EISENSTEIN EN FRANKENHEIMER Spektakelfilms van nu en toen Tapijt s UITGAAN IN HAARLEMa 89.50 Oostwald Jef Last kreeg de erepenning van Kunstenaarsverzet Series, show en cabaret RT V-nieuwtjes Britse koningin in tv-documentaire NEGEN MUZEN Zomerconcerten in Scheveningen van de baan GOED TAPIJT IS NIET DUUR!! Televisie-vanavond Radio-zaterdag TV vrijdag TV zaterdag 20 VRIJDAG 3 MEI 1968 21 Tegen zverki ng Volmachten Jortaenó Epateren (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. Het toeval wil nog wel eens zorgen voor onverwachte con frontaties op de wekelijkse bioscoopagen da, sterk contrasterende films kunnen zich daar broederlijk verenigd vinden meesterwerken naast goedkope sensatie, idyllische films naast meedogenloos knok- werk, oorlog naast vrede. Op de agenda van de Amsterdamse bioscopen speelt de ze week het toeval vooral een rol bij het samenbrengen van twee groots opgezette filmwerken, die in de tijd precies veertig jaar uit elkaar liggen: „Oktober" van S. M. Eisenstein uit 1927, waarvan Cinétol een hervertoning geeft, en „Grand Prix" van John Krankenheimer die, na bijna twee jaar van „Dr. Zjivago", ingezet is in het Amsterdamse Cinerama Theater. Na tuurlijk zijn de films naar inhoud en vorm onvergelijkbaar, maar beide kunnen naar de voor hun tijd geldende maat staven als topprestaties van het filmmedium beschouwd worden. Het zal alleen sterk te betwijfelen vallen of „Grand Prix" over veertig jaar als be langwekkend filmdocument uit het ver leden zal worden teruggebracht in de bioscoop, zoals nu met Eisensteins film gebeurt die in 1929 onder de titel „Tien dagen die de wereld deden wankelen" zijn eerste vertoningen in Nederland (in Theater Tuschinski!) beleefde. EISENSTEIN maakte „Oktober" in op dracht van de hoogste Sovjet-autoritei ten die daarmee een bijdrage aan de fees telijke viering van de tiende verjaardag van de Revolutie wilden leveren. De schepper van „Potemkin" kon bij deze opdracht over vrijwel onbeperkte midde len beschikken. Enige maanden lang re geerde hij als een dictator over Peters- burg, waar tijdelijk iedere wens van hem wet werd. De regisseur kon het openbare leven in de stad stilleggen als opnamen in de straten dit nodig maakten, hij was heer en meester in het Winterpaleis en andere historische gebouwen uit het tsa ristisch bewind, liet de vloot in de haven manoeuvreren en legers in oude unifor men oprukken en dwong bij tijden de be volking het zonder licht te stellen omdat het elektriciteitsgebruik van zijn film groep alle stroom opeiste. En dit alles om een zo getrouw mogelijke reconstructie van de oktoberrevolutie van 1917 moge lijk te maken. De tien dagen die de we reld deden wankelen, vormen de korte pe riode, waarin de opstandige bewoners van St. Petersburg, versterkt door de in de «tad gelegerde soldaten de in februari van dat jaar begonnen revolutie voltooiden. In die februaridagen was tsaar Nicholaas gedwongen afstand van zijn troon te doen, waarna een voorlopige regering onder de ij dele Kerenski gevormd werd, die voort ging de oorlogsafspraken met de gealli eerden na te komen. Na die eerste fase in een reeks van wereldschokkende gebeur tenissen die tot november '17 (volgens Russische tijdsrekening oktober '17) zou den duren, volgt de strijd tegen de wit- gardistische generaal Kornilov die het vroegere regime wilde herstellen en ver volgens de opstand tegen het bewind Ke renski die eindigt met de bestorming van het Winterpaleis, waarbij de befaamde kruiser Aurora, nu nog te zien in de ha ven van Leningrad, een rol speelde en Lenin aan de macht werd gebracht. ALS BIJ meer werk van Eisenstein ontstond ook rond „Oktober" veel tegen werking en teleurstelling. In een