k m Wêêêêê Amsterdam en Velsen eindelijk weer rechtstreeks met elkaar verbonden UST HERDENKING IN DE IJMOND Nieuwe busdienst (lijn 72) tussen Marnixstraat en het strand Burgerlijke stand van Velsen Uitgevaren visserij vaartuigen T ijdsbesparing 600 Velsense onderwijskrachten op excursie Slachtoffers van verkeersongeval ten grave gedragen Siciliaan krijgt bij Hof twee jaar 6 «im Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 3 MEI 1968 i HHmH liftSSi (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Nadat ongeveer twintig jaar geleden de door de Mij „Alk maar Packet" onderhouden bootdienst wegens gebrek aan belangstelling moest worden opgeheven, zijn Amsterdam en IJmuiden niet meer recht streeks door middel van openbaar vervoer met elkaar verbonden geweest. Vandaar dat bus- en treinreizigers zich sindsdien steeds de omweg over Haarlem moesten getroosten. Dank zij het initiatief van de N.Z.H. is deze rechtstreekse verbinding inmiddels weer hersteld en wel met een busdienst, die dagelijks om het uur tussen de Amsterdamse Marnixstraat en het IJmuidense strand zal worden onderhouden. De eerste bus, die des morgens om zeven uur uit Amsterdam vertrekt, rijdt nog tot het Pleiadenplantsoen in IJmuiden, maar de volgende bus'van acht uur vindt zijn eindpunt reeds bij het strand. De laatste bus uit Amsterdam vertrekt des avonds om tien uur van de Marnixstraat. Omgekeerd vertrekken de eerste bussen naar Amsterdam des morgens om 6.58 en 7.58 uur van het Pleiadenplantsoen, waarna de overige diensten tot des avonds om 21.55 weer bij het strand passagiers zullen opnemen. Eerste rit Vertrouwen „BRANDENBURG'' J. F. GROOT Op bedrijfsleider geschoten x -V v ,s,- - i Bij het busstation aan de Murnix- straat in Amsterdam werd de wagen bestegen voor de eerste feestelijke rit. Aankomst bij het Velsense raadhuis voor de officiële ontvangst door het gemeentebestuur. Doordat de rijtijd tussen de beide eindpunten nauwelijks drie kwartier bedraagt, betekent deze nieuwe bus verbinding een belangrijke tijdsbe sparing. Doch daarnaast is de route zodanig gekozen, dat deze tevens een attractief karakter verkreeg. Vooral in Amsterdam rijdt men langs wegen, zoals het Bos en Lommerplein, die anders maar zelden worden bereikt, terwijl de passagiers voorts een in teressant kijkje op het westelijk havengebied en de nieuwe industrie giganten wordt gegund. Langs het Noordzeekanaal en over de toegangs weg tot de Velsertunnel wordt dan tenslotte het eindpunt in IJmuiden bereikt. De directie van de N.Z.H. beschouwde deze nieuwe busverbinding als belangrijk genoeg, om de eerste rit daarvan op een enigszins feestelijke wijze te laten ver lopen. Vandaar dat donderdagmorgen de debuterende bus van lijn 72 smaakvol met irissen was versierd, met als inzit tenden verscheidene vertegenwoordigers van gemeentelijke en voorlichtingsdien sten uit Amsterdam, Haarlem en Velsen, plus de directeuren van de plaatselijke V.V.V. en andere genodigden. De eerste stopplaats was ditmaal het Velsense raad huis, waar het gezelschap in de Burger zaal namens het gemeentebestuur door wethouder J. van Leéuwen officieel werd ontvangen. In zijn toespraak herinnerde de wethou der eraan, dat een snelle en rechtstreekse verbinding