BRANDWEER HEEMSKERK KREEG POEDER- EN MATERIAALWAGEN l G. INIA UST C0R0LY Mutaties bij „Felison" Partij vernieuwing besproken voor leden van de PSP Barbara van Heemskerk SIMGA1301/1501 *nr%> F i Beide aanwinsten door burgemeester overgedragen Spoedig bouw van pelletfabriek bij Hoogovens Programma Velser sportweek Noord-zuid weg bij Hoogovens Taxi-standplaats in Wijk aan Zee Leden Fotokring gezellig bijeen Moeilijke zaak Aanrijdingen op de Lange Nieuwstraat Wielrijdster bij aanrijding gewond Uw leverancier voor KOLEN en OLIE AUTO- ACCESSOIRES VRIJDAG 17 MEI 1968 .9 y .«I iw éimê - - „Kennemer Garage" KENNEMERLAAN 222-226 - IJNIUIDEN Telefoon 0 2550 - 1 43 24/1 62 38 Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - Tel. 1 11 66 Naam vondeling BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN J. F. GROOT mu V i y»:0; (Van een verslaggever) HEEMSKERK. Het rijdend mate rieel van de Heemskerkse vrijwillige brandweer is weer uitgebreid met twee voor de brandbestrijding en voor de hulp verlening belangrijke voertuigen. Donder dagavond heeft burgemeester H. Nielen In de brandweerkazerne namelijk een poederwagen en een materiaalwagen aan de korpscommandant A. Baardemans of ficieel overgedragen. Aan deze overdracht gingen een demonstratie met de poe derwagen ep een zogenoemde hoogwerker alsmede een grondige inspectie van de materiaalwagen vooraf, De demonstratie met de poederwagen toonde twee zaken duidelijk aan. Ten eer ste werd bewezen, dat dit materiaal een grote aanwinst betekent bij onder meer de bestrijding van oliebranden. Op de tweede plaats werd nog eens onderstreept, dat het Heemskerkse korps vakbekwame en goed getrainde leden telt. Twee voor deze demonstratie met opzet aangestoken oliebranden werden in een minimum van tijd geblust door een aantal korpsleden, die voor de eerste keer met de poeder wagen werkten. Voor de brandweerkazer ne werd vervolgens een zogenomede hoog werker gedemonstreerd. Vol belangstelling en interesse volgden burgemeester H. Nielen, de wethouders J. Petersen en H. J. M. Roozen, verschillende politie-autori- teiten en het voltallige brandweerkorps de verrichtingen van deze wagen. Deze wagen, welke een hoogte kan bereiken van 23% meter en een armwijdte heeft van 13.60 meter, is zeer wendbaar en biedt ongekende mogelijkheden. Tenslotte volgde nog een grondige inspectie van de uitrusting van de materiaalwagen, waar bij burgemeester Nielen zich uitgebreid liet voorlichten over het gebruik van de verschillende werktuigen. Een demonstra tie met pneumatische beitels, waarmee binnen enkele minuten het dak van een auto werd opengesneden, besloot deze in spectie. In een toespraak in de brandweerkazer ne zei burgemeester H. Nielen, dat het gemeentebestuur niet geaarzeld heeft het voor deze voertuigen benodigde krediet beschikbaar te stellen, omdat door helaas jammerlijke omstandigheden gebleken is, dat er aan een dergelijke materiaalwagen behoefte bestaat. Bovendien wist het ge meentebestuur, dat deze wagen gebruikt zou worden door geoefende brandweerlie den, die zich bij de bedoelde jammerlijke omstandigheden (het auto-ongeval op de Rijksstraatweg) hebben doen kennen als dappere redders. Spreker feliciteerde het korps met de aanwinst en sprak de hoop uit, dat zowel de materiaalwagen als de poederwagen niet al te dikwijls daadwer kelijk behoeven te worden ingezet. Commandant A. Baardemans dankte het gemeentebestuur voor het in het korps gestelde vertrouwen en adjudant P. Vijn van de rijkspolitie voor de medewerking en goede samenwerking. Een grote oliebrand werd in een minimum van tijd met de poeder wagen geblust. Enkele leden van het Heemskerkse vrijwillige brandweerkorps zoeken het met de „Wibe Lift 622" toat hoger op. ««at» »W» ADVERTENTIE Representatieve auto. 