Neder landse filmbeschouwing werd geklaagd dat men bij het zien van de film de indruk krijgt naar een filmjournaal te kijken, maar ook in de onmiddellijke om geving van de filmer kon men zijn teleur stelling nauwelijks onderdrukken. Men was er, overigens niet ten onrechte, be vreesd dat de massa de vele proeven van intellectuele montage, waarin Eisenstein excelleerde, niet zou begrijpen en in ver warring zou worden gebracht door diens gebruik van symbolische beelden en metaforen. Daarbij kwam nog dat de bezeten Eisenstein zo verdiept was.ge weest in zijn werk dat hem het conflict van die dagen tussen Lenin en Trotsky ontgaan was, zodat zijn film de inmid dels in ballingschap gestuurde Trotsky nog als held van de revolutie vereerde. De filmer kreeg vijf maanden om zijn werk aan de omstandigheden aan te pas- zen en in die tijd kwam Pudovkin met zijn jubileumfilm „De laatste dagen van ADVERTENTIE Tapijt van beste kwaliteit tegen scherpe prijs met vol ledige garantie, dat biedt Oostwald met een aanbieding van 100% Enkalon tapijt op volle King-size kamerbreedte van 380 cm. In 7 kleuren. Nu per strek, meter. KKuloo I K. HAARLEM. TEL1M81 .ff..:. St. Petersburg" die meer menselijk emo tioneel dezelfde historische gebeurtenis sen als in „Oktober" behandelde en een warm onthaal bij het publiek vond, dat later bij Eisensteins film grotendeels ver stek liet gaan. Het heeft dus alle zin om nu de film los van die toevallige en tegenwerkende omstandigheden te gaan zien als een uniek historisch document van een zowel door de revolutie als door de film be geesterd genie. HET soort moeilijkheden dat de film van S. M. Eisenstein opriep, zal onge twijfeld niet optreden bij de vertoningen van „Grand Prix" die zich openlijk en eerlijk aandient als een volledig op het grote publiek ingestelde speelfilm. Ook in dit geval kreeg de regisseur vrijwel on beperkte volmachten en heeft hij als een veldheer of dictator op de plaatsen van handeling in dit geval de autorace- banen van Europa en de nieuwe wereld kunnen optreden. „Grand Prix" is na melijk een film over het coureursleven en we krijgen in dit meer dan drie uur durende relaas alle races te zien die voor het wereldkampioenschap verreden moe ten worden. Monaco, Monza, Spa, Cler mont-Ferrand, Zandvoort enzovoorts. Als bij Eisenstein, zij het natuurlijk in an- ADVERTENTIE G^oud - 2.doer - cltorlogeó - 3£eRumcp/eet Gr. Houtstraat 6, Haarlam, Tal. 02500- 10616 (Van onze kunstredacteur) AMSTERDAM. In het gebouw van uitgeverij de Bezige Bij is donderdag avond de zeventigste verjaardag van de schrijver Jef Last feestelijk gevierd. De componist Marius Flothuis, vice-voorzit- ter van de Stichting Kunstenaarsverzet, overhandigde hem de erepenning van deze stichting. Hij motiveerde dit met de geestelijke onafhankelijkheid en weer baarheid, waarmee Jef Last altijd zijn positie heeft bepaald en vervolgens de consequenties daaruit heeft aanvaard. Yakoba A. Möhlenpage uit Haarlem zong Japanse liederen, die ook door Jef Last zijn vertaald, waarna C. J. E. Di- naux, voorzitter van de PEN-club, na mens de vrienden van de auteur een ge schenk overhandigde. In zijn speech wees de heer Dinaux erop, dat Jef Last op 2 mei 1898 als Hagenaar is geboren. Zijn verleden was de litteraire BVD van Gerrit Borgers niet ontgaan. Op de kaart, die het Letterkun dig Museum van Borgers over Jef Last heeft verspreid staat dat deze tachtig werken heeft gepubliceerd. Spiritueel verwerkte de PEN-voorzitter een aantal titels van deze werken in zijn toespraak, waarin hij deed alsof hij veronderstelde, dat de auteur door zijn opstandige hou ding nog wel eens last met de overheid zou kunnen krijgen. Daarom hadden zijn vrienden