Tienduizendste na-oorlogse Velsen door familie Zwaan woning in betrokken Enquête onder 600 voor een duidelijk gezinnen inzicht VmiNGSNIEUWS UIT DE IJMDND i m „Bouwers en verdelers" op raadhuis gefêteerd Uitgevaren visserij vaartuigen Parkeerterrein van 20.000 m2 Sneldammen bij DCIJ Heemskerk verdubbelt winkelcentrum Ziekenhuis in Heemskerk gaat verhuizen Havenberichten Lijnbaan TEL. 15000 Mini-installatie voor maken van zoet wate> ZATERDAG 18 MEI 1968 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Dezer dagen kon in Velsen de tienduizendste, na de oorlog gebouwde woning worden betrokken, welk feit door het gemeentebestuur verheugend en belangrijk genoeg werd geacht om de bewoning daarvan even uit het dagelijks gebeuren te lichten. Vandaar dat van het betrokken echtpaar mevrouw H. R. Zwaan-Werdekker vrijdagmiddag in haar nieuwe flatwoning aan de Dennekoplaan in Zeewijk even werd bezocht door wet houder J. van Leeuwen, die in gezelschap was van de heer R. van Wetter, laatstgenoemde in zijn kwaliteit als directeur van de woningstichting „Vel sen". Beide heren complimenteerden mevrouw Zwaan met het verkrijgen van deze nieuwe en fraaie woning, waarbij wethouder Van Leeuwen nog even herinnerde aan de te bekrompen ruimte, waar het echtpaar zich mei zijn drie kinderen lange tijd mee moest behelpen. Maar gelukkig voor hen en vele anderen is aan deze periode van benauwenis thans een einde ge komen, hetgeen de wethouder stellig een felicitatie waard achtte. Temeer omdat hij de tienduizendste bewoonster namens het gemeentebestuur mocht verblijden met een elektrische bakoven, aan welk geschenk door de heer Van Wetten nog een bloeiende plant werd toegevoegd. Geen oplossing Bouwbeleid De financiële kant van Uw vakantie Velsen-IJ muiden Jelsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee BURGERLIJKH STAND VAN HEEMSKERK TAXI 3000 TEL. 23000 Kerkelijk nieuws In aansluiting op dit bezoek werd in de Burgerzaal van het Velsense raadhuis een enigszins feestelijk getinte bijeenkomst gehouden, waarvoor allen waren geïnvi teerd die tot de „bouwers en verdelers" behoorden. Zodat het gezelschap bestond uit directeuren met hun ambtenaren van verschillende gemeentelijke diensten, plus de raadsleden- die bij de commissie voor woonruimteverdeling zijn ingeschakeld. Zij werden eerst toegesproken door wet houder J. van Leeuwen, die nog eens herinnerde aan de vele zorgen waar elk na-oorlogs gemeentebestuur van Velsen op het gebied van de volkshuisvesting mee te kampen heeft gehad. Vooral in de eer ste jaren na 1945, toen zich schier einde loze rijen gegadigden voor de bureaus bleven opstellen. minst als een afsluiting worden gezien, omdat de huisvesting voor de levensvreug de van elke burger zo uitermate belang rijk is. Vandaar dat deze kwestie ook van Velsens tremoenlehestuur een intense aan dacht en volledige inzet vraagt dat zich hiervoor op nieuwe wegen en originele oplossingen zal moeten bezinnen. t'n dit verband sprak de wethouder dan ook van drie wachtende taken, waarvan de eerste bestaat uit het bouwen van nog minstens duizend woningen met een zeke re toekomstwaarde op de nog beschikba re bouwgrond. Voorts het