MAANDAG 29 APRIL 1968 7 Koningin Juliana heeft ter gelegenheid van haar verjaardag weer aan zeer vele Nederlanders een koninklijke onderscheiding verleend. Hun namen vul len ruim veertien pagina's van een buitengewone editie van de vandaag verschenen Nederlandse Staatscourant, waarvan wij hier een uittreksel geven. De gedecoreer den die in het verschijningsgebied van onze bladen wonen, zijn in een afzonderlijke lijst in dit blad vermeld. Buitenlandse Zaken Justitie Binnenlandse Zaken Onderwijs en Wetenschappen F inanciën Defensie GRASMACHINES en alle TUINGEREEDSCHAPPEN ASBESTBLOEMBAKKEN TUINMEUBELEN C Talrijke Nederlanders onderscheiden Benoemd is tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: dr. H. N. Boon, hoofd van de Permanente Vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Noord-Atlantische Raad te Brussel; Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. H. van Blan- kenstein, hoofd der Economische Afde ling van de Ambassade te Washington; mr. J. G. Kist, inspecteur van de Buiten landse Dienst van het ministerie van Bui tenlandse Zaken; mr. C. J. van Schelle, chef der Directie Buitenlandse Dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, bij bevordering: V. de Sola, consul- generaal der Nederlanden te San San Salvador; Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mgr. A. N. A. van den Bronk, bisschop van Parakou (Dahomey); mgr. J. Buis, bisschop en apostolisch Vicaris voor Sabah (voormalig Brits Noord- Borneo)W. S. J. Campagne, hoofd van de Economische afdeling van de ambas sade te Parijs; J. H. Delgorge, consul- generaal der Nederlanden te Bombay; A. C. H. Graafland, consul-generaal te Kobe; A. A. den Hartog, directeur van de Mer cantile Bank of Iran Holland" te Tehe ran; H. J. van Houten, bestuurder van de „Nederlandse Bank van Suid-Afrika Be perk" te Johannesburg; mr. G. C. M. I. P. de Jonge, consul-generaal te Zürich; L Miserus, directeur van Lindeteves-Ja- coberg (Malaya); W. Olyslager, directeur voor Midden-Afrika van de Curagaosche Handelmaatschappij te San Salvador; mgr. Ch. A. M. van den Ouwelant, bis schop te Surigao (Filippijnen); W. F. Pelt, hoofd van de economische afdeling van de ambassade te Bonn; P. J. Polak, hoofd van het bureau Oost-Europa van de directie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken; mr. F. van Raalte, consul-generaal te Berlijn; mr. W. Ch. E. A. de Vries, ambassaderaad te Tokio; A. de Wit, consul der Nederlanden te Syd ney; mr. P. C. Witte, ambassaderaad te New Delhi; Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: Karei Appel, kunstschilder te Parijs; T. van den Berg, consul te Curitiba (Bra zilië); K. Brouwer, agent van de „Holland Afrika Lijn" te Durban; F. J. J. Cremers, hoofdcommies bij het ministerie van Bui tenlandse Zaken; J. M. Echeverria, consul te Puerto la Cruz (Venezuela); dr. D. W. Fokkema, referndaris bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, voormalig zaak gelastigde der Nederlanden te Peking; W. Giskes, directeur van de Philips fabrie ken te Hasselt; A. P. van der Graaf, con sul te Luanda (Angola); J. E. Grasseteau consul te Toulouse (Frankrijk); J. M. Groenewegen, architect te Djakarta; G. M. van Grootel, hoofd van het weeshuis San Juan de Dios te León (Nicaragua); J. Hallie, adminstrateur van de „Metahara Karei Appel, ridder Oranje-Nassau Sugar Estate (HVA) Ethiopië"; mevrouw E. Ch. Heller-Weinberg, voormalig leid ster van de jeugdclub van de Nederlands Evangelisch Hervormde Kerk te Brussel; J. A. Johansson, vice-consul te