Railvervoer in stad en streek combineren „SENA" Lokale radiostations technisch mogelijk Agenda voor Haarlem en de IJmond si ml ré si Over het Westfriese water naar waterwinstation en Randstad zien als eenheid Husqvarna r-s - - Ouders houden kinderen weg van school Bij Hetty Bennink klopte de kas Groningen gelast Poolse culturele manifestatie af Failliete kapper veroordeeld tot tien maanden N.S.-RECEPT VOOR RANDSTAD: Kamerlid verbaasd over opmerking van minister Kantoorbediende gearresteerd •:fchtleU«S O brood Ministers Bakker en Klompé: Snel wetsontwerp gevraagd Brandschade van f 211 miljoen Kond en bewolkt löth er ivdtti IneUtv U... I TRESLONG VRIJDAG 3 MEI 196 8 2 I In Meppel „Van Ouds 't Roomhuys" N.V.B.V. wijst verwijt van „Veilig' Verkeer" af Scherper toezicht op rijksweg E-10 Gemiste kansen Rail zus je Stand aard treinen Overheid en pers Verduistering 36.000 Verantwoordingsplicht van burgemeester In januari Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk GR. HOUTSTRAAT 163 opent binnenkort haar 2e zaak GEN. CRONJéSTR. 143 I'S li 81 fi Prins Claus heeft gistermiddag in Andijk het nieuwe waterwinbedrijf van het Provinciaal Waterleiding bedrijf Noord-Holland in bedrijf gesteld door aan een helikopter piloot opdracht te geven een inlaat- schuif open te trekken, waardoor IJsselmeerwater de zuiveringsinstal latie kon binnenstromen. De prins was met een veldschuit in gezelschap van de commissaris der koningin, de leden van Gedepu teerde Staten en de burgemeesters van Enkhuizen en Grootebroek naar Grootebroek gevaren, vanwaar naar Andijk werd gereden. Tevoren had prins Claus Hoorn, Venhuizen en Enkhuizen bezocht. In Enkhuizen maakte hij buiten het programma om een wandeling langs de haven, de Drommedaris en het Zuiderzeemuseum. (Van onze correspondent) MEPPEL. Meer dan de helft van de kinderen van de r.-k. lagere St. Stepha- nusschool in Meppel wordt thans door de ouders thuis gehouden of naar andere scholen gestuurd. Gisteren ontbraken 89 van de 132 leerlingen. De ouders hebben deze maatregel ge nomen nadat het hoofd van de school van een jaar ziekteverlof was terugge keerd. Tussen hem en zijn plaatsvervan ger bestaan namelijk moeilijkheden. Veel ouders zijn bevreesd dat het onderwijs aan hun kinderen hierdoor heeft te lijden. Vooral ook het feit dat er een groot ver loop is onder de jongere leerkrachten heeft tot de houding van de ouders bij gedragen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Hetty Bennink heeft gelijk gekregen. De kascontrolecommis sie die in haar woning de administratie van de Vrije Omroep onderzocht, moest na afloop toegeven dat er van onregel matigheid geen sprake was. De commis sie, die bestond uit de Boerenpartijleden Wijnia, Rommer en Vercraye, tekenden een verklaring dat de kas was gecontro leerd en in orde bevonden. ADVERTENTIE HOTEL-CAFÊ-RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Telefoon 0 23 - 52701 't Is gezellig dineren in ons gemo derniseerd Café-Restaurant. Speciaal Weekend-Menu Zelfde directie als restaurant „de bokkedoorns" te Overveen. „Essex". Het Amerikaanse vliegtuigmoe derschip „Essex" zal van 3 tot 9 mei een routinebezoek brengen aan Rotter dam. Van 10-15 mei en van 10-17 mei brengen USS „Keppler" (destroyer) en USS „Warrington" (destroyer) even eens een routinebezoek aan de Maas stad. Poging tot doodslag. De Amsterdamse rechtbank heeft een 23-jarige stuurman uit de hoofdstad wegens een poging tot doodslag op een 26-jarige prostituée veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf waarvan drie voorwaardelijk. Burgemeesters. Aan mr. G. F. J. Noter- mans is op zijn verzoek per 1 juni eer vol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Best. Aan de heer R. V. H. M. Corten is op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, eveneens per 1 juni, eervol ontslag verleend als burge meester van de gemeente Stein. Abdul Razak. De vice-premier van Ma leisië, Abdul Razak, die de komende weken bezoeken brengt aan een aantal Westeuropese landen, zal van 13 tot 15 mei naar ons land komen voor een officieel bezoek. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Het gemeentebestuur van Groningen heeft de besprekingen over een culturele uitwisseling met Po len stopgezet. Als reden geeft het op de recente ontwikkelingen in de houding te genover de joodse bevolking in dat land. Er zou een tentoonstelling van Poolse affiches en tapijten komen. Ook zou er een soort symposium van Poolse en Ne derlandse affiche-ontwerpers worden ge houden. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft een 27-jarige Amster damse dameskapper en mode-ontwerper wegens bedrieglijk bankbreuk, oplichting en flessetrekkerij veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk. De kapper, die een paar jaar geleden regelmatig in de publiciteit verscheen, werd in december 1965 failliet verklaard. Hij had niet, zoals wettelijk verplicht is, er een boekhouding op nagehouden. In ok tober 1965 had hij ongedekte cheques af gegeven. Voorts had hij in 1965 zonder betaling allerlei goederen gekocht, dinee tjes gebruikt en recepties gegeven. De kapper heeft een schuld van 150.000 gulden. DEN HAAG De Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers heeft het verwijt van het Verbond voor Veilig Ver keer, dat de vereniging zich zonder voor afgaand overleg inzake het houden van een voetgangersexamen heeft gericht tot alle gemeentebesturen, afgewezen. De vereniging verklaart dat reeds in 1964 en 1966 de vereniging in de commissie van samenwerking inzake verkeersonderwijs en -examen contact met het verbond heeft opgenomen. AMSTERDAM. De rijkspolitie gaat extra patrouilleren op de E-10, de rijks weg welke van Amsterdam uit naar het noorden gaat. In de afgelopen twee jaar zijn op deze weg 249 ongelukken gebeurd, waarbij 16 personen werden gedood en 44 ernstig werden gewond. De ongeluk ken zijn voornamelijk te wijten aan ver- keersfouten van de weggebruikers. UTRECHT. Gezamenlijke planning en financiering van het openbaar vervoer in de randstad, een maximum aan stan daardisatie 'n volkomen nieuwe beheers structuur worden aanbevolen in het rap port „Randstad en Railvervoer", dat de stichting Centrum voor Vervoersplannen op verzoek van de Nederlandse Spoorwe gen heeft samengesteld. De directie van de N.S. beschouwt de bijna onontwarbare verkeersproblemen als een randstadver schijnsel, dat waarschijnlijk niet per stad kan worden opgelost. In het rapport wordt daarom gepleit voor bundeling van vervoersstromen door gebruik te maken van dezelfde infrastructuur voor lokaal en regionaal vervoer. De spoorwegdirec tie vindt dat een zodanige bundeling de kans vergroot op een rationele exploitatie van railsystmen en op verlaging van de kosten. De spoorwegdirectie meent dat plannen voor het openbaar vervoer in dat licht be oordeeld moeten worden. Het door Am sterdam voorgestelde Stadsspoor zou zo uitgevoerd moeten worden dat ook regio nale treinen over de stadsspoorlijnen en door de tunnels kunnen rijden. Wel heeft de N.S.-directie de indruk dat de Am sterdamse becijferingen te laag zijn, waardoor het gereedkomen van de noord zuid-lijn te ver naar de toekomst zal wor den geschoven. Deze lijn waarmee Den Haag, Schiphol Amstelveen en Purmer- end rechtstreeks met het centrum van Amsterdam worden verbonden, dient voorrang te hebben. Het rapport wijdt een beschouwing aan de in het verleden gemiste kansen door het ontbreken van samenwerking en coör dinatie. In 1953 werd het N.S.