scheppen van zeshonderd wooneenheden in vier bejaar dencentra en het opruimen en vervangen van woningen, welke voor deze tijd niet meer als passend kunnen worden be schouwd. Volgens de wethouder kan im mers dan eerst met recht over het op lossen van de woningnood worden gespro ken. Wethouder Ockeloen meende ook nog even te moeten wijzen op de tegenzin, waarmee de Nederlander over het alge meen zijn huur betaalt, waarbij door hem echter uit het oog wordt verloren dat ten opzichte van de overige prijsstijgingen de huishuren nog het meest zijn achtergeble ven. Nieuwe woningen kunnen dus slechts worden bewoond tegen een huurprijs, wel ke zich enigszins met de huidige bouw kosten verhoudt. Nadat ook wethouder Ockeloen alle me dewerkers aan het behalen van deze mijl paal zijn dank had betuigd, werd op de verdere woningbouw in Velsen het tradi tionele glas geheven. Mevrouw H\ R. Zwaan-Werdekker wordt als bewoonster van Velsens tienduizendste nieuwe woning door ■•ethouder J. van Leeuwen mei een elektrische bakoven verblijd. Het betrekken van de tienduizendste woning betekent dan ook thans nog geen oplossing van alle problemen, ofschoon in middels de nood van velen toch kon wor den eelenigd. Een groot deel van de nieu we woningen moet immers nog steeds worden gereserveerd voor industrie en rijksdiensten, terwijl volgens de wethou der evenmin uit het oog mag worden ver loren dat de inmiddels gestegen eisen aan wooncomfort eveneens de nodige ruimte vergt, evenals de voorgenomen sanering van enkele wijken. En bij dit alles moet thans ook de geboortengolf van 1945 en volgende jaren worden verwerkt, waarbij bovendien nog sprake is van op jongere leeftijd gesloten huwelijken. Spreker verzekerde echter dat het ge meentebestuur blijft streven naar een con structief beleid, waarbij de vele zaken op het gebied van de woningruimte voortdu rend de aandacht hebben. In dit ver band stelde de wethouder nog een rap port over bijzondere maatregelen in het vooruitzicht, waarna hij zijn toespraak besloot met een hartelijk woord van dank aan allen, die op dit gebied hun moei lijke taak met zoveel ijver, aandacht en (ondanks alles) vreugde blijven vervullen. Op zijn beurt werd door wethouder C. Ockeloen ondermeer vastgesteld, dat Vel sen thans over ongeveer negentienduizend woningen beschikt, waarvan de nieuw bouw groter is dan het totaal in 1945. Het bereiken van dit getal mag echter aller- VELSEN Op vrijdag 24 mei zal DCIJ in samenwerking met de Velser Sportstichting een damtoernooi organise ren om de titel snel dammen van Vel sen; in het kader van de Velser sport week. Er wordt gespeeld in hoofdklasse, eerste en tweede klasse. Voor thuis- en gelegenheidsdammers wordt een specia le klasse ingedeeld. Het toernooi wordt gehouden in het Cul tureel Centrum en de aanvang is bepaald om acht uur. Wedstrijdleiders zijn de he ren H. Winter en J. van Straten. Opgave voor deelname bij de DCIJ-secretaris J. van Straten J. P. Coenstraat 137, Tel. 11713. De deelname is gratis. De Velser Sport stichting stelt ter gelegenheid van de Vel ser Sportweek prijzen ter beschikking. ADVERTENTIE échte gezinsbank wordt door ons volledig verzorgd Uw