Schoenmann ondanks geldig paspoort teruggestuurd In Dublin weer in gevangenis en Wit-kar" Politieke en sociale actie noodzakelijk Rijk schuift financiële lasten op gemeenten af Turk schiet op bakkersvrouw Agenda voor Haarlem en de IJmond I if !J i GEVECHT OP SCHIPHOL Rijk werft jonge academici Na witte fiets „Kabinet faalt in fundamentele kwesties" Voorzitter Nederlandse Gemeenten: Pleidooi voor vernieuwing bestuursvorm FAO-wereldplan voor de landbouw Parkeerfonds in strijd met wet Meer opklaringen I SCHOL. SCHAR OF TONG a LA MEUNIÈRE DINSDAG 21 MEI 1968 P.V.D.A. IN VERKLARING: Verouderde bestuursvorm TEL. 11750 Rhedense verordening vernietigd Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk - RALPH SCHOENMAN Sinaasappelen. In Rotterdam zijn tien mannen gearresteerd in verband met diefstal van 400 kisten sinaasappelen uit loodsen op een haventerrein. De waarde ervan bedraagt ruim 10.00Q. Zeven van de arrestanten pleegden de diefstallen daadwerkelijk. De overige drie werden door de politie aangehou den wegens heling. Nummerbord. In Rotterdam zijn een 21- jarige Italiaan en een 28-jarige Rotter dammer gearresteerd, die bekenden de laatste tijd in vele plaatsen in het land inbraken te hebben gepleegd. Doordat steeds na inbraken een auto met een Italiaans nummerbord was gesignaleerd kwam de recherche hen op het spoor. Nieuwe burgemeester. Tot burgemeester van Vuren en Herwijnen is benoemd mr. J. de Vries uit Oosterbeek, admi nistrateur der Provinciale Griffie van Gelderland. Hij is 43 jaar, en lid van de C.H.U. Minder lawaai. Op vragen over uitbrei ding van de vliegbasis Twente heeft de minister van Defensie meegedeeld dat de vliegeropleiding op het T-33 lesvlieg- tuig van Woensdrecht wordt verplaatst naar Twente, waar de vluchten met de F-104 zullen worden gestaakt. In 't vlieg tuigbestand van Twente zal vrijwel geen verandering komen, maar de geluids hinder zal afnemen daar het T-33 les- vliegtuig belangrijk minder lawaai dan de F-104 maakt. In Spanje aangehouden. In Barcelona is 'n 26-jarige boekhouder uit Zwaagwest- einde aangehouden, die gezocht werd wegens verduistering ten nadele van een aannemersbedrijf. Aanvankelijk werd aangenomen dat uit de kas f 25.000 was verdwenen, maar uit een accountants onderzoek is gebleken dat dit bedrag aanzienlijk hoger is. Burgemeestersfamilie. De nieuwe bur gemeester van Millingen aan de Rijn, de heer E. E. A. van Gils, die zaterdag ge ïnstalleerd werd, komt uit een burge- meesterrijke familie. Twee broers woon den de installatie bij allebei burgemees ter respectievelijk van Ossendrecht en van Maasbriel. Ook de vader van de heer Van Gils is burgemeester geweest, namelijk van Made. De ambtsketen werd de nieuwe burgemeester omge hangen door een 26-jarige student in de sociologie, F. Grienberger, die acht maanden lang loco-burgemeester van het dorp aan de Rijn geweest is- Akkoord met Bulgarije. In Sofia is een Bulgaars-Nederlands akkoord over eco nomische, industriële en technische sa menwerking geparafeerd dat voorziet in gemeenschappelijke uitwerking van we tenschappelijke projecten, opbouw van industriële projecten, uitwisseling van specialisten en technische documenten. Goede buren. Bij Aardenburg (Zeeuws- Vlaanderen) zorgden bijna 40 mensen voor het landbouwbedrijf van de heer G. J. M. de Clercq, die in een ziekenhuis ligt na een ongeluk met een landbouw machine. De akkers van de heer De Clercq liggen er net zo fraai bij als alle andere in de omgeving. Daar hebben de buren uit de wijde omgeving voor gezorgd. Bonapartemeeuw. Aan