ARP wijst een progressieve concentratie af KREMER Thee „Naaste aanvaarden ongeacht ras Agenda voor Haarlem en de IJmond <11! en Liz, Mia en Robert „Toestand kleuteronderwijs ten hemelschreiend" Koffie Regering gaat praten met N.S.R. Percentage groeit tl i Nederland minder bij toeristen in trek Geheim stuk over herstructurering universiteit Nieuwe opleiding: gezinshelpster Bij bestuur meer openheid nodig VANDAAG PARTIJCONVENT IN UTRECHT Ongeloofwaardig en onduidelijk Raadslid handelde onwettig Voorzitter Volksonderwijs: V akantieregeling voor voortgezet onderwijs Rapport voor gereformeerde oecumenische synode: Meer bewolking ZATERDAG 25 MEI 1968 2 Tegen rappor t-Maris: Persraad in advies Alexanderstation in Rotterdam geopend Beeld op Damrak van koningin Wilhelmina Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk H eemskerk GEREFORMEERDEN DEN HAAG. Het aantal hotelover nachtingen van buitenlandsers in ons land bedroeg in 1967 4.639.000. Dit is ten op zichte van 1966 een vermindering van 3,7 percent. De Duitsers liggen met 1.374.000 overnachtingen aan kop. Maar dit is nog altijd 10,4 percent minder dan in 1966. Dit staat in het jaarverslag 1967 van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. De vereniging vreest dat dit jaar we derom teleurstellend zal worden. Zij ver wacht echter wel dat in ons land het kort- verblijfs- en dagtoerisme zich in stijgen de lijn zullen ontwikkelen. Voor de lan gere vakanties strijken de toeristen liever neer in die landen waarvan ze de zeker heid hebben dat ze zich elke dag in de zon zullen kunnen koesteren. De uitgaven van de buitenlandse be zoekers in ons land, die in 1966 met on geveer 1 miljard gelijk waren aan die van 1965, zijn in 1967 enigszins gedaald. Wel geeft de Nederlandse Bank 1.084 miljoen aan tegen 996 miljoen in 1966, doch deze stijging, die het gevolg is van een gewijzigde berekeningsmethode, is slechts schijnbaar. UTRECHT - Prof. dr. A. C. de Vooys, rec- tor-magnificus van de universiteit in Utrecht, heeft deze week tijdens een stu dentenbijeenkomst toegegeven, dat het geheime rapport over de herstructurering van de universiteit opgesteld door een senaatscommissie al in een vergevor derd stadium verkeert. Dit rapport zou een alternatief moeten zijn voor het rap- port-Maris. Volgens de rector is het niet nodig over het te behandelen onderwerp staf en stu denten te horen, omdat het rapport niet definitief en bovendien van de senaat is. Alle hoogleraren van de senaatscom missie zijn reeds in het bezit van het rap port zo zegt prof. De Vooys maar hebben opdracht gekregen de inhoud er van vertrouwelijk te behandelen. De rector keurt het rapport-Maris af, omdat hij het „dictatoriaal" en „patriarchaal" vindt. De studenten zeiden dat het inherent is aan de huidige structuur van de uni versiteit, dat alle informatie blijft kleven aan de handen van diegene, die daartoe de kans krijgt. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het leerlingenstelsel voor meisjes wordt half augustus uitge breid met een opleiding tot gezinshelpster. De meisjes die 15 jaar moeten zijn en in het bezit van het diploma assistente klasse I, krijgen een praktische opleiding in gezinnen. De theoretische en algemene vormende opleiding worden gegeven in 9 opleidingsinstituten, oa. in Utrecht, Den Haag en Rotterdam. De meisjes werken in de gezinnen 3V2 dag per week. De theoretische opleiding neemt anderhalve dag in beslag. Aan het eind van de opleiding welke een jaar duurt leggen de meisjes een examen af, dat onder rijkstoezicht staat. Zij ontvan gen een diploma en insigne. Zij kunnen dan als gezinshelpster werkzaam zijn, maar ook de opleiding voor gezinsver zorgster gaan volgen. Scherven. Het verkeer op