CHU-voorzitter Tilanus: Radicalen, keer terug naar uw vroegere partijen!" en Erkenning van bewind niet in geding, zegt Den Haag Metroplan aanvaard Eerste lijn in 1974 gereed Geen goedkope koelhuisboter Agenda voor Haarlem en de IJmond DICKBARTELS Expositie voor blinden Vertrouwen in de Groep van 18 Twee erepenningen uitgereikt Benoeming Griekse ambassadeur A.R.P. verloochent bij samengaan met C.H.U. en K.V.P. karakter MET 38-3 STEMMEN Storingmelding kan geld kosten Alleen voor één dag „Zuriickgewiesen" Het blijft koud korte bontmantels bontstola's bontcravattes VRIJDAG 17 MEI 1968 Jaarver gad ering NOV IB Belediging staatshoofd: boete van 50 BONTMODEHUIS SPECIAALZAAK IN PELTERIJEN v m «P -vi MÜ* VOOR HET VOORJAAR voor uw mantelcostuum NU TIJD voor REPARATIE en MODERNISEREN Kwestie-M ellema Ongerust over BTW Drs. Aarden Eis van twee maanden en 25.0(X) tegen autohandelaar Kamer verwierp P.v.d.A.-motie In Heerlen Welkom Toerist! In het eeuwenoude hervormde kerkje, in het pittoreske dorp Spaarndam Haarlem Veisen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Duits antwoord aan studenten Hotel Café Restaurant „Van Ouds 't Roomhuys" Bloemendaalseweg 271 - Overveen Telefoon 52701 o.a (Van onze correspondent) GRONINGEN De voorzitter van de Christelijk Historische Unie, drs. A. D. W. Tilanus, heeft aan het begin van de C.H.U.-jaarvergadering welke vandaag en morgen in Groningen wordt gehouden, een scherpe aanval gedaan op de Partij Radicalen. Ontstaan van die partij heeft volgens hem de duidelijkheid in ons land niet vergroot. „Zij zeggen christenen te zijn, maar schrappen het woord christen UTRECHT. Prins Bernhard heeft tijdens de jaarvergadering van de Neder landse Organisatie voor Internationale Bijstand, als voorzitter van het algemeen bestuur van deze organisatie, de NOVIB- erepenningen uitgereikt aan prof. dr. J. Tinbergen en de heer Ch. O. van der Plas wegens hun verdiensten voor ontwikke lingshulp. De voorzitter van de NOVIB, drs. H. A Korthals, zei onder meer: „Tot dusver is de ontwikkelingssamenwerking voor de rijke landen nog voornamelijk een pro bleem geweest van het afstaan van een laagje welvaartstoeneming. Als die sa menwerking echter in de richting gaat van aantasting van welvaartsbronnen, dan is niet alleen nodig dat er tijdig een beleid wordt uitgestippeld, maar ook dat de bevolking mentaal wordt voorbereid op hetgeen de ontwikkelingssamenwer king voor het eigen bestaan kan gaan betekenen". Ook het bedrijfsleven in ons land zal zich moeten voorbereiden op een aanpas sen aan een gewijzigde toekomststruc tuur, aldus drs. Korthals. Hij kondigde een vernieuwing aan van de actie „Daadwerkelijke gerechtigheid". Dit met het oog op de wens van de NOVIB de Nederlandse bijdrage aan de ontwikkelingslanden op te voeren tot 2 percent van het nationale inkomen in 1972. In 1967 heeft de NOVIB aan dertig door haar gefinancierde of mede-gefinan cierde projecten ƒ2,1 miljoen besteed. Aan brandwonden overleden. De 26-jarige lasser D. de Boer, die óp 17 april in de elektriciteitscentrale aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam bij het lassen een emmer petroleum over zich heen kreeg waardoor zijn kleren in brand vlogen, is thans in een ziekenhuis over leden. Meteen in de cel. De politierechter in Utrecht veroordeelde twee jongens van 19 jaar, die een invalide man in decem ber ernstig hadden mishandeld, tot twee maanden hechtenis. De man had hen verzocht hem niet met sneeuwballen te gooien. De knapen werden op de zitting in hechtenis