Spoorwegen komen met weekendretour terug Kort en Fa. v. EMPELEN en VAN DIJK A-faculteiten concentreren in Amsterdams binnenstad Agenda voor Haarlem en de IJmond I till ZOMERPLANTEN ZOMERVREUGDE MET BLOEMEN DRIVE-IN TUINCENTRUM „ZOMERAANBIEDING" VAN N.S. Dagabonnement voor 20 gulden Luns geef Portugal een standje Bedrijfsleven wil kortere studie' Universitaire werkgroep: „Rode Dany" spreekt in Amsterdam Waarom werd Ralph Schoenmann niet toegelaten? Droog weer WOENSDAG 22 MEI 1968 2 KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Dagkaart Man schiet minnaar van echtgenote dood T ariefswijzigingen Den Uyl vraagt: IR. TUYN (SHELL): BALKON- en TUINBAKKEN 10% KORTING GRATIS!!! RUIME PARKEERGELEGENHEID OP DE KWEKERIJ Studentenprotesten lllHI Geen daling' van aantal studenten-assistenten aan de V.U. Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk Kamerlid vraagt: Eind mei in onze keuken showroom de nieuwe SNAIDERO Houtwerf - Kampersingel 22 Haarlem Het nieuwe conducteursuniform. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im portkeukens. zie verder onze enorme sortering hang - legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 9-6 uur. a Acht maanden. De rechtbank in Amster dam heeft een 37-jarige kamerverhuur der veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf waarvan drie voorwaar delijk wegens het beroepsmatig bevor deren van ontucht. Hij had aan meer derjarige en ook minderjarige vrouwen kamers verhuurd en 30 tot 40 percent van de ontvangsten der prostituées ge kregen. Fraude door colporteurs. De recherche in Utrecht heeft negen colporteurs van een boekenclub aangehouden die ten onrechte ongeveer tienduizend gulden aan provisie hebben opgestreken. Zij vulden aanmeldingsformulieren in met namen en adressen uit een telefoon boek en zetten er gefingeerde handte keningen onder. Maar de grote toeloop van nieuwe leden wekte argwaan en bij onderzoek kwam de zwendel aan het licht. Moeite voor niets. In Amsterdam betrapte de politie drie inbrekers bij een in braak bij een groothandel in wijnen aan het Zeeburgerpad. Zij hadden de brandkast al naar buiten gebracht en in de kofferruimte van hun auto ge plaatst. Zij hadden zich de moeite kun nen besparen want de brandkast was leeg. Autodieven in arrest. De Amsterdamse politie heeft twee Duitsers 24 en 30 jaar gearresteerd, verdacht van in braak, oplichting en een serie autodief stallen. De mannen zouden in België en Duitsland hebben geopereerd. Zij trachtten in Amsterdam gestolen auto radio's te verkopen. Hierdoor liepen zij tegen de lamp. Onder invloed. De Maastrichtse gemeen tepolitie heeft de chauffeur en de bij rijder van een zware vrachtwagen met aanhanger aangehouden, die ervan ver dacht worden onder invloed van drank te hebben gereden. De wagen verloor drie ton bakstenen, die de weg ver sperden. Explosie Shell-Pernis. Minister Rool- vink van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft de Tweede Kamer een rapport doen toekomen naar de oorzaak van de explosie op 20 januari op het terrein van de Shell raffinaderij in Per nis. De conclusie van het rapport is dat sprake is geweest van „onvoorziene sa menloop van omstandigheden". Nederlandse ambassade beschadigd. De Nederlandse ambassade in Saigon is bij vuurgevechten door mortiervuur van de Vietcong beschadigd. De kanselier, de heer J. Bergen, en zijn echtgenote kre gen een shock. Dood in ravijn. Het lichaam van de 74- jarige Cornelis Dukker, uit Zaandam, is gevonden op de bodem van een 10 me ter diep ravijn bij Caserio de el Arenal, 7 km van Palma in Spanje. Volgens de politie is de heer Dukker in het ra vijn gevallen. Het slachtoffer was en kele weken op vakantie op de Balearen. Straatnamen in Suriname. De Surinaamse regering heeft besloten een aantal stra ten te noemen naar dr. Martin Luther King, Mahatma Gandhi, mr .dr. R. H. Pos, J. E. Irausquin, mr. R. W. A. Thur- kow en mr. P. Chandi Shaw. Zo zal de nieuwe verkeerssenlweg tussen Parama ribo en Paranam voor een deel de dr. Martin Luther King weg en voor het andere deel de Mahatma Gandhi weg gaan heten. (Van onze correspondent) UTRECHT. Het lang gevraagde en evenlang geweigerde weekeindretour