de oever van het Veerse Meer bij Vrouwenpolder heeft de heer G. J. M. de Greef, arts in Veere, een Bonapartemeeuw waargeno men. Volgens dr. C. G. B. ten Kate in Kampen secretaris van de Nederlandse Ornithologische Unie is het, voorzover hem bekend is, de eerste keer dat deze Noord-Amerikaanse meeuwensoort in Nederland is waargenomen. SCHIPHOL. Ralph Schoenmann, se cretaris van Lord Russell's Vietnam-comi- té, is gistermiddag bij zijn aankomst op Schiphol in een kort gevecht geraakt met leden van de Koninklijke Marechaussee, die hem opwachtten en hem tegen zijn zin gelastten mee te gaan naar het kantoor van de marechaussee. Schoenmann was per Air Lingus-toestel uit Dublin aange komen. Bjj het kantoor begonnen de strub belingen, toen Schoenmann werd vastge grepen. „Ik ben in transito", zei de 32 jarige Amerikaan, die enkele maanden ge leden zonder paspoort van het ene land naar het andere werd gezonden. Hij had nu wel een paspoort, dat hem in maart door de Amerikaanse regering is uitge reikt. Het ministerie van Justitie, telefonisch om advies gevraagd, gelastte Schoenmann linea recta terug te sturen naar Ierland. Men had dat al verwacht en had daarom het Air Lingus-lijntoestel, waarin hij was gearriveerd, vastgehouden. Geflankeerd door zes marechaussees werd Schoenmann, die zich met de orga nisatie van het Vietnamese vredestribu- naal, dat destijds in Stockholm werd ge houden, allerlei moeilijkheden op de hals heeft gehaald, teruggebracht naar het vliegtuig, dat daarna, na een vertraging van 25 minuten, naar Dublin terugkeer de. Daar werd hij onmiddellijk gearres teerd. Hij had reeds in Dublin sedert vrij dag, toen hij uit Rome aankwam, gevan gen gezeten. Na twee dagen kreeg Schoen mann van het hooggerechtshof bevel Ier land onmiddellijk te verlaten. Hij werd in een Iers lijntoestel naar Nederland gezet, het eerste het beste toe stel naar het buitenland. Maar binnen drie uur was hij in Ier land terug. ,.De Nederlandse autoriteiten hebben mij ruw behandeld voordat zij mij in het zelfde vliegtuig zetten waarmee ik uit Dublin naar Amsterdam gekomen was", zei Schoenmann. Voor mijn deportatie werd geen reden opgegeven". Een woordvoerder van het ministerie van Justitie verklaarde dat deze handel wijze was gevolgd om te voorkomen dat de plicht van de Air Lingus om Schoen mann mee terug te nemen naar Dublin zou vervallen. Toelating was niet moge lijk omdat Schoenmann niet voldeed aan de eisen die hiervoor gesteld worden. Hij beschikte niet over voldoende middelen voor een verblijf'in ons- land en voor een terugreis naar zijn vaderland. (Van onze correspondent) DEN HAAG Onder auspiciën van het ministerie van Binnenlandse Zaken is be gonnen met een interdepartementaal project, dat in eerste aanleg de werving en introductie van jonge academici voor hogere functies in rijksdienst omvat. Enkele jaren geleden heeft een daartoe door de ministerraad in het leven geroe pen werkgroep aanbevelingen gedaan voor de categorie hogere ambtenaren op dat het rijk ook in de toekomst zal kun nen beschikken over een voldoende aan tal krachten voor topfuncties. Bij het begin heeft men zich beperkt tot functies voor juristen en economen op zes departementen, te weten Binnenland se Zaken, Economische Zaken, Financiën, Justitie. Landbouw en Visserij en Volks huisvesting en Ruimtelijke ordening. De vervulling van ongeveer dertig vacatures, die bij deze departementen bestaan of op korte termijn zijn te verwachten, staat bij de werving voorop. Het is de bedoe ling het project uit te breiden tot meer