staan daar borg voor". Er namen veel Vlamingen aan de her denking deel, met name veel leden van de organisatie „Were Di.,, Vaandels wer den meegevoerd van „De Vlaamse Leeuw" en van de afdelingen van „Were Di" uit Brussel, Mechelen en Antwerpen. DEN HAAG Prinses Margriet is zon dagmorgen samen met haar zoon per ambulance teruggereden naar paleis Het Loo. De gezondheidstoestand van moeder en kind is uitstekend. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite aan u en aan onze bezorgers Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver- atand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Het KNMI deelt mee: Een front dat zondag van zuid naar noord over ons land trok bracht eindelijk de door land- en tuinbouw lang begeerde regen. Achter dit front is ons land nu in meer onstabiele en vochtiger lucht ge komen, waarin naast opklaringen ook re gen- en onweersbuien voorkomen. Een groot lagedrukgebied verplaatst zich naar ons land, zodat het onstandvastige weer aanhoudt. De onstabiele lucht is ook in het Middellandse-Zeegebied doorgedron gen, maar in de Balkan en in Zuid-Rus land komen nog zomerse temperaturen voor. Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Maliorca Lissabon WERKRAPPORTEN «M w «J •n minimum, •en buitenland max. temp hall bew O 12 9 13 zw bew zo 14 6 1 zw. bew ozo 15 10 0.1 mist ozo 16 5 3 zw bew O 14 7 4 half bew. O 13 7 6 zw. bew. zzo 16 8 0.1 regen O 16 6 0.4 half bew O 4 -2 0 onbew. ono 15 0 0 half bew. no 16 9 0 n onbew. O 15 6 0 motregen w.st. 9 5 0.1 regen zzo 16 7 3 half bew. ozo 15 8 4 regen z 18 9 0.1 regen zzo 15 7 2 zw. bew. z 19 7 5 regenbui wzw 19 7 9 regen O 20 6 28 onweer n 17 12 12 onbew. O 19 10 0 zw. bew. no 18 7 9 zw bew. vera. 14 7 8 regenbui zw 17 9 4 regen zzw 19 7 4 onweer w 17 10 15 zw. bew. zo 18 7 0.1 regenbui w 15 5 4 regen no 25 13 0 licht bew. zo 20 12 S h.' bew w.st 20 12 0 zw bew. w 22 16 0 regenbui nw 18 12 0 DINSDAG 30 APRIL Zon op 5.12 uur; Maan op 5.59 uur; onder 20.03 uur. onder 23.48 uur. WOENSDAG 1 MEI Zon op 5.10 uur; onder 20.05 uur. Maan op 6.31 uur; onder uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 19 mei Nieuwe maan 27 mei 5 mei 18.54 uur. 12 mei 14.05 uur. 6.44 uur. 8.30 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 29 APRIL Hoog water 4.43 uur en 17.01 uur. Laag water 0.34 uur en 12.53 uur. DINSDAG 30 APRIL Hoog water 5.12 uur en 17.32 uur. Laag water 1.04 uur en 13.24 uur. WOENSDAG 1 MEI Hoog water 5.43 uur en 18.04 uur. Laag water 1.34 uur en 13.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2