Recreatieplan Noord-Holland in dertig jaar uitgevoerd Waardering naast critiek op tal van details in vergadering van Provinciale Staten Garis Nu twee nieuwe bladen voor bejaarden in omloop Beide uitgaven in Haarlem Parkgedeelte Linnaeushof zal worden opgeknapt Informatie over Vietnam verdien f 20,- schoon Ingediende moties ingetrokken foto film Metingen lucht verontreiniging Chris de Koe won nederlaagrit - „AOWij"on „Ouderwijs" - Afscheid van W. Gregouir Dodelijk ongeval bij Hoogovens Noteringen van groenteveiling PROVINCIALE STATEN Onderzoek naar stabiliteit vissersschepen IN DE IJMOND IJmuiden Beverwijk Heemskerk DONDERDAG 16 MEI 1968 7 Zware opgave Kennemerlaan 5 (bij de brug) Umuiden Telefoon 15705 W atesport Ben Bessems bleef bij eigen opzet City Stadsschouwburg Luxor Kennemer theater Marquette theater (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De recreatie-nota voor Noord-Holland, twee weken geleden door het college van Gedeputeerde Staten uit gebracht, is woensdag in de openbare vergadering van Provinciale Staten in Haarlem urenlang het onderwerp van diepgaande betogingen geweest. Kant tekeningen, op- en aanmerkingen en een spervuur van vragen werden door vele Statenleden gericht tot gedeputeerde J. Roelse, die, hoewel lichtelijk verbaasd de kleinste details van de nota behandel den, aan het einde van de vergadering, over de grondigheid waarmee de sprekers de plannen in een lang betoog globaal toe lichtte. Over het algemeen waren de fracties verheugd met het verschijnen van de re creatie-nota, die een prognose bevat over de voorzieningen op het gebied van de recreatie over een periode van 30 jaar. Voorzieningen, die in totaal ongeveer 800 miljoen zullen vergen. Binnen af zienbare tijd zullen aan de hand van de grote nota deelnota's verschijnen, die elk een facet van de plannen op recreatie ge bied zullen bevatten. Deze deelnota's zul len op hun beurt door Provinciale Staten worden besproken. Mr. Goudsmit (V.V.D.) was de eerste die naar aanleiding van de ver schenen nota het woord voerde. Hij vroeg Gedeputeerde Staten meer aandacht te besteden aan het woonschepenprobleem. Het ontbreken van woonschepenhavens vormt een grote moeilijkheid. In het land- schapsschoon achtte de heer Goudsmit de vele autowrakken een hachelijke zaak. Hij vroeg zich voorts af hoe het gesteld is met het aankoopbeleid van de Provincie met betrekking tot terreinen, die moeten dienen voor de recreatie. Mr. Voute, eveneens lid van de V.V.D.-fractie, vond het jammer, dat een belangrijk aspect, namelijk de sport, in de nota nauwelijks ter sprake is gekomen. Hij achtte het verder van het grootste belang, dat een groot deel van de exploi tatie zou worden gelegd in handen van particulieren. Voorts deed hij de sugges tie de wet op de kansspelen te wijzigen, zodat een casino in het kustgebied kan worden gebouwd. De heer Maas (C.P.N.) betreurde het, dat in de nota nog niet was gesproken over de prioriteit van uitvoering van de verschillende projecten. Hij wilde van Gedeputeerde Staten weten, hoe ver men is gevorderd met de voorbereidingen tot het stichten van een derde Provinciaal tentenkamp. Voorts maakt hij zich be zorgd over een mogelijke uitbreiding van de kernreactor in Petten. „Betekent het feit, dat het Rijk de verwezenlijking van het recreatiegebied gedeeltelijk ter hand neemt, een bespoediging van de werk zaamheden?", vroeg de heer Maas ten slotte. Mevrouw Groensmit (KVP) vroeg het college of voldoende overleg met de verschillende instanties is gepleegd, aan