studierichtingen en meer ministeries. AMSTERDAM. Binnenkort doet een gans nieuw vervoermiddel zijn in trede in het Amsterdamse binnen- stadsverkeer: de wit-kar. Dit is een kleine elektrisch voortbewogen auto, die, de naam zegt het al, bedoeld is als plaatsvervanger van de „witte fiets". De ontwerper ervan is de heer L. Schimmelpennink, de scheidende ver tegenwoordiger in de gemeenteraad van de inmiddels verdwenen Provobe weging. Hij was ook de uitvinder van het .witte fietsenplan". Wanneer de eerste witkar wordt geïntroduceerd is nog niet bekend. Mogelijk geschiedt dit in een tv.-programma. Schimmel pennink zegt: „Mies-en-scène staat hoog genoteerd". De provo-auto is 1.45 meter lang, 1.20 meter breed en 1.80 meter hoog. De wagen kan gebruikt worden na in- worp van één gulden in een automaat. Met een gangetje van maximaal 20 km. per uur rijdt de wagen, voorzien van 250 volts accu's, 4 kilometer ver. Het prototype van de wit-kar is uitge voerd in polyester. Het heeft 8.500 gekost, dat is bijeengebracht door 85 sympathisanten. Een belangrijk voor deel van de wit-kar: er kunnen er meer dan één op een parkeerplaats. Iedereen zal de wit-kar kunnen ge bruiken en kunnen achterlaten op de plaats waar hij wil. Of het plan zal lukken? De heer Schimmelpennink zegt weinig jioopvol: „De witte fiets was wel veel gaver van conceptie." UTRECHT. De Partij van de Arbeid acht een intensieve politieke en maat schappelijke actie noodzakelijk. Dit, om dat volgens de partij, het huidige kabinet faalt in de aanpak van fundamentele vraagstukken en zich daardoor verant woordelijk maakt voor het voortbestaan van de gesignaleerde gebreken. Het loon- en werkgelegenheidsbeleid is daarvan een duidelijke illustratie. Het partijbestuur zegt dit in een verklaring, die is uitgege ven in een vergadering, die het in Utrecht heeft gehouden. „De regering", aldus de P.v.d.A., heeft een wettelijke regeling van het minimum loon voorgesteld, die de lagere inkomens laat achterblijven bij de gemiddelde wel vaartsgroei en zo de inkomensverschil len vergroot." „Indien de regering mocht besluiten tot het instellen van een loonstop op termijn, terwijl een fors program voor de werk gelegenheid ontbreekt, is dit voor de P.v.d.A. onverdraaglijk. Het bestuur zegt met nadruk te willen stellen dat de P.v.d.A. zich krachtens be ginsel en overtuiging in al haar activitei- AMSTERDAM „Geldtekort is bij de Nederlandse gemeenten probleem num mer één. De financiële zorgen van de ge meentebesturen staan onder toenemende druk van de burger die om meer voorzie ningen vraagt, maar ook van de regering die aanpassing aan de maatschappelijke ontwikkeling wenst door uitbreiding of verruiming van bestaande gemeentelijke taken, maar de gemeente ontbreken de be- ADVERTENTIE (4 personen) 1 kg vis, zout, 1 ei, 1 lepel melk, bloem, boter of marga rine, 2 citroenen, peterselie. De vis met wat zout inwrijven en 20 minuten laten in trekken. Door losgeklopt ei met melk en vervolgens door bloem wentelen. Bakken in veel gebruinde boter of mar garine op niet te fel vuur. Wat citroensap, fijn gehakte peterselie_ en de overge bleven boter over de vis doen. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenearseweg 20, Den Haag. nodigde middelen. Het aandeel in de na tionale middelen is voor gemeentebestu ren ontoereikend, vooral nu er bij het rijk een toenemend streven is te constateren om de eigen financiële lasten op de ge meenten af te wentelen". Dit zei de voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, mr. H. J. Wytema, vanmiddag in de algemene ver gadering van de vereniging in Amster dam. Als voorbeelden van de verschuiving van rijkslasten op de schouders van de gemeentebesturen noemde hij het voorne men, de gemeenten de vermakelijkheids belasting af te nemen en het feit dat van de uitgaven voor de exploitatiekosten van het kleuteronderwijs over de 5-jarige periode 1961-1965 van 163 miljoen het rijk sjpphts J. ,12,7 büljoen heeft vergoed. In een beschouwing over de verstede lijking van ons land heeft mr. H. A. M. T. Kolfschoten, ere-voorzitter van de ver eniging, de vraag gesteld of onze staats inrichting nog wel beantwoordt aan de eisen van het verstedelijkte levenspartoon van onze tijd. Als de streek het leef- en belangengebied vormt van de stedeling, worden vele interlocale of supracommu- nale voorzieningen noodzakelijk. Hierop is ons bestuursstelsel echter niet ingericht. De aanpassing door de Wet Gemeen schappelijke Regelingen is onvoldoende, aldus mr. Kolfschoten. Hij pleitte voor een nieuwe gewestelijke bestuurslaag voor gebieden, welke tot bestuurlijke een heden zijn uitgegroeid. Mr. Kolfschoten was voorts van me ning, dat de openbaarheid van het be stuur schuil gaat achter een groot aantal intergemeentelijke onderonsjes. Een structuurwijziging zou ongetwijfeld op tegenstand stuiten, omdat een coördine rende, supracommunale bestuursvorm er varen kan worden als een aanslag op de gemeentelijke zelfstandigheid. Het belang van de gemeenten is echter niet gediend met de poging tot elke prijs vast te hou den aan de traditionele bestuursvormen, omdat op den duur een nog veel verder gaande ingreep, in het bestuursstelsel on vermijdelijk wordt. ten op de grondslag van de rechtsstaat stelt. Daarom wenst de P.v.d.A. zich in strijd voor verandering van de huidige maatschappij slechts van die parlemen taire en buitenparlementaire middelen en methoden te bedienen, die binnen het kader van de rechtsstaat geoorloofd zijn, hoe onvolkomen die rechtsstaat ook is. Derhalve wijst de partij geweld af. In het begin van zijn verklaring merkt het partijbestuur op dat de recente ge beurtenissen in de omringende landen aantonen, dat tekorten in de samenleving onder bepaalde omstandigheden kunnen leiden tot een crisissituatie voor hefr de mocratisch bestel. „Dit maakt duidelijk", aldus de verkla ring, „hoezeer elke politiek, die het wél meent met een zinvolle democratie, op het bestrijden van deze tekorten ge richt moet zijn". (Van onze correspondent) WAGENINGEN. De Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) is begonnen met de sa menstelling van een wereldplan voor de ontwikkeling van de landbouw. Zij pro beert daarmee vast te stellen hoe de wereldproduktie, handel en verbruik van agrarische produkten welke een centrale plaats innemen in de meeste ontwikke lingslanden, zich de komende twee decen nia kunnen ontwikkelen. Dit heeft ir. A. H. Boerma, de Neder landse directeur-generaal van de F.A.O. in Wageningen medegedeeld. De aan dacht van de F.A.O. zal worden gecon centreerd op een beperkt aantal gebie den die voorrang verdienen. Er zijn nieu we soorten voedselgewassen ontwikkeld, welke tot een grote vermeerdering van de opbrengst kunnen leiden. Eén van de landen, die hiervan al hebben geprofi teerd, is India, waar de graanproduktie dit jaar met 25 percent is gestegen. Voorts is invoering van meer dan twee oogsten per jaar in tropische gebieden heel goed mogelijk. Bij een experiment op de Filippijnen werd een opbrengst per hectare verkregen welke vier tot vijf keer groter was dan de normale produktie in Nederland. Een