Samenwerking met P. v. d. A. voorlopig o n waa rsch ijn lijk ENGEL Scherpe critiek op de universitaire structuur VAN NIEL Agenda voor Haarlem en de IJmond VVD-aanval op Nieuw Links Husqvarna Kort en „Carré is zaak voor gemeente" Wildpark gaat maandag open Kiesrecht voor ambtenaren in buitenland Eén verkiezing voor Kamer en Europees parlement? 1 I MR. TOXOPEUS VOOR TV: „Westerschelde moet worden afgedamd" Grondrechten van burger uitbreiden Zwartboek van „Aktiegroep" Studentenraad VU solidair met de Parijse acties Plan in voorbereiding Overval op station van Soest-Zuid Echtpaar om het leven gekomen I s s Veel bewolking 12 mei: Moederdag af DONDERDAG 9 MEI 196 8 2 Landbouwschap: Commissie CHU: Minister Klompé: Examens Ruiter valt van paard en wordt overreden Wetsvoorstel aangenomen Frontale botsing Kerkelijk nieuws Haarlem i JAN VAN GOYENSTRAAT Velsen-lJ muiden Beverwijk R S •a a dl gj li r (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Een Partij van de Arbeid, waarin Nieuw Links het voor het zeggen heeft, kan onder geen en kele omstandigheid regeringspartner voor de V.V.D. zijn". Dat zei de libe rale fractieleider in de Tweede Ka- (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Landbouwschap heeft voorgesteld de Westerschèlde bij Vlissingen geheel af te dammen. „Indien dit grote en ongetwijfeld dure werk wordt uitgevoerd, zou dat leiden tot een opti male benutting van het gehele Wester- scheldebekken tot aan Antwerpen, omdat dan veel grotere schepen via een „rustige" vaargeul kunnen worden ontvangen. „Bijkomende voordelen zijn", aldus het Landbouwschap „dat vele tientallen ki lometers zeedijk niet behoeven te worden verzwaard of verhoogd en dat de Wester schelde minder zou verzilten." ADVERTENTIE •wiDia «mm i«m Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181. Tel. 1 44 44, Haarlem Enorme keus naaimeubelen voor elk inte rieur, in teak, noten, palissander e.a. hout soorten. Vier jaar gevangenis. De Amsterdamse rechtbank heeft een 30-jarige lasser uit Amsterdam wegens zware mishande ling van zijn 32-jarige vriendin, die aan de gevolgen ervan was overleden, ver oordeeld tot vier jaar gevangenis en voorwaardelijke terbeschikkingstelling der regering. De eis was zes jaar. Mishandelingen. Wegens het mishandelen van twee rechtbankbodes heeft de Rot terdamse politierechter een 45-jarige, elektrisch-lasser veroordeeld tot veertien dagen hechtenis. De eis was één maand. De lasser had enige tijd geleden twee rechtbankbodes mishandeld, omdat zij hem uit de kamer van de president van de rechtbank hadden verwijderd. D» man had toen de president aangevallen. Kind verdronken. In Ierpolders is de 2- jarige Keesje Klok verdronken. Het kind was tijdens het spelen bij zijn woning in het water gevallen. Moeder en dochter omgekomen. In Schoo- nebeek zijn de 50-jarige mevrouw G. Bunshoek-Gommers en haar 7-jarige dochtertje omgekomen door koolmo- noxydevergiftiging. Het tweetal werd bij thuiskomst van het 11-jarige dochter tje bewusteloos in de huiskamer aange troffen. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hulp niet meer te baten. Ongedekte cheques. De Arnhemse politie heeft een 41-jarige man aangehouden, die ervan wordt verdacht voor 15.000 aan ongedekte cheques te hebben uitge geven. Hij werd later in Duitsland ge arresteerd bij een poging tot inbraak. Na zijn straf daar te hebben uigezeten werd hij over de grens gezet, waarop zijn aanhouding in ons land volgde. ASVA-ledenraad. Zes leden van de frac tie van het Nederlands Studentenak koord hebben bedankt voor het lidmaat schap van de Algemene Studenten Ver eniging Amsterdam. Zij menen dat er in de vereniging nog maar een sehijn- democratie bestaat. Lustrum. Het Delfts studentenkorps in Delft viert in juni en juli zijn 24ste lustrum met een serie festiviteiten on der de naam „Corduroi". Als feestter rein is gekozen het Oude- en Nieuwe Gasthuis aan de Korenmarkt. Kolendamp. In Bathmen is de 55-jarige mevrouw Jansen door kolendampver giftiging om het leven gekomen. Haar man werd in bewusteloze