'n Voorname lijn en zeer luxueus interieur. Grote kofferruimte. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In juni zal op het Hoog oventerrein een begin worden gemaakt met de bouw van de nieuwe pelletfabriek welke ertsknikkers gaat maken als voe dingsstof voor de Hoogovens. Dan gaat de eerste van 1600 heipalen, welke voor de fabriek nodig zijn, de grond in. De pellet fabriek zal verrijzen tussen de slakput en sinterfabriek. De firma Pelt Hooykaas is reeds grotendeels verplaatst in de rich ting van Heckett, doch dan nog is de ruimte te gering. Daarom is het noodzake lijk, dat van de slakput vijftig meter wordt dichtgemaakt en wegen en sporen ver legd worden. Bij de bouw van de pelletfabriek wordt rekening gehouden met een verdubbeling in de toekomst en wel naar het zuiden. Deze uitbreiding zal dan een spiegelbeeld van de te bouwen fabriek worden. De nieuwe fabriek bestaat uit een ongeveer 80 meter lange malerij, welke toegang geeft tot de branderij, de vormerij en de zogenoemde afwerpzijde. De gehele fa briek zal 400 meter lang worden. Door middel van transportbanden staat zij in verbinding met de sinterfabriek en via silo's met hoogoven 6. Gehoopt wordt in de tweede helft van november te kunnen oeginnen met het monteren van de staal constructies. IJMUIDEN Het programma voor de Velser Sportweek voor zaterdag, zondag en maandag luidt als volgt: ZATERDAG 18 MEI Rolschaatsen: 13 u.: Wedstrijden voor de jeugd op de rolschaatsbaan aan het Gijzenveltplansoen in IJmui- den. 15 u.: rolschaatsshow. Korfbal: 13.30 u.: jeugdtoernooi op de bijvelden van Schoonenberg in Vel- sen. Basketbal: 12 u.: toernooi in de Ken- nemerzaal aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. 14 u.: toernooi op de Vel den van het Missiehuis in Driehuis. Judo: 19.30 u.: senioren-wedstrijden in de Dojo van Dschen Dui in Sant poort-Zuid. Voetbal: 18.30 u.: Telstar-B tegen het Velser amateur-elftal op Schoonen berg in Velsen. ZONDAG 19 MEI Handbal: 10 u.: handbaltoernooi op het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord. MAANDAG 20 MEI Worstelen en Karate: 20 u.: worstel wedstrijden in het St. Fidelisgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden. Tijdens deze wedstrijden een karate-demon- stratie door John Bluming. Wandelen: 18 u.: driedaagse wandel- tocht lOjJkrtt). Start vaniflfte tlVHdiiei Grootschool aan de Grahamstraat in IJmuidertj Honkbil:ll9 u.: junioren honkbal wedstrijd op Schoonenberg in Velsen tussen Terrasvogels en RCH. Basketbal: 19 u.: competitie voor niet-georganiseerde jeugd op verschil lende basketbalvelden in de gemeente. ADVERTENTIE Nu VERLAAGDE voorjaarsprijzen ADVERTENTIE Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u In voorraad hebben. ADVERTENTIE is goedkoper Breestraat 108 Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Wanneer op het Hoog oventerrein in het najaar een begin wordt gemaakt met de bouw van de nieu we Centrale Werkplaats, zal de Verlengde Staalhavenweg moeten komen te verval len, daar de nieuwe werkplaats juist mid den op deze weg wordt gebouwd. In de plaats daarvan komt er een nieuwe noord-zuid-verbinding, welke met een ombuiging geleid wordt naar de Van Del- denweg. Ten oosten van de aansluiting op deze Van Deldenweg komt daarna aan de orde de doorvoering van deze weg via naar de noordelijk van de Zeestraat ge legen fabrieken. De nieuwe noord-zuid verbinding zal omstreeks begin septem ber gereed zijn. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Wegens het bedanken van de heren drs. Wouter Kotte en C. W. van der Maden, respectievelijk voorzitter en penningmeester van „Felison" uit Velsen, zal binnenkort bij deze stichting in twee mutaties moeten worden voorzien. Drs. Kotte verhuist namelijk naar Utrecht, ter wijl de heer Van der Maden zijn functie door drukke werkzaamheden weer ter be schikking heeft moeten stellen. De heer Kotte was tevens lid van de tentoonstel lingscommissie van de Ruïne van Brede- rode, terwijl hij voorts „Felison" ver tegenwoordigde in de sectie Volksontwik keling van de Velser Gemeenschap. Drs. Kotte heeft „Felison" nu twee en een half jaar geleid, met als voornaamste streven doormiddel van deze stichting de belangstellenden in deze omgeving steeds zoveel mogelijk met de moderne kunst te confronteren. Vandaar dat het aantal exposities inmiddels kon worden verhoogd, waarbij veel jeugdige bezoekers werden opgemerkt. Ook kon een actief verkoop beleid worden gevoerd, met een record- (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Aan het Juliana- plein zal een standplaats worden aange legd voor drie taxi's. In verband hiermede wordt de westelijke rijbaan van dit plein gesloten verklaard voor alle verkeer, be halve voor voetgangers, die in de richting van iuid naar noord lopen. opbrengst van 8000.- tijdens de Appel tentoonstelling in 1967. Aldus bestaat het bestuur binnenkort nog slechts uit mevrouw L. Vermande Deinum, mejuffrouw D. M. Nijk en de heer L. Bas, zodat door hen een dringend beroep wordt gedaan op donateurs en andere belangstellenden, zich voor een bestuursfunctie beschikbaar te stellen. Zij worden verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met drs. Kotte, onder nummer 02550-11220. Inmiddels heeft het bestuur toch nog twee nieuwe exposities voorbereid en wel van de beeldhouwer Auguste Manche en van de Velsense kunstenares Truus Men ger, respectievelijk van 31 mei tot en met 23 juni en van 28 juni tot en met 21 juli. Bij deze laatste tentoonstelling zal het cahier bijdragen bevatten van Theun de Vries en Wouter Kotte. (Van een verslaggever) HEEMSKERK. De Fotokring Heems kerk heeft donderdagavond in het vereni gingsgebouw „De Vrijburcht" aan de Vrijburglaan op enigszins feestelijke wijze haar seizoen besloten. Op deze bij eenkomst, waartoe ook de dames waren uitgenodigd, heeft de heer J. Wouterloot de beker en de medailles uitgereikt aan de winnaars van de zwart-wit competitie De zustervereniging ,IJmond-Dubbel-Acht vertoonde voorts enkele eigen films, ter wijl de heer Wouterloot met de door hem ontworpen foto-quiz veel succes oogstte. Tenslotte werd heel gezellig gekiend. (Van een correspondent) CASTRICUM. Voor de kring Kenne- merland-Noord van de P.S.P., waarbij ook aangesloten de afdelingen Beverwijk, Heemskerk en Castricum. heeft het Twee de-Kamerlid voor de P.S.P. de heer A. van der Lek