Oude Wijkertoren ziet neer op groei en afbraak van centrum 1 Spinazie behoort nu tot de duurste groente Henk Schoorl had weer veel moeite met Peter Prasing J nuts spaarbank A Grote aanvoer en hoge prijzen aan de bloemenveiling R.-K, jeugdwerk besproken in het KSA-gebouw Hoogste punt blokwalserij Auto reed sloot in hazewind zoek Weduwensteun Hoge prijzen aan groen teveili ng Irissen waren zeer in trek Programma van Velser Sportweek Nieuwe expositie Galerie Boumans Studiegroep aan het werk Teilen zijn weer „in FEL. 15000 vast tapijt 1 karpet tapif lex vinyl ZATERDAG 25 MEI 1968 6 m 4 s - IMmmI TAXIE 3000 TEL. 23000 De financiële kant van Uw vakantie K BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De oude Wijkertoren, gelegen in het hart van Beverwijk ziet onverstoorbaar neer op hetgeen zich aan haar voeten afspeelt. In de loop der eeu wen heeft zij Beverwijk groot zien wor den. Ook dat is begonnen aan de voet van de Wijkertoren, of de Grote Kerk- zoals de naamaanduiding ook wel luidt. Nu is de toren het centrum van een veelomvat tende afbraak geworden. Overal in het rond ziet men de oude leeggekomen wo ningen, pakhuizen en winkelpanden ver dwijnen in het kader van de grootscheep se sanering welke de gemeente wel zal moeten doorvoeren om de plannen voor een nieuw centrum te kunnen verwezen lijken. Menigmaal is in de gemeenteraad de verzuchting geslaakt, dat die sanering eens achter elkaar doorgevoerd moest kunnen worden. Doch het is onmogelijk een zo grootse opzet te realiseren. Vast staat in ieder geval, dat in de loop der jaren steeds meer van het oude stadsge deelte zal verdwijnen. Veel moois gaat daarmede niet verloren, dat zal elke Be- verwijker moeten erkennen, ook al is zijn liefde voor de oude wijk nog zo groot en de bewondering ivoor de Wijkertoren on uitroeibaar. Op deze foto ziet men een open plek op het kruispunt van de Grote Houtweg met de Torenstraat en de Arendsweg. Daar waar eens het gebouw van de Coöperatie stond is nu ruimte ge komen, zoals op tal van plaatsen achter ADVERTENTIE mm Mi tel. 14864 - Garage Scheldestraat 87 V6oor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op rijksweg 9 ter hoogte van de gashouder is een in de richting Alkmaar rijdende personenauto, woensdag plotseling gaan slingeren, ge kanteld en in een sloot terechtgekomen. De auto werd geheel vernield. Een in zittende dame, woonachtig in Amstelveen liep hierbij een hoofdwonde op, welke in het Rode Kruisziekenhuis moest wor den behandeld. In de auto bevonden zich voorts nog twee honden, waarvan er een na het ongeluk de benen heeft genomen. De andere hond kon worden opgespoord. De verdwenen hazewind is echter nog steeds voortvluchtig. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Tijdens de vrij dagavond in gebouw „Concordia" in Vel- sen-Noord gehouden jaarvergadering van „Weduwensteun", de vereniging voor het personeel van Van Gelder en Zn., werd onder meer bekendgemaakt dat de uitke ringen sinds 1 november 1967 zijn ver hoogd van 530,— tot 750,— per sterf geval. Uiteraard heeft deze maatregel een contributieverhoging ten gevolge gehad, welke overigens bij referendum door de leden werd aanvaard. Gedurende de een enveertig jaar van haar bestaan werd door de vereniging bij 385 sterfgevallen in to taal uitbetaald 169.713. Tijdens deze vergadering werd ook de afvloeiingsregeling van