TWEE HEEL GOEDE SURREALISTEN Felisoti exposeert werk van Otto Prinsen en Jos van Amsterdam H yL Extra jarig met Bambus Cor Bruijn wordt vijf en tachtig jaar altijd n verfrissende verrassing, e Prijzen grafiek Holland Festival NEGEN MUZEN Nog tweemaal Rood-Wit-Blauw Bambus 2-in-l shave lotion Van Mercouri tot Mae West Eerste uitzending over het gat „Geweldige serie" 3/O Televisie-vanavond Radio-vrijdag TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 16 MEI 1968 19 Verfijnd schilderen DE MEERVAL Soepel talent Produktie Haarlem Afmattend Openbaar Kunstbezit Regisseur over Ja zuster Hoogtepunt Succes A mbtelijk MWMWimwMimmmmiMiiwiMtjM IJMUIDEN Felison stelt het werk van twee surrealisten ten toon. Uitstekend werk van Otto Prinsen uit Soest en Jos van Amsterdam uit Alkmaar. Behalve de kwaliteit en de vergelijkingsmogelijkheid tussen twee surrealisten biedt het werk van Van Amsterdam dan nog de kans te laten zien hoe groot de mogelijkheden tot variatie binnen de reikwijdte van één talent zijn. Otto Prinsen daarentegen toont aan hoe een verregaande spe cialisatie voert tot een bijzondere ver fijning. Allemaal redenen om deze expositie aan te bevelen als bijzonder instructief. Het surrealisme bloeit in ons land. Voor de oorlog gingen slechts enkelingen ver der dan het bekende neo-realisme a la Willink en Koch. De buitenlandse sur realisten werden hier als buitenbeentjes beschouwt en een grote Nederlander als Joop Moesman vond pas een late erken ning. Ook Melle is jarenlang alleen een schilder voor fijnproevers geweest. Het was de nieuwe figuratie (vooral in Den Haag beoefend) die, na de Cobra-tijd, de ogen van velen weer heeft geopend voor een persoonlijk beleefd realisme, waarin de dagdroom een intrigerende rol ging spelen. Vandaar is het voor steeds meer jonge schilders een stap geweest om zich tot surrealist te ontwikkelen. Vreemd eigenlijk dat zo'n richting, die juist appel leert aan de Nederlandse zin voor „dege lijk" schilderen, nu pas algemene erken ning gaat vinden. Het is gelukkig in het algemeen geen schoorvoetend volgen van grote voorbeel den. Een man als Otto Prinsen, toch pas 32 jaar, schildert zo knap en doorwerkt, alsof hij reeds een leven achter zich heeft. Het is natuurlijk niet nodig zich op „knap heid" te verkijken, maar als.tot het uiter ste fijnschilderen werkelijk volkomen is geïntegreerd in de gehele opzet en uit drukkingswijze, biedt het extra mogelijk heden tot kijkgenoegen. Het is namelijk verbazingwekkend hoe „ijzig" knap Prin sen zijn vreemde wereld voor onze ogen weet te stellen. Hij creëert bizarre monumenten die er pseudo-technisch uitzien. Ze zijn samen gesteld uit organische en anorganische materialen, die door de wijze van schil deren eenzelfde expressie hebben ge kregen. Het absurde karakter spruit daar voor een groot deel uit voort. Prinsen is niet vrij van invloeden, die soms iets te dicht aan de oppervlakte liggen, ander zijds is zijn wereld toch heel persoonlijk. Men moet het werk overzichtelijk zien ADVERTENTIE Koningstraat 4 - IJtntiiden tussen Julianahrug en Koningsplein Bedrijf: Bloemstraat 126 Alle maten aquaria, tropische vissen, planten enz. De grootste sortering de laagste prijzen verkoop alléén vrijdag zaterdag a.s. gesloten. AMSTERDAM (ANP) De jury voor de door het Holland Festival georgani seerde prijsvraag grafische kunst 1968 heeft de drie voor buitenlandse kunste naars beschikbare prijzen toegekend aan: Richard Hamilton 2500), Kitaj 1750) en Peter Schmidt 1250). Zij zijn allen afkomstig uit Engeland. De prijsuitreiking zal worden verricht door mr. H. J. Reinink, voorzitter van het Holland Festival, tijdens de opening van de expositie samengesteld uit de Nederlandse en buitenlandse inzendin gen in het Haagse Gemeentemuseum op 14 juni. Antonioni. De Italiaanse filmregisseur Michelangelo Antonioni heeft woensdag de ereprijs van de stad München ten bedrage van vijftienduizend mark ge kregen. