„Het is nog te vroeg Poortvliet wilde wel werk verzetten voor leiderstrui Voor Telstar zit dit seizoen er morgen op De opstellingen Michele Dancelli beheerste vierde etappe in de Giro Eerste zege van Schoten Tom Okker had het moeilijk wij nodigen u graag uit haarlemse atletiek vereniging „Haarlem,, grote instuif wedstrijd HARRY JANSEN LIET SNELLE ONTSNAPPING RUSTIG LOPEN 77~T-1 Olympia's Tour in cijfers Law geopereerd Etappezege voor Cor Leunis in Olympia's Tour Anquetil mag twee jaar niet rijden in België met Koch - publiek - scheidsrechter en zich zelf Volleybaldames bleven ongeslagen Larsen-Spassky in halve finale -¥r ¥r ZATERDAG 25 MEI 1968 m tot het deelnemen aan een op zaterdag, 1 juni a.s. te houden op de sintelbaan van het Pim Muliersportpark, nabij het honkbalstadion, Haarlem-Noord. Op het programma staat: hardlopen kogelstoten verspringen hoogspringen Vrije inschrijving voor jongens van 14 tot en met 19 jaar, tot uiterlijk vrijdag 31 mei. IV A Finale om KNVB-beker op ADO-terrein Nederland in halve finale Federation Cup 11 (Van onze sportredacteur) WAALWIJK. Wéér ging de naam van Leen Poortvliet door de vol gerskaravaan van Olympia's Tour. Vorig jaar was er grote verwarring en angst ook. Poortvliet was gevallen toen, ernstig gevallen op weg naar Rotterdam en er werd zelfs voor zijn leven gevreesd. Dat was in de rit van Amsterdam zuidwaarts. Ook nu weer kwam Poortvliet in het nieuws, nu aanmerkelijk beter. Dank zij een geweldig gereden koers kon hij 's avonds het oranjeshirt overnemen van Harry Jansen, die bij aankomst in Waalwijk vertelde de trui niet verdedigd te hebben omdat hij het nog te vroeg vindt in het opzichtige shirt te rijden. Ook Leen de Groot, die wel een lange jacht had ondernomen om de leiderspositie te gaan innemen, legde zich bij de feiten neer. „Het is nog wat te vroeg. Toen de twee die met me meesprongen niet overnamen, heb ik me niet uitgeput Poortvliet had zijn krachten wel aangesproken. Dat bleek ook wel in de eindsprint van een kopgroepje van vijf man, die door Cor Leunis werd gewonnen. De ranke Poortvliet moest ook Jacques Frijters laten voorgaan. En dat terwijl Poortvliet toch een fellere spurter is dan Leunis. Maar goed. Poortvliet was uitermate tevreden met zijn oranje habijt en zijn vorm moet de andere favorieten te denken geven. over de (Nederlandse) man uit de Bel gische enclave Baarle Hertog, die op de nominatie staat voor de Tour de l'Avenir: dat was fenomenaal, die jacht. Einde lijk weer eens iets machtigs gezien." Na die inspanning had Frijters nog kracht genoeg over om met de 22-jarige Leunis tot een close-finish te komen. Poortvliet was tenslotte met zijn oranje trui de lachende derde. „Jammer dat Poortvliet niet klimmen kan", zuchtte Middelink, In de eerste zestig kilometer van het traject, dat van Amsterdam naar Waal wijk leidde, kon iedereen de snelle vaart wel volgen maar toen begon de slag op de kronkelende Lekdijk achter Lexmond. Poortvliet, begerig om dit jaar glorie in plaats van ellende te oogsten vloog op een dijkkromming weg. De Deense tem pospecialist Mortensen sprong hem ach terna. Even later schoten ook Leunis, Le- gierse en weer een Deen, Hansen, naar het Bruggehoofd toe. Het vijftal ontwik kelde een zeer hoog tempo langs de blik kerende Lek. Hansen werd door een lekke band teruggeslagen. Hij verdween uit de De uitslag van de eerste etappe is: 1. Leunis (Flandria) de 143 km. in 3.16.03 (met 15 sec. bonificatie); 2. Frijters (Kroon) 3.16.08 (met 10 