toestand opge nomen in het ziekenhuis. Brandkastkraker aangehouden. Een 39-ja- rige man uit Heerlerheide, die berucht is als brandkastkraker, is in de woning van zijn ouders gearresteerd. Hij maak te deel uit van een bende, welke in maart door de politie werd ingerekend. De nu gearresteerde man wist toen te ontkomen. Koperdraad gestolen. In Boxmeer is 700 meter koperdraad gestolen, dat on der stroom stond. Het draad maakte deel uit van een leiding van 2,5 km. lengte, welke aan palen langs de weg was bevestigd. nier, mr. Toxopeus, gisteravond in een politieke televisieuitzending. Hij ver duidelijkte daarmee zijn omstreden uitspraak, dat samenwerking met de P.v.d.A. niet voor altijd uitgesloten moet worden geacht. Hij voegde eraan toe dat de V.V.D. zoals de zaken zich nu laten aanzien, voor de volgende verkiezingen weer zal zeggen dat zij niet met de P.v.d.A. zal willen regeren. Het V.V.D.-Kamerlid mevrouw Van Someren-Downer deed eveneens een aan val op Nieuw Links. Zij verweet de radi cale vleugel van de P.v.d.A., op 1 mei met een „groep herrieschoppers" de straat te zijn opgetrokken. „Dat hoort niet thuis in een democratische partij", zei zij. Zij prees dr. Drees, die in een televisie uitzending het optreden van de jongeren op 1 mei heeft afgekeurd. „Het is be treurenswaardig dat de huidige leiders van de P.v.d.A. dergelijke woorden niet over de lippen krijgen", aldus mevrouw Van Someren-Downer. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het recht op werk, minimumloon, sociale zekerheid en bij stand. oudedagsvoorziening, gezondheids zorg, vrije tijd en het recht op rechtsbij stand dienen als sociale grondrechten in de Grondwet te worden verankerd. Dit is het standpunt van een commissie van de jhr. mr. A. F. de Savornin Loh- manstichting, het studieorgaan van de Christelijk-Historische Unie. De commis sie heeft naar aanleiding van de proeve van een nieuwe grondwet een rapport over de grondrechten opgesteld. De commissie stond onder voorzitterschap van prof. mr. H. G. Schermers. De commissie bepleit vrijheid van de monstratie in de Grondwet. Ook wenst zij een verbod van collectieve uitzetting van vreemdelingen over de grens. Het proces sieverbod wenst zij geschrapt te zien. Het stakingsrecht ziet de commissie ech ter niet graag in de Grondwet opgeno men. Zij erkent het recht op staking, maar kan zich voorstellen dat in een toekomstige technologische maatschappij de onderlinge afhankelijkheid zo groot wordt, dat bepaalde stakingen niet meer verantwoord zijn. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk meent dat het belang van theater Carré in de eerste plaats een gemeentelijk aangelegenheid is. Zoals bekend bestaan er plannen om het theater te verkopen. Daarna zou het gebouw als hotel dienst moeten doen. De minister is van mening dat het niet op haar w*<g ligt stappen ter zake te on dernemen. Dit zegt de bewindsvrouwe in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid drs. Visser (D'66). De minister herinnert eraan, dat B. en W. van Amsterdam op desbetreffende vragen uit de raad hebben gezegd alles te doen om verlies van het theater te voor komen. De leeuwen van Burgers' Dieren park zijn overgebracht naar het wildpark, waar zij nog enkele dagen in hun kooien moeten blijven om aan de nieuwe omgeving te wen nen. Zaterdag zullen zij worden vrijgelaten, waarna maandag de offi ciële opening van het wildpark volgt. Dit wildpark heeft geleid tot de introductie van een nieuw ver keersbord. UTRECHT. De aktiegroep universi teit" heeft in Utrecht het eerste deel van een Zwartboek uitgegeven, waarin toe gespitst op de faculteit der letteren scherpe critiek wordt geleverd op de uni versitaire structuur. In het Zwartboek wordt het hoorcollege „anti-sociaal en anti-communicatief" ge noemd. „In een autoritaire universiteits structuur wordt het louter een vorm van wetenschappelijke en maatschappelijke in doctrinatie", zo wordt gezegd. Ten aanzien van de werkcolleges geldt in grote lijnen hetzelfde: Niemand der studenten is bij de keuze van het