het personeel ter sprake gebracht, terwijl tenslotte bij de bestuursverkiezing de heren F. Snijders, J. Wartenhorst en P. J. Bakker in hun functies werden herkozen. de nog staan gebleven winkels en woon huizen open gaten zijn ontstaan door de stringent doorgevoerde afbraak. Een nieuw centrum zal hier eens komen, met daarin zo wil de raad het onder meer een cultureel centrum, postkantoor en wat dies al meer zij. Het zal echter stel lig nog jaren duren. Daarover zijn de vroede vaderen het ook eens. Maar dan zal Beverwijk een fraai centrum herkij- gen, waarin de Wijkertoren het middel punt blijft. ADVERTENTIE Woninginrichting MEUBEC Marktplein 21 - IJmuiden - Telefoon 10541 BEVERWIJK Wederom vraagt aan de veiling „Kennemerland" in Beverwijk de spinazie de volle aandacht. Was deze groente enige weken geleden de laagst in prijs genoteerde, nu is het de duurste groente, die er momenteel is. Men mag hier niet klagen over de aanvoer, doch het iandelijk gemiddelde is laag, zodat de prijs hoog werd. Vrijdag liepen de spinazieprijzen. die ook in het midden van de week al hoog waren, nog meer op. Er werd tot 135 cent BEVERWIJK De bloemenhandel heeft ook in de afgelopen week een goed verloop gehad. Aan de bloemen veiling ,,'t Centrum" in Beverwijk was een ruim aanbod en alles kon vlot ver kocht worden. Het zijn nu de irissen die de markt veroveren en al een zeer grote rol in het aanvoerpakket gaan innemen. Naast de kas-irissen zijn er nu ook voor lopers van de koude grond die hun plaats gaan innemen. Er is op het ogenblik een grote vraag naar deze bloemen, zo wel van de binnenlandse als van buitenland se afnemers. Al naar gelang van soort en kwaliteit werd er van 80 tot 230 cent per bos betaald. De Wedgwood van buiten getrokken lag tussen de 5 en 90 cent per bos. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN Peter Prasing heeft gis teravond in het drukbevolkte Sint Fidelis gebouw goed gezocht naar de zwakke punten, die in het boksen van IJmuide- naar Henk Schoorl zijn te vinden. Pra sing zocht bij voorkeur naar slagwisselin gen op uiterst korte afstanden en hoopte zo Schoorl van zijn goede doen af te bren gen. Het lukte de Amsterdammer vaak; Schoorl bokste niet, zoals hij met zijn goede technoek op afstand kan. Het lid van De Ring raakte ook enkele malen te snel uit zijn concentratie en wilde zich dan te veel storten in het werk, dat Pra sing hem aanbood. Schoorl is in dergelijke gevallen een nerveuze bokser, die zijn ne derlaag tegemoet gaat. Gisteravond hield hij echter tijdig in, wanneer dat gevaar dreigde. Zo kon hij met zijn directe sto ten evenwicht scheppen tegen de hoeken van Prasing en zelfs een lichte voorsprong nemen in de ogen van de jury. Een over winning op punten dus voor de IJmuider halfzwaargewicht, die in de eerste ronde zo'n zege verdiende, in de tweede ronde veel van de hoeken van Prasing moest nemen, maar gevaarlijke opstoten kon ontlopen en in de derde ronde met direc- ten de hoeken compenseerde. In die slot- ronde bleek trouwens de betere conditie van Schoorl. Het programma van De Ring, in het kader van de Velser sportweek, vermeld de nog twee partijen in de A klasse. Ne derlands kampioen in het lichtwelter Ben nie Schulte dreef de felle Jansen uit Jut- phaas na de eerste ronde soepel naar al le hoeken van de ring en scoorde be kwaam. Schulte won dus. Dirk Vos bok