van de Nederlandse Spoorwegen komt terug. Samen met een aantal andere nieuwe ta rieven wordt het tegelijk met de nieuwe zomerdienstregeling op 26 mei ingevoerd in de vorm van een dagretourprijs plus één gulden. Andere nieuwe tarieven: een dagabonnement van 20 plus verlengings- kaarten van 5 per dag. dagkaarten voor twee personen voor 30 met uitbreidings mogelijkheid tot vijf personen a 5 per persoon en vaststelling van een maximum prijs voor enkele reizen en retours. Al deze prijzen gelden voor tweede klas. De eer ste klas kost 50 percent meer. Om gebruik te kunnen maken van deze speciale abonnementen, die de N.S. voor lopig lanceren als zomeraanbieding (al leen voor de zomerdienst) is een gratis verkrijgbare N.S.-identiteitsbewijs nodig. De identiteitskaart is vijf jaar geldig voor alle N.S.-abonnementen. Met de verlengingskaart van 5 per dag kan het dagabonnement direct bij aan koop of op de volgende dagen tot een meerdaags abonnement gemaakt worden. Verdere verlenging dan tot een vierdaags abonnement voor 35 heeft geen zin, om dat voor 40 een achtdaags kris-kras- abonnement verkrijgbaar is. In zeven jaar is de omzet daarvan opgelopen van 600 tot 67.000 stuks perjaar. De maximumprijs voor enkele reizen en retours van 20 heeft om een voor beeld te noemen voor een retour Gro ningen - Rotterdam (nu 21.60) een voor deel van 1,60. Het halve kaartje voor kinderen, militairen, vastrechtkaarthou ders en bejaarden wordt 10. De dagkaart voor twee of meer per sonen (ƒ30 basisprijs) is gericht op de vrije tijd zodat zij voor zakenreizen min der aantrekkelijk is. De kaart is zater dag en zondag de hele dag geldig, vrij dag niet, en de overige dagen van 's och tends af. Het weekeindretour is geldig op zater dag en zondag dus niet op vrijdagavond. Door deze regeling willen de N.S. berei ken dat de zware vrijdagavondspits wat wordt afgevlakt door verschuiving naar de zaterdagochtend. De spoorwegen reke nen verder op extra-vervoer op lange afstanden door de prijsverlaging die het weekeind retour inhoudt. Door de vaste toeslag van 1 groeit de winst voor de klant met de afstand: voor een tweede klas kaartje begint het voordeel bij een reis van 29 km. Bij 120 km is de bespa ring een rijksdaalder. Voor de vaste N.S.-klanten, die op een maandtrajectkaart of een scholierenkaart reizen, is deze zomer een abonnements kaart geldig als vastrechtbewijs voor het weekeinde. Ze kunnen zaterdag en zondag op een halve enkele reiskaart naar elk (Van onze correspondent) EIJSDEN. De rijkspolitie in Eijsden heeft een 45-jarige fabrieksarbeider gear resteerd, die ervan wordt verdacht in de afgelopen nacht de minnaar van zijn 38- jarige vrouw te hebben doodgeschoten. De verdachte is vader van zes kinderen. Het slachtoffer was vrijgezel. De oudste zoon had nog getracht zijn vader het schieten te beletten, maar was hierin niet geslaagd. Het echtpaar leefde al geruime tijd gescheiden. gewenst station in Nederland. Het vast rechtvoordeel geldt niet voor 5- of 7- daagse weekabonnementen. Behalve het zomeraanbod worden er met ingang van 26 mei ook een paar per manente wijzigingen in sommige tarieven gebracht. Zo wordt de vastrechtkaart voor A.O.W.- ers teruggebracht op 20 voor één per soon en 30 voor een echtpaar (nu 25 en 40). De kaart geeft twee maanden recht te reizen tegen halve enkele reis- prijs. De nu lopende vastrechtkaart blijft een maand langer geldig dan er op staat aangegeven. Het algemeen abonnement geeft voortaan toegang tot D-treinen zon der bijbetaling. Door deze nieuwe tarief soorten hopen de N.S. aanzienlijk vervoer er bij te krijgen en zo te concurreren met de auto. In materieel opzicht gaat in het komen de weekeinde de al eerder aangekondigde nieuwe huisstijl van de spoorwegen zich manifesteren op de lijn Utrecht - Leiden, waar acht fel gele treinen een met 50 percent uitgebreide dienstregeling gaan onderhouden (van 40 naar 62 treinen). Conducteurs op deze lijn zijn voortaan ge kleed in de nieuwe N.S. uniformen (blauw met grijs), stations zijn voorzien van em blemen en aanwijzingen in de nieuwe uit voering. Op deze lijn wordt ook een begin gemaakt met de opvoering van de maxi mumsnelheid (in dit geval van 100 tot 120 km op het baanvak Alphen - Leiden. In het algemeen zullen de spoorwegen gaan streven naar opvoering van snelheid op daarvoor geschikte baanvakken tot 140 km per uur. Dit zal overigens slechts zeer geleidelijk worden ingevoerd. DEN HAAG. In verband met het komend bezoek van minister Luns van Buitenlandse Zaken aan Portugal heeft de P.v.d.A.