gezien de Provinciale nota afwijkt van de landelijke structuurschets voor open luchtrecreatie. „Heeft interprovinciaal overleg reeds plaatsgevonden?" Zij was verheugd met de nota, „die voor de Pro vincie de komende jaren een zware op gave zal vormen". Mevrouw Groensmit ADVERTENTIE Wanneer u een nieuw foto toestel (of filmcamera) koopt, kunt u nu tijdelijk uw „voor historisch" apparaat inruilen. Afhankelijk van de prijs van de nieuw gekochte camera, ont vangt u voor het oude of ka potte ding 7.50, 10.15. of zelfs 20.terug. Ga gauw profiteren bij IJMOND. In het artikel in ons blad van woensdag over de metingen luchtver ontreiniging in het Noordzeekanaalgebied is een storende fout geslopen. De beschre ven metingen zijn niet in het tweede en derde, maar in het derde en vierde kwar taal van 1967 verricht. drong er op aan de plannen te verwezen lijken aan de hand van een prioriteiten schema. Teleurgesteld was zij over het feit, dat in de nota geen sprake is ge weest van een eventuele ontsluiting van het strand bij Heemskerk. Voorts pleitte zij voor ontsluiting van 't duingebied voor automobilisten. „De duinen zijn er voor de mensen en niet andersom". De heer Kern mink (PSP) stelde, dat de recreatiemogelijkheden „voor de gewone man" voorop dienden te staan. „We zullen moeten streven naar een kos teloze verstrekking van voorzieningen. Dat betekent vele recreatiemogelijkheden scheppen voor weinig geld". Als eerste deelnota zag hij gaarne die over de strandrecreatie tegemoet. Kampeerterrei nen in de duinen achtte hij ongewenst. Aan het slot van zijn betoog kwam de heer Kemmink met twee moties voor de dag. In de eerste werd gepleit voor een kosteloos recreëren, de tweede motie be helsde een protest tegen de beslissing van de minister van het tracé van rijksweg 9 dwars door het Heiloër Bos te laten lopen. Beide moties werden door de heer Kemmink later teruggetrokken, toen het college van Gedeputeerde Staten toezegde een hertracering ernstig te bestuderen. De heer Mens ink (Prot. Chr.) ver baasde zich over het feit, dat van de eventuele verwezenlijking van de bad plaats „Zandwijk" in de nota geen sprake is. Ook bepleitte hij meer toevoermoge lijkheden tot de badplaatsen. Hij sugge reerde onder meer een speciale baan voor het openbaar vervoer naar Zandvoort. De heer Steur (B.P.) tenslotte kon digde een plan aan, dat binnenkort zal worden voorgelegd aan Gedeputeerde Sta ten, en dat beoogt Zandvoort meer te ont sluiten. Gedeputeerde mr. J. Roelse begon zijn beantwoording met te stellen, dat alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om de grote achterstand in te halen. De pro vincie beschikt over een nog beperkt ap paraat, dat veel zal moeten uitrichten. Het is nog niet mogelijk onder die omstan digheden te komen met een nota, waarin zou zijn voldaan aan een totale kwanti ficering van alle recreatiebehoeften. Hetgeen in de nota is gesteld over de financiering, is niet meer dan een ge dachtebepaling. Het is van groot belang, dat de algemene beleidslijnen, die in de nota zijn geschetst, in de deelnota's uit voerig worden uitgewerkt. Provinciaal overleg over de plannen heeft nog niet plaatsgehad, maar zal binnen afzienbare tijd geschieden. De heer Roelse was verheugd, dat de meeste sprekers het eens waren met het standpunt van Gedeputeerde Staten, de bestaande strandslagen eerst te verbete ren en daarna te bezien of andere slagen moeten worden aangelegd. Mocht dit het geval blijken te zijn, dan zal Heemskerk in de eerste plaats in aanmerking