Reorganisatie Velsen-Noord wordt voortgezet VERENIG1NGSNIEUWS UIT DE IJMOND „Handelsbelangen" nam afscheid van C. F. Kuijs Afbraak in Santpoort IN MEI, JUNI EN JULI NEGEN TOCHTEN IN KENNEMERLAND Leert uw streek kennen Op verkeerde moment weg opgereden Politie en Club van Honderd op de Zuidpier Vakantiereis als dank Transistorradio's in trek Geo rga n isee rd door NIVON Geheelonthouders houden landdag in Santpoort Titan naar Deense kustvaarder cocos mat linoleum DONDERDAG 9 MEI 1968 5 'JsËXÈiËim (Van een medewerker) VELSEN-NOORD Zoals reeds elders in dit blad uitvoeriger wordt vermeld, heeft de gemeenteraad van Velsen woensdagavond na een kort beraad in gesloten zitting toegestemd in een ruiltransactie met K. Luij- ting's Bouwmaterialenhandel n.v. in Velsen-Noord. Een en ander in ver band met een nieuwe aardgasleiding van de Nederlandse Gasunie naar de terreinen van Hoogovens, waarvoor de werkzaamheden riü op korte termijn bij het punt Duinvlietstraat-Wijkerstraatweg kunnen beginnen. Zij dienen nog vóór september van dit jaar te zijn voltooid. In hoeverre hierbij sprake zal zijn van amovering van de op het betrokken terrein gelegen woningen, is ons thans echter nog niet bekend. Opruiming Departement wil meer openheid Velsen-IJ muiden Velsen-Noord M:g:l V twee huizen met bewoning de num mers 628 zwart en 630 rood zodat dit blok bij de spoorwegovergang Wijker- straatweg-Velserweg nog niet kan wor den gesloopt. Eerst zal de bewoners hier van nieuwe woonruimte moeten worden toegewezen, hetgeen nu wel spoedig zal geschieden, waardoor de slopershamer ook op deze woningen kan worden los- geloten. Het spoedig verdwijnen van deze oude en vervallen woningen zal voor de ge hele omgeving een ware opruiming be tekenen, vooral omdat de passanten dan een fraai uitzicht wordt geboden op het park „Scheybeeck" en de ruimte van de Rijk de Waalweg. (Van een verslaggeefster) VELSEN. Een 21-jarige tandartsas sistente, die komende van Rijksweg 9 linksaf de rijksweg Amsterdam-Velsen op wilde rijden, bracht haar wagen tussen de beide rijstroken van deze weg tot stilstand en wilde weer doorrijden juist op het moment, dat er uit de Amsterdamse rich ting een auto, bestuurd door een 36-jarige oliehandelaar uit IJmuiden, naderde. Deze wilde haar auto ontwijken, reed de berm in, tegen een paal en vervolgens tegen een lichtmast aan. De man is met wonden aan gelaat, neus en knieën en met een oogwond naar het Antoniuszie- kenhuis gebracht. Na te zijn behandeld kon hij naar huis. Een bij hem in de wagen zittende IJmuidenaar klaagde over pijn in de borstkas. Ook hij is voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. Inmiddels wordt in Velsen-Noord ook het slopen van de oude woningen voort gezet, welke zo langzamerhand tot krot ten waren vervallen. De panden aan de Schulpweg, de nummers 604 tot en met 618, met telkens een onder- en een bo venwoning, zijn nu opnieuw door de slo per onder handen genomen en het ziet er thans naar uit dat zij spoedig met de grond gelijk zullen zijn gemaakt. Hierna resten nog de tegenover het park „Scheybeeck" aan de Schulpweg ge legen onder- en bovenwoningen met de nummers 620 tot en met 634, waarvan het laatste benedenhuis kort geleden is ontruimd. Dit woningblok telt nu nog Hier worden thans voorbereidingen ge troffen tot het doortrekken van deze weg, waarvoor het brede zandbed reeds is aangelegd, dat op de verlengde Wencke- bachstraat zal aansluiten. Om het al be staande deel van deze weg te kunnen be reiken. dient echter voor de kruising