Hoogenboom geeft Xerxes/DHC laatste kans op redding Haarlem moet nog tot donderdag afwachten Reshevsky staat voor onmenselijke taak SPANJE GOEDE TWIJFELT AAN DE AFLOOP BIJ REAL mSj Geen beste bij honkbal Nederlands honkbalteam blijft tijdens honkbalweek ook in Haarlem Okker bij de laatste acht Ajax matig over naar halve finale Promotiestrijd korfballers Ab Geldermans: tilt v H. van Duuren: Middelburg speelt prima wfV*, WOENSDAG 15 MEI 196 8 27 Sterke bezetting van toernooi Dropshot Zege voor v. d. Vleuten Wagtmans en Steevens zeker mee naar de Tour' Van Essen in militair team Vondst Remise VW-RBC V.Z'.'. 1 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM Nog steeds is er geen beslissing gevallen over het al of niet voortbestaan van Xerxes/DHC als eredivisieclub. Gisteravond is er weer druk op alle fronten geheim overleg ge weest tussen de diverse belangheb bende partijen, waarbij zich nu ook officieel Haarlem heeft gevoegd. De driemansdeputatie, onder lei ding van J. Gosen, voorzitter van de afdeling betaald voetbal van Haarlem, moest in Rotterdam ver nemen, dat financier Hoogenboom, die zich met zijn geld uit Xerxes/ DHC terugtrekt, de Delftse combi natie nog een kans wilde geven. De uiterste termijn van beslissing is nu'op donderdagmiddag 16 mei gesteld. Hoogenboom, die ook nu weer duidelijk te kennen heeft gegeven, dat hij al zijn geld uit Xerxes/DHC terug wil hebben, voorzover dat dan nog mogelijk is, gaf de Delftse club het nieuwe respijt, omdat de gemeente Delft financiële steun had toegezegd, zij het minieme hulp. Hoogenboom wilde het be stuur van Xerxes/DHC de gelegen heid geven om nog eens met het Delftse gemeentebestuur te gaan praten over verdere financiële mo gelijkheden. Het bestuur van Xerxes/DHC heeft er overigens weinig fiducie in en men schat de kansen op voortbestaan dan ook op 199. Hoogenboom staat zeer welwil lend tegenover de opkoopplannen van Haarlem. Dat is in de bespre kingen van gisteravond gebleken. Hij ziet daar de kans in om althans nog een gedeelte van het geld, dat hij in het voetbal heeft gestoken, terug te krijgen. Het bedrag, dat Haarlem voor het restant van de voetbal-boedel van Xerxes/DHC wil geven, is echter duidelijk min der dan de bedragen, die Hoogen boom van Feijenoord zal ont vangen voor de transfers van Trey- tel en Van Hanegem. De plaats in de eredivisie is Haarlem wel flink wat waard, maar toch ook weer niet zo veel, dat men zich in een groot avontuur wil storten. Men beseft bij Haarlem zeer goed, dat er ook een groot bedrag op tafel zal moeten komen om spelers aan te kopen, zodat Haarlem niet on middellijk zijn eventuele plaats in de eredivisie plus zijn opkoopsom kwijt zal zijn. Over de nieuwe financiers zwijgt men bij Haarlem nog in alle talen. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De stemming in de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond is lang niet wat zij zijn moet. Hoewel de competitie slechts drie weken draait, zijn er zoveel klachten binnengekomen bij het KNHB-bestuur dat het erop gaat lijken dat de honkballeiders dit jaar druk ker zullen zijn met het sussen van onder linge ruzies dan met het werkelijke be sturen. De conflictsituatie rond Han Urbanus is wat opgeklaard. Urbanus heeft zijn uitlatingen als lid van de Technische Commissie betreurd en deze week zal hij een gesprek hebben met de spelers van Haarlem Nicols die aan de centrale trai ning deelnemen. De klacht van Haarlem Nicols blijft echter van kracht, zodat hier werk aan de winkel blijft. Ook tegen Arie van Driel Krol is een klacht ingediend door Haarlem Nicols. Van Driel Krol heeft in een interview het woord profi teursgebruikt en dat sloeg op Haarlem Nicols. Haarlem Nicols haalt zijn schade