komen. Met betrekking tot de suggestie de nieuwe badplaats „Zandwijk" te stichten, deelde mr. Roelse mede, dat hiervan geen sprake kan zijn, nu Langevelderslag in volle ont wikkeling is. De openstelling van 't duin gebied wilde de heer Roelse zo veel moge- liseerd in een gebied buiten de duinen, naar zijn mening aan een specifieke vorm van recreatie, namelijk de rust, moeten blijven voldoen. Het derde Provinciale kampeerterrein zal stellig worden gerea liseerd in een gebied buiten de duinen. Door het toenemen van de watersport zul len hiervoor vele voorzieningen moeten worden getroffen. Alle aandacht zal wor den besteed aan de IJsselmeerkust en de randmeren. Dat het duingebied niet gratis toegankelijk is vindt zijn oorzaak in het feit. dat het P.W.N. het gebied hiervoor te kwetsbaar acht in verband met de waterwinning. Ook de heer Roelse was van mening, dat aan de recreatiebehoef ten van de gewone man tegemoet dient te worden gekomen. Er moet worden ge zocht naar het hoogste rendement. Tenslotte dankte mr. Roelse de frac ties voor de algemene waardering, die in de kritische betogingen doorgeklonken is. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK Chris de Koe heeft de tweede nederlaagrit van de Beverwjjkse rennersclub „Kennemerland", die woens dagavond met het Zaanse D.T.S. als te genstander in het Sportpark Adrichem werd gereden, in zijn voordeel beslist. De IJmuidenaar bleef in de sprint met lengtes verschil zijn Zaanse vluchtmakker Van 't Hof de baas. Zij waren samen één ronde op het peloton uitgelopen. Door de minder goede toestand van het Adrichem-parcours werden vele renners door lekke banden geplaagd. Onder hen bevonden zich de plaatselijke favorieten Aad Duyker en Sjaak de Goede met baan- kampioen Cees Stam uit Wormer. De uit slag was: 1. Chr. de Koe (K'land), 2. N. van 't Hof, 3. J. v. d. Loo (allen DTS). Uitslag nieuwelingen: 1. G. Stadt (DTS), 2. D. Heistek, 3. A. Lute, 4. Th. v. Koute ren (allen K'land). Aspiranten: 1. Bruinen berg (DTS), 2. A ,v. d. Niet (K'land), 3. D. de Jong (DTS). Clubklassering: 1. DTS met 82 pnt., 2. „Kennemerland" met 71 punten. PARIJS De Dominicaner pater Da- mien Boulogne, die dinsdag als derde man in Frankrijk een nieuw hart kreeg, heeft hoge koorts, zo is in het Parijse ziekenhuis Broussais meegedeeld. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In set Statenhuis aan de Velserweg heeft woensdagmiddag een receptie plaats gehad ter gelegenheid van het afscheid van de heer W. Gregouir van de personeelsvereniging „De Gieteling" van Hoogovens. Ruim 35 jaar heeft de heer Gregouir een bestuursfunctie be kleed bij „De Gieteling", waarvan de laat ste 20 jaar als voorzitter. Wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de heer Gregouir nu de personeels vereniging verlaten. Velen hebben woens dag het echtpaar Gregouir de hand ge drukt. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. In Haarlem worden nu twee tijdschriften voor bejaarden uitge geven. Het ene blad heet „Ouderwijs", zoals wij reeds eerder berichtten. De heer B. Bessems die hieraan aanvankelijk medewerkte en die ook ais eerste het ini tiatief genomen heeft tot het oprichten van een blad voor bejaarden, trok zich uit „Ouderwijs" terug, omdat hij zich niet kon verenigen met de opzet van dit blad. „Ouderwijs" wil voorlichting en infor matie geven in gemakkelijk gestelde pro blematische lectuur. Het stelt zich de taak de bejaarden te integreren in de normale samenleving. De heer Bessems richtte een eigen blad