§Fj MAANDAG 2 9 APRIL 1968 8 VIA Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Verkeer en Waterstaat I Economische Zaken Landbouw en Visserij Sociale Zaken en Volksgezondheid Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk Nederlandse Antillen Suriname Talrijke Nederlanders onderscheiden Tor ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd: ir. J. F. Cusell, te 's-Gravenhage, directeur Bouwnijver heid bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: D. van Egmond, te Voorburg, se cretaris van de Stichting Raad van Be stuur Bouwbedrijf; mr. H. Eringa, te Voorschoten, administrateur bij het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening; L. J. de Jonge, te Rotter dam, architect BNA; ir. R. C. Ophorst, te Zwijndrecht, voorzitter van de Beton- vereniging; D. Verburg, te 's-Gravenhage, hoofdadministrateur bij het ministerie. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sua: P. J. Adams, te 's-Gravenhage, tech nisch hoofdambtenaar bij de directie Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid Zuid-Holland; mejuffrouw W. C. Blom berg, directrice van de vereniging „Am sterdams Bouwfonds" te Amsterdam; J. C. A. Bunnik, te Wassenaar, hoofdamb tenaar bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; B. W. Ebbinge, te Enschede, directeur van Aannemingsbedrijf P. Ebbinge, J. R. Keetelaar, te 's-Gravenhage, bouwkundig hoofdambtenaar bij de Rijksgebouwen dienst; W. Leijse, te 's-Gravenhage, bouw kundig hoofdambtenaar bij de Rijksge bouwendienst; A. Postma, te Leeuwarden, districts bouw kundige bij de Rijksgebou wendienst; A. Sobel, te Eefde, architect BNA; P. Witvliet, oud-voorzitter van de Christelijke Woningbouwvereniging Pa trimonium te 's-Gravenhage. Toegekend is de eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, aan: H. F. Erdtsieck, te Amsterdam, chef van de tekenkamer bij de N.V. Aan nemingsmaatschappij v.h. Hillen en Roo- sen te Amsterdam; in zilver, aan: C. H. Veken, te Amsterdam, boekhouder bij de Beheersmaatschappij „Wilhelm" N.V. te Amsterdam. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: ir. A. G. Quack te Leidschendam, hoofdingenieur directeur bij de Rijkswaterstaat; ir. L. J. P. M. Raedts te Maastricht, hoofdinge nieur-directeur bij de Provinciale Water staat van Limburg; ir. C. Bosman te Ha ren, hoofdingenieur-directeur der PTT; dr. ir. H. C. A. van Duuren te Wassenaar, directeur der PTT-Laboratoria. Tot officier in de orde van Oranje- Henriëtte Davids, ridder Oranje-Nassau Nassau: ir. H. C. Wentink te Bilthoven, hoofdingenieur Rijkswaterstaat; ir. J. J. Slurie te Rotterdam, directeur N. V. Phs. van Ommeren; mr. A. Blussé van Oud- Alblas te Rotterdam, voorzitter van de Stichting Havenbelangen; D. A. N. Vrie- sendorp te Hengelo, chef exploitatiedis trict Nederlandse Spoorwegen; H. R. van Marie te Hilversum, directeur Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij te 's-Gravenhage; H. M. van der Schalk te Laren, directeur Koninklijke Java- China-Paketvaart Lijnen te Amsterdam; P. E. E. Kleijn van Willigen te Rotter dam, hoofddirecteur van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst; mr. A. H. van Gelder te 's-Gravenhage, directeur Finan ciën bij de KLM; ir. G. C. van Wagenin- gen te 's-Gravenhage, directeur Neder lands Ontwerpbureau voor Luchthavens; prof. dr. F. H. Schmidt te Bilthoven, di recteur bij het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut; D. G. C. van Aken te 's-Gravenhage, secretaris hoofd directie Algemene Zaken en Radio der PTT; Chr. H. Dickhout te Amsterdam, oud-inspecteur voor bijzondere diensten der PTT; P. Roders te Rotterdam, inspec teur voor bijzondere diensten der PTT. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: A. A. M. van Leeuwen, referendaris bij het ministerie van Verkeer en Water staat; M. D. van Binsbergen te Apel doorn, hoofdambtenaar Rijkswaterstaat; J. C. Vos te Breda, hoofdambtenaar Rijks waterstaat; mej. G. M. A. Steffelaar te 's-Gravenhage, laboratorium-hoofdassi stent van het Rijkswegenbouwlaborato- rium; J. van Dalen te Terneuzen, hoofd Rijkswaterstaat; W. Rasenberg te Breda, directeur Aannemingsmaatschappij W. Rasenberg en Zoon; A. Heijmans te Hel den, rayondirecteur bij de N.V. Aanne mers- en Wegenbouwmaatschappij te 's-Hertogenbosch; J. A. Timmers te Zwol le, hoofdambtenaar IJsselmeerpolders; S. Mey te Maastricht, expediteur; P. van Veller te Rijswijk, referendaris bij het Directoraat-Generaal van het Verkeer; A. P. van Griensven te 's-Hertogenbosch, hoofdambtenaar Rijksverkeersinspectie Noord-Brabant; H. D. Diderik te Deven ter, directeur Autobusdienstonderneming Salland; J. T. Valkenburg te Rotterdam; A. Overdijkink te Hilversum, staf-mede- werker Nederlandse Spoorwegen; F, G. Monsma te Vlijmen, oud-sectorchef bij de Nederlandse Spoorwegen; J. Freriks te Utrecht, stafmedewerker Nederlandse Spoorwegen; A. F. Hogema te Utrecht, oud-stafmedewerker Nederlandse Spoor wegen; G. M. Droogleever te Utrecht, stafmedewerker Nederlandse Spoorwe gen; J. M. A. Simons te Venlo, chef wa genwerkplaats Nederlandse Spoorwegen; J. P. M. Dankers te Nijmegen,' directeur Van Gend en Loos; J. M. Cramer te Utrecht, directeur Van Gend en Loos; H. J. I Wessels te 's-Hertogenbosch, be stuurslid van organisaties op het gebied van de binnenscheepvaart; C. J. van de Weijer te Rijswijk, oud-Fleet Manager bij Shell Tankers N.V. te 's-Gravenhage; H. A. van Emden te 's-Gravenhage, chef hofmeester bij de Holland-Amerika Lijn; J. J. van Rossum te Leidschendam, oud secretaris Commissies voor de Stuurlie denexamens Koopvaardij en Zeevisvaart; M. Coumou te Amstelveen, hoofdver keersleider bij de Rijksluchtvaartdienst; mej. mr M. A. van Bleyswijk Ris te 's-Gravenhage, medewerkster bij de KLM; J. K. Post te Amsterdam, hoofd Magazijnen bij de KLM; mej. Chr. M. Reydon te 's-Gravenhage, bureauchef bij zondere diensten PTT; H. N. Dibbets te Nijmegen, oud-bureauchef PTT; J. E. H. van Gemerden te 's-Gravenhage, bureau chef PTT; J. F. Pauli te Heerlen, bureau chef PTT; N. Bruijnes te Doorn, direc teur van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor; H. de Korte te Utrecht, bu reauchef PTT; R. S. Haitsma te Amster dam, bureauchef PTT; A. de Haan te 's-Gravenhage, referendaris der PTT. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: dr. W. T. Kroese, directeur van de Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-ten Cate N.V., te Almelo; K. Soesbeek te Velp, voorzit ter Raad van Bestuur van de Algemene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem; dr. ir. H. Ebbinge, directeur van de N.V. Billi- ton Maatschappij te 's-Gravenhage: dr. ir. H. Hoog, manufacturing Coördinator Oil bij de Koninklijke/Shell Groep, te 's-Gra venhage; dr. G. H. J. Abeln, directeur bij het ministerie van Economische Zaken; ir. J. A. Emeis, ondervoorzitter van de Octrooiraad, te 's-Gravenhage; H. Reimer, plv. directeur-generaal van Industrie en Handel bij het ministerie van Economi sche Zaken. Jhr. H. A. van Kamebeek, Den Haag. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: A. Th. W. van Basten Batenburg te Nijmegen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Nijme gen; H. Harmeijer te Voorburg, voorzit ter van het Hoofdbedrijfschap Ambach ten; Th. E. Niemeijer, te Glimmen, pre sident-directeur van Theodorus Niemeijer N.V. te Groningen; G. J. ten Cate, voor heen directeur van de Koninklijke Tex- t iel verdelingsindustrie; dr. ir. J. R. J. van Dongen, te Doorwerth, hoofd van de En gineering Afdeling van de Bataafse In ternationale Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage; mr. B. ter Haar te Epse, president-directeur van Thomassen en Drijver-Verblifa N.V. te Deventer; J. C. Meijberg te Rozendaal, plv. directeur van de N.V. Internationaal Rayon-Verkoop kantoor te Arnhem; ir. A. J. van Deinse, directeur van de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij; F. Horsman te Laren, secretaris van de Nederlandse Economi sche Vereniging voor de Confectie-In- dustrie (NEVEC) te Amsterdam; J. P. Coelingh te Wassenaar, president-direc teur van De Erven de Wed.; J. van Nelle N.V. te Rotterdam; ir. H. C. F. Schram te Rockanje, directeur van Chemische In dustrie Rijnmond; P. G. van der Weele te Gouda, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond te 's-Gra venhage; ir. E. J. Broekers te Mierlo, directeur Technische Bedrijven van de N.V. Philips' te Eindhoven; drs. R. A. P. van Iersel, directeur van de N.V. Orga- non, te Oss; M. J. H. E. Hustinx, natuur wetenschappelijk onderzoekers, te Maas tricht; F. J. Kretzers te Sittard, directeur van de Economische, Financiële en Admi nistratieve Sector van de N.V. Nederland se Staatsmijnen; ir. W. P. Teeuwisse te Eygelshoven, directeur-lid van de Raad van Beheer bij de N.V. Laura Vereeni- ging; mr. K. de Blouw, administrateur bij het ministerie van Economische Zaken; drs. J. de Bruijn, hoofdadministrateur bij het Centraal Bureau voor de Statistiek; H. M. J. Delsing, directeur bq het minis terie van Economische Zaken; drs. F. W. Dirker, directeur bij het ministerie; mr. G. M. van Exter. hoofdadministrateur bij het ministerie; drs. A. Houtman, hoofd administrateur bij het ministerie; R. War- tena te Blaricum, rijksnijverheidsconsu- lent bij de Rijksnijverheidsdienst van het ministerie. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: A. H. van Bergen, klokkengieter en brandspuitenfabrikant te Heiligerlee; A. F. Tempelman, hoofd van het Accoun tantskantoor De Kok te Almelo; P. J. van Zee, directeur van Drukkerij G. J. Thieme N.V., te Nijmegen; mr. F. C. A. Eenhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort; F. F. de Haan, makelaar te Loosduinen; J. Kaptein, oud-adjunct-directeur van de N.V. Handelmaatschappij v.h. Joh. Wolff Co. te Gouda; J. Klijnsmit, directeur van de N.V. Interlocale Brandstoffenhan- del te Rotterdam; J. G. M. Korte, oud directeur van Vroom Dreesmann Delft; C. H. van Looy te Rijswijk, hoofd van de Commerciële Afdeling bij de N.V. In dustriële Handelscombinatie Holland te Rotterdam; N. W. Mazer, oud-secretaris van het Bedrijfschap voor het Stuka doors-, Terrazzo- en Steengaasstellersbe- drijf; A. J. Oostingh te Voorburg, compt roller bij Esso Nederland N.V. te 's-Gra venhage; P. van Rumpt, directeur van Van Rumpt N.V. te Stad aan 't Haring vliet; J. J. Scheepbouwer, commissaris van de Verenigde Chemicaliën Maat schappij N.V., te Dordrecht; J. Steenber gen, oud-chef van de Technische Afde ling van de Shell-raffinaderij te Pernis; A. de Hommel, adjunct-directeur