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM. Rood-Wit-Blauw, Frans Boelens jongerenprogramma op de VARA-televisie, zal dit seizoen nog tweemaal op het scherm komen: op 3 en 31 juli. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten. Eenheid" een der in twee opziciiten monumentale doeken van Otto Prinsen. om 1e begrijpen, dat hij werkt binnen één verschijningswereld, die slechts door de noodzaak van de lijsten in afzonderlijke schilderijen uiteenvalt. Hij bereikt er een grote eenheid mee, een eigen type werk, maar kan daardoor natuurlijk niet voor komen, dat er een zekere monotonie in schuilt. Ondanks dat kan hij zich meten met de beste buitenlandse surrealisten, zonder nochtans zijn typische Nederlandse ken merk te verliezen. Jos van Amsterdam is een heel ander type schilder. Hij kiest zijri onderwerpen veel ruimer. Sommige doeken zijn nieuw figuratief, dat wil zeggen dicht bij het realisme, doch met „ingebouwd vervreem dingseffect", andere doeken zijn verbeel dingen van droomwerelden. Ze zouden op een andere planeet kunnen zijn geschil derd. Om het nader aan te duiden: ze doen soms denken aan de wonderlijke rotsformaties, die van de grote surrealist Max Ernst bekend zijn. Met die schilder heeft Van Amsterdam dan ook zijn soepel heid gemeen. Een nieuw onderwerp betekent voor hem meestal ook een nieuwe verschij ningsvorm, een nieuw experiment, hetzij met de kleurstelling, hetzij met de vorm geving. Hij is nog jong, 24 jaar meen ik, en heeft hier toch al een indrukwekkend oeuvre hangen. Een rasschilder dus. Hij mist de technische verfijning van een Otto Prinsen, „tekent" minder met het penseel en heeft een bredere opvatting. Hij is minder statisch ook. Met enige jaren zal hij, indien zijn talent verder rijpt, zeker op hetzelfde hoge niveau kunnen komen als zijn mede-exposant. De expositie duurt niet zo lang meer, een aansporing om snel met een heel goede collectie te gaan kennis maken. Hein Steehouwer ADVERTENTIE Nu met GRATIS namaws; handige verstuiver (waarde f3,25) Idee voor cadeau v.a. f5,95. HILVERSUM Een televisiespel en protestzang' van Melina Mercouri op Nederland I, Kenya maar ook Holly wood op Nederland II. Pipo, het journaal en de reclame gaan vooraf aan een aflevering van de serie „Zonder Tralies" over de wereld van het klooster. Daarna het tweede journaal, gevolgd door het wekelijkse televisiespel. Fritz Butzelaar bewerkte en regisseert een stuk van de Italiaan se schrijver uit de achttiende eeuw Goldoni: „de Herbergierster". In de hoofdrol zien we Petra Laseur, haar knechtje is Cees Pijpers, haar drie gasten zijn Will van Seist (als vrou wenhater), Onne Molenkamp en Siem Vroom. Hierna nog een half uur de Griekse actrice en zangeres Melina Mercouri. Medewerking aan dit pro gramma wordt verleend door de ac trice Elisabeth Hoytink en de zangeres Christine Cünne. die in de afgelopen winter voor de KRO-camera's de Mauthausencyclus van Theodorakis zong. Na veertig minuten Brandpunt een concert van het Amsterdams Kunst- maandorkest onder leiding -an Anton Kersjes. Uitgevoerd wordt een werk van Jurriaan Andriessen: „Berkshire Symphonies". Wouter Paap heeft voor het concert een gesprek met de com ponist. Tussen zeven en acht een NTS-pro- gramma, bestaande uit „Van Gewest tot Gewest", „Mensen in de Sport" en „Openbaar Kunstbezit". Na het jour naal een programma van een half uur, waarvoor Rob Touber verantwoorde lijk is. Het heet „Tomorrow's