de rijksweg Utrecht-Den Haag heeft gisteren bij Woerden oponthoud gehad, nadat een vrachtwagen met een lading lege fles sen was gekanteld. Een berg glas ver sperde de weg. Vermoedelijk was de chauffeur in slaap gevallen. De rijkspo litie heeft de glasscherven weggeveegd. Canadese oud-strijders. Van 28 tot en met 30 mei komt een aantal Canadese oud strijders naar Nederland. Ondermeer zal een bezoek aan het Canadese ereveld in Groesbeek worden gebracht. Op het programma staat ook een kranslegging bij het nationale monument op de Dam in Amsterdam. Tien jaar Gesproken Weekblad. Het Al gemeen Gesproken Weekblad voor blinden bestaat tien jaar. Op 24 mei 1958 begon men voor 189 abonnees een algemeen gesproken weekblad samen te stellen. In tien jaar is dit aantal groeid tot 1160. Oud-katholieke vrouwen. De Bond van Oud Katholieke vrouwen gaat zich aansluiten bij de Christen Jonge Vrouwen Federa tie. De C.J.V.F. is akkoord gegaan met deze nieuwe aansluiting. NOORDWIJK De opnamen voor de film Secret Ceremony", in de Noordwijkse duinen zijn in volle gang. Bij een voorbespreking zaten de hoofdrolspelers nederig in het zand: links Mia Farrow, rechts Liz Taylor, tussen hen in Robert Mitchum. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In een advies aan de regering over de proeve van een nieuwe Grondwet heeft de Persraad gepleit voor een grotere openheid van het be stuur. De raad herinnert aan het stand punt dat hij reeds in 1965 aan de regering heeft kenbaar gemaakt. In dit advies werd aangedrongen op openbaarheid van de adviezen van de ad viesinstanties van de regering, in het bij zonder van die van de Raad van State, op 'n grotere mededeelzaamheid over het geen in de ministerraad wordt besproken en op een zo groot mogelijke openbaar heid van overheidsdocumenten. De pro vinciale en gemeentebesturen zouden ten aanzien van hun publiciteitsbeleid hetzelf de moeten don. De Persraad wil een nieuwe formule ring van het artikel over de vrijheid van drukpers en wil er aan toegevoegd zien dat de omroep zodanig wordt geregeld dat preventieve censuur is verboden. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT. De Anti-Revolutionairen zien het gesprek met C.H.U. en K.V.P. in de Groep van Achttien over politieke samenwerking niet als een vrijblijvende discussie. Zij wijzen de progressieve con centratie af, maar zien wel een basis voor een gesprek met de politieke partij Radi calen van drs. Bogaers. Dat heeft dr. A. Veerman, de vanmorgen gekozen nieuwe voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij, verklaard in een rede op het van daag in Utrecht gehouden A.R.-partij convent. Dr. Veerman verwierp het politieke ra dicalisme, dat zich onverdraagzaam toont jegens anderen. „De duidelijkheid, die ze ker nodig is, zullen wij niet zoeken in allerlei exclusivisme, maar primair in een concreet en helder program met een on dubbelzinnig verhaal erbij", zei hij. De nieuwe A.R.-voorzitter constateer de, dat men in de uitingen van de Radi calen terdege het denken vanuit de evan gelische radicaliteit bemerkt. Hoewel hij de breuk van de Radicalen met de K.V.P. betreurde, zag hij daarom alle reden om met de Radicalen in gesprek te blijven. Alleen begreep de A.R.-voorzitter niet, hoe een zinnig mens iets kan zien in een ZWOLLE. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben een gemeenteraadslid ambtshalve vervallen verklaard van zijn lidmaatschap van de gemeenteraad van Den Ham. G.S. zijn van mening dat hij heeft deel genomen aan aannemingen van zijn zoon ten behoeve van de gemeente. Voorts heeft hij de indruk willen wek ken dat een van zijn handtekeningen door zijn zoon zou zijn gezet. De raad zal geen verdere stappen tegen de betrokke ne ondernemen. Het ex-raadslid kan bij de Kroon in beroep gaan. UTRECHT „Het wordt tijd dat het Nederlandse volk aan zijn regering duide lijk maakt dat het de wijze van „verzor ging" van het kleuteronderwijs niet lan ger neemt, dat de leerlingenschaal dras tisch naar beneden moet, dat de wachtlijs ten dienen te verdwijnen en dat er vol doende bouwvolume zal moeten worden gesteld om scholen te bouwen en uit te breiden. Dat zal geld kosten en veel geld zelfs, maar met alleen mooie leuzen ko men wij er niet". Dit zei vanochtend de voorzitter van de Vereniging volksonderwijs, dr. G. Stellin- ga, op de algemene vergadering van deze vereniging in Utrecht. De heer Stellinga liet zich critisch uit over de verontrustende verschijnselen in de Nederlandse onderwijswereld, waarbij duidelijk is dat de klok op bepaalde ge bieden zelfs wordt teruggezet. Hij laakte vooral de nog steeds bestaan de „schandalig hoge 40-schaal", hetgeen betekent dat een leidster tot 40 kleuters onder haar hoede heeft. En naast de vele mooie kleuterscholen kent ons land ook zijn oude verweerde, vervallen, ongezelli ge, verveloze, vochtige, ongezonde, koude en tochtige scholen met lokalen op het noorden en toiletten op het zuiden, zo zei de heer Stallinga, die bewondering had voor de kleuterleidsters, die hun taak met liefde en opgewektheid blijven vervullen, ondanks wat hij noemde de ten hemel schreiende omstandigheden. Gekant was hij ook tegen de beperking van de opleiding van kleuteronderwijze ressen en het subsidiebeleid. Aan het openbaar kleuteronderwijs, zo zei hij, is in enige plaatsen grote schade berokkend. In de vergadering werd voorgesteld de vereniging op te heffen en per 1 januari 1969 een nieuwe organisatie te vormen (tezamen met de Nederlandse Ouderraad) onder de naam „vereniging voor open baar onderwijs". politieke combinatie van P.v.d.A., D'66, P.S.P. en A.R.P. „Ik moet u zeggen dat ik hier opbots tegen al mijn voorstellin gen over duidelijkheid, geloofwaardig heid en zelfs politieke zindelijkheid", al dus dr. Veerman. Men doet volgens hem de P.S.P. on recht, wanneer men deze partij vraagt af te zien van een program dat spreekt over eenzijdige ontwapening en dat typisch socialistische verlangens als socialisatie bevat. Wat blijft er van D'66 over, zo vroeg hij zich af, wanneer deze partij bijvoorbeeld het programmapunt van de gekozen minister-president moet laten vallen? Onvrede met het bestaande is volgens dr. Veerman nog geen basis voor politieke samenwerking. Als voorstanders van de progressieve concentratie verzuimen aan hun streven werkelijke inhoud te geven, is die con centratie volgens dr. Veerman niet meer dan een emotioneel begrip en geen poli tieke realiteit. Dan blijft er, volgens hem, ook van de regeerbaarheid op lange ter mijn niets over. De A.R.-voorzitter merkte op, dat het de A.R.P. in het gesprek met C.H.U. en DEN HAAG. Voor de rijksscholen voor voortgezet onderwijs zal de herfst vakantie worden vervroegd naar de week waarin 20 oktoher valt. De kerstvakantie begint de zaterdag vóór 25 december en duurt 17 dagen, zodat de leerlingen weer op dinsdag naar school moeten. De paas vakantie duurt 11 dagen. Valt eerste paas dag vóór of op 9 april, dan is de eerste vakantiedag Goede Vrijdag. Valt Pasen later, dan begint de vakantie op zaterdag voor de stille week. De pinkstervakantie omvat de zaterdag voor en de dinsdag na Pinksteren. De zo mervakantie gaat in op zaterdag, na de laatste vrijdag in juni en duurt acht we ken. Op maandag na die vakantie begint het nieuwe schooljaar. Hierop komt de vakantieregeling in hoofdzaak neer, die staatssecretaris Gros heide van Onderwijs en Wetenschappen mede namens de minister van Landbouw heeft getroffen. De