IN OLYMPIA'S TOUR BLIJKT; Er is maar één klassérenner Leen de Groot en maar één echte ploeg Caballero ^Dupli-kaact GRATIS Wees wijs! OMYL EXTRA Koop een groot pak nasi of bami tijdelijk voor 2,49! Doe mee aan de Gulden Smaak Test, een proef uitsluitend voor kenners. Trainer De Wolf verlaat Cambuur Loevesijn weer rapste sprinter op Alkmaarse baan Olympia's Tour in cijfers Eddy Merckx beheerst Giro Een assortiment van 25 sigaren Senator Gulden Eeuw in een rijke ta£eldoos voor 8.50 iGROTE keuze in HEREN SP0RT-0VERHEMDEN Hockey selectie voor Mexico voo r gedragen Van Overeem een jaar uitgesloten 25 Is WOENSDAG 29 MEI 1968 Die slag is aan u, Mijnh. J. Leeners uit Best Prijswinnaar van f 500,- in het boeiende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. TEL. 11750 "fr Tragische Den Hertog Lekke band graag mS. Hans RomboutÉ Oosterse mensen zijn wijs. Eten daarom aiieën maar échte nasi en bami. iglo ook wijs. Maakt alleen maar echte! Met veel vlees. Zonder bijsmaak. Morgen etenl NASI GROOT PAK NU 2,49 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK NU 2,49 KLEIN PAK 1,55 motten, muggen, vliegen? één spuitbus voor alle kamers grote bus: f3.95 hele grote bus: f5.30 In één grote fijnproeversdoos wachten 5 verschillende melanges en modellen op uw deskundige opinie. Gun uzelf de vele uren proefgenot die hetzorgvuldig samengestelde Senator Gulden Eeuw assortiment u biedt. 0e rijk opgemaakte doos die uw tafel nog jarenlang zal sieren is uw beloning. In de doos vindt u bovendien een drietal interessante vragen. Uw deskundige antwoorden maken u „Membre de la Société des Con - ^11 naisseurs du Tabac". Een begerenswaardige bronzen legpenning bevestigt uw lidmaatschap van dit exclusieve gild e van keurmeesters. Uw sigarenhandelaar vertelt u er graag meer van. W advertentie in moderne dessins, v.a. ƒ15.90 tot 29.75 Effen kleuren, v.a. 15.90 tot 19.90 BADSTOF SOKKEN in moderne tinten, ook met boordranje 4.95 NYLON SOKKEN v.a. 2.50 tot 5.95 WOLLEN SOKKEN, kort v.a. 2.95 Dito, lang v.a. ƒ3.95 SJAALS, zijden, met wollen rug, v.a. 7.95 tot ƒ17.50 Pettersson bleef aan leiding in Engeland (Van onze sportredacteur) NIJVERDAL. Leen de Groot keek even op, waar zijn „knechten" bleven. En daar vlogen de twee Haarlemse krachtrijders Snijder en Baars weer naar voren om de zoveelste eigenlijk bij voorbaat al mislukte aanval op de leider af te slaan. De Groot kon gerust zijn. Hij bekeek de situatie en zag dat het goed was. Vecht lustige jonge renners zoals Theo van der Leeuw en Piet van der Kruys, die zich in deze tour uit de grauwe onbekendheid reden wilden dan nog wel een paar keer aan de ketens rammelen, waarmee De Groot het hele rennersveld gekluisterd had, maar dat kwam door hun onervarenheid. De andere mannen zoals Rent meester en Legierse hadden zich al lang verzoend met de situatie. Tegen deze De Groot is geen fietsen mogelijk. De Utrechtse coureur regelt de hele koers als een volwassen klasserenner. Hij rijdt terecht linea recta naar de eindoverwin ning in Olympia's Tour. Hij is de enige klasseman van dit moment in de karavaan en dus in Nederland. De rest heeft de macht en ook de durf en het karakter niet om iets terug te doen. Het is in feite een trieste toestand. Dat wel. Er is nog iets duidelijk geworden trouwens: dat er maar één echte ploeg rijdt in Nederlands enige etappekoers: de ploeg van Caballero. Men rijdt eensgezind Ger Harings is eigenlijk de enige uitzondering, maar hij sukkelt zoals meer renners die uit de ronde van België zijn gekomen zoals Hoogzaad, die niet meer startte, met een achjllespeesontsteking voor de Groot met opoffering van de eigen kansen. Roel Snijder is daarvan het grote voorbeeld. Wanneer hij in de tweede etappe geen afstopwerk had hoeven doen was hij zeer dicht bij de winnaar geëindigd. Wat de rit van gisteren betreft: Jan Kreekels