EUROPA: VERZOENING, VREDE, VEILIGHEID VEL «IEITA0a"1 10 sigaren 2.70 Voor sportieve aktieve mensen Helft van uitgetreden priesters is binnen twee jaar getrouwd ia voor Haarlem en de IJmond Thema Interkerkelijke V redes week: en Stilleven uit eprozenhuis Ouders naar gevangen zonen Rector magnificus moet vertrouwensman zijn 4 jfDRAKA Minimumprijs voor melk gevraagd Veertien gemeenten wijzen BB af Senaat moet verdwijnen i Enquête van adviesbureau: Slechts 5 pet is „afvallig" Meer zon *s DINSDAG 28 MEI 1968 2 Pocket De matras waarop U wérkelijk uitrust! Van DRAKA. In Oost-Berlijn Minister Beernink: Studenten Akkoord Verleden' Inkomen Niet „afvallig.' Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Eind Mei in onze keuken-showroom de nieuwe SNAIDERO Houtwerf - Kampersingel 22 H'lem s-S Se eü AMSTERDAM De tweede Vredes- week van het Interkerkelijk Vredesbraad (I.K.V.) die dit jaar van 22 tot 29 sep tember in ons land gehouden wordt, zal staan in het thema: „Europa: verzoe ning, vrede, veiligheid". Met deze week willen de aan het I.K.V. deelnemende ker ken De Algemene Doopsgezinde Socië teit, de Evangelisch-Lutherse Kerk, ,t Ge nootschap der Vrienden (Quakers), de Gereformeerde Kerken, de Nederlandse Herv. Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Remonstrantse Broederschap en de Rooms-Katholieke Kerk door op te roe pen tot bezinning op de vragen van oor log en vrede een bijdrage leveren tot be wustmaking van de publieke opinie in ons land voor deze actuele problemen. In 1967, toen de Interkerkeoijke Vredes- week voor het eerst gehouden werd, was het thema: „Geen spreiding van kernwa pens, wel spreiding van welvaart" Uit een aantal actuele vraagstukken heeft het I.K.V. dit jaar het thema „Europa" ge kozen. Men heeft „dicht bij huis" ge dacht aan de situatie, dat Europa ver deeld is in een Oost- en West-blok, waar bij Navo en Warschau-pact de tegenstel ling markeren. Het I.K.V. acht het van het grootste belang, dat men zich nu be zint op deze Europese situatie, „willen wij als Europeanen op verantwoorde wij ze meewerken aan de wereldvrede en we reldveiligheid", aldus het I.K.V., dat het thema van de verzoening als evangelische opdracht centraal ziet staan, en dat wil wijzen op nieuwe ontwikkelingen in Euro pa en de daarin aanwezige mogelijkhe den om tussen Oost- en West-Europa nieu we verhoudingen van samenwerking, ver zoening, vrede en veiligheid te scheppen. Vooraf aan de vredesweek in septem ber zal het I.K.V. een pocket uitgeven, waarin aandacht wordt besteed aan de ge volgen van de koude oorlog, aan moei lijkheden en mogelijkheden van ontspan ning en samenwerking tussen West en Oost, aan maatregelen van wederzijdse wapenbeheersing en wapenbeperking De ze aspecten worden mede gezien tegen de achtergrond van de gevoelde noodzaak een nieuw Europees veiligheidssysteem te scheppen, dat de militaire structuren van Navo en Warschau-pact zal kunnen vervangen. Voor de praktische vormgeving van het vredesweek-werk op plaatselijk niveau is - of .wordt verder nog gewerkt aan een handleiding voor onder meer het toepas sen van de pocket, aan de vorming van kader, dat leiding kan geven aan dis cussies en andere activiteiten en aan ra dio- en t.v.-programma's. In een speciale Vredeskrant" zal het thema van de week op meer populaire wijze worden uitge werkt. Selectieve inbreker. Sieraden ter waarde van ongeveer 12.000 gulden zijn bij een inbraak ontvreemd uit een antiquariaat in Bussum. De inbreker selecteerde nauwkeurig en stak uitsluitend waarde volle voorwerpen bij zich. De buit be stond uit 120 broches, 44 ringen 3 arm banden, enige gouden halskettingen en enige exclusieve sieraden. Camera's gestolen. Inbrekers hebben hun slag geslagen in een nieuw, -iog magr gedeeltelijk geopende winkelcentrum in Weesp. Uit een fotozaak werden alle camera's (waarvan de waarde geschat wordt op 8 a 10.000 gulden) ontvreemd. Ambassadeur De Japanse regering heeft dinsdag de benoeming bekend jemaakt van de 53-jarige Masato Fujisaki tot