genomen. „Pieterjan" mag toch. De officier van Justitie in Leeuwarden heeft na een ge sprek met de heer L. Landman uit Rot- tevalle alsnog zijn toestemming gege ven diens zoon in de Burgerlijke Stand te doen inschrijven onder de naam Pie terjan. De officier had deze naam, als één woord geschreven, aanvankelijk ge weigerd. Uitgesteld. Het plan om in Wassenaar op de kruising van de Landscheidingsweg en Rijksstraatweg een gigantisch kruis punt met vier etages te maken, is uit gesteld. Er zal een nieuw plan worden ontworpen. Verkeer uit binnenstad. De Utrechtse ge meenteraad is akkoord gegaan met het voorstel tot afsluiting van de binnenstad van 14 tot 18 uur voor alle verkeer op de woensdagmiddagen. De Utrechtse binnenstad was tot nu toe alleen op de zaterdagmiddagen afgesloten. In 1970 zal de binnenstad op alle middagen van de week voor het verkeer worden afge sloten. Oostenrijk in Nijmegen. Nijmegen staat tien dagen in het teken van Oostenrijk. Op versierde straten en pleinen geven folkloristische groepen uitvoeringen, in café's spelen originele Schrammelor- kestjes, restauranthouders hebben Ween- se koks aangesteld en verder zijn er Oostenrijkse modeshows, operette-uit voeringen, grote exposities, filmavon den en folkloristische feesten. NAVO-taptoe. Aan de elfde NAVO-taptoe, welke van 21 tot en met 29 juni in Arnhem wordt gehouden, neemt dit jaar ook een parachutistenteam deel. De parachutisten zijn Amerikanen, die in Duitsland zijn gelegerd. Aan de taptoe doen militairen mee uit België, Italië, Noorwegen, Amerika, Engeland en Ne derland. Ambtswoning te groot. Onlangs is bericht dat de nieuwe burgemeester van Hil versum, dr. P. J. Platteel, om redenen van representatieve aard de Hilversum- se ambtswoning niet wenste te betrek ken. Juist is, dat de heer Platteel de ambtswoning te groot vond voor hem en zijn echtgenote. Het echtpaar zal nu een flatwoning betrekken. Gediplomeerde schoorsteenvegers. De moet blussen, heeft in de afgelopen win ter honderden schoorsteenbrandjes moet blussen, heeft in de afgelopen win ter een cursus schoorsteenvegen georga niseerd. Alle 20 cursisten zijn nu ge slaagd en de brandweer verwacht dat het aantal schoorsteenbrandjes aanzien lijk zal dalen. uit de naam. Men wil niet de consequen tie van de doorbraak naar Partij van de Arbeid. Waar de Partij Radicalen staat is niet duidelijk, aldus drs. Tilanus, die voorts opmerkte dat de nieuwe groepe ring niet het alleenrecht op het begrip vooruitstrevend heeft. Drs. Tilanus zei te hopen dat de op richters van de Partij Radicalen zullen inzien dat zij zich hebben vergist, dat ze over een aantal misverstanden zullen heenstappen en zullen terugkeren naar de partijen waar zij vandaan komen. In het streven van de Groep van Acht tien, welke samenwerking van de drie grote christelijke partijen voorbereidt, ziet drs. Tilanus meer heil. Het zou volgens (Van onze correspondent) LEEUWARDEN De rechtbank in Leeuwarden heeft een 24-jarige fabrieks arbeider uit Heerenveen veroordeeld tot 50 boete. De man had met een auto, waarop de leuze „Johnson oorlogsmisda diger" stond geschreven, door zijn woon plaats gereden. ADVERTENTIE At W- WAGENWEG 126 rood HAARLEM TELEFOON 14360 (gesloten huis op 1e etage) Ruime parkeergelegenheid hem verraad zijn aan de saamhorigheid en het onderling vertrouwen welke in de groep zijn gegroeid als het gesprek ge staakt zou worden. Het uittreden van drs. Bogaers en de heer Aarden uit de K.V.P. heeft die partij niet veranderd. De sa menstelling van het bestuur