-baanvak Nieuwerkerk-Rotterdam-Maas gesloten. Nu uitbreiding van Alexanderstad (190.000 inwoners) op papier staat, blijkt hoe bij zonder goed het verlaten tracé zich zou hebben geleend voor een verbinding met het nieuwe stadsdeel. Waar toen een spoorlijn klaar lag, moet nu een kostbaar stuk metrostelsel worden aangelegd. Ook noemt het rapport het uitbreidingsplan- Zoetermeer met een foutieve situering ten opzichte van de bestaande spoorlijn en het Utrechtse plan Nieuwegein. Het Utrechtse bevolkingsoverschot had men kunnen opvangen in een bebouwing aan Wfeerskantpn van de bestaande spoorlijn bij Houten en Schalkwijk. Stedelijk en regionaal railvervoer die nen in de praktijk te worden geïnte greerd, zo wordt in het rapport bepleit. De autobus moet een „railzusje" krijgen. Het rijdend materieel zal zodanig op el kaar afgestemd moeten zijn, dat het door elkaar kan worden gebruikt en uitwissel baar is. De N.S. zijn bezig met de ontwikke ling van een geheel nieuw type randstad- materieel, dat zowel voor het stedelijk als het regionaal vervoer gebruikt kan worden. De N.S. hebben het gemeentebestuur van Amsterdam al aangeboden op de be staande spoorlijn Utrecht-Amsterdam een ADVERTENTIE «WrCDIN SINDS Uw aangewezen dealer voor Haarlem en Omstreken is Naaimachinespeciaalzaak Rijksstraatweg 14 - Haarlem - Tel. 023-52665 halte te openen, van waaruit een snelle verbinding met een kwartierdienst tussen de Bijlmermeer en het Centraal Station wordt onderhouden. De Bijlmermeer en het centrum van Amsterdam en op het gehele spoorwegnet. Door standaardisering is inpassing van regionale treinen op lijnen, die ook stads- spoordiensten onderhouden, geen pro bleem. Deze invoering van regionale diensten op het stadsnet zal het gebruik daarvan stimuleren, het gebruik van de eigen auto verminderen en de exploita tie meer rendabel maken, aldus het rap port. In ons land moet men de randstad niet anders zien dan als een eenheid zoals in Londen, Tokio, Hamburg en Stockholm, waar deze nieuwe beheersvor- ADV ERTENTIE Dagelijks dine/■d.miont HILLEGOM TEL 0 2520 53 47 Specialité Fondue de Boeuf Bourguignonne Vrij parkeren voor 1000 auto's (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid, de heer Wiegel (V.V.D.), is erover ver baasd. dat minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in haar brief betreffende verhouding tussen overheid en pers volstaat met de opmer king, dat voor de overheid geen positief- rechtelijke verplichting tot het verstrek ken van inlichtingen aan de pers bestaat. Aan de minister-president en de minis ter van C.R.M. vraagt de heer Wiegel of er volgens de bewindslieden niet een ver schil valt te constateren tussen de mede delingen van de minister van C.R.M. en de antwoorden van de minister-president op eerder door hem gestelde vragen over het probleem van de overheidsvoorlich ting. Door de premier was toen medege deeld, dat door de regering binnenkort een commissie zal worden ingesteld, welke zich onder meer zal hebben te beraden over een wettelijke regeling van een al gemene voorlichtingsplicht voor de over heid en regelingen met betrekking tot de toegankelijkheid van ambtelijke docu menten. (Van onze correspondent) HEERLEN. In een Amsterdams pen sion zijn een 18-jarige Heerlense kantoor bediende en zijn 17-jarige vriend gear resteerd door Heerlense en Amsterdamse politiemannen. De kantoorbediende keerde vorige week vrijdag niet terug van een geldtransport van 36.000. Hij moest dit geld voor zijn werkgever, het garagebedrijf Canton Reiss, waar hij amper een week in dienst was, naar de bank brengen. Daar is hij nooit aangekomen. Van het geld heeft de politie nog ƒ31.000 teruggevonden. men al bestaan. De vraagstukken van het openbaar vervoer in de agglomeratie Am sterdam en de regio dienen integraal te worden bestudeerd en opgelost. Daarbij zal moeten worden uitgegaan van een railstelsel, maar niet noodzakelijk uitslui tend van een stadsspoorwegstelsel dat door de gemeente Amsterdam is opgezet en dat een vrij willekeurige geografische begrenzing vertoont. De totale voorzieningen voor het open baar vervoer in ons land zullen miljar den guldens kosten. Het totale investe ringsniveau hebben de spoorwegen bere kend op 300,- miljoen per jaar. Een Am sterdams investeringsplafond van 75 mil joen per jaar biedt echter geen ande re mogelijkheden dan te werken vanuit de bestaande vervoerssystemen. ADVERTENTIE "kowtr vw1 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het is waarschijnlijk technisch mogelijk twee plaatselijke ra diostations te bouwen in elk der gemeen