regeling gaat in per 1 september van dit jaar. Voor de zomervakantie geldt deze re geling ook voor de gemeentelijke en bij zondere scholen voor voortgezet onder wijs. In een brief aan de besturen van deze scholen vraagt hij voor de overige vakanties rekening met de rijksregeling te houden. Voorts zijn er een paar uitzonderingen. Daartoe behoort, dat de herfstvakantie dit jaar nog niet vervroegd is voor de rijksscholen voor vwo, havo, mavo, en onderwijzersopleiding. Voor deze instel lingen is vastgesteld de week, waarin 1 november valt. ROTTERDAM In Rotterdam hebben de Nederlandse Spoorwegen vrijdag hun station in de Maasstedelijke agglomeratie geopend, namelijk de nieuwe natte Rot terdam-Alexander. Het nieuwe station, dat slechts een bescheiden accommodatie heeft, is de tweede halteplaats op de lijn Rotterdam c.s.-Gouda. Rotterdam-Alexan der ligt centraal in de nieuwe woonwijk. ADVERTENTIE K.V.P. over samenwerking meer om de inhoud gaat dan om de vorm van die samenwerking. De stukken, die de Groep van Achttien heeft geproduceerd, noemde hij belangrijk voor het programmatische denken van de A.R.P. maar ook pro grammapunten van de werkgroep van Christen-Radicalen (waarin de A.R.-spijt stemmers vertegenwoordigd zijn) vond hij een constructieve bijdrage voor de opstelling van het politiek program. Dr. Veerman sprak zijn'bevreemding uit over het feit. dat de groep-Kouwenberg, die de confessionalisering voorstaat, nog steeds een rol speelt in de K.V.P., hoevel deze partij zich zeer duidelijk voor een poli tiek vanuit het evangelie heeft uitge sproken. DEN HAAG. Minister Veringa van Onderwijs en Wetenschappen heeft de Nederlandse Studenten Raad bericht sa men met minister-president De Jong met vertegenwoordigers van verschillende in stellingen van wetenschappelijk onderwijs van gedachten te willen wisselen over de huidige situatie. De N.S.R. heeft deze uit nodiging in principe aanvaard. AMSTERDAM. Waar thans op het Damrak in Amsterdam het tijdelijke ge bouw van C. en A. staat zal het stand beeld van Koningin Wilhelmina geplaatst kunnen worden. Deze toezegging heeft het werkcomité van het Contactorgaan van vrouwenorganisaties in Amsterdam, dat ijvert voor een dergelijk standbeeld, van de gemeente ontvangen. UTRECHT Over het vraagstuk van de verhoudingen tussen de rassen is een uitvoerig rapport ingediend bij de gere formeerde oecumenische synode, die in augustus in Lunteren bijeenkomt. De rap porteurs maakten hiervoor een studiereis naar Zuid-Afrika. Van Nederlandse zijde werd hieraan deelgenomen door dr. C. J. Verplanke (Christelijk Gereformeerd). Het rapport resulteert in een aantal aanbevelingen aan de synode. Enige pun ten daaruit zijn: Waarachtige naastenliefde eist dat wij onze naaste aanvaarden ongeacht diens ras of cultuur, dat wij hem in zijn persoonlijkheidsstructuur respec teren en dat wij bereid zijn ons in te leven in zijn positie om zo te be grijpen hoe wij ons tegenover hem moeten gedragen in persoonlijke en maatschappelijke verhoudingen. Het motief van zelfbehoud mits het erkent dat de mens beeld drager van God is is een legitiem antwoord op het tweede liefdesgebod en is niet slechts toepasselijk op 's mensen handelen, maar ook op zijn gemeenschapsverhoudingen en op de verhoudingen tussen de rassen. De kerk behoort de nadruk te leggen op de plichten van de mens zowel in dividueel als collectief zich op te offe ren voor het welzijn van anderen. De kerk moet moedig en toepasselijk spreken over de actuele en zedelijke problemen zowel tot opbouw en ver maning van haar leden als, zo nodig, ter toetsing van het werk en beleid van overheden en organisaties. Elke rassengroep moet het recht heb ben tot volledige en onafhankelijke ontwikkeling