Bekerfinale in Rotterdam AC Milan - Hamburger SV BAYERN MUNCHEN DOOR ITALIAANSE KWAM NIET DEFENSIE Pour vous Madame Moederdag VAN NIEL De Kleine startte met twee zeges in wereldkampioenschap Engeland beheerste tegen Spanjaarden wedstrijd volkomen Explosie van kracht bracht Gimondi in de leiderstrui Okker zonder moeite naar tweede ronde Duyndam met been in gips Voetbalduel Haarlem-Zeeland Wereldrecord serie (84) naar Scherz Jan Janssen nu op de derde plaats Pikeurs gaan samenwerken met renners en voetballers Studenten organiseren motorraces Beugels vierde in Duinkerken Ruska slaat Europees kampioenschap een keer over Reshevsky/ Kortsnoi braken partij af DONDERDAG 9 MEI 1968 25 Zweeds tennisteam tegen de Spanjaarden Kronshorst en Dorjee willen naar Den Haag Bitossi in leiderstrui ronde van Romandië MÜNCHEN AC Milan heeft woensdagavond de finale bereikt van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die op donderdag 23 mei in het stadion Feijenoord in Rotterdam wordt gehouden. De Ita lianen, die de eerste wedstrijd in de halve finales tegen Bayern München, de bekerhouder, met 20 in Milaan hadden gewonnen, sloten de tweede wedstrijd af met een gelijk spel: 00. AC Milan komt in de eindstrijd uit tegen de Hamburger Sportverein. Bayern München is in zijn eerste, noch in zijn tweede opzet geslaagd. De eerste bestond uit een bliksemstart, waarmee de Zuidduitsers hun tegenstanders, die de strijd met een voorsprong van 2-0 begon nen, probeerden te overrompelen. Het zag er aanvankelijk niet somber uit voor Bayern. Binnen twee minuten kreeg het al twee hoekschoppen te nemen. Bij het vorderen van de tijd werd het echter steeds duidelijker, dat de Duitse aanvals- linie niet sterk genoeg was om de intel ligent spelende Milanese verdediging te kunnen passeren. Milan kwam nu en dan ook gevaarlijk in de buurt van het doel van Maier. Linksbuiten Prati kreeg in de zevende minuut een mooie kans ge offreerd door Rivera, maar zijn schot ging naast. Drie minuten later ging de Zweed Hamrin alleen op het Duitse doel af, maar schoot de bal te ver voor zich uit, waardoor Maier kon ingrijpen. Dicht kwam Beckenbauer in de 23e minuut bij een doelpunt. Zijn schot stuitte echter af op de paal. Vier minuten voor de rust veerden de toeschouwers reeds op, toen de naar voren gekomen Olk een prachtig schot op doel loste. Doelman Cudicini tik te evenwel de bal via de lat weg. De tweede opzet was om in een mas saal offensief na de rust de Milanese ver dediging murw te spelen. Ook dit mis lukte, vooral door toedoen van Cudicini, die zich prachtig weerde. Ondanks de grote druk op zijn doel hield hij zich staande, zelfs in de meest precaire situa ties. Zeven minuten na de rust kreeg Roth zijn grote kans, maar Op vijf meter van het doel schoot hij naast Een minuut later loste Rupferschmidt een schot, dat zijn doel op centimeters miste. In de twaalfde minuut gelukte het einde lijk Ohlhauser zich van zijn strenge be waker, Schnellinger, te ontdoen. Er volg de een welgericht schot, maar Cudicini was weer paraat. Franz Beckenbauer was de stuwende kracht achter de Beierse aanval, die bovendien ook mee ten aan val trok. In de veertiende minuut van de tweede helft loste hij een schot, dat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. De 20-jarige West- landse prof-wielrenner Leo Duyn dam moet met zijn achillespees minstens 2 weken in het gips. Gistermiddag bracht Duyndam een