travellers' cheques, uw buiten lands geld, uw bagage- en onge vallenverzekering. nuts spaarbank kantoren in de gehele gemeente velsen en rijdend bijkantoor (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. „Bij het treffen van allerlei voorzieningen ten behoeve van onze woongemeenschap is een inzicht in de wensen, die bij de bevolking leven onontbeerlijk" met deze zin begint een schrijven, dat door het gemeentebestuur van deze gemeente gericht wordt aan 600 zorgvuldig uitgekozen gezinnen in Heems kerk, die te zamen beschouwd kunnen worden als een weerspiegeling van de ge hele Heemskerkse bevolking. Doel van dit schrijven, dat maandag met een uit gebreid enquêteformulier wordt verzon den is, dat het gemeentebestuur door de burgerij geïnformeerd wenst te worden omtrent de wensen ten aanzien van de spreiding en de samenstelling naar bran che van het pakket winkelvoorzieningen. Daarnaast wil het gemeentebestuur ook graag ingelicht worden over de tekort komingen, welke het publiek aanwezig denkt te zijn en waardoor het in een an dere gemeente de inkopen doet. Reden tot dit alles is zo vertelde wet houder H. J. M. Roozen tijdens een pers conferentie in het raadhuis van Heems kerk dat men door enige kleine ver anderingen in het uitbreidingsplan Heemskerk Dorp kans ziel een groot win kelcentrum te verwezenlijken. Dit cen trum voorziet dan in een verdubbeling van de bedrijfsvloerruimte tot 20.000 vierkante meter parkeerruimte. Van deze bedrijfsvloerruimte wordt ongeveer één derde in beslag genomen door een aantal supermarkets, die zich in het centrum van Heemskerk willen vestigen. Deze winkels zullen komen in het reeds bestaande cen trum van de gemeente, waarvan een aan zienlijk deel zal worden gesaneerd, waar enige winkels van plaats zullen verande ren en waar tal van nieuwe winkels ge bouwd zullen worden. Van Coevenhoven- straat, Kerkweg, Deutzstraat, Raadhuis plein, de Maerten van Heemskerckstraat zijn daarbij wel de belangrijkste winkel straten. De Kerklaan wordt aan het einde afgesloten, een kleine poort geeft dan doorgang aan voetgangers en wielrijders. Ook het straatje tussen de Jansheren en de Coöperatie wordt afgesloten, waardoor men een beter aaneengesloten front ver krijgt. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het St. Jozefzieken huis, dat zoals bekend in een tijdelijke behuizing is ondergebracht, zal binnen niet al te lange tijd verhuizen naar een ander deel van de gemeente. Onderhan delingen met de gemeente over een ander terrein, waar dan het definitieve zieken huis gebouwd zal worden, ziin reeds in een vergevorderd stadium. Het nieuwe ziekenhuis komt in de hoek welke ge vormd wordt door de Verlengde Mozart- straat en de Verlengde Baandert, nabij Marquette. Hel plan is in principe reeds akkoord bevonden door de commissie be stemmingsplan zo vernamen wij van wethouder II. J. M. Roozen. die zich overigens zou kunnen voorstellen, dat Heemskerk op de plaats van het nood ziekenhuis een nieuw raadhuis gaat bouwen! 20 ZATERDAG 18 MEI Sociëteit Amicitia, Meeuwenlaan 2, u.: „Disco-bar". Sociëteit Idee '67, Snelliusstraat 41. 20.30 u.: programma in het teken van India. Sociëteit „De Ark", Kerkplein. 