van de Kousen- en Sokkenfabrieken M. Jansen de Wit N.V., te Schijndel; J. B. M. Horsten, chef de bureau bij mr. dr. B. J. M. van Spaendonck te Tilburg; J. L. Hou ten te Heerlen, bedrijfsinspecteur van Oranje-Nassau Mijn I; E. H. G. Moors, hoofdingenieur bij de Provinciale Lim burgse Elektriciteits-Maatschappij, te Maastricht; C. Th. J. Stassen, steenfabri kant te Echt; M. L. J. Wetzels te Heer len, chef Ondergronds Bedrijf Staatsmijn Emma; J. H. F. ten Bosch te Rijswijk, referendaris bij het ministerie van Eco nomische Zaken; N. Buijten, referendaris bij het ministerie; H. Hardijzer te Bos koop, hoofdcommissie bij het ministerie; J. F. Koops te Voorburg, referendaris bij het ministerie; W. A. Lagendijk, hoofd commissies bij het ministerie; ir. P. J. Niederer, referendaris bij het ministerie; V. J. N. M. A. Rouppe van der Voort, referendaris bij het ministerie: J. Richter, te Rijswijk (Z.-H.); W. van Krimpen te Hilversum, voorzitter van het bestuur van de Nationale Schildersschool te Utrecht; L L. J. W. Stappers, referendaris en F. J. Teeuwisse, referendaris bij het minis terie. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud, is toegekend aan: J. Frank te Sint-Pancras. procura tiehouder bij Sabelis Kerrebijn N.V. te Alkmaar; H. Hummel, chef van de hoofdadministratie van de Coöperatieve Verbruiksvereniging U.A. Co-op Cen trum, te Amsterdam: J. J. Kliffen, as sistent-chef service-afdeling bij Wérk- spoor Amsterdam N.V. te Amsterdam; mevrouw A. S. Neeter-Cok, wonende te Naarden, cheffin van de japonnenafde ling bij Maison de Bonneterie te Am sterdam; Tot ridder ln de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: ir. S. Her wei j er te Bilthoven, directeur van de Cul tuurtechnische Dienst; dr. P. Kuin te Wassenaar, directeur van Unilever N.V.; prof. dr. H. J. Venema, te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: ir. J. Achterstraat, te Arnhem, hoofdingenieur-directeur Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst in Gelderland; J. de Coole te Voorburg, administrateur bij het ministerie van Landbouw en Visserij; W. G. de Fyter te Emmeloord, voorzitter en bestuurslid van landbouw- en andere organisaties; ir. A. Franke te Arnhem, directeur van de Koninklijke Nederland se Heidemaatschappij; drs. I. P. L. Gorter, te Wageningen, administrateur bij de Landbouwhogeschool; ir. M. Huige te Cuyk, inspecteur van het Landbouwon derwijs; ir. M. H. Brodhaag te Ottawa, landbouw- en emigratie-attaché, verbon den aan de ambassade te Ottawa; mr. F. G. van Dijk te 's-Gravenhage, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees; C. P. van Lede, te Wassenaar, directeur van Blankenheym Nolet's Distilleerde rij; E. G. J. Luttmer, te Stadskanaal, voorzitter van het Algemeen Orgaan voor de handel op het gebied van landbouw, visserij en voedselvoorziening en voorzit ter van het Comité des Organisations Commerciales des Pays de la Communité Economique Europeéenne; ir. J. J Man schot te Eefde, inspecteur van het Land bouwonderwijs; ir. O. Meyer te Gieten, oud-voorzitter van de raad van bestuur Koninklijke Scholten Honig; mr. P. L. Schenderling te Wassenaar, secretaris van de Algemene Nederlandse Bond van Groenten- en FruitexporteursJ. Stien- stra, te Leeuwarden, provinciaal voedsel- commissaris voor Friesland; dr. J. I. Terpstra te Rotterdam, adjunct-directeur van het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut; M. J. Weymarshausen te Amstel veen, directeur van Heinekens' Brouwe rijen N.V.; dr. F. Wit te Wageningen, hoofdambtenaar bij de Stichting voor Plantenveredeling. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: J. Abma, te Monnickendam, be stuurslid van organisaties op het gebied van de veehouderij; J. D. Alberti, te Rui- nerwold, bestuurslid van organisaties op het gebied van de veehouderij; J. Bak ker te Den Oever, voorzitter van de vis sersvereniging „Door Eendracht tot Voor uitgang"; P. J. Bom te Colijnsplaat, be stuurslid van landbouworganisaties; J. A. van den Broecke, te De Bilt, hoofd bouw kundige zaken Staatsbosbeheer; J. Don kers te Erp, bestuurslid van landbouw organisaties; J. J. van Doren te Best, voorzitter van landbouworganisaties; P. van Es, te Amsterdam, bestuurslid van organisaties op het gebied van de aard- appelhandel; Houwina M. Evers te Spijk, oud-bestuurslid van agrarische vrouwen organisaties; H. J. J. Fleuren te Baarlo, bestuurslid van boomkwekersorganisa ties; M. R. Haan te Nieuwstadt, oud-be stuurslid van fruitveilingen; P. Hooger- werf te Vlaardingen, bestuurslid van or ganisaties op het gebied van de visex- port; N. T. Hopman te Schagerbrug, oud voorzitter van het bestuur van de Coöpe ratieve Centrale Melkinrichting „Melco" G.A.; H. Jaarsma te Utrecht, referendaris bij de Cultuurtechnische Dienst; P. J. G. Koenraadt te Steenbergen, hoofdbestuurs lid van de Noordbrabantse Christelijke Ch. H. J. Boost, ridder Oranje-Nassau Kees Verkerk, ridder Oranje-Nassau Stien Kaiser, ridder Oranje-Nassau Boerenbond; G. Komen te Wageningen, ambtenaar bij het Instituut voor de Ver edeling van Tuinbouwgewassen; J. Mol te Stad aan 't Haringvliet, voorzitter van de Raad voor de bedrijfsontwikkeling Zuid-Holland en hoofdbestuurslid van de Hollandse Maatschappij van Landbouw; G. van Sluis te Gasselternijveen, voorzit ter van de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Drenthe; H. W. van der Veer te Hellendoorn, directeur van de Coöperatieve Zuivelfabriek; W. Veldman te Appingedam, bestuurslid van land bouworganisaties; C. J. Vercauteren te Hulst, leraar; G. de Vries te Steenwijker- wold, rentmeester „De Eese"; Rigtje Was senaar te Jelsum, exploitante van een stamboekveefokkerij; P. A. van Zorge, te Twello, directeur Van de gemeentelijke lagere land- en tuinbouwschool. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. J. Goslings te Leiden, reumatoloog. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. J. H. Spiegelenberg, hoofd administrateur bij het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid; ir. J. P. H. Nieukerke te Apeldoorn; dr. J. H. Hagenbeek te 's-Gravenhage, inspecteur bij de Geneeskundige Inspectie van de Volksgezondheid; B. van Loen te Am sterdam, algemeen secretaris van het Ne derlands Verbond van Vakverenigingen; dr. J. J. Hirdes te Bilthoven, medisch ad viseur van het Nederlands Katholiek Vakverbond en geneesheer-directeur van het Ziekenhuis „Berg en Bosch" te Bilt hoven; mr. A. J. Hazenberg te Leeuwar den, voorzitter van de Raad van Arbeid; mr. W. Verheul te Rijswijk, directeur van het Algemeen Werkloosheidsfonds; H. Goedegebuure te Naarden, hoofdadmi nistrateur bij de Ziekenfondsraad; H. C. Kranenburg te Rotterdam, lid van het bestuur van diverse instellingen op tand heelkundig terrein; dr. J. S. Stratingh te Apeldoorn, H. H. Lindeboom te Heerlen, directeur-geneesheer van het Jozefzieken huis; dr. J. P. de Jong te Laren (Gld), oud-geneesheer-directeur van het Diaco- nessenhuis „De Wijk" te Gouda; H. J. P. M. Kortmann te Venray, geneesheer-di