POLLE, PELLI EN PINGO KIP IN'Ï PANNETJE RECEPTIES HET HOGE DUIN DIRCK DIRCKZ wonen «gestipt Ons vervolgverhaal Amerikaanse reactie op Tsjechoslowakije PANDA EN DE HOBBELDONKER SCHURKERIJ Vietcong- sexbommen Misplaatste „grap" I VRIJDAG 3 MEI 196 8 23 en het komfort van nu - in de stijlmeubelen van Klassiek Wonen. Al eens in ons unieke grachtenhuis geweest? U kunt er uw hart op halen! U vindt er de oud-Hollandse porse leinkast, het zalig-luie Engelse bankstel, het Empire schrijfbureautje, elegante spiegels en bijzettafeltjesal die dingen waar mensen met smaak zo van houden. Kom eens lang en onge stoord rondneuzen Kees Stip KAprem 6AATONS SUF Cm rfvolgyihnal door Ursula Curira* 53) Al zag hij er erg teer uit, toch was het geen kind dat je overdreven moest ontzien in zulke dingen. Ja, zei Harriet kortaf. En ga nu naar bin nen, James, toe. Langzaam slenterde James weg, aan zijn heie houding kon je zien dat hij met z'n gedachten ergens mee bezig was en Harriet liep nu naar Juan toe en legde hem haar pro bleem voor. Na veie geheimzinnige en angstvallige blikken over zijn schouder te hebben geworpen -in de richting van het huis, verklaarde Juan dat zijn schoonzuster het huisje wel zou willen komen schoonmaken; hij zou haar wel laten opbellen om de dag af te spreken. Harriet bedankte hem met het ge voel of ze 'n dranksmokkel met hem op touw had gezet en liep terug naar het huisje. Vaaglijk was ze een beet je verontrust dat het zo volkomen stil was gebleven in het huis van mrs. Marrable. George was natuurlijk op zijn kantoor bezig allerlei mensen te adviseren inzake grondaankopen en effectenbeleggingen, maar wat onhar telijk van Julia om haar tante op de dag van mrs. Dimmocks begrafenis volkomen alleen te laten. Als Harriet langs telepathische weg haar gedachten had weten over te brengen, reed Julia opeens langs het huisje, ze minderde vaart en draaide de oprijlaan van mrs. Marrable's huis in. Kort daarna Harriet bleef zonder zich te generen voor het raam staan kijken kwam Julia mét haar tante naar buiten en leidde haar naar de rode Fiat, die mrs. Marrable 'n tikje aarzelend leek te naderen, en vervolgens reden ze weg. De middag was eindeloos. Harriet legde haar boek weg, verloor vier spelletjes patience vóór ze merkte dat James schoppenaas in zijn zak had gestoken, en ging tenslotte naar haar kamer om alvast een begin te maken met het inpakken van alles wat ze niet direct nodig had. Ze werd daarbij gestoord door de tele foon en het was mrs. Marrable met een ietwat verrassende uitnodiging: zou Harriet haar het genoegen willen doen om een uur of zes een aperi tief te komen drinken? James na tuurlijk ook, een beker chocola zou voor hem waarschijnlijk wel sterk genoeg zijn? Haar stem had de heerszuchtige klank verloren, ze maakte een een zame, oude indruk, ze zag duidelijk op tegen het wéér een lange, eenza me avond. Nu was het ook niet be paald een huis, vond Harriet toen ze er over nadacht, waarin zijzélf graag helemaal alleen zou willen wonen. Alleen de grootte en 't plechtstatige karakter konden immers al voor ie mand die alleen was, niet bepaald ge schikt worden genoemd. Ze zei dat ze graag zou komen en hing op. 