Skellef- tea (Zweden); J. de Jong, directeur der Kanselarij bij de Nederlandse Vertegen woordiging bij de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikke ling te Parijs; Th. J. de Jong, ambtenaar aan de ambassade te Londen; J. H. Ker sten, consul der te Casablanca; F. F. A. Klein, kunstschilder te Parijs; mejuf frouw J. Knop, hoofd bureau literatuur- documentatie van het ministerie van Bui tenlandse Zaken; A. C. Koreman, verte genwoordiger in Canada; J. F. W. Krahé, hoteleigenaar te San Remo; C. P. Ladas, consul te Thessaloniki (Griekenland); mr. J. H. Marselis, referendaris bij de directie Raad van Europa van het ministerie van Buitelandse Zaken; ds. L. Moesker, voor malig predikant der gereformeerde kerk te Arapoti, Paranè, Brazilië; J. Murray Wilkie, consul te Dundee (Schotland); J. H. van Nierop, hoofdcommies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken; G. Nyland, vice-consul te Abo (Finland); mejuffrouw A. E. Ockers, hoofd van het bureau beveiligingszaken van het ministe rie van Buitenlandse Zaken; J. J. Peters, hoofd van de vestiging van de KLM in Turkije; A. H. Popper, referendaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken; M. Puigserver Mulet, consul te Palma de Mallorca; mejuffrouw J. J. van Roggen, attaché aan de Ambassade te Rome; pa ter L. Ph. C. van Ruij ven, rector van het St. Vincenz-ziekenhuis te Keulen; F. A. van Santen, hoofdcommies bij het mini sterie van Buitenlandse Zaken; A. G. Schwippert, ambtenaar aan de ambassade te Bonn; P. Spierenburg, vice-consul te Malaga; O. J. Vartiainen, vice-consul te Kuopio (Finland)J. L. Werner, voor zitter van het Nederlands Centrum voor Varenden te Antwerpen. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud, is toegekend aan: mevrouw M. Koekoek-van Veen, be stuurslid van de Nederlandse Vereniging tot Hulpbetoon te Antwerpen; mejuf- juffrouw C. B. Laken, secretaresse bij de zaakgelastigde te Peking; B. H. A. Moo- nen, kanselier bij de zaakgelastigde der Nederlanden te Peking. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: mr. W. A. baron van der Feltz. procureur-generaal te Leeuwarden; mr. L. Hollander, raads heer in de Hoge Raad; mgr. drs. P. J. van Odijk, vicaris-generaal van de bisschop van Roermond; prof. dr. A. D. R. Polman, oud-hoogleraar aan de Theologische Ho geschool te Kampen; mr. A. G. H. H. Roeffen, kantonrechter te Eindhoven; dr. G. de Ru, praeses van de generale synode van de Nederlandse hervormde kerk, pre dikant te Rotterdam; A. Schuster, opper rabbijn van de Nederlands-Israëlitische Hoofdsynagoge te Amsterdam; mr. W. L. de Walle, officier van justitie, Amelo; mr. J. J. Woltman voorzitter van de re- classeringsraad te Leeuwarden, raadsheer in het gerechtshof aldaar; mr. W. J. Be- nes, kantonrechter te Groningen, vice- voorzitter van het bestuur van het Alge meen Provinciaal-, Stads- en Academisch Ziekenhuis en voorzitter van de Stich ting Studentenhuisvesting van de Rijks universiteit. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: drs. J. Oudegeest, te 's-Gravenhage; A. van Veen te Rotterdam; mr. B. P. van der Veen, te 's-Gravenhage; drs. J. van Wijk, te Voorburg; P. W. Backx, deken te Breda; G. L. J. J. Bekker, commandant van het district 's-Hertogenbosch van het Korps Rijkspolitie; mr. J. J. A. H. M. van Besouw, advocaat en procureur te 's-Hertogenbosch; A. B. A. M. van den Brekel, administrateur bij het ministerie van Justitie; dr. J. W. N. Delteijk, pastoor te Werkhoven; mr. A. N. Duintjer, notaris te Leeuwarden; dr. E. C. van