te komen, zelfs indien zij samenleeft met een andere rassen- groep in hetzelfde land. De Heilige Schrift spreekt zich niet uit over huwelijken tussen personen van verschillende rassen. Kerk en staat behoren zich er zowel van te onthouden zulke huwelijken te ver bieden als ze blindelings te bevorde ren, aldus het rapport. De regionale commissie van Zuid-Afrika heeft een apart stuk ingediend, waarin sterke nadruk wordt gelegd op de veelvormigheid van de volken en waarin men zich kritisch opstelt tegenover een „kunstmatige eenheid" in de kerk. Daar entegen ontving men van het Nederland se commissielid prof. dr. J. van den Berg een stuk, waarin betoogd wordt, dat juist in de kerk de verschillen tussen volken en rassen betrekkelijk worden en dat rassen verschillen als zodanig, los van andere overwegingen, geen afzonderlijke kerk diensten rechtvaardigen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u. Toneel groep Ensemble met „Kaviaar of Spaghet ti", blijspel van Guilio Scarnicci en Ren- so Tarabusi. Regie: Gillis Légar. Zondag, 20 u. Toneelvereniging „Postaal genoegen" met „Zeg het met bloemen". Maandag, 20 u Toneelvereniging „Rokato" met „Pot- asch en Perlemoer in conserven". Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidse- vaart), zondag 11.15 u. Uitvoering van de achtstemmige mis in g Minor met kwartet van R. Vaughan Williams door het Sa cramentskoor uit Breda. Hervormde Kerk „De Hoeksteen" (Santpoort-zuid), zondag 15 u. Concert door organist Steef Oosterbeek en Henk Schipper (sopraansaxofoon). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „De onvoorstelbare tocht", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u. „Chuka", 14 j. Vandaag, 23.30 u. „De maagden van Solidor", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „Vernietigingsslag op Saipan", 14 j. Vandaag, 23.30 u. „Texas onder ter reur", 18 j. Zondag, 11 u. „Tussen hemel en moeras", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Van daag 23.30 u., „Erotiek", 18 j. Minerva, 20.15 u. „Blow up", 18 j. Zon dag 14.30 u. „Watt en Half Watt in de penarie", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „Matt Helm en de verdruk kers", 14 j. Zondag llu. „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le Viol", 18 j. Zondag 11 u. „Der Zarewitsch", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Wer ken in Textiel", expositie van wand tapijten van 33 kunstenaars. Dagelijks tapijten, appliquékleden, en textielplas- 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Van 26 mei tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u.. Tot en met 31 mei. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Compfens en Karin Campfens-Meer- man. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Concertgebouw, vandaag 24 u. Nacht concert van Jazzclub 9%. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.) vandaag, 20 u. Optreden van The Balla- deers". (folksongs). ZATERDAG 25 MEI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Red een huwelijk, en verknoei je leven". Stadsschouwburg, 20 u.: „De tuin der nachtmerries". ZONDAG 26 MEI City Theater, 14.30 u.; „Apachen in de aanval"; 19 en 2115 u.: „Red een huwe lijk, en verknoei je leven". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"; 20 u.: „De tuin der nachtmerries". Felison, Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: expositie van werken van Jos van Am sterdam en Otto Prinsen. MAANDAG 27 MEI City Theater, 20 u.: „De kus van het van het gevaar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wij zijn de wet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Body guard P J" ZONDAG 26 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Oproer op de Defiant"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „In het teken van de tijger". Luxor Theater, 14.15 u.: „Moordend lood"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping op de Filippijnen". MAANDAG 27 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „In het teken van de tijger". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ont snapping op de Filippijnen". ZATERDAG 25 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique (deel 4)". ZONDAG 26 MEI Marquette Theater, 14.15 u.: „Sjors en Jimmie in het circus"; 16 u.: „The Foreign Express"; 20 u.: „Angélique (deel 4)". MAANDAG 27 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique (deel 4)". UTRECHT. Terwijl de Neder landse bevolking vorig jaar met 1.05 percent toenam, groeiden de gerefor meerde kerken met 1.22 percent. Over de laatste tien jaar gerekend, breidde de bevolking zich uit met 14,1 percent terwijl de gereformeerde kerken groei den met 15.6 percent. Dit heeft tot ge volg, dat het percentage gereformeer den in de Nederlandse samenleving langzaam toeneemt. Het steeg van 6.58 percent in 1958 tot 6,67 percent in 1968. Deze groei wordt vooral veroorzaakt door het feit, dat de gereformeerden een hoger geboorteoverschot hebben dan de bevolking in het algemeen. Het verschil wordt de laatste jaren zelfs groter doordat het geboortencijfer bij de gereformeerden minder snel daalt dan bij de bevolking als geheel. Dit staat in een rapport van het bureau „Kerkopbouw" in Utrecht. De huwelijksvruchtbaarheid bij de gereformeerden is thans groter dan bij de rooms-katbolieken. Tot 1962 was het rooms-katholieke cijfer het hoogste. DE BILT Onder invloed van een hogedrukgebied, waarvan de kern boven Scandinavië is gelegen heeft het weer in grote delen van Europa een zonnig karakter. Er zal waarschijnlijk in ons land meer bewolking komen, waarbij het evenwel overwegend droog blijft. Bij een matige oostelijke wind, die later zwak en uit uiteenlopende richtingen gaat waaien, worden ongeveer dezelfde temperaturen verwacht als vandaag. imXRAPFOIlIBN Maximum- an minimum- tamparaturan binnen- an buitenland Den Helder licht bew. O 17 9 0 Ypenburg licht bew. O 18 8 0 Vlissingen licht bew. O 18 10 0 Eelde onbew. ozo 17 6 0 De Bilt licht bew. O 18 8 0 Twente onbewolkt O 17 6 0 Eindhoven licht bew. ono 19 8 0 Z.-Limburg licht bew. O 19 7 0 Helsinki zw. bew. ozo 7 —0 0 Stockholm licht bew. z 14 0 0 Oslo zw. bew. ozo 18 7 0 Kopenhagen zw. bew. O 14 7 0 Aberdeen zw. bew. ozo 13 7 0 Londen geh. bew. ono 20 12 0.2 Amsterdam licht bew. O 19 9 0 Brussel licht bew. O 21 9 0 Luxemburg licht bew. ono 18 9 0 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn half bew O 14 8 0 Frankfort geh. bew. nno 18 9 0 München geh. bew. no 19 8 0 Zürich half bew. nnw 21 7 0 Genève geh. bew. wzw 22 11 0 Locarno licht bew. w.st 22 8 0 Wenen Innsbruck Belgrado geh. bew. z 24 14 0 Athene zw. bew. wnw 34 24 0 Rome ongew. zzo 30 14 0 Barcelona geh. bew. wst. 20 16 Madrid licsht bew. w.st. 18 12 7 Mallorca licht bew. wzw 21 Lissabon onbew. wnw 18 13 1 ZONDAG 26 MEI Zon op 4.32 uur; onder 20.43 uur. Maan op 3.43 uur; onder 20.27 uur. MAANDAG 27 MEI Zon op 4.31 uur; onder 20.44 uur. Maan op 4.03 uur; onder 21.38 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 27 mei 8.30 uur. Eerste kwartier 4 Juni 5.47 uur. Volle maan 10 juni 21.13 uur. Laatste kwartier 17 iuni 19.14 uur. Nieuwe maan i. 25 iuni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN ZONDAG 26 MEI Hoo^ watei 3.09 uur en 15.30 uur. Laag water 11.10 uur en 23.31 uur. MAANDAG 27 MEI Hoo water 3.42 uur en 16.04 uur. Laag water 11.47 uur en uur. Het hoog 10 tot 15 laag water te Zandvoort is min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2