Medaille van verdienste voor mevrouw M. v. Bavinckhoven m VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND COR 0LY mm r® Ta (VIT O de ruiiter Ouders terug in de schoolbanken C0R0LY BIJ VELSER RODE-KRUISKORPS Zes leden 10 jaar bij de colonne V Nog meer woningen in Zeewijk Vlotte voorstelling van ,De Bungalow" De nieuwe Dessolorto tapijttegel van Desso is makkelijk zelf te leggen. Dessoforto tapijttegel van Straatbomen in kustgebieden NEDERLAND Pier afgesloten voor brommers Tien miljoen ton vracht via Hoogovenhavens m Inbraken bij school en kantine woninginrichting keus goede bediening scherpe prijzen AUTO- BEKLEDINGSHOEZEN SPORTRIJWIELEN VRIJDAG 17 MEI 1968 5 Velsen-IJ muiden Velsen-Noord - /ÏW'Ï> .iV'C En Dessoforto is zelfklevend, houdt op elke vlakke vloer. Is mooi en gezellig. Opneembaar, dus snel te verwisselen. Heel makkelijk schoon te maken, dus ideaal voor uw jonge gezin. Meteen te stofzuigen. Slijtvast. Dessoforto plet niet -en kost f 4.95 per tegel (50 x 50 cm) of f 19,80 per m2. marktpleingalerij 50 ijmuiden Puzzelprijswinnaars (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In het colonnegebouv van het Velser Rode Kruis Korps heef- donderdagavond een korte plechtigheii plaatsgehad, welke voorafging aan een in structie-oefening. Het gold hier 'n plechtig heid waarby niet alleen 't bestuur van de plaatselijke afdeling acte de presence ver leende, doch ook mejuffrouw M. J. Va ders, kring-secretaresse en de heer Kor- ver, kringcommissaris, die respectievelijk uit Den Haag en Heemstede waren over gekomen. Deze avond werd namelijk een slechts bij uitzondering toegekende onder scheiding: de medaille van verdienste, uitgereikt aan mevrouw M. van Bavinck- hoven-Baggerman. Voorts ontvingen zes colonneleden de medaille voor tien jaar trouwe dienst. Na een inleidend woord van de colonne commandant A. J. G. Wermenbol ,arts, sprak allereerst de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer H. Lagro, een woord van waardering aan het adres van de dames en heren, die de medaille van tien jaar trouwe dienst hadden ver worven. Het betrof de dames: mej. D. Strating; mevrouw P. A. Braam-Kans; mevrouw H. M. Kok-Sleeboom; mevrouw C. H. Spreeuw-Vesluis; mevrouw H. C. v. d. Vlies-Harsveld en de heer M. P. Schong. Vervolgens richtte de kring- commissaris de heer J. Korver zich tot mevrouw M. van Bavinckhoven-Bagger- man, die hij hulde bracht voor haar zeer vele en grote verdiensten voor het Rode Kruis, niet alleen in colonneverband, doch ook op de boot en in het Henri Dunant- huis, om slechts enkele van haar ac tiviteiten te memoreren. Hij stelde haar ten voorbeeld aan de colonneleden en maakte bekend, dat haar voor al dit werk de medaille van verdienste in brons was toegekend. Uit naam van de colonne werd zij door dokter Wermenbol gecomplimenteerd. Deze bood haar een bloemenruiker aan, welk voorbeeld werd opgevolgd door het bestuur. Haar echtgenoot, die deze dag bij Hoogovens was onderscheiden wegens zijn 40-jarig dienstverband en een ko ninklijke onderscheiding had ontvangen, mocht eveneens in de waardering voor zijn echtgenote delen en ontving ook en kele attracties. Ih aansluiting op dit officiële gedeelte kregen de colonneleden die deze avond voor het merendeel in het nieuwe uni form waren gestoken instructies voor de oefening welke hen te wachten stond. Deze betrof het inrichten van een verza melplaats gewonden, alsmede van een gewondennest; het opsporen van gewon den en het vervoer ervan. Na afloop van de buitenoefening heeft in het colonnege bouw een nabespreking plaatsgehad. Tevens werden daarna de taken ver deeld voor de Sportweek, waarvan het programma slechts twee dagen voor de aanvang de colonne heeft bereikt, zodat het aantal moeilijkheden om de diverse activiteiten