Motie tegen melkbeleid „Minister dringt ons vet op dat hij als boter niet kwijt kan" Volgend jaar vier soorten melk? Kort en bondig Minister hoopt nog op samengaan van werven Nieuw overleg met Bonn over het wegvervoer it it II Agenda voor Haarlem en de IJmond Felle brand in Amsterdam Steun vakcentrales aan VARA-actie voor Grieken Meer lange vrije weekeinden Bouw mammoetdok P. v. d. A. wil snelle beslissing Onderzoek naar woon-wensen Kamer verlangt in motie: Critiek op beleid Betere wegen nodig in het noorden van Noord-Holland staatssecretaris Ook wateraanvoer in waterstaatswet Wisselvallig ff' WOENSDAG 15 MEI 196 8 „Van Ouds 't Roomhuys Onaanvaardbaar Ongegrond Melina Mercouri in Amsterdam I oor parate militairen In Amsterdam Senator Delprat: Burgemeester van Hoek verdacht van corruptie Kamer akkoord met S .G .G .-initiatief wet KEUKENCENTRUM ,,l JMUIDEN" Haarlem V elsen-H muiden Beverwijk Heemskerk (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Lardinois van Landbouw heeft gisteren in de Tweede Kamer geweigerd per 2 juni afgeroomde consumptiemelk met een vetgehalte van 1,7 percent beschikbaar te stellen naast de huidige drinkmelk, waarvan het vetge halte tot 3,2 percent wordt verhoogd. De minister bleek doof voor de argumenten van de heer S. van der Ploeg (P.v.d.A.) die de regering verweet de consument via de consumptiemelk het vet op te drin gen dat hij als boter niet kwijt kan. De motie die de heer Van der Ploeg in diende en waarom om de afgeroomde melk wordt gevraagd, wordt vandaag be ADVERTENTIE Weet U waar ik een hekel aan heb! Aan diepvries Tongen En het is nergens voor nodig Er zijn toch zeker Verse Tongen A.s. Vrijdag speciale Tongen dag Tong in de Roomboter gebaüken met nieuwe aardappeltjes en gemengde salade of Gepocheerde Tongfilets Pronvengale verse asperges en purée of Gegrilleerde Tongfilets a la Maison nieuwe aardappeltjes en kleine wor teltjes Reserveer nu reeds Uw tafel d' RESTAURANT OVERVEEN TEL. 5 27 01 W><tW<Wt*tW<*l*'WWWWWWW«WWWWIIIIIII»WWIWIW||||||||W In scheepstank verdronken. De 52-jarige lasser M. Th. Volwater uit Amsterdam is bij werkzaamheden op de Noorse tan ker „Ross Bay" op de werf van de N.D.S.M. van een tien meter hoge stei ger in een van de laadtanks van het schip gevallen en in het twee meter diepe water op de bodem van de tank verdronken. Eigen toestellen N.L.M. De Nederlandse Luchtvaart Maatschappij wil eigen vliegtuigen aanschaffen voor de binnen landse lijnvluchten. Tot nu toe werd gevlogen met gecharterde Fokker friendships. De uitbreiding van de di verse diensten is echter zo groot ge worden dat meer toestellen nodig zijn. Gasexplosie. De woning van een bejaard echtpaar in Hoogezand is na een gas explosie gedeeltelijk uitgebrand. Een monteur van het gemeentelijk gasbe drijf, die een lekkage in de gasleiding aan het repareren was, kreeg ernstige brandwonden. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Sluis zonder telefoon. Doordat drie rek ken met apparatuur bij het verschui ven in de telefooncentrale van Sluis zijn omgevallen, zit deze plaats zonder telefoonverbinding. Tien belangrijke nummers zijn tijdelijk bruikbaar ge maakt. Een P.T.T.-beambte werd licht gewond. De apparatuur werd verplaatst omdat binnenkort een nieuwe installa tie wordt aangebracht. Bedolven. In een metaalwarenfabriek in Vorden is de 31-jarige J. Steege uit Warnsveld bedolven onder stalen pla ten. Hij was op slag dood. De platen waren tijdens een transport gaan schui ven. Ontsnapt. De twee patiënten, die eind vo rige week uit de rijks-psychiatrische in richting in Eindhoven zijn ontsnapt, blijken van hout sleutels te hebben na gemaakt. Hiermee maakten zij drie deuren open. Het tweetal is nog voort vluchtig. Legervoertuig te water. Een AMX-voer- tuig van de infanterie is bij het overste ken van de IJssel te water geraakt en onmiddellijk gezonken. Het 18 ton we gende voertuig is vermoedelijk door zijn remmen geschoten. Niemand werd gewond. Puzzelen bij parade. Het Tweede-Kamer lid Wieldraaijer (P.v.d.A.) heeft minis ter Den Toom van Defensie gevraagd of hij toestemming heeft gegeven aan een puzzel wedstrijd met geldprijzen welke verbonden was aan de parade op 30 april in Arnhem. Hij wil weten of puzzelen bij parades enige zin heeft en of dit