20 u.: beatavond m.m.v. „The Eclips". ZONDAG 19 MEI Sociëteit Idee '67, Snelliusstraat 41, 20.30 u.: film „Inside North-Vietnam". Velserbad, met ingang van maandag op zondagen gesloten. Openluchtbad „De Heerenduinen", ge opend van 10 tot 17.30 uur. MAANDAG 20 MEI Drumband „Voorwaarts", rondgang omgeving Homburgerstraat ('s avonds). Hotel Royal, Kennemerlaan, 20.15 u.: jaarvergadering V.V.V.-Velsen-IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Raadhuis, Plein 1945 te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. MAANDAG 20 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker- straatweg 77: Volwassenen en jeugd 14.30 tot 17.30 u. MAANDAG 20 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13. 14-17 en 19-21 u. Gemeente bibliotheek, filiaal Wi.jker- straatweg 77. volw. en jeugd: 14.30-17.30 u. ZATERDAG 18 MEI Verenigingsgebouw „De Vrijbureht", Vrijburglaan, 14 u.: familiemiddag Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond. Dr. Prinsenhal, Maerelaan, 14.30 u.: aankomst en ontvangst Texelse sportver enigingen. Jeugdgebouw „De Magneet", Ten Kate straat, 20 u.: Instuif. Buurthuis „De Zandkraai", Handelstr. 93, 14-16 u.: Jeugdsociëteil Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45 en Ruijsdaelstraat la: 10-12.30 u. voör volwassenen en jeugd. ZONDAG 19 MEI Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, volksdanscursus. Jeugdgebouw „De Zevensprong", Const Huijgensstraat. 14 u.: filmclub St. Lauren- tius. Jeugdgebouw „De Fuik", Joh. Vermeer straat, 14.30 u.: dansen Jeugdgebouw „De Schakel", Maerelaan, 20 u.: Progress-sociëteit. MAANDAG 20 MEI Buurthuis „De Zandkraai", Handelstr. 93, 10-12 u.: gebruik handenarbeidlokaal; 10-12 u.: biljarten; 20-22 u.: sociëteit 16 jaar en ouder. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Ruys- daelstraat la. jeugd: 19-21 uur. MAANDAG 20 MEI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a: gesloten. De Dunderdag 2 mei: hektrawler Annie Hillina KW. 170. mt. Elly VL. 7:1. Zaterdag 4 mei: hektrawler Tetman Hette KW. 74. Maandag 6 mei: mt. Nieolaas Senior KW. 42, Antje KW. 49. Francina KW. 153, ml. André KW. 12. nik, Neeltje IJM. 2. Cornelia van Bee- len KW. 146. Pieter Jacob KW. 195, Maria KW. 202. Tiny WR. 33. Dinsdag 7 mei: hektrawlei Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171. mt. Egmont IJM. 99. ml. Onder neming II SCH. 27. Woensdag S mei: hektrawler Vooraan VL. 115. mt. Bets en Gerda VL. 112. Donderdag 9 mei: hektrawler Cornells den Duik KW. 144 (ex Maria Elizabeth IJM. 5). Vrijdag 10 mei: mt. Ursinus VL. 1. Zaterdag 11 mei: mt. Onderneming III SCH 117, Voorloper VL. 16, Anita VL. 34, Caroline VL*. 90, Elizabeth VL. 105, Voorwaarts VL. 142. Maandag 13 mei: hektrawler Willy KW. 141, mt Koraalbank KW. 3. Ora et Labora KW. 51, Dirk Maria KW. 80. Albatros KW. 87, Soli Deo Gloria KW. 152. Jan Maria KW. 171, ml. Jacoba Catharina KW. 132. Vertrouwen KW. 166. mk. Adriana IJM. 6, Swilt 'IJM. 54. Ada KW. 29, Rose Marie KW. 34. Herman KW. 35. Margriet Jozien KW. 63'. Arie KW. 67, Wim KW 103, Giisbert Dirk KW. 109; Anna Lydia KW. 145, Dirk van Beelen KW. 148, De Vrouw Bregtje KW. 156 Helena KW. 164. Alida