People" naar de balletgroep van Lyn Wolselev, die er een belangrijk aandeel in heeft. Andere mensen van morgen zijn de toneelspeelster Ida Bons en de zanger Rob de Nijs, die de laatste maanden hard aan een come-back werkt, die hem al voor de Westduitse televisie bracht. Leo Kool ging met cameraman Jaap Buis naar Kenya teneinde de afleve ring van „Speciale Berichtgeving" te maken, die tegen negenen op het scherm verschijnt. In Kenya woonde tot voor kort een groot aantal Aziaten, Indiërs voornamelijk, die onder het Britse bestuur zich hier hadden ge vestigd. De regering van Kenya be sloot vorig jaar, dat de hogere func ties in het land voornamelijk door zwarte inwoners vervuld moesten wor den. Het gevolg was, dat vele Indiërs de wijk namen naar Engeland. De toe loop werd zo groot, dat de Engelse re gering de immigratie beperkte. Met ge charterde vliegtuigen probeerden zo veel mogelijk Aziaten voordat de nieuwe wet van kracht werd naar En geland te komen. De vraag die Leo Kool stelt is: Wat is er geworden van degenen die achterbleven? Simon van Collem ging naar Ameri ka. In Hollywood had hij een ontmoe ting met Mae West, een van de legen darische sex-symbolen van de Ameri kaanse filmindustrie, wier glorietijd bijna veertig jaar achter haar ligt. Na tuurlijk zitten er in Simons oude draai- doos nog wel een paar filmpjes, die Mae laten zien, zoals ze toen was. Het Convent van Kerken en het Ikor sluiten het donderdagavondpro gramma af met een aflevering van de serie „Dichter bij de Profeten", waarin Samuel aan de orde komt. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Jong' groen onttrekt de woonstee van schrijver Cor Bruijn, vanaf de rijkelijk met natuurschoon be deelde Eikenlaan in Hilversum, groten deels aan het gezicht. De grote tuin is er overvloedig mee gevuld en in de vorm van klimop klautert het naar de nok van het rieten dak. Het grintpad naar de in gang van de woning is door het gestadige opdringen van de flora sluip-door. kruip- door. Onopvallend staat op een akerkleu- rige platte steen „De Lorzie". Dat is dan de naam van het, bijna vijftig jaar oude, met smaak ingerichte huis. Cor Bruyn over die naam: „dat bete kent zoveel als doorgangshuis. Het is een verbastering van logies, en in de streek waar ik vandaan kom hadden we een oude molenschuur de molen zelf was afge brand die de Lorzie heette. In mijn eerste boek neemt de Lorzie een belang rijke plaats in". Vrijdag worlt hij 85 jaar. Voor hem geen reden om het kalm aan te doen: er staat tenminste nog één boek op stapel. Een roman die in Polen en in Duitsland speelt, aan het eind van de laatste oorlog. Cor Bruijn is een auteur met een behoor lijke produktie. Zo'n zestig boeken wer den er van hem uitgegeven. Er moeten een anderhalf tot twee miljoen exempla ren van zijn verkocht, volgens zijn eigen schatting. Grootste commerciële succes, zonder twijfel, „Sil de strandjutter" (ook verfilmd): een van Bruijns Terschelling- boeken. Dan zijn er vier „Laplandboeken" verschenen, kortgeleden de laatste uit het kwartet, met als beste, volgens de ver koopcijfers tenminste „Lasse Lanta": be kroond jeugdboek in 1956 en in vele talen vertaald. „De mensen denken allemaal dat ik in Lapland geweest ben, maar dat is niet zo. Allemaal studie". De vrijheidlievende be woners van Lapland hebben Bruijns hart gestolen. De wijsheid van het land, dat Cor Brupn hij uit boeken heeft leren kennen, ligt hem na aan het hart. Over die wijsehid zegt Bruijn: „Hier in Hilversum hoor ik eigen lijk helemaal niet thuis. Hier is mijn blik te beperkt. Soms denk ik dat alles op mij afkomt". In Wormerveer geboren als oudste uit een gezin van tien kinderen, „genoemd naar de twee