iets te maken heeft met de in standhouding van het defensieapparaat. Hij wil verder dat dergelijke wedstrij den niet meer aan parades worden ver bonden. Nieuwe senator. Tot lid van de Eerste Kamer is beëdigd de heer A.C. Ver hoef (P.v.d.A.) te Utrecht. De heer Verhoef is benoemd in de vacature ir. H. Vos. Brand. Bij een uitslaande brand in Gro ningen hebben twee brandweerlieden vrije ernstige brandwonden opgelopen. Het vuur woedde in een fournituren- groothandel. De schade loopt in de ton nen. Alleen de inboedel was al 200.000 waard. handeld. Oorzaak van de weigering van de minister ligt in de omstandigheid dat hij denkt de boterproduktie (er liggen al 600 miljoen pakjes teveel in de Europese koelhuizen) met 3500 ton te kunnen ver minderen door het vetgehalte van de melk (thans 3 percent) met 0,2 percent te verhogen. De minister was wel bereid per 1 april 1969. als het vetgehalte nog verder wordt verhoogd tot 3,5 percent, voor een keuze te zorgen. Hij wil dan vier soorten melk invoeren, namelijk rauwe volle melk. welke direct van de boer komt, volle con sumptiemelk met een vetgehalte van 3 percent, gedeeltelijk afgeroomde melk met een vetgehalte van 1,8 percent en tap temelk. De heer Van der Ploeg vond het beleid van de regering echter onaanvaardbaar Hij rekende uit dat van de recente prijs verhoging van de consumptiemelk met 2 cent per liter er 1,4 cent voor rekening komt van de verhoging van het vetge halte. Melk met een vetgehalte van 1,7 percent zal volgens hem echter een dub beitje goedkoper kunnen zijn. Hij betoogde dat de regering ook 186 miljoen gulden (ƒ3,72 per kg.) op de export van boter toelegt en zag niet in waarom de koelhuis- boter niet tegen een prijs beneden de gulden aan de man wordt gebracht. Hi. verwachtte geen daling van de boterpro duktie, maar wel dat de consumptie van melk, welke toch al elk jaar met drie tot vier percent terugloopt, nog verder zal dalen, hetgeen de problemen voor de boer nog maar groter maakt. Dr. Lamberts (P.v.d.A.) huisarts in Rot terdam, noemde de verhoging van het vet gehalte ook uit een oogpunt van volksge (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Griekse filmster Melina Mercouri heeft in Amsterdam een beroep gedaan op de westerse landen het Griekse volk te helpen het kolonels-regi me af te werpen. Zij riep de NAVO- landen op Griekenland uit dit militaire pact te stoten. Zij zei dit in een bijeen komst in het NVV-gebouw. De drie vakcentrales zullen een Van- Harte-actie van de VARA op 29 mei steu nen. De actie is bedoeld voor een steun fonds, waaruit gelden kunnen worden ge put om gezinnen van politieke gevangenen in Griekenland bij te staan. Melina Mercouri vertrouwde erop dat de westerse landen Griekenland bij zijn be vrijding zullen helpen. Op het ogenblik aldus de actrice, dat het Griekse volk zich totaal verlaten zal voelen, zal het de wapens toch opnemen. Zij beschuldigde er koning Konstantijn van met het kolonelsbewind te hebben ge collaboreerd. Zijn mislukte staatsgreep noemde zij een meesterstukje van onbe kwaamheid. „Toen heeft zijn moeder hem geen best advies gegeven". Melina arriveerde per trein in het Cen traal Station van Amsterdam, waar zij werd begroet door een groep Griekse gast arbeiders- Bij het beeld van de Dokwerker, waar zij bloemen had gelegd, riep zij üit: „Griekenland is ook uw probleem. Help ons. We hebben u nodig. Lang leve de democratie". zondheid bezwaarlijk. Vette melk bevor dert volgens hem optreden van hart- en vaatziekten. De minister, die ook de C.P.N.- en P.S.P.-Kamerleden tegen zich kreeg, werd voorts verweten, dat hij het Pro- duktschap voor Zuivel, de Voedingsraad en het Consumentencontactorgaan niet om advies heeft gevraagd. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Met ingang van vrijdag 14 juni wordt voor militairen van de pa rate troepen een nieuwe regeling van kracht voor vrije weekeinden, die beter is aangepast aan de vijfdaagse werkweek. Zij krijgen dan namelijk drie in plaats van twee lange vrije weekeinden in de vier weken. Dit deelde minister Den Toom van Defensie mee als antwoord op schrifte lijke vragen van het Kamerlid ir. Posthu mus (P.v.d.A.). In overleg met de spoor wegen is besloten om het toenemende extra vervoer op vrijdag op te vangen met bussen. Militairen die niet per trein uit hun garnizoen kunnen reizen worden met ongeveer 140 bussen vervoerd naar grote wooncentra of naar stations. De extra kosten van deze nieuwe vervoers- regeling bedragen voor het ministerie 250.000,—. Wpffff Een felle uitslaande brand heeft vanmorgen in Amsterdam een deel van het voormalige Walen-weeshuis op de hoek van de Prinsengracht en de Vijzelgracht in de as gelegd. De zolder en een deel van de derde ver dieping brandden uit. De rest van het gebouw liep grote waterschade op. Niemand werd gewond. Het Walen-weeshuis dcct dateert uit 1671 staat reeds geruime tijd leeg. AMSTERDAM. De Nederlandse Stichting voor de Statistiek houdt in Am sterdam een onderzoek naar de proble men die zich op het gebied van de volks huisvesting voordoen met het doel inzicht te krijgen in de wensen die bestaan ten aanzien van de kwaliteit van de gewenste huizen, de wijze van wonen en de moge lijkheden van doorstroming. Het onderzoek beoogt vooral een weten schappelijk verantwoorde basis te vor men voor eventuele maatregelen om de doorstroming te bevorderen en voor de plannen voor nieuwe woningen. Het wensenpakket, dat een der resultaten van de enquête zal zijn, is ook belangrijk voor de sanering van de bepaalde Am sterdamse wijken. Een tussentijds onderzoek heeft aange toond dat de bewoners van de nieuwbouw in Amsterdam voor éénderde „doorstro mers" zijn en voor éénderde urgentiege- vallen. Dit houdt in dat in Amsterdam ruim 1000 gezinnen per jaar een goed kope woning verlaten om in duurdere nieuwbouw te gaan wonen en zo voor anderen met een kleiner inkomen ruimte te maken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister De Block van Economische Zaken is nog steeds vol goe de moed over de kans op samenwerking tussen de vijf grote scheepswerven over de bouw van een mammoetdok. Hij heeft bij hen opnieuw op samenwerking aan gedrongen. Ook de voorzitter van het col lege voor de scheepsbouw, mr. Biesheu vel, doet al het mogelijke om de vijf wer ven bij elkaar te brengen, zo deelde de j minister in de Tweede Kamer mee. Wat er moet gebeuren als de samen- reid de pogingen van de minister om de vijf grote werven tot samenwerking te brengen nog wel af te wachten. Drs. Ne- derhorst (PvdA) zei dat zijn fractie mis schien een motie zou indienen om de mi nister tot snelle beslissingen te brengen. D'66 overwoog een motie met critiek op het regeringsbeleid. (Van onze perlementaire redactie) DEN HAAG Het Eerste-Kamerlid mr. Delprat (VVD) wil dat minister Bak- werking tussen Verolme enerzijds en eenl ker van Verkeer en Waterstaat maatrege- combinatie van de NDSM, De Schelde, len neemt om het wegennet in Noord-Hol- Wilton-Fijenoord en de RDM anderzijds ,and be„oorden het Noordzeekanaal te met tot stand komt, wilde de minister nog niet vertellen. Op het P.v.d.A.-voor- verbeteren. Bij de behandeling van de stel om dan maar een groot staatsbedrijf begroting van Verkeer en Waterstaat in te bouwen eventueel met deelneming van de Eerste Kamer wees hij er op, dat een particuliere werven, ging hij niet in. De bel ijke verbetering van de infra- besprekmgen zijn bijzonder subtiel, zei de bewindsman. structuur onontbeerlijk is voor de ontwik' Bij het debat over de subsidiëring van keling van dit gebied. Noord-Hollands de scheepsbouw zei de minister dat de Noord mag geen probleemgebied worden staat tot dusver 500 miljoen gulden heeft uitgekeerd. Daarmee werd een bijdrage geleverd voor de bouw van een miljoen De heer Teijssen (KVP) verlangde dat ton scheepsruimte. Het Nederlandse aan- de regering alles in het werk stelt de ves- deel in de totale orders bedroeg in 1967 tiging van een chemisch bedrijf van Shell 2, percent. De contouren van herstructu- in Nederland te krijgen. Hij informeerde renng m de Nederlandse scheepsbouw naar voorzieningen, welke nodig zullen zijn nog verre van duidelijk maar wel zjjn 0m het gebied van de Moerdijk, waar aan de horizon zichtbaar. In stelling van het bedrijf zou moeten komen, bereikbaar een fusieraad, welke samenwerking bin- I te maken voor grote schepen. De heer H. dend zou moeten voorschrijven, zag de C. Kranenburg (CHU) constateerde een minister geen heil. achteruitgang in de concurrentiepositie De regeringsgezinde fracties bleken