Studenten „bezetten" Lutherse Kerk in Amsterdam iiti FLFXIPUP Diagnose vaak te laat na röntgenonderzoek Agenda voor Haarlem en de IJmond GRATIS koop vitplla en Leven en dood in Artis Inspraak van gemeenteraad niet verplicht stellen Protest tegen preek pater Jelsma Kerkeraad: „Gebouw schandelijk misbruikt Scherpe afkeuring rapport-Maris Twee Nederlanders in Duitsland omgekomen Proefschrift over kankeronderzoek Bij benoeming burgemeesters: Advies van VNG over nieuwe Gemeentewet K.J.F. gaf meer uit dan het ontving Wolkensluiers it ii MANS VllWId er ivatH l/üUfulé...'* ^TRESLONG VRIJDAG 24 MEI 1968 2 Geen leider nodig 585ste STAATSLOTERIJ Nederlandse militairen voor hulp naar India msm Haarlem Velsen-U muiden Beverwijk Heemskerk St 31 IS ëx - ADVERTENTIE Eind Mei in onze keuken-showroom de nieuwe SNAIDERO Houtwerf - Kampersingel 22 H'lem (Van onze correspondent) AMSTERDAM Enkele honderden studenten en andere jongeren hebben in de nacht van woensdag op donderdag de aula van de universiteit van Amsterdam in de Lutherse Kerk aan het Spui „be zet". Met toestemming van de rector- magnificus van de universiteit zetten zij er van elf uur tot ongeveer half drie een in het Capitol-theater begonnen pro- test-bijeenkomst voort. Het protest was gericht tegen het rapport-Maris over de universitaire vernieuwingen. In de aula werden portretten van Mao Tse Toeng, Che Guevara, Marx, Lenin en Fidel Castro opgehangen. Uit de ramen van het kerkgebouw werden rode vlag gen en vlaggen van de Vietcong gesoken. ADVERTENTIE GRATIS LEUKE n Lucky Luke, Billy the Kid, Jolly Jump: of de gebroeders Dalion by 3 palges INSTANT PUDDING „Johnson moordenaar". De procureur-ge neraal bij het Amsterdamse gerechts hof heeft woensdag in beroep tegen vier 21-jarige Utrechtse studenten wegens belediging van het hoofd van een be vriende staat president Johnson een boete van 100 subsidiar 20 dagen hechtenis geëist. Dat is het viervoudige va nde boete waartoe de rechtbank hen in eerste instantie had veroordeeld. De procureur-generaal, mr. G. H. C. van Dijken, vond die boete wat al te sym bolisch. „Mee-delen". Het Prinses Beatrix-fonds zal een actie beginnen onder de naam „Mee-delen" ten bate van het vakantie fonds voor lichamelijk gehandicapten. Vorig jaar werd voor het fonds door de Nederlandse bevolking 1 miljoen op gebracht. Inbraken opgehelderd. De Amsterdamse recherche heeft met de arrestatie van een 25-jarige loodgieter, een 26-jarige chauffeur en een 21-jarige chauffeur een twintigtal in de hoofdstad gepleegde in braken opgehelderd. De mannen, die zondagnacht op heterdaad bij een in braak werden betrapt, worden o.a. ver dacht van een inbraak, die in februari bij een groothandel op de Duivenrecht- sekade werd gepleegd. Hierbij ver dween voor 50.000 aan radio's en tv s. Ambassadeur. Drs. A. J. M. van der Maade, tijdelijk hoofd van de econo mische afdeling van de Nederlandse ambassade in Londen wordt ambassa deur in Abidjan. Tien miljoen. De metro in Rotterdam verwacht vandaag of morgen de tien miljoenste reiziger sinds de opening op 9 februari. Prof. M. Ozinga overleden. Prof. M. O. Ozinga, hoogleraar in de geschiedenis der bouwkunst aan de Utrechtse rijks universiteit, is plotseling op de leeftijd van 65 jaar overleden. Geëlektrocuteerd. De 3-jarige Alfred Tom- mer is in de ouderlijke woning in Den Haag door elektrocutie om het leven ge komen. De kleuter werd levenloos aan getroffen bij een wastafel, waarvan de kraan geopend was. Vlakbij liep een snoer naar een schermerlampje. Dienstweigeraars. De Bond voor Dienst weigeraars, die zich bij afkorting BVD noemt, organiseert voor de eerste maal in zijn bestaJn een congres voor le den en sympathisanten. Dit zal zater dag 8 juni in Utrecht gehouden worden. In de ochtendvergadering komen huis houdelijke zaken en een bestuursverkie zing aan de orde. In de middag wordt een openbaar debat gehouden. Ook aan de kansel werd een rode vlag op gehangen. Tot een botsing met de politie kwam het niet. De centrale kerkeraad heeft fel gepro testeerd tegen het optreden van de stu denten. Volgens de voorzitter van de raad. ds. S. G. van