recteur van het Psychiatrisch Ziekenhuis „St. Anna", J. Veerman te Apeldoorn, geneesheer-directeur van „Groot-Schuy- lenburg"; mejuffrouw J. W. A. H. Pieters te Rosmalen, Provinciale Overste van de Congregatie van de Zusters van Liefde van O.L. Vrouw, Moeder van Barmhar tigheid; J. W. J. de Laive te Utrecht, oud-chirurg bij het Diaconessenhuis; dr. L. B. J. Stuijt te 's-Gravenhage, hoofd van de afdeling inwendige ziekten bij het ziekenhuis Joannes de Deo; dr. A. F. W. van Meurs te 's-Gravenhage, zenuwarts aldaar; dr. Ch. G. J. M .Engel te Utrecht, directeur van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek TNO te Zeist; dr. E. K. W. Kuipers te 's-Gravenhage, reuma toloog, tevens voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging Orni- thophilia; C. A. Korndörffer, emigratie attaché in Pretoria; J. Keus te 's-Gra venhage, administrateur bij het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezond heid; ir. M. van der Lely, hoofdaministra- teur bij het ministerie; E. P. D. Boer te Amsterdam, administrateur bij het mi nisterie; C. J. Buijtendijk te 's-Graven hage, plv. directeur van het Loonbureau; ir. H. Eilers te Naarden, inspecteur van de volksgezondheid, belast met het toe zicht op de hygiëne van het milieu; dr. H. Huizenga te 's-Gravenhage, algemeen secretaris van de Gezondheidsraad. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: H. A. Corts te Hilversum, oud-refe rendaris bij de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam; H. F. W. Bantje te Rot terdam, onder-directeur Sociale Zaken van de Erven de Wed. J. van Nelle; me juffrouw G. A. M. Vroom te Utrecht, voorheen verpleegster in algemene dienst bij de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis; P. H. Theeuwen te Heeze, arts; J. Fahner te Amsterdam, secretaris van de Algemene Bedrijfsbond voor de Tex tiel en Kleding „De Eendracht"; P. Brus sel te Utrecht, voorzitter van de Katho lieke Bond van werknemers in het me taal- en het elektrotechnisch bedrijf en in aanverwante bedrijven „St Eloy"; G. Jens te Amsterdam, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Grafische Be drijfsbond; A. IJska te Doorn, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Agrari sche Bedrijfsbond; H. Tjassens te Am stelveen, voorheen referendaris bij de So ciale Verzekeringsbank te Amsterdam; M. A. van Liere te Goes, voorheen direc teur van het districtskantoor van het Ge meenschappelijk Administratiekantoor; Th. Smeding te Irnsum, voorheen advi- serend-geneeskundige in de districten Groningen en Leeuwarden van het Ge- meenschappelij k Administratiekantoor; G. J. A. de Jong te Rucphen, directeur van de Sociale Werkplaats aldaar; A. A. Snooy te Utrecht, directeur van het Alge meen Provinciaal Ziekenfonds voor Utrecht en omstreken en administrateur van de Dienst Geneeskundige Verzorging Politie; mejuffrouw zr. F. G. A. Blan- kert te Deventer, adjunct-directrice van het St. Geertruiden Gasthuis; R. Elgers- ma te Assen, oud wnd. geneesheer-di recteur van het Psychiatrisch Ziekenhuis „Licht en Kracht" en „Port Natal" al daar; F. C. Magendans te Midwolde, arts; A. E. Marcus te Hattem, voorheen arts te Zwolle; J. J. Speelman te Enschede, chef-tandarts bij het Algemeen Zieken fonds voor Enschede en Lonneker; me juffrouw J. C. van Dongen te Arnhem, directrice van de Vereniging Kleuterzorg; C. K. A. W. Blankestijn te Zeist, secre taris van het Centraal College voor Be volkingsonderzoek; C. Bestebreurtje te Rotterdam, directeur van de Algemene