Amsterdamse fractieleiders bezorgd over financiering MEERDERHEID RAAD Samenwerking met NS gewenst Kamer wil geert melk met laag vetgehalte Kort en bondig Tienjarenplan voor wegenverbeteri ng Laat reumatische pijn geen kans krijgen Agenda voor Haarlem en de IJmond II li l\ II Minister: Er is keus genoeg P. v. d. A.-motie koelhuisboter voor één gulden Minister wil geen doorgeefzenders Blauwe girokaart geeft weinig moeilijkheden Geen censuur meer op brieven In Noord-Holland Man omgekomen bij brand Jongeman steekt vader van zijn vriendin dood Iets kouder DONDERDAG 16 MEI 1968 Levensvoorwaarde Keuze mogelijk Voorkeur voor C.A.S. LONDON HAARINSTITUUT Geen genade In aantal gevangenissen WËmEmmm. versterkte werking. Direct van de boer ,B oterconcentraat" Hotel Café Restaurant „Van Ouds 't Roomhuys" Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk (Van onze correspondent) AMSTERDAM De stadsspoorweg moet er komen. Daar bleken bijna alle fracties in de Amsterdamse gemeenteraad het gisteren bij het begin van.de behandeling van het betreffende voorstel van B. en W. hard- grondig over eens. Ybor de debatten toonde het publiek maar weinig be langstelling. s Het einde van de debatten is nog niet In zicht, maar het lijdt geen twijfel dat vanavond (of vannacht) de raad zich ach ter het voorstel zal scharen. Slechts een dissident lid van de Boerenpartij ver klaarde zich tegen. De B.P.-fractie liet een beslissing afhangen van het ant woord van B. en W. De verschillende fractieleiders bleken vooral bezorgd te zijn over de financie ring. In elk geval zal „Den Haag" met geld flink over de brug moeten komen, zo meenden de meeste raadsleden. Ook was men algemeen van mening dat een mogelijke samenwerking met de spoorwegen nader onderzocht moet wor den. Eén K.V.P.'er vroeg in afwachting van de resultaten van dit overleg, dat moet gaan over het samengaan van een regionaal N.S.-vervoerssysteem en de Noord-Zuidlijn van de stadsspoorweg uit stel van de beslissing van de raad. De P.S.P kwam met een amendement dat erop neer komt dat eerst twee elkaar in Amsterdam-Zuid ontmoetende lijnen naar de Bijlmermeer en Amstelveen moe ten worden aangelegd. Ook diende de P.S.P.'er een motie in om, wanneer het amendement niet wordt aangenomen, een beslissing over de lijnen uit te stellen tot na de behandeling van het kortelings uit gebrachte voorontwerp voor de Nota over de binnenstad. Het voorstel van B. en W. houdt in de eerste plaats eeh lijn van de Bijlmer meer naar het Centraal-Staion in, en daarna de aanleg van een (eventueel sa- men Tet NS> te gebruiken) Noord- Zuidlijn. Verder zal er een lijn rond het centrum van de stad moeten komen en zal de lijn van de Bijlmermeer naar het Centraal-Staion doorgetrokken moeten worden naar Amsterdam-West. Boven dien is het de bedoeling een lijn van de Bijlmermeer via Amsterdam-Zuid naar Amsterdam-West aan te leggen. Over de mogelijk desastreuze gevolgen op de bin nenstad. die door veel tegenstanders van de stadsspoorwegplannen naar voren zijn gebracht, werden verschillende vragen gesteld. In principe was men het er ech ter over eens: „De stadsspoorweg is het enige antwoord op de huidige voor de economie van de stad nadelige situatie op het gebied van vervoer en verkeer" en „goed openbaar vervoer zoals een stadsspoorweg biedt is een levensvoor waarde voor Amsterdam". Beeld uit de Amsterdamse raads zaal. Links ir. A. van Walraven, directeur van Publieke Werken, rechts ir. J. A. v. d. Gier, hoofd van de afdeling Stadsontwikkeling. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heef; met 59 tegen 38 stemmen de motie van de heer Van der Ploeg (Pv.d.A.) waarin de regering werd gevraagd naast de consumptiemelk met een vetgehalte van 3.2 percent ook melk met een vetge halte van 1.7 percent beschikbaar te stel len, verworpen. Door de verhoging van het vetgehalte hoopt de minister 3000 ton boter te kunnen ruimen, welke anders in Brussel bij de EEG moet worden ingele verd, hetgeen het Europese zuivelbeleid voor onoverkomelijke problemen zou stellen, naar hij zei. De waarschuwing van Kamerlid-arts Lamberts (P.v.d.A.) dat het gebruik van te veel vet het ontstaan van hart- en vaatziekten in de hand werkt, vond de minister wat overdreven. De verhoging van het vetgehalte in de melk betekent gemiddeld één gram vet meer per per soon per dag op een totaal gebruik van vet in andere voedingsmiddelen van ge middeld 63 gram. DEN HAAG. Een centraal antenne systeem verdient de voorkeur boven door geefzenders, heeft de minister van Ver keer en Waterstaat, drs. Bakker, in de Eerste Kamer verklaard. Met een cen traal antennesysteem is thans ongestoor de ontvangst van zes tv-programma's en 16 radio-programma's mogelijk en in de toekomst wellicht zelfs elf tv-pro gramma's. De minister meent dat tv-antennes welke overigens in het algemeen een kort leven zijn beschoren toch zullen moeten verdwijnen en dat in het westen des lands ongestoorde ontvangst steeds moeilijker zal worden. De voordelen van doorgeefzenders wegen niet op tegen die van een centraal antennesysteem, waar van de kosten ook lager zijn. De minister zei, dat hij bij de behan deling van de Telegraaf- en Telefoonwet in de Tweede Kamer op de kwestie zou terugkomen. ADVERTENTIE VOOR ALLE HAAR- klachten, zoals roos, vet haar, droog haar, stilstand in de haargroei en haaruitval, naar Jansstr. 48, Haarlem - Tel. 0 23- 10534 Dag. 1.308 u. 's Maandags gesloten. Grafschennis. Op het kerkhof van Nuth hebben onbekenden een groot aantal kruizen en zerken omgetrokken. Vol- litie hebben kinderen dit gedaan. Klacht na klacht. Nadat mevrouw Hetty Bennink, medewerkster van de Vrije Omroep in oprichting, een klacht we gens de politie hebben kinderen dit ge daan. Boerenpartij, de hr. Koekoek, heeft in gediend is de heer Koekoek eveneens naar de politie gelopen. Hij beschuldigt mevrouw Bettink ervan 1400 te heb ben verduisterd ten nadele van de Vrije Omroep. Kernwapens. Een rapport van de secre taris-generaal van de Verenigde Naties Oe Thant over kernwapens zal in de eerste helft van juni in het Nederlands verschijnen. Dit deelde minister Luns van Buitenlandse Zaken mee op een vraag van het Tweede-Kamerlid Van der Lek (P.S.P.Het rapport komt uit in een serie uitgaven van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dodelijk ongeval. Bij werkzaamheden in de Europoort is een 24-jarige tekenaar uit Amsterdam omgekomen. Het onge luk gebeurde bij het stellen van een warmtewisselaar van 23 ton voor een nieuwe kunstmestfabriek van Esso Che mie. Het slachtoffer raakte bekneld tus sen twee tanks. Hij overleed ter plaatse. Nederlandse week. De Nederlandse am bassadeur in Denemarken heeft in Roo- vre, 'n voorstad van Kopenhagen, een Nederlandse week geopend Het centrum van het stadje is geheel veranderd in een stukje Nederland. Wethouder De Wit (Publieke Werken) zei dat de binnenstad nagenoeg niets zou hebben te lijden. Afgezien van de 38 his torische panden (van de ongeveer 6000 die Amsterdam rijk is), die voor de aan leg van de metro moeten wijken, zal er geen monument het slachtoffer worden. De werkwijze zal geen invloed hebben op de stand van het grondwater buiten de bouwputten, zodat van verzakkingen geen sprake zal zijn. De heer De Wit zei ook dat het college tegen het amende ment van de P.S.P. is, in verband met het grote belang van de lijn Bijlmermeer- Centraal Station voor het oostelijk deel van de stad en voor de uitbreiding van de universiteit. Ook de motie van de P.S.P. vindt in de ogen van het college geen genade, om dat ieder uitstel te veel en bovendien niet nodig is. De heer De Wit zei ook dat op verzoek van de staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat door de drie grote steden (Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) met de regering een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van een grotere samenwerking op het gebied van het regionale en het plaatselijk openbaar vervoer. Hij benadrukte voorts dat het besluit van de raad een principe besluit is. „Na een beslissing van het rijk over de bijdrage die het zal geven zullen wij met nadere voorstellen komen. Dit is bepaald niet het laatste woord dat over de stadsspoorweg wordt gesproken". DEN HAAG. Betaling