'n Ogen blik later, bijna met 'n slecht geweten, nam ze de hoorn weer op en vroeg een interlokaal gesprek aan met het huis van haar broer in Connecticut. (Connecticut: wat leek dat nu onwer kelijk, wat ontzettend ver was ze daar vandaan en dan bedoelde ze niet eens de afstand in kilometers. Het was bijna zo vreemd voor haar geworden dat het leek of ze daar eens een bezoek had gebracht in plaats van aan New Mexico). De lijnen waren allemaal bezet, zei de telefoniste; zou ze 't blijven pro beren? Harriet keek even naar de ra men die al donker begonnen te wor den en zei dat ze het later nog wel eens zou aanvragen. Opeens drong het tot haar door dat ze James de laatste vijftien of twintig minuten nauwelijks gehoord had en ze vroeg aan het huisje in het algemeen: James? James was er niet. Opeens werd Harriet gegrepen door een hevige paniekstemming. Ze riep luid: James? en toen weer James!, maar de echo van haar stem kwam alleen terug. Hij was ner gens in het huisje. Haar hart begon onregelmatig te kloppen, ze was vol bange voorgevoelens; toen ging de achterdeur open en stapte hij naar binnen. Zijn gezicht stond erg don ker en voorspeldde niet veel goeds, zijn hele houding wees erop dat hij slecht nieuws had te melden Hij zei tegen Harriet met een duister ge voel van voldoening: Nou, er woont iemand in die leemhut. Har riet zei van pure opluchting extra vinnig James, ik heb je zó ge zegd niet tetoen opeens zijn mededeling tot haar doordrong. De leemhut, dat was een vervallen schuurtje in het aangrenzende veld. Ze zei mechanisch: Onzin en Ja mes werd meteen strijdlustig. - Het móét wel. Er liggen sigarettepeukjes en appelklokhuizen en een deken. Ten slotte ging Harriet met hem mee om te kijken. Het late middaglicht had de kleur van kersen. De Sandi's, een halfuur geleden nog wit bevroren topaas, wa ren van een vormloos druiveblauw. Tegen die achtergrond deed het kalkwitte silhouet van het populie- renbos spookachtig aan. Ergens in haar bewustzijn vroeg Harriet zich af hoe ze hierna ooit van de benauwen de straten met hoge wolkenkrabbers in New York zou kunnen houden en toen waren ze bij wat James noemde „de leemhut", en hoewel het veld vlakbij nog in zonlicht baadde daalde er hier al een eigenaardige duisternis om hen heen. (Wordt vervolgd) HMN Puzzel no. 18 Horizontaal: 1 Uitheems zoogdier, 5. soort paardebit. 9. vlaktemaat, 10. militaire politie (afk.), 12. titel (afk.), 13. vis, 14. kindergroet, 15. onbeschadigde, 17. stand, 18. rivier in Italië, 20. vis, 22. land in Euro pa, 25. herhaaldelijk, steeds, 28. grappig heid. 29. bijbelse naam. 30. meer in Noord- Amerika. 31. oorzaak, 33. siersteentjes. 35. gebaar, 38. beschaafde vrouwen, 41 in wendig orgaan. 42. nagerecht, 43. hoekpi- laar. 45. grondig, 47. kruitzak, 50. onsamen hangende taal, 51. maanstand (afk.) 53. stop. 54. oevergewas, 55. per expresse (afk.) 56. deel v. e. boom, 58. Rijksgrens (afk.), 59. voorzetsel 60. Europeaan, 61. houding. 62. nimmer. Verticaal: 1. zitplaats, 2. tijdperk, 3. die rengeluid, 4. Waddeneiland, 5. Vissers vaartuig, 6. en anderen (afk.), 7. drink gerei, 8. slordige vrouw, 11. idee, gedachte, 12. plan. 16. plaats in Duitsland, 17. die rentuin, 19. gast, 21. riem v. jachthonden, 23. landbouwwerktuig, 24 koosnaam, 26. kraakgeluid makend, 27. deel v. e. Franse ontkenning, 32. Europeaan, 34. open strook in bos, 35. schoof, 36 hofmeester, 37. jon gensnaam, 38. plaats in Afrika, 39. meis jesnaam, 40. materie, 41. uitroep, 44. water in Friesland, 45. deel v. e. muziekinstru ment, 46. strafwerktuig, 48. streelt. 49. plaats in Utrecht, 52. huisdier. 55. gevel, 57. vogel, 60. ambtshalve (Lat. afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. WASHINGTON (AP) Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft een maandenlang stilzwijgen woensdag verbroken met een verklaring dat de Amerikaanse regering met belang stelling en sympathie de ontwikkelingen in Tsjechoslowakije volgt. „Het is de hoop van de regering", aldus woordvoerder McCloskey op een perscon ferentie, „dat deze ontwikkelingen zullen leiden tot de verbetering der betrekkin gen tussen Oost- en West-Europa en tus sen Tsjechoslowakije en de Verenigde Staten". 