Nieuwe volkstuintjes aan het Gr oenelaantje in Santpoort Kinderkoor „De Jonge Stem met verouderde operette VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Afscheid in Patronaatsgebouw van mejuffrouw Thijssen "Nu heb ik ontdekt waar je moet kopen als je graag iets eksklusiefs draagt..." F*" Druk weekeinde voor de politie Vele Velsenaren kregen onderscheiding Tweede Pierenrit „De Rijmonders" Europa-cup basketbal voor Daoegawa (R) 4 i iPi MAANDAG 2 9 APRIL 1968 M- Jr aPajilp/y I elsen-IJ muiden Velsen-Noord Zij heeft het net ontdekt. U wist het wellicht al. Als u niet uw vriendin (of iemand anders) in uw pakje of japon wilt tegenkomen, dan moet u bij Stoutenbeek kopen. Kiezen uit die grote, grote internationale kollektie, wéten dat er altijd van elke kreatie maar enkele stuks zijn! Kom echter niet alleen da&rom naar Stoutenbeek. Ook omdat u er zo prettig en persoonlijk bediend wordt, omdat u er zonder enige verplichting kunt passen, zoveel u wilt. Enomdat u van mooie dingen houdt. Kleding van niveau, waarmee U overal komplimentjes oogst. Daarom welkom bij Breestraat 65 - Beverwijk Houtplein 10-Haarlem Langestraat 79 - Alkmaar. i Mi i?Sɧi - rv a ~4 Ag v rf i Wethouder J. G. Kolkman knipte het lint door. Samen met voorzitter Visser van het Algemeen Volkstuindersverbond plantte wethouder Kolkman een boompje in het nieuwe volkstuin complex aan het Groenelaantje in Santpoort-Noord. (Van een verslaggever) SANTPOORT. Het agrarisch land in het noordelijk deel van Santpoort-Noord, omsloten door de Santpoortse Dreef, de Rijksweg en de spoorlijn naar Beverwijk, leek zaterdagmiddag een enorm bont ta pijt van bolbloemen. Een prachtiger ver siering rond een feestelijk gebeuren in haar familie heeft de Volkstuindersver- eniging IJ mond niet kunnen wensen. De bloemen, alsmede veel vlaggen, pasten goed bij de viering van de gezinsuitbrei ding aan het Groenelaantje, waar wethou der J. G. Kolkman omstreeks half vier een nieuw tuincomplex van de vereni ging opende onder een stralende zon. In het stampvolle verenigingsgebouw tje, bij een temperatuur die aan een broeikas deed denken, heeft voorzitter Korf getuigd van grote dankbaarheid je gens het gemeentebestuur van Velsen voor de ondervonden medewerking. De volkstuinders in Velsen prijzen zich ge lukkig zoveel begrip te mogen ondervin den voor hun liefhebberij bij de volks vertegenwoordigers in de gemeenteraad. De liefde voor natuurschoon manifesteert zich in vele delen van deze gemeente, die zich veel moeite en kosten getroost om door vakkundige aanleg en zorgvuldig onderhoud van groen het wonen aange namer te maken. Het houden van een volktuintje was vroeger voor velen een bittere noodzaak, maar dat is nu toch wel anders. Volks tuinders hebben thans hun tuintje voor (Van een medewerker) IJMUIDEN. In de zaal van het goed bezette Patronaatsgebouw in IJmuiden speelde zaterdagavond het kinderkoor ,De Jonge Stem" de operette „De Witte Wolf" Het initiatief tot de uitvoering van een dergelijke avondvullend stuk is op zichzelf moedig te noemen. Het is immers zonder meer een zware opgave om met ongeveer zeventig kinderen een werk van dergelijk omvang ter hand te nemen. Men kan zich ondertussen afvragen of een stuk als „De Witte Wolf" een zo grote inspanning rechtvaardigt. Zowel naar tekst als muziek is het een nogal zwak geval met bovendien een taalge bruik dat de hedendaagse jeugd nauwe lijks nog vermag aan te spreken. Dit MAANDAG 29 APRIL Herv. Jeugdgeb., Rembrandtlaan, IJmui- den-Oost, 20 uur: „De familie van mijn vrouw", toneel door de Hervormde Toneel groep, voor bejaarden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 21.45 uur. DINSDAG 30 APRIL Voor de viering van Koninginnedag zie uitvoerig programma in de krant van za terdag 27 april. WOENSDAG 1 MEI Herv. Jeugdgeb., Rembrandtlaan, IJmui- den-Oost, 20 u.: Openbare bijeenkomst P.v.d.A. en P.S.P. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 u.: filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord; 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 29 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13, 14-17 en 19-21 u. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker- gtraatweg 77, volw. en jeugd 14.30-17.30 u. DINSDAG 30 APRIL Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13 en Gemeentebibliotheek, fi liaal Wijkerstraatweg 77: gesloten. WOENSDAG 1 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13, 14-17 u. Gemeentebibliotheek, filiaal Wi.jker- Itraatweg 77 volw. en jeugd 14.30-17.30 u. laatste had bij de uitvoering door „De Jonge Stem" tot gevolg dat veel van de gesproken teksten krampachtig overkwa men: het was duidelijk dat de kinderen een taal moesten spreken die niet de kunne was. Daarbij komt nog dat „De Witte Wolf" te weinig dynamische gedeel ten bevat; de gezongen gedeelten zijn veelal te lang, de dialogen niet spits ge noeg. Al met al blijft over een waardering voor het vele werk dat „De Jonge Stem" ongetwijfeld moet hebben verzet om een dergelijk stuk op de planken te zetten. De keuze van een volgend werk, dat men dan als meer van deze tijd zou wensen, be hoeft niet moeilijk te zijn. In het heden daagse repertoire is werk voorhanden dat zowel voor de spelers als voor de toe hoorders dankbaarder is. „De Jonge Stem" bestond op 22 januari van dit jaar vijftien jaar. Een aantal leden dat langer dan tien jaar aan de vereniging is verbonden, ontving in de pauze uit handen van de voorzitter een oorkonde van de landelijke bond waar het koor bij is aangesloten. recreatie. Het is een heerlijke ontspan ning na een vijfdaagse werkweek ge worden. Wethouder Kolkman zei met veel ge noegen de uitnodiging om het nieuwe complex te openen, aanvaard te hebben omdat de nieuwe tuintjes zoveel vreugde aan zovelen geven. Het bewerken van een eigen stukje grond, het verdere pro ces tot en met het oogsten is iets dat boeit en daar kan men ook als niet- volkstuinder begrip voor opbrengen. In tussen is er in de loop der jaren niet alleen verandering gekomen in het mo tief om een volkstuintje te houden, maar ook in de hoeveelheid grond die daar voor beschikbaar is. Er wordt in de ge meente Velsen steeds meer grond voor woningbouw gevraagd. Volkstuintjes zijn voor de gemeente een dure liefhebberij. Bij alle vreugde over de zeventig nieu we volkstuinejs komt ook een beetje ver driet naar voren, want een aantal volks tuinders die elders in de gemeente al jaren hun hobby konden uitleven, moes ten hierheen verhuizen. Het lijkt echter helemaal geen slechte ruil te zijn, want op de nieuwe plaats, waar al een hon derdtal tuintjes stonden, is ruimte, rust en goede aarde; de voorzieningen zijn goed, er is een verenigingsgebouw, effi ciënt en comfortabel ingericht, parkeer gelegenheid is aanwezig en er komt een kinderspeelplaats. De wethouder wenste de nieuwelingen aan het Groenelaantje veel succes toe. Namens de dankbare vereniging ver zocht de voorzitter de heer Kolkman het erelidmaatschap te willen aanvaarden. Wethouder Kolkman vroeg of hij zich hierover mocht beraden. De voorzitter van het Algeeen verbond van volkstuinders, de heer Visser, sprak eveneens zijn grote waardering uit voor de medewerking van het gemeentebe stuur, zonder welke de uitbreiding aan het Groenelaantje niet mogelijk was ge weest. Hij dankte in het bijzonder wet houder Kolkman, die over de gemeente- financiën gaat en met wie hij vele onder handelingen heeft gevoerd, welke niet al tijd even gemakkelijk zijn geweest. Daarop begaven allen zich, voorafge gaan door de drumband Voorwaarts uit Velsen-Noord, naar het nieuwe tuincom plex, waar wethouder Kolkman het lint dat de toegang versperde, doorknipte om daarna samen met de heer Visser een boom te planten. Met de drumband werd vervolgens een wandeling langs de nieu we tuintjes gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het Sportfondsenbad is zondagmiddag een 11-jarige jongen plotseling tijdens het zwemmen onwel ge worden door kramp en gezonken. Hij kreeg veel water naar binnen en verloor het be wustzijn. Nadat eerst mond-op-mond be ademing was toegepast is de jongen onder het toedienen van zuurstof naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Op de Noorderwijkweg is de duo-passa gier van een bromfiets ten val gekomen, toen de bstuurder van de brommer tegen een auto reed, welke moest remmen. De passagier liep schaafwonden en een ge broken linkerbeen op. Ook hij is in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Zaterdagnacht hebben politiemannen in de Peperstraat een bewusteloze jongeman aangetroffen, die een bloedende hoofd wond had. Het bleek een Heemskerker te zijn, die volgens zijn verklaring door een passerende jongen onverwacht op het hoofd was geslagen. Hij is naar het Sint Jozefziekenhuis in Heemskerk overge bracht. De politie stelt een onderzoek in naar het gebeurde. (Van een onzer medewerkers) VELSEN. Talrijke ouders, leerlingen en