der Haagen, is het gebouw schandelijk misbruikt: „We hebben het gebouw niet verhuurd voor dergelijke bij eenkomsten", zei hij. Hij vroeg zich af waarom er niemand van de leiding was geweest „om de zaak binnen de perken te hduden". Burgemeester Samkalden, die voorzitter is" van het college van curatoren van de universiteit, was voor commentaar niet bereikbaar, omdat hij naar Luxemburg was voor een congres. De rector-magnifi- cus, prof. mr. Van der Hoeven gaf in af wachting van het officiële protest van de kerkeraad liever geen commentaar. Over zijn toestemming om de aula te gebruiken zei hij: „Dit leek mij op dat moment de beste beslissing". Ds. van der Haagen zei dat het orgel van de kerk is opengebroken, dat over de banken is gelopen en dat peukjes in de lopers zijn uitgetrapt. Op de bijeenkomst spraken de Franse studentenleider Daniel Cohn-Bendit, de voorzitter van de Socialistische Duitse Studentenbond Karl Dietrich Wolff en de Italiaanse student Luca Codignuola over de studentenprotesten in hun landen. Ook werd een film vertoond van de studenten rellen die enkele maanden geleden in Rome plaatsgrepen. De revolutionaire beweging in Frank rijk heeft de organisatie die zij nodig heeft gevonden", zo zei Cohn-Bendit. „Zij heeft noch behoefte aan een leider, noch aan een centraal comité". Om het feit dat de Franse regering hem de toegang lot het land heeft ontzegd lacht hij schamper: Binnen twee of drie dagen ga ik terug om als militante revo lutionair de strijd tegen het Gaullistische regime en de kapitalistische maatschappij voort te zetten. Leve de strijd van de arbeiders, studenten en intellectuelen te gen het autoritaire regime dat Frankrijk en heel Europa regeert!" Wij willen niet alleen De Gaulle ten val brengen, maar het hele systeem. Geen enkel systeem is goed, waarin niet de ar beiders en de studenten medezeggenschap hebben". Jan Blok, ex-voorzitter van de Studen ten Vakbeweging, noemde het rapport- Maris over de vernieuwingen van de uni versitaire structuur een autocratische pro vocatie. „Het is niet on-democratisch, maar anti-democratisch". Hierna riepen de Italiaanse en Duitse studentenleiders op tot directie actie, waar na de kerk werd „bezet". DELMENHORST (Duitsland) Drie per sonen, onder wie twee Nederlanders, zijn woensdagavond om het leven ge komen bij een frontale botsing tussen twee auto's. De Nederlandse slachtof- ofers zijn A. Soltens (24 jaar) en J. Jeuring (34 jaar) beiden uit Emmen. DEN BOSCH Woensdag zijn bij een frontale botsing tussen een vrachtauto en een personenauto op de provinciale weg Den Bosch-Vlijmen de 44-jarige wachtmeester eerste klas der rijkspo litie J. B. Abelen, en de 39-jarige me vrouw Brouwerens-Meeuwis, echtgeno te van een collega van de heer Abelen, om het leven gekomen. Mevrouw Abe len werd ernstig gewond. ADVERTENTIE Oagelijkfr dmef-d.ins.ini HILL EGOM ILL 0 2520 5» 47 Spécialité: Fondue de Boeuf Bourguignonne ('s maandags gesloten). De lutherse kerk „bezet". Boven de ingang werden rode en Vietcong- vlaggen gehesen. AMSTERDAM. Een zeer groot aan tal geboorten kenmerkt het voorjaar in Artis. In de afgelopen weken aanschouw den ongeveer 150 dieren het levenslicht. Niet alleen de zoogdieren maar ook de vogels waren zeer produktief. De Japanse kwartels gingen daarbij voorop met 41 baby's. Eén van de produktiefste leeuwinnen van Artis, Irma, is overleden. Zij werd 26 maal moeder. Enkele weken geleden werd zij plotseling ziek. Toen bleek dat haar toestand hopeloos was, besloot de dierenarts van Artis haar uit haar lijden te verlossen. Bij de sectie bleek dat Irma aan kanker had geleden, een bij dieren niet vaak voorkomende ziekte. Artis is er trots op binnenkort als een van de weinige dierentuinen ter wereld een paartje muismaki's of dwergmaki's de kleinste aapjes die op aarde voorko men, te kunnen tonen. Deze primitieve diertjes komen alleen op het eiland Ma dagaskar voor. Zij zijn 15 centimeter lang, wegen ongeveer zestig gram en zijn slechts iets groter dan een muis. Een andere zeldzaamheid in Artis, die eveneens van Madagaskar arriveerde, is een gestreepte renrek of borstel-egel. Al leen de dierentuin in Washington heeft enkele van de dieren. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Het massaal borston derzoek van de bevolking, oorspronkelijk op t.b.c., waarbij tegenwoordig scherp ge let wordt op verschijnselen van longkan ker, zal bij de huidige stand van zaken per keer niet meer dan drie kwart van de toekomstige ziektegevallen aantonen. Het constateren op de röntgenfoto van de eer ste verschijnselen garandeert namelijk niet altijd een onmiddellijke diagnose. Dit staat in het proefschrift waarop de heer P. Veeze, geboren in Amsterdam en wonende in Enschede aan de rijksuniver siteit in Groningen is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Bij 6 percent van 580 onderzochte long kankergevallen bleek op grond van vroe gere röntgenfoto's dat symptomen van de ziekte reeds drie jaar eerder dan het tijd stip van de diagnose hadden kunnen wor den aangetoond. 14 percent twee jaar eer der, 54 percent één jaar eerder, 76 percent 9 maanden en 87 percent 6 maanden vóór de eigenlijke diagnose. Vertraging in de diagnose is in 64 ge vallen van longkanker verooraakt door dat men over de afwijkingen op de foto heengekeken heeft. Vaker nog is de ver traging een kwestie van falen bij het ma ken van de diagnose, nadat op de foto de aanwijzingen waren gevonden. Bij 81 patiënten duurde het stellen van de diag nose vier maanden of langer met een gemiddelde vertraging van meer dan twaalf maanden. Dr. Veeze zegt hierover in zijn proef schrift: „Te vaak wordt de mogelijkheid van longkanker pas overwogen nadat we ken en zelfs maanden verloren zijn gegaan DEN HAAG. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten acht het beter een verplichting tot het op een of andere wijze betrekken van de gemeenteraad bij be noeming van een nieuwe burgemeester voorlopig niet uitdrukkelijk in een her ziene Gemeentewet op te nemen, aldus een advies aan minister Beernink van Bin nenlandse Zaken. ADVERTENTIE vrijdag 24 mei 1968 DERDE KLASSE Prijzen van 15 zijn gevallen op de nummers eindigende op 2 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 254 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 083 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 396 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 589 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 9080 is gevallen op het nummer 036120 is gevallen op het nummer 026092 Een prijs van 2000 Een prijs van 2000 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 059540 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 004858 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 056249 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 002751 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer 000192 LET WEL Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Handhaving van de benoeming van de burgemeester door de Kroon wordt voor alsnog wenselijk genoemd voor het even wicht in het bestuur. Bij benoeming door de Kroon kan de deskundigheid in het algemeen beter tot haar echt komen dan bij een verkiezing door de gemeenteraad, aldus het advies. Teruggang in deskundigheid bij burge meesters zou ongetwijfeld tot gevolg heb ben dat het zwaartepunt in het plaatse lijk bestuur zich zou gaan verschuiven naar het ambtelijk apparaat. De meningen over de wijze van benoe ming van burgemeesters zijn momenteel onvoldoende uitgekristalliseerd om nu al daarover een gefundeerd standpunt in te nemen, aldus het advies. Over het aantal leden van de raad zegt het advies, dat in zeer kleine gemeenten, tot 3.000 inwoners, de raad toch uit niet minder dan elf leden zal dienen te be staan. DEN HAAG. Vorig jaar heeft het Koningin Juliana-Fonds totaal 3.754.231 uitgegeven aan bijdragen en leningen aan 428 instellingen voor de bevordering van het maatschappelijk werk. De inkomsten waren echter lager, zodat uit de reserves moest worden geput. Deze ontwikkeling plaatst de raad van beheer van het fonds voor problemen. De inkomsten van het fonds bestaan voornamelijk uit een bijdrage van de sporttoto en de helft van de opbrengst van de jaarlijkse najaarsloterij. Het