het verstandig gevonden hem bij voorbaat een „losgeld" aan te bieden. Jef Last bleek verrast door de enorme drukte op deze huldiging. Hij wees erop, dat er geen interview met hem was ge publiceerd, waarin geen afgrijselijke fou ten voorkwamen, en zei vervolgens, naar aanleiding van zijn boek over de door de nazi's vermoorde Van der Lubbe: „Ik heb het gevoel dat we vlak voor derge lijke dingen staan". Het geschenk heeft zijn bestemming al: hij zal het gebruiken om rustig aan zijn memoires te kunnen werken. Klaar voor de start van de Grand Prix. dere ordes van grootte, heeft ook Fran- kenheimer een royaal, zo niet onbeperkt, budget tot zijn beschikking gekregen en zich een technische uitrusting kunnen permitteren die het hem mogelijk maakte de levensgevaarlijke races van alle mo gelijke en onmogelijke kanten te bekij ken. Er wordt in dit verband zelfs ge sproken van elektronische systemen waardoor opnamen konden worden ge maakt die voordien niet mogelijk waren. En inderdaad komen in de race-gedeeltes opwindende passages voor. Maar dit alles blijkt toch onvoldoende om er een film mee te vullen. Men kan een publiek nu eenmaal niet drie uur lang met technische hoogstandjes épate- ren. Toont Frankenheimer zich in de scènes op de diverse racebanen al een uiterst middelmatig filmer die zijn authentiek materiaal onhandig en slecht weet te monteren, in de tussenliggende spelgedeeltes met allerlei huwelijks- en bedproblemen van de coureurs, is zijn regie zo ouderwets en passé, dat men hem zijn betrekkelijk jeugdige leeftijd (38 jaar) en zijn voorgeschiedenis bij t.v. en film („The young stranger", „Bird- man of Alcatraz", „Seven days" en „The train") nauwelijks zou aanzien. Wat er trouwens aan „verhaal" bijeengebracht is door een zekere Alan Arthur, de potsier lijke verstrengelingen van enkele levens, waarbij onder meer Yves Montand, James Garner en Eva Marie Saint betrokken zijn, is van een gehalte als men zelfs in onze veelgesmade damesbladen niet meer tegenkomt. Het resultaat werd een lange, lawaaiige, naïeve film, waarmee bewezen zou kunnen worden dat techniek alleen niet gelukkig maakt. Charles Boost yyymHHHHHIUliUUUIWWWWHmM HILVERSUM De vliegende non, Willy en Willeke en Willem Duys op Nederland één; op de andere zender het slot van Oliver Twist en „Farce Majeure". Na Pipo, nieuws en reclame gaan we op het eerste net met Michaela en Armand Denis op reis naar Kenya, waar we op zoek gaan naar de le gendarische Rinoceros Gertie, die een bijzonder grote hoorn op zijn neus heeft. Na de vliegende non, het journaql de reclame en de actualiteitenrubriek Televizier, vader en dochter Alberti. Tussen hun eigen liedjes door Anneke Grönloh. Verder zijn aanwezig Frits Lambrechts en the Buffoons. Tot slot van de avond „Voor de vuist weg" van Willem Duys. Het voorprogramma op het tweede net is weer voor de NTS. Eerst Pipo, nieuws en reclame, gevolgd door het weekendjournaal voor gehoorgestoor den en de rubriek Open Oog. Na het INGER NILSSON uit het plaatsje Kisa speelt de hoofdrol in een dertien delen tellende strip in kleur over Pippi Langkous, de heldin in de gelijknamige boeken van de Zweedse schrijfster As- trid Lindgren. Inger werd gekozen uit liefst achtduizend kinderen die een proef af mochten leggen. De regie van deze televisieserie wordt gevoerd door Olie Hellbom. De opnamen zijn begon nen, waarbij ook de Duitse televisie assisteerde, want het betreft hier een Zweeds-Duitse co-produktie, die drie miljoen kronen gaat kosten. Het is niet onmogelijk dat Pippi Langkous ook op de Nederlandse schermen komt: de serie is namelijk te koop. Fagin, de grootste bedreiging voor Oliver Twist, zal vanavond zijn ver diende loon niet ontgaan. (Neder land II, tien voor half negen). journaal en de reclame de NCRV met de zesde aflevering van Oliver Twist, de laatste aflevering. Tot slot van de avond „Farce Majeure", de actualitei tenrubriek „Hier en Nu", de dagslui ting en het laatste journaal. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 13.5 10.30 Sores van Dorus. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Amu sementsmuziek. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Amusementsmuziek. 12.15 Lezing. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.29 Actueel sportnws. 13.00 News. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: pro gramma voor twintigers. 14.40 Radio LONDEN (AFP) Tegen alle traditie in heeft koningin Elizabeth van Groot- Brittannië ermee ingestemd als „hoofdrol speelster" op te treden in een documen taire kleurenfilm over de Britse monarchie en haar rol in het openbare leven, zo heeft een woordvoerder van Buckingham Palace bekendgemaakt. De film wordt een co-produktie van de BBC en de Britse commerciële televisie. Zij zal volgend jaar juni over het gewone en het commerciële net worden uitgezon den ter gelegenheid van de plechtige be vestiging van kroonprins Charles in de waardigheid van prins van Wales op 1 juli. De film zal ongeveer een uur duren en de Britse vorstin tonen tijdens de vervul ling van haar officiële plichten zowel als in haar privéleven. Ook zal men kunnen zien hoe kroonprins Charles zich onder meer aan de universiteit van Cambridge op zijn toekomstige rol voorbereidt. Een commissie van raadgevers, van wie prins Philip voorzitter is, zal de makers van deze unieke documentaire van advies die nen. In het Gaudeamus-concours voor vertol kers van eigentijdse muziek is de eind uitslag: 1. Ronald Lumsden, piano (En geland), 2. Nancy Volgt, piano (USA), 3. Anita Krochmalska, piano (Polen), 4. Norbert Grossmann, piano (Duitsland) en 5. Michael Ranta, slagwerk (USA). (Van onze correspondent) DEN HAAG Het Residentie-Orkest zal dit jaar niet de zomerconcerten kunnen verzorgen die al sinds de vorige eeuw in de Kurzaal werden gegeven. In 1967 werd de concertperiode in Scheveningen al be perkt tot de maand augustus. De publieke belangstelling is de laatste seizoenen zo teruggelopen, dat de Maat schappij Zeebad Scheveningen de concer ten moest subsidiëren. Ook al was er de laatste tijd voor het eerst al sprake van een deling van kosten, de MSZ wil niet langer in de tekorten delen. De gemeente kon echter niet op korte termijn met een garantie voor het tekort komen. Daar het seizoen door het engageren van dirigenten en solisten lang tevoren moet worden voorbereid heeft het Residentie-Orkest van de zomerserie moeten afzien. Men zoekt naar mogelijkheden van com pensatie in de vorm van enkele uitvoerin gen op Houtrust. Het is zo goed als zeker dat ook de concerten en recitals, die altijd in samenhang met het seizoen van het Residentie-Orkest worden gegeven zullen komen te vervallen. In andere zalen in Scheveningen zal men tijdens het badseizoen Wim Kan en een reprise van „Anatevka" kunnen vinden. Over de opvoering van andere musicals in het Circustheater wordt onderhandeld. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prenten kabinet :„Een keuze uit de collectie Van Looy". Tot 20 mei extra-avond- openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmu seum. Dagelijks 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Tot en met 5 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse kunstnijverheid. Dagelijks, behalve op maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Exposi tie van werk van Deckwitz, Corneille, Constant, Montijn, Mossou, Okx, Post- ma, Van Heusden en Vanen. Dagelijks van 11-17 uur en zondags ook van 14-18 uur. Tot 7 mei. Galerij Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Dagelijks van 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 8 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van his torische stoommachines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdags van 9 tot 12 uur. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoonstel ling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonson dergang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kas sen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tol 17 uur en zaterdags en zondags van 10. tot 12 en van 14 tot 17 uur Toneel Dinsdag 7 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". M.m.v. Beppie Nooy, Jo- han te Slaa, Richard Nooy, Bep Nooy sr, Bert van Dongen en Ditty Dooren bosch. Vrijdag 10 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Koninklijke Vlaamse Schouwburg met „De drie musketiers" naar de roman van Alexandre Dumas. Nederlandse be werking: Alice Toen. Regie: Eddy Ver- bruggen. M.m.v. Senne Rouffaer, Chris Lomme, Bert Struys, Vera Veroft, Frangois Bernard, Alex Cassiers en Erik Maes. Amateurtoneel Zondag 5 mei. Stadsschouwburg, 20 uur: Letterlievende Vereniging „J. J. Cre- mer" met „Sara Burgerhart". Woensdag 8 en donderdag 9 mei, Stads schouwburg, 20 uur: Lionsclub Haar lem met „Voor nu en voor altijd" Operette Maandag 6 mei, Stadsschouwburg, 20 uur Operettevereniging Diogé met „Wiener Blut". Muziek Vrijdag 3 mei, Concertgebouw, 20 uur: Concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Wilhelm Loib- ner. Solisten: Ruthilde Boesch (so praan) en José Maria Perez (tenor). Programma: Strauss, Léhar, Zeiler. Millöcker en Kalman. Dinsdag 7 mei, Grote of Sint Bavokerk (ingang Oude Groenmarkt), 20 uur: Orgelconcert door stadsorganist Piet Kee. Donderdag 9 mei, Sporthal Zandvoort (A. J. v.d. Moolenstraat), 20 uur: Con cert door het Toonkunst Oratoriumkoor Zandvoort. M.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Laar veld. Solisten: Annette de la Bije (so praan), Charles Holland (tenor), Guus Hoekman (bas) en Loek Nelissen (cla- vecimbel). Programma: Die Jahreszei- ten van J. Haydn. Vrijdag 10 mei, Concertgebouw, 20.15 uur Eerste concert in de Beethovencyclus door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist: Bru no Leonardo Gelber (piano). Program ma: Ouverture „Coriolan", Symfonie no 1 en Pianoconcert no. 5. POPPENTHEATER Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur: zaterdag 4 mei: „Prins Dadeltje"; woensdag 8 mei: „De fluit van Bozebol". DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks (behalve maandag) vanaf 20 uur geopend. Vandaag, 20 u.: Hootenan- nyavond. Zaterdag 4 mei gesloten. Zon dag 5 mei, 20 uur: Werkwinkel van Nico Knapper. Donderdag 9 mei, 19 u.: Work shop voor gitaristen. De Ark (Nieuw Heiligland), iedere avond, behalve dinsdag, van 20-23 uur: grammofoonplatenconcert. Zaterdag 4 mei, Frans Halsmuseum, 21 uur: Optreden van de dansgroep Pau line de Groot. Zondag 5 mei, Kroonzaal Brinkmann (Grote Markt). 20 uur: Dansavond m.m.v. het „XYZ-Combo". Dinsdag 7 mei, Frans Halstheater, 20.15 uur: Haarlemse Filmliga met „Mourir a Madriel" van Alain Resnais. Jazz Magazine. 15.00 NATIONAAL PROGRAMMA: Herdenkingsdienst in de Oude Lutherse kerk te Amsterdam. 15.30 Klassieke en moderne muziek. 16.00 Herdenkingsplechtigheid bij het Nationale Monument. 16.30 Amuse mentsmuziek. 16.50 Uilenspiegel: stu dentenprogramma. 17.10 Licht instru mentaal trio. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.16 Commentaar op het nws. 18.22 Lichte oude platen. 18.45 Feest der herkenning. 19.30-20.30 NA TIONAAL PROGRAMMA: 19.30 Mo derne muziek. 