en de koers van de K.V.P. geven drs. Tilanus vertrou wen in de katholieke partners in de Groep van Achttien. De heer Tilanus wilde geen discussie over de aanrijding, die fractieleider Mel- lema onlangs onder invloed heeft veroor zaakt. „Men moet voorzichtig zijn met een oordeel zolang de rechter nog geen uit spraak heeft gedaan". Hij meende dat de heer Mellema na 'n periode van rust beter in staat zal zijn een evenwichtige en ver antwoorde beslissing te nemen en hij wees erop dat in beginsel de fractie be paalt wie haar voorzitter is. Drs. Tilanus zei niet gerust te zijn over de invloed op de prijzen van het nieuwe systeem van omzetbelasting. Als de prijs ontwikkeling zou tegenvallen dan moeten zijns inziens compenserende maatregelen in de sociale sfeer genomen worden. De verschuiving van de belastingdruk van de inkomstenbelasting naar de omzetbelasting mag volgens hem slechts beperkt zijn en moet zonodig in etappes worden uitge voerd, steeds vergezeld van compenseren de maatregelen. -v. l iSSfiOl In het Haagse Gemeentemuseum wordt van zaterdag af een tentoon stelling voor blinden en slechtzien den gehouden. Zij kunnen de beel den, die in brailleschrift worden toegelicht, betasten. De expositie duurt tot en met 3 juni. DEN HAAG. Over de benoeming in Den Haag van een nieuwe Griekse am bassadeur heeft de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken het volgende meegedeeld: „Zoals reeds herhaaldelijk door de re gering is uiteengezet, heeft zij zich niet gesteld voor de vraag van een erkenning van het Griekse bewind. Griekenland is (Van onze correspondent) DEN HAAG. Volgens de leider van de Radicalen in de Tweede Kamer, drs. Aarden, zullen de anti-revolutionairen hun karakter verloochenen als zij samen gaan met de C.H.U. en de K.V.P. De A.R.P. zal dan overspoeld worden door de achterban van de C.H.U. en de K.V.P. en als voorhoedepartij ten onder gaan. Drs. Aarden, die sprak op een verga dering van zijn partij in Den Haag, noem de zowel de K.V.P, als de C.H.U. groepe ringen die er niet in zijn geslaagd om het „sociëteitskarakter" te ontgroeien en echte politieke partijen te worden. Gezien de omvang van beide partijen zal de .R.P. er dan ook niet in slagen van een gemeenschappelijk christelijke partij wel een echte politieke partij te maken. Het is niet realistisch om van die pretentie uit te gaan, zei drs. Aarden. De A.R.P. moet zich niet isoleren in een onbestemde christelijke samenwerking. Zijn woorden waren een reactie op die van de A.R.-fractieleider mr. Biesheuvel, die onlangs heeft gezegd dat de Radicalen zich isoleren door voor een stembusak koord met de P.v.d.A. en D'66 te kiezen. een monarchie gebleven en de diplomatie ke betrekkingen tussen dat land en Ne derland zijn nimmer verbroken, evenmin als tussen Griekenland en enig ander land Aangezien de geloofsbrieven van de nieu we Griekse ambassadeur worden onder tekend door de regent in naam des ko- nings en de regering uit niets is geble ken, dat zulks zonder instemming des ko- nings is geschied, worden zij door de re gering aanvaard. Dit standpunt wordt door andere westerse en overigens ook com munistische landen gedeeld. Mede teneinde zo volledig mogelijk over de situatie en ontwikkelingen in Grieken land te worden geïnformeerd is het voor de regering van belang een ambassadeur in Athene te handhaven. Zulks dient uiter aard op basis van wederkerigheid te ge schieden", aldus de woordvoerder van het ministerie. DEN HAAG. Twee maanden gevan genisstraf, waarvan één maand voorwaar