sec. bonificatie); 3. Poortvliet (Smiths Acifit) 3.16.13 (met 5 sec. bonificatie); 4. Mortensen (Den.) 3.16.18; 5. Legier- se (Batavus) z.t.; 6. Krekels (Ovis) 3.16.31; 7. Van de Voort (Kroon) z.t.; 8. Harings (Caballero) 3.16.38; 9. Cor- nelisse (Olympia) z.t.; 10. Van Katwijk (Amstel) z.t.; 11. Rentmeester z.t.; 12. Gerrits z.t.; 13. Gazda (Pol.) z.t.; 14. Vrancken z.t.; 15. Smulders z.t.; 16. Hansen (Den.) z.t.; 17. Groen z.t.; 18. Balk z.t.; 19. Pennings z.t. en 20. Nieuw- kamp z.t.; 27. Hatry Janssen (z.t. als Harings); 32. Duyker; 42. Serpenti; 48. De Groot; 59. Bols; 68. Den Hertog; 73. Peetoom 3.23.30; 75. Henny van Leeu wen 3.23.42; 80. Baars 3.25.34. Algemeen klassement: 1. Poortvliet (Smiths-Acifit) 3.23.03; 2. Jansen (Vre- destein) 3.23.06; 3. Leunis (Flandria) 3.23.08; 4. Frijters (Kroon) 3.23.08; 5. Zoetemelk (Amstel) 3.23.11; 6. Legier- se (Batavus) 3.23.16; 7. Mortensen (De nemarken) 3.23.18; 8. De Groot (Ca ballero) 3.23.19; 9. Krekels (Ovis) 3.23.21; 10. Hoogzaad (Peugeot-Miche- lin) 3.23.27; 11. Tabak (Olympia) 2.23.28; 13. Leferink (Militair team) 3.23.30; 14. Pennings (Vrederstein) 3.23.30; 15. Benjamins (Noordelijk team) 3.23.32; 16. Nieuwkamp (Amstel) 3.23.33; 17. Hoekstra (Batavus) 2.23.33; 18. Deelen (Batavus) 3.23.35; 19. Snij der (Caballero) 3.23.36; 20. Vlot (Noor- derlijk team) 3.23.37. Dagploegenklassement is; 1. Kroon 9.49.27; 2. Batavus 9.49.34; 3. Smiths- Acifit 9.49.34. Algemeen ploegenklassement is: 1. Caballero 10.02.02; 2. Smiths-Acifit 10.02.37; 3. Kroon 10.02.50. Puntenklassement: 1. Poortvliet 34 punten; 2. Krekels 28; 3. Leunis 20; 4. Jansen 20; 5. Zoetemelk 19. Poortvliet eerste rang. Maar onder impuls van Poortvliet gingen de anderen door. Na 95 kilometer bedroeg de voorsprong vijf tig sec. Caballero-favoriet Leen de Groot vond het toen tijd om er ook iets aan te gaan doen. Hij ging op jacht, maar kreeg on voldoende steun van Bravenboer en Van Stralen. „Ze namen niet goed over. Ik geloofde het toen tegen het einde wel omdat het peloton snel dichterbij kwam. „Dat was dan een peloton (waarin oran je truidrager Jansen, die een lekke band had gehad), dat na 125 kilometer op 1 min. 28 sec. achterstand lag. Het peloton ook, dat in de slotfase de voornaamste krachten bundelde en dicht bij de kop groep kwam. Maar Poortvliet sjorde en rukte vooraan „De Deen reed wel goed maar het duur de lang voor hij goed overnam en op tem po lag". Mortensen zelf in Heerlen deel uitmakend van het kwartet dat de zilveren medaille in de wacht sleepte en die derde werd bij de pre-olympische spe len in Mexico achter Den Hertog en Wagtmans zei er wat verontschuldi gend over: „Wij rijden meestal tempo in Denemarken. We kennen dat snelle over nemen niet zo". Er diende zich op de laatste kilometers echter toch nog een impuls aan voor Poortvliet en de zijnen. Ineens immers dook daar de helrode tricot van Jacques Frijters op, schijnbaar uit het niets. In een geweldige jacht overbrugde hij de kloof naar de kop en werd zelfs nog twee de. „Ik had pech in het circuit des Mi nes. Ik had de leiderstrui, viel en werd uitgeschakeld, terwijl ik op winnen stond Ik had wat goed te maken." Dat heeft hij dan gedaan. Bondscoach Middelink SAN REMO De Belg Ward Seis heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Italië, een rit over 162 kilo meter van Alba naar San Remo, gewon nen. De Italiaan Michele Dancelli behield de leiding in het algemeen klassement. De etappe verliep rustig. Er waren wel kleine ontsnappingen, maar