19.42 Joodse liederen en -gedichten. 19.58 Inleiding herdenking op de Dam. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Moderne muziek 20.30 Amusementsmuziek. 21.00 Een plekje voor Heini (hoorspel). 22.00 Klassiek strijkkwartet. 22.30 Nws. 22.40 Franse chansons. 22.55 Koloriet. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Semi-klassieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Licht instrumentaal trio. 8.00 Nws. 8.11 Ge wijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.15 Muzaiek. 11.00 Nws. 11.02 Lezing. 11.17 Solistenkamer. 12.00 Licht pianospel. 12.14 Marktberichten. 12.16 Werk en welzijn. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder gren zen. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 PM 16.30 Franse les. 17.00 Naturisme, klankbeeld. 17.30 Pocketradio voor tie ners. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Amusementsmuz. NATIONAAL PROGRAMMA: 19.30 Zie Hilversum I. 20.30 Moderne en semi klassieke or kestwerken. 21.00 Amusementsmuziek. 22.00 Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Overwe ging. 22.45 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Licht in strumentaal sextet. 13.30 Zuidzeesere- nade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ienerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte: programma voor twintigers. 15.30 Country en Wes tern. 16.00 Nws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht gevarieerd platenprogram- ma. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Amusementspro gramma. 12.40 Weerbericht. 12.45 Gramm. muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevari eerd programma. 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Negrospirituals. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Gramm. muziek. 19.00 Nws. 19.40 Actualiteiten uit de show business. 20.00 Operette-fragmenten. 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 23.15 Dansmu ziek. 23.40 Nws. Nederland I 10.45 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 AVRO: Luipaard op schoot. 19.32 De vliegende non (tv-feuilleton). 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: AVRO's Televizier. 20.50 Willy en Willeke, show. 21.30 Voor de vuist weg. 22.40 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjoumaal voor gehoor gestoorden. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Jöumaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Oliver Twist (tv-feuilleton). 21.30 Farce Majeure. 21.50 Hier en nu: actualiteiten. 22.15 Avondsluiting. 22.20 NTS: Journaal. Nederland I 13.30 16.00 16.01 17.00 18.30 18.55 19.00 19.03 20.30 21.00 21.30 22.00 22.40 22.45 NTS: Teleac. Nieuws. KRO: Klokke Vier. Voor de kinderen. NTS: Samenvatting van de herdenkingsplechtigheid op de Dam. Pipo de Clown. Journaal. NATIONAAL PROGRAMMA: 19.03 Programma voor de jeugd over het verzet in oorlogstijd. 19.30 Beelden uit de oorlog. 19.50 De Dodenherdenking op de W aalsdorpervlakte. 20.05 Pauze. 20.15 Journaal. KRO: Incident na Dolle Dinsdag (historische filmreportage). Mevrouw Salomon, spel van een episode uit de oorlogsjaren. De Los Angeles Jubilee Singers: Negro Spirituals. Dich singe ich Demokratie: Günther Grass, een loflied op de democratie (documentair pro gramma. Evangelie. NTS: Journaal. Nederland II 18.55 NTS: Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 NATIONAAL PROGRAMMA: 19.03 Programma voor de jeugd over het verzet in oorlogstijd. 19.30 Beelden uit de oorlog. 19.50 De Dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. 20.05 Pauze. 20.15 Journaal. 20.30 VARA: Het winkeltje aan het Corso (speelfilm). 22.30 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21