-fractievoorzitter in de Twee de Kamer, drs. Den Uyl, de toezegging gevraagd, dat hij bij zijn bezoek aan Por tugal uiting zal gevan aan „de ernstige bezorgdheid van de Nederlandse regering over de weigering van Portugal om de Portugese gebieden in Afrika een onbe perkt recht van zelfbeschikking toe te kennen en over het gebrek aan mede werking van Portugese zijde bij de uit voering van de mandatoire sancties tegen Rhodesië". Drs. Den Uyl vraagt voorts de verze kering, dat „strikt zal worden vastge houden aan de op grond van de desbe treffende resolutie van de Veiligheidsraad vastgestelde gedragslijn, dat van Neder landse zijde geen wapens aan Portugal zullen worden geleverd welke zouden kun nen worden gebruikt in de Portugese ge bieden in Afrika". (Van onze correspondent) UTRECHT. „De Shell oefent invloed uit op de pogingen om de studieduur te verkorten en op de samenstelling van het studieprogramma". Dit zei ir. Tuyn dins dag op een symposium over externe in vloed op het academisch onderwijs. „Het ligt voor de hand", aldus ir. Tuyn, „dat het concern een levendige belang stelling toont voor de wijze waarop de academische vorming tot stand komt. Want in totaal werken er 4700 academici bij deze maatschappij en elk jaar worden er alleen al 100 Nederlandse academici in dienst genomen". „Over het algemeen geldt dat het be drijfsleven groot voorstander is van de invoering van een kortere studieduur", zo zei ir. Tuyn. ADVERTENTIE Plant NU zomerplanten, zoals petunia's, africanen, geraniums, lobelia's, begonia's enz. Wij beschikken over een zeer groot assortiment en kwantum zomerplanten, daar wij deze zelf in onze afdeling bloemisterij (ruim 5.000 m2 verwarmde kassen en bakken) kweken. Doordat U de planten dus zo van de kwekerij koopt, kunt U verzekerd zijn van een eerste kwaliteit. Door de aankoop van een grote hoeveelheid (en assortiment) asbest bakken, asbest schalen en asbest vazen, kunnen wij U deze zolang de voorraad strekt, aanbieden met en bij aanschaf van planten krijgt U de voor deze bakken benodigde grond (mits alles gehaald en contant betaald) Ook voor tuinbenodigheiden en tuingereedschappen, zoals o.a Wolf ge reedschappen (de beste handgereedschappen en motormaaiers), rustieke bankstellen en bakken, tuinornamenten, onkruid en plantenziekte bestrij dingsmiddelen (o.a. Agluxon van Philips-Duphar Nederland) en Scotts gazonmest (de Amerikaanse gazonmest die geen verbrandingsplekken kan veroorzaken en uw gazon de juiste hoeveelheid voeding geeft) kunt u bij ons terecht. MAAK EEN (VRIJBLIJVEND) BEZOEK AAN ONZE KWEKERIJ EN TUINCENTRUM Boom-, Bloem- en Vaste Planten- kwekerijen ZANDVOORTSELAAN 192 HEEMSTEDE - AERDENHOUT TEL. 023 - 41950 - 41951 TUINCENTRUM zaterdags tot 5 uur geopend. oVANO. P.S. Geef uw familie, vrienden of relaties een plantenkadobon (ook bij ons goed voor kamerplanten, plantenbakken en tuingereedschappen). (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Franse studenten leider Daniel Cohn-Bendit „Rode Dany" zal vanavond spreken op een aan de studentenprotesten gewijde bijeen komst in Amsterdam. Ook voeren het woord de Duitse studentenleider Karl Die trich Wolff en Luca Codignola, een van de voormannen van de protesterende Itali aanse studentenbeweging. Cohn-Bendit sprak gisteren in Ber lijn. Daar werd deze foto gemaakt. Het ministerie van Justitie heeft in over leg met de burgemeester van Amsterdam, de hoofdcommissaris van politie en de pro cureur-generaal besloten de voormannen van de Duitse en Franse studenten niet de toegang tot ons land te weigeren. De Ver eniging van Oud-Strijders heeft op een dergelijke weigering aangedrongen. De Belgische autoriteiten hebben Cohn-Bendit wél de toegang tot het land ontzegd. De bijeenkomst is georganiseerd door de stu dentenvereniging Politeia en het