tussen de hoofdstad en IJmui den reeds in 1875 hoogst wenselijk en noodzakelijk werd geacht. Inmiddels is in onze samenleving een schaalvergroting opgetreden, waardoor de onderlinge rela ties tussen de beide einden van het Noord- ADVERTENTIE DAMESkAPSALON Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij In verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - Tel. 1 11 66 zeekanaal nog nauwer zijn geworden dan de reeds bestaande historische banden. Niet alleen op industrieel terrein maar ook op het gebied van de recreatie Door dit alles verheugde de wethouder zich er over, dat het onderling verkeer thans eindelijk door middel van een recht streekse busverbinding kan worden bevor derd. In het streekvervoer is de autobus gaandeweg immers van grotere betekenis geworden dan de trein. De N.Z.H. heeft deze ontsluiting nu geïntensiveerd, door deze belangrijke woon- en werkgebieden direct met elkaar in verbinding te bren gen. De in dit verband belangrijke bus lijnen vanaf Haarlem en Beverwijk door de verschillende delen van de gemeente Velsen, worden nu immers uitgebreid met een lijn op Amsterdam, met daarnaast mogelijkheden tot overstappen naar de Zaanstreek. En behalve een snelle verbinding tus sen Amsterdam en het IJmuidense strand worden nu ook de bewoners van de oos telijke poldergebieden van de gemeente Velsen direct met het centrum van IJmui den in contact gebracht, zodat de N.Z.H. met het openen van deze dienst opnieuw een belangrijke stap voorwaarts heeft ge daan. Omdat zij daarmee ongetwijfeld de leefbaarheid van deze zo veelzijdige streek in niet geringe mate bevordert, meende wethouder Van Leeuwen tenslot te alle reden te hebben de directie ook met lijn 72 het meest succes toe te wen sen. Deze toespraak van de wethouder werd beantwoord door de directeur van de NZH mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong. die hierbij onder meer te kennen gaf de toe komst van lijn 72 met vertrouwen tege moet te zien. Hij herinnerde in dit ver band aan de slagzin van de N.Z.H.: „Bij een moderne gemeente past modern ver voer", welke slogan naar zijn mening thans volledig in toepassing is gebracht. Want volgens spreker is de moderniteit van de bus, ondanks metro of monorail ADVERTENTIE Elektrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud nog altijd onaantastbaar, omdat deze on middellijk beschikbaar is wanneer een nieuwe vervoersvoorziening wordt ver langd. Weliswaar is de te verwachten ver voersstroom voor lijn 72 wat betreft om vang en periodiciteit nog niet bekend, maar dit verhinderde spreker niet over tuigd te zijn van het bestaan van een reële vervoerbelioefte tussen de IJmond met zijn industrie, havens en strand ener zijds en de hoofdstad met haar naar Vel sen toegroeiend westelijk havengebied anderzijds. Mr. Van Ballegoijen hoopte tenslotte op zijn beurt, dat deze nieuwe lijn hiervoor een gewaardeerde en steeds sterkere schakel zal mogen vormen. De wederzijdse gelukwensen van Vel- sens gemeentebestuur en N.Z.H.-directie werden besloten met het uitbrengen van de traditionele heildronk, waarna het ge zelschap door de N.Z.H. in het strandpa viljoen van de heer Verzwijveren nog een feestelijke lunch werd aangeboden. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Zeshonderd onderwijs krachten van het openbare en bijzondere lager onderwijs in de gemeente Velsen maken vandaag een excursie naar Am sterdam. Alle leerlingen van de kleuter scholen, de lagere scholen en de ulo's zijn vrij. De excusie geldt tevens als een ontmoe tingsdag, die eens in de twee jaren wordt gehouden. De onderwijskrachten maken onder meer een bustrip door de nieuwe wijken van Amsterdam en een rondvaart door het nieuwe havengebied. BEVALLEN: A. C. Bijl-Man in 't Veld, d., Vondelweg 484, Haarlem; A. C. J. van der Pias-Van Lieshout, d., Starrebos- straat 12, Velsen-Noord; C. Huis in 't Veld-Kleinhout. d.. Amsterdamsevaart 104. Haarlem; T. Andrea-Van der Plas, z., Stratingplantsoen 8, Velsen-Noord; S, C. M. van Maren-Ket, z., P. C. Hooft- straat 11, Haarlem. ONDERTROUWD: J. H. Nahuysen, Ma- thenesserstraat 63, Rotterdam en M. J. Luster, Zandersstraat 26, IJmuiden; P. Brandi, Joubertstraat 24, Den Helder en C. M. van Dijk, Doodweg 61, Velsen- Noord; J. de Ruiter, Piet Heinstraat 38, IJmuiden en M. E. M. van Marm, Piet Heinstraat 84, IJmuiden; G. Siemons, President Steijnstraat 36, IJmuiden en M. A. Oldenburg, Gijzenveltplantsoen 151, IJmuiden, t.a. Westplein 2, Rotterdam; C. E. van der Linden, Lekstraat 31, IJmui den en A. E. Philippo, Lekstraat 31, IJmuiden; A. M. Berghuis, Kennemer- laan 151, IJmuiden en T. J. Maagdelijn, Pleiadenplantsoen 40, IJmuiden; L. Plug, Planetenweg 39, IJmuiden en H. T. Bak- VELSEN a. Kranslegging door het gemeente bestuur op de gemeentelijke begraaf plaats Duinhof te IJmuiden-Oost, ter nagedachtenis aan de aldaar begraven oorlogsslachtoffers. Aanvang van de plechtigheid 9.30 uur. b. Bloemlegging bij het oorlogsmo nument op het Plein 1945 in IJmuiden door het gemeentebestuur, deputaties van de schooljeugd, bedrijven-, vereni gingen en particulieren. Programma bloemlegging: 10.30 uur: verzamelen in de burgerzaal van het stadhuis. In verband met de ruimte verzamelen de scholen zich langs het bordes van het stad huis. Van 9 uur af bestaat er ge legenheid tot het afgeven van bloemen bij de bodedienst van het stadhuis. 10.55 uur: vertrek vanuit de burgerzaal. Het gemeentebestuur gaat aan het hoofd van de stoet. De overige de putaties van bedrijven, verenigin gen en scholen sluiten zich aan op aanwijzing van de daartoe aange wezen persoon. 1. Koraalmuziek door de IJmuider Harmonie. 2. Declamatie door een leerling van de Prof Dr. Vissering HBS. 3. Bloemlegging, waarbij de stads- beiaardier Hein de Ligt het caril lon van het stadhuis zal bespelen. 4. Na de bloemlegging het eerste en zesde couplet van het Wilhel mus, te zingen door alle aanwezi gen. 5. Terug naar het stadhuis. 6. Korte ontvangst in de recreatie zaal van het stadhuis. In verband met de ruimte op het Plein 1945 wordt men verzocht bij de opstelling voor de bloemlegging rondom het monument zoveel mo gelijk aan te sluiten en bijvoor beeld met drie personen achter elkaar te staan, zodat er ook vol doende ruimte overblijft voor het toeschouwende publiek. c. Stille gang naar Westerveld. Herdacht zullen worden de militai ren, de zeelieden, de verzetsstrijders, de geallieerde militairen, de slachtoffers en alle overigen, die, waar ook ter we