mocht genadiglijk van De Groot de etappe winnen. Kreekels, toch als winnaar van de ronde van Overijssel en de Omloop van de Kempen, ais favoriet gestart, ligt op ruim vier minuten achterstand. Hij was dus niet gevaarlijk meer. Kreekels kreeg de vrijheid en gebruikte die om Nieuwkamp in de eindsprint van een kopgroepje te kloppen. LEEUWARDEN Trainer Piet de Wolf van de Leeuwarder eerste divisieclub Cambuur heeft het bestuur zijn ontslag aangeboden. De rede van het ontslag is een conflict tussen Cambuur's oefenmees- ter en de heer Westra, manager van de stichting. De heer De Wolf, die twee sei zoenen bij Cambuur heeft gewerkt, was contractueel nog een jaar aan de Leeu warder semi-profclub verbonden. Behalve de beveiliging van Leen de Groot's leiderspositie viel er nog meer prettig nieuws voor de Caballero's van Gé Peters en Frans van den Enden te noteren. De ijzersterke formatie rukte ook op naar de leiding in het ploegen- klassement dat tot nu toe in handen van Batavus was. De Batavieren hadden in de rit naar Nijverdal nog wel serieus getracht de zeer geringe voorsprong wat te vergroten. Verbeek en Deelen trok ken er met Van der Leeuw en Van der Kruys tussenuit maar de Caballero's verijdelden die poging gewoon. En toen dan in de slotfase „ongevaarlijke" ren ners als Voogt, Riem, Dijkstra en Tabak wegwipten sloot Cor Baars er zich bij aan. Een Caballero er dus bij en nie mand onbegrijpelijk dom van Ba tavus. En dat betekende dat de formatie van Peters de leiding in het algemeen klasement voor zich opeiste. Cor Baars die vierde werd en nog een premie won, zei erover tot Leen de Groot: „Ja Leen, ik ben tegen het einde hard gaan fietsen ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR De rappe Lijn Loeve sijn heeft zich tijdens de „populaires" op de Alkmaarse wielerbaan weer eens de beste sprinter getoond. Hij bleef Koop man, Raaymaker en Ten Tije in een spannende finale de baas. Ondanks het mistige weer kwam Loevesijn tot de goe de tijd van 12.1 sec. over de laatste 200 meter. De plaatselijke favoriet Rob Duin (9 pnt) won de klassementsrit vóór de Be- verwijker Sjaak de Goede (6 pnt) en Aad Bakker (5 pnt) uit Castricum. Wim Koop man zegevierde in de afvalrace vóór Ten Tije en Duin. Fiechter werd daarin vijf de. In de race over 10 km (14.08) was de fel op winst beluste Koopman door baancoach Jan Derksen voor de trip van de baanploeg naar Rusland gepasseerd ook weer de snelste. Tweede werd Ten Tije en derde Harry van Leeuwen. In de sprintfinale voor nieuwelingen hield Woudenberg (12.4 sec.) favoriet Fens op afstand. Fens nam daarvoor in de afvalrace revanche. Tweede was daar in Woudenberg en derde de pas op de baan fietsende Piet Weeteling uit Half weg. In de race over 5 km (7.54) werd Weeteling tweede achter Walters. ADVERTENTIE Eén telefoontje en wij sturen u gratis een folder over ons betalingssysteem. Dames-, heren- en kinderkleding H.K.C. - Jansstraat 53 - Haarlem in die kopgroep. Dat mocht toch wel?". „Natuurlijk", was De Groots antwoord, „het was juist geweldig". Roeltje Snijder miste de aankomst met het peloton. Een kilometer voor de finish sloeg hij met nog wat mannen tegen de klinkers. Gelukkig niet ernstig. Bij die val was de onfortuin lijke Poortvliet ook betrokken. Het was zijn tweede val in deze rit. Poortvliet kwam na negentig kilometer, juist toen De Groot persoonlijk een kop groep waarin Henk van Vught als bewa ker zat, was gaan terughalen, ten val. Hij vloog over een ligusterhaagje langs de weg. Zijn fiets zweefde in een boog over de weg precies voor Fedor den Her tog, toch wel een zeer onfortuinlijk man. Den Hertog reed de etappe wel uit, maar toonde zich zeer ontmoedigd. Met deze val ebde het laatste restje zelfvertrouwen dat hij nog had, weg uit zijn lijf, dat conditioneel toch wel in orde is. Mentaal is Den Hertog uiterst