te bezetten, legio waren. Kri tiek daarover kon dan ook niet uitblijven. In het stadhuis te IJmuiden werd don derdagmorgen de tweemaal per jaar plaatshebbende regionale bijeenkomst van hoofden van gemeentelijke beplan tingen gehouden. Het gezelschap, bestaan de uit veertien vertegenwoordigers van plantsoendiensten uit twaalf Noordhol landse gemeenten, is namens het gemeen tebestuur ontvangen door wethouder J. G. Kolkman. In zijn begroetingswoord stipte de wethouder de Velsense proble matiek op het terrein van de beplantingen in het kort aan. Er werd speciaal aandacht besteed aan het vraagstuk van de straatbomen in kustgebieden. De directeur van het Vel- sende Plantsoenbedrijf, de heer J. H. van den Burg, die de bijeenkomst voorzat, heeft dit onderwerp ingeleid en ook een uiteenzetting gegeven van de bijzondere problematiek, verbonden aan het behoud aks onderdeel van de beplantingen van de oorspronkelijke vegetatie, zoals dat bijvoorbeeld gebeurt in Zeewijk en op de begraafplaats Duinhof. In de namiddag heeft het gezelschap een rondgang door de gemeente gemaakt en daarbij de genoemde objecten en ook het in aanleg zijnde bospark in Velsen- Noord bezichtigd. ADVERTENTIE Elektrotechnisch Bureau „BRANDENBURG" Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud ADVERTENTIE Het moment waarop de kringcom missaris, de heer J. Korver, de medaille van verdienste opspeldt bij mevrouw M. van Bavinckhoven- Baggerman. ADVERTENTIE Pluk goede vruchten van het geld. Spaar voor contante koop Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen VRIJDAG 17 MEI Gent. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 18 MEI Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. Jeugdsociëteit „De Ark", Kerkplein, 20 u.: beatavond m.v.v. „The Eclips". Sociëteit Amicitia, Meeuwenlaan 2 20 u.: Disco-bar". Sociëteit Idee 67, Snelliusstraat 41. 20.30 u.: programma in het teken van India. VRIJDAG 17 MEI Katholieke openbare bibliotheek. Ban jaertstraat 13, 14-17 en 19-21 u. Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker- itraatweg 77, volwassenen en teenagers 14.30-17.30 en 19-21.15 u.; jeugd 14.30 17.30 u. ZATERDAG 18 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13, 10-12.30 u. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker- itraatweg 77, volwassenen en jeugd 10- 12.30 u. ADVERTENTIE Woninginrichting EUROPA meubel: Marktplein 29 - IJmuiden - Telefoon 10541 (Van een ónzer verslaggevers) VELSEN Op de eerstvolgende ver gadering van de gemeenteraad van Vel sen zal moeten worden beslist over de verkoop van grond in Santpoort en IJmuiden. In de eerste plaats een perceel aan de Santpoortse Dreef van ongeveer 450 m2, ten behoeve van de bouw van een eengezinswoning, waarvoor een prijs van f 40 per m2 wordt voorgesteld en voorts twee percelen grond aan de Orionweg en de Bellatrixstraat in IJmuiden, respec tievelijk met een oppervlakte van 2.810 en 198 m2. Voor deze laatstgenoemde gronden heeft de stichting „Eigen Wo- ningbezit" uit Velsen zich als gegadigde gemeld, ten behoeve van de bouw van zestien eengezinswoningen en elf auto boxen. Het college heeft de raad voor gesteld deze gronden aan de stichting over te dragen voor een prijs van f 115.740 enf 13.750. Aan dit voorstel wordt door het college de mededeling toegevoegd, dat het zich bereid heeft verklaard om, zodra de ge meente de definitieve eigendom van de gronden in Zeewijk heeft verworven, de raad voor te stellen de stichting hiervan opnieuw een gedeelte beschikbaar te stel len. En wel voor de bouw van 72 een gezinswoningen en 34 autoboxen, tegen prijzen van respectievelijk f 576.000 en f 42.500. ADVERTENTIE is goedkoper Breestraat 108 Beverwijk (Van een verslaggeefster) IJMUIDEN Tijdens een donderdag avond in gebouw „De