wel in. In de „ronsel-periode" krijgen de Haarlemmers altijd klachten, nu in het seizoen wordt de zaak omgedraaid. Het is en blijft bijzonder jammer dat het pro bleem overschrijvingen de hartstochten zo hoog doen oplaaien in de kleine KNHB. Want steeds weer zijn het de overschrij vingen, waarom het draait. Enkele men sen in de KNHB zijn vierkant voor spe lerspromotie, de meesten zijn daartegen. Rondom dit probleem spelen alle klachten en ruzies zich af. Een geheel andere zaak is het interview dat voor het begin van het honkbalseizoen in een Haags dagblad verscheen. Daarin vertelt Nicols-voorzit- ter Ederveen dat Antillianen zijns inziens niet in het Nederlandse honkbal thuis horen. „Zij komen alleen maar naar Nederland om te honkballen", weet de heer Ederveen te vertellen. Ook dit in terview wordt momenteel aandachtig be studeerd. Zo is de stemming in de KNHB momen teel ver beneden peil. Bij hoofdklasse wedstrijden groeten mensen die jarenlang tegen elkaar gespeeld hebben en jaren lang goede vrienden zijn geweest elkaar niet meer. De hoofden worden precies op tijd afgewend. Men spreekt nog slechts tegen elkaar via interviews. En omdat men lange tijd niet meer met elkaar ge sproken heeft, wordt men nog eens extra duidelijk, hetgeen dan weer resulteert in een klacht. Het wordt de hoogste tijd dat de club bestuurders en honkballeiders zich weer gaan concentreren op het gezamenlijke doel: het spelen van honkbal. Het wordt de hoogste tijd dat deze mensen wat zorg vuldiger worden in uitlatingen, vooral tij dens interviews. Een goede manier om het hart te luchten is een gesprek met andersdenkenden. Een duidelijke uit spraak van het KNHB-bestuur zou ook geen kwaad doen. DEN HAAG Voor het internationale badmintontoernooi dat de vereniging Dropshot ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan heeft georganiseerd en dat ko mend weekeinde in de hal op het tennis park Mariahoeve in Den Haag zal worden gehouden, hebben vele prominente buiten landse spelers en speelsters ingeschreven. Bij de dames nemen onder meer deel de wereldkampioene Eva Twedberg (Zweden), de Europese kampioene Irmgard Latz (W.- Dld.) en Marie-Louise Wackerow (W.- Dld.), die tegenstandster was van Irmgard Latz in de finale van het Europese kam pioenschap. Bij de heren hebben ingeschreven de Europese kampioen Sture Johnsson (Zwe den), Tony Jordan (G.B.), die deel uitmaak te van het dubbel dat de Europese en we reldtitel won, alsmede Bob Powell (G.B.), die met Dave Eddy Europees kampioen heren dubbelspel werd. LOMMEL. Jos van der Vleuten heeft gisteren een ronde voor beroepsrenners in de Belgische plaats Lommei gewon nen. Na de wedstrijd over 150 km, die Van der Vleuten in 3 uur en 44 min. afleg de, had de Brabander 20 sec. voorsprong op een groep van 35 man. Steegmans (B) werd tweede, Van Looy (B) derde, Zoontjes (Ned.) vijfde. Danielsson schiet, maar de angstig I I Cannemeyer krijgt de bal op de voet. het gezicht afwendende doelman Achter hem Rudge, Groot en Ver- kaïk. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax heeft de grootste moeite gehad om tegen Elinkwijk te doel punten en zich te plaatsen voor de halve finales van de bekerstrijd. Pas in de veertiende minuut van de tweede helft zagen de 11.000 kijkers, hoe de bal op vrij gelukkige wijze in het Utrechtse doel terecht kwam. Die treffer was voldoen de voor een zege van 1-0. Natuurlijk was Ajax sterker dan Elink wijk, dat zich hoofdzakelijk tot verdedi gen moest beperken, maar alle Amster damse aanvallen liepen op niets uit. Ook de Utrechters grepen trouwens de kan sen, die er bij uitvallen zeker kwamen, niet. In de tweede helft drong Ajax ener gieker aan. Van Duivenbode kopte tegen de lat en Danielsson