be-1 van Rotterdam ten opzichte van Antwer pen. De overheidssteun voor haven- en industrieontwikkeling is in België groter dan in ons land. Nederlandse medewer king aan het Baalhoekproject zou naar de mening van de heer Kranenburg zo iets als zelfmoord zijn en funest voor heel Zeeland. Mr. Delprat (VVD) was naar de be zorgd over het gebruik van de blauwe girokaart als betaalmiddel. Deze kaart is geen waardepapier en kan zonder wets wijziging geen betaalmiddel zijn. Verzen ding per post moet op den duur tot fraude leiden, meende hij. DEN HAAG. De Tweede Kamer is van oordeel dat de regering op Est hoog ste niveau opnieuw moet gaan onderhan delen over het Nederlands-Duitse weg vervoer. Een desbetreffende motie van de regeringspartijen werd met algemene stemmen aangenomen. Ook de oppositie stemde voor. De fractieleider van de P.v.d.A., drs. Den Uyl, verklaarde dat zijn fractie zou voorstemmen, omdat vol gens hem na de fouten die staatssecreta ris Keyzer (van Verkeer heeft gemaakt „nieuwe mensen op een nieuwe manier het Nederlands-Duitse wegvervoer moet aanpakken. Drs. Den Uyl zei dat de Nederland se onderhandelingspositie door het optre den van de heer Keyzer is geschaad en dat daarom de samenstelling en de lei ding van de Nederlandse onderhandelings delegatie veranderd moeten worden. Hij (Van onze correspondent) MIDDELBURG/HOEK. De commis saris der koningin in de provincie Zee land heeft de burgemeester van Hoek voor onbepaalde tijd met verlof gezonden. De maatregel houdt verband met een on derzoek van de rijksrecherche naar ontoe laatbare handelingen, die door de burge meester zouden zijn gepleegd. Hij zou gelden hebben geaccepteerd in ruil voor bepaalde faciliteiten. Zo zou hij tegen be taling meegewerkt hebben aan het krijgen van vrijstelling van militaire dienst. verheugde zich daarom in de zinsnede uit de motie van de regeringspartijen, waar in sprake is van overleg op het hoogste niveau. Volgens drs. Den Uyl betekent dat, dat premier De Jong met bondskan selier Kiesinger over de kwestie moet gaan onderhandelen. De regeringspartijen namen echter met grote nadruk afstand van deze uitleg van drs. Den Uyl. Zij wezen erop dat het aan de regering is om uit te maken wat zij als het hoogste niveau beschouwt. Drs. Schmelzer, fractieleider van de K.V.P., verklaarde, wel critiek op het beleid van de staatssecretaris te hebben. „Maar po litieke consequenties brengen ons niets verder", zei .hij. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft met algemene stemmen een initia tiefwetje van ir. H. van Rossum (S.G.P.) ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im portkeukens, zie verder onze enorme sortering hang - legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 9-6 uur. Het KNMI deelt mee: Een depressie ten zuiden van IJsland, die aanvankelijk weinig activiteit ver toonde, verplaatste zich naar Schotland en nam in betekenis toe. Fronten van de depressie brachten veel bewolking in ons land. Dank zij deze ontwikkeling is het aangenomen, dat de watervoorziening van vrijwel nergens tot nachtvorst gekomen, landbouwgronden onder de werkingssfeer Op de zuidflank van deze depressie wordt van de Waterstaatswet 1900 brengt. met zuidwestelijke winden aanvarkelijk vochtige lucht naar ons land gevoerd, lot nu toe hadden de voorschriften in waarin veel bewolking voorkomt. Later deze wet alleen betrekking op de afvoer I na de koufrontpassage, waarbij opnieuw van water. Als ook de Eerste Kamer het plaatselijk enige regeri verwacht wordt ïnitiatiefwetje aanvaardt, zullen de re- stroomt met westelijke tot noordwestelijke gels in de Waterstaatswet ook van toe- winden wat drogere lucht binnen. Hierin passing zijn op de aanvoer van water, zullen dan enkele opklaringen voorkomen. Ir Van Rossum, vóór zijn Kamerlidmaat- Het weer blijft aan de koele kant. schap hoofd van de waterbouwkundige afdeling van de Cultuurtechnische Dienst, werd in de Kamer van alle kanten ge prezen voor zijn initiatief, dat vooral voor de glastuinbouw van groot belang is VnmiRAPPORTlN Maximum- an minimum temperaturen binnen- an buitenland Grote of Sint Bavokerk, donderdag, 15 Concert door stadsorganist Piet Kee. Concertgebouw, donderdag, 20.15 u.: Kamermuziekconcert. Programma: Leos