opa's", groeide Cornells Pieter in de Zaanstreek op. in „Wijd is mijn land" zijn zijn jeugdherinneringen neergeschreven. Opgeleid in Haarlem kwam de Zaankanter als onderwijzer te rug in Wormerveer, om daarna via tien jaar humanitaire school in Laren, hoofd van de Hilversumse schoolvereniging te worden. Tot .zijn 58ste, toen er een kwart eeuw Hilversum opzat en Cor Bruijn met vervroegd pensioen ging. Niet met pensioen echter ging de schrijver Cor Bruijn. Er verschenen boe ken aan de lopende band („als ik eens een jaar weinig heb geschreven, word ik onrustig"), die allemaal „geboren" wer den in de oude rookstoel met twee vleu gels, waarop documentatiemateriaal en schrijfmachine te vinden zijn. Cor Bruijn heeft een uitgebreid schrijversrepertoire. Van jeugdboeken tot volwassen romans (de ene keer voor de jeugd, de andere keer voor de groten",. Voor zichzelf slaat hij zijn drie in de middeleeuwen spelende romans, uit de tijd van Karei de Stoute, het hoogst aan. Er ging een jaar studie aan vooraf. Aan een autobiografie denkt de bijna 85-jarige wel, maar hij betwijfelt of het er nog wel van zal komen: Hij bekent dat het schrijven aan een boek niet alleen een loden hand oplevert, maar dat het hele lichaam meeleeft. Afmattend werk, nu meer nog dan vroeger. Cor Bruijn werkt volgens een vast schema. Hij be gint en eindigt zijn dag met een uitzen ding van de nieuwsdienst. Daartussen wordt 's ochtends (met ballpoint) ge schreven of gestudeerd. Terwijl in de middag de „pennevruchten" worden uit getikt: met de schrijfmachine op schoot. Financieel een zorgeloos bestaan lei dend, kijkt de oud-onderwijzer terug op „een mooi leven". Hij kan zich moeilijk voorstellen dat hij een boeiender tijdvak mee had kunnen maken. „Soms vind ik het jammer dat het allemaal zo vlug ge gaan is", verzucht Cor Bruijn, die vooral bij de Hilversumse schooljeugd bekend is, omdat hij de man is achter het boek „Ons Hilversum", in opdracht van het Hilversumse gemeentebestuur geschreven. Over collega's velt Bruijn maar liever geen oordeel. ,,Ik bemoei me er weinig mee, ben wel lid van de Nederlandse Vereniging van Letterkundigen". Met buurman-collega Jaap ter Haar kan hij het best vinden. Verder gaat hij zo zijn eigen gangetje in zijn honderden boeken herbergende „doorgangshuis" met het, helaas voor hem, beperkte zicht. In de eerste uitzending van de serie van drie over het gat in de beeldhouw kunst, worden we ons bewust van twee zeer verschillende soorten beelden. „Het monument", een beeld op een voetstuk, een trapje hoger dan wij, en een beeld, dat gewoon maar tussen ons in staat, van heel gewoon materiaal vaak ook- een ding dat niets voorstelt, maar er alleen maar is een obstakel in de ruimte. Zo'n beeld heeft geen an dere bedoeling dan iets in de ruimte te „doen". We volgen de ingrepen van de beeld houwer op zijn materiaal; een bestaand blok steen, heel schuchter wat behakt of ingekrast, of, ingrijpender, een beeld met armen die een gebaar maken in de ruimte, beelden zoals Zadkine ze maak te, met als het ware een positieve en een negatieve kant; beelden die sugge reren dat de ruimte rondom het beeld even belangrijk is als de materie van het beeld. Tenslotte het doorboorde beeld. Een citaat daarover van Barbara Hepworth, die zelf zoveel stukken steen doorboor de: „Ik beleefde een intens genoegen aan het doorboren van de steen met het doel een abstracte vorm en ruimte te maken. Het is een geheel andere sen satie dan wanneer je hetzelfde doet in een figuratief beeld". (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Opa krijgt de schuld dat hij bij een bezoek aan cir cus Boltini een leeuw uit de kooiwa- gen heeft doen ontsnappen. Hij ont kent het. Als Opa aee zegt, dan heeft hij het niet gedaan, vind Jet. En het blijkt dat Opa inderdaad vrijuit gaat. Maar wie veroorzaakte dan de paniek in het circus? Zaterdag weten wij het. Dan zullen naar schatting zeven miljoen mensen kijken naar de laatste aflevering van dit seizoen van „Ja zuster, nee zuster". Het is de negentiende. Na de vakan tie komt zuster Clivia nog éénmaal op het scherm, dan is het gebeurd. Deze t.v.