ambassadeur in Nederland. Hij is eer der ambassadeur in Londen geweest en volgt ambassadeur Torao Ushiroku op die benoemd is tot ambassadeur in Thailand. Clandestiene zenders. De P.T.T. heeft samen met ae politie van Amsterdam in de nacht van zondag op maandag acht clandestiene zenders opgespoord en in beslag genomen. Tegen de betrok kenen is proces-verbaal opemaakt. Vredesmacht. De Nederlandse regering heeft het aanbod van militaire eenhe den voor de Verenigde Naties uitgebreid met ongeveer dertig militairen van het wapen der marechaussee. Ze kunnen worden gebruikt als politie-eenheden voor vredes-operaties van de V.N. De militairen mogen slechts worden inge zet in een gebied waar ook andere Ne derlandse militaire eenheden, in het ka der van de V.N.-vredesmacht, opereren Deze voorwaarde hangt samen met de logistieke verzorging. Groningen breidt uit. Groningen zal in 1970 beginnen met de bouw van drie nieuwe stadswijken in het gebied dat tot 1 januari 1969 gemeente Noorddijk is. Er zijn 14.000 woningen gepland voor 45.000 mensen. In de wijken zijn grote parkgebieden en groengordels opgeno men. Twee jaar voor diefstal. De rechtbank in Breda heeft maandag de 2 daders van een inbraak bij een machinefabriek in Etten,, op 4 april vo- jaar, waarbij voor 120.000 aan gedia- manteerd gereedschap werd gestolen, conform de eis van de officier van Ju stitie veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek. Roemeens bezoek. Op 4 juni zal de minister van Buiten landse Handel van Roemenië, de heer Gheorghe Cioara, in Nederland aanko men voor een officieel bezoek aan ons land. De Roemeense minister, zal met de minister van Economische Zaken De Block van gedachten wisselen over de economische betrekkingen tussen beide landen. Prof. Minderaa overleden. Op 74-jarige leeftijd is maandag overleden prof. dr. P. Minderaa, oud-hoogleraar in de Ne derlandse taal en letterkunde aan de Leidse universiteit. Prof. Minderaa werd buitengewoon hoogleraar in 1948 en gewoon hoogleraar in 1953. De begra fenis vindt plaats donderdagmiddag om 1 uur op de begraafplaats Rhijnhof. Branden. In Utrecht is een bouwloods naast de nieuwbouw van het Wilhelmi na kinderzoekenhuis afgebrand. Het vuur werd met 13 stralen bestreden In Val kenswaard is een woninginrichting tot de grond toe afgebrand. In beide geval len is de schade nog niet bekend. Verder wordt binnen het I.K.V. ook de uitgave van cahiers voor vredes vraagstukken voorbereid. Dit betreft een overname van de tot dusverre door de vredesbeweging „Pax Christi" uitgegeven cahiers. Deze foto met doodshoofd, pijpe- koppen, potten en scherven heeft veel weg van een fraai stilleven van. een zeventiende-eeuwse scnil- der. Al deze voorwerpen zijn te voorschijn gekomen bij graafwerk zaamheden, die zijn verricht op het Mr. L. E. Visserplein, vlakbij het Waterlooplein in Amsterdam. Op deze plaats is maandag een begin gemaakt met het afzinken van een caisson voor de autodoorgang van de lJtunnelweg. Op deze plek stond vroeger het Leprozenhuis. Er wer den de meest uiteenlopende voor werpen opgegraven. Zo werden er een zeldzame munt, olielampjes en veel knekels gevonden. Dit laatste duidt op het feit dat de meeste ge storven leprozen op een eigen kerk hof. werdejfc begraven, ADVERTENTIE DEN HAAG. Een delegatie van het bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten heeft maandag bij staatssecretaris Van Son van Economische Zaken aangedrongen op een minimümprijsregeling voor de melk, dit in verband met het feit, dat in ver schillende grootwinkelbedrijven de melk verkocht wordt tegen een veel lagere prijs dan door de melkhandel wordt be rekend. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De ouders van de twee 21-jarige Amsterdammers, L. van Benne- kom en R. Sternau. die in Oost-Berlijn ge vangen zitten, mogen hun zoons morgen bezoeken. Van het ministerie van Buiten landse Zaken hebben zij te horen gekre gen, dat zij zich morgenochtend om 10 uur bij de Nederlandse consul-generaal in West-Berlijn, mr. F. van Raalte, moe ten melden. Daarna zal de ontmoeting volgen. Vader en moeder Van Bennekom zijn gisteren vertrokken. De heer en mevrouw Sternau vertrekken vandaag naar Berlijn. De twee jongemannen zijn vermoedelijk in Oost-Berlijn aangehouden in verband met een poging tot mensensmokkel. De Oostduitse autoriteiten hebben tot nu toe geen officiële mededelingen gedaan over de reden van de arrestatie van het twee tal, dat op 21 april uit Amsterdam ver dween. Het arrangeren van de ontmoeting van ouders en kinderen heeft zeer veel moeite gekost. Ons land onderhoudt geen diplo matieke betrekkingen met Oost-Duitsland. De onderhandelingen zijn gevoerd via een door mr. Van Raalte ingeschakelde Oost duitse advocaat. (Van onze correspondent) DEN HAAG. In veertien gemeenten heeft de raad tot dusverre de begrotings post bescherming bevolking afgestemd, dan wel in een motie verklaard die post niet te zullen aanvaarden. Dit zegt mi nister Beernink van Binnenlandse Zaken in de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer betreffende zijn begroting voor 1968. Deze gemeenten zijn: Finsterwolde, Heerenveen, Amstelveen, Barsingerhorn, Graft, Ilpendam, Koog a.d. Zaan. Krom menie, Laren (N.-H.), Oostzaan, Wormer- veer en Zaandijk, Oostvoorne en Ter- heyden. De bezwaren zijn voor een deel van principiële, organisatorische en financiële aard. De gemeenten hebben voorts onvol doende mogelijkheid om invloed uit te oefenen op de hoogte van de BB-uitgaven. LEIDEN. In een discussienota over de herstructurering van universiteit en Hogeschool bepleit 't Nederlands Studen ten Accoord een wijziging in de positie van de rector-magnificus. Naast het uit oefenen van een representatieve functie zou hij de vertrouwensman van de uni versitaire gemeenschap dienen te zijn, een ombudsman tot wie ieder zich kan wenden met klachten over onrechtvaar- ADVERTENT1E dige behandeling door een der universi taire instanties. De rechtstreeks door de docenten en studenten te kiezen ombudsman dient, al dus het N.S.A., over de bevoegdheden te beschikken om deze klachten op zijn ge grondheid te onderzoeken en rechtzetting te bevorderen. De N.S.A.-nota noemt het logisch dat de organisatorische structuur der univer siteiten en hogescholen aanpassing be hoeft en daartoe wordt een aantal voor stellen gedaan. Zo zou de senaat moeten vervallen. Aanpassing en hervorming bin nen de universiteit kunnen en mogen, zo zegt de nota, alleen maar getroffen wor den in een samenspraak tussen alle be trokkenen. Er wordt aangedrongen op meer inspraak voor studenten en samen werking bepleit tussen docenten, leden van de wetenschappelijke staf en studen ten. Besluiten moeten op democratische wijze worden genomen. Het hoogste or gaan moet de universiteitsraad worden, verder moet een presidium worden inge steld, belast met de dagelijkse gang van zaken alsmede een faculteitsraad. Het presidium is verantwoording schuldig aan de universiteitsraad, waarin onder meer studenten zitting hebben. Flat N.S.A. critiseert het plan van de Academische Raad voor hervorming van de universiteit. De critiek van de S.V.B op de huidige toestand in de universiteiten noemt het „onverantwoordelijk" en „te kwader trouw". ADVERTENTIE UTRECHT. Uit een enquête van het Centraal Adviesbureau voor Pries ters en Religieuzen (CAPER) onder 180 uitgetreden priesters en religieuzen is gebleken, dat 42 van de ondervraag den binnen één jaar na hun uittreding huwden, 48 binnen twee jaar en vijf tien binnen drie jaar. Daarna komen huwelijken minder frequent voor, al hoewel er twee uitgetreden priesters waren die na zestien, respectievelijk negentien jaar nog waren getrouwd. Van de 56 ongehuwde geënquêteerden hadden er 29 concrete trouwplannen. De enquête is ingesteld als een soort „verkenning" met het oog op het toe komstig beleid van het adviesbureau, dat vorig jaar is opgericht op initiatief van enkele artsen en priesters en dat wordt bestuurd door vertegenwoordi gers van het Katholiek Nationaal Bu reau voor de