13-93 TOC-NMI 13. Agent Klabbers had nachtdienst in de Stieltjes- wijk. Zodoende kwam hij vanuit de Steenstraat de Hob- belweg op en daar bleef hij verrast staan. „Een verdachte figuur!" mompelde hij. „Bij de ju welierswinkel van Schinkel en Zonen! Daar is iets niet pluis. Waarom is die daar helemaal in het zwart ge kleed? En wat spookt hij daar uit, midden in de nacht? Dit is geen tijd om boodschappen te doen!" Hij besloot om een nader onderzoek in te stellen, en stak de straat over. „Hela!" riep hij met zware stem. „Wat moet dat daar?" „Dat moet ik hier!" gromde de ander, en trok met verrassende snelheid een stuk hout tevoorschijn, dat hij met grote kracht op het hoofd van agent Klabbers liet neer komen. En daar kon de arme politieman niet tegen NEE, NEE, AtlES IS IIM ORDE. IK HEB AUEEN EEN 6EMAKKEUJKË HOUDING OM TE SCHRIJVEN UIT GEZOCHT 6RAPPI6 -OF ALLE BORD JES IN HET BOS HAN GEN ONDERSTEBOVEN LOPEN HOOFD <3003(113933 0OO8N3933 26**-J Oplossing puzzel 17 Horizontaal: 1. uitslag, 3. plank. 5. spaak, 7. netelig, 8. grind. 10. sabel, 12. roest. 13. traan, 14. Venlo, 16. flink, 18. garen, 19. leest, 20. graniet, 22. titel, 23. laken, 24. brutaal. Verticaal: 1. ulaan, 2. graag, 3. premier, 4. kotelet 5. soldaat, 6. karabijn, 8. grim mig, 9. dreinen, 10. spaniel, 11. lorgnet. 14. vergiet, 15. onthaal. 16. fragiel, 17. kletsen, 20. getob, 21. takel. De namen der prijswinnaars vindt u elders in dit blad. ADVERTENTIE gebraden halve kip; royaal garnituur, fruitmix 4.95 geen zaalhuur I port - sherry - vermouth 0.90 Vraag de folder menusuggesties diners 15 pers.en meer v.a. 6.50 HOTEL-CAFE-RESTAURANT 40 meter boven de zee .«WW*- Wijk aan Zee 02517-322 SPECIALITEITENRESTAURANT Bilderdijkstraat hoek Kwakersplein ADA^Wes^2^31^^J DA NANG (AP) De „sex bom" maakt nu ook deel uit van het wapenar senaal van de Vietcong. Deguerrilla's rondom de grote Ameri kaanse mariniersbases gebruiken „ver leid en vermoord"-patrouilles van meisjes om Amerikaanse mariniers in de val te lokken. Onlangs hadden drie mariniers die in de nabijheid van hun kamp patrouilleerden drie meisjes ontdekt, die naakt in een ri vier zwommen. Korte tijd later werd één marinier dood in het water gevonden. De andere twee worden nog steeds vermist. ADVERTENTIE ff de charme van toen. Raamsingel42 (bij brug Houtplein) - Haarlem - tel. 15549 Wij hadden Ella op bezoek, een alleenstaande vrouw die drie kinderen heeft op te voeden sinds haar dit met haar man niet gelukt is. Zij is zeer behulpzaam en stond zelfs op om de krant van de gangmat op te rapen, een taak die in normale gevallen wordt verricht door onze poedel. Mo reel ondermijnd bleef het beest haar bewegingen argwanend volgen. Maar Ella zakte terug in haar stoel, sloeg veel te veel been over elkaar en be gon ons uit onze eigen krant voor te lezen. „Moet je horen!" riep ze. „De 46- jarige Elisabeth R. uit Mainz heeft, om ongestoord naar de televisie te kunnen kijken, haar drie kinderen een papje van slaaptabletten opgevoerd. De oudste, de 10-jarige Hans, ver trouwde het niet, klom uit het slaap kamerraam en liep in pyjama slaap dronken de straat op. De gealarmeer de politie vond de 9-jarige Norbert en de 5-jarige Birgit bewusteloos in hun bedjes. Door snel ingrijpen kon het leven van de kinderen worden gered. Hoe vinden jullie dat?" Wij