onder werp betrokken; het is een zaak van de docent alleen en deze is daardoor even min geboeid omdat hij een opdracht van de hoogleraar uitvoert. Bovendien worden de colleges gegeven voor te grote aantal len studenten, zodat de concentratie van de aandacht sterk vermindert. De „aktiegroep' 'zegt verder: „De col leges zijn slecht bezocht en worden zon der enthousiasme gevolgd, omdat ze ver plicht zijn. De studenten worden in een bepaalde denktrant gemanoevreerd en krijgen het materiaal niet om naar an dere mogelijkheden te zoeken. De student wordt afgeleerd in zijn studie initiatieven te ontplooien en critiek op methoden te leveren", zo zegt de aktiegroep. Ook ten opzichte van tentamens en ex amens bestaan bij de „Aktiegroep" grote bezwaren. „Veelal kan de student het on derwerp van zijn scriptie zelf niet bepa- STADSKANAAL. In Stadskanaal is bij het passeren van een brug de ruiter R. Haaijer onder de wielen van een vrachtauto gekomen en later aan zijn ver wondingen overleden Het ongeluk ge beurde toen het paard waarop de ruiter zat, uitgleed, waardoor hij van het dier viel. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het wetsontwerp om Nederlandse ambtenaren in het buiten land kiesrecht te geven heeft het in de Tweede Kamer maar net gehaald, name lijk met 57 tegen 54 stemmen. De heren Wiegel en Koning (beiden V.V.D.) en de K.V.P.'er Boot schaarden zich aan de kant van de tegenstanders. De tegenstanders verzetten zich vooral tegen de discriminatie, die volgens hen wordt toegepast ten opzichte van andere Nederlanders, die in het buitenland wer ken en tegen het feit dat het geveri van kiesrecht aan niet-ingezetenen een in breuk vormt op de Grondwet. Volgens de regeringspartijen en minis ter Beernik van Binnenlandse Zaken is een dergelijke interpretatie van de Grondwet evenwel toegelaten. len. Hij moet steunen op de hoogleraar die hem bijna in alle gevallen onderwer pen aanbiedt die niets gemeen hebben met de belangstellingssfeer van de student. De scriptie is geen weerspiegeling van wat hij zelf heeft bereikt aan inzicht, kennis van zaken en methoden, geen weerspiegeling van zijn inventiviteit of creativiteit, maar van de know-how van de hoogleraar", al dus het Zwartboek. De groep richt zich ook tegen de taak verdeling op de instituten. „De hiërarchie binnen een instituut is vaak zo ingrijpend dat slechts een hoogleraar het voor het zeggen heeft". De groep keert zich ook tegen kunstma tige scheidingen der wetenschapsgebieden, die behalve in de instituten ook voor de faculteiten gelden. AMSTERDAM. De studentenraad van de Vrije Universiteit in Amsterdam heeft zich solidair verklaard met de pro testerende Parijse studentenen hoogle raren. In een ledenraadsvergadering van de S.R.V.U. werd een motie van de stu denten Vakbeweging aangenomen, waarin de acties van de Franse studenten ge rechtvaardigd genoemd werden. De motie veroordeelde voorts ten scherpste de reacties van de autoriteiten „op de in eerste instantie vreedzame protesten". De studentenvereniging Perikles en het Algemeen Nederlands Jeugdverbond heb ben in de hoofdstad een demonstratie ge houden voor solidariteit met de Franse studentenacties. De demonstratie, waar aan ongeveer 250 studenten en andere jongeren deelnamen, vertrok van de Weesperstraat en eindigde bij het Franse consulaat. Daar werd een protestnota overhandigd die solidariteit betuigde met de Franse studentenacties. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Er wordt gewerkt aan een regeling om de veertien Nederlandse leden van het Europese parlement recht streeks door de Nederlandse kiezers te laten kiezen. Het hoofdbestuur van de Europese Beweging heeft de Tweede-Ka merleden drs. T. Westerterp (K.V.P.) en ir. H. Vredeling (P.v.d.A.) gevraagd een plan hiertoe uit te werken. Als dat wordt verwezenlijkt, zullen de Nederlandse kiezers in de toekomst twee biljetten hebben in te vullen, één voor de verkiezing van Tweede-Kamerleden en één voor de verkiezing van de leden ADVERTENTIE Grote Houtstraat 86 Haarlem Telefoon 10371 