Rotterdamse Vereniging voor genees-, heel- en verloskundige hulp; J. P. M. Hendriks te Tilburg, directeur van het Centraal Ziekenfonds aldaar; J. van der Wiel te 's-Gravenhage, referendaris bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; Th. Korstanje te Utrecht, laboratoriumhoofdassistent bij het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid. De ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, is toegekend aan: W. van Lier, hoofd van de werk tuigkundige dienst bij de N.V. Centrale Suiker Maatschappij te Amsterdam, Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. J. Verhoeve, directeur-generaal voor de Volksontwikke ling en de Recreatie, tevens plaatsvervan gend secretaris-generaal van het Ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, prof. dr. H. D. de Vries Rei- lingh, te Naarden. Mevrouw Gré Brouwenstijn, bevor derd tot officier Oranje-Nassau. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: H. J. Post, hoofdcommissaris van de Landelijke Stichting de Katholieke Ver kenners te 's-Gravenhage; mevrouw G. D. van Swol-Brouwenstijn, opera- en con certzangeres, te Hilversum; mr. J. den Daas, directeur van het Holland Festival en administratief,directeur van de Neder landse Operastichting, te Amsterdam; mr. G. J. Dekkers, directeur-secretaris van het Landelijk Sociaal Charitatief Cen trum, te 's-Hertogenbosch; B. Groenier te Arnhem; dr. J. C. Heijligers te Poortu- gaal; drs. A. Hoekstra, assistent secreta ris-generaal van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk; dr. S. Kooijman, onder-directeur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Lei den; mevrouw dr. M. A. P. Meilink-Roe- lofsz, rijksarchivaris van het Algemeen Rijksarphief; mejuffrouw mr. A. C. C. Nijhoff, directrice van de Groninger Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk, me juffrouw dr. M. Rooseboom, directrice van het Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen te Leiden; H. G. Simons, hoofd van het bureau Lim burg Landelijk Contact van het Ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk; P. van Strijen, directeur van de Stichting „Raad voor Gereformeerde Sociale Arbeid" te Utrecht; dr. P. J. van Swigchem, directeur van de Algemene Openbare Leeszaal en Bibliotheek te 's- Gravenhage; A. Treurniet, chef van de afdeling documentatie en bibliotheek van de Nationale Raad van Maatschappelijk Werk te 's-Gravenhage; drs. A. A. V. Tummers, directeur van de NV Uitgevers Maatschappij „De Gelderlander" te Nij- V Ard Schenk, ridder Oranje-Nassau megen; drs. L. F. Tijmstra, directeur van Radio Nederland Wereldomroep te Hil versum. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: mejuffrouw E. M. E. Anthing Vogel (Ellen Vogel), toneelspeelster, te Amster dam; drs. A. C. den Besten, letterkundi ge, te Amsterdam; dr. V. Bloch, kunst criticus, te 's-Gravenhage; H. S. Bloed- houwer, administratief hoofdambtenaar bij het Rijksmuseum te Amsterdam; G. J. A. Bomans, letterkundige, te Bloemen- daal (N.H.); Ch. H. J. Boost, filmcriti cus, te Amsterdam; G. D. Bos, penning meester van de Federatie van Nederland se Rijwielpadverenigingen, te Barneveld; W. F. B. Claus sr. te Helmond; Henriëtte Davids te Amsterdam; H. van Dongen, bestuurslid van de Vereniging voor Vo gelbescherming te 's-Gravenhage; J. Flier, balletdanser, te Voorburg; J. H. Fuchs, referendaris bij het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk 'Werk; mevrouw C. P. van der Hoeven- van Staveren te Apeldoorn; F. J. M. Hol, hoofd