Geestelijke Gezondheids zorg, het Nederlands episcopaat en de Stichting Nederlandse Priester Reli gieuzen. Het adviesbureau is tot dusver in Europa het enige in zijn soort. Eind 1966 telde Nederland in totaal 260 uitgetreden priesters en religieu zen, in 1967 kwamen er 145 bij. Slechts 47 van de 180 ondervraagden werkten vóór hun uittreding in de zielszorg de anderen waren leraar of bekleedden een vergelijkbare functie. Opvallend is, dat het bedrijfsleven de uitgetrede- nen kennelijk niet aanspreekt. Het overgrote deel vond< werk in weten schap en onderwijs (51), maatschap pelijk werk en welzijnszorg (39) bij bibliotheken, uitgeverijen en dergelij ke (27) en in administratieve func ties (21). Hoewel 88 geënquêteerden bij het zoeken naar een functie in liet maat schappelijk leven .weerstand" onder vonden van de zijde van de kerke lijke overheid of van rooms-katholieke instellingen en organisaties, deelden maar zes ex-priesters expleciet mee, dat zij geweigerd werden om hun „ver leden" Ook bij de uitoefening van een eenmaal gevonden gevonden functie ondervindt de uitgetreden priester meestal geen moeilijkheden (135). Ruim zestig percent van de uitge- tredenen blijkt een opleiding nodig te hebben om de overgang naar een nieu we functie te kunnen maken. Van de 180 waren er acht jonger dan dertig jaar, 96 waren tussen de 30 en 40 jaar en 63 tussen de 40 en 50 jaar. De oud-priesters en religieuzen moe- ten het vaak doen met een inkomen dat niet is aangepast aan hun oplei- ding en vroegere status. Elf van de 180 verdienen minder dan 5000 gulden (de meesten studeren), van 34 ligt het inkomen tussen de vijf- en tiendui- i zend gulden, van 55 tussen vijftien- en twintigduizend en van 32 boven de twintigduizend gulden. Een probleem is, dat een uitgetre- dene over het algemeen niet onder de werkloosheidswetten valt. Het nogal wijd verspreide idee dat een priester of religieus die uittreedt ook een „afvallige" is blijkt volkomen onjuist: slechts vijf percent van dege nen die hun ambt neerleggen, verlaat ook de rooms-katholieke kerk. Daarbij zijn er maar enkelen, die naar een an dere kerk of secte overgaan. Voor 13 uitgetredenen was het celi baat de enige reden, voor 29 een voor naam motief en voor 58 één van de redenen. Toch spelen ook andere over wegingen een rol. Zo vermeldden vele geënquêteerden moeilijkheden met het geloof van de „officiële" kerk van nu en met de vorm van kerkelijk of kloosterlijk leven. Verschillende pries ters weten met de inhoud van hun functie geen raad. ''V y Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagse Comedie met „Veertig karaat", blijspel van Barillet en Grédy. Regie: Ko van Dijk. Woensdag, 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „Mimicry", blijspel van Roger O. Hirsen. Regie: Jules Royaards. Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Henrik Lasschuit. Frans Halsmuseum (Renaissancezaal), vandaag 20 u.: Voorjaarsconcert door „Musica Liaca", gemengd koor o.l.v. A. Goossens. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De onvoorstelbare tocht", a.l. Frans Hals, vandaag 20.15 u.: Haarlem se Filmliga met „Hellzapoppin", woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Chuka", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Vernietigings slag op Saipan", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Blow-up", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „Watt en Half Watt in de penarie", a.l.; 20.15 u.: Do nateursavond „Vrienden van Minerva" (besloten). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Viol", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals meeslerwerken Dagelijks van 10 tot 17 u Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Wer ken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden, en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Van 26 mei tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma- nerve expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten Geopend op werkdagen behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u Gaierie-t Bakenessergracht 67Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u.. Tot en met 31 mei. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Sladskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35),, woensdag 14.30 u.: „De Toverhoed". Raadhuis Halfweg, vandaag, 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. (Bestemmingsplan Landelijk Gebied 1968). DINSDAG 28 MEI City Theater, 20 u.: „De kus van het ge vaar". WOENSDAG 29 MEI City Theater, 20 u.: „De kus van het gevaar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 28 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „In het teken van de tijger" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ont snapping op de Filippijnen" Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werk van Jos Stam; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. WOENSDAG 29 MEI Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 u.: „In het teken van de tijger". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 u.: „Ont snapping op de Filippijnen". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Jos Stam; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schev- beer-k, Velserweg 2 geopend van 19 30- 21.30 uur; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 28 MEI Marquette Theater, 20 u.: ..Angélique (deel 4)" WOENSDAG 29 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Angélique (deel 4)". ADVERTENTIE DE BILT Een hogedrukgebied tussen Spanje en de Azoren breidt geleidelijk zijn invloed uit boven Engeland en omge ving en komt daardoor in verbinding met het krachtige hogedrukgebied dat zich al geruime- tijd boven Skandinavié hand haaft. Tussen beide systemen ligt juist boven ons land een vore van lage lucht druk waarin aanvankelijk nog veel be wolking en plaatselijk wat regen voor kwam, maar die nu snel in betekenis af neemt. We verwachten dan ook geleide lijk meer zon en in het binnenland nog wat hogere temperaturen. Boven zee aan wezige mist zal echter vooral in de nacht en ochtend in de kuststreken veel lage bewolking veroorzaken. Genoemde vore van lagedruk strekt zich uit van ons land via de Alpen tot in Italië en in dit gebied kunnen dan ook enkele buien voorkomen. De temperatu ren in Europa blijven nog steeds het hoogst in de Balkan, overigens zijn ze in het algemeen normaal voor de tijd van WBBRRAPPORTBN Maximum- ar minimum* temperaturen tJ ij binnen- en buitenland fc-c gÜ Den Helder zw bew. nnw 18 11 Vpenburg mist nnw 18 11 Vlissingen mist n 18 10 Lelde half bew. ono 21 li De Bilt regenbui nnw 20 li Twente zw bew. w.stil 20 13 Eindhoven mist nnw 12 Z.-Limburg geh. bew. nnw 20 13 Helsinki onbew. zo 15 5 Stockholm zw. bew. O 15 8 Oslo onbew. O 18 10 Kopenhagen half bew. ono 18 9 Aberdeen mist w.stil 11 6 Londen mist w.stil 19 8 Amsterdam mist nnw 18 10 Brussel regen n 20 12 Luxemburg mist no 21 13 Parijs Bordeaux mist nno 18 11 Grenoble Nice Berlijn geh. bew. ono 17 13 Frankfort half bew. ono "•23 12 München half bew. zw 23 11 Zürich zw. bew. w.stil 22 12 Geneve zw. bew. wzw 19 10 Locarno regen w.stil 23 13 Wenen half bew. ozo 25 14 Innsbruck zw. bew o 26 15 Belgrado half bew. zo 25 18 Athene zw. bw. nnw 28 19 Rome geh bew. w.stil 26 16 Barcelona zw bew. w.stil 19 14 Madrid licht bew. w.stil 20 9 Mallorca licht bew. w.stil 23 11 Lissabon licht bew. nno 12 WOENSDAG 29 MEI t 3 £3 o o li .4 0.1 0 0 0.1 0 3 0 0 0.2 0 0 0.1 3 0 0 0 1 0 38 0 0 0 0 0 4 0 18 0 Zon op .28 uur; onder 20.47 uur. Maan op 5.13 uur; onder 23.37 uur. DONDERDAG 30 MEI Zon op 4.28 uur; onder 20.48 uur. Maan op 6.07 uur: onder uur. MAANSTANDEN Eerst*- kwartier volie maan Laatste kwartier Ni'uwe maan 4 juni 5.47 uur. 10 jiim 21.13 uur. 17 juni 9.14 uur. 25 iuni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 29 MEI Hoog ter 4.47 uur en 17.11 uur. Laag water 0.38 uur en 12.56 uur. DONDERDAG 30 MEI Hoog water 5.21 uur en 17.47 uur. Laag water 1.12 uur en 13.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2