Rotterdamse zesdaagse startte met huldiging van keizer Post Doe mee aan de Gulden Smaak Test, een proef uitsluitend voor kenners. Fedor den Hertog winnaar van het Circuit des Mines Knappe zege van Beugels in Frankfort SVE wil stoppen met basketbal SB as Oxaco was niet opgewassen tegen Flamingo's Promotiestri jd bij basketbal Ritzege voor Peffgen in Spanje Bedreiger v. Looy kreeg 2 jaar cel W1 wIlBB Een assortiment van 25 sigaren Senator Gulden Eeuw in een rijke tafeldoos voor f 8.50 Baanploeg verloor van W.-Duitsland Dawn Fraser niet langer geschorst 21 iV DONDERDAG 2 MEI 196 8 i f ,y ■HhHHhUmU I!!!!! - In één grote fijnproeversdoos wachten 5 verschillende melanges en modellen op uw deskundige opinie. Toets uw door de jaren heen opgebouwd connaisseurschap aan deze unieke collectie Senator Gulden Eeuw sigaren. Laat uw geoefend oog een oordeel spreken over de afwerking. Ervaar het bouquet. Zie scherp toe of de as wit en gelijkmatig wegbrandt. En vraag uzelf eerlijk af of iedere sigaar u de voldoening schenkt die u meent te mogen verwachten. Gun uzelf de vele uren rookgenot die het zorgvuldig samengestelde Senator Gulden Eeuw assortiment u biedt. De rijke naturel skai doos die uw tafel nog jarenlang zal sieren, is daarbij uw beloning. Op de inlegger in de doos vindt u een drietal vragen. Uw deskundige antwoorden maken u „Membre de la Société des Connais- seurs du Tabac". Een begerenswaardige bron zen legpenning bevestigt uw lidmaatschap van dit exclusieve gilde van keurmeesters. Uw sigarenhandelaar vertelt u er meer van. ROTTERDAM Terwijl er overal nog druk getimmerd werd en de verf van de reclames op de baan nog nat was, heeft dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU woensdagavond in de Energiehal door het bescheiden luiden van een bel het start sein gegeven voor de eerste naoorlogse Rotterdamse zesdaagse. Twaalf koppels werden toen losgelaten op het 156 meter lange ovaal, dat in twee dagen en twee nachten is opgebouwd. Voor het echter zo- Peter Post met de rondemiss tijdens zijn huldiging. ver was, had Peter Post een langdurige huldiging moeten ondergaan, waarvan het hoogtepunt de aanbieding van een ruim drie meter hoge keizerskroon was. Lachend nam Post, met 41 overwinnin gen heerser in het zesdaagserijk, de ovaties van de ruim 2.000 toeschouwers in ontvangst. Nadat een muziekkorps de herrie in de iage hal nog eens vergroot had en de twaalf ploegen waren voorge steld, barstte de strijd in volle hevigheid los. Peter Post gekoppeld aan de Belgi sche wereldkampioen op de sprint, Pa trick Sercu, maakte er geen geheim van dat hij in Rotterdam ook wil zegevieren. Het „circus" was nog geen kwartier aan de gang of de lange Amstelvener had onder donderende bijvalsbetuigingen van het publiek, dat de naam van zijn fa voriet scandeerde, het gehele veld al op één ronde gereden. De stand bij de neutralisatie was don derdagochtend: 1 Post-Sercu (Ned.-Belg.) 51 pnt. Op één ronde: 2 Bugdahl-Duyndam (W.Dld- Ned.) 22, op twee ronden: 3 Van der Lans-Lawrie (N.-Austr.) 46, 4. Renz-Koel (W.Did.-Ned.) 10, 5 De Roo-Severeyns (Ned.-Belg.) 5. Op drie ronden: 6 Lykke- (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Flamingo's heeft gister avond, in de Kennemer Sporthal, het Ant werpse Oxaco „in het pak gestoken". De Belgische topploeg, met de uitblinkende international Scboeters, maar met de te leurstellende Amerikanen Dheil en Brijant, was tegen de Nederlandse kampioen niet opgewassen. Ook nu weer bleken de goede mandekking, de snelle aanval en de con ditie van Flamingo's factoren van bete kenis. De Belgen hadden door Brijant en Schoe- ters aanvankelijk een kleine voorsprong, 10-12 en 12-15, maar