reld. in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht, voor de vrijheid van het koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omge komen. Van 's avonds 18 uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulie ren worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Een ieder zal kunnen deelne men aan de stille tocht naar Wester veld. De vertrektijden zijn: IJmuiden: vertrek Plein 1945 te 19.00 uur precies. Verzamelen om 18.45 uur. Driehuis: aansluitend op IJmuiden, cir ca 19.25 uur bij de R.-k. kerk, Drie- huizerkerkweg. Velsen-Noord: vertrek zuidzijde pont om 19 uur precies. Verzamelen om 18 45 uur. Santpoort-Zuid. vertrek Stationsplein om 18.45 uur. Verzamelen 18.30 uur. Santpoort-Noord: vertrek Fr. Netscher- laan om 18.45 uur. Verzamelen 18.30 uur Programma 19.35 uur: Koraalmuziek door de R.-k. Harmonie „Soli Deo Gloria". 19.45 uur: Zang door een koor, samen gesteld uit de Velsense koren. Ge zongen wordt o.l.v. de dirigent, de heer J. Huizinga. a. Ecce Quomodo Moritur (Jac. Handel); b. Blijf bij mij Heer (bew. W. Nauta); c. O Heer, die daar des Hemels tenten spreidt (gedenk- klanken). 20.00 uur: Twee minuten stilte, welke aangekondigd worden door een roffel en een hoornsignaal. 20.02 uur: Zang door alle aanwezigen, te weten het eerste en het zesde cou plet van het Wilhelmus. Daarna aanvang van het défilé langs het herdenkingsmonument. Tijdens dit défilé zal koraalmuziek worden ge speeld. Na het verlaten van Westerveld wordt het groepsverband verbroken BEVERWIJK De Vereniging van Oud-Illegale Wer kers afdeling „Midden-Kennemerland" verzoekt de inwoners van Beverwijk in de avond van 4 mei allen de vlag half stok te hangen. Om half zeven precies wordt een herdenkingsbijeenkomst ge houden in de grote zaal van het Ken- nemer Theater in de Zeestraat. Mej. A. Groot. ds. R. van 't Lindenhout en het R.-k. kerkkoor van St. Agatha onder leiding van de heer L. Pielage, verzor gen de declamatie, de toespraak en de zang. Stille tocht Om kwart over zeven wordt voor het Kennemer Theater de stoet gefor meerd. welke langs het monument en de graven op Duinrust trekt ter eer biedige herdenking van hen wie dit eerbetoon geldt. HEEMSKERK Van 's avonds zes uur af tot zonson dergang zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok hangen. Om zeven uur zullen in verschillende kerken herdenkingsdiensten worden ge houden. Bij het gemeentehuis wordt kwart voor acht een stille tocht geformeerd. Deze trekt via Gerrit van Assendelft- straat. Poelenburglaan en Zaalberglaan naar de Algemene Begraafplaats aan het Kerkplein, waar op de graven van de oorlogsslachtoffers een krans zal worden gelegd. Om acht uur worden twee minuten stilte in acht genomen De middenstand wordt verzocht de reclameverlichting van zeven tot negen uur te willen doven. WIJK AAN ZEE Kwart voor acht vertrekt een stille tocht van de driesprong via de Juliana- weg naar het graf van een Engelse piloot op het Nederlands Hervormd Kerkhof. Vandaar gaat de stoet naar de herdenkingsplaat voor de gevallen dorpsgenoten, tegenover hotel Sonne- vanck. ker, Huijgensstraat 20, IJmuiden, t.a. Huijgensstraat 20, IJmuiden; L. W. de Waard, Engelmundusstraat 35, IJmuiden en M. M. van der Put, Wijk aan Zeeër- weg 