ander ernstig probleem is het ei wittekort in ontwikkelingslanden. Zeven tig percent van de eiwitvoorziening is af komstig van plantaardigvoedsel, voorna melijk granen. Vorig jaar is gerappor teerd dat meer dan 300 miljoen kinderen door gebrek aan voldoende proteïne en calorieën ernstig achtergebleven zijn in hun geestelijke en lichamelijke ontwikke ling. De F.A.O. tracht ook verspilling op het gebied van landbouw i,,.en voedselvoorzie ning te voorkomen en gaat verhezen als gevolg van vee- en plantenziekten, insek- ten, knaagdieren, vogels en onkruiden te gen. Deze verliezen kunnen op twintig percent van de produktie worden geschat (Van onze correspondent) KAATSHEUVEL Een 34-jarige Turkse gastarbeider heeft een 38-jarige bakkersvrouw in het kerkdorp Berndijk met een automatisch pistool neergescho ten. De vrouw werd in haar onderlichaam en benen door vijf kogels getroffen, maar verkeert desalniettemin buiten levensge vaar. De Turk is gearresteerd. Het motief van de daad is nog onduide lijk. Enerzijds zou de man een oogje op de vrouw hebben gehad, waardoor evenwel moeilijkheden waren ontstaan, anderzijds zou de man een flinke schuld bij de bak ker hebben. ADVERTENTIE GRATIS Eén telefoontje en wij sturen u gratis een folder over ons betalingssysteem. Dames-, heren- en kinderkleding H.K.C. - Jansstraat 53 - Haarlem DEN HAAG. De verordening van de gemeente Rheden om bij verlening van een bouwvergunning een bijdrage te stor ten in het gemeentelijk parkeerfonds is in strijd met de Woningwet van 1965 en bij Koninklijk Besluit van 9 mei 1968 ver nietigd. Dit deelt minister Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening mee in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Nederhorst en Lems (P.v.d.A.). De verordening betreffende parkeerbe lasting is in Rheden in 1963 in werking getreden, aldus minister Schut. Als gevolg van het van kracht worden van de Wo ningwet heeft zij met ingang van 1 au gustus 1965 opgehouden te gelden. ADVERTENTIE Pak slaag. In een bankinstelling in Vaals heeft de directeur klappen met een wan delstok gekregen van een 71-jarige man die ofschoon hij geen tegoed meer be zat toch geld wilde hebben. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelvereniging V.Z.O.B. met „En op een nacht". Woensdag, 20 u.: De Haagse Co- medie met „Veertig karaat", blijspel van Barilet en Credy. Regie. .Regie: Ko van Dijk. Grote of Sint Bavokerk, (ingang Oude Groenmarkt), vandaag 20 uur: Concert door stadsorganist Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Pe nelope, de hippe bankroofster", 14 j. Frans Hals, vandaag, 20.15 u.: De Haar lemse Filmliga met tien tekenfilms van Norman MacLaren, John Hubley, e.a. Woensdag, 14, 19 en 21.15 u.: „077 in ope ratie Bloody Mary", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent in Casablanca", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret op Pigalle", 18 j. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „De twaalf veroordeelden," 14 j. Woensdag, 14.30 u.: Mijn vriend Kazan", a.L; 2015 u-: Dona teursavond „Vrienden van Minerva". Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „A man for all seasons", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van moderne beeldhouwwerken, wandkleden, keramiek en grafiek uit de collectie van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. en zondags 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expostie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u., Tot en met 31 mei. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers) Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u- Zaterdag 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 20.30 u.: Optreden van de groep Sanjar met Roemeense muziek. Raadhuis Halfweg, vandaag, 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. DINSDAG 21 MEI City Theater, 20 u.: „Een miljoen jaar geleden". WOENSDAG 22 MEI City Theater, 20 u.: „Een miljoen jaar geleden". Felison, Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. DNSDAG 21 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Verboden verleiding". Luxor Theater, 20.00 uur: „Het grootste verhaal aller tijden". Galerie Boumans, Breestraat 122, Foto tentoonstelling van groep amateurfoto grafen; geopend van 9.00-12.30 en 13.30- 18.00 uur. Verenigingsgebouw, Domeisingel, 20.00 uur: „Ledenavond voor Aquariumvereni ging „Kennemerland". Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, Ken- nemer Oudheidkamer geopend van 19.30- 2130 uur; voor groepen op aanvraag. Vrijetijdsentrum „De Slof", Kruisweg 99, 20.00 uur: Klaverjassen door de vereni ging „Schoppen Negen". Handenarbeidscentrum, Schulpweg, 20.00 uur: Modelbouwen. WOENSDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Verboden verleiding". Luxor Theater, 20.00 uur: „Het grootste verhaal aller tijden". DINSDAG 21 MEI Marquette Theater, 20 uur: „Het naakte vlees". CONSTANT VERLOVINGSRINGEN In onze komplete kollektie treft U alle modellen aan. Ook de ringen met briljantjes. Boven dien kiest U gezellig bij ons in een speciaal ingericht hoek je. Prijzen vanaf f120.- p.p. Inclusief fraaie gravering. HET HUIS MET HET CARILLON GR. HOUTSTR. 49 TEL 20049 HAARLEM Het KNMI deelt mee: Bij IJsland bevindt zich een hogedrukge- bied, dat heel langzaam in oostelijke richting beweegt. Boven de Middellandse Zee en West-Rusland is de luchtdruk laag. Tussen beide systemen staat een zwakke noordelijke luchtstroming waarmede kou de en onstabiele lucht naar West-Europa stroomt. Hierin vormen zich plaatselijk buien, maar als gevolg van het naderbij komen van het hogedrukgebied zullen deze buien in het algemeen licht zijn. De wind vertoont de neiging iets te ruimen naar richtingen tussen noord en oost en daarmee wordt dan iets drogere lucht aangevoerd waarin meer opklaringen voorkomen. De temperaturen zullen in het algemeen iets hoger worden dan van daag. WKBIUtAPPORTIM Maximum- an minimum temperaturen binnen- an buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon WOENSDAG 22 MEI Zon op 4.36 uur; onder 20.38 uur. Maan op 2.56 uur; onder 15.36 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 27 mei 8.30 uur. Eerste kwartier 4 juni 5.47 uur. Volle maan 10 juni 21.13 uur. Laatste kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN geh. bew. no 11 8 0 geh. bew. w.st. 11 4 0.1 zw. bew. n 11 7 0.3 n\ist w.st. 11 -0 0.1 zw. bew. ono 12 6 0.2 zw. bew. no 11 6 0 zw bew. nno 11 5 0 zw. bew. nno 11 6 0 regen nw 12 half bew. nnw 8 -1 3 licht bew. n 15 6 0 onbew. o 10 4 0 zw bew. n 10 3 0.3 geh. bew. nno 12 6 0.1 zw. bew. w.st. 12 4 0 geh. bew. n 6 0 zw .bew. no 3 0 onbew. ono 11 5 1 zw. bew. no 14 4 0 zw. bew. no 16 5 0.3 zw. bew. no 7 0 regen wzw 8 0.1 regen nw 8 2 geh. bew. nnw 19 6 0 zw. bew. wnw 17 4 0 zw. bew. zo 17 11 0.1 onbew. nw 24 17 0 zw. bew. z 25 14 0 Hoog waiei Laag wite*- DINSDAG 21 MEI 11.43 uur en 6.58 uur en 19.48 WOENSDAG 22 MEI Hoog water 0.14 uur en 12.44 Laag water 8.07 uur en 20.52 uur. uur. uur. uur. Het noog en laag water te 10 tot 15 min vroeger dan Zandvoort is te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2