Jacoba KW. 165, Aquarium KW. 173, Aleida KW. 183, Peter Leonard KW. 204. Anna Hendrika KW. 215. Cornelia KW. 217, Stella Maris WR. 51, Bas- tiaan WR. 61. Dinsdag 14 mei: hektrawler Wiron I IJM. 210, Rijnmond 1 K\V. 15, Rijnmond IV KW. 85. mt. Delft IJM. 37, Protinus IJM. 154. Meyert Menno IJM 209 Nooit Gedacht IJM. 239, Onderneming I SCH. 261. ml. Zephyr KW. 14, Cornells Judith KW 17 Jacob Carta KW. 22. Concordia KW. 26 FJoris KW. 59, Jan KW. 91. Kniertje KW. 100. Alida KW. 108. Marijtje KW. 111. Avon tuur KW. 114. Vier Gebroeders KW. 116. Mar- GEBOREN: Jeroen E. z.v. A. C. J. van der Ven en A. C. Duindam; Robertus G. z.v. A. L. Meijland en J. M. Jonker; Jan- Menno P. z.v. J. Wiechmann en G. M. C Maas; Willem H z.v. A. Renkema en G. Bijker; Erwin F. M. z.v. R. F. M. Dam en C. G. Groot; Johanna M. A. A. d.v. J. A. Boots en J. M. Deen; Cindy R. E. d.v. H. G." Croqué en H. R. J. van Lier; Mar jolein M. E. d.v.-W. F Kleian en J. A van Vliet; Pauline d.v. T. C. P. van der Kolk e.n J. C. Tegetler; Irene M. C. d.v. N. P. M. van Duijn en A. M. Schouten; Mariska 'S. d.v. Spierenburg en M Huijser; Erik H. W. z.v. R. H. H. de Jong en C. M: Kuijpers; Catharina A. M. d.v P. N.' Beentjes en C. A. Helmerhorst; Saridia d:v. K. A. den Hartog en J. H. van der Cingel; Reina M. d.v. K. van Steenis en IJ. Sonnema: Johannes B. z.v. B. Bosman en M. C. W. Kuijer; Jaco bus J. P. z.v. J. R. Schavemaker en M. M. Zonneveld; Eric z.v, F. Disco en J. A. Dijk; Bart G. z.v. R. E. J. M. Boerkamp en B. C. Schulte Fischedick; Sandra d.v. B. Brasser en P. L. Kluft. ONDERTROUWD: Otto Otto en Shirley I. Fischer; Cornells H. H. Maas en Cor nelia M. van Duivenvoorde; Hendrik Ol- denburger en Anderina Jellema; Dinand de Ridder en Margaretha E. K. Duin; Theodorus J. Weel en Loesken E. Brou wer; Evert P. Weers en Ida Terpstra; Jo hannes W. Eskes en Agatha A. Sinnige. GETROUWD: Cornells J. Kager en Cor nelia A. Duin; Heinz P. Dasbach en Irene H. Groenewout; Cornelis P. A. Cornelisse en Alida A. Balm; Charles C. Portier en Rita Leichtweisz; Arie J. W. Wielders en Iiarmke Zuiderveld. OVERLEDEN: Guurtje Zonneveld, 77 jaar; Afien van Eisen, 48 jaar, echtgenote van K. Kruijer; Johanna Bos, 66 jaar, echtgenote van E. Zonneveld; Albertus Vennik, 69 jaar; Antoon J. Reurts, 63 jaar. jan KW. 130. Gijsbert Bastiaan KW. 161, De Vier Gezusters KW. 162, Dirk Jan KW. 169, Anna Jacob KW 186. Dirkje KW. 205. Samen werking KW. 216, mk. Noordzee IJM. 3. Dage raad IJM. 4, Maartje" IJM. 8. De Hoop IV IJM. 46. Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron VI IJM. 207, Wiron III IJM. 221. Deo Vo- lente II KW. 11, Arendje Jacoba KW. 21. Limanda KW. 33. Stern KW. 36. Neptunus KW. 38. Alie KW 40. Arie Junior KW. 70, Ekhart KW. 71. Leendert Jacoba KW. 72. Zeearend KW. 79. Vrouw Immetje KW. 88, Alnilam KW. 90. Adriana Catharina KW. 92. Jeannette KW. 93, Nico KW. 96. Arendje KW 98. Esperanza KW. 102, Jacoba KW 105, Karla Ellen KW. 106. Wilma KW. 113, Mare Liberum KW. 117, IJs brand KW. 119, Flamino KW. 120, Klazina Ma rijke KW. 127. Dirk Taat KW. 134. Urania KW 136. Maartje Jacoba KW. 137, Gijsbert Marian KW. 150, Fiducia KW. 155, De Vrouw Alida KW. 160. Cornelis