raakte drie maal de verdienstelijke reserve-keeper Canneme yer zeer hard. De winnende treffer was zeer teleurstellend. Blauw trapte de bal tegen Nuninga aan en via diens been ging de bal in het doel, 1-0. (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM De telkens terugke rende drie jaar durende gevechten om de titel „schaakwereldkampioen" hebben iets van het verhaal van de 10 kleine negertjes:en toen waren er nog 9. en toen waren er nog 8.en toen waren er nog 7. Kort gezegd: een verschrikkelijke slij tageslag met honderden nieten, terwijl de hoofdprijswinnaar min of meer het ge luksgevoel van een totowinnaar moet heb ben, want alle 13 goed kan zelfs een schaakgenie niet langs de geheiligde weg van logica, strategie en superioriteit op brengen. We behoeven daartoe maar te herinneren aan de „toevallige" ondergang van grootmeester Spasski twee jaar terug, in de eindstrijd met Petrosjan. De hele wereld gaf de wereldkampioen op, die was afgeschreven, maar hij zetelt In Hummelo zijn veel sportcracks en officials op de racefiets gestapt in een zogenoemde gentlemen-wed strijd. Zo was er een koppel Ver- kerk-Guttormsen, dat hier bij de finish arriveert. De zwemmer Slip horst reed de snelste tijd. Bij de officials eindigde mr. J. van Balle- gooijen De Jong, directeur van de NZH en hoofdbestuurslid KNWU, als derde. Schulte werd bij de oud coureurs negende. (Van onze sportredacteur) HAARLEM. De organisatoren van de vierde Haarlemse honkbalweek, die van 20 tot en met 28 juli in het Haarlemse Pim Mulier-honkbalstadion wordt gehou den, hebben er vanaf gezien om voor dit belangrijkste honkbalgebeuren in Europa Amerikaanse legerteams uit te nodigen, zoals tot nu toe gebruikelijk was. De deel name bestaat nu zoals bekend uit de nationale ploeg van Italië (na Neder land Europa's sterkste team), de Neder landse Antillen, de Nederlandse Nationale formatie en het Amerikaanse amateur- topteam de Sullivans uit Grand Rapids, Michigan, in 1963 winnaar van de Haar lemse honkbalweek. Deze ploegen, die voor goed en attractief honkbal kunnen zorgen, zullen 12 wedstrijden spelen. Op de slotdag staat er dan nog een ontmoe ting op het programma tussen de toer- nooiwinnaar en een All Stars-team, sa mengesteld uit de beste spelers van de andere ploegen. Voor het eerst zal het Nederlands team op dezelfde basis optreden als de buiten landse ploegen. Het zal dus ook de hele week in Haarlem verblijven. Bij de voor gaande evenementen hadden de Neder landers een handicap, omdat ze elke dag HAARLEM. Tom Okker heeft de kwartfinales van de internationale tennis kampioenschappen van Italië bereikt door een overwinning in de vierde ronde op de Roemeense speler Ilie Nastase. De setstanden waren 6-3 5-7 6-2 6-3. De indeling voor de kwartfinales is: Mulligan (It.)Philips Moore, Okker Gis bert, Pietrangeli (It.)Hewitt (Zd.- Afr.) en Tiriac (Roem.)-Metreveli (Rusl.) Van dit achttal heeft Martin Mulligan die vorig jaar het toernooi voor de der de keer won en daarmee het record van Jaroslav Drobny uit de vijftiger jaren evenaarde, de meeste indruk gemaakt in de vierde ronde. Hij versloeg de Joego slaaf Jovanovic. Tot de gevaarlijkste concurrenten voor de 27-jarige Mulligan worden Tiriac en Okker gerekend. Tiriac speelde dinsdag een bijzonder sterke partij tegen Ray Ruffels, Okker overmeesterde Nastase met opmerkelijke macht. De aanval van Okker was ook dinsdag weer bijzonder sterk. Door scherp te plaatsen haalde hij het maximale profijt uit zijn snelheid. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Voor de promotiecom petitie van de eerste klasse van de KNVB wordt zaterdagavond (18.00 uur) gespeeld Aurora I- Victoria I op het Aurora-ter- rein. Op datzelfde veld is 's middags (15 uur) de promotiewedstrijd voor de twee de klasse Nieuw Flora I-D.S.V. I. heen en weer naar huis en werk moesten reizen, terwijl de buitenlanders zich al leen maar op het toernooi behoefden te concentreren. Dat tezelfdertijd als de honkbalweek in Dieren een toernooi voor het nationale C-team (met deelname van Zweden en Tsjechoslowakije) wordt gehouden en het B-team een trip naar Engeland maakt, vinden de organisatoren (de Stichting Sportinitiatieven Haarlem) geen bezwaar. Als het weer niet zo tegenwerkt als bij het vorige toernooi in 1966, toen voor het eerst met verlies werd gewerkt, gelooft men wel de kosten, die op rond 180.000 worden begroot, te kunnen dekken. Een deel daarvan is al vereffend door de eer ste kleuren TV-uitzending van een honk balwedstrijd (Nederland-Sullivans) op zaterdagmiddag 27 juli). Elke ploeg be staat uit twintig man, inclusief coaches en verzorgers. De leiding van de wed strijden is in handen van Nederlandse scheidsrechters plus twee Amerikaanse arbiters. zaterdag 20 juli: 15 uur: NederlandAntillen 20 uur: SullivansItalië zondag 21 juli: 15 uur: SullivansAntillen 20 uur: NederlandItalië maandag 22 juli: 20 uur: ItaliëAntillen dinsdag 23 juli: 20 uur: NederlandSullivans yoensdag 24 juli: 15 uur: Italië—-Sullivans 20 uur: AntillenNederland donderdag 25 juli: 20 uur: AntillenSullivans vrijdag 26 juli: 20 uur: ItaliëNederland zaterdag 27 juli: 15 uur: SullivansNederland 20 uur: AntillenItalië zondag 28 juli: 15 uur: WinnaarAll Stars (Van onze sportredactie) BEVERWIJK „Voor mij is het zeker dat Wagtmans en Steevens mee gaan naar de Tour", zegt ploegleider Geldermans. Gisteravond heeft de KNWU met de werk gever van beide renners Willem II een gesprek gehad. Het gesprek is zoda nig verlopen dat Geldermans de toekomst wat betreft de deelname van Wagtmans en Steevens optimistisch tegemoet ziet. Beide renners hebben hem wel gezegd graag mee te gaan naar de Tour. Alleen de definitieve toestemming van Willem II ontbreekt nog. Die zal, verwacht Gelder mans, wel snel afkomen. „Ze moeten er ook niet te lang mee wachten, want vol gende week wil ik mijn ploeg rond heb ben compleet met reserves. Het is dan nog vier weken en dan mag je toch wel weten hoe de ploeg er uit ziet". ARNHEM Het Nederlands militair voetbalelftal zal donderdag 16 mei, in het kader van het 60-jarig bestaan van de af deling Arnhem van de KNVB, op het sportpark Reehorst te Ede een wedstrijd spelen tegen de tweede divisieclub Wage- ningen. De militairen spelen in de volgen de opstelling: Doel: Van Beveren (Sparta); achter: Hulshoff (Ajax), Mellaard (NEC), Van Es sen (Telstar) en Vroesch (Limburgia); mid den: Van der Veen (Sparta) en Rijnders (NAC); voor: Weijmers (Ajax), Heskamp (FC Twente). Klijnjan (DFC) en Geurten (MVV). nog vrolijk op zijn wankele troon, en Spasski ofschoon pas 31 jaar oud voelt zich al een bejaard schaakkunste naar, die het liefst zijn leven verder zou slijten op een kippenfarm, een kantoor of een krant per slot werd hij eertijds met succes opgeleid aan de school voor de journalistiek in Leningrad. Maar thans naar de actualiteit, de ge weldige match Reshevsky-Kortsjnoi, waar schakend Nederland dagelijks met volle teugen van geniet. Dat genieten is tegen woordig tweeledig. De massa der geïnte resseerden pluist zijn krantje na, contro leert of fantaseert analyses en is aldus elke 24 uur „nadien" weer totaal op de hoogte. Een nieuwe categorie nieuw voor Nederland woont in het restau rant van het Olympisch Stadion in Am sterdam de partij van zet tot zet bij. Dat geschiedt via een demonstratie-bord, com pleet met zettenopgave en een explica teur. Die uitlegger is een geweldige vondst gebleken. Veelal pleegt de doorsnee-spe ler voor het