met de blauwe girokaart heeft tot dusver in het alge meen geen aanleiding gegeven tot ernsti ge moeilijkheden. Dat heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs- Bakker, in de Tweede Kamer meegedeeld. Misbruik is zeer gering. Een onderzoek heeft aangetoond dat op de dag van overschrijving drie percent van de rekeningen waarop de overschrij- vingskaart betrekking heeft, onvoldoende is. Na drie dagen is dit percentage ver minderd tot een half. Zes percent der 1 blauwe kaarten welke winkeliers ontvan gen is niet door een voldoende saldo ge dekt. Na drie dagen is dit percentage echter verminderd tot drie en op de laatste dag van de toegestane termijn is het percentage miniem. Het ministerie van Justitie gaat na in hoeverre maatregelen nodig zijn tegen het afgeven van ongedekte girokaarten. (Van onze correspondent) LUNTEREN. Binnenkort zal de brief- wisesling in 't aantal Nederlandse gevan genissen vrij worden. De censuur wordt afgeschaft. Aldus werd gisteren door het hoofd van de directie gevangeniswezen van het ministerie van Justitie, dr. P. Allewijn, in Lunteren meegedeeld tijdens een vergadering van directeuren van ge vangenissen en psychopatenasiels. De gevangenissen waar de censuur afge schaft wordt, zijn de open gevangenissen „Niedure" in Almelo, het penitentiair trai ningskamp in Zeeland (Nrd.-Brabant) een de half open inrichting, die op het ogen blik in Veenhuizen gebouwd wordt. De vrije briefwisseling houdt ook in dat gevangenen ongecensureerd brieven kun nen schrijven aan kranten en andere publi citeitsmedia. In Zweden, waar men ver gevorderd is met de hervorming van het gevangeniswezen, is dit al enige tijd in gebruik. Alleen in het begin zijn er enkele incidenten geweest, maar de toestand is nu genormaliseerd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Voor de komende tien jaar staan voor Noord-Holland grote we genplannen op stapel. In die periode zul- (Van onze correspondent) GRONINGEN. - Bij een brand in Harenermolen is de 46-jarige N. Martijn uit Zuidlaren om het leven gekomen. Het slachtoffer was in de woning bezig met het spuiten van een verdelgingsmiddel tegen vliegen toen de brand uitbrak. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de heer Martijn geen kans heeft gezien om tijdig naar buiten te komen. Het verdelgingsmiddel zou onbrand baar zijn geweest. Maar toen er in de keuken, waar de waakvlam van de geiser brandde, werd gespoten had een explosie plaats. ADVERTENTIE Dat kan eindeloos pijn doen in botten en spieren, die reumatische pijn. U kunt die pijn bestrijden. Zet een flaconTogal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. Hiermee bestrijdtu reu matische pijn. De Togal-fabriek bracht een combinatie van belangrijke be standdelen in één tablet bijeen. Deze middelen versterken eikaars werking. Vandaar dat Togal snel en langdurig werkt. Die langdurige werking is spe ciaal belangrijk. Togal helpt ook bij ver koudheid, griep, migraine en hoofdpija TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. len de wegen Amsterdam-Hoorn, Amster dam-Beverwijk, Noordzeekanaal-Alk- maar en Alkinaar-Beemster onder han den worden genomen. Van de weg Hoorn- Den Oever zal een autosnelweg worden gemaakt. De Coentunnelweg zal worden voltooid en er zal een omlegging bij Purmerend tot stand komen. Dit heeft minister Bakker van Verkeer en Waterstaat in de Eerste Kamer mee gedeeld naar aanleiding van een opmer king van mr. Delprat (V.V.D.), die vond dat er te weinig wordt gedaan aan de verbetering van de wegen boven het Noordzeekanaal. De minister wees deze critiek nadrukkelijk van de hand. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. In een flatgebouw in Rotterdam is gisteravond een bewoner van de derde etage, de 58-jarige kantoorbe diende W. van de Spek, door een 19-jarige reclametekenaar uit Schiedam doodgesto ken. De 25-jarige zoon van het slachtoffer kreeg een steek in de arm. De familie Van de Spek had groot be zwaar tegen de omgang van de 19-jarige dochter met de reclametekenaar. Het meisje dat al enige tijd mét d ejonge- man samenwoonde, had gistermorgen de relatie verbroken. De tekenaar ging gisteravond naar de woning van de ouders. Hij werd niet bin nengelaten waarop hij een ruit op de ga lerij aan de achterkant van de flat in trapte. De heer Van de Spek en zijn zoon waren alleen thuis. Na een korte woorden wisseling stak de tekenaar met een dolk mes de zoon in de linkerarm. De vader vluchtte daarna de galerij op waar hij door de tekenaar werd achtervolgd. De heer Van de Spek kreeg enkele steken in de rug en viel dood neer. Buren waarschuwden de politie. Toeval lig was een surveillancewagen juist in de buurt. Binnen een minuut was de politie bij de flat. De tekenaar werd met het dolkmes nog in de «hand op de galerij aangetroffen. Zonder enige tegenstand liet hij zich arresteren. Mevrouw Van de Spek was met haar dochter bij familie buiten de stad. De minister ontkende dat de consument geen keuzemogelijkheid heeft. Naast de gestandaardiseerde melk met een vetge halte van 3 percent, is ook taptemelk, karnemelk en magere chocolademelk te krijgen, evenals koffiemelk met een vet gehalte van 0.1 percent. Om een te forse prijsstijging te voorkomen is de weg ge kozen van een geleidelijke verhoging van het vetgehalte tot 3.5 percent. Dat in supermarkten de melk tegen lagere prijs werd verkocht dan door de slijter weet I de minister aan de bezorgingskosten, welke langzamerhand een dubbeltje per liter bedragen. De minister heeft deskundig advies gevraagd over de vraag, of de verkoop van rauwe vollemelk, direct van de boer derij, onder zekere waarborgen kan wor den toegestaan. Hij legde er de nadruk op, dat deze verkoop thans verboden is. Om het boteroverschot op te ruimen, dacht de minister aan de invoering van „boterconcentraat", een bak- en braadpro- dukt voor keukengebruik. Hij wilde er een permanent artikel van maken en zou medewerking vragen van grote indus trieën en levensmiddelenbedrijven. Voor het verkopen van koelhuisboeter voor een gulden of minder per pakje van 250 gram, waarom de heer Van der Ploeg (P.v.d.A.) in een motie vroeg, voelde de minister niet veel. De vraag naar verse boter zal erdoor dalen en de kwaliteit van koelhuisboter laat verkoop in de zo mer eigenlijk niet toe. ADVERTENTIE Bloemendaalseweg 271 - Overveen Telefoon 52701 Vanwege toenemende drukte in ons bedrijf hebben wij plaats voor een LEERLING of GEVORDERD LEERLING KELNER Ons bedrijf is aangesloten bij de Stichting Leerlingwezen Horecabe drijven in Den Haag. Alleen zij die veel ambitie hebben voor dit vak gelieven te solliciteren. Restaurant „de Bokkedoorns" Wethouder van Gelukpark Overveen - Telefoon 63600 Gevraagd voor direct Een CAFÊ-RESTAURANT KELNER en een GEVORDERD LEERLING KELNER Alleen zij die in goede huizen hebben gewerkt gelieven te solliciteren. Ons bedrijf is aangesloten bij de Stich ting Leerlingwezen Horecabedrijven in Den Haag. Het KNMI deelt mee: In de afgelopen nacht trok een ondiep» depressie van de Noordzee naar de Oost zee. Het koufront passeerde met regen ons land. Op de oceaan bevindt zich een gebied van hoge luchtdruk bij Ierland en Groen land. Met een noordelijke tot noordweste lijke stroming op de Noordzee heeft een voortdurende aanvoer van koude lucht naar West-Europa plaats. Doordat vrijdag de aangevoerde lucht iets droger wordt zullen er dan enkele opklaringen kunnen voorkomen. De kans op buien blijft aan wezig. De koude lucht zal waarschijnlijk tot in Midden-Europa doordringen. winRmomiN Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Haar lemse Toneel Club met „Valstrik voor een man alleen". Vrijdag, 20 u.: Nieuw Rot terdams Toneel met „Tartuffe", blijspel van Molière. Regie: Johan Greter. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Ka mermuziekconcert. Vrijdag 20.15 uur: Tweede concert in de Beethovencyclus door het N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Pe- lope, de hippe bankroofster", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: 077 in operatie Bloody Mary", 14 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Heuvels der verschrikking", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent in Casablanca", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret op Pigalle", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Mondo Cane 1", 18 j. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „De twaalf veroordeelden", 14 j. Vrijdag geen voor stelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man voor ieder uur", 14 j. TENTOON STELLN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse muziekschool van 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy" Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30 tot 22.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12-30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie Zijlstraat: Expostie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks van 12-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook van 20-21.30 u. Zondags van 14.30-17 u. Tot 18 mei. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u. Tot en met 31 mei. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expostie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaarsbloemen. Dagelijks van 8 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tot half mei. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne(hoek Spaarne-Damstraat) vrijdag, 20 u.: „Hootenanny-avond". Raadhuis Hillegom, vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. DONDERDAG 16 MEI City Theater, 20 u.: „Ik, een minnaar". VRIJDAG 17 MEI City Theater, 20 u.: „Tony Rome". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vier mee dogenloze wrekers". FeUson, Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: dagelijks (behalve zondag) van 0.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Maximum- an minimum- tampara turen binnen- an buitenland I Den Helder zw. bew. w Ypenburg zw. bew. wnw Vlissingen zw. bew. w I Eelde zw. bew. wnw De Bilt half bew. wnw Twente zw. bew. w Eindhoven regenbui wzw Zd.-Limburg regen w DONDERDAG 16 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De woesteling van Koerdistan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Navajo Joe". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie foto's var) groep amateurfotogra fen: geopend van 9.00-12.30 uur en 13-30- 18.00 uur. Bureau Maatschappelijk Werk IJmond, Zeestraat 149, spreekuren: 8.30-9.30, 13.30- 14.30 en 19-19.30 uur; Verenigingsgebouw „De Magneet", Heemskerk, Ten Katestraat 11, spreekuur: 8.30-9.30 uur. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, Ken- nemer Oudheidkamer, geopend van 19.30- 21.30 u.; Voor groepen etc. op aanvraag VRIJDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De woesteling van Koerdistan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Navajo Joe". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie foto's van amateurfotografenver- eniging; geopend van 9-12.30 en 13.30- 18.00 uur. Micro-Theater, Huize „Scheybeeck", 20 30 I u.: Utrechts Studentencabaret, Joep de Jong, Beppy Weys en Louise Voortman geven: „Van Den Domme". Jazz-Sociëteit Time-Out, in Jongeren centrum „Dizzy", om 20 uur, Meersplein. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. onbew. regenbui regen half bew. zw. bew zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. niet onvangen onbew. regen zw. bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. onbew. niet ontvangen motregen wnw licht bew. zw. bew. licht bew. onbew. onbew. half bew. zw n ono ono wnw wzw w zzw zw zzw w.st. w.st. ono n ono nw w.st. w.st. nno 12 15 14 12 15 14 15 17 11 12 13 11 6 19 16 16 11 20 24 23 15 21 18 20 21 23 19 15 11 26 22 28 23 11 9 8 10 11 10 4 10 10 11 10 2 2 7 7 3 10 10 10 10 10 10 15 10 11 8 6 5 7 3 12 16 14 13 10 8 18 10 15 10 1 1 6 1 0.1 0.5 4 0 12 1 0 0 0 0 1 0.4 0 0 0 0 0 14 0.6 0 0 0 0 0 DONDERDAG 16 MEI Zon op 4.45 uur; onder 20.29 uur. Maan op 1.00 uur; onder 7.37 uur. VRIJDAG 17 MEI Hoog water 2.05 uur en 19.38 uur. Laag water 2.43 uur en 15.12 uur. Laatste kwartier Nieuwe maan MAANSTANDEN 19 27 mei 6.44 mei 8.30 uur. uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 17 MEI Zon op 4.43 uur; onder 20.31 uur. Maan .>r> 1.40 uur: onder 9.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2