wanneer de vluchtpogingen serieuze vormen aanna men, greep de ploeg van de leider in het algemeen klassement, de Italiaan Michele Dancelli, in. Zo gebeurde het dat het grote peloton gesloten over de 941 meter hoge Col van Nava ging en op de finish af stormde. De Italiaan Marino Basso trok de sprint aan, maar had aan het eind niet genoeg pure snelheid over om de Belgen Ward Seis en de winnaar van de voor gaande rit, Guido Reybrouck, te weers- staan. Uitslag vierde etappa: 1. Seis (Belg.) de 162 km in 4.08.41; 2. Reybrouck (Belg.) zt; 3. Basso (It.) zt; 4. Altig (W.-Dld.) zt; 5. Mitta (It.) zt; 6. Bitossi (It) zt; 7 Taccone (It) zt; 8. Vandenbossche (Belg) 4.08.41; 9. Lopez Rodriguez (Sp.); 10. Peff- gen (W.Dld.); 1. Laght (It.); 12. Destro (It.); 13. Delia Torre (It.); 14. Gross-, kost (Fr.); 15. Carletto (It.)16. Dancelli (It.) allen zt. Algemeen klasement: 1. Dancelli (It.) 16.01.47; 2. Merckx (Belg.) op 4.00.3; 3. Motta (It.) op 4.09; 4. Maurer (Zwi.) op 4.10; 5. Vanneste (Belg.) op 4.11; 6. Delis- le (Fr.) op 4.11; 7. Gimondi (It.) op 4.12; 8. Haast (Ned.) op 4.12; 9. Zillioli (It.) (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Voor Telstar zit hei seizoen er morgenmiddag om kwart voor vier weer op. De Velsenaren kunnen in de uitwedstrijd tegen Sparta vrijuit spelen. Aan de uitslag zitten behalve fi nanciële geen consequenties vast. Dat zelfde geldt voor Haarlem dat thuis tegen Eindhoven zijn derde zege van deze week in de wacht kan slepen. RCH speelt tegen Elinkwijk in Utrecht en EDO tegen For- tuna in Vlaardingen. Telstar kan tegen Sparta niet volledig uitkomen De enkelblessure van Althoff blijkt zo ernstig dat de Telstar-verdediger met zijn voet in het gips loopt. Kort is in de wedstrijd tegen het militaire elftal ge- blesseerd geraakt. Het is niet zeker dat hij morgen van de partij kan zijn. Bij Haarlem is alleen Ton Smit ver vangen door Hoeben, die weer fit is. RCH heeft twee geblesseerden: Koning en Mussche. Van Dijk en Stoute zijn hun vervangers. Verder is het team nog ge wijzigd doordat Fransz zijn oude plaats op het middenveld weer heeft ingenomen. EDO zal alleen bij een overwinning op Fortuna VI. baat hebben. Het team, dat de klappen bij Veendam wel weer te bo ven zal zijn gekomen, is ongewijzigd. Afgelopen week heeft oefenmeester Jan van der Gevel voor Haarlem een Joe goslavische doelman getest. De heer Van der Gevel had de Joegoslaaf zelf met Haarlem in contact gebracht. De test viel gunstig uit, maar een beslissing over een contract is uiteraard nog niet genomen. Telstar (uit tegen Sparta) vermoe delijk: Van der Meeren - Bakker, An- dré, Kort en Van Essen - Geestman en Van Egmond - Jonker, Bond, Van Wijk en Clement. Haarlem (thuis tegen Eindhoven): Boomgaard - Wentink, Peijs, Peters en Van Duffelen - Kunst en Krueyer - De Jong, Hoeben, Couperus en De Wolf. RCH (uit tegen Elinkwijk): Bes - Croes, Van Doesselaar, Oldenziel en Van Dijk - Fransz en Hendrikse - Stoute, De Goede, Honout en Meijer. EDO (uit tegen Fortuna VI.): Amama - Van der Zon, Van der Putten, Breeu- wer en Spiers - Mul en Koene - Koek, Bosdijk, Nijssen en Burke. MANCHESTER. Denis Law van Manchester United is gisteren in het zie kenhuis Aorden opgenomen, waar hij vandaag aan zijn rechter knie wordt ge opereerd. Hoe lang Denis Law in het zie kenhuis moet blijven is niet bekend, maar het is zeker dat hij niet kan gaan kijken naar Manchester UnitedBenfica. -W - De finish van de tweede etappe van Olympia's Tour. Leunis gaat duide