be zoek aan de Beverwijkse sportarts Ro- link. Hij stelde meteen dat dit de enige remedie was voor deze lastige blessure, die vooral bij sportmensen veelvuldig op treedt. Duyndam liep de pijnlijke achillespees op in de wegkoers Parijs—Nice, waarin hij te geforceerd heeft gereden. Voor de zesdaagse van Rotterdam hield Neder lands jongste prof-wielrenner al twee we ken rust en de blessure leek toen gene zen, maar tijdens de zesdaagse begon de pijn opnieuw. Duyndam hoopt nu voor het kampioen schap van Nederland weer in vorm te zijn. :v-x ADVERTENTIE Speciaal voor aantrekkelijke en aparte aanbiedingen: Set Orlane van 12,50 voor6,95 Set El. Arden van 17,voor 12,50 Set Blue Grass 9,75 Set Cabocharol 12,50 Parfums - Bijoux - Lederwaren Grote Houtstraat 92, Telefoon 12160 (Van een medewerker) HAARLEM Op twee velden van het pas naar de vierde klasse KNVB ge promoveerde DSOV in Vijfhuizen zullen zowel de zaterdag- als zondagelftallen van de afdelingen Haarlem en Zeeland het zaterdag 11 mei tegen elkaar opnemen. De opstelling van het Haarlems zaterdag elftal luidt: Buys (SMS); Arens (Teïe- fonia), Koper (Zandvoortmeeuwen). Van Geffen (SAC) en Langeveld (ODIN); Bruinenberg (ODIN) en Huisstede (Jong Hercules); De Haan (Jong Hercules), Venneker (VVRA), Spee (Zand voort meeuwen) en De Bree (Jong Hercules). Reserves zijn: Smits (SIZO), De Bos (ODIN), Telder en v. d. Heyde (IJmui- den) en Swarts (Jong Hercules). Voor het zondagselftal zal een keus ge maakt worden uit de spelers Stevens, Meijer, v. d. Ban en Mensink (allen DCO), Hasert, Cuvelier, Steffens en Cor- nelisse (allen DSOV), Kuijer en Vijf schaft (beiden DIO), Amama en Van Steijn (beiden DSK), Van Vuuren en Koelemij (beiden Terrasvogels) en Eijns- bergen (Vliegende Vogels). De beide wedstrijden beginnen om half drie. Een aanval van Bayern München met v.l.n.r. Ohlhauser (Bay.), Schnellinger (Mil.), Trappatoni (Mil.), Rosato (Mil.) en Muller. Liggend de uitstekende doelman Cudicini. DOORNIK. Met overwinningen op de Spanjaard Edoardo Brufau en de Westduitser Norbert Witte heeft de Ne derlandse kampioen bandstoten, de te genwoordig in Brabant wonende Henk de Kleine, zich in de strijd om de wereld titel in de statige Lakenhal in Doornik op de eerste dag in de kopgroep gehand haafd. De Kleine, die beide partijen af sloot met het lang niet onverdienstelijk gemiddelde van 7.84, was echter niet te vreden. Hij had zowel tegen Brufau als later tegen Witte bepaald niet op zijn sterkst gespeeld, had eigenlijk in een serie van 59 tegen de Westduitser echt op serie gebiljart en dan toch nog zo'n moyenne. Een beetje plankenkoorts het is De Kleine's eerste internationale kampioenschap buiten onze landsgrenzen was mede oorzaak van de teleurstel ling van de Nederlander. Aan zijn voor bereiding zal het niet liggen wanneer het er in Doornik achteraf toch niet uitkomt. Want De Kleine heeft zich zeer serieus op het toernooi geprepareerd. Het moge voor De Kleine een troost zijn dat hij niet de enige was, die last had van de ballen. Ook favoriet Ray mond Ceulemans, het Franse idool Jean Marty en de Luikenaar Lorent Boulanger speelden minder sterk dan van hen ver wacht mag worden. Alleen Johan Scherz sprong er met een winstpartij in achttien beurten tegen de Japanner Katsura uit. Maar die overwinning kwam alleen zo spoedig dank zij een slotserie van 84 van de Oostenrijker, meteen een nieuw we reldrecord. Dat was sinds de