hooggestemde grootmeester- gedoe niet veel begrip op te brengen. Thans staat daar een meester op het podium we zijn gestart met de be kwame Kick Langeweg die de grote lijnen grondig uitzet en vervolgens links en rechts varianten aansnijdt, die over wegend van de zaal uit worden gesugge reerd. De meerderheid van de voorstellen wordt door de buur-kijkers weggehoond, doch daar na enkele partijen de sterke hoofdklassers alom uit den lande naar Amsterdam zijn getogen, is de dis cussie inmiddels op pittig niveau geraakt. Af en toe horen we onvervalst Ameri kaans er tussendoor.^ Dat is als mr. J Brówne zijn vinger opsteekt die nooit wordt gezien om vervolgens luidkeels een side-line voor te stellen. Hij heeft her haaldelijk gelijk. Kortom: het schaakfo rum bestaat uit een eindeloos aantal stemgerechtigden. Retour naar onze negertjes, die al maar afvallen. Reshevsky is bezig het hoge gezelschap te verlaten. Uiterst on vrijwillig, want het verzet dat de Ameri kaan biedt is niet mis. Doch stoomwals Kortsjnoi verplettert het allemaal, zoals hij in januari het hele Hoogoventoernooi aan de kant speelde. Natuurlijk is de stand 3-1 niet „abso luut uit", doch hoe Reshevsky er in zou moeten slagen twee punten in te lopen weet geen sterveling. Zijn grootmeester- sekondant Benkö enkele malen zelf als speler in kandidatentoernooien opgetre den, gelooft er evenmin in. Het is namelijk zo, dat de echte top een veelzijdig remise-repertoire bezit. Als Kortsjnoi naar dat wapen gaat grijpen en bij deze voorsprong zal hij dat zeker overwegen dient de Amerikaan ijzer met handen te breken. Als dat mislukt en die kans is 99 pet zal zijn onder nemingsgeest evolueren in een boeme rang. Daar zal het voormalige wonderkind nauwelijks iets voor voelen. Een eervolle nederlaag is altijd nog beter dan een ver nietiging. Tussen haakjes: Reshevsky is thans 56een halve eeuw geleden, als 6-jarige dreumes, gaf hij reeds simul- taanvoorstellingen tegen zo'n 25 tegen standers. AUTOSPORT. De Franse ski-kampioen Jean Claude Killy zal zondag op de Nür- burgring starten in de rit over 1.000 km voor sportwagens en prototypen. Hij zal een Porsche 911 T besturen in de Grand Tourisme Klasse. Hij zal een koppel vor men met zijn landgenoot Jean Guichet. MADRID. In theorie hadden de Span jaarden het allemaal keurig' voor elkaar. De kapper in het wolkenkrabber-hoge ho tel „Plaza" in Madrid, een geurende figaro met een snor als e en streep isola tieband op zijn lip, geloofde er heilig in. Het zangeresje Massiel had op het Eu rovisiesongfestival in Londen Cliff Ri chard verslagen. De Spaanse amateur voetballers hadden, weliswaar met een beetje geluk, de Britten gewipt uit de voorronden voor het Olympische toernooi van Mexico. Maar de Spaanse beroeps spelers zouden het Britse nationale elftal wel uitschakelen voor het Europese lan- denkampioenschap en Real Madrid zou tenslotte Manchester United een afstraf fing geven. Maar het perfide Albion bleek niet zo gemakkelijk te verslaan. Het nationale elftal rond Bobby Charlton was niet te intimideren en plaatste de Spaanse voet balselectie naast de zijlijn, vanwaar men als toeschouwer de eindstrijd om de Eu ropese voetbaltitel voor nationale teams mag bekijken. De teleurstelling over dit gebeuren was bijna tastbaar in geheel Spanje. De coach van het nationale elftal, Balmanya ,nam onmiddellijk zijn ontslag en verklaarde dat hij zich voor de rest van zijn leven als trainer wilde terugtrekken. Met kro kodillentranen in de ogen nam hij de baan aan van technisch secretaris van de voet balclub Barcelona, die hem door de Spaanse voetbalbond verboden was, zo lang hij nationaal keuzemeester bleef. Als landelijke coach had hij intussen al een aantal spelers