lijk als eerste over de streep, ge volgd door Frijters en Poortvliet. denkend aan de kleine Tour. Voor de Haarlemmer Cor Baars werd de etappe een deceptie. Hij kreeg twee lekke ban den en eindigde als voorlaatste. Hans Rombouts ANTWERPEN. Jacques Anquetil is gisteren door een correctionele rechtbank in Antwerpen voor twee jaar uitgesloten van wedstrijden in België. Bovendien moet de Fransman 10.000 Belgische fran ken boete betalen. Tijdens de enkele maanden geleden gehouden zesdaagse van Antwerpen werd bij een dopingonder zoek vastgesteld, dat Anquetil gebruik had gemaakt van stimulerende middelen. op 4.12; 10. Jimenz (Sp.) op 4.13; 11. Theillere (Fr.) op 4.13; 12. Letort (Fr.) op 4.13; 13. Passuello (It.) op 4.13; 14. Gabica (Sp.) op 4.15; 15. Velez (Sp.) op 4.15; 16. Momene (Sp.) op 4.15; 17. Bal- manion (It.) op 4.15; 125 Zoet (Ned.) op 36.33. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Achter het sterke wer pen van André Boddendijk die ABC slechts twee honkslagen toestond, heeft Schoten vrijdag zijn eerste overwinning behaald. Met 3-1 bleven Boddendijk c.s. de meerderen over een aanvallend bij zonder zwak ABC. Bij ABC maakte Doby Peters zijn rentree op de heuvel, Leo Naaktgeboren en Teun de Groot waren aanvallend de Schoten-uitblinkers. Schoten begon sterk op een weinig over tuigende D. Peters L. Naaktgeboren open- op met een honkslag, waarna T. d. Groot met een honkslag voor goede scorings kansen zorgde. De ABC-defensie sloot echter tijdig. In de tweede inning nam Schoten de leiding: met één uit kreeg Ferry Beringen 4 w., waarna Jan Kops een korte tik gaf, waarop hij zelf sneuvel de, maar Beringen een honk opschoof. Gedurfd honklopen van Beringen had succes, want ABC-eerste honkman Kra mer wierp de bal hoog over het derde honk en Beringen scoorde (1-0). In de volgende vijf innings werd niet gescoord. Wel kreeg ABC in de vijfde in ning een goede scoringskans door enkele misgrepen van Ferry Beringen, maai Boddendijk gaf Lindsey opzettelijk 4 w. en daarna viel de derde nul. Na zeven in nings had ABC nog steeds geen honkslag gegeven. De beslissing viel in de zevende Schoten-slagbeurt. Met Naaktgeboren en Bedding op het derde en tweede honk sloeg Teun de Groot een infield-hit, waar op Naaktgeboren scoorde en Budding goed profiterend van een foutje van ABC- eerstehonkman Kramer, voor 3-0 zorgde. ABC kwam in de achtste inning even terug. Lindsey en Briessen gaven honk slagen. Toen kwam Schoten goed weg bij een scheidsrechterlijke beslissing. AMSTERDAM Thomas Koch, de Braziliaanse topspeler heeft vrijdag middag aangetoond dat de tennis- vierkamp in Amsterdam meer is dan een gezelljg demonstratief pnder-| onsje. Thomas Koch versloeg Tom Okker na een van zijn kant subliem gespeelde wedstrijd in vier sets, 9-7 9-11 6-3 en 8-6. Doordat Marty Ries- sen 's avonds de tweede Braziliaan, Edison Mandarino versloeg met 6-3 33-6 6-2, zal het enkelspel tussen Okker en Riessen de Nederlander vandaag ten toogste naast zijn Ame rikaanse dubbelpartner kunnen bren gen. Tom Okker heeft het moeilijk gehad. In de eerste plaats door Thomas die de ballen met akelige nauwkeurigheid naar de hoeken joeg en die zelf zijn lange „reach" uitbuitte door veel minder te lo pen dan Okker. Maar Okker had ook moeilijkheden met zichzelf, door de toe schouwers en met de scheidsrechter. Ne derlands publiek, ook de kleine duizend kijkers van vrijdagmiddag beschouwen Okker als een soort nationaal bezit. Iedere misslag van Okker werd als een eigen