op, „AOWij", waarvan de eerste af levering nu uit is. „AOWij" geeft in de eerste plaats ontspanning, waarmee het de ouderen jong wil houden. Beide tijdschriften komen twee maal per maand uit. De druk is zwart-wit. „AOWij" telt voorlopig 16 bladzijden, „Ouderwijs" 32 bladzijden. In „AOWij", dat onder redactie staat van Ben Bessems, Hans Huysingh en Johan Niedal, vindt men verhalen van Simon Carmiggelt, Henriëtte van Eyk en Willem van Iependaal. Voorts is er de rubriek „Ouderwijs", waarin lezers aan het woord komen, een rubriek waarin ar tikelen uit andere tijdschriften worden aangehaald en tenslotte een puzzel. „Ouderwijs" heeft als redactrice Har- riët Freezer, terwijl Wim Hora Adema adviezen geeft. In de eerste aflevering staat een portret van een voor bejaarde belangwekkend persoon, een rubriek „Hebben wij nog wat te vertellen" met in de eerste aflevering de politiek, een rubriek „Jong en Oud", over adoptieklein kinderen van mevrouw H. Blokhuis, een artikel over dieet, gymnastiek, sociale voorzieningen en rubriek „Vroeger en Nu" over Taalgebruik. Het blad wordt uitgegeven door de stichting „Ouderwijs" waarin onder meer de voorzitter van de Coso, drs. P. M. Bruins, de vicevoorzitter van de Eurag, de heer H. J. Kuiper, het Tweede-Kamer lid van de PvdA drs. J. J. Voogd, en de heer W. Kweksilber, hoofd van de Sociaal Culturele Dienst in Amsterdam. Het blad wordt beschouwd als een landelijk or gaan. „AOWij" wordt uitgegeven door het Oriëntatiecentrum voor Ouderen ,'t Drem peltje' in Haarlem en richt zich voorlopig voornamelijk op Noord-Holland. De schrij vers, uit wier werk het blad is samenge steld, hebben ook voor de toekomst hun medewerking toegezegd. Twee bladen voor ouderen dus, beiden met een duidelijke opzet, beiden met een duidelijk andere opzet en beiden voor de zelfde prijs in dezelfde frequentie beschik baar. (Van een verslaggever) VELSEN Bij een ongeval op de nieuwe ertskade op het terrein van Hoogovens is woensdagmiddag de 18-jari- ge ongehuwde J. G. Kuit uit Rotterdam om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde, toen de heel Kuit rollen aan het afstellen was voor de kat-rijbanen van één van de kranen. Door een nog niet opgehelderde oorzaak ging de kat plotseling rijden, waardoor hij be kneld raakte tussen de kat en de construc tie van de kraan. Het slachtoffer was vrij wel op slag dood. De heer Kuit was als machine-bankwerker in dienst van de N.V. Machinefabriek Hensen uit Rotter dam, die momenteel montagewerkzaam heden verricht aan de in aanbouw zijnde loskranen op de nieuwe ertskade. De re cherche van Velsen en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek naar het ongeluk in. BEVERWIJK. De noteringen aan groenteveiling „Kennemerland" van woensdag 15 mei waren: spinazie 32-50; sla 6-16; andijvie 59-74; rabarber 4-18; radijs 12-29; raapstelen 12-22; postelein 90-98; prei 13-25; bospeen 85-96; bloem kool 40-127; tomaten 580-730 (zes kilo); aardbeien 78-104. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „De crediteuren hebben nog geen 10 percent van hun geld ontvan gen. Dit was toch wel de bedoeling, toen de provincie indertijd het bosgedeelte van de „Linnaeushof" kocht. De provincie heeft de morele plicht deze mensen scha deloos te stellen". DENHAAG Het totaal aantal vissers vaartuigen, aan boord waarvan maatre gelen dienen te worden getroffen ter ver betering van de stabiliteitseigenschappen is nog niet bekend, omdat het onderzoek naar genoemde eigenschappen nog niet is afgesloten. Dit onderzoek omvat alle