Essen, ge neesheer-directeur van het rijksasiel „Ko- gelenbergh" te 's-Gravenhage; K. J. Ho ving, notaris te Terneuzen; W. J. H. Kaal deken te Eindhoven; mr. A. Th. E. Kastein, advocaat en procureur te Am sterdam; J. Th. M. Kraakman, pastoor te Alkmaar; J. J. Kijne, secretaris van de afdeling vertalingen van het Neder- landsch Bijbelgenootschap te Bussum; drs. P. M. J. de Ruijter, provinciaal over ste van de Nederlandse provincie der Witte Paters te Boxtel; ds. E. G. van Teylingen. emeritus-predikant te Amster dam; ds. H. A. Visser, predikant van de Nederlandse hervormde kerk te Amster dam; dr. A. H. Witte, adjunct-directeur van het gerechtelijk natuurwetenschap pelijk laboratorium van het ministerie van Justitie te 's-Gravenhage; Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: ds. F. H. Bruins, emeritus-predikant van de Nederlandse hervormde kerk te Leeuwarden; J. H. Eijkeiboom, hoofd commies bij het ministerie van Justitie; J. de Geus, directeur van het huis van bewaring II te Amsterdam; mejuffrouw ds. S. Gooszen, emeritus-predikante van de Doopsgezinde Gemeente Delft; ds. Ph. J. Greeven, geestelijk verzorger bij de straf gestichten te Veenhuizen; D. van der Heijden, inspecteur der rijksrecherche te Arnhem; G. van der Hooning, voorzitter van de Stichting Kinderzorg te Meppel; mr. A. H. J. E. Janssen, directeur Am sterdam van de Katholieke Reclasserings- vereniging; Z. van de Klashorst, comman dant maatschappelijk werk van het Le ger des Heils te Dordrecht; ds. H. van der Linde, emeritus-predikant van de Neder landse hervormde kerk te Heerenveen; F. A. baron van Lynden, penningmeester van het fonds Christelijke Belangen in de Hervormde Gemeente te Utrecht; W. M. C. Motshagen, referendaris bij het mini sterie van Justitie; ds. E. I. F. Nawijn, emeritus-predikant van de gereformeerde kerk te Hattem; H. B. A. M. van Ogtrop, voorzitter van het R.-K. Kindertehuis te Blaricum; J. van der Oord, directeur van de gevangenis en het Huis van Be waring te Rotterdam; mejuffrouw mr. P. G. Prins, waarnemend-directeur van de Nationale Federatie voor Kinderbescher ming te 's-Gravenhage. Tot commandeur in de orde van Oran je-Nassau is benoemd: mr. J. S. Sin- ninghe Damsté, oud-hoofd van de Bin nenlandse Veiligheids Dienst van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken; Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd de Eerste-Ka- merleden: prof. dr. T. L. M. Thurlings en mr. J. de Wilde; en de Tweede-Kamer leden W. P. G. Assmann, mr. dr. C. Berk houwer, mr. F. H. J. M. Daams, dr. J. H. Lamberts, drs. D. F. van der Mei, dr. W. Bakker, lid raad van bestuur Hoogovens, ridder Nederlandse Leeuw. W. J. Schuijt, ir. H. Vredeling, prof. mr. J. T. M. de Vreeze, W. Wierda, H. J. Steenge, directeur van de Rijksgenees kundige Dienst van het ministerie van Binnenlandse Zaken, M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, mr. P. E. van Krevelen, lid van Gedepu teerde Staten van Friesland; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: N. F. Hartland, directeur van de gemeentelijke Sociale Dienst te Arnhem; mr. P. Zegwaard, griffier der Staten van Zuid-Holland; mr. dr. T. E. E. van Schaik te Maarssen; dr. D. van Duijne, directeur van het Bestuursstudie-Centrum van het ministerie van Binnenlandse Zaken; dr. W. Koops, plaatsvervangend griffie rvan de Tweede Kamer; J. Jongebreur, hoofd inspecteur bij de Algemene Rekenkamer; mr. A. J. J. M. van Hellenberg Hubar, burgemeester der gemeente Valkens- waörd; ir. J. P. J. Margry, directeur van