bij de Schulpweg nog een huis te worden opgeofferd. Het is nummer 578, bestaande uit twee onder één kap gebouwde wonink jes, gelegen aan de noordzijde van de doorsteek. Aan de zuidzijde bevinden zich eveneens nog twee kleine huisjes, waar van er een is bewoond, die waarschijnlijk nog niet voor sloping in aanmerking ko men. IJMUIDEN. De nationale zeevishen- gelwedstrijden voor politiemensen, geor ganiseerd door de Politiesportvereniging in Velsen met de IJmuider Zuidpier als wedstrijdterrein, is wederom een zeer ge slaagd evenement geworden. Twintig le den van de befaamde Club van Honderd luisterden de wedstrijden met hun aan wezigheid op. Onder hen bevonden zich voorzitter Johan Bodegraven en de be kende auteur op het gebied van jacht en visserij Anema. In totaal namen aan de wedstrijden 241 vissers deel. Hoofdcom missaris W. Sepp van de Velsense politie reikte 's middags de prijzen uit aan: 1. Termaat, rijkspolitie Alkmaar, 7 stuks; Van Hees, Haarlem 6; 3. Kuipers, Kon. Marechaussee Noord-Holland. Tien deel- mers verwierven een prijs met vier stuk ken en zesentwintig vielen met drie stuks in de prijzen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk acht het van groot belang dat de gemiddelde burger in staat wordt gesteld op betrekkelijk eenvoudige wijze inzicht te verkrijgen in de wijze waarop in con- creto de gemeentelijke bijstand tot stand komt. Op het departement van CRM is thans een wijziging van de Algemene Bijstands wet op diverse punten in voorbereiding. Daarbij wordt mede nagegaan of, en zo ja, op welke wijze door wetswijziging de openheid en vooral ook de duidelijkheid ten aanzien van zowel de materiële als ae formele aspecten van de bijstand kan worden bevorderd. Dit schrijft de staats secretaris van CRM aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland naar aanlei ding van de op 25 oktober 1967 door Provinciale Staten aangenomen motie waarin op openbaarmaking van de ge meentelijke richtlijnen voor bijstandsver lening werd aangedrongen. Het wil de staatssecretaris intussen voorkomen, dat de publikatie van de bij - standsrichtlijnen en derhalve ook het stellen van een wettelijke verplichting daartoe slechts als een begin zou kunnen gelden. Die publikatie lijkt een eerste middel om het odium weg te nemen dat de bijstandsverlening een aangelegenheid zou zijn welke zich achter gesloten deu ren pleegt te voltrekken en dus in dat opzicht zeer belangrijk. Bij de groepen ging de wisselbeker naar de politiesportvereniging in Alkmaar met in totaal zestien stuks. De tweede prijs was voor de politiesportvereniging Wes terhout uit Beverwijk met dertien stuks. De derde prijs ging naar Haarlem, de vierde naar de Kon. Marechaussee Noord- Holland en de Hilversummers namen de vijfde prijs mee naar huis. DONDERDAG 9 MEI Gem. en Kath. bibliotheek en leeszaal, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 10 MEI Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Bijeenkomst meerderjarigen in de Burgerzaal. Raadhuis Velsen: is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.: filiaal van de gemeentebibliotheek en de r.k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wiistelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. VRIJDAG 10 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: 14-17 en 19-21 u. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker- gtraatweg 77: volwassenen 14.30-17.30 en 19-21.15 u.; jeugd 14.30-17.30 u. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De koopliedenvereni ging „Handelsbelangen" heeft tijdens een druk bezochte bijeenkomst afscheid geno men van haar voorzitter, de heer C. F. Kuijs, die 36 jaar lang op de bres heeft gestaan voor de kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit. Op de af scheidsreceptie hebben velen uiting gege ven aan hun waardering voor de heer Kuijs. De waarnemend voorzitter van „Handels belangen", de heer C. Grapendaal, opende de rij van sprekers en schetste de grote verdiensten van „ome Kees", zoals de scheidende voorzitter onder de vakgenoten genoemd werd. „Hij had de tact om op een bijzondere wijze met mensen om te gaan, terwijl zijn juiste kijk op de din gen hem in staat stelde veel voor ande ren te kunnen doen"., aldus de heer Gra pendaal. Tevens memoreerde spreker het feit, dat de heer Kuijs op 29 april ko ninklijk was onderscheiden. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij de heer en mevrouw Kuijs een buitenlandse reis aan. Onder luid applaus werd de heer Kuijs tevens tot ere-voorzitter van de ve reniging benoemd. De voorzitter van de afdeling Haarlem de heer Poelstra schetste de heer Kuijs als de vader van de kleinhandel in Ken- nemerland. Deze spreker haalde herinne ringen op uit de moeilijke oorlogsjaren. toen de heer Kuijs kans zag vooral de ziekenhuizen en bejaarden van aardappe len te voorzien. De bondsvoorzitter, de heer B. C. Tieman, spr.k namens de gehele kleinhandel in aardappelen, groen ten en fruit en blikte met de scheidende functionaris nog eens terug op de dertiger jaren. Voor de federatie van marktbe- zoekende handelaren in Beverwijk en om streken sprak de heer C. Zonneveld. De heer A. C. Aardenburg, die namens vei ling „Kennemerland" het woord voerde., benadrukte de verbetering in de verhou ding met de handel. Dit werd onderstreept door de heer G. Hoogland namens de zus tervereniging „St. Petrus". De heer Hoog land dankte voor de zeer goede samen werking. Namens de grossiers op het marktterrein sloot de heer P. v.d. Lem de rij van sprekers. De heer Kuijs dankte mede namens zijn echtgenote voor de waarderende woorden en de vele cadeaus. Opbrengst. De moederdag-missie- fancy-fair, welke zaterdag en zondag ten bate van pater Jan Mors in de r.-k. meis jes-ulo aan de Grebbestraat is gehouden, heeft een netto-opbrengst gehad van ruim 4000.-. (Van een verslaggeefster) VELSEN. Uit een keet op het bouw terrein van de U.T.S. in Santpoort is een transistorradio ontvreemd. Daarna werd een dergelijk toestel gestolen uit een eta lage van een winkelier aan de Tromp straat in IJmuiden. Uit een bij het Patro naatsgebouw in IJmuiden geparkeerde auto is eveneens een transistorradio ont vreemd. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Het wordt ernst met de plannen om te komen tot de bouw van een winkelgalerij aan de Hagelingerweg in Santpoort-dorp. Met man en macht zijn slopers bezig de bestaande panden af te breken teneinde ruimte te verkrijgen voor het verwezenlijken van het winkelplan. waarvan de bouw zo spoedig mogelijk zal worden ter hand genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Onder het motto „Leert uw streek kennen" houdt de afdeling Haar lem van het NIVON (Nederlands Insti tuut voor volksontwikkeling' en Natuur- vriendenwerkl in samenwerking met haar natuurhistorische kern een reeks excur sies. De reeks omvat tien evenementen waaraan zowel leden als niet-leden kun nen deelnemen. De opzet is zodanig, dat de excursies per fiets kunnen worden ge maakt. Hef aantal deelnemers per groep zal twintig zijn, zodat de toelichtingen