Schaap KW. 172, Solea KW 180, Valk KW. 185. Vrouw Prijna KW. 193, Eben Haezer KW. 194, Willem Senior KW. 197, Antje KW. 200, En Avant KW. 210. Geertruida KW 211, Marlena KW. 212, Jan KW. 213. Klaas Dubbelaar KW. 214, Janny Jacoba KW. 220 Arie Jacob KW. 221, Maarten Cornelis KW. 222, Azimuth KW. 225, Jacob Senior KW. 226, Mary- anne WR. 7. Marco WR. 32, Spes Nostra WR. 56. Johanna Cornelia WR. 57. Woensdag 15 mei: mt. Haarlem IJM. 9. Ursi nus VL 1. ml. Samenwerking KW. 216. mk. Senior KW. 125, Margaretha Christina KW. 190, Willem KW. 94, Esperanza KW. 102, Maarten Aagje Adriana KW. 196, Tatjana KW. 201. Aangekomen vrijdag K/5: Heidelberg van Rot terdam; Honteslrom. Sheerness; Prinses Mar griet, Greenock: Reind, Frederiksvaerk: Emma ReUlatf, Glasgow: Albert-V, Felixtowe voor Bui tenhuizen; Iris, Noordzee (Kabellegger) voor IJmuiden; Broadhurat, Londen: Voline, Dagen ham; Istra, Leningrad voor Velsen; Buka, Lon den; Rijnstroom. Sheerness; Lenie. Skoghall voor Beverwijk: Frederiksborg, Rotterdam; Corbrea, Manchester voor IJmuiden; Hoegh Bania, Free town; Captain W. D. Cargill, Baie Comeau; Le- prechaum. Par. Vertrokken Dinsdag: Jacob Teekman naar Great Yarmouth van IJmuiden; Herta, Plymouth van IJmuiden: Bari, Bremen; Nieder Elbe, Lon den; Kinnaird Read, Belfast; Cotas, Odense; Eendracht. Delfzijl van Beverwijk; Nassauborg Delfzijl van Beverwijk; Bresam. Arklow: Viggo Hinrichsen, Stockholm; Holland. Terschelling; Cowdray, Southampton; Hayling, Newcastle; Balisky 14. Kalingrad van Velsen; Egret. Liver pool; Else Kuhl. Antwerpen; Jans. Londen. Hei delberg, Bremen: Mannon. Antwerpen: Pollux, Helsingborg; Ask. Stockholm; Lanrick, Leith Roelof Jan, Gothenburg; Jupiter, New Castle on Tyne: My son. Malmo; Oldekerk, Lissabon; Broadhurst, Londen; Gazelle, Boston van Koog a/d Zaan; Spes, Swinouisjie van IJmuiden Leeuwarderzand. Belfast; Ittersum, Bremen. Aangekomen zaterdag 18/5: Delfzijl van Great Yarmouth; Castor, Frederiksvaerk; Philetas. Hamburg. Vertrokken zaterdag: Gerzon, Port Talbot van IJmuiden: Tamba, Duinkerken; Emma Rotzlaff Belfast; Charis, St. Maarten; Manuele Meija, Bil bao. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding Volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT ii Voor de verrè toekomst heeft de ge meente dan ook nog de beschikking over het gemeentedeel gelegen tussen de Deutzstraat en de A. Verherentstraat, waarin onder meer gelegen zijn de Jo zefschool en de Mariaschool, twee oude scholen die te zamen een „aflopende zaak" zijn zoals het gemeentebestuur dit kwalificeert. Door deze scholen en de directe omgeving te saneren, zou men indien de winkeloppervlakte te klein blijkt te zijn, nog meer ruimte kunnen creëren en zou het mogelijk zijn hier zelfs té zijner tijd een soort Lijnbaan te bouwen. Zij het dan een kleine. Wat de parkeerruimte betreft, krijgt Heemskerk dan straks de beschikking over een terrein voor 100 auto's achter De Jansheren; 40 auto's op de hoek van de Maerten van Heemskerckstraat en de Jan van Scorelstraat en nog eens 40 auto's nabij het ziekenhuis, met daarbij ver spreid een groot aantal insteekhavens in de verscheidene straten. Teneinde nu tot een