in café Ammeraal in Castri cum gesproken over partijvernieuwing. In zijn inleiding zei de heer Van der Lek onder meer, dat alles wat met partij - vernieuwing samenhangt zo langzamer hand een heel dossier gaat worden; er zijn weinig politieke partijen, welke hieraan (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Op instigatie van de ambte naren van de burgerlijke stand in Heems- kerkherdt de-keer S. R. ^midt het dpor herh*fn^«eT>Jm? van zijn, kelderbtëb.gb. vonden vondelingetje de naam: BaTb&ra van Heemskerk gegeven. iHiet-vap js dpör de afdeling burgerlijke stind bericnf 'ge^ daan aan de Kroon en wacht men thans op een eventueel fiat. Deze naam blijft echter een voorlopige naam. Wordt de moeder of worden eventueel de moeder en vader van het meisje opgespoord, dan kan op bevel van de officier van justitie de aangifte-acte verbeterd of veranderd worden. Voorlopig echter draagt de klei ne meid dus de naam Barbara van Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Donderdag zijn op de Lan ge Nieuwstraat in IJmuiden eén wielrijder en 'n bromfietser bij aanrijdingen met een personenauto betrokken geweest. De eer ste kreeg bij het inrijden van deze straat geen voorrang van eén van links komende personenauto, bestuurd door een 30-jarige gieter uit IJmuiden, waardoor een aanrijding volgde. De wielrijder kwam op het wegdek terecht en moest door de ongevallendienst met schaafwonden en een lichte hersenschudding naar het Antonius- ziekenhuis worden overgebracht. Omstreeks vier uur wilde vervolgens een 55-jarige controleur uit Haarlem, als bestuurder van een personenauto de par- keerkom bij de Vechtstraat verlaten, waarbij hem het uitzicht werd ontnomen door 'n nog op de rijbaan stilstaande olie tankwagen. De automobilist zag achter deze wagen geen verkeer meer naderen en trok langzaam op, om daarna onmiddel lijk weer af te remmen, omdat in volle vaart een bromfietser in aantocht was. Deze, een 17-jarige scholier, eveneens uit Haarlem, keek niet voor zich uit doch naar beneden, zodat hij met volle snel heid tegen de linkerzijde van de stilstaan de auto is aangereden. Door de ongeval len dienst werd hij daarop met hoofd letsel en enige schaaf- en snijwonden naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (^an een verslaggever) BEVERWIJK. Donderdagavond 6m tien uur ontstond op het kruispunt Arendsweg-Huiderlaan een aanrijding tussen een wielrijdster en een personen auto, doordat de wielrijdster naar het oordeel van de politie geen voorrang ver leende. De bestuurster van de tweewie- Ier, een 16-jarige inwoonster van Bever wijk, moest met een hoofdwond en een hersenschudding per ambulajice naar het Rode Kruisziekenhuis worden overge bracht. niet meedoen. Enerzijds is het niet altijd even duidelijk wat ermee bedoeld wordt, anderzijds moet ook direct worden toege geven, dat het heel moeilijk is om duide lijk te zijn, was de mening van de heer Van der Lek. Vervolgens behandelde spreker enkele problemen, welke heel nauw met het onderwerp in verband staan, zoals het oorlogsprobleem en het vraagstuk van de rassendiscriminatie. Als een binnenlands probleem zag de inleider het feit, dat bij de verkiezingen de kie zers allerlei beloften worden gedaan, wel ke beloften echter nooit worden ingelost. Volgens de heer Van der Lek botsen ar beid en kapitaal nog te veel in de huidige samenleving. Ook stond spreker