die door gespecialiseerde gidsen worden ge geven, goed te volgen zullen zijn. Minderjarigen worden tot de excursie toegelaten onder geleide van één of beide ouders. Het programma luidt: zaterdag 18 mei: Bezoek aan de buiten plaats „Lindenheuvel" in Overveen onder leiding van de tuinbaas A. Jager. Zaterdag 25 mei: Bezoek aan de Haar lemse hofjes en het oude stadscentrum onder leiding van mr. C. M. J. de Jongh. Zaterdag 1 juni: Excursie naar Spaarn- dam onder leiding van de heer G. van der Belt Jr. Zaterdag 8 juni: Tocht langs de beelden van Haarlem onder leiding'Van de beeld houwer Theo Mulder. Zaterdag 15 juni: Bezoek aan de Grote Kerk in Haarlem, waar architect H. W. van Kempen uit Bloemendaal een expli catie zal geven en de organist Klaas Bolt zal vertellen over de historie en bouw van het orgel, dat hij dan tevens zal be spelen. Zaterdag 22 juni: Tocht door de Am sterdamse Waterleidingduinen onder lei ding van de heer Duyve. Zaterdag 29 juni: Tocht langs molens in Haarlem, Santpoort en Haarlemmerliede onder leiding van mevrouw A. Antonisse- Rijnman. Zaterdag 6 juli: Excursie naar en rond leiding door het natuurreservaat „Mid denduin" in Overveen onder leiding van de reservaatwachter Jac. J. Bais. Zaterdag 13 juli: Tocht naar de Ruïne van Brederode en naar enkele buiten- SANTPOORT. De Nederlandse Drankbestrijdingsorganisatie zal ditmaal op Hemelvaartsdag „blauwe landdagen" houden in Santpoort en Assen. In Sant poort. waar de bijeenkomst gehouden wordt in 't Burgemeester RijkensDark, zal prof. dr. G. Stuiveling spreken. Medewer king verleent onder meer de onthouders- toneelvereniging „De Blauwe Spelers". Aan de bijeenkomst in het Open'ncht- theater in Assen gaat een wijdin?ssamen- komst in de Ridderkerk venraf. waar het Tweede-Kamerlid drs. H. M. R. Franssen zal spreken In het theater voert het <-■ -j. lid van de Tweede Kamer de tm°r .1 H. Scheps uit Den Dolder het woord. Mede werking verlenen André van Duin, „imi tator" en Friese volksdansers. Het terrein aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord, waarvan de wo ningen in verband met de woens dagavond door de gemeenteraad ge nomen beslissing in de toekomst zullen verdwijnen. ADVERTENTIE De zeesleepboot „Titan" van N.V. Bu reau Wijsmuller, die dinsdag in Lissabon een baggermolen en een lichter uit Brest afleverde, is woensdagmorgen vroeg on derweg gegaan naar de Deense kustvaar der „Lisbeth Bulow", 300 brt. groot en in 1967 gebouwd, die met machineschade op ongeveer 50 mijl ten westen van Vigo in de Atlantische oceaan om hulp had gevraagd. De „Lisbeth Bulow" accepteer de de door de „Titan" aangeboden hulp op basis Lloyd's Open Form, no cure no pay. De sleepboot, die onder bevel staat van kapitein J. Buurman uit Santpoort, maakte de kustvaarder woensdagmiddag vast. Woensdagavond bereikte het tran sport de baai van Vigo, waar de coaster voor herstelwerkzaamheden afgeleverd moest worden. Als afsluiting zal op een nog nader te bepalen avond een dia-vertoning worden gehouden, waarop een terugblik op al deze excursies zal worden gegeven. Inschrijvingen voor deze serie evenemen ten kosten in totaal 3,50. Zowel monde ling, schriftelijk als telefonisch kan wor den ingeschreven bij mevrouw Mur Veenis, Lambracht van Dalelaan 29 te Overveen, telef. 40962. Indien de belangstelling zeer groot zou blijken te zijn zullen de tochten wellicht worden herhaald. Woninginrichting EUROPA MEUBEL' Marktplein 29 - IJmuiden - Telefoon 10541

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5