oud-leerlingen trokken zondagmiddag naar het Patronaatsgebouw in Velsen met (Van een verslaggever) VELSEN. Loco-burgemeester H. de Boer heeft bij afwezigheid van burge meester mr. J. C. Bührmann, die met kort verlof is vanmorgen koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan een groot aantal Velsenaren. De plechtigheid had plaats in de Burgerzaal van het stadhuis aan Plein 1945, in aanwezigheid van alle wethouders en de echtgenote van burge meester Bührmann. De grote zaal was geheel gevuld. In de Burgerzaal van Velsens stad huis zijn vanmorgen koninklijke onderscheidingen uitgereikt. ADVERTENTIE het doel mejuffrouw A. Thijssen te feli citeren met het feit dat zij dezer dagen veertig jaar geleden haar loopbaan als on derwijzeres begon. Nadat om kwart voor tien in de och tend de feestelijkheden waren ingezet met een plechtige Hoogmis in de Paterskerk aan de Willemsbeekweg in IJmuiden, waar bij de koorzang verzorgd werd door de leerlingen van haar school onder leiding van de heer J. G. M. Kimman, volgde onmiddellijk daarop een ontbijt in het Pa tronaatsgebouw dat aangeboden werd door het schoolbestuur en waaraan het voltalli ge onderwijzend personeel deelnam. Precies om twaalf uur, aansluitend op het ontbijt, begon de receptie in het voor gedeelte van de grote zaal van het Pa tronaatsgebouw. Een flink aantal bezoe kers stond toen al op de jubilaresse te wachten om haar spontaan hulde te bren gen. Dat de „juf" bij haar leerlingen een graag geziene figuur is bleek op de receptie wel uit het grote aantal kinderen dat acte de presence gaf. Overigens was het opval lend dat zowel „jong" als „oud" op het feest vertegenwoordig waren. Tot na drie uur bleef een bijna onafgebroken rij van belangstellenden langs de tafel van de fees- telinge trekken, die handen te kort kwam bij deze grote opkomst. Vanuit Castricum kwam een deputatie zusters, die mejuffrouw Thijssen nog kende uit haar periode aan de voormalige St. Antoniusschool. Ondanks de grote drukte had de juf voor de kinderen steeds een woordje extra over. Namens het onderwijzend personeel bood de lieer heer J. G. M. Kimman, hoofd van de Franciscusschool, een fraai gou den collier aan, waarin een medaillon kan worden aangebracht. De feestelijkheden rond haar jubileum, hebben met de receptie van zondagmid dag echter nog geen einde genomen. Maandagochten hebben ruim driehonderd vijftig schoolkinderen hun favoriete „juf" een hartelijk welkom bereid in de grote zaal van het Patronaatsgebouw, waar zij zich verder manifesteerden met zang, to neel en dans, alles ter ere van mejuffrouw Thijssen. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De automobilevereniging „De Rijnmonders" zal op zaterdag 11 mei de tweede „IJmuider Pierenrit" houden met als één van de prijzen een vijfdaag se reis voor twee personen naar Parijs. De Pierenrit is een puzzletocht, die wordt verreden volgens het systeem van de routebeschrijving en het Nationaal Reglement voor Betrouwbaarheidsritten 1968. De start voor de klassen A, B en C vindt plaats om ongeveer 13.00 uur bij de Steenfabriek aan de Oude Strandweg in IJmuiden. Voor inschrijving kan men van af twaalf uur terecht in het Paviljoen van de heer Stolk op het Semafoorduin. Naast de reis naar Parijs die onder de deelnemers zal worden verloot, zullen er tevens prijzen aan de best geklasseerde en de beste damesequipe worden uitge reikt. PRAAG. Daoegawa, de tienvoudige basketbalkampioensploeg (dames) van de Sovjet-Unie uit Riga heeft voor de acht ste keer de Europese beker voor dames teams gewonnen. Daoegawa versloeg Slavia Praag in de tweede finale-wed strijd te Praag met 58-47 na een ruststand van 33-21. In Riga had Daoegawa de eerste wedstrijd al met 75-41 gewonnen. Daoegawa, de ploeg van de stedelijke vervoersbedrijven in Riga, veroverde de Europese beker, die voor het eerst in het seizoen 1958/1959 inzet werd van de strijd der landskampioenen alleen niet in 1959 en 1963, toen de Bulgaarse dames van Slavia Sofia de reeks successen van de ploeg uit Letland doorbraken. Ook in Praag was de Russsische re cord-international Skaidrite Smildzina de sterkste speelster van Daoegawa. De meest opvallende speelster was echter de pas zeventienjarige Semjenowa, die met kop en schouders boven alle anderen uit stak met haar lengte van 2 meter en 7 centimeter. XXX»OOOOfV)OOr>OOOOOOiyOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQl WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5