Speciaalzaak sinds 1883 UTRECHT Een onbekende man heeft woensdagavond een overval op het sta tionnetje Soest-Zuid gepleegd. Hij dwong de loketbeambte onder be dreiging van een revolver een geldkistje af te geven waarin 85 zat. Daarna nam hij de vlucht. Van hem ontbreekt nog elk spoor. Volgens de politie staat vast dat de da der, die onlangs is ontsnapt uit het Huis van Bewaring in Amsterdam, ook de over val op het station in Voorburg heeft ge pleegd. UDEN. Bij een frontale botsing in Uden is het echtpaar Roos uit Eindhoven om het leven gekomen. De auto, bestuurd door de 43-jarige heer Roos, werd aangereden door een wagen uit Enschedé, die aan een inhaal manoeuvre deed. De bestuurder hiervan werd levensgevaarlijk gewond. Ned. Herv- Kerk Beroepen te Dinteloord (toez.) G. Voor dijk te Mastenbroek. Aangenomen naar Apeldoorn (vac. Th. E. van der Burg) (toez.) M. van der Leun te Workum. Be dankt voor Nieuwpoort G. J. Rebel te Waspik; voor Ede (vac. J. van der Heuvel) G. van Estrik te Genemuiden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Oosterwolde-Smilde R. T. Urban, kand. te Drachten. van het Europese parlement. Dit heeft dl heer Westerterp gisteren meegedeeld. Al eerder is overwogen om de leden van het Europese parlement rechtstreeks te laten kiezen. Momenteel worden de Europese parlementariërs door de natio nale parlementen aangewezen. Een recht streekse verkiezing is tot nu toe tegen gehouden omdat men van mening was dat gelijktijdig de bevoegdheden van het Europese parlement zouden moeten wor den uitgebreid. Nu het er niet naar uit ziet dat dit op korte termijn zal gebeuren, gaan stemmen op om de rechtstreekse verkiezing dan maar afzonderlijk te rege len. Ook in West-Duitsland en Frankrijk beijveren parlementariërs zich om de Duitse, respectievelijk Franse leden van het Europese parlement rechtstreeks door de kiezers te laten aanwijzen. ADVERTENTIE Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Lions- club Haarlem met „Voor nu en voor al tijd". Vrijdag, 20 u.: Koninklijke Vlaamse Schouwburg met „De drie musketiers". Regie: Eddy Verbruggen. Sporthal Zand voort (A. J. v. d. Moolen- straat), vandaag, 20 u.: Concert door het Toonkunst Oratoriumkoor Zandvoort. Met medewerking van het N.Ph.O. o.l.v. Jan Laarveld. Concertgebouw, vrijdag, 20.15 u.: Eerste concert in de Beethovencyclus door het N.Ph.O. o.l.v, Henri Arends. Solist Bruno Leonardo Gelber (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Ver van de woelige wereld", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Zes vrou wen voor de moordenaar", 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „Zweedse meisjes in Parijs", 18 j. Lido, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Blauw bloed en harde vuisten", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Cash? Cash!", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Nachtelijk spel", 18 j. Minerva, 20.15 u-: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De Sa moerai", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mondo Bj- zarro", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Drift in het bloed", 18 j. TENTOON STELLN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy" Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, wandkleden, keramiek, en grafiek uit de verzameling moderne kunstwerken van het Frans Halsmuseum- Dagelijks 10 tot 17 u. Zon- en feestdagen 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): „Als de vlag ge hesen is", expositie ter gelegenheid van de dag van Europa. Dagelijks 10-17 u. Op zondag 13-17 u. Van vrijdag 10 mei t.e.m. zondag 12 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. ADVERTENTIE Vergeet niet uw inkopen te doen in het winkelcentrum RUIME parkeergelegenheid Galerie Zijlstraat: Expositie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks 12 tot 17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 20 tot 21.30 u. Zondags 14-30 tot 17 u. Tot 18 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandaag, 19 u.: Workshop voor gitaristen. Vrijdag, 20 u.: Hootenanny-avond. DONDERDAG 9 MEI City Theater, 20 u.: „Dokter Zjivago". Stadsschouwburg, 20 u.: „De eerste me vrouw Frazer" van het Nieuw Rotter dams Toneel voor de Velser Kunstkring „Voor Allen". VRIJDAG 10 MEI City Theater, 20 u.: „Dokter Zjivago" Stadsschouwburg, 20 u.: „Het Comman do der Wrake". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van Jos van Amsterdam en Otto Prinsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: dagelijks (behalve zondag) van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 u.: „Bonnie en Clyde". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 uur: „De dagvlinder". Galerie Boumans, Breestraat 122, Foto tentoonstelling van groep amateurfoto grafen, geopend van 9.00-12.30 uur en 13.30-18.00 uur. Ver. gebouw, Dommelsingel, 20.00 uur: Contactavond door Aquarium Ver. „Ken- nemerland". Harmoniegebouw, Groenelaan, 20.00 u.: Lezing met films over reuma door mej. C. A. G. Theil, voor de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2: Ken- nemer Oudheidkamer, geopend van 19.30- 21.30 uur: verder voor groepen etc. op aanvraag. VRJDAG 10 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 u.: „Bonnie en Clyde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dag vlinder". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ope ning Foto-tentoonstelling van groep ama teurfotografen. Hervormd Ver.-gebouw Schans, 20 u.: Sluitingsavond Beverwijkse Amateurfoto grafen vereniging. Jongerencentrum „Dizzy", Meerplein, 20 u.: Jazz-Sociëteit „Time-Out". Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 20.30 u.: Micro-Theater, „Porgy en Bess" van Gershwin, door het Marionettentheater Bert Brugman". DE ZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING HERENHOEDEN UNIEK ENORM I LICHTGEWICHT ZOMERHOEDEN VAN BANGKOK-STRO KRUISSTRAAT 2 HAARLEM U weet wel op de hoek bij de brug. Het K.N.M.I. deelt mee: Woensdag stond het weer in ons land onder invloed van een depressie boven Bretagne. Een bij dit lagedrukgebied be horend front lag donderdagmorgen boven het midden van het land en verplaatste zich, vergezeld van veel bewolking en eni ge regen naar het noorden. Intussen koerst een nieuw lagedrukgebied van het gebied ten zuiden van IJsland in de rich ting van Schotland. Een bijbehorend front zal morgen het weer in ons land beinvloe- den. Voor vrijdag wordt dan ook in het algemeen veel bewolking met tijdelijk enige ge regen verwacht en wind tussen zuid oost en zuidwest. In het temperatuurver- loop komt weinig verandering. WKRRRAFPORTEN Maximum- in minimum- jjf j tampers turen binnen- en buitenland V ca Den Helder half bew. O 11 7 0.2 Vpenburg regen on,o 13 6 0.1 Vlissingen regen ozo 12 9 1 Eel de zw bew. a 14 7 0 De Bilt zw. bew. O 14 7 0 Twente zw bew. o 14 7 0 Eindhoven regen zo 14 8 0.1 Z. -Limburg geh. bew. z 12 7 2 Helsinki onbew. wzw 13 5 3 Stockholm onbew. w 13 2 0 Oslo onbew. w.st. 13 2 0 Kopenhagen onbew. n 11 4 0 Aberdeen zw bew. zzw 7 -0 0 Londen regen no 9 8 8 Amsterdam zw. bew. o 13 7 3 Brussel zw. bew. z 15 8 3 Luxemburg regen zzo 12 7 1 Parijs zw. bew. ozo 11 5 4 Bordeaux licht bew. zzw 15 8 2 Grenoble Nice zw. bew. n 17 9 0 Berlijn zw. bew. ozo 13 6 0 Frankfort geh. bew. w.st. 14 7 0 München zw. bew. z 15 3 0 Zürich Genève Locamo Wenen onbew. zo 15 4 0 [nnsbruck zw. bew. wnw 16 3 0 Belgrado hlf bew. w.st. 23 7 0 Athene zw. bew. w.st. 25 19 0 Rome half bew. ono 22 6 0 Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. n 15 10 6 VRIJDAG 10 MEI v Zon op 4.54 uur; onder 20.20 uur. Maan op 17.47 uur; onder 3.54 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 5 mei 18.54 uur. Volle maan 12 mei 14.05 uur. Laatste kwartier 19 mei 6.44 uur. Nieuw»3 maan 27 mei 8.30 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 9 MEI Hoog wat^r 0.50 uur en 13.16 uur. Laag water 8.44 uur en 21.27 uur. VRIJDAG 10 MEI Hoog water 1.38 uur en 14.03 uur. Laag water 9.39 uur en 22.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 r.tin. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2