vissersvaartuigen een 675 stuks van minder dan 200 ton, waarvan de kiel is gelegd vóór 26 mei 1965 en waarvoor vol gens de bepalingen van het oude Sche penbesluit 1952 geen stabiliteitsgegevens behoefden te worden ingediend. Dit deelt de minister van verkeer en waterstaat o.m. mede in de Memorie van Antwoord op het eindverslag van de vaste commis sie uit de Eerste Kamer bij de behande ling van de begroting 1968 van zijn de partement. Genoemd onderzoek bestaat uit een zogenaamde rolproef en, indien de resultaten van de proef daartoe aanlei ding geven, het opmaken en beoordelen van een volledige stabiliteitsberekening. Naar aanleiding van de resultaten van de inmiddels beoordeelde rolproeven werd ten aanzien van 59 schepen opdracht ge geven volledige stabiliteitsgegevens in te dienen. Na het beoordelen van de tot nu toe ingediende stabiliteitsgegevens werd de verlenging noodzakelijk geacht van 11 vaartuigen. Daarvan zijn intussen reeds 9 vaartuigen verlengd. Bovendien werden aan boord van 8 vaartuigen andere maat regelen ter verbetering van de stabiliteits eigenschappen verlangd. Drs. J. A. Bakker vertrouwt erop, dat de eerste fase van het onderzoek de rolproef vóór het einde van dit jaar zal zijn beëindigd. Dit betoogde woensdag de heer Nuy- ens (BP), toen tijdens de openbare ver gadering van Provinciale Staten de toe komstige exploitatie van de „Linnaeus hof" aan de orde kwam. De uitlating van de heer Nuyens werd door de commissaris van de Koningin, mr. F. J. Kranenburg fel bestreden. „Niet de Provincie is failliet verklaard, maar de eigenaar van de „Linnaeushof", aldus de heer Kranenburg. Mr. G o u d s m i t (VVD) betreurde het, dat in het bosge deelte weinig toezicht is. „Het terrein maakt een rommelige indruk en het ver liest zodoende zijn attractie", zo zei de heer Goudsmit. De heer Wulderije (Prot. Chr.) stelde voor met de exploitatie gewoon door te gaan zoals vorig jaar was be paald. Gedeputeerde mr. Roelse tenslotte stelde, dat de Provincie er goed aan heeft gedaan het bosgedeelte te kopen met het doel het te behouden voor de recreatie. Hij zegde toe, dat het park grondig zal worden opgeknapt. Het restaurant wordt voor de tijd van 2 jaar aan de exploitan ten van het recreatiegedeelte van de „Lin naeushof" gratis aangeboden. Wanneer op dat gedeelte een nieuw restaurant zal zijn gebouwd, zal het andere worden gesloopt. De midgetgolfbaan is voor een bedrag van 50.000,- aan de directie verkocht. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Bij voldoende belangstel ling zal voor de IJmond een afdeling worden opgericht van de landelijke Ciné- club, met de bedoeling ook voor deze om geving films te vertonen die normaal met in roulatie komen of voor openbare voor stellingen worden verboden. Deze afde ling in oprichting, een onafhankelijke sectie van „Idee '67", start zondag 19 mei om half negen in het gebouw aan de Snelliusstraat met de vertoning van „In side North-Vietnam", een film van regis seur Greens, waarmee deze trachtte aan te tonen dat een Amerikaanse overwin ning hier tot de onmogelijkheden be hoort. Het is de laatste maal dat deze kleurenfilm hier in Nederland wordt ver toond, omdat hij na zondag naar Zweden moet worden doorgezonden. films DE ALS ZANGER wereldberoemd geworden filmacteur Frank Sinatra moet thans voor zijn titelrol in de thriller „Tony Rome" fungeren als de eenzame privédetective, die door zijn werk raakt betrokken in een duistere familie-affaire, met rijke erfdochters die aan de drank zijn verslaafd en worden