Janacek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Ver van de woelige wereld", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21 u::. „Penelope, de hippe bankroofster", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: Zes vrou wen voor de moordenaar", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Operatie Bloody Mary", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Blauw bloed en harde vuisten", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent in Casablanca", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Cash? Cash!", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: Maigret op Pigalle", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „De Sa moerai", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdruk kers", 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Mondo Bi- zarro", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Drift in het bloed", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man voor ieder uur", 14 j. TENTOONSTELLNGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse muziekschool van 16de en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy" Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie Zijlstraat: Expostie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks van 12-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook van 20-21.30 u. Zondags van 14.30-17 u. Tot 18 mei. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u. Tot en met 31 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expostie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. WOENSDAG 15 MEI City Theater, 20 u.: „Dokter Zjivago". DONDERDAG 16 MEI City Theater, 20 u.: „Ik, een minnaar". Felison, Heidestraat 45, IJmiuden, 14-17 u.: expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. Den Helder Ypenburg Vlissingen telde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo regen zzw motregen wzw zw. bew. wzw regen z regen z regen zzo geh. bew. z zw. bew. z motregen regenbui Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Kopenhagen h^lf bb^v Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 «6erdeen regen tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Farijs Bordeaux »renoble Nice Berlijn Frankfort viünchen Ztirich Geneve ^enen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon WOENSDAG 15 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bon nie en Clyde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dag vlinder". Verenigingsgebouw „Oosterwijk", Dom- toramo melsingel 2a, 18.15-19.15 u.: Spreekuur) Maatschappelijk Werkers. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie foto's van amateurfotografenver- eniging; geopend van 9-12.30 en 13.30- 18.00 uur. DONDERDAG 16 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Navajo I Joe". Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, Ken- nemer Oudheidkamer, geopend van 19.30-1 21.30 u.; Voor groepen etc. op aanvraag. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie foto's van groep amateurfotogra-1 fen; geopend van 9.00-12.30 uur en 13-30- 18.00 uur. WOENSDAG 15 MEI .Marquette Theater, 20 u.: „Angélique I en de koning". zzw wnw w.st. w ozo wzw zzw zw nno w.st. nno w.st. n wzw w.st. zw. bew. regep half bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew onbew. zw. bew. half bew. licht bew. w.st. onbew. nnw onbew. onbew. zw bew. zw. bew. zw. bew. onbew zw. bew onbew. onbew. onbew. 11 14 14 13 14 14 16 16 12 14 14 12 11 18 14 7 3 6 2 7 4 5 5 4 7 5 11 18 zw nw nnw zw ono w.st. w.st. w.st. licht bew. w.st. 17 18 21 19 20 15 19 17 18 19 25 20 17 13 31 25 20 26 22 30 5 5 8 6 15 3 2 6 6 4 9 10 3 12 18 13 11 9 8 15 4 0.1 0 2 0.2 0.1 0 0 14 1 0.3 0 6 0 1 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 DONDERDAG 16 MEI Zon op 4.45 uur; onder 20.29 uur. Maan op 1.00 uur; onder 7.37 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier Nieuw-- maan 19 27 mei mei 6.44 uur. 8.30 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOEN. AG 15 MEI Hoog water 5.20 uur en 17.50 uur. Laag wa'-ïr 1.08 uur en 13.35 uur. DONDERDAG 16 MEI Hoog water 6.10 uur en 18.41 uur. Laag water 1.53 uur en 14.21 uur. Het hoog en laag water te 10 tot 15 i tin vroeger dan Zandvoort is te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2