vijfkamp in Antwerpen in 1965 met 66 in handen van Ceulemans, die trouwens ook het partij gemiddelde (20 rond) en het alge meen moyenne (12.12) tot nog toe achter zijn naam had staan. Het lijkt onwaar schijnlijk, dat Scherz zondagavond met die serie nog aan de top van de wereld ranglijst zal staan, want series van hon derd zijn tegenwoordig geen zeldzaam heid meer. Ter illustratie: het Nederland se record van Henk Scholte is 117 Ceulemans, de driebandenkeizer is eigenlijk ook in het bandstoten onge naakbaar. Maar hij heeft nu een handi cap. Vlak na zijn wereldkampioenschap driebanden in Düren bleek dat hij daar in de finale niet had gespeeld met een bloeduitstorting in zijn linkervoet, maar met een gebroken middenvoetsbeentje. Hij kwam in Doornik met zijn linker- bijna onhoudbaar scheen. Echter niet voor de lange Cudicini. De aanvallen van de Italianen hadden nauwelijks nog enige betekenis. Milan moest zich geheel op de verdediging con centreren om de voortdurende stormlo pen van de Duitsers, die aanzienlijk be ter speelden dan in Milaan, te kunnen opvangen. En in de verdediging toonden de Milanezen zich oppermachtig. Franz Beckenbuaer: „Zo'n verdediging als die van Milan kan een aanval tot vertwijfeling brengen. Meer als wij in deze negentig minuten hebben gedaan, konden wij niet geven". En oud-bonds- trainer Sepp Herberger: „Het was een zeer goede en snelle wedstrijd, die zelfs het karakter van een finale had. Eén doelpunt had de goed spelende ploeg van Bayern echter wel verdiend. De veertigduizend toeschouwers in het uitverkochte stadion, onder hen 4000 sup porters uit Milaan en enkele duizenden in Duitsland werkende Italianen, waren getuigen geweest van de prachtige strijd tussen verdediging (Milan) en aanval (Bayern) met als grote figuren aan de ene kant doelman Cudicini en in het an dere kamp Franz Beckenbauer, als stu wer zowel als schutter. MADRID. Engeland heeft zich woensdag in Madrid voor de halve finales van het Europese kampioenschap voor landenploegen geplaatst. Engeland vt sloeg Spanje met 2-1. Bij de rust was er nog niet gescoord. Engeland won de eer ste wedstrijd met 1-0. Het komt op 5 juni in Florence uit tegen Joegoslavië. De overwinning die het Engelse elftal woensdagavond voor 120.000 toeschou wers in het Bernabeu-stadion in Madrid op Spanje behaalde, was volkomen ver diend. Met een voorsprong van 1-0, ver kregen in het eerste duel in Londen, als ruggesteun was het logisch, dat de Engel sen van het begin af aan het zwaartepunt op de verdediging legden. Deze verdedi ging speelde een briljante partij en hield de Spanjaarden, die vooral in de eerste helft lange perioden fel in het offensief waren, volkomen in bedwang. Brian La- bone en Keith Newton waren in deze defensie de uitblinkers. De gevaarlijkste man in de Spaanse aanval was Amancio, VITORIA Felice Gimondi heeft zich in de laatste vijftig kilometers van de veertiende etappe, een rit over 224 ki lometer van Santander naar Vitoria, in de gele leiderstrui van de ronde van Spanje gereden. De Italiaan sprong vijf kilometer van de top van de col de Or- duna uit het peloton weg en zette de jacht in op de leidende Spanjaard Castello met daarachter de Spanjaarden Santamarina, Lopez, Carril, Manzaneque, Velez en Mo- mene, Lasa en de Italiaan De Pra. De grote concurrenten van Gimondi in het peloton reageerden heftig, maar slaagden er niet in de Italiaan terug te