toen Schappert van afstand over de Oxaco-zone raak ging schieten, nam Flamingo's bij 16-15 de lei ding en zou die niet meer afstaan. Snelle breaks over Jager troffen regelmatig doel en via 24-21 liep Flamingo's steeds verder van de tegenstander weg. Na 36-29 kwam de rust met 48-38. In de tweede helft kwam Oxaco door de nu briljante Schoeters vlot tot 57-51 terug, maar falen in afwerking van de beide Amerikanen Dheil en Brijant voorkwam voor Flamingo's erger. De in deze fase sterke Kroder tilde zijn ploeg naar 61-51 en door Erik Jager werd het 77-61. Een pressing man bracht Oxaco nog wel iets dichterbij, maar het beslist betere Flamin go's sloot het aantrekkelijke duel op 87-75 winnend af. Het schotpercentage van Flamingo's be droeg ruim 50 percent. Hiervoor verant woordelijk waren: Jager: 16-16, Kroder: 10-8 en Schappert: 16-6. Voor Oxaco scoorden: Schoeters: 14-20,. Dheil: 6-4 en Van Linden: 6-5. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Vrijdagavond vindt in de Kennemersporthal een aantrekkelijk basketbalprogramma plaats. Er zijn een aantal promotie- en beslissingswedstrij den gepland. Haarlem Cardinals speelt om 9.15 uur tegen het Groningse Donar, promotie naar de landelijke eerste klas is de inzet. Om 8.15 uur gaat districts kampioen Schoten van start tegen het Amsterdamse EBOH, een ploeg bestaande uit spelers uit de glorietijd van het vroe gere Herly, met waarschijnlijk ook bonds coach Egon Steuer in de gelederen. Hier gaat het om een plaats in de rayonklasse. Het Helderse WGW is hier de derde ge gadigde. Om 9.15 uur gaan de Amsterdamse ploegen Amstelveen en ASVU uitmaken wie van hen uit de landelijke eerste klas se degradeert. Exercima, door het terug trekken van Red Twins reeds gepromo veerd naar de rayonklasse gaat met White Stars 2 om 9.15 uur uitmaken wie zich districtskampioen bij de dames mag noe men. Om de titel in 2A bij de dames spelen om 7.15 uur ETO en White Stars 3 een beslissingswedstrijd. Spetters 3 en Spet ters 4 tenslotte gaan om 8.15 uur onder ling uitmaken wie er kampioen wordt in Dames 2B. Voorts worden nog gespeeld; 7.15 uur heren 2C: CIOS—Flamingo's 5; Dames 2B: Akrides 2ETO 2; Exercitia 2HOC 3. 8.15 uur: Heren 2C: Flamingo's 6Lions 2; Dames 2B: The Exceptions The Typhoons 2. 9.15 uur: Heren 2B: Haarlem Cardinals 3The Typhoons 4. Eugen (Den.) 25. 7 Verschueren-Seeuws (Belg.) 19, 8 De Wit-Bongers (Ned.) 16, 9 Legrand-Grossimlinghaus (Ned.-W.Dld) 2, op vier ronden: 10 Hill-Holmes (GB) 20 op vijf ronden: 11 Hortelano (Sp.) 4. op zes ronden: 12 Brouwer-Verdoorn (Ned.) 11. De Engelsman George Halls, die nau welijks een half uur na de start door een leeglopende band ten val kwam en uit de bocht gleed, is vandaag toch weer aan de start verschenen. De 27 jarige Brit, van wie men bij een vluchtig onderzoek op de baan dacht dat hij een hersen schudding had opgelopen, bleek bij een grondiger onderzoek in het tegen de Energiehal aanliggend Dijkzigt-ziekenhuis minder ernstig gekwetst te zijn dan aanvankelijk gevreesd werd. Halls had al leen wat schrammen aan zijn achter hoofd en de artsen gaven hem toestem ming op de tweede dag weer te starten- De amateurs reden woensdagavond twee series, die 15 minuten duurden, en een tijdrit over 1 ronde: de stand na deze onderdelen is: 1 Van Midden (St. Jan steen) 15 punten, 2 Ten Tije (Den Haag) 12 pnt., 3 Koopman (Rotterdam) 12, 4 Noret (Rotterdam) 9, 5 Van Bastelaar (Rotterdam) 9. BENIDORM. De Westduitser Wil- fried Peffgen heeft woensdag de zevende etappe van de wielerronde van Spanje gewonnen. De rit voerde van Valencia naar Benidorm over een afstand van 144 kilometer. Rudi Altig behoudt de leiders trui. Janssen won de sprint van het peloton. Zevende etappe: 1. Peffgen (W.