-serie stopt op het hoogte punt. Jammer, vindt regisseur Henk Barnard. Hij had nog best een jaartje door willen gaan met de teksten en liedjes van Annie M. G. Schmidt en het gezelschap, dat de afgelopen twee jaar zo goed heeft samengewerkt. „Het was een geweldige tijd. Ik had er nog5 wel een jaartje mee door willen gaan, maar daarna zou het beslist nodig zijn geweest om te stoppen. Het vormt een te grote belasting voor Annie en trou wens, voor ons allemaal". Henk Barnard werkt al dertien jaar bij de VARA-televisie. Aanvankelijk als floormanager, later als regisseur van vrouwen- en kinderprogramma's en soms van culturele programma's. Hij was het die aanvankelijk Pipo op de beeldbuis bracht. „Ik wist dat Annie Schmidt ai jaren geleden een dergelijke serie wilde schrijven. Succes kun je tevoren nooit voorspellen. De kijkdichtheid is ge middeld 75 percent geweest en vele avonduitzendingen halen dat niet. Annie Schmidt heeft een enorme pres tatie geleverd. Niet alleen door twin tigmaal een goede tekst te leveren, ze schreef ook nog zestig liedjes, waarvan er zeker vier de hitparade hebben ge haald". Tien jaar geleden, toen Annie Schmidt de serie „Pension Hommeles" schreef, had zij eveneens succes, maar in die tijd werden er nog weinig bui tenlandse tv-series aangekocht. Nu wordt het publiek geconfronteerd met de beste internationale serie-produk- ties en „Ja. zuster" sloeg hierbij geen slecht figuur. Regisseur Barnard wil niet klagen, maar hij moet wel toegeven dat voor een tv-serie bijvoorbeeld in West- Duitsland een grote staf gereed staat, terwijl hij het, naast de technici en de acteurs, moet doen met een staf van twee mensen. „Wij krijgen een voortreffelijke technische begeleiding van de NTS, maar voor onze maandelijkse uitzen ding heb ik nooit dezelfde camera ploeg. Verder moet je als regisseur vijf weken voor de uitzending aan de NTS exact kunnen opgeven hoe het programma zal verlopen. Henk Barnard roemt de faciliteiten die de NTS biedt, maar het ietwat ambtelijke systeem ziet hij als een be- nerking op de ontplooiing van de spontaniteit en de creatieviteit van de tv-makers. Hij zou niet iedere maand een nieuwe aflevering willen maken, maar vier of vijf maanden constant achtereen doorwerken om de hele serie op film vast te leggen. Zesenhalf a zeven miljoen kijkers voor „Ja zuster, nee zuster" per uit zending. Dat betekent, dat er altijd wel een aantal naar de pen grijpt om hun oordeel te geven. De stapel brie ven na iedere uitzending bevat vrij wel zonder uitzondering waardering. Een enkele maal valt er iemand over een plat woord, dat zou zijn gebezigd. Henk Barnard: „Annie Schmidt schrijft de werkelijkheid en sommige mensen willen die niet zien. Sommige buitenlandse produkties zijn zo gepo- liist en gestileerd, dat ze te ver van de werkelijkheid afstaan. Dan herken nen de mensen zich niet meer in de situaties op het scherm. Dat deugt ook niet". HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.50 Morgen wijding. 9.00 Fragmenten uit Russische opera's. 10.00 Voor de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Ontwikkelingshulp. 12.26 Med. v. land en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoor lichting: voor de landbouw. 12.39 Film muziek. 