halen. Integendeel. Gimondi liep hoe wel langzaam steeds meer op de groep met Janssen, Aimar, Perez Frances en Adorni, die hem achtervolgde, uit. Te gelijkertijd maakte Gimondi veel tijd goed op de voor hem rijdende renners, van wie Castello 45 kilometer voor de finish van de rit, die vier cols bevatte, waarvan twee van de eerste categorie, ruim acht minuten op hem voorlag. Gi mondi kon Castello niet meer bereiken, maar hij kwam nog geen twee minuten na de Spanjaard binnen, op slechts acht seconden van Lasa en Lopez Carril, die respectievelijk tweede en derde werden. De groep met Jan Janssen verspeelde 1 minuut en 27 seconden op Gimondi, waar door Perez Frances van de eerste plaats werd verdrongen en Janssen naar de der de plaats afzakte. 1. Castello (Sp.) 6.32.18, 2. Lasa (Sp.) 6.34.05, 3. Lopez Carril (Sp.) 6.33.57, 4. Gimondi (It.) 6.34.05, 5 Manzaneque (Sp.) z.t., 6. Velez (Sp.) 6.34.50, 7. Elorza (Sp.) z.t., 8. Gabica (Sp.) 6.35.22, 9. Lopez Ro driguez (Sp.) 6.35.32, 10 Janssen (Ned) z.t., 11. Wright (GB) z.t., 12. Van den Bossche (Belg) z.t., 13. Aimar (Fr.) z.t., 28. Haast (Ned.) z.t., 33. Altig (Did) 6.42.09. Het algemeen klassement: 1. Gimondi 64.57.19, 2. Perez Frances 64.57.30, 3. Felice Gimondi Janssen 64.57.50, 4. Errandonea (Sp.) 64.58.00. 5. Spruyt (Belg) 64.58.10, 6. Velez 64.58.11, 7. Aimar 64.58.35, 8. Go mez del Moral (Sp.) 64.58.39, 9. Echeverria (Sp) 64.58.50, 10. Adorni (It) 64.59.01 15. Wright (GB) 65.05.31, 16 Haast 65.08.08, 20. Altig' (W.-DId.) 65.11.43. die echter goed werd bewaakt door Bobby Moore. En toch was het Amancio, die het eerste doelpunt in de wedstrijd scoorde. Drie minuten na de rust schoot hij na een prachtige solo de bal achter doelman Bonetti. Engeland, dat in de eerste helft zich in zijn tegenaanvallen reeds had doen kennen als een gevaar lijke tegenstander, putte inspiratie uit het voortreffelijke spel van zijn verdediging en met geraffineerde combinaties werd de Spaanse verdediging bestormd. Zeven mi nuten na Amancio's doelpunt kopte Mar tin Peters uit een hoekschop de bal in het Spaanse doel en weer had Engeland de beste papieren voor een plaats in de halve finales. Engeland beheerste de strijd en tien minuten voor het einde vol trok Norman Hunt definitief het vonnis over Spanje door het tweede doelpunt in deze wedstrijd te scoren en daarmee de totaalstand te brengen op 3-1. ROME. De als vierde geplaatste Tom Okker is de eerste ronde van het heren enkelspel van het toernooi om de inter nationale tenniskampioenschappen van Italië, dat in Rome wordt gehouden moei teloos doorgekomen. Okker toonde zich tegen de Australiër Jim Moore op alle onderdelen superieur en won met spre kende cijfers: 6-1, 6-0, 6-2. Met de Australiër Bill Bowrey is de eerste geplaatste speler uitgeschakeld. Hij verloor in drie sets van de Italiaanse nummer acht, de 22-jarige Eugenio Cas- tigliano. Titelverdediger Martin Mulligan, Australiër van afkomst, maar nog niet zo lang geleden tot Italiaan genaturaliseerd, versloeg de Brit John Barret met 6-3, 6-1, 6-0. De verdere uitslagen luiden: Gisbert (Spanje)-Cornjeo (Chili) 6-2 3-6 6-4 6-1; Orantes (Sp.)