ste in het lichtgewicht weer eens tegen de Zaandammer Schurink. Opnieuw won Vos dat. Zijn techniek is groter, zijn slagen arsenaal eveneens. De harde hoeken van Heemskerker Joh Unkel, zwaarwelter, waren voor tegen stander De Weert (Amsterdam) al in de ADVERTENTIE échte gezinsbank wordt door ons volledig verzorgd Uw travellers' cheques, uw buiten lands geld, uw bagage- en onge vallenverzekering. kantoren in de gehele gemeente velsen en rijdend bijkantoor eerste ronde te veel. Unkel sloeg zijn te genstander zwaar aan en incasseerde bin nen drie minuten zijn overwinning op De Weert. Unkel bokste een partij in de B- klasse Rinus Nuyten ook een B-klasser van De Ring, IJmuiden, kreeg in de Am sterdammer Verdongen een tegenstander met voorkeur voor de korte afstand. Nuy ten werkte zich door de eerste ronde als een toekomstige winnaar op punten, maar liep in de tweede ronde tegen hoeken op, die hem naar het canvas brachten. Twee maal, hetgeen voor hem het einde van de partij betekende. In het programma van gisteravond maakte voorts C-klasser Eggens van school Bisschop veel indruk in het zwaarwelter. Van de IJmuidenaren, die nog uitkwamen, leed Verbaan een punten- nederlaag in het halfzwaargewicht C klas se tegen Stam (Egmond) en Arie Schoorl een puntennederlaag tegen Langendijk van Boksschool Brouwer uit Haarlem. Dat was een gevecht tussen respectievelijk B en C klasser in het middengewicht. IJMOND Het programma van de Velser Sportweek luidt: zaterdag; 14.30 Schoonenberg, Windhondenrennen; 19.00 Schoonenberg, Finale voetbal kampioenschap van Velsen; 14.00 Judo, wedstrijden voor junioren in dojo Oschen Dui in Santpoort; 17.30 Bad minton, Van Hogendorplaan, Velsen, badmintonwedstrijden BC Velsen te gen BC Heerlen met Tonny Panne mans finalisten bij Nederlands kam pioenschap. Zondag: 13.00 Tafeltennis, revanches nationale kampioenschap pen, Prof. Visseringschool IJmuiden; 12.00 Driehuis, Basketbal juniorentoer- nooi georganiseerd door Akrides dat vorige week ook al een geslaagd toer nooi hield. Er komen ook flinke partijen lelies die van 40 tot 85 cent per tak noteerden voor de kelken werd tot 26 cent per stuk be taald. Anjers waren niet zo duur als vo rige week, boven 25 cent per stuk gingen er weinig weg. Tros-anjers kwamen tot twee gulden per bosje. Bij de rozen houden de prijzen zich tot nu toe heel goed, ondanks de steeds rui mere aanvoer. Er werd van 17 tot 38 cent per stuk betaald. De Baby roosjes kwa men tot 21 cent per stuk, terwijl de po- lyantroos tot 42 cent per tak kwam. Ook de zomerbloemen zijn nog vrij prij zig. Duizendschonen gingen tot 150 cent per bos, margrieten kwamen tot 125 cent per bos, Pyrettum deed nog 125 cent per bos. Freesia komt in grote partijen aan de markt waarvoor van 70 tot 150 cent. per bosje werd betaald. Gerbera's va- rieërden van 22 tot 36 cent per stuk. Er waren deze week niet zo veel potplanten, die komen volgende week weer tijdens de Luilakmarkt. De noteringen van de snijbloemen wa ren vrijdag anjers 5-24, tros anjers 130-190 anemoon 30-70, ranonkels 90-150, mar santen 250-500, duizendschoon 90-150, mar grieten 50-125, gerbera 22-36, iris prof. Blauw 130-240, Imperator 80-125, geel 65- 105, Wedgwood 45-90, ixia 40-85, lelie 38- 80 per tak, 12-26 per kelk, orchideën 80- 120 per bloem, pioenen 240, pyretum 110-185, roos 17-38, baby roos 12-21, polyant 