-Dld.) 3.45.26 (met bon. 3.44.46); 2. Momene (Sp.) z.t. (met bon. 3.45.06), 3. Canet (Sp.); 4. Etter (Fr.); 5. Farisatto (It.) z.t.; 6. Den Hartog (Ned.) z.t.; 7. Janssen (Ned.) 3.45.32. Vervolgens het gehele peloton In dezelfde tijd als Janssen. Het algemeen klassement: 1. Altig (Did.) 24.59.04; 2. Wright (GB) op 26 sec.; 3. Janssen (Ned.) op 41 sec.; 4. Momene (Sp.) op 46 sec.; 5. De Pra (It.) op 55 sec.; 6. Vandekerkhove (Belg) op 1.15; 7. Guerra (It.) op 1.16; 8. Aimar (Fr.) op 1,24; 9. Lopez Rodriquez (Sp.) op 1.28; 10. Errandonea (Sp.) op 1.29; 23. ex aequo: Weckx (Belg) en Den Hartog (Ned.) op 1.40. (Van onze correspondent) TURNHOUT. Vrachtwagenrijder Theophiel B. uit Grobbendonk, die in het begin van dit jaar een dreigbrief stuurde aan Rik van Looy, is voor de correctio nele rechtbank van Turnhout schuldig bevonden en veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf plus een boete van twee honderd francs. Theophiel B. (29 jaar en vader van 5 kinderen) heeft zijn schuld niet bekend. VERDUN Fedor den Hertog blijkt de gevolgen van de val, die hij in augustus van het vorige jaar in België maakte, ge heel te boven te zijn. Den Hertog won gis teren de laatste etappe van het Circuit des Mines, een tijdrit over 34 kilometer van Verdun naar Bouügny, en verzekerde zich daardoor van de eindzege. De Fransman Gervason had de negende etappe gewon nen. Schrauwen was daarin als derde de beste Nederlander. Jansen was zevende en Den Hertog vijfentwintigste. De uitslag van de tijdrit is: 1. Den Her tog de 34 km in 41.02, 2. Thalmann (W.- Dld.) 41.05, 3. Wilheim (Fr.) 41.06, 4 Gil- son (Lux.) z.t., 5. Oescher (Zwi.) 41.24, 11. Schrauwen (Ned.) 42.34, 12. Jansen (Ned.) 42.58. De eindstand is: 1. Den Hertog (Ned.) 26.09.27, 2. Thalmann (Zwi.) 26.12.14, 3. Gombert (W.-Dld.) 26.12.52, 4. Wilhelm (Fr.) 26.13.30, 5. Oescher (Zwi.) 26.13.52, 6. Schrauwen (Ned.) 26.14.28, 13. Jansen (Ned.) 26.27.16, 30. Tabak (Ned.) 27.04.31. RENAIX. De Belg Dierickx heeft gisteren de vierde etappe van de ronde van België voor wieleramateurs gewon nen. De winnaar reed de 162 kilometer van Oostende naar Renaix in 3 uur en 52 minuten. Tweede en derde werden respectievelijk zijn landgenoten De Vlae- minck en Peelman. René Pijpen, tot en met de derde etappe de best geplaatste Nederlander, bevond zich niet in de kop- ADVERTENT1E groep die met bijna vijf minuten voor sprong door de finish ging. Pijnen zakte daardoor af naar de zestiende plaats in het algemeen klassement met zes minuten achterstand op de nog steeds in de leiders trui rijdende wereldkampioen cyclo-cross Roger de Vlaeminck. Overigens blijft de Woensdrechter de best geplaatste Neder lander in de algemene rangschikking. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Dierickx (Merelbeke) 3 uur 52 min., 2. De Vlaeminck (Belg.), z.t., 3. Peelman (Belg.) z.t., 4. Scheys (Belg.), .zt„ 5. Jochems (Belg.) z.t., 19. Pijnen (Ned.) 3.57.49, 22. Rentmeester (Ned.) z.t., 27. Zoetemelk (Ned.) z.t., 29. Ger Harings (Ned.) 3.59.36, 40. De Groot (Ned.) z.t. Het algemeen klasement luidt: 1. De Vlaeminck 11.47.55, 2. Van de Vyver (Belg.) 11.48.44, 3. Jochems 11.49.24. 4. Peelman z.t., 5. Claes (Belg.) z.t., 16. Pij nen 11.53.59, 19. Rentmeester 11.55.11, 26. Hoogeheide (Ned.) 11.59.07, 27. Zoete melk z.t. FRANKFORT. De 22-jarige Eddy Beugels heeft gisteren de belangrijkste wielerwedstrijd voor profs in West-Duits- land, „Rund um den Henninger Turm* gewonnen. Hij had aan het eind van de 230 km. lange rit met start en finish in Frankfort een voorsprong van enkele tientallen me ters op een achtervolgende groep van zes renners, van wie de snelle Belg Valeer van Sweevelt de sprintzege voor zich op eiste voor zijn landgenoot Herman van Springel en Wim Schepers. Beugels ontsnapte halverwege de koers met Gerard Vianen, de Belg Willy Bock- land en de Fransman Jean Marie Leblanc uit het peloton. Vianen en Leblanc kon den het tempo niet volhouden, dat Beu gels bepaalde. In de slotfase kon ook Bockland de Limburger niet meer volgen. 