gechanteerd. Het is geen ge makkelijke opdracht welke hem door de magnaat Rudy Kosterman wordt verleend, want Tony komt hierdoor voortdurend in conflict met een aan tal duistere figuren, waarbij de me ningsverschillen telkens met vuisten en revolvers moeten worden uitge vochten. Toch heeft dit vak ook zijn aantrekkelijke kanten, zoals Tony's contacten met enige schone vrouwen, waarvan de charmante Ann Archer hem echter toch niet wordt gegund. Regisseur Gordon Douglas wist dit emotionele verhaal boeiend en met verve te verfilmen, zodat de bezoe kers hier tot en met zondag een on derhoudende theatergang in het voor uitzicht kan worden gesteld. En zon dagmiddag draait dan weer eens een gerenommeerd Italiaans spektakel stuk: „Duel der kampioenen", een film over de titanenstrijd tussen twee Romeinse geslachten, machtig genoeg om deze door de legioenen te laten uitvechten. REGISSEUR DON CHAFFEY heeft voorts een beeld ontworpen van de aarde, zoals deze er „Een miljoen jaar geleden" zou hebben uitgezien .Een beeld, dat ons overigens nog niet eens zo onaantrekke lijk lijkt. Weliswaar zijn de mannen be haard, in dierenvellen gekleed en stoten zij onduidelijke klanken uit, maar de vrouwen zijn in ieder geval hoogst ver leidelijk. Vooral Raquel Welch als Loana, de leidende figuur van de Schelp-stam, verschilt niets van een sportieve college- girl, behalve dan dat zij de op maat ge sneden huid draagt van het een of andere voorwereldlijke dier. NATUURLIJK ZIJN er de nodige natuurrampen en bedreigingen door pre historische creaturen, zoals de Allosaurus, de Ceratosaurus en de Triceratops, maar daar staan dan weer tegenover de doods verachting en grote lichamelijke kracht van de Rotsmensen, die deze kolossale monsters met list en primitieve wapens onvervaard te lijf durven gaan. Van al die belevenissen, waarbij de erotiek even min werd vergeten, maakte Don Shaffey een amusant kijkspel met op gezette tijden spannende momenten en soms ver bluffend geslaagde trucages. Deze film wordt in City van maandag tot en met woensdag vertoond. ff DE ITALIANEN gaan onvermoeid voort met het beconcurreren van Hollywood doormiddel van de ene geslaagde western Frank Sinatra, ditmaal als privé detective Tony Rome in de gelijk namige thriller, welke boeiende film deze week in City wordt vertoond. na de andere, waarbij Amerika dus met succes op zijn eigen terrein wordt aan gepakt. Een nieuwe aflevering in deze serie is „De vier meedogenloze wrekers", welke film nu van vrijdag tot en met zondag is de Stadsschouwburg wordt ver toond. Het is weer een verhaal over de gevreesde premiejagers, de „hyena's van het westen" genoemd, omdat zij bereid waren hun eigen familieleden voor een handjevol dollars uit de weg te ruimen. In deze film vinden zij alleen Adam West als Ranger tegenover zich, die erin slaagt na vele uitputtende gevechten de meedo genloze wrekers uit te schakelen. VOOR DE MATINEE van zondag on derwijl „Drie op de divan", een éénmans- film van Jerry Lewis, omdat hij niet al leen de produktie leidde en de regie voer de, maar bovendien nog een drietal ver schillende rollen speelt, als hij zijn ver loofde snel van haar afkeer van mannen wil genezen. Hij treedt aldus afwisselend op als atleet, kenner van insekten en cowboyheid, terwijl hij daarnaast in zijn dagelijks leven nog een beroemd schil der moet waar maken Zij die Jerry Lewis aldus in een viervoudige gedaante allerlei dolle-avonturen willen zien be leven kunnen bij deze klucht het hart on getwijfeld weer volledig