20-42 per tak. per kilo betaald, lager dan 90 cent was er van deze bladgroenten niets te koop. Dan de sla, de kassla is practisch ge sproken wel geruimd en de eerste potsla komt aan de markt. De kassla was soms heel moeilijk te verkopen, maar voor de koude grond sla werd van 10 tot 34 cent per krop betaald. Andijvies was ook al duur en varieerde van 90 tot 112 cent per kilo. Zelfs de rabarber ging in prijs om hoog, er werd sinds lange tijd weer tot 26 cent per bos voor betaald. Radijs gaat nog steeds grif weg, men betaalde tot 38 ct. per bosje. Postelein is ook duur, want prijzen van 73 tot 112 cent per kilo, is voor deze tijd nog heel wat. Prei is nog steeds aan de veiling, de prijs trok ook hier aan en kwam tot 47 cent per kilo. Bij de meer „luxe" groenten was het de bospeen die in prijs aantrok tot 131 cent per bos. De bloemkool ging grif weg voor prijzen van 70 tot 185 cent per stuk. De eerste kasspercieboontjes kwamen ook aan de veiling en brachten van 380 tot 405 cent per kilo op. Tomaten werden iets duurder, er werd per kistje van zes kilo, van 680 tot 780 cent betaald. Aardbeien varieerden bij een iets rui mer aanbod van 70 tot 105 cent per doos- De noteringen waren vrijdag, spinazie 90-135, sla 10-34, andijvie 90-112, rabarber 8-26, radijs 22-38, postelein 73-112, prei 18- 47, bospeen 95-131, bloemkool 70-185, to maten 680-780, aardbeien 70-105, spercie- (Van een verslaggever) BEVERWIJK De kunstschilder Jaap Tol heeft vrijdagavond in galerie Bou mans aan de Breestraat een expositie ge opend van werken van de Heemskerkse kunstenaar Jos Stam. Jaap Tol zei in het werk van Jos Stam dingen te zien, welke hij herkende uit de ons omringende zicht bare werkelijkheid. Achter het geëxpo seerde werk meende hij echter ook iets kostbaars te vinden. Woorden schoten naar zijn mening echter te kort om dit kostbare te omschrijven. Jaap Tol hoop te, dat het hart van de aanwezigen bij het aanschouwen van het tentoongestelde zou open staan voor het werk van de kun stenaar. Hij wenste Jos Stam tenslotte een succesvolle expositie toe. BEVERWIJK In het KSA-gebouw aan de Peperstraat, waarvan het aanzien en de inrichting met vereende krachten iets is verbeterd, heeft een bijeenkomst plaatsgehad van alle leiders en leidsters, die verbonden zijn aan het jeugdwerk in de Agathaparochie. De avond, welke on der leiding stond van de heer G. Pol, werd bijgewoond door leiders en leidsters van de verkennersbeweging en van het vrije jeugdwerk van moderator Lefeber, alsmede door vertegenwoordigers van de katholieke werkende jongeren. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer het woord gevoerd door de heer B. Gudde, die sinds kort als „jeugdman" verbonden is aan het KMC, de huidige naam voor de STOKK, en hierin alle jeugdzaken behartigt. De heer Gudde zei onder andere, dat naar zijn mening de dekenale jeugdraad zoals deze jarenlang gefunctioneerd heeft in het gebied van de IJmond, niet meer voldoende aangepast is aan de snelle ont wikkeling in dit district. Voorts meende spreker, dat er niet voldoende contact be staat met de achterban en dat deze or ganisatie niet voldoende representatief meer was. Om deze reden had men ge zocht naar een nieuwe opzet, waarbij re gelmatig samenspraak mogelijk zou zijn tussen de vertegenwordigers van de vijf grote jeugdgroeperingen Tevens deelde de heer Gudde mee, dat