123, IJmuiden, t.a. Engelmundus straat 35, IJmuiden; H. D, Feih, M. K. Hofstedestraat 36, IJmuiden en M. Lub, M. K. Hofstedestraat 36, IJmuiden; W. Wester, Moddermanlaan 10, Groningen en H. E. Visscher, Duinweg of Duivels- laan 19, Santpoort; M. P. Geerse, Lange Nieuwstraat 740, IJmuiden en G. M. J. Moonen. Sepiastraat 20. Tilburg; E. Meij- vogel. Vleetstraat 35, IJmuiden en E. S. J. van den Doel, Saturnusstraat 42, IJmui den, t.a. Saturnusstraat 42, IJmuiden. GETROUWD: G. van Hooff en I. M. Oesterholt, Driehuizerkerkweg 94, Drie huis; J. Gerrits en A. Y. Mantie, Dolfijn straat 230. IJmuiden; J. L. A. A. Jeijsmnn en P. G. M. Landwehr Johann, Graham- straat 232, IJmuiden; T. L. Irik en W. A. Jasperse, Van Valken burgstraat 2, Vel sen-Noord; B. L. Hermans en T. Post, Van Spilbergenstraat 18, IJmuiden; K. Wentel en Y. J. van Herwijnen, Gilden- laan 20, Velsen-Noord; R. van den Goor- bergh en L. S. Snelders, Waterman straat 6. IJmuiden; W. P. J. Grootenboer en L. van der Zwan, Oosterduinweg 33, IJmuiden; P. A. van Dalen en H. G. Vis scher, Sonseweg 382, Eindhoven; J. Kao- tein en A. M. Ooms, Ringweg Randebroek 100 A. Amersfoort; A. G. van der Woude en A. G. Stek, Elbestraat 143, Heemskerk; J. A. Oortwijn en E. A. A. C. Groen, Tuin dersstraat 102, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Alderlieste, 71 j., e. van J. H. Warnez, Van Speijkstraat 24, IJmuiden. ADVERTENTIE Verh van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 2510 2 48 96 HERENCONFECTIE MAATKLEDING ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling (Van een verslaggever) BEVERWIJK Donderdag zijn de twee Beverwij kers, die zondagmiddag bij een verkeersongeval op de Westdijk in Akersloot om het leven zijn gekomen, ter aarde besteld. 's Morgens om 10 uur werd in de pa rochiekerk van Regina Caeli een requiem mis opgedragen voor de heer J. Schave- maker. Een groot aantal vrienden, beken den en vooral collega's begeleidde de met kransen en bloemstukken bedekte baar naar de begraafplaats „Duinrust". Ook voor de begrafenis van de heer Niesten bestond een overweldigende belangstel ling. De parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, waar 's middags om twee uur een gezongen requiemmis werd opgedragen, was voor een groot deel gevuld met familie, vrienden en zakenre laties. Het stoffelijk overschot van de heer Niesten werd eveneens op „Duin rust" begraven. AMSTERDAM Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag een 37-jarige Siciliaanse gastarbeider tot een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek veroor deeld. De Siciliaan had op 4 oktober van het vorig jaar, door het raam van een kan toor aan de Kleine Houtweg in Haarlem, drie schoten gelost op de bedrijfsleider van een daar gevestigd uitzendbureau. Bij de behandeling in eerste instantie had de Haarlemse rechtbank de Siciliaan veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek, nadat de officier van jus titie toen een gevangenisstraf van twee iaar geëist had. De procureur generaal bij het gerechts hof had veertien dagen geleden bevesti ging van het rechtbankvonnis geëist. Zaterdag 20 april: mt. Nicolaas Senior KW. 42. Maandag 22 april: hektrawler Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171. mt. Antje