-Beust (Fr.) 6-3 1-6 6-1 6-3; (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De door de vereniging van voetbalcontractspelers geprojecteerde organisatie van beroepssportlieden in Ne derland, krijgt hoe langer hoe meer ge stalte. Na de inmiddels tot stand gekomen nau we samenwerking met de pas opgerich te vereniging van beroepswielrenners (VVBW), is nu ook de mogelijkheid groot, dat de Nederlandse vereniging van trai ners en pikeurs in de draf- en rensport (200 leden) aansluiting zal zoeken. Morgenmiddag zullen daartoe in Hilver sum besprekingen worden gevoerd. De drie verenigingen voeren uiteraard een af zonderlijk beleid, maar vormen een be langengemeenschap die zo langzamerhand fikse allure begint te krijgen. BANDOL Zweden zal de tegenstan der zijn van Spanje in de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup. Zwe den won in de Zuidfranse plaats Bandol met 41 Van Rhodesië. Tiriac (Roem.)-McMillan (Z.-Afr.) 6-2 6-3 6-1; Kukal (Tsj.sl.)-Pirro (It.) 6-1 6-1 6-3; Fitzgibbon (Z.-A.)-Buding (W.-D.) 6-2 6-3 4-6 3-6 6-4; Metreveli (Rusl.)- Kesl (VS.) 6-3 6-1 6-1. In het kader van het van het studentencorps TILBURG. achtste lustrum van de Tilburgse hogeschool zullen op 12 mei onder auspiciën van de KNMV weg races voor motoren worden gehouden op het boulevard-circuit van het recreatie oord „De Beekse Bergen" bij Tilburg. De races zullen zijn in de klassen 50 cc, 125 cc, 250 cc, 350 cc en 500 cc. Er zullen ongeveer honderd rijders aan de wedstrijden deelnemen, onder wie enkele Fransen, Engelsen, Zweden en Oostenrij kers. Alle prominente Nederlanders zul len aan de races, die meetellen voor de nationale kampioenschappen, deelnemen, zoals Cees van Dongen, Jan de Vries, Paul Lodewij kcx. Aalt Toersen, Martin Mij- vaart, Jan Kostwinder, Jan Huberts, Jan Keessen en Jan Dekker. De genie heeft zich bereid verklaard een brug van veertig meter lengte te leggen over de uitgang van het strandbad naar het Wilhelmina-kanaal, waardoor een cir cuit met een bijna ideaal tracé is ont staan. DEN HAAG Kronshorst en Dorjee, twee spelers van Xerxes/DHC die door financier Hoogenboom aan Feijenoord waren toegedacht, hebben besprekingen gevoerd met andere clubs. Kronshorst met ADO, Dorjee met Holland Sport. DUINKERKEN. De Belg Daniel van Rijckeghem heeft woensdag de eerste etappe van de vierdaagse van Duinker ken gewonnen. De Belgische beroepswiel renner legde de 212 kilometer in de om geving van Duinkerken, af in 5 uur, 15 minuten en 19 seconden. Zijn landgenoot Walter Boucquet werd tweede en de Ne derlander Eddy Beugels vierde, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het grote peloton werd met een achterstand van 56 seconden ex aequo als 12de geklas seerd. been (zijn steunbeen nota bene) in een zwaar gipsverband. Hij wilde van geen medelijden weten. „Ik heb meer dan een week de tijd gehad om eraan te wennen. In de training heb ik nog een partij van 200 caramboles uitgespeeld in vijf beur ten met een slotserie van 158". Welnu, ondanks de handicap won Ceu lemans de altijd moeilijke ontmoeting te gen Boulanger met ruim verschil: 159.- 200. Dat hij 24 beurten nodig had om tot het eind te komen lag aan de ballen, niet aan zijn gipsbeen, zo stelde Ceulemans nadrukkelijk. Met de Belg bleven dus Scherz, De Kleine en Marty (duidelijk winnaar tegen de zwakke Chileen Bus tos) ongeslagen. Die Bustos en de 32-jari- ge Japanner Katsura zijn echte buiten beentjes in dit toernooi. Zij spelen moyennes, die dertig jaar geleden mis schien nog goed waren voor een titel (in 1936 veroverde de Fransman Toledano met 3.5 de laatste wereldtitel in het bandstoten), maar die nu te slecht zijn voor een finale-plaats. 51 18 9 2.83 200 18 84 11.11 157 46 14 4.41 Witte (W.