fonds verleent financiële steun voor de oprichting, uitbreiding of instandhouding van instellingen voor maatschappelijk werk in de meest uitgebreide zin. Vele projecten zouden zijn vertraagd of aanzienlijk vertraagd, als het Konin gin Juliana-Fonds niet in het tekort zou hebben bijgedragen. met futiele anti-bacteriële of andere me dische behandelingen. Elke aandoening van longen en luchtwegen, speciaal bij mannen van veertig jaar en ouder, dient op longkanker te worden onderzocht. Hij pleit dan ook voor een regelmatige rönt- gencontróle van mannen boven de veer tig jaar, liefst met een tussentijd van zes tot negen maanden en een opleiding van speciaal geschoold personeel op het ter rein van de röntgenologie en celonderzoek. Ook acht hij het gewenst van alle kinde ren, bij voorkeur omstreeks het twaalfde jaar, een schermbeeldfoto van de borstor- ganen te maken om op deze wijze ver gelijkingsmateriaal te verzamelen. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse hervormde predikanten L. Lagerwejj en Chr. J. Gall hebben een door hen ondertekende brief van de volgende inhoud verzonden aan het moderamen van de centrale kerkeraad der hervormde gemeente te 's-Gravenhage: Volgens aankondiging in „De Johannes- kapel", orgaan van wijkgemeente 22 en in .Hervormd Den Haag" heeft zondag 19 mei pater S. Jelsma tweemaal medewer king verleend aan een kerkdienst door het houden van een preek. Hiertoe wensen wij ernstig bij u te protesteren en wel op grond van de volgende overwegingen: Dat pater Jelsma krachtens de desbe treffende bepalingen van de kerkorde de bevoegdheid mist om in een kerkdienst het evangelie te prediken. Dat van pater Jelsma, als rooms-katho- liek geestelijke, verondersteld noch ver wacht mag worden, dat hij het evangelie verkondigt zoals wij dit door de reforma tie hebben leren verstaan. Verder zijn wij van oordeel, dat door dit optreden opnieuw onrust en verwar ring wordt gesticht in onze gemeente. Tenslotte zouden wij gaarne van u wil len vernemen op welke gronden u ge meend hebt toestemming tot het optreden van pater Jelsma te kunnen verlenen. De collega's, wier namen hieronder worden vermeld, hebben zich mondeling met dit protest-schrijven akkoord verklaard". Dan volgen de namen van de hervormde predikanten: H. Talsma, P. van den Berg, F. van Haasten en F. D. Emous. SCHIPHOL Op Hemelvaartsdag zijn van Schiphol 21 Nederlandse militairen van Schiphol vertrokken; 10 van hen eerst naar de V.S., de 11 anderen regelrecht naar India om aldaar naar water te gaan boren. De groep van 10 gaat in Oklahoma naar de fabriek, waar voor Nederlandse rekening een boorinstallatie wordt ver vaardigd. Deze mannen voegen zich in september met de bpor bij de rest van de Stadsschouwburg, vandaag en zaterdag, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Ka viaar of Spaghetti" van Guilio Scarnicci en Renso Tarabusi. Regie Gilles Légar. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20 u.: De Heemsteedse Musical- en Ope rette Vereniging met „De kuise Suzanna" van Gilbert. M.m.v. het Haarlems Musi cal Orkest. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Der de Concert in de Beethoven-cyclus 1968 door het N.Ph.O. o.l.v. Vladimir Matej. Solist: Herman Krebbers (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De onvoorstelbare tocht", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Chuka", 14 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „De maagden van Soledor", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Vernietigings slag op Saipan", 14 j. Zaterdag, 23.30 u.: „Texas onder terreur", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Erotiek", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 14.30 u.: „Watt en half Watt in de penarie", a.l.; 20 15 u.: „Blow up", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Viol", 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van moderne beeldhouwwerken, wandkleden, keramiek en grafiek uit de collectie van het Frans Halsmuseum. Dagelijks 10-17 u- en zondags 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67) Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u„ Tot en met 31 mei. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u- Zaterdag 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandaag, 20 u.: Voorverkiezing Miss Pink sterblom. Zaterdag, 20 u.: Optreden van „The Balladeers". Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), zaterdag, 14.30 u.: „De Sprook jesmolen". Concertgebouw, zaterdag, 24 u-: Nacht concert van Jazz-Club 9%. VRIJDAG 24 MEI City Theater, 20 u.: „Red een huwelijk en verknoei je leven". Stadsschouwburg, 20 u.: „De tuin der nachtmerries". ZATERDAG 25 MEI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Red een huwelijk en verknoei je leven". ADVERTENTIE Eén telefoontje en wij sturen u gratis een folder over ons betalingssysteem. TEL. 11750 Dames-, heren- en kinderkleding H.K.C. - Jansstraat 53 - Haarlem Stadsschouwburg, 20 u.: „De tuin der nachtmerries". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Felison, Heidestraat 45, 14 tot 17 uur expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. VRIJDAG 24 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wij zijn de Wet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lijf wacht PJ." Micro Theater, Huize „Scheybeeck", Vel serweg 2, 20.30 u.: „Ballade van een sol daat", muziek van Stravinski. „Dizzy", Meerplein, 20 u.: Jazz-Sociëteit „Time-Out". ZATERDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 uur ..Wij zijn de Wet"; 23.30 u.: „Sex, Strip tease en Society". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: wacht P.J.". Kennemer Theater, Zeestraat, 20 toneelavond „Dat nooit asjeblieft". Toneelvereniging „Havenkwartier". „Lijf uur door VRIJDAG 24 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique' (deel 4). ZATERDAG 25 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique (deel 4). uuuuuuwinnnnnnnri Het KNMI deelt mee: Boven Scandinavië en West-Rusland bevindt zich een omvangrijk hogedrukge- bied, dat in ons land zonnig weer ver oorzaakt. Op de oceaan ten zuiden van Groenland verandert een depressie wei nig van plaats. Een bijbehorend fronten systeem dringt langzaam op in de rich ting van het vasteland. In verband hier mee zal met een matige en af en toe vrij krachtige zuidoostelijke wind lucht naar ons land worden aangevoerd waarin de temperaturen opnieuw iets hoger zul len worden dan vandaag. De zonneschijn zal evenwel door wolkensluiers in de ho gere niveaus wat worden getemperd. Neerslag wordt er niet verwacht. WmUtAPPORTIN -É Maximum- an minimum- ,fi a 91 temperaturen binnen- en buitenland Den Helder onb. ozo 14 10 0 Ypenburg mist O 17 6 0 Vlissingen mist zo 17 9 0 Eelde zw bew. ozo 16 8 0 De Bilt onb. ozo 18 7 0 Twente onb. ozo 14 6 0 Eindhoven onb. O 18 8 0 Z.-Limburg onb. O 15 5 0 Helsinki geh. bew. zzo 10 2 3 Stockholm licht. bew. nw 15 5 0 Oslo licht bew. nnw 17 10 0 Kopenhagen licht bew. ono 12 5 0 Aberdeen zw. bew. ozo 11 4 0 Londen mist no 17 8 0 Amsterdam onb. ozo 17 8 0 Brussel half bew. ozo 18 7 2 Luxemburg half bew. no 13 5 0 Parijs Bordeaux half bew. ozo 10 0 Grenoble Nice Berlijn onb. ozo 11 4 0 Frankfurt licht bew. no 14 -1 0 München geh. bew. o 13 4 0.2 Zürich zw. bew. n 16 15 0 Genève licht bew. nnw 17 7 0 Locarno licht bew. w.st. 19 6 0 Wenen zw. bew. n 16 15 0 Innsbruck licht bew. w 14 3 1 Belgrado zw. bew. nnw 27 15 0 Athene onb. nunw 30 20 0 Rome geh. bew. nnw 24 18 0,2 Barcelona licht bew. w.stil 20 11 0 Madrid zw. bew. w.stil 23 11 0,6 Mallorca onb w.stil 23 9 0 Lissabon ZATERDAG 25 MEI Zon op 4.33 uur; onder 20.42 uur. Maan op 3.28 uur; onder 19.13 uur. ZONDAG 26 MEI Zon op 4.32 uur; onder 20.43 uur. Maan op 3.43 uur; onder 20.27 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 27 mei 8.30 uur. Eerste kwartier 4 juni 5.47 uur. Volle maan 10 juni 21.13 uur. Laatste kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 25 MEI Hoog water 2.38 uur en 14.58 uur. Laag water 10.32 uur en 22.58 uur. 70NDAG 26 MEI Hoog water 3.09 uur en 15.30 uur. Laag water 11.10 uur en 23.31 uur. Het noog en laag water te Zand voort is lf tot tö min vroeger dan te IJ muiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2