Rank" gehouden bijeenkomst deelde wethouder Ockeloen mee, dat Rijkswaterstaat voornemens is een hek te plaatsen op de pier, zodanig dat brommers er niet meer door kunnen. Tijdens dezelfde vergadering waren klach ten geuit, dat de brommers van de pier een racebaan maken. Door de overlast die de bromfietsers de vissers op de pier bezorgen, begeven de vissers zich verder op de pier en niet zelden op gevaarlijk terrein. (Van een correspondent) VELSEN Het blijspel „De Bunga low" van Toine van Bergen, mag nu niet direct een stuk zijn dat uitmunt door ori ginaliteit, toch kan niet worden ontkend, dat de intrige goed is voor een amusan te toneelavond. Deze komedie die hier reeds enige malen eerder met succes door amateurs werd opgevoerd, speelt zich af in een zomerhuisje van het soort dat in diverse bungalowparken aan toe risten wordt verhuurd. Door een admi nistratieve fout is de betreffende vakan tiehut dubbel verhuurd, zodat er op een gegeven moment twee rechthebbende vriendinnen hun welverdiende vakantie doorbrengen, terwijl ter zelfde tijd ook nog twee vrienden hetzelfde doel beogen. Eén der beide vrienden blijkt een ver woed vrouwenhater te zijn, hetgeen aan de vakantiestemming nu niet bepaald een positieve bijdrage levert. Omdat beide partijen geenszins het plan hebben om voor elkaar het veld te rui men, besluiten zij, om door het midden van de kamer een lang touw te beves tigen, dat de betrokkenen als het ware als een ijzeren gordijn moet scheiden. Tot overmaat van ramp verschijnt een tante van een der meisjes, die er nog ouderwetse principes op na houdt, ten to nele. De beide IJmuidense toneelverenigingen „De Plankeniers" en „K.Z.O.S.", die de ze komedie donderdagavond voor hun do nateurs opvoerden in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan, wisten daarmee een goede indruk te vestigen, door een verzorgde voorstelling te presen teren, die een fleurige aanblik bood. Het mag wel haast een verademing ge noemd worden dat bij dit stuk het eeuwi ge huiskamer-decor enigszins op de ach tergrond moet worden geschoven. De spelers van de Plankeniers en KZOS maakten hierbij gebruik van een vrolijk blokhutsdecor, voorzien van zeer geriefe lijk meubilair. Te zamen met het bos- decor op de achtergrond werd op deze manier een vakantiestemming bereikt. Wat de spelers betreft: Het kwartet vakantiegangers, dat zijn bivak in de blokhut heeft opgeslagen was terdege aan elkaar gewaagd en zorgde daardoor voor menig grappig tafereel. Hen Zwanenburg speelde de dichter-vriend Jacq verrukke lijk; vooral de scène in het tweede bedrijf, waarin hij de puriteinse tante ontmoet, dwong veel bewondering af. Ook Wil de Mooy, die vriend Frans voor zijn reke ning nam, oogstte met deze even dank bare rol veel succes. Hun beide rivalen voor de vakantiewoning, de vriendinnen Louise en Ivonne werden door respectie velijk Annelies Heemskerk en Elly Wen ning heel verdienstelijk op de planken ge zet; uiterlijk wat vinnig, maar in hun hart toch o, zo lief! Het was Nolda Wijker zeker toever trouwd om de ongewenste tante Clara raak gestalte te geven. Zij maakte er in derdaad de ongemakkelijke vrouw van die men het liefst zo spoedig mogelijk weer de deur uit wil werken. Hierin wer den de jongedames bijgestaan door tante's wettige echtgenoot, die wel begrip voor de moeilijke vakantieperikelen van zijn jonge nichtjes had; een figuur die van Jan Bakkum een goedmoedig karakter kreeg toebedeeld. Verder speelden mee Kees van Diepen, en Cor Peet, die het gezelschap in de kleinere rollen naar be horen aanvulden, terwijl ook regisseur Jan Wijker een juweeltje van een post bode liet zien. Een redelijk geslaagde voorstelling, die een aangenaam besluit van het seizoen mag betekenen voor deze beide verenigingen. uit voorraad leverbaar