1. Beugels (Ned.) 230 km in 6.09.16, 2. Van Sweevelt (Belg.) op 5 sec.; 3. Van Springel (Belg), z.t., 4. Schepers (Ned.) z.t.; 5. Seis (Belg.) z.t.; 6. Huysmans (Belg.) z.t.; 7. Planckaert (Belg) op 45 sec.; 8. Zimmermann (W.-Dld.) z.t.; 9. Van Rijckeghem (Belg.) zt.; 10. Bolley (Fr.) z.t. KEULEN. Een Nederlandse wieler ploeg heeft woensdag op de 250 meter lange baan van Hürth (bij Keulen) een 8-7 nederlaag geleden tegen West-Duits- land. Leijn Loevesijn (op de sprint) en Gerrie Bruin (achtervolging) zorgden voor de enige Nederlandse overwinningen. Klaas Balk (1.11.3) moest op dê 1000 meter tijdrit zijn meerdere erkennen in Mortin Stenzei (1.10.8) en in de ploegachtervolging toonde de Duitsers (4.51.02) zich eveneens sterker dan het Nederlandse team (2.59.0) dat bestond uit Klaas Balk, Marcel Pennings, Frans van der Ruit en Roel Duin. De beslissing viel in de tmdemraces. Hierin werden Jan Jansen en Leijn Soevesijn verrassend ver slagen door het Duitse duo Schöfer-Erd- mann. Later op de middag revancheerden Klaas Balk en Frans van der Ruit zich voor de in de landenwedstrijd geleden nederlaag. Zij wonnen een köppelkoers over zestig minuten en legden in deze tijd 43,850 kilometer af. Tweede werd het Duitse koppel Ermann-Bennewitz en derde Henrichs-Kobusch (eveneens uit West-Duitsland (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De basketbalvereniging S.V.E., eens nationaal bekerwinnaar en vorig jaar nationaal kampioen, heeft er genoeg van. In een schrijven aan de le den, deelt het bestuur mee rond 20 mei een algemene ledenvergadering bijeen te roepen, waarop men de leden zal voorstel len de vereniging op te heffen. Omtrent de reden van dit besluit tast men in het duister. Secretaresse Snijders sprak over „te weinig medewerking van het bondsbestuur" en „te grote admini stratieve rompslomp bij de bond". Vage termen, die de werkelijke oorzaak bedek ken, maar in ieder geval wel uiting geven aan een groot gevoel van onbehagen bij het nu 5-jarige S.V.E. Ook deelde mevrouw Snijders mee, dat de bond al zes weken geleden van de plannen op de hoogte was gesteld. Dat zou een aanwijzing kunnen zijn, dat de soep niet zo heet gegeten wordt, als zij nu wordt opgediend, te meer wanneer men weet, dat S.V.E. nog geen twee we ken geleden 2 nieuwe spelers uit Duits land heeft geëngageerd, de Amerikaanse legerspelers Williams en Broadnax. Een andere reden zou kunnen zijn, dat de sponsor, die jaarlijks zo'n slordige 30.000 gulden in de club pompt, zich terug trekt. Dat zou dan kloppen met de offi ciële reden „te weinig medewerking van het bondsbestuur". aangezien S.V.E. enige tijd geleden heeft gevraagd de naam van de club te mogen veranderen in de naam van de sponsor, zoals ook in de tafelten niswereld een club als Hunter bestaat. De basketbalbond weigerde toen toestemming te geven. SYDNEY. De Australische zwem- bond heeft de schorsing van Dawn Fraser olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag te Melbourne, Rome en Tokio, opgeheven. Dawn Fraser was, na de spe len van Tokio, wegens wangedrag in de Japanse hoofdstad, door de Australische zwembond voor tien jaar geschorst. Dawn Fraser is nu professional, zij is trainster. Na het bekend worden van de

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21