kwetsbaar en juist zo'n ongelukkige val, waarover de ren ners anders nauwelijks zouden praten, bracht hem diep in de put. Met gebogen hoofd reed hij naar zijn hotel. Een tragi sche figuur, ongetwijfeld. Bepaald niet somber waren de gezich ten van Van der Leeuw en Van der Kruys, de twee onbekenden. „Ik kende die Van der Kruys helemaal niet", gaf bondscoach Middelink toe, „Wat kan die jongen fietsen". En de 22-jarige Van der Kruys afkomstig uit Helmond, zelf eigen lijk stomverbaasd: „Ik heb vorig jaar in mijn eerste jaar als amateur bijna niets kunnen doen omdat ik in dienst zat. Dit is dus mijn eerste echte seizoen. Weet je, zo vertrouwde hij ons toe, „ik zou eigen lijk wel eens een lekke band willen heb ben. Dan kan ik kijken of ik het gat naar het peloton terug alleen zou kunnen dicht maken. Ik heb nog nooit een lekke band gehad. Ik weet eigenlijk niet hoe sterk ik fiets". heen de Groot En de andere, de 19-jarige Limburger Van der Leeuw is ook al zo'n merkwaar dige figuur: „Ik krijg thuis geen steun om te wielrennen. Ze hebben het liever niet. Nu kan hél gebeuren dat ik soma geen stevig watön maal krijg, omdat hk on middellijk Aia mijn werk als isoleerder ga trainen. Soms rijd ik van Arnhem, waar ik op karwei ben op de fiets naar Echt terug. Dan liggen mijn ouwelui al onder de wol". Van der Leeuw heeft tot vorig jaar in de zogenoemde „wilde" ka tholieke bond gefietst. Dit jaar bij de echte KNWU is hij een opvallende cou reur geworden. „Hij krijgt nu flink te eten, daarom fietst hij zo goed", is de simpele verklaring van verzorger Col- lard, die over Van der Leeuw wel wat beter te spreken is dan over Jan Kree kels, de sprintwinnaar van gisteren die blij was nu vrijuit van Leen de Groot te hebben mogen koersen voor de etappe overwinning. „Die jongen is eigenwijs*', aldus Collard. De eigenwijze jongen kon overigens toch wel de groene trui van het puntenklassement van De Groot over nemen. In feite ook een krijgertje, om dat De Groot natuurlijk oranje stelt bo ven groen. £esde etajDDe;- 3., i&rekels (Qvis) 4.02.35 giet bon. *4.02.*20; 2. Nieuwkamp (Amstel) z.t njet bon. 4.02.25;,.-3. DijJkstra (Noordelijk team) z.t. met bon. 4.02-.3Ö; 4. Baars CaballercA'; '5. Tatf&k (Olympia); 6. Voogt (Amstel); 7. Riem (Olym- pia); 8. Frijters (Kroon) 4.03.17; 9. Gerrits (Smiths) 4.03.2Q; 10. Van Katwijk (Amstel); 11. Koeken Vredestein)12. Rentmeester (Smiths); 13. Gazda (Polen); 14. Jansen (Vredestein); 15. Groen (Batavus);, 18. Serpenti (Peugeot); 25. Balk; 28. Duyker; 54. Pennings; 58. De Groot; 79. Snijder 4.03.57 Dagploegenklassement: 1. Amstel 12.08.30; 2. Olympia z.t.; 3. Noordelijk team 12.09.15. Algemeen klassement: 1. De Groot (Cabal lero) 18.14.27; 2. Bakker (Kroon) 18.15.06; 3. Hoogerheide (Sport '68) 18.15.10; 4. Holst (Peu geot) 18.15.32; 5. Legierse (Batavus) 18.15.33; 6. Gerrits (Smiths) 18.15.44; 7. Van Katwijk (Amstel) 18.15.59; 8. Rentmeester (Smiths) 18.16.00; 9. v. d. Leeuw (Ovis) 18.16.30; 10. Van Vught (Caballero) 18.16.31; 11. v. d. Kruys (Kroon) 18.16.38; 12. De Koning (Amstel) 18.16.40; 13. Jansen (Vredestein) 18.17.21; 14. Krekels (Ovis) 18.17.35; 15. Deelen (Batavus) 18.17.55; 16. Serpenti (Peugeot) 18.18.06; 19. Snijder (Ca ballero) 18.18.20; 36. Duyker 18.22.58; 40 Baars 18.23.39; 62. Pennings 18.38.02; 69. Balk 18.42.25. Puntenklassement: 1. Krekels (Ovis) 63 pnt.; 2. Gerrits (Smiths) 60 pnt.; 3. Jansen (Vrede-* Algemeen ploegenklassement: 1. Caballero 54.37.24; 2. Batavus 54.37.59; 3. Amstel 54.40.49. stein) .59 pnt. ADVERTENTIE BRESCIA Wereldkampioen Eddy Merckx, die vijf dagen na de laatste etappe van de ronde van Italië 23 jaar wordt, beheerst de Giro. Hij behaalde gisteren in de achtste rit van Piacenza naar Brescia zijn tweede etappezege, na dat hij ook al twee keer op de tweede plaats was geëindigd Een dag, voordat de bergen van de