ophalen. OOK IN DIT theater is voor tot en met zondagavond een „Italiaanse western" in het programma opgenomen en wel „Navajo Joe", welke film dit genre weer voortreffelijk vertegenwoordigt. Een uitermate boeiende handeling dus, met fraaie natuurtaferelen als achtergrond voor een spannend verhaal over de jonge indiaan Navajo Joe, die zich inzet om de schanddaden van de desperado's Ramirez en El Gordo bloedig te wreken. In dit weekprogramma draait zondagmiddag de griezelfilm „De mummie", waarbij het kippevel van de toeschouwer zijn oorzaak vindt in de opstanding van een vierdui zend jaar oude mummie, die uit de dood herrijst om een schone Egyptische prin ses te wreken. Tot en met woensdag vol gen dan de reprises van „Het grootste ver haal aller tijden", welke film nog onlangs uitvoerig in deze rubriek werd besproken. DE VERBODEN vruchten die de be zoekers van dit theater hier van zondag tot en met woensdag doormiddel van „Verboden verleiding" krijgen voorgezet zijn, het valt niet moeilijk te raden, buik danseressen, acrobaten en stripteuses uit de internationale wereld van nacht clubs, cabarets en andere vermaakcen- tra. „Tentazioni proibite" luidt de oor spronkelijke titel van dit Italiaanse ver zamelwerk van min of meer naakte dames, hetgeen een kans betekent tot het inhalen van de schade voor hen, die nim mer in de gelegenheid waren een dure nachtclub te betreden. Niet één, maar wel tien van deze etablissementen openen in de film wijd hun deuren, zonder dat men het angstige gevoel krijgt binnen de worden afgezet met verplichte „champag ne" of andere listigheden, bestemd om de provinciale schuinsmarcheerder van zijn dure geld af te helpen. Trouwens, daar voor kon in de voorstelling van zaterdag nacht bij „De naakte wereld" op dit ge bied ook al het een en ander worden bekeken VAN ONSCHULDIGER aard is de ont snapping, welke in dit programma reeds tot en met zaterdag werd geboden. Ver toond wordt namelijk De woesteling van Koerdistan", met in de hoofdrol Lex Bar ker als Kara-Ben-Nemsi, Karl May's be roemde held uit het Avondland. Zondag middag wordt dit genre vervolgens nog even voortgezet met „Een uitdaging voor Robin Hood", welke even legendarische figuur dan door Barrie Ingham wordt ge speeld. IN DIT THEATER zaterdagavond en zondagmiddag eveneens een western van het wel zeer opwindende soort. In kleuren wordt op cinemascopeformaat doormiddel van „Django. de man zonder genade" de strijd vertoond tussen twee bendes aan de Mexicaans-Amerikaanse grens. DEGENE DIE handig van deze contro verse denkt te kunnen profiteren is de geslepen, ijskoude en gevaarlijke Django, die zich van het goud meester maakt, dat op een gegeven ogenblik de twistappel van beide partijen vormt. Met zijn vrouw of verloofde, of hoe je haar ook noemen wilt, gaat hij met de buit op de vlucht en het verhaal eindigt dan op een dorps kerkhof, waar Django op bloedige wijze met zijn laatste tegenstander weet af te rekenen. ONDER DE appetijtelijke titel „Het naakte vlees" gaat dan voor zondag- en dinsdagavond nog een Japans drieluik schuil, waarin drie verhalen over de liefde zijn bijeengebracht. Het werden sterk erotische verbeeldingen, welke door een niet genoemde regisseur met grote openhartigheid zijn verfilmd, zonder dat de goede smaak uit het oog werd ver loren. Het verzwijgen van de naam van de regisseur houdt waarschijnlijk verband met het feit, dat het publiek niet mag weten met een Japanse produktie te maken te krijgen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7