delijk en een boete van ƒ25.000 heeft de officier van justitie bij de Haagse recht bank gevorderd tegen een 50-jarige auto handelaar en -importeur uit Oegstgeest. Hij achtte hem schuldig te weinig in komsten te hebben opgegeven voor de vennootschapsbelasting over twee boek jaren. Daardoor zou te weinig belasting kunnen worden betaald. De rechtbank doet de uitspraak 28 mei. op (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Met 38 vóór en stemmen tegen heeft de Amsterdamse gemeenteraad gisteravond na twee dagen vergaderen het principe-voorstel tot de aanleg van een stadsspoorweg goedge keurd. De tegenstemmers waren, de K.V.P.'er Van der Eyden en de vertegenwoordiger van de Boerenpartij Verlaan en het af gescheiden B.P.-lid mevrouw Baank Meijer. Wanneer alles naar wens gaat zal de eerste lijn van de stadsspoorweg (van de Bijlmermeer naar het Centraal Station) in 1974 in gebruik kunnen zijn en de tweede, een mogelijk samen met een re gionaal vervoersstelsel van de Nederland se Spoorwegen te gebruiken Noord-Zuid- lijn, in 1980. B. en W. legden er gisteren nogeens DEN HAAG. Het melkprijsdebat in de Tweede Kamer is geëindigd met de verwerping van twee moties van de op positie. De motie van de heer Van der Ploeg, (P.v.d.A.) waarin werd voorge steld de koelhuisboter voor één gulden of minder op de markt te brengen, werd verworpen met 61 tegen 46 stemmen. Vóór de motie stemden de C.P.N., de P.v.d.A., de Boerenpartij, D'66, de Radi calen en de P.S.P. Een motie van de heer Dijkstra (D'66) waarin werd voorgesteld de melkveehou ders gedurende april en mei nog een toeslag van één gulden per 100 kg indu striemelk te geven, werd bij zitten en opstaan verworpen. De motie-Dijkstra, welke bedoeld was als een soort over brugging tot aan de periode waarin hope lijk de nieuwe E.E.G.-regeling zal ingaan kreeg de steun van de P.v.d.A., D'66, de Radicalen, de C.P.N. en de Boerenpar tij. HEERLEN. Om eindelijk eens van het vele extra-werk af te komen hebben de gemeentebedrijven van Heerlen een nieuwe regeling ingesteld met betrekking tot de melding van storingen in aardgas leidingen. In een huis aan huis versprei de brochure staat dat de storingendienst alleen mag worden gebeld wanneer het mankement is ontstaan in dienstleidingen, de meter of de geiser. Wanneer een bewoner, veelal onwe tend, toch voor een andere storing belt komt een monteur aan de deur vertellen dat hij het mankement niet mag verhel pen, maar dat wel 5 voor de verkeerde melding dient te worden betaald. De di recteur van gemeentebedrijven, ir. Vlas .De mensen zijn door de brochure allemaal gewaarschuwd. Als ze toch iemand laten komen, moeten ze ook maar betalen" ADVERTENTIE worden weer de „Onderweg-Diensten" gehouden van 19 mei tot 8 september, iedere zondagmorgen van 9—9.40 uur. Na afloop van de Dienst wordt u in het naastliggende lokaal een kopje koffie aange boden. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Nieuw Rotterdamse Toneel met „Tartuffe", blij spel van Molière. Regie: Johan Greter. Zaterdag, 20 u.: Europa-avond m m.v. het Nationaal Folkloristisch Danstheater. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Twee de Concert in de Beethovencyclus 1968 door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. So list: George van Renesse (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Pene lope, de hippe bankroofster", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „077 in operatie Bloody Mary", 14 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Heuvels der verschrik king", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent in Casablanca", 14 j. Zaterdag, 23.30 u.: „Fort Ti", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret op Pigalle", 18 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Mondo Cane 1", 18 j. Minerva vandaag geen voorstelling. Za terdag, 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l.; 20.15 u.: „De twaalf veroordeelden", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man voor ieder uur", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse muziekschool van 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy" Tot 20 mei extra avond openstelling. Dagelijks (ook zondags) van 20.30-22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van moderne beeldhouwwerken, wandkleden, keramiek en grafiek uit de collectie van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. en zondags 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Galerie Zijlstraat: Expositie van beel den van Ek van Zanten en schilderijen van Annemarie van Zanten-Eilers. Dage lijks van 12-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook van 20-21.30 u. Zondags van 14.30-17 u. Tot 18 mei. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u. Tot en met 31 mei. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), /andaag, 20 u.: „Hootenanny-avond". Za terdag, 20 u.: „Tour de Troubadour". Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35): zaterdag, 14.30 u.: „De Apebrood- boom". Openluchttheater (Bloemendaal), zater dag, 1430 u.: Groot kinderfeest m.m.v. Kluk Kluk, Fatima, Ricardo ,Emilio, Pe- pino en Tonio en Lucia met Dinky de aap en Bobby de hond. Concertgebouw, zaterdag, 20 u.: „De Gert en Hermien Timmerman-show". VRIJDAG 17 MEI City Theater, 20 u.: „Tony Rome". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vier mee dogenloze wrekers". ZATERDAG 18 MEI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Tony Ro me". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vier mee dogenloze wrekers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Fclison, Heidestraat 45, 14 tot 17 uur: Expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. VRIJDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „De woeseling van Koerdistan". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Navajo Joe". Galerie Boumans, Breestraat 122, Foto tentoonstelling van groep amateurfoto grafen; geopend van 9.00-12.30 uur en 13.30-18.00 uur. Micro-Theater, Huize „Scheybeeck", Velserweg 2; Studentencabaret uit Utrecht voert op: „Van den domme". Jazz-Sociëteit „Time Out" in Jongeren centrum „Dizzy", Meerstraat; 20.00 uur. ZATERDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „De woesteling van Koerdistan"; 23.00 uur: „De naakte wereld". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Navajo Joe". De Opgang, 20 u.: Feestavond Gronings- Drentse Vereniging, voor leden. ZATERDAG 18 MEI Marquette Theater, 20 uur: „Django, de man zonder genade. de nadruk op dat de beslissing van de raad slechts een principe-beslissing was. De eigenlijke besluitvorming over de aan leg van de metro ligt bij het rijk. Wan neer er geen rijksbijdrage komt, is uit voering van de plannen niet mogelijk, tenzij het rijk de financiën van de ge meenten totaal saneert, zo betoogde wet houder van Financiën Polak. DEN HAAG. De Westduitse ambas sadeur in Den Haag, de heer K. H. Knoke, heeft aan de Nederlandse Stu dentenraad meegedeeld, dat het stempel „Zuriickgewiesen" dat enkele Nederland se studenten zaterdag