bij de DESSOSPECIALISTEN intermeubel IJMUIDEN. Voor het eerst heeft de gezamenlijke aan- en afvoer via de Hoog ovenhavens in 1967 de tien miljoen ton overschreden. De aanvoer beliep 6.745.650 ton en de afvoer 557.945 ton, in totaal dus 10.303.595 ton. Hierbij waren 1724 zee schepen betrokken en 14.292 binnensche pen, in totaal 16.016 schepen, dat is ge middeld 44 per dag. Er kwam aan erts in 1967 3.689.926 ton binnen. De verwach ting is, dat in de toekomst het aantal schepen zal verminderen, omdat binnen kort grotere ertstankers kunnen afmeren aan de nieuwe ertskade. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Er is donderdagavond „kunst" bedreven in de Prof. Mr. S. Vis- seringschool aan de Briniostraat. Met het puntje van de tong tussen de tanden en de pareltjes op het voorhoofd hebben vele ouders, daartoe in staat gesteld door het schoolbestuur, zich uitgeleefd met schaar, papier, karton, verf en penselen. In vroe ger tijden hing de tekenles er op de scholen maar een beetje bij. Vele ouders zijn hier dan ook nooit echt creatief be zig geweest. Dit in tegenstelling tot hun kinderen, die alle mogelijke technieken, als tekenen, schilderen, boetseren en sol deren, kunnen beoefenen. De ludische ADVERTENTIE WAAR KRIJGT U DE HOOGSTE RENTE VAN UW GELD BIJ IJZERWAREN-GEREEDSCHAPPEN KENNEMERLAAN 77 TEL. 15407 door aankoop van een BLACK EN DECKER BOORMACHINE 1 Black en Decker boor- mach., DN 50, dubbel geïsoleerd 79.00 1 kist 15.00 1 schuurpad 4.25 1 poetsvacht3.75 6 schuurschijven 1.95 1 steenboor 6 mm 1.60 1 vlakschuur hulpstuk 29.75 Totaal 135.30 VOOR SLECHTS 99,95 avond had de bedoeling de vaders en moeders met die technieken kennis te la ten maken en daardoor bij hen begrip te kweken voor hetgeen hun kinderen moe ten doen tijdens de handenarbeidles. In het begin keek iedereen een beetje rond, niet goed wetende wat te gaan doen. Men kon kiezen uit schilderen, maskers knip pen uit karton, van lappen stof poppen creëren of moderne muziek maken met behulp van oude orgelpijpen en een open gewerkte piano. Was de keuze gedaan, dan werd er hard gewerkt. Daarbij ging de meeste belangstelling uit naar het schilderen en ongedwongen zaten enke len op de grond met in de ene hand een glas bier en de andere een penseel. Zorg vuldig werden kleuren gekozen en op het papier aangebracht. Een tweetal vooruit strevende dames had een vel papier op gehangen en smeet a la Appel de verf er tegen aan, hetgeen de opmerking uitlok te: die slaan tien eeuwen over. Kortom er heerste een ongedwongen stemming; men dronk een kopje koffie, maakte een praatje met zijn of haar buurman en liet elkaar de resultaten zien. Ondanks het feit dat velen lange tijd, of soms zelfs nimmer, een penseel of kwast in handen hadden gehouden, waren er opvallende prestaties bij. In sommige taferelen sche merde al iets door van de komende va kantie. 7,50: C. Brouwer, Bloemendaalse- straatweg 7 A, Santpoort Z. 500: Mej. A. v. Kilsdonk, Creutzberger- laan 134, Beverwijk. 2.50: Mej. J. Gordijn, Radarstraat 32, IJmuiden. ADVERTENTIE is goedkoper Breestraat 108 Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Velsense politie is er van in kennisgesteld dat men heeft in gebroken bij de kantine van het sport veld „Rooswijk" in Velsen-Noord. Hier voor moest een ruit worden kapotgesla gen, waarna de indringers zich ontferm den over een doos met koeken en een doos met ijs. De politie veronderstelt dat hier de jeugd weer aan het werk geweest, weest. Eenzelfde ongewenst bezoek is gebracht aan de Da Costaschool in Velsen-Noord, waarbij men doordrong tot een klaslokaal op de eerste verdieping. Hier werden eni ge inktpotten leeggeworpen, terwijl nog een zendingsbusje met inhoud is meege nomen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5