vonden het erg. Natuurlijk is het erg!" riep Ella. „Ik wil ook rustig naar de televisie kijken, maar daarom vergiftig ik mijn kinderen nog niet. Ik hypnotiseer ze". Zij keek mij zo doordringend aan dat onze poedel begon te grommen. „Na het eten zeg ik: Onze ogen worden loom. Onze leden ontspannen zich. Wij zijn moe. O, wat zijn wij moe. Wij gaan nu naar bed. Binnen vijf minuten slapen wij als rozen". „Hou op!" riep mijn vrouw, waar door ik wakker schrok. Toen Ella weg was, vroeg mijn vrouw: „Zou dat waar zijn, van die hypnose?" „Ik ben bang van wel", zei ik, maar mijn vrouw twijfelde. „Ik moet het nog zien", zei zij. Om onze poedel na zijn morrcle schok weer wat op te fleuren trak teerden we hem op een uitvoerige avondwandeling. Zo kwamen we ook bij het huis van Ella. Het televisie- vertrek was schemerig verlicht, de rest was donker. Toen onze hond het voortuintje in zijn dringende bezig heden betrok, zag ik, dat er een touw ladder uit het raam hing. „Durf jij?" vroeg mijn vrouw. Ik was al boven. „De slaapkamer is leeg!" fluisterde ik. Onze poedel hief een woest geblaf aan. Beneden mij stonden drie spookachtige figuurtjes. „Mammie kijkt televisie", zei het grootste. „En dan smeren wij hem". Ze klommen door het raam en lieten ons door de deur binnen. „Kom maar eens kijken!" riepen ze. Ella zat in trance naar de beeldbuis te staren. Het kleinste spookje schoot voor haar neus een klappertjespistool af. Maar we moesten de televisie af zetten om haar wakker te krijgen. MAASTRICHT. De moeder en een aantal andere familieleden van de 35- jarige Annie Willems waren gisteren naar Vorst-Kempen getogen om in dit Belgisch dorpje de begrafenis van Annie bij te wonen. Zij keken heel vreemd op toen na hun aanbellen aan het sterfhuis de „overledene" zelf open deed en zeer verbaasd was toen zij haar treurende fa milieleden zo onverwacht in alle vroegte voor de deur zag staan. De droefenis maakte snel plaats voor vreugde. Een verklaring voor het misverstand zou kunnen zijn dat in Vorst-Kempen een alleenstaande dame is overleden, die ook Willems heette. De pastoor van de Maastrichtse parochie waartoe de moeder van Annie behoort, meent echter dat hier sprake is van een zeer kwalijke „grap". Hij werd maandag opgebeld door iemand die zei kapelaan in Leuven te zijn en die verzocht de familie Willems te willen waarschuwen dat hun dochter ziek was. Dezelfde „Leuvense kapelaan" belde ook dinsdag op, toen met het verzoek de familie Willems mee te delen dat hun dochter was overleden. 4-|li&AuAui; 1128. Moeizaam klom Jan-Joost in de klapperboom naar boven. En intussen dacht hij bij zichzelf: „Wat is Bram toch goed. Wat hebben we hem toch eigenlijk een verdriet ge daan. Door onze schuld is het goede schip Kokanje vergaan. We hadden allemaal dood kunnen zijn. Maar Bram verwijt ons niets. Hij deelt zijn aardappels met ons. en morgen de scheepsbeschuit. Wat zijn we toch lelijk tegen hem geweest. WatHij had de kokosnoten bereikt en strekte de hand uit om er één te plukken. Maar langs de noot heen werd zijn blik eensklaps getrokken door een bewegend voorwerp in de verte, dat hij net tussen de takken door kon zien. „Nee, maardat lijkt wel.dat is de Kokanje", zei Jan-Joost, en toen hij nauwkeuriger toekeek, zag hij, dat het schip netjes voor anker was gegaan in de verborgen baai. Eensklaps begreep hij alles. Hun droge kleren, de narigheid, de komst van Bram. „Hoe bestaat het", zei hij zachtjes, „die heeft ons gewoon in de maling genomen. Dat zet ik 'm betaald."

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 23