van de Dienst voor Personeel en Sociale Zaken van de NRU/NTS te Hilver sum; H. ten Kate, oud-voorzitter van de stichting „Openbare leeszaal en biblio theek" te Emmen; mejuffrouw Stien Kai ser te Delft; W. Kloot, plv. directeur van het Nationaal Hoofdkwartier van de Ver eniging „De Nederlandse Padvinders" te 's-Gravenhage; N. de Klijn, violist, te La ren (N.H.); mejuffrouw Ada Kok te Zaan dam; M. J. Oldeboerrigter (Melle), kunst schilder, te Amsterdam; mevrouw B. M. Oort-Wegelin te Bleiswijk; A. Pathuis, hoofdarchivaris bij het Rijksarchief te Groningen; Eddy Pieters Graafland te Barendrecht; Ard Schenk te Anna Pau- lowna; J. B. Schmitz, toneelspeler, te Rot terdam; drs. A. Schuijff, directeur van de Nederlands Hervormde Stichting voor so ciale arbeid in het zuiden, te Eindhoven; mr. M. A. H. Snoek, te Rotterdam; J. H. Strategier, componist, muziekpedagoog, organist en dirigent, te Utrecht; S. Val- kema, beeldend kunstenaar en adjunct directeur van de Rietveldacademie te Amsterdam, wonende te Blaricum; Cees Verkerk te Puttershoek; mevrouw E. G. Verkerk-Terpstra (Erica Terpstra) te Zoe- termeer; H. Wesselo, plaatselijk voorzit ter van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijdersbond te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. Capriles, directeur „La Casa Amarilla" N.V.; H. G. Henri- quez, lid, tevens wnd. voorzitter van de Algemene Rekenkamer Nederlandse An tillen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: W. G Breusers, referendaris, H. A. Maduro, substituut-griffier van het Hof van Justitie; W. A. Palm, hoofd perso neel Centraal Bestuurskantoor; H. E. Pereira, administrateur bij het water- en energiebedrijf; H. Prince, bestuurslid Ne derlands Antiliaans Olympisch Comité; J. J. A. Ruimers, directeur van de „Mar- tinus de Porresschool"; A. G. L. Weg- mans, hoofd van een muloschool. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: E. van der Kuyp, di recteur van het bureau voor Openbare Gezondheidszorg; W. J. J. Snijders, direc teur van het Departement van Mijnbouw, Bosbouw en Domeinen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: W. R. Arno, gepensioneerd agent van de Surinaamsche Bank N.V. J. F. M. van den Berg, v.h. administrateur op het bis dom en administrateur van weekblad „Omhoog"; H. Drielsma, directeur van de Vervuurts Bank NV; U. R. Fitz-Jim, biologie-leraar aan diverse cursussen; H. E. J. Goedschalk, aannemer bij de NV Billiton Maatschappij Suriname; J. J. Gouvernante, chef van de afdeling incas so-procuratiehouder bij de Surinaamsche Bank NV; J. L. L. Jong A. Kiem, direk- teur van de Handelmaatschappij J. L. de Jong A Kiem NV; J. M. Kaboord, procu ratiehouder/administrateur van de Suri naamse Waterleiding Mij.; W. A. F. van Kanten, adjunct-hoofdinspecteur van on derwijs; M. L. de Koning, leraar bij het middelbaar- en kweekschoolonderwijs; H C. Louz, directeur van de Graaf Van Zinzendorfschool; R. H. Louz, schoolhoofd van de Wanicaschool; E. G. Polak, gou- vernements-geneesheer; H. H. J. Rust- wijk, oud-onderwijzer bij het bijzonder en openbaar onderwijs; L. Sijlbing, direc teur van een mulo-school; H. J. Snijders, hoofdinspecteur van politie: A. A. Sweet, hoofdonderwijzer en schoolhoofd bij het katholiek g.l.o.; A. H. C. Waaldijk, direc teur van een muloschool; Th. de Witte, oud-directeur der Melaatsen-inrichting, de Sint Gerardus Majella; L. H. J. Wix, tandarts, pionier op cultureel en sociaal gebied.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 8