Vriendschap met Neuwied dit weekeinde verstevigd Raadsleden enthousiast terug VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND 20 jaar damesgymnastiek Jubileum bij ADO In de vishal en op zee NIEUW CLUBHUIS VOOR ADO NEDERLAND DEM-zege in atletiekduel met Neuwied Goed concert in Concordia Vierde prijs voor bejaardenkoor Wielrijder gewond in Castricum Havenberichten Onvoorzichtige jongens aangereden 5 r bankstel bergmeubel? eethoek salontafel MAANDAG 13 MEI 1968 Velsen-IJ muiden Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) NET!WIED-BEVERWIJK De delega tie van de Beverwijkse gemeenteraad, wel ke dit weekeinde op invitatie van de ge meente Neuwied een bezoek heeft gebracht aan deze Duitse partnerstad aan de Rijn, is weer in haar haardstede teruggekeerd. Zondagavond tussen half negen en negen uur reed de bus van een Beverwijkse auto- busonderneming Beverwjjk weer binnen. Het betekende het einde van een driedaag se reis, gedurende welke bijzonder veel in- f drukken zijn opgedaan en hetgeen wel het belangrijkste is geweest de vriend schapsbanden weer extra zijn aangeknoopt. Eens te meer hebben de Beverwijkers en inwoners van Niewied een bjjdrage ge leverd aan het verstevigen van internatio nale vriendschapsbanden; hetgeen juist heden ten dage. zoals in het afgelopen weekeinde meer dan eens is verklaard, in de tegenwoordige rumoerige wereld van zulk een grote importantie is. Zoals wij zaterdag reeds berichtten heeft het bezoek plaats gehad op uitnodiging van het gemeentebestuur van Neuwied, dat zoals is ervaren kosten noch moeite heeft gespaard om de Beverwijkers een zo gevarieerd en aangenaam mogelijk pro gramma te bieden. Men heeft kunnen le zen, dat de ontvangst allerhartelijkst is ge weest en de Beverwijkse raadsleden onder leiding van burgemeester J. G. S. Brudns- man zaterdagmorgen in het stadhuis van Neuwied een inleiding hebben beluisterd van Oberbürgermeister L. Schön over de bestuursprobtlemen waarmede Neuwied zich geconfronteerd ziet. Een uiteenzetting over de bestuursvorm in West-Duitsland ging daarmede annex. Een bestuursvorm, welke overigens voor Nederlanders vreemd aandoet en waarvan dus met zeer veel interesse is kennis genomen. Tijdens de middaguren is deze bestuursvorm nog eens ter sprake gekomen, doch daaraan vooraf ging eerst een kleine informele plechtig heid in het Neuwieder stadhuis. Ten over staan namelijk van eerste burgemeester H. Peters is toen namelijk door dr. H. Schlech- ter, voorzitter van de Verkehrsverein Neu wied waarvan de gemeente Beverwijk lid is een boekwerk aangeboden aan burgemeester J. G. S. Bruinsma. Hij ont ving een boek van John F. Kennedy geti teld „Vrede en Vrijheid". Wederom een be wijs hoezeer de partnerstad nadruk wenst te leggen op het belang van een interna tionale vriendschap en vrijheid; alsmede op de noodzaak van een algemene vrede zo is daarbij tijdens de toespraken, dui delijk naar voren gekomen. Gold deze ochtendbijeenkomst alleen de heren en konden de dames zich thuis, dan wel in de Neuwieder winkelstraten ver pozen verscheidene dames kwamen daarbij tot de conclusie, dat hun heren gemaal vergeten hadden haar van Duits geld te voorzien, doch dit terzijde in de daarop volgende uren trof men elkander in een van de grootste warenhuizen van Neuwied, waar in het op de bovenste ver- Zoals wij zaterdag reeds schreven heeft het Beverwijkse gemeente bestuur de Oberbürgermeister van Neuwied L. Schön een