KW. 49, Voorloper VL. 16, Petronella VL. 131. Liesje en Rutger VL. 153. Dinsdag 23 april: hektrawler Vooraan VL. 115. Woensdag 24 april: mt. Jan Maria KW. 171. Donderdag 25 april: hektrawler Willy KW. 141, mt. Onderneming III SCH. 117, Voorbode VL. 103, Elizabet VL. 105, Voorwaarts VL. 142. Vrijdag 26 april: mt Ursinus VL. 1, Caroline VL. 90. Zaterdag 27 april: hektrawler Zeehaan IJM. 57. Maandag 29 april: hektrawler Wiron I IJM 210, Rijnmond I KW. 15, mt Delft IJM. 37, Pro- tinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209. Wiron II IJM. 211, Nooit Gedacht IJM. 239. Koraal bank KW. 3, Johanna Lydia KW 55. Dirk Maria KW. 80, Albatros KW. 87. Ane Jacob KW. 149 Soli Deo Gloria KW. 152, Willem VL. 121 ml. André KW. 12, Zephyr KW. 14, Cornelis Judith KW. 17, Concordia KW. 26. Sola Gratia KW. 52 Floris KW. 59, Jan KW. 91, Kniertje KW. 100, Alida KW. 111, Vier Gebroeders KW. 116. Sur- sum Corda KW. 124, Marjan KW. 130, Jacoba Catharina KW. 132, Gijsbert Bastiaan KW 161 Vertrouwen KW 166, Michiel KW. 167. Anna Jacob KW. 186. Dirkje KW. 205, Samenwerking KW. 216, Onderneming II SCH. 27. mk. Neeitje IJM. 2, Noordzee IJM. 3, Adriana IJM 6. Maat- tje IJM. 8, Jannette IJM. 17. Gelria IJM. 18. Maarten Cornelia IJM. 44, De Hoop IV IJM 46 Swift IJM. 54, De Hoop III IJM 73, Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. '06. Wiron VI IJM 207, Wiron III IJM. 221, Deo Volente II KW. 11, Arendje Jacoba KW. 21. Ada KW 29. Rose Marie KW. 34, Herman KW. 35. Stern KW. 36 Neptunus KW. 38. Alie KW. 40. Margriet Jo- zien KW. 63, Arie KW. 67. Arie Junior KW. 70, Ekhart KW. 71. Leendert Jacoba KW. 72. Zeearend KW. 79. Vrouw Immetje KW. 88. Al- nilam KW. 90. Jeannette KW. 93. Willem KW. 94, Nico KW. 96, Esperanza KW. 102, Wim KW 103, Jacoba KW. 105. Karla Ellen KW 106 Gijs bert Dirk KW 109, Wilma KW. 113, Flamingo KW. 120, Maarten Senior KW. 125. Klazina Ma 4 rijke KW. 127, Dirk Taat KW. 134, Urania KW.' 136, Maartje Jacoba KW. 137. Anna Lvdia KW 145, Cornelis van Beelen KW. 146, Dirk van Beelen KW 148, Fiducia KW. 155. De Vrouw Bregtje KW. 156, Helena KW. 164, Alida Jacoba KW. 165, Cornelis Schaap KW 172, Aquarius KW. 173. Cornelia KW. 174, Dirkje KW 178 Solea KW. 180. Aleida KW. 183, Valk KW 185' Eliy KW 187. Deo Volente KW 191, Vrouw Prijna KW. 193, Aagje Adriana KW. 196 Wil lem Senior KW. 197, Antje KW. 200, Maria KW 202, Yvonne Yolanda KW. 206, En Avant KW 210, Geertruida KW. 211, Marlena KW. 212. Klaas Dubbelaar KW 214. Cornelia KW. 217, Jannv Jacoba KW 220, Arie Jacob KW. 221, Maarten Cornelis KW 222, Jacob Senior KW 226, Stella Maris WE. 51. Spes Nostra WR 56. Johanna Cornelia WR. 57. Bastiaan WR. 61. Dinsdag 30 april: ml. De Vier Gezusters KW 162, mk. Wim KW. 103, Spes Nostra WR- 56. Woensdag 1 mei: hektrawler Kemphaan IJM. 36, Hendrika Johanna KW. 81, Rijnmond V KW. 85, Holland KW. 123, mt Protinus IJM 154. Ora et Labora KW. 51. Brittenburg KW. 121, ml. Maria Jacoba KW. 73. mk. De Koop I IJM, 45. Limanda KW. 33, Adriana Catharina KW. 92. IJsbrand KW. 119, Urania KW. 136 Jana KW 213, Klaas Dubbelaar KW 214 Anna Hendrika KW. 215, Maryanne WR. 7. Marco WR 32, Tiny WR. 33, Spes Nostra WR. 56.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7