er een studiegroep geformeerd was van mensen, die van dichtbij de ontwikkelingen op 't gebied van jeugdzorg blijven bestuderen. Volgens de heer Gudde bestaat voor deze nieuwe aanpak over het algemeen veel waarde ring. Ook stelde spreker opnieuw de vraag of het in de huidige tijd nog wel aan te bevelen was, indien iedere parochie GEBOREN: Ineke A. H. d.v. W. J. Hij- larides en A. van Santen; Willem J. E. z.v. W. C. Smit en H. I. Frederik; Irma d.v. J. H. Kruidenberg en K. Beers; Jan S. S. z.v. S. H. Abma en T. Hoekstra; Thomas J. J. z.v. L. A. Roozen en W. J. M. Reijer; Sandra d.v. S. Slotemaker en T. Appel; Joseé z.v. J. J. Vogel en J. H. M. de Winter; Annette d.v. J. Wal en H. de Boer; Johannes C. z.v. J. P. G. van der Does en L. Stofberg; Erik z.v. H. Schip per en K. van Dijk; Antonius L. z.v. A. L. J. de Vos en J. M. Solloway; Catharina J. d.v. J. L. Tervoort en M. A. M. Poncin; Angelique A. d.v. C. C. Portier en R. Leichtweisz; Patricia d.v. R. Grapendaal en C. A. Rumping; Alberto d.v. J. M. Be- thencourt Perez en Q. d. P. Acosta Her nandez; Jolanda d.v. D. Nieto Rodriquez en M. C. Cordo Joya. ONDERTROUWD: J. S Gaarthuis en M. W. T. de Wildt; F. J. Berghuis en N. D. Schipper; H. F. van Domselaar en M. M. Greijmans; H. W. van Staveren en A. Groöt. GETROUWD: G. Blaas en C. Olden burg; J. Huitema en J. Klavetda; S. G. B. Nuijen en V. R. Netelenbos; J. G. Hon- koop en C. J. M. Pels; A. Landman en J. D. Lijnslager; O. da Conceic ao Dinis en G. M. Werner; E. P. de Boer en H. Bos man. OVERLEDEN: W. E. de Haze Winkel man, 58 jaar, gehuwd geweest met J. War- nars; C. L. van Laer, 61 jaar; G. Appel, 78 jaar, gehuwd geweest met C. A. van Zanten; J. Muijs 70 jaar. zou streven naar een eigen afzonderlijke jeugdraad. Hij vroeg zich af of het niet nuttig zou ziji vooral op het praktische vlak toenadering te zoeken met andere groeperingen in de naaste omgeving. In dit verband noemde de heer Gudde on der meer Velsen-noord, Wijk aan Zee en de parochies van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad en de Regina Caeli. Na de inleiding ontstond een geanimeer de en soms heftige discussie over het ver leden en het heden. Gelukkig bleek er ook veel begrip te bestaan voor de opnieuw (Van een verslaggever) IJMOND. Op het nieuwbouwterrein van Hoogovens, ten noorden van de Zee straat in Beverwijk, werd vrijdagmiddag door het gereedkomen van de schoor steen voor de derde blokwalserij opnieuw een hoogtepunt van honderd meter be reikt. Ter gelegenheid hiervan werd de Hoogovenvlag in top gehesen. De bouw van deze schoorsteen heeft slechts twee maanden in beslag genomen, omdat hier een voor Nederland nieuw systeem van bekisting werd toegepast. tt Vf. In de gezinnen, waar men nog niet de beschikking heeft over een doucheruimte, zal in de afgelopen dagen de tobbe of de teil uit de schuur gehaald zijn zo men nog over zulk een antiek hulpmiddel be schikt. Wie namelijk de wekelijkse tocht ondernam naar het badhuis aan de Baanstraat, met handdoek, washandje en stukje zeep onder de arm, die kwam bij de ingang tot de ontdekking, dat het hek gesloten was, terwijl het bord op het hek een duidelijke boodschap had voor de goegemeente, die geschrobd en ge boend het weekeinde in wilde gaan. Eén lek in de kachel en het hele boenbedrijf is komen stil te liggen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6