verantwoord winkelcentrum te ko men, met een goede samenstelling van de branches, wordt de hierboven aange kondigde enquête gehouden. Daarin wordt aan de 600 gezinnen verzocht ant woord te geven op 26 vragen welke onder meer betrekking hebben op het oordeel over de dienstverlening, de kwaliteit van de artikelen, de prijzen, het ontbreken van bepaalde winkelvoorzieningen, het bezoek aan de markt, het kopen in an dere gemeenten, het bezoeken van zelf bedieningszaken, het gebruik van ver voermiddelen, de mening over het instel len van een koopavond, kortom allerlei vragen, waarop de antwoorden het ge meentebestuur een inzicht kunnen geven in de algemeen levende wensen en waarmede zij bepaalde aanvragers of ge- interesseerden in een vestiging in Heems kerk van dienst kunnen zijn. De koopgewoonte in Heemskerk is na melijk zo is vastgesteld omgebogen naar Beverwijk, omdat Heemskerk enige jaren geleden, als gevolg van het Bever- wijkse Cityplan, de voorzieningen van de winkelstand heeft getemporiseerd. Het Cityplan is nu voorgoed van de baan, Heemskerk wil ook voor wat betreft het treffen van winkelvoorzieningen de hand aan de ploeg slaan. Deze enquête is er het Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ernst en te Oldebroek (vac. drs. A. Noordegraaf) G. Voordijk te Mas tenbroek, -te Zuidbroek (Gr.) J. Hiensch te Odijk, -te Zoutelande Chr. S. Verwoert te Eethen (N.-B.). Aangenomen de be noeming tot schoolpred. te Nijmegen H. Bartlema, voorheen legerpred- te Middel burg. Bedankt voor Yerseke E. J. Riet veld te Harderwijk, -voor Elim (Dr.) J. H. de Vree te Sleeuwijk. Geref. Kerken Beroepen te Rheden-De Steeg drs. R. Brands, laatstelijk Vrijgemaakt pred. te Oegstgeest. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Deventer A. Rebel te Gro ningen, -te Nunspeet B. Bijleveld te Bus- sum. Aangenomen naar Almelo J. Kievit te Hoogeveen. Bedankt voor Enschede-O. J. Westerink te Kerkwerve. Geref. Gemeenten Beroepen te Middelharnis C. Wisse te Elspeet. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Veenendaal, Scherpenzeel en te Vlaardingen J- de Groot, kand. te Veenendaal. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De ontzilting van het zeewater en het daaruit bereiden van drinkwater, tien jaar geleden nog een we tenschappelijk experiment, is thans een lonende technische praktijk geworden. Op de Hannover Messe van dit jaar intro duceerde een Duitse onderneming het prototype van een mini-ontziltingsinstal- latie voor kleinverbruikers. De apparatuur, die als bijzonder voor deel heeft, dat ze transportabel is, ont trekt aan het zeewater het zout volgens een procédé waarbij het natuurlijke pro ces van verdamping door zonnewarmte, wolkenvorming, afkoeling en regen ma chinaal wordt nagebootst. De dagcapaci teit ligt tussen de 100 en 700 kubieke me ter zoetwater. Installaties van deze soort zijn bijzonder geschikt voor mobiele bouwplaatsen. Het van ramen en deuren voorziene bovendeel wordt naast de appa ratuur geplaatst en dient als kantoor of magazijn. De container-installatie zal binnenkort aan belangstellenden in de gehele wereld worden getoond.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5