Abraham aangeboden ter gelegenheid van diens 50ste verjaardag. Op de foto het ogenblik van de aanbieding. ADVERTENTIE Woninginrichting EUOOPA. MHHC Marktplein 29 - IJmuiden - Telefoon 10541 dieping gelegen restaurant een gemeen schappelijke maaltijd plaats had. Om drie uur voeren de Beverwijkers met de Neuwieder gastvrouwen en -heren met een plezierboot naar de „bonte stand" Linz, alwaar men In het stadhuis werd ontvan gen door burgemeester Thönissen, die in het kort een uitzetting gaf van de geschie denis van zijn liefelijk gelegen toeristen stad en in aansluiting daarop een „Sekt- probe" aanbood.'Dit betekende nog niet het einde van het verblijf in Linz, want per autobus ging het daarna naar het boven op de berg gelegen „Burg Ockenfels" ten einde daar de avondmaaltijd te gebrui ken en vervolgens in gemoedelijke sfeer de avonduren door te brengen. Met auto bussen werd daarna de terugkeer naar Neuwied volbracht. Tijdens de ochtenduren van zondag be stond er gelegenheid voor kerkbezoek met aansluitend daarop een bijeenkomst in het Heimatshaus, waar alles in gereedheid was gebracht voor de slotmaaltijd. Ook hier wederom vele woorden van warme vriend schap over en weer. Een bijzonder attent gebaar van het Neuwieder gemeentebe stuur was het, dat men aandacht heeft ge schonken aan het feit, dat het die dag Moederdag was. Voor iedere dame was een verrassingspakketje aanwezig met enige zeer aardige souvenirs. Uit naam van de aanwezige moeders heeft mevrouw M. E. Schmoll-Heijnes een dankwoord gespro ken. Kort daarop brak het moment van afscheid nemen aan. Een bijzonder hartelijk af scheid was het, waarbij zeer vele afspra ken zijn gemaakt, zowel voor dit jaar, als voor volgend jaar. Burgemeester J. G. S. Bruinsma en echtgenote maakten de terug reis niet per autobus mee, doch reden te zamen met Oberbürugermeister Schön naar Beverwijk, daar deze zoals wij al eer der berichtten vandaag de Raiffeisen- bank aan de Zeestraat officieel opent. Neu wied namelijk is de geboortestad van Raif- feisen. MAANDAG 13 MEI Drumband -„Voorwaarts"; Maandag avond rondgang door Oud-IJmuiden. Betlehemschool, Wijkgebouw, Radar straat, IJmuiden, 20 u.: Ouderavond met inleiding door de heer P. J. Kwakkel over „De vrijetijdsbesteding van de school gaande jeugd". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost, IJmuiden-West parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat 1: 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. DINSDAG 14 MEI Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting, kantine raadhuis Velsen, 14 u.: Opening tentoonstelling. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan 45, IJmuiden, 20 u.: Opvoering door R.K. Toneelvereniging K.Z.O.S. en Plankeniers van het blijspel „De Bungalow". Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting Velsen, 9.30- 12 u.: spreek uur leidster Willebrordstraat 102 in IJmuiden. Raadhuis Velsen: te bezichtigen van 10- 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden: spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel*02500-15010; Vel- sen-N., 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 in Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15 tot 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560- 8014. Verder volgens afspraak, secreta riaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. MAANDAG 13 MEI Katholieke openbare leeszaal en biblio theek, Banjaertstraat 13 14.00-17.00 en 19.00 -21.00 uur. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: volwassenen en jeugd 14.30- 17.30 uur. DINSDAG 14 MEI Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: volwassenen en teenagers van 19.00-21.15 uur. (Van onze atletiekmedewerker) BEVERWIJK. Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de Neuwieder Leichtatle- tik Club zich gevoegd bij de inmiddels sterk in aantal gegroeide sport- en jeugd verenigingen, die de kontakten tussen de Duitse stad en Beverwijk hebben verste vigd. Ook de leden van de beide atle tiekverenigingen hebben in uiterst spor tieve en vriendschappelijke sfeer met el kaar kennis gemaakt en aldus bijgedra gen aan de goede verstandhoudingen tus sen beide partnersteden. Hoogtepunten waren de feestelijke zaterdagavond in De Grenspost en de atletiekwedstrijd in het sportpark Adrichem. Deze ontmoeting ein digde met 135-120 in een Beverwijkse overwinning. De resultaten van Marjan Ackermans- Thomas vertonen duidelijk weer een stij gende lijn. De blonde DEM-atlete passeer de zonder foutsprongen de lat bij het hoog springen op 1.65 m., terwijl zij de 100 m. won in 12.5 sec. Bij het kogelstoten kwam zij tot een voor haar uitstekende prestatie van 13,46 m. De zege ging even wel naar Corrie Wissenburg-van Wijk, die met 14,25 m. haar beste prestatie 1967 met een meter verbeterde. Snelle tijden op de 100 m. liepen ook Henny Zwart (12,7 sec.) bij de dames en Marietje Val kenberg (12,6) en Ria Lammers (12,7) bij de meisjes. Bij de jongens kwam Peter Visser bij het hoogspringen ver rassend sterk voor de dag. Met een sprong van 1,73 m. verbeterde hij met 8 cm. het clubrecord. Op de 400 m. liet hij 54,- sec. voor zich afdrukken. Rob Kropman kwam in het bezit van het clubrecord speerwer pen jongens door een afstand van 43,32 m. te overbruggen. Bij de heren was Stan Ackermans weer bijzonder snel op de 100 m. (10,9) en 200 m. (22,4). Frits Martens komt bij het polsstokhoogsprin gen regelmatig hoger. De veelzijdige DEM-atleet kwam nu tot 3,30 m. Van Neuwied sprongen de resulaten van ju nior Bühler er uit. Hij won het kogelsto ten met 11,63 m., hij liep de 100 m. win nend in 11,3 sec. en hij sprong 6.40 m. ver. Een mooie strijd leverden enkele lopers op de 5000 m., welke door Peter Heijnis werd gewonnen. Si Het moment waarop burgemeester J. G. S. Bruinsma het boek van Kennedy aangeboden krijgt door dr. H. Schlechter in tegenwoordig heid van Erster Bürgermeister H. Peters, midden op de foto. (Van een verslaggever) HEEMSKERK. Op stijlvolle wijze heeft de afdeling damesgymnastiek van ADO zondag het twintigjarig bestaan ge vierd. In de Prinsenhal werd 's middags om twaalf uur een H. Mis opgedragen door de geestelijk adviseur van de ver eniging, pater Ed Hollink. Aan deze eucharistieviering werd meegewerkt door een klas van de Don Boscoschool onder leiding van de heer D. P. M. Janse en het hoofd van de school, de heer M. G. van Leur. Op voortreffelijke en stichtelijke wijze verzorgden deze meisjes en jongens de gezangen. Van half twee tot drie uur recipieerde het bestuur in café-restaurant „De Jans- heeren" aan de Kerkweg. Vele vertegen woordigers van zusterverenigingen uit de omtrek kwamen hier het actieve bestuur van ADO-damesgymnastiek hun geluk wensen aanbieden. Namens de sectie sport van de Gemeenschapsraad Heemskerk prees de heer J. J. Milikan de unieke prestatie van de voorzitster van de jubi lerende vereniging, mevrouw