commu nistische maandblad „De Rode Tribune". Ongeveer 100 studenten hebben dinsdag avond geprotesteerd tegen het rapport- Maris, aangaande de herziening van het hoger onderwijs. De studenten betoogden dat, als het rapport wordt uitgevoerd, de demokratie op de universiteiten teloor gaat. AMSTERDAM De Vrije Universiteit in Amsterdam heeft met het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen een re geling getroffen, waardoor alle student assistenten die daarvoor in aanmerking komen per 1 september kunnen worden herbenoemd. Ook de openvallende plaat sen kunnen nu worden aangevuld. Dit delen de directeuren van de Vrije Universiteit mee in overleg met het be stuur van de studentenraad. In studen tenkringen was ongerustheid ontstaan over de plannen tot inkrimping van het aantal student-assistentplaatsen om fi nanciële redenen Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Veertig karaat", blijspel van Barillet en Crédy. Regie: Ko van Dijk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Penelope, de hippe bankroofster", 14 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „De onvoorstel bare tocht", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „077 in operatie bloody mary", 14 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.„Chuka", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent in Casablanca", 14 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „Vernietigingsslag op Saipan", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Mai- gret op Pigalle", 18 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Vrijdag 23.30 u.: „Erotiek", 18 j. Minerva, vandaag, 20.15 u.: Donateurs avond „vrienden van Minerva". Donder dag 14.30 u.: „Watt en Half Watt in de penarie", a.l.; 20.15 u.: „Blow up", 18 j. Rembrandt, vandaag en vrijdag 14, 19 en 21.15 u. en donderdag ook 16.15 uur: „Matt Helm en de verdrukkers", 18 j. Roxy, vandaag en vrijdag 14.30, 19 en 21.15 u. en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „eVra van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „A man for all seasons", 14 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Viol", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt)Expositie van moderne beeldhouwwerken, wandkleden, keramiek en grafiek uit de collectie van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u. en zondags 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expostie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u„ Tot en met 31 mei. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waag taveerne (hoek Spaarne-Damstr.) donderdag 20 u.: „Komt vrienden, hoort mijn lied", smartlappen. Concertgebouw, donderdag, 13.30-24 u.: Muziekfestival voor harmonie- en fan fare-orkesten. WOENSDAG 22 MEI City Theater, 20 u.: „Een miljoen jaar geleden". DONDERDAG 23 MEI City Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De lefschopper". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"., 20 u.: „De man die verdwijnen moest". Pieter Vermeulenmuseum, gesloten. Felison, Heidestraat 45, 14-17 u.: ex positie van werken van Jos van Amster dam en Otto Prinsen. VRIJDAG 24 MEI City Theater, 20 u.: „Red een huwelijk en verknoei je leven". Stadsschouwburg, 20 u.: „De tuin der nachtmerries". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Felison, Heidestraat 45, 14 tot 17 uur: expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. WOENSDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur: „Verboden verleiding". Luxor Theater, 20.00 uur: „Het grootste verhaal aller tijden". DONDERDAG 23 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wij zijn de Wet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lijf wacht P.J." Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, Ken nemer Oudheidkamer geopend van 19.30- 21.30 uur; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 22 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique" (deel 4). DONDERDAG 23 MEI Marquette Theater, 14.15 u.: „Sjors en Jimmy in het circus"; 16 u.: „Eddy slaat toe"; 20 u.: „Angélique" (deel 4). VRIJDAG 24 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique" (deel 4). AMSTERADM. Een in 1966 door de gemeente Amsterdam ingestelde universi taire werkgroep heeft in haar rapport aanbevolen, binnen de gestelde grens van 25.000 studenten de oplossing van de con centratie van de A-faculteiten te zoeken in de Amsterdamse binnenstad, te weten in het Spui-Singelgebied, Oudemanhuis- poortgebied en Uilenburg. Op basis van de gewenste concentratie van de nu verspreid liggende vestigingen van de A-faculteiten heeft de werkgroep vier mogelijkheden onderzocht: de bin nenstad, de 19de eeuwse stadswijken, de agglomeratie buiten de ringspoordijk en buiten de agglomeratie. Op grond van het feit, dat de univer siteit een bijzondere plaats inneemt en de docent en student afhankelijk zijn van de bestaande stedelijke voorzieningen wordt geconcludeerd dat een universiteit in het centrum de voorkeur verdient. „Het zou een verarming zijn als de universiteit zich zou terugtrekken op een meer geïsoleerde situatie aan de rand van de samenleving, want ondanks alle goede verbindingen en andere voorzorgen zou de samenhang met het stedelijk leven in be langrijke mate verloren gaan". Bovendien zouden de totale gemiddelde kosten per student met meer dan 7 percent stijgen bij een vestiging buiten de stad. Volgens een berekening zouden de verwervings- en ontruimingskosten voor de in eigendom te verkrijgen terreinen op het gebied Ou- demanhuispoort en Uilenburg 90 miljoen bedragen, de eventuele rijksbijdrage bui ten beschouwing gelaten (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid dr. B. van der Lek (P.S.P.) heeft de minister van Justitie gevraagd op welke gronden Ralph Schoenman, die op 20 mei op doorreis ons land aandeed, de toe gang tot ons land is geweigerd. De heer Van der Lek vraagt verder of Schoenmann in het bezit was van een gel dig Amerikaans paspoort en of over het al of niet toelaten contact is opgenoemen met de Amerikaanse autoriteiten. Ook wil dr. Van der Lek weten of Schoenmann hier in de gelegenheid is gesteld zich te doen bijstaan door de diplomatieke ver tegenwoordiger van zijn land. Schoenmann is dinsdag met een toestel van Air Lingues uit Dublin naar Rome gegaan. ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een hogedrukgebed ten westen van Noorwegen en een opvullende de pressie boven Tsjechoslowakije blijven de luchtdrukverschillen klein. Met een zwak ke tot matige noordoostelijke wind stroomt iets drogere lucht naar ons land waarin de buiigheid gering is. Boven Frankrijk bevindt zich een storing welke langzaam naar het noorden trekt, waar door in het zuiden van het land de kans op een bui groter is. De temperatuur van morgen iets hoger zijn dan vandaag. WKBRRAPPORTKN Maximum- an minimum- jjf temperaturen g 3 binnen- an buitenland a *0 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs geh. bew, zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. w.stil zw. bew. w.stil nno no n o no ono zw. bew. onb. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw bew. zw. bew. regen nw n no zzw nnw n ono n no 9 11 12 12 12 13 13 13 15 1 9 11 9 14 13 10 9 9 8 8 8 6 6 -1 -0 2 5 4 6 7 8 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0.5 0 0 0 0 0.1 0 0 0.1 Bordeaux Grenoble Nice Berlijn zw. bew. ono 14 5 0 Frankfort geh. bew. nno 17 8 0.2 München geh. bew. nw 15 9 0 Zürich regen wzw 14 7 3 GJenève regen zzw 12 5 2 Locarno regen w.stfl 13 9 4 Wenen regen wnw 15 10 2 [nnsbruck regen w.stil 17 8 0.1 Belgrado licht bew. w.stil 26 17 0 Athene zw. bew. z 21 13 0 Rome geh. bew. w.stil 22 11 2 Barcelona half bew. w.stil 17 4 0 Madrid half bew. ono 20 10 0 Mallorca half bew. n 20 11 0 Lissabon onb. w.stil 24 13 0.1 DONDERDAG 23 MEI Zon op 4.35 uur; onder 20.39 uur. Maan op 3.05 uur; onder 16.47 uur. VRIJDAG 24 MEI Zon op 4 34 uur; onder 20.40 uur. Maan op 3.16 uur; onder 17.59 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 27 mei 8.30 uur. Eerste kwartier 4 juni 5.47 uur. Volle maan 10 juni 21.13 uur. Laatste kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 23 MEI Hoog water 1.12 uur en 13.39 uur. Laag water 0.05 uur en 21.42 uur. VRIJDAG 24 MEI Hoog water 2.01 uur en 14.22 uur. Laag water 9.51 uur en 22.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2