-Duitsl.) 200 46 37 4.34 Boulanger (België) 159 24 26 6.62 Ceulemans (België) 200 24 44 8.33 De Kleine (Nederland) 200 27 25 7.40 Brufa (Spanje) 72 27 13 2.61 Marty 200 27 39 7.40 97 27 15 3.59 58 25 12 2.32 Scherz 200 25 53 8.00 200 24 59 8.33 Witte 73 24 20 3.04 200 26 27 7.69 177 26 41 6.80 De stand na de eerste dag is: 2 4 84 9.30 2 4 59 7.84 1 2 44 8.33 1 2 39 7.40 2 2 27 7.18 6. Witte 2 2 37 3.90 2 0 41 4.69 2 0 15 3.28 Katsura 2 3.02 DEN HAAG. De Nederlandse judo ploeg, die op 17, 18 en 19 mei in Lausanne aan de Europese kampioenschappen deel neemt, is nu na trainingswedstrijden in de dojo van coach Anton Geesink in Utrecht samengesteld. Aan de ploeg zijn vier reserves toegevoegd, omdat Tonny Jonkman, Martin Poglajen, Peter Snij ders en Chris Dolman zijn geblesseerd. Deze vier judoka's stonden zondag naast de mat. Nog voor het einde van deze week zullen zij worden gekeurd waarna over de definitieve uitzending zal worden beslist. In de ploeg ontbreekt wereldkam pioen Wim Ruska. De Amsterdamse zwaargewicht, die vorig jaar in Rome de Europese en in Salt Lake City de wereld titel veroverde, heeft het bestuur van de NJJB verzocht hem niet op te stellen. Door een blessure heeft hij enige tijd niet kunnen trainen en tijdens een ge sprek met het bestuur bleek ook dat de wereldkampioen door persoonlijke om standigheden niet de juiste mentale in stelling heeft om zijn titel te kunnen ver dedigen. In september zal hij echter de training hervatten en zich dan intensief voorbereiden op de wereldkampioenschap pen in 1969, waar hij de titel alle catego rieën wil veroveren. De Nederlandse ploeg is als volgt sa mengesteld: lichtgewicht: Karei Giete- link en Schroevers, halfmiddengewicht: Eddie van der Pol en Tonny Jonkman (gebless.), reserve Eddie Bartels, mid dengewicht: Martin Poglajen (gebless.) en Jan Snijders, reserve Adri van Polanen, halfzwaargewicht: Peter Snijders (ge bless.) en Ernst Eugster, reserve Vincent Boot, zwaargewicht: Chris Dolman (ge bless.) en Cor St. Nicolaas, reserve Chris Adelaar, alle categorieën: Peter Snijders en Vincent Boot, reserve Ernst Eugster, team: Gietelink. Jonkman (V.d. Pol), Poglajen, Peter Snijders, Dolman. Trai ner-coach is Anton Geesink. AMSTERDAM. De eerste partij van de schaaktweekamp tussen de Amerikaan Samuel Reshevsky (wit) en Viktor Korts noi voor de kwartfinales van het kandi datentoernooi is woensdag in het Olym pisch Stadion in Amsterdam na 41 zetten afgebroken. Reshevsky heeft een klein voordeel, maar waarschijnlijk niet vol doende voor winst. Beide grootmeesters begonnen een fel middenspel uit een Nimzo-Indiër ont staan dat aanvankelijk gunstig voor wit leek te verlopen. Een wat overhaas te zet van Reshevsky wijzigde het beeld. Kortsnoi kwam tot acties, doch werd in wederzijdse tijdnood verrast. Na een scherpe slagwisseling werd de afgebroken stand bereikt. De klok zegde de dienst op, toen de tijdnood van de grootmees ters het grootst was. Ernstige invloed had dit echter niet. De tweede partij wordt vandaag gespeeld. GENEVE. Filotex, de ploeg van Franco Bitossi, heeft woensdag de eerste etappe van de ronde van Romandië, een ploegentijdrit, gewonnen. Bitossi zal in de etappe van Genève naar Honcourt over 233 kilometer in de groene leiderstrui vertrekken, omdat hij als eerste van de ploeg waarvan hij kopman is, over de eindstreep ging.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25