in hun paspoort hebben gekregen, slechts van kracht was voor die ene dag en geenszins betekent, dat zij voortaan niet meer in Duitsland mogen komen. Zoals bekend is, hield de Duitse douane zaterdag 11 mei bij de grens bij Elten twee autobussen met Nederlandse studen ten aan, die wilden deelnemen aan de studentendemonstratie in Bonn tegen het aannemen van de Duitse wet op de nood toestand. Hun paspoorten werden door de douane afgenomen en in enkele ervan werd het stempel „Zuriickgewiesen" af gedrukt. De studentenraad protesteerde tegen deze gang van zaken bij de Dutise am bassade in Den Haag. De ambassadeur heeft geantwoord dat het stempel slechts was bedoeld om te beletten dat vreemde lingen in Duitsland deelnemen aan de monstraties, welke volgens de Duitse autoriteiten van binnenlandse aard zijn ADVERTENTIE Vanwege toenemende drukte in ons bedrijf hebben wij plaats voor een LEERLING of GEVORDERD LEERLING KELNER Ons bedrijf is aangesloten bij de Stichting Leerlingwezen Horecabe drijven in Den Haag. Alleen zij die veel ambitie hebben voor dit vak gelieven te solliciteren. Restaurant „de Bokkedoorns" Wethouder van Gelukpark Overveen - Telefoon 63600 Gevraagd voor direct Een CAFÉ-RESTAURANT KELNER en een GEVORDERD LEERLING KELNER Alleen zij die in goede huizen hebben gewerkt gelieven te solliciteren. Ons bedrijf is aangesloten bij de Stich ting Leerlingwezen Horecabedrijven in Den Haag. Het KNMI deelt mee: Boven Groenland en IJsland bevindt zich een zeer krachtig hogedrukgebied. Een ondiepe depressie ligt boven West- Rusland. Tussen beide druksystemen wordt met een matige noordelijke wind koude lucht naar West-Europa gevoerd, waarin overdag enkele buien voorkomen en 's nachts de temperatuur plaatselijk onder het vriespunt daalt. Drukstijgingen boven Scandinavië zullen waarschijnlijk de wind geleidelijk wat naar noord tot noordoost doen draaien, waardoor er in het weekeinde weinig verandering komt in het koude weertype. WaUUIAPPORTBN Maximum- au minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder regen nnw 11 5 1 Ypenburg zw. bew. nnw 13 6 0 Vlissingen half bew. nnw 12 6 1 Eelde regenbui nw 14 4 2 De Bilt licht bew. nw 15 3 Twente half bew. nw 14 2 2 Eindhoven zw. bew. wnw 14 0 0.1 Zd.-Limburg zw. bew. w 14 3 0.5 Helsinki geh. bew. o 11 2 0 Stockholm regen n 15 4 0.6 Oslo zw. bew. nno 11 3 0.3 Kopenhagen \berdeen onbew. wnw 9 1 0 Londen zw. bew. wnw 12 6 0.1 Amsterdam zw. bew. nw 15 6 1 Brussel half bew. wnw 15 4 2 Luxemburg licht bew. n 16 3 0 Parijs zw. bew. nw 18 5 0 Bordeaux obnew. no 25 9 0 Grenoble half bew. nw 22 10 0 Nice licht bew. nno 23 13 0 Berlijn regen wnw 14 7 9 Frankfort half bew. nw 18 6 0 München zw bew. wnw 18 10 3 Zürich zw. bew. w 21 10 5 Genève zw. bew. w.st. 23 9 0 Locamo onbew. ono 24 10 0 Wenen regen w 12 1 Innsbruck regen w 21 9 1 Belgrado zw. bew. w.st. 16 5 0.4 Athene onbew. o 24 10 0 Rome onbew. w 23 10 0 Barcelona licht bew. w.st. 29 13 0 Madrid onbew. w.st. 23 12 0 Mallorca onbew. w.st. 26 9 0 Lissabon zw. bew. wnw 30 18 0 ZATERDAG 18 MEI Zon Maan op 4.42 uur; onder 20.32 op 2.05 uur; onder 10.29 uur; uur. Laatste Kwartier Nieuwe maan MAANSTANDEN 19 mei 27 mei 6.44 8.30 uur. uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 17 MEI Hoog water 2.05 uur en 19.38 Laag wa+er 2.43 uur en 15.12 ZATERDAG 18 MEI water 8.07 uur. en 20.45 water 3.40 uur en 16.11 Het 10 Hoog Laag hoog tot 15 uur. uur. uur. uur. en laag water te min. vroeger dan Zandvoort la te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2