geselecteerd, die in middels door Barcelona zijn aangekocht. Eén dag voor de wedstrijd tussen Real Madrid tegen Manchester United, die de Spaanse eer in het duel met Engeland moet redden, heerste er in Madrid weinig optimisme. Deze neerslachtigheid vindt zijn weerklank in de dagbladen, die door gaans niet karig zijn met het geven van prognoses. Geen enkele sportjournalist waagt zich echter in de gegeven omstan digheden aan een voorspelling. De voor hoede van het verslagen nationale elftal bestond geheel uit spelers van Real Ma drid, op de rechtsbuiten na, Rife, die van Barcelona was geleend. In de strijd van de vorige week wisten noch Amancio, noch Grosso, Velasquez of Gento de Brit se verdediging te verschalken en men vraagt zich mei enige zorg af wat dit viertal zal uitrichten tegen Manchester United en de mannen van Matt Busby, die op Old Trafford de Madrilenen in eerste instantie met 1-0 wisten te bedwin gen. De Spanjaard troost zich met de hoop dat Manchester United het Britse nationale elftal niet is. Manchester United treedt vanavond in het Bernabeu-stadion geladen aan. Zater dag ging het nationale kampioenschap verloren. Hun enige kans op nieuwe deel name in de strijd om de Europa-cup 1. deze trofee dit jaar te winnen. Real Ma drid, dat de Spaanse titel al in de zak heeft, doet volgend jaar toch weer mee, ook al wordt vanavond verloren. (Van onze sportredactie) HAARLEM De veertigjarige Haarlemse scheidsrechter H. van Duu ren is een tevreden man. Hij heeft zondag de wedstrijd Middelburg Almania voor de landelijke kampioens competitie bij de amateurs geleid. „Dat was finaal een openbaring voor me, die sfeer, zo'n wedstrijd. Dat Middel burg speelt een voetbal, dat is werke lijk bijzonder goed. Het was een gewel dige ervaring voor me om zo'n topper te fluiten". Van Duuren heeft naar die wedstrijd toegeleefd. „Dat doet eigen lijk elke scheidsrechter in het ama teurvoetbal. Een wedstrijd om het kampioenschap van Nederland leiden, dat is het wel". De Haarlemmer, die drie a vier keer per week traint om zich goed op dit soort wedstrijden voor te bereiden, heeft in Zeeland bij de 6.000 toeschouwers lof geoogst, lof, die hij in een Zeeuwse krant terug vond. -M I Of hij nog aspiraties heeft voor het betaalde voetbal? „Ik ben er, volgens de gebruikelijke normen, te oud voor. Er is geen reglementsartikel, waarin dat vastligt, maar de leeftijd voor over gang naar het betaalde voetbal is 35 of 36 jaar. Mocht ik een uitnodiging krijgen, dan zou ik het graag doen. Maar het zit er niet in, dacht ik". Van Duuren is een zeer actief man. Hij wijdt vele uren aan zijn hobby. Naast de training houdt hij zich ook bezig met de organisatorische zaken van het scheidsrechteren. Hij is pen ningmeester van de HSV, de Haar lemse Scheidsrechters Vereniging. Dat is hij nu vijf jaar. Daarvoor was hij al een zestal jaren actief als bestuurslid. „We hebben een gezellige vereniging met 260 leden. Dat is heel wat natuur lijk. Jammer genoeg hebben we weinig „topscheidsrechters": daar is Titulaer (overgekomen uit de Haagse afdeling) en Winter. Met zijn drieën fluiten we in de eerste klas amateurs"Zelf heeft Van Duuren dit seizoen belangrijke wedstrijden geleid als Alkmaarse BoysDCG en HollandiaHillegom en ESCA/VCJonge Kracht (de laatste twee belangrijk in verband met degra datie). Hij vindt het geweldig werk, dat fluiten. Vandaar dan ook, dat hij er bijna al zijn vrije tijd aan geeft. De totoprognose van scheidsrechter Van Duuren is: VolendamMW i Feijenoord—Twente 1 DOS—PSV 3 TelstarXerxes-DHC 2 Go AheadSparta 1 ADO—NEC J Fortuna '54Ajax 2 GVAV—NAC 3 RCHHaarlem 2 HeraclesElinkwijk 1 Helmond SportLimburgia 1 VeendamHDVS

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 27