nog even stil bij de onder de studenten uitgebroken onlusten, waar men eveneens wil breken met het autoritair systeem. „Velen zijn voor partijvernieuwing", aldus de heer Van der Lek, „maar laat een ieder zich nu eens duidelijk uitspreken, wat hij daarmee bedoelt." Tenslotte meende de heer Van der Lek, dat er in de wereld nog veel goeds bereikt kan worden, mits men wil samenwerken. Dit betekent echter geen fusie. De P.S.P. is volgens spreker gaarne bereid tot iede re samenwerking op voorwaarde dat dit leidt tot verbetering van de leefbaarheid. BEVALLÉn: L. A. Vergers-Nat, d., Roggeveenstraat 2, IJmuiden; E. M. C. Kroone-Vermeerssen, d., Vollenhoven- straat 19, Haarlem; J. Steijn-Palsrok, d., Rijksweg 380, Santpoort; E. L. Tijmstra- Heuer, z., Randlaan 99, Haarlem; I. C. G. van Loo-Vellinga, d., Grahamstraat 94, IJmuiden; J. van der Zalm-Van Reeu- wijk, d., Groeneweg 13, IJmuiden; M. 01- denburg-Van der Plas, De Weerdstraat 14, IJmuiden. ONDERTROUWD: D. A. Lokerman, Muiderslotweg 203, Haarlem en H. Lun- stroo, Dijkzichtlaan 3, Santpoort, t.a. Mui derslotweg 203, Haarlem; C. J. Kuijl, Zee straat 111, Beverwijk en M. F. Uylen- broek, Stationsweg 96, Velsen-Zuid, t.a. Okeghemstraat 17, Amsterdam; A. W. Trijssenaar, Bloemendaalsestraatweg 88 rd., Santpoort en L. J. M. Aukes, Huis ter Wissenlaan 9, Santpoort, t.a. Bloemen daalsestraatweg 88 rd., Santpoort; J. C. Stigter, Koningsplein 5, IJmuiden en I. J. Menger, Eikenstraat 2, IJmuiden, t.a. Ko ningsplein 5, IJmuiden; A. T. Verweij, Kortenaerstraat 22, IJmuiden en E. A. H. Kleinman, Kortenaerstraat 22, IJmuiden, t.a. Kortenaerstraat 22, IJmuiden; H. Al- sema. Burgemeester Rambonnetlaan 21, IJmuiden en T. Vermeulen, Acacia straat 3, IJmuiden, t.a. Acaciastraat 3, IJmuiden; A. W. Timmerman, Lek straat 19, IJmuiden en E. de Groote, Pau- lus Potterstraat 19, IJmuiden, t.a. Paulus Potterstraat 19, IJmuiden; J. W. J. Weij- man, Lingestraat 47, Beverwijk en A. J. van der Plas, Kompasstraat 18, IJmuiden, t.a. Kompasstraat 18, IJmuiden; F. J. C. Betj.es, Nobelstraat 9, IJmuiden en K. A. de Vrij, Dolfijnstraat 65, IJmuiden, t.a. Grahamstraat 186, IJmuiden; J. van Mee- teren, J. J. Cremerplein 11 II, Amster dam en E. P. Keijzer. Starrebosstraat 11, Velsen-Noord, t.a. Prinsengracht 220, Amsterdam. GETROUWD: A. A. M. Kok en M. J. G. Kastermans, Chrysantenhof 8, Bever wijk; H. P. Kokshoorn en; A. M. de Pruijs- senaere de la Woestijne, Rotterdam, Voor hout 121; J. H. Nahuysen en M. J. Luster, Palestinastraat 118 A, Rotterdam; J. E. Joore en S. Vingerling, Merwedestraat 26, Purmerend; J. G. Louwe en A. C. Vlaar- kamp, Mesdagstraat 60, Heerhugowaard; J. van Veldhuijsen en A. P. Rolvink, Melklaan 23, Velsen-Noord; E. Mei.j vogel en E. S. J. van den Doel, Saturnus- straat 42, Uitluiden'; P. Zwart en G. Dijk huizen, Bloemgracht 61, Zaandam; B. Tijl en M. C. Belfroid, Bonifaciusstraat 3, IJmuiden; A. van der Heiden en H. T. Kloosterman, Kooikerlaan 21, Schone- beek; D. J. Joustra en J. H. M. Frater man, Mozartstraat 115, Leiden; C. J. Sta ring en D. Mijnders, Berkenlaan 23, Sas- senheim. OVERLEDEN: A. van der Steen, 55 j., e. van A. Ros, Gijzenveltplantsoen 15, IJmuiden; E. E. M. A. Soeters, 85 j., wed. van J. M. Soeters, Van Bleiswijk straat 268, 's-Gravenhage. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510- 2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9