de provinciale planologische dienst van Noord-Brabant; J. H. Vaessen, hoofdad ministrateur ter provinciale griffie van Limburg; A. Bennis, wethouder der ge meente Arnhem; mr. J. I. M. Meddens, secretaris der gemeente Nijmegen; jhr. mr. A. Feith, burgemeester der gemeente Voorburg; H. Roelfsema, burgemeester der gemeente Schiedam; J. W. H. Planje, commissaris van gemeentepolitie te 's-Gravenhage; J. C. Timmermans, direc teur financiën ter gemeentesecretarie te Rotterdam; dr. E. de Boer, directeur van het openbaar slachthuis te Rotterdam; mr. dr. J. Hazenberg, burgemeester der gemeente Veenendaal en voorzitter van de Beroepscommissie en van het Tucht college Wet Autovervoer Goederen; H. W. Offers, hoofdcommissaris van gemeen tepolitie te Utrecht; E. H. Wils, hoofd administrateur ter gemeentesecretarie, te Enschede; mr. F. W. van Ketwich Ver schuur, burgemeester der gemeente Ha ren; Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: mr. J. J. van Gelder, hoofdinspecteur van gemeentepolitie en secretaris Raad van Bestuur van de Nederlandse Politie Academie te Amsterdam; J. M. Vos, refe rendaris bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds; J. L. A. Stevens, burge meester der gemeente Eersel; H. J. M. Hanssen, hoofd „Welstandsdistrict Oost- Brabant" te 's-Hertogenbosch; J. A. Ver haren, lid van de raad der gemeente Dongen; mr. J. J. G. M. Walenkamp, hoofdadministrateur ter gemeentesecreta rie te Breda; P. H. Bongaarts, burgemees ter der gemeente Heel en Panheel; P. H. J. Spiertz, burgemeester der gemeente Nederweert; J. A. J. Gielens, secretaris der gemeente Helden; G. W. C. Lodder, referendaris bij de gemeentebedrijven te Heerlen; A H. P. van der Put, keurings veearts te Geleen; L. H. M. Vaessen, lid van de raad der gemeente Bocholtz; P. J. Weijs, oud-wethouder der gemeente Ber- gen(L.); J. N. M. Daalderop, burgemees ter der gemeente Herwen en Aerdt; J. J. A. Kruijff, burgemeester der gemeente Steenderen; mr. P. C. Loopuyt, burge meester der gemeente Laren (Gld.); H. A. F. Bergmans, administrateur ter pro vinciale griffie van Gelderland; G. de Groot, secretaris der gemeente Doetin- chem; J. C. Sanders, burgemeester der gemeente Buurmalsen; J. N. Keyser, hoofd van de gemeente-accountantsdienst te Nijmegen; mr. N. J. Rowaan, secretaris der gemeente Zutphen; D. J. Velsink te Nunspeet; F. J. Groot Enzerink, burge meester der gemeente Maasland; dr. M. P. A. Meissen, burgemeester der gemeen te Wateringn;e J. Blokland, ontvanger der gemeente Gouda; K. G. J. Copraij te 's-Gravenhage; J. P. de Jong, secretaris der gemeente Noordwijkerhout; J. Sille- vis, administrateur ter provinciale griffie van Zuid-Holland; ir. H. I. Spek, direc teur van het gemeentelijk gas- en elektri citeitsbedrijf te Voorburg; S. H. van der Want te Dordrecht; W. L. Correljé, bur gemeester der gemeente Callantsoog; W. J. Driessen, burgemeester der gemeenten Schermerhorn en Zuid- en Noord-Scher mer; F. Omta, burgmeester der gemeen te Wieringermeer; G. Moolenaar, secre taris der gemeente Huizen; P. M. Veen- stra, directeur van het slachthuis te Hoorn; J. C. W. Jobse, oud-burgemeester der gemeente Rilland-Bath; C. P. de Groot, lid van de raad der gemeente Utrecht en lid van provinciale staten van Utrecht; R. Alta, burgemeester der ge meente Hennaarderadeel; J. Okkinga, burgemeester der gemeente Terschelling; T. G. J. van Harten, referendaris ter ge meente-secretarie te Oldenzaal; A. Hesp, oud-wethouder der gemeente Almelo; G. J. Seinen, wethouder der gemeente Om men; H. J. J. Simonis, irecteur van de Krediet- en Spaarbank te Enschede; J. Zonderman. secretaris der gemeente De venter; F. S. Dorenbos, referendaris ter provinciale griffie van Groningen; P. de la Saussaye Briët, burgemeester der ge meente De Wijk; mr. B. Struben, burge meester der gemeente Eelde. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: mr. J. J. Hangelbroek, oud-secretaris van de „Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel"; prof. dr. E. Havinga, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. G. P. Baerends, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen; prof. dr. Chr. Romijn, hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Utrecht; prof. dr. W. C. van Unnik, hoogleraar aan de rijksuniversi teit te Utrecht; M. Schoorl, oud-curator van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam; prof. dr. G. A. Lindeboom, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; prof. dr. J. A. F. Wils, hoog leraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen; prof. dr. ir. C. W. Kosten, hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft; prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven; dr. J. A. A. Verlinden, oud raadadviseur bij het ministerie van On derwijs en Wetenschappen; prof. dr. K. P. Bernet Kempers, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. J. H. Landwehr, oud-voorzit ter van de Vereeniging voor Middelbaar Onderwijs, Handelsonderwijs en Voorbe reidend Hooger Onderwijs op gerefor meerde grondslag te Rotterdam; H. F. Meijer, bouwkundig hoofdinspecteur van het lager onderwijs te Amsterdam; G. K. Dreijer, inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Breukelen; R. L. J. Warnars, inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Waalwijk; M. Bruin- se, directeur van de rijkskweekschool voor onderwijzers(essen) te Utrecht; me juffrouw W. B. van Raaphorst, directrice van de r.-k. kweekschool voor meisjes te Amsterdam; mejuffrouw M. C. J. Roo- vers, voorzitster van het schoolbestuur „Instituut voor meisjes" te Oudenbosch; mejuffrouw drs. H. van der Vliet, coördi nerend inspectrice van het gymnasiaal en het middelbaar onderwijs te Leiden; dr. M. Goudeket, rector van het Spinozaly- ceum te Amsterdam; Tj. Hoogeveen, oud- Elisabeth Andersen (in een van haar rollen), ridder Oranje-Nassau rector van het Openbaar Lyceum te Win terswijk; mevrouw ir. K. C. Lambert- Anema, algemeen rectrix van de Stichting Werkplaats Kindergemeenschap te Bilt- hoven; J. La Heij, directeur van de Ho gere Zeevaartschool voor Scheepswerk- tuigkundigen te Amsterdam; A. Middel- hoek, directeur van de Academie voor Kunst en Industrie te Enschede; G. J. Slee, directeur van de Academie St. Joost te Breda; mevrouw dr. J. G. van Cittert- Eijmers, beheerder van het museum van de rijksuniversiteit te Utrecht; jkvr. mr. dr. J. E. van Lennep, oud-wetenschappe lijk hoofdmedewerkster aan de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam: dr. ir. W. Kok, hoofdingenieur conservator bij de afdeling technische natuurkunde van de Technische Hogeschool te Delft; prof. dr. J. F. Schouten, adviseur van het natuurkundig laboratorium van Philips en buitengewoon hoogleraar aan de tech nische hogeschool te Eindhoven; ir. A. Kranendonk, oud-hoofd van het bouw bureau van de technische hogeschool Twente; mr. Th. E. H. Arriens, hoofd administrateur bij het ministerie van On derwijs en Wetenschappen; E. van As, accountant bij het ministerie; drs. A. Vis ser, hoofdadministrateur bij het ministe rie; mr. P. D. Walbeehm, administrateur bij het ministerie. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: E. W. Bueninck, inspecteur lichame lijke opvoeding lager onderwijs te Go- rinchem; E. J. Leertouwer, inspecteur lichamelijke opvoeding lager onderwijs te Bussum; W. H. Stroop, gemeentelijk in specteur van het lager onderwijs te En schede; mejuffrouw H. M R. Voss, in spectrice van het kleuteronderwijs te Nij megen; J. J. van Bree, hoofd van een bij zondere school te Rotterdam; D. Dillingh, hoofd van een bijzondere school te Vee nendaal; J. Eikelboom, hoofd van een bij zondere school te Sleeuwijk; P. J. Geel kerken, hoofd van een openbare school te Wormerveer; A. van Gent, oud-hoofd van een openbare school te Rotterdam; Th. Th. Koppen, hoofd van een bijzondere school te Nederweert; C. J. Mol, oud- hoofd van een openbare school te Alk maar; J. Mulder, onderdirecteur van de christelijke kweekschool te 's-Gravenha- ge; J. Oosterling, hoofd van een openba re school te Vlissingen; T. Oosterveld, oud-hoofd van een openbare school te Uffelte; J. Ouwendijk, oud-hoofd van een bijzondere school te 's-Gravenhage; J. A. Overmars, oud-hoofd van een bijzondere school te Hoonhorst; A. F. Rombouts, ad ministrateur van het Katholieke Onder wijzers Verbond te 's-Gravenhage; J. Schipper, directeur van de christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Utrecht; mejuffrouw G. van Tholen. hoofd van de openbare Mytylschool te Amsterdam; A. W. U. Vroemen, hoofd van een bijzondere school te Geleen; me juffrouw J. S. Mulder, hoofdcommies bij het ministerie van Onderwijs en Weten schappen; dr. P. H. Breitenstein, voorzit ter van de Vereniging van Leraren in Levende Talen te Amsterdam; drs. A. Holwerda, onderdirecteur van christelij ke hogere burgerschool en middelbare meisjesschool „Charlois" te Rotterdam; A. M. Korpershoek, eerste conrector van het Huygens lyceum te Voorburg; drs. C. J. J. van der Maas, onderdirecteur van de rijkshogere burgerschool en middelbare meisjesschool te Schiedam; drs. W. K. Postma, oud-secretaris van de examen commissie Duits m.o. A te Groningen; dr. J. Schweers, conrector van het St. Fran- eiscuscollege te Rotterdam; dr. X. F. M. G. Wolters, oud-leraar aan het St. Joris- lyceum te Eindhovenè dr. C. Zijderveld, oud-conrector van het Grotiuslyceum te 's-Gravenhage; dr. ir. Tj. W. A. Borge- sius, oud-leraar aan de hogere textiel school te Tilburg; L. A. de Bruijn, direc teur van de r.-k. technische school te Nijmegen; C. J. Buurman, directeur van de ambachtsschool te Goes; H. B. Cras, directeur van de r.-k. school voor de detailhandel te Eindhoven; ir. A. Delfos, oud-leraar aan de hogere technische school „Amsterdam" en aan de school voor suikerindustrie te Amsterdam; P. C. Gulickx, oud-directeur van de r.-k. tech nische school te Ulft; A. I. M. Rosdorff, directeur van de r.-k. technische school te Rijswijk; A. A. H. Spaan, directeur van de dagnijverheidsschool voor de Rijn en Binnenvaart te Rotterdam; L. P. I. Vrins, directeur van de r.-k. lagere tech nische school te Veghel; L. F. Venderbos, referendaris bij het ministerie van On derwijs en Wetenschappen; mejuffrouw M. L. H. Feijen, oud-inspectrice van het Nijverheidsonderwijs te Arnhem; mejuf frouw J. P. Burema, directrice van de Stichting voor Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande te 's-Gravenhage; mejuffrouw H. A. M. J. Roozen, adjunct directrice van de r.