fout gevoeld en dienovereenkomstig met och en aah-geroep betreurd. Die mentali teit van het publiek drukte Okker. Door- ADVERTENTIE Aanmelding op de sintelbaan maandag- en donderdagavond tussen half acht en negen uur; en bij drogisterijen Hagtingius, Perseusstraat 31, tel. 52207; Plesmanplein 3, tel. 62066; J. van Drunen, Ramplaan 94, Overveen, tel. 44340; M. Labeur, Timorstraat 62, Heemstede. Koch serveert in zijn partij tegen Tom Oker dat umpire Max Dikker en zijn secondan ten langs de lijn ongelofelijk veel fouten maakten en aarzelende beslissingen na men, werd de concentratie verder aange tast. Okker ging fouten maken, stond her haaldelijk nerveus aan zijn snaren te plukken, nam een ander racket, maar bleef vaak gemakkelijke ballen missen. Okker kon de juiste lengte van zijn sla gen niet vinden, kreeg nauwelijks gele genheid om Koch onder druk te zetten en trof zijn tegenstander in zijn beste vorm. Okker gaf herhaaldelijk aanvalskansen weg en Koch profiteerde ervan. Hij greep de 1ste set met 9-7 en liep in de tweede uit tot 5-1 tegen een in die periode rond uit zwak spelende Okker. Het leek of Koch het een beetje gênant vond, hij nam iets van zijn tempo terug waardoor Okker een voorsprong van 6-5 kon ne men. Verder liet Koch hem niet gaan en pas op 9-9 voldeed Okker even aan de te hoog gestelde verwachtingen van het pu bliek: 11-9. Na twee sets en bijna twee uur tennis kon alleen de Braziliaan de precisie in de derde en vierde set con- stand handhaven. Hij greep de derde set met 6-3, moest op 6-5 in de vierde tegen de toen subliem serverende Okker twee wedstrijdpunten prijsgeven, maar maakte nuchter scorend zijn „startgeld" van een kleine tweeduizend gulden waar door na 6-6 zijn eigen service snel binnen te ha len en Okker zijn laatste opslag en daar mee de partij te ontfutselen. Na ruim drie uur tennis moest de laat ste partij worden ingekort. In drie sets bleek de vastheid en slagkracht van Ries sen ruim voldoende om de artisticiteit van Mandarino te beteugelen, 6-3, 3-6 en 6-2 vlak voor het vallen van de avond. DEN HAAG. De finale van het toer nooi om de KNVB-beker tussen Ajax en ADO zal op maandag 3 juni in Den Haag op het terrein van ADO worden gespeeld. FLORENCE Nederland is ook in zijn derde wedstrijd voor het Westeuro pees volleybalkampioenschap dames, dat in Florence wordt gehouden, ongeslagen gebleven. Het won zonder de gebles seerde Hilda Blanken in een spannen de wedstrijd met 3-0 (15-12 15-11 15-11) van Frankrijk. POREC. De Deense grootmeester Bent Larsen heeft zich geplaatst voor de halve finales van het kandidatentoernooi, waarvan de winnaar uitkomt tegen de Rus Tigran Petrosjan met de wereld schaaktitel als inzet. Larsen won de twee kamp tegen de Hongaar Lajos Portisch met 5%-4% door winst in de tiende en laatste partij, die vrijdag in het Joego slavische Porec werd gespeeld. De Rus Spassky is tegenstander van Larsen in de halve eindstrijd. PARIJS. Nederland heeft vrijdag in Parijs de halve finales van het toernooi om de Federation Cup, een wedstrijd voor dames landen teams, bereikt door een 3-0 overwinning op Bulgarije. Vandaag ontmoeten de Nederlandse da mes in de halve finales de Ver. Staten, die vorig jaar het toernooi wonnen. De uitslagen van de andere kwartfi nales zijn: Australië-Zuid Afrika 2-1; Verenigde Sta ten-Frankrijk 2-1; Groot Brittannië-Rusland 3-0. De tweede halve finale wedstrijd gaat tussen Groot Brit- tannië en Australië.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11