M. Tim- mers-De Wit, die van de oprichting af de stuwende kracht is geweest. Spreker meende dit te kunnen zeggen zonder daarbij afbreuk te doen aan de prestaties van de overige bestuursleden. Tevens wees de heer Milikan op het grote spor tieve verleden van ADO. Hij hoopte, dat ADO in de toekomst op dezelfde weg voort zal blijven gaan, waardoor niet al leen in Heemskerk maar ook daarbuiten de naam van de vereniging hoog zal wor den gehouden. De wethouder van Sportzake.n de heer P. de Graaf van het zonder meer prettig namens het gemeentebestuur de geluk- In IJmuiden werden maandag door achtenzeventig vaartuigen aangevoerd 10404 kisten vis, 75000 kilogram tong en 2400 stuks stijve kabeljouw. Bij deze aan voer waren 230 kisten schelvis, 98 kleine kisten schelvis, 510 wijting, 194 kl. kisten wijting, 3860 gul en kabeljauw, 830 kool- vis, 20 haring, 423 kleine kisten haring, 230 makreel, 1562 kleine kisten makreel, 2500 schol, 55 tarbot en 633 varia. Prijzen per kilogram in guldens: heil bot 4,70-4,00, tarbot 4,60-4,10, grote tong 2,32-2.17, grootmiddel tong 2,30-2.06, klein- middel tong 2,93-2,73, tong I 3,79-3,59 en tong II 3,86-3,06. Per 125 kilogram: grootmiddel kabel jauw 114-94. Per 10 stuks: grote kabeljauw 94-64 en middel kabeljauw 45-36. Per 50 kilogram: grote schelvis 60-39 grootmiddel 57-41, kleinmiddel 39-29 schelvis I 46-26, schelvis II 40-22, kabel jauw I 34-25, kabeljauw II 26-20, kabel jauw III 22-17, grove schol 49-44, schol II 26-20, schol III 23-15, schar 22-13, poont jes 36-20, haai 36-26, wijting 42-27, haring 18,40, makreel 22-13,20, tarbot 220-160, griet 120-180, schartong 42-34, rode poon I 80, rode poon II 53-37 en rode poon III 32-29. Schevenlngen De aanvoer in Scheveningen bestond he denmorgen uit: 10 kisten schelvis, 30 klei ne kisten schelvis, 200 wijting, 450 gul en kabeljauw, 180 koolvis, 290 kleine kisten haring, 100 makreel, 750 kleine kisten ma kreel, 450 schol en 20.000 kilogram tong. wensen te mogen aanbieden. De heer De Graaf, die nogal nauw betrokken geweest is bij de oprichting van ADO en die, zoals hij zei „hierin een bescheiden aandeel heeft mogen leveren", was het bestuur dankbaar voor de onvermoeide ijver, waarmee dit bestuur aan de uitbouw van de vereniging en aan de opvoering van de prestaties heeft gewerkt. Spreker was van mening, dat er ook in de toekomst nog een grote taak èn voor het bestuur èn voor de vereniging is weggelegd. Na mens het gemeentebestuur wenste de heer De Graaf veel succes en werklust. Tevens zegde hij toe, dat ADO op de medewer king van het gemeentebestuur kan blij ven rekenen. Namens het bestuur van ADO-handbal kreeg het bestuur van ADO-damesgym- nastiek veel lof toegezwaaid bij monde van de heer C. Timmers, die als summum van een twee-eenheid in de sport „toe vallig" de echtgenoot van de voorzitster van de jubilerende vereniging is. Deze lof gold zowel de bestuursleden van het eerste als van het laatste uur. De heer Timmers sprak de hoop uit, dat stug zal worden doorgezet in het belang van de jeugd en van de sport. Pater Ed Hollink zei in een toespraak, dat sport niet alleen een oefening van het lichaam, maar ook van de geest is. Naar het oordeel van de geestelijk adviseur ligt hier voor de leiding een grote taak in het verschiet. Deze taak kunnen het be stuur en de leiding niet volbrengen zon der de medewerking van de leden. In het nieuwe clubhuis van de voetbal vereniging ADO '20 werd 's avonds een geslaagde feestavond gehouden. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD. Het mannenkoor „Zanglust" heeft in samenwerking met de harmonie „De Eendracht" een uitste kend concert in gebouw „Concordia" ge geven. Onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer P. de Reuver, werd een zeer ge varieerd programma afgewerkt, met on der andere een goede uitvoering van het „Soldatenkoor" uit „Faust" van Gounod en „Landerkennung" van Grieg. Het hoogtepunt van het programma was on getwijfeld „Rosen aus dem Süden" van Joh. Strauss met pianobegeleiding van mejuffrouw W. Haak. Deze pianiste toon de haar kwaliteiten als soliste in een aan tal melodieën uit de musical „Irma la douce". (Van een verslaggeefster) VELSEN Het Algemeen Velser Be jaardenkoor heeft onder leiding van mej. Jeanne van Asselt deelgenomen aan het Nederlands Koorfestival in Hilversum, dat wordt georganiseerd door de Konink lijke Bond van Zang- en Oratoriumvereni gingen, in samenwerking met de AVRO. Uitgevoerd werden als verplicht werk Kume Kum Geselle Min van Jo Ivens en als vrij werk Gloria van Van Zutphen. Het Velser bejaardenkoor verwierf met drie honderd punten een vierde prijs in de afdeling bejaardenkoren. Het puntento taal lag hoger dan vorig jaar, toen het koor met 296 punten werd gehonoreerd. Aan het festival nemen dit jaar ongeveer 5000 koorleden deel. UITGEEST. Zaterdagavond om kwart voor negen had op het kruispunt Castricummerweg-Geesterweg een aan rijding plaats tussen een wielrijder uit Uitgeest en een auto, welke bestuurd werd door een inwoner van Limmen. De 42-jarige wielrijder werd naar het Sint Jozefziekenhuis in Heemskerk overge bracht, maar kon na behandeling weer naar zijn woning terugkeren. Het onge val werd veroorzaakt doordat de fietser geen voorrang verleende, zo deelde de politie mede. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Eendracht, van Skoghall, Beverwijk; Aeneas, Rotterdam; Fritz Thyssen, Tubarao; Olesnica, Lagog; Am- itelstroom, Huil; Tor Hollandia, Immingham; Dievertje, Rotterdam, IJmuiden; Broadhurst, Londen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Hadju Agus Salim, Bremerhaven; Rolf Behr- mann, Londen; Ernst Friesecke, Porsgrun, IJ muiden; IJstroom, Dagenham; Nassauborg, Bollsta, Beverwijk; Hydra, Londen; Tor Anglia, Gothenburg; Delfzijl, Londen; Brittenburgh. Middlesborough; Gunilla, Norsbron, Zaandam; den; Amrum, Hamburg; Ittersum, Savannah; Pamir, Rotterdam; Skausund, Monrovia, IJmui- Dania, Kopenhagen; Nordwind, Bremen; Grave- land, Hamburg. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Nijkerk, naar Kaapstad; Voline, Dagenham; Argo, Ant werpen; Oosterdiep, Londen; Tasman, Wisby; Jean E., Londen; Twebro, Oxelosund, IJmuiden; Albert V., Felixtowe, Buitenhuizen; Sierra Ur- bion, Gyon; Tor Hollandia, Gothenburg; Chan- tenay, Nantes, IJmuiden; Gazelle, Rochester, Koog aan de Zaan; Jo Tor, Malmö; Merseylloyd, Hamburg; Alamak, Gothenburg; Billiton, Genua; Kamphorn, Duinkerken, IJmuiden; Cartagena de Indias, Le Havre. Zondag te IJmuiden aangekomen: Amberley, van Sheerness; Uganda, Oslo; Atlantide, Duin kerken, IJmuiden, Triton, Colchester, IJmuiden; Staley Bridge, Noordzee, IJmuiden (gesleept door Simson); Tank Countess, Rotterdam; Me- tropole, Kingslynn; Wotan, Dagenham; Wono- sari, Takoradi; Havelland, Bremen; Augsburg, Antwerpen; Lokki, Mantyluoto; Ch. Bohl, Lon den, IJmuiden; Heinrich Suhr, Skoghall; Teu- nika, Duinkerken; Nerlandia, Gothenburg; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Vliestroom, Leith; Mentor, Hamburg; Witmarsum, Antwer pen; Res Nova, Goole, IJmuiden; Mallylagan, Londen; Rita Holst. Hamburg; Skaumor, Pepel, IJmuiden; Mode, Halmstad, Velsen; Hada II, Par; Haithabu, Ipswich. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, naar Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Honte- stroom, Sheerness; Jason. Hamburg; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Ernst Friesecke, Londen, IJmuiden; Brinda, Duinkerken, IJmui den; Amrum, Hamburg; Amstelstroom, Huil. Maandag te IJmuiden aangekomen: Taurus, van Kotka; John Kruse, Malmö; Ragni, Moh i Rana, IJmuiden; Izmahles, Leningrad, Velsen; Isarstein, Bremen. (Van een verslaggever) HEEMSKERK Nadat de gehele ADO '20-aanhang gedurende een periode van meer dan negen maanden heeft gezwoegd en gewerkt, heeft deze Heemskerkse voetbalvereniging sinds zaterdagmiddag de beschikking over een clubhuis, dat elke toets der critiek kan doorstaan en dat nergens in de omgeving zijn weerga vindt. Het was burgemeester H. Nielen, die 's middags om half vier dit fraaie clubhuis officieel opende door de deur te ontsluiten. Nadat het gebouw was bezichtigd sprak burgemeester Nielen zijn grote vreugde uit over deze aanwinst van de club, welke hem „zo na aan het hart ligt". Hij prees de zelfwerkzaamheid, de inzet, het initiatief en het doorzettingsvermogen van de ADO-mensen, waardoor dit mogelijk is geworden. De grootste waardering ook had bur gemeester Nielen voor het feit, dat dit gebouw er niet alleen zal zijn voor ADO, maar ook voor andere personen en in stanties om van hieruit een stuk gemeen schapsleven te kunnen bedrijven. Tevens releveerde spreker, dat ADO bij de opzet en de bouw van dit clubhuis „heeft ge speeld met een ton". In dit verband ver heugde het burgemeester Nielen ten zeer ste te kunnen meedelen, dat Gedeputeer de Staten weliswaar nog niet schriftelijk, maar wel officieel hebben laten weten, goedkeuring te verlenen aan de door de gemeente Heemskerk toegezegde bijdrage van f 24.000. Burgemeester Nielen sprak de hoop uit, dat ADO vanuit dit clubhuis een beter seizoen tegemoet zou mogen gaan. Hierna was het een komen en gaan van mensen, die hun felicitaties doorgaans vergezeld lieten gaan van een geschenk onder couvert. De plechtigheid werd even eens bijgewoond door de heer John Bat- teasby, de secretaris van Chelsea. Burgemeester H. Nielen ontsluit de deur van het nieuwe clubhuis met de sleutel, welke hem door de pupil Piet de Boer op het kussen wordt aangeboden. Voorzitter J. Buur kijkt vergenoegd toe. (Van een verslaggever) BEVERWIJK -Op de Warande zijn vrijdag kort na elkaar twee jongens van respectievelijk 7 en 8 jaar bij het plotse ling oversteken van de rijbaan door een auto aangereden en daarbij dermate ge wond, dat zij per ambulance naar het Roode Kruis ziekenhuis moesten worden overgebracht. Het eerste ongeval had plaats ter hoogte van perceel 65, waar een 7-jarige knaap door dwars de rijweg over te steken werd aangereden door de auto van een Beverwij ker. Deze knaap liep ver schillende hoofdwonden op. Een kwartier later stak een 8-jarige jongen ter hoogte van de Zonnebloemlaan onverhoeds de rijbaan van de Warande over en werd daarbij aangereden door een autobestuur der uit Velsen-Noord. De jongen liep hier« bij een hersenschudding op.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5