12.49 Praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Klassieke muziek. 13.50 Moderne liederen. 14.00 Consu mentenrubriek. 14.10 Lichte gramm. muziek 14.30 Leven en laten leven en Jodendom (klankbeeld). 15.00 Vliegen de blaadjes. 15.20 Praatje. 15.30 Let the people sing. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.45 Moderne kamermuziek. 17.40 In formatie. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. 18.20 Uitzending van het G.P.V. 18.30 Hee: een programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Kritiese universiteit. 19.30 Nws. 19.35 Criterium. 20.00 Hedendaagse muziek. 20.45 Theologische gesprekken. 21.00 Klassieke en semi-klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Actuali teiten. 22.55 Prettige weekend. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor d e huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klassiek platenpro- gramma. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. 11.55 Meded. 12.00 Gevarieerd pro gramma. 14.05 Schoolradio. 14.30 Mu- siesta. 15.00 Moderne muziek. 15.30 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Lichte gramm muziek. 16.30 Boem! 17.15 Jazz. 17.30 Sport. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Kerk orgelconcert. 18.30 Nws. 18.46 Actuali teiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Licht gramm. muziek. 22.00 Maande lijkse opinierubriek. 22.30 Nws. 22.40 All in. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar. 11.00 Nws 11.03 Micronotities. 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kem- na. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.03 Actua liteiten. 14.08 Platen. 15.00 Nws. 15 03 Muziekkantjes. 16.00 Nws. 16.03 Ope- rette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Actualitei ten. 17.05-18.00 Tussen 10+ en 20 BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Orkestmuziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 ws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Dansmuziek. 17.00 Nws. 17.15 Folkloristisch pro gramma. 17.45 Lichte muziek 18.00 Nws, 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Lichte vioolmuziek. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Trompetmu- ziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nws. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Volksliedjes. 20.30 Amuse mentsprogramma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. Nederland I 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 KRO: Honger (tv-film). 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: De Herbergierster (blijspel) 21.30 Melina Mercouri in Nederland, protest-programma. 21.55 Brandpunt. 22.35 Het Amsterdams Kunstmaand- orkest: Moderne muziek. 23.20 NTS; Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen in de sport. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Tomorrow's People: Dans en zang. 20.50 Documentaire over de Aziaten in Oost-Afrika. 21.15 De oude draaidoos. 22.00 CVK/IKOR/RKKDichter bij de Profeten: Samuel. 22.30 NTS: Journaal. Nederland I 10.45 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: Rodeo. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Kent u mijn vrouw? (tv-feuilleton). 21.15 Show rond Frank Sinatra. 22.05 Het verhaal van een Russische moeder (documentaire). 22.30 Utrechts Byzantijns koor: liturgische liederen. 22.40 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Pipo de Clown. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjoumaal voor gehoor gestoorden. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place (tv-feuilleton). 20.45 AVRO's Danstest 1968. 21.50 AVRO's Televizier 22.20 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19