Dolomieten beklommen moeten worden, verkleinde de Belg zijn achterstand op Michelle Dancelli, die de rose leiderstrui trots zijn geboorteplaats Brescia binnenvoerde, met acht seconden tot 1.47. Belangrijker voor Merckx was echter de 48 seconden voorsprong, die hij had op de groep favorieten, zodat de afstand tot Gianni Motta en Felice Gi- mondi al bijna vijf minuten bedraagt. De uitslag: 1. Merckx (Belg) de 225 km in 6.28.37; 2. Adomi (It.); 3. Dancelli (It.); 4. Letort (Fr.); 5. Gabica (Sp.) 6.29.25; 6. Gimondi (It.); 7. Bitossi (It.); 8. Van den Bossche (Belg); 9. Motta (It.). Algemeen klassement: 1.. Dancelli (It.) 37 uur, 21 min. en 41 sec.; 2. Merckx (Belg) op 1.47; 3. Zilioli (It.) op 2.40; 4. Letort (Fr.) op 4.13; 5. Adomi (It.) op 4.17; 6. Motta (It.) op 4.49; 7. Gimondi (It.) op 4.52; 8. Jimenez (Sp.) op 4.53; 9. Gabica (Sp.) en Velez (Sp.) op 4.55; 28. Haast (Ned.) op 16.27. De Europese bokskampioenschappen zullen volgend jaar in de Roemeense hoofdstad Boekarest worden gehouden. Het toernooi zal waarschijnlijk van 25 mei tot 10 juni worden gehouden. ADVERTENTIE Een Organon produkt ADVERTENTIE ■kW...,..,... I DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Hockeybond heeft het Nederlandse Olympische Comité achttien spelers voor gedragen voor de ploeg voor de Olympi sche Spelen, die in oktober in Mexico worden gehouden. De spelers zijn: Joost Boks (Amsterdam), Aart Brederode (HHIJC), Theo Terlingen (Laren), Heiko van Staveren (Kampong), Jan Benninga (Kampong), John Elffers (HGC), Jan Piet Fokker (Laren), Tippy de Lannoy-Meyer (Laren), Ewald Kist (HHIJC), Piet Wee- mers (HTTC), Frans Spits (Amsterdam), Edo Buma (DKS), Kick Thole (Laren), Theo van Vroonhoven (SCHC), Arie de Keijzer (Breda), Otto ter Haar (Hilver sum), Gerard Hijlkema (HMC) en Sebo Ebbens (Kampong). Deze spelers komen zaterdag 1 juni in Kopenhagen tegen het Deense nationale elftal uit. In Slagelse volgt zondag 2 juni een ontmoeting tussen Denemarken B en het Nederlands bondsteam. DEN HAAG De strafcommissie van de stichting Nederlandse draf- en ren sport heeft de beroepstrainer W. van Overeen gestraft met volledige uitslui ting voor de periode van 29 maart 1968 tot en met 28 juli 1969. Bovendien is hem voor dezelfde periode de toegang tot alle wedstrijd- en trainingsbanen ontzegd. Een uitzondering is gemaakt voor de renbaan Duindigt. Op de dagen dat er geen mee tings op Duindigt zijn, heeft hij wel toe gang tot de Wassenaarse baan. De strafcommissie heeft bepaald dat de periode van 29 juli tot en met 28 juli 1969 voorwaardelijk ié met een proeftijd van drie jaar. De heer Van Overeen is gestraft, om dat na een dopingonderzoek is gebleken dat het bij hem in training zijnde paard Aleph een stimulerende stof, Norefedrine, verwant aan Amfetamine, heeft toege diend gekregen op 10 maart. Aleph won op die dag in Hilversum de draverij om de Light House-prijs. Aleph werd tot 10 juli gediskwalificeerd. PAIGNTON. Peter Doyle heeft gis teren de derde etappe van de ronde van Groot-Brittannië, een rit over ruim 187 km van Bournemouth naar Paignton, op zijn naam geschreven. De Brit bleek de snelste sprinter uit een kopgroep van ze- vën renners, die Ongeveer 28 km voor de eindstreep aan het peloton ontsnapte. To- mas Petterson maandag nog tweede in de algemene rangschikking had bepaald niet zijn jour. Hij miste de aansluiting met de kopgroep en zakte daardoor zes plaatsen. Zijn broer Gösta, die wel in de leidende groep zat, kwam als zevende over de fi nish. Hij behield de leiding in het alge meen klassement. GOLF. Gisteren is op de golflinks van de Dommel in St. Michielsgestel het be sloten professionele golfkampioenschap van Nederland gehouden. Winnaar werd Cees Dorrestein met een totaal van 137 slagen. Gespeeld werden 36 holes stroke play.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25