-k. huishoudschool te 's-Gravenhage; mejuffrouw C. H. Ver meulen, oud-directrice van de huishoud school te Haringen; J. Smit, hoofdambte naar bij de rijksuniversiteit te Leiden; F. de Haas, adjunct-accountant bij het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. G. A. Kessler, directeur van De Nederland- sche Bank te Amsterdam; H. J. Knottne- rus, oud-lid van de raad van bestuur van de Amsterdam-Rotterdam Bank te Am sterdam; mr. J. C. W. M. Huijsmans, se cretaris-generaal van het ministerie van Financiën; mr. K. Millenaar, hoofd van de directie Wetgeving Douane en Ver bruiksbelastingen van het ministerie van Financiën; L. P. W. van der Poel, hoofd van de directie der rijksbelastingen te Utrecht. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. ir. J. G. Schlingemann, voor zitter van de Stichting Nutsspaarbank te 's-Gravenhage; J. A. Sillem, oud-direc teur van het kantoor 's-Gravenhage van Mees Hope; mr. D. F. Went, agent van De Nederlandsche Bank te Leeuwarden; C. P. Emans, hoofdinspecteur Rijksfinan ciën van het ministerie van Financiën; mr. J. C. A. M. van Hal, administrateur bij ministerie; jhr. M. A. van Lennep, hoofdinspecteur van Financiën bij de di rectie Defensie-Aangelegenheden van het ministère; G. J. Ph. Enters, administra teur bij het Agentschap van het ministe rie van Financiën te Amsterdam; ir. Ch. C. Klijnhout, hoofd van het rentambt der domeinen Wieringermeer; G. L. V. Tromp hoofd van het bureau fiscale recherche te Rotterdam van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst; J. Hoogen- kamp, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Beverwijk; A. L. van Exel, hoofd van de inspectie invoerrechten en hoofdinspecteur rijksbelastingen te Arn hem; F. J. Gulikers, hoofdinspecteur di recte belastingen te Venlo; J. Jaarsma, hoofdinspecteur der registratie en successie te ,'s-Gravenhage; A. ter Stege, hoofdaccountant bij de Rijksaccountants dienst; R. A. Bruins, hoofdontvanger rijksbelastingen te Groningen; R. Wels, hoofd van het bureau van de ruilverka- velingsdienst te Breda; ir. C. Ch. J. Hol, hoofd van het bureau van de landmeet kundige dienst te Dordrecht; mr .D. P. A. Nakken, hoofd van het kantoor van de hypotheken en het kadaster te Alkmaar. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: mr. J. Hamerslag, directeur van de Spaarbank te Nijmegen; P. J. Hoope, re ferendaris van het ministerie van Fi nanciën; L. Jordaan, hoofdcommies bij het ministerie; C. A. M. Koenen, hoofdin koper bij het Rijksinkoop bureau te 's-Gravenhage; J. Hartog, technisch hoofdambtenaar der domeinen te Breda; P. de Putter, technisch hoofdambtenaar der domeinen te Nijmegen; J. Braamse, adjunct-accountant te Almelo; H. C. J. Gieben, referendaris der directe belastin gen te Amsterdam; J. C. J. Rombouts, hoofdcontroleur ter inspectie der omzet belasting te Breda; J. H. M. van Lieshout, hoofdcontroleur der directe belastingen te 's-Hertogenbosch; G. H. A. Vlutters, hoofdcontroleur te Winterswijk; B. Kamphuis, hoofdcontroleur te Utrecht; J. M. Groeneveld, hoofdcontroleur te Oud- Beijerland; W. H. van Zandwijk, hoofd commies te Hilversum; M. Bruinink, hoofdcommies te Apeldoorn; A. Boering, hoofdcommies te Eindhoven; W. Boer, Ellen Vogel, ridder Oranje-Nassau hoofdverificateur te Rotterdam; H. Kat- gert, hoofdverificateur te Amsterdam; F. J. Straver, hoofdverificateur te Amster dam; J. de Vries, verificateur te Leeu warden; P. D. Brolsma, hoofdessaieur van de waarborg van platina, gouden en zilveren werken te Schoonhoven. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: vice-admiraal jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, ta Den Helder; generaal-majoor F. E. La- gerwerff, te 's-Gravenhage; luitenant-ge neraal B. H. Slager, te 's-Gravenhage; prof. A. M. van Rietschoten, wonende te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: kapitein ter zee O. Cramwinckel, kapitein ter zee A. de Jong, kapitein ter zee F. Visee, kapitein ter zee vlieger A. Ehbel, kapitein ter zee van de technische dienst J. C. de Wit, ka pitein ter zee van de technische dienst mr jr. P. P. van de Vijver, kapitein ter zee van administratie J. Huijing, kapitein luitenant ter zee R. H. Kerkhoven, luite nant-kolonel E. P. W. Elstak; kapitein ter zee G. Zeiler, kapitein ter zee J. Fen- nema, te Norfolk (U.S.A.); Hr. Ms. adju dant in buitengewone dienst, kapitein ter zee E. Roest, kapitein ter zee H. Pontier, kolonel der mariniers C. C. Schoenzetter, kapitein-luitenant ter zee van administra tie M. W. Haal, luitenant-kolonel P. Ma- surel, luitenant-kolonel J. Hensen, luite nant-kolonel ir. G. O. W. de Jong, luite nant-kolonel ir. H. Doup. luitenant-kolo nel A. P. Gerth v. Wijk, kolonel J. Sleu- rink, kolonel G. C. Bijl de Vro'e, luitenant kolonel H. M. Koerselman, luitenant-kolo nel W. Erdmann, luitenant-kolonel H. J. Boersma, luitenant-kolonel C. R. Patist, luitenant-kolonel T. J. van Besouw, lui tenant-kolonel W. A. F. A. Clumpkens, kolonel D. de Iongh, kolonel H. M. van Weel, luitenant-kolonel C. P. Verkroost, luitenant-kolonel W. W. van der Hoek, kolonel J. W. Portier, kolonel J. P. A. Wagtman, luitenant-kolonel J. M. Secrè- ve, kolonel A. L. M. de Kort, kolonel G. J. Assink, kolonel M. de Swart, kolonel J. van Loggem, kolonel G. J. van Dijk, de eervol ontslagen kolonel ir. P. J. G. Mul ders, luitenant-kolonel R. R. Twijsel, lui tenant-kolonel C. J. Ponte, luitenant-kolo nel mr. B. B. Klooster, hoofdvlootaalmoe- zenier dr. L. A. M. Goossens A. B. Mui- derman, raadadviseur bij het Ministerie van Defensie, legeraalmoezenier, H. N. Pieters, ir. S. Hekster, hoofdingenieur A bij het Ministerie van Defensie, J. Toengs Gerritsen, te Wassenaar. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau. met de zwaarden: luitenant ter zee H. L. van Beek, luitenant ter zee R. J. Claasen, luitenant ter zee R. Mooy, ma joor der mariniers A. G. Laurens,"eerste luitenant der infanterie, R. J. Frank, te Aruba (N.A.), luitenant ter zee C. R. Blom, luitenant ter zee J. P. Nederveen, majoor J. M. P. Fluitsma, majoor G. Storm, majoor G. L. van der Hum, reser ve-majoor D. J. Harten, majoor J. W. Meijer, majoor F. Wesseling, majoor H. Uilenreef, reserve-majoor T. Zandleven, majoor J. Ket, majoor J. K. Koster, ma joor R. d. Jong, kapitein M. v- Knippen berg, kapitein G. J. Wensink, kapitein J. Siebrand, kapitein S. Muller, majoor J. B. Spiegelenberg, majoor J. A. Gisolf, majoor W. J. H. van Dordrecht, majoor A. A. Gruijters, kapitein R. A. Maassen, kapitein H. E. van Wijk. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: kapitein A. Bentleij, G. T. Campag ne, referendaris Koninklijke landmacht, J. A. van Rijsbergen, technisch hoofd ambtenaar te Breda; J. van der Kloos ter, loods te Hoek van Holland; J. J. C. van Namen, loods te Maassluis; H. G. Moen, bouwkundig hoofdambtenaar te Den Helder; L. A. H. Waijers, hoofdop zichter te Breda; Mejuffrouw mr. G. Ha vinga, hoofdcommies bij het Ministerie van Defensie, N. J. D. Verbeek, voorzit ter van de Stichting NATO-taptoe, te Arn hem. ADVERTENTIE ATu O AL i 8Te Ged. Oude Gracht 62 - Haarlem Tel. 11269 Bouwes Passage 17 - Zandvoort

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7