ten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en één in de gemeenten Utrecht, Breda, Vlaardingen, Zwolle, Hilversum, Eindho ven, Dordrecht, Groningen en Maastricht. Voorts zou er een zender gebouwd kunnen worden in Twente voor Hengelo, Almelo en Enschede. De zenders zullen evenwel van gering vermogen moeten zjjn. Dit zeggen de ministers Bakker van Verkeer en Waterstaat en mej. Klompé DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Wiegel (V.V.D.) heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Beernink ge vraagd spoedig een wetsontwerp over de verantwoordingsplicht van de burgemees ter in te dienen. Hij herinnert er aan dat de minister bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer verklaarde te verwachten dat het ontwerp dit parlementaire jaar aan de Kamer zal worden aangeboden. Minister Beernink voegde hier aan toe te zullen proberen, het wetsontwerp op een zodanig tijdstip aan te bieden dat het nog dit jaar door de Kamer kon worden afgedaan. UTRECHT. Bij ongeveer 1200 bran den in januari is voor 211 miljoen scha de aangericht, 44 miljoen meer dan het totale brandschadecijfer voor 1967. Dit blijkt uit voorlopige gegevens van de Rijksinspectie voor het brandweerwezen in samenwerking met het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Bij de ongeveer 1200 branden kwamen zes personen om het leven en liepen 153 mensen verwondigen op, aldus vernamen wij van het Nationaal Brandpreventie In stituut. Van de 1200 branden waren er 35 (3 per cent) met een schade van 50.000 en meer. De enorme brandschade-piek in ja nuari is veroorzaakt door de twee grote branden op 13 en 20 januari in Pernis bij respectievelijk Pakhoed en bij de Shell. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Wilhelm Loibner. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19.45 u. en zaterdag 14 en 20.15 u.: „Dokter Zjiva- go", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zaterdag 14 en 21.15 u.: „Fantómas contra Scotland Yard", 14 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Strafbataljon", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 en zaterdag 14 en 21.15 u.: „Z-55, de schrik van het verre oosten", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Vogelvrij verklaard", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zaterdag 14 en 21.15 u.: „Tony Rome", 18 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „The War Game", 18 j" Minerva, vandaag geen voorstellingen. Zaterdag, 14.30 u.: „Buffalo Bill, de held uit het wilde westen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: en za terdag 14 en 21.15 u.: „De karate kil lers", 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 en zaterdag 14.30 en 21.15 u.: „Moeras der zonde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zaterdag 14.15 en 21.15 u.: „La vie de Ch&teau", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10 tot 17 u. Zon- en feestdagen 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Ex positie van werk van Deckwitz, Corneille, Constant, Montijn, Mossou, Okx, Postma, van Heusden en Vanen. Dagelijks 11-17 u. en zondags ook van 14-18 u. Tot 7 mei. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Karei Slingervoet. Dagelijks 20 tot 22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 8 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag, 20 u.: Hootenanny-avond. Zater dag gesloten. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag, 14.30 u.: „Prins Dadeltje". Frans Halsmuseum, zaterdag, 21 u.: Op treden van de dansgroep Pauline de Groot. VRIJDAG 3 MEI City, 20 u.: „Arizona". Stadsschouwburg, 20 u.: Zij vochten als helden". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Opening expositie werken van Jos van Amsterdam en Otto Prinsen. ZATERDAG 4 MEI City, 21 u.: Arizona Colt". Stadsschouwburg, 21 u.: „Zij vochten als helden". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 3 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Bonnie en Clyde". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Vier meedogenloze wrekers". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Ger Polak; geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 u. Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20 uur: Jazz-Sociëteit „Time-Out". Huize Sche.vbeeck, Velserweg 2, 20.30 u.: Micro-Theater: „Cabamime". Aula Pius X-College, Büllerlaan: Jeugd- Muziek-Concours. ZATERDAG 4 MEI Kennemer Theater, 21.15 u.: „Bonnie en Clyde"; 23.30 u.: „Cabriola, ster van de Arena". Luxor Theater, 21.15 u.: „Vier meedogen loze wrekers". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Ger Polak; geopend van 9.00-12.30 uur en 13.30-18.00 uur. Kennemer Theater, 19.30 u.: Dodenher denking; na afloop „stille tocht". ZATERDAG 4 MEI Marquette Theater, 21 u.: „The naked runner". van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk op vragen van de Tweede-Ka merleden drs. E. C. Visser en drs. M. Dijkstra (beiden D'66). Informatie omtrent de vermogens van de zenders kan pas worden gegeven na dat overleg met de buurlanden is ge pleegd. Daar dit ook voor de buurlanden veel werk met zich meebrengt, kan hier mee niet worden begonnen voordat er sprake is van een meer concrete opzet. Storing in de ontvangst van de lande lijke fm- en tv.-zenders, veroorzaakt door de lokale zenders, zal volgens berekenin gen wellicht binnen aanvaardbare gren zen blijven, zo zeggen de bewindslieden. Storing in de ontvangst in ons land van buitenlandse fm- en tv-programma's door de lokale fm-zenders, zal op vele plaat sen in de naaste omgeving van deze zen ders onvermijdelijk zijn. Om dit te voor komen moet het aantal lokale zenders worden beperkt, aldus de ministers. De twee Kamerleden menen dat voor het deugdelijk functioneren van de plaat selijke democratie de radio een belang rijke bijdrage kan leveren. ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: Een gecompliceerd lagedruksysteem boven de Oostzee en Engeland vormt d« overgang tussen een gebied van gematig de temperaturen boven Zuid- en Midden- Europa en een noordelijke stroming op da oceaan, waamee koude lucht langzaam naar het zuiden wordt gevoerd. De voor ste begrenzing van de koude lucht is vanmorgen met veel bewolking en plaat selijk enige motregen ons land binnen gedrongen. Het komende etmaal blijft het weer dan ook nog koud met veel be wolking en weinig wind. Een onzeker punt in de verwachting is de neerslag kans, welke sterk afhankelijk is van het gedrag van een boven Engeland gelegen storing. WKBRRAPPORTKN Maximum- n mlnlmum- *2 tf temperaturen "O binnen- en buitenland V <0 CA Den Helder geh. bew. n 11 7 0 Ypenburg geh. bew. w.st. 14 6 0 Vlissingen w bew. no 12 8 0 Eelde régen n 15 3 0.1 De Bilt zw bew. zzw 16 6 0 Twente mist w 16 4 0 Eindhoven geh bew wzw 17 6 0 Z.-Limburg zw bew wzw 17 6 2 Helsinki zw. bew. w 13 5 0 Stockholm geh. bew. n 14 5 0.1 Oslo geh. bew. zzo 13 8 0.2 Kopenhagen zw. bew. zw 11 6 0 Aberdeen zw. bew. w.st. 8 -1 0 Londen mist w 17 7 3 Amsterdam zw bew. wnw 14 7 0 Brussel mtst zw 18 5 0 Luxemburg mist w 11 6 3 Parijs Bordeaux zw. bew. no 18 10 0 Grenoble mist O 15 9 10 Nice zw bew nno 18 11 0 Berlijn zw. bew w.st. 17 7 0 Frankfort onbew. w.st. 14 7 3 München zw bew. w 16 10 3 Zürich lichï bew zzw 17 9 1 Genève zw bew. w.st. 15 10 7 Locarno geh. bew. nzo 12 9 10 Wenen Innsbruck licht bew. w.st. 18 7 0.3 Belgrado zw bew. w.st. 24 13 0 Athene nw 24 17 0 Rome licht bew. ono 20 11 0 Barcelona geh. bew n 21 12 0 Madrid zw. bew w.st. 21 9 0 Mallorca half bew. ono 20 10 0 Lissabon zw. bew. wzw 20 14 13 ZATERDAG 4 MEI Zon op 5.05 uur; onder 20.10 uur. Maan op 9.24 uur; onder 2.17 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 5 mei 18.54 uur. Volle maan 12 mei 14.05 uur. Laatste kwartier 19 mei 6.44 uur. Nieuwe maan 27 mei 8.30 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 3 MEI Hoog water 6.54 uur en 19.19 uur. Laag water 2.38 uur en 14.57 uur. ZATERDAG 4 MEI Hoog water 7,37 uur en 20.10 uur. Laag water 3.16 uur en 15.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2