Verkenningen en verwachtingen van Oecumenische Raad Velsen UST VERENIG1NGSNIEUWS UIT DE IJMOND T.V. RADIO BECKER Clubhuis en kantine voor Stormvogels IMKER Vrijdag eerste haring aan de markt ZWANENBURG Ir. Cnossen verliet Openbare Werken in Beverwijk Burgerlijke stand van Velsen In de vishal en op zee PRAKTISCHE SAMENWERKING Niet in bezit van rijbewijs Rikki" voortaan per auto NBOB vergaderde V erf maker liep brandwonden op Havenberichten TOESTELLEN WOENSDAG 2 9 MEI 1968 5 Gemeenschap Teams Verkeerspoli tie Vangst in volle gang Velsen-l J muiden V elsen-N oord GA OVER OP OLIESTOOK IS GOEDKOOP PHILIPS ERRES - ARISTONA BLAUPUNKT RADIO IIJMMHhKl"i i mi j? hHbPT K. 'V WASAUTOMATEN OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De Oecumenische Raad Velsen vergaderde dinsdagavond in de Petrakerk voor de tweede maal met de afgevaardigden van de kerke raden en kerkbesturen der betrokken gemeenten en parochies. In zijn openingswoord kon voorzitter A. J. Glazemaker, pastoor van de oud-katho lieke Engelmundusparochie in IJmuiden, met voldoening vaststellen, dat wat tijdens de eerste vergadering als wens is geuit inmiddels een feit is geworden: de gereformeerde kerk IJmuiden en de rooms-katholieke kerk in Velsen ten zuiden van het kanaal zijn via afgevaardigden aan het beraad en het werk van de Raad gaan deelnemen, zij het vooralsnog met de status van „waarnemer". Met de gereformeerde kerk in Santpoort zal nog nader contact worden opgenomen. Pastoor Glazemaker deelde mee, dat van de zijde van de Raad een speciale dienst in voorbereiding is voor geestelijk ge handicapte jongeren en hun ouders van alle kerken. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden - Tel. 1 11 66 De voorzitter gaf voorts een overzicht van een moedigende reeks van activitei ten van oecumenisch belang, ook voor zover de Oecumenische Raad Velsen hier niet rechtstreeks bij betrokken was. Tijdens de dinsdagavond gehouden ver gadering werden verschillende beleids punten aan de orde gesteld. Van essenti eel belang was daarbij dat de aanwe zigen ermee instemden, dat de Oecume nische Raad streeft naar de totstandko ming van een gemeenschap van kerken in Velsen als een overkoepelend orgaan in de beleidssfeer, waarin de verant woordelijke leiders van de kerken en ge meenten samenwerken. Accoord gingen de afgevaardigden ook met het voorstel tot een decentralisatie van de praktische oecumenische samenwerking om de aan gesloten kerken directer bij het werk te betrekken. In de praktijk beoogt men on der meer teamvorming van een aantal pastores in de verschillende delen van de gemeente Velsen en inschakeling van de kerkeraden en kerkbesturen, beter dan vanuit de centrale Oecumenische Raad mogelijk is. Men hoopt in deze zin op een betere doorwerking van hetgeen de Raad beoogt, uitgaande van de gedachte dat wat de kerken samen kunnen doen, zij ook samen moeten doen. Tijdens de vergadering van de kerke lijke afgevaardigden kwam enige veront rusting tot uitdrukking over hetgeen de kerken in Zeewijk doen en nalaten. Alge meen was men van oordeel dat de ker ken ten aanzien van deze nieuwe stads wijk een gezamenlijke verantwoordelijk heid dragen. Als wens kwam naar voren een toe spitsing van de oecumenische samenwer king op het gebied van het jeugdwerk en de jeugddiensten, alsmede met betrekking tot het diakonale werk. In zijn openingswoord had pastoor Gla licht al op groen staat. Als Raad mogen we het een en ander regelen, maar de be langrijkste verantwoordelijkheid ligt in de wijze waarop kerkeraden, kerkbestu ren, gemeenteleden en parochianen aan het oecumenisch verkeer deelnemen, in opdracht en dienst van die ene Heer in ons verkeer", aldus de voorzitter, die aan het einde van de Vergadering de bespre kingen samenvatte als „verkenningen die verwachtingen wekken". Als opvolger van pastoor Glazemaker, die per 1 september aanstaande regle mentair als voorzitter af, is benoemd ds. Spijkerboer, Nederlands Hervormd predi kant in Santpoort. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De politie trof dinsdag avond op de Heerenduinweg, ter hoogte van de Planetenweg, een Volkswagenbus je aan, dat wel was afgesloten, maar waarvan de lichten nog brandden. Terwijl de agenten het nummerbord probeerden te ontcijferen, kwamen er twee mannen uit het voor publiek verboden duinterrein wandelen die op de auto afliepen. Zij ver klaarden dat de wagen aan hen toebe hoorde. Op een desbetreffende vraag van de politie konden zij echter geen rij- of kentekenbewijs tonen, waarop de twee mannen, afkomstig uit Amsterdam, met de auto naar het hoofdbureau zijn over gebracht. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Vandaag wordt het eer ste schip met nieuwe haring in Scheve- ningen verwacht. Het is de SCH 33 „Marja", die thans met 100 kantjes op weg is naar de thuishaven. Vrijdag zal dan de eerste nieuwe haring aan de markt komen. Gisterochtend zijn de meeste vissers schepen op de Noordzee begonnen met de haringvangst. De zee is rustig en de opvarenden van de schepen hopen dat het zo zal blijven. Het is nog te vroeg om te voorspellen of de vangst goed of min- zemaker de Oecumenische Raad in zeker opzicht vergelijkbaar gesteld met de ver keerspolitie. „We hebben te maken met een verkeer uit vele richtingen die op één kruispunt samenkomen. We moeten het oecumenisch verkeer in goede banen leiden en de deelnemers aan het verkeer er voortdurend aan herinneren dat zij niet alleen op de weg zijn. Waar er op stoppingen zijn proberen we doorstro ming te bevorderen. Waar men te lang zaam rijdt zullen we aanmanen om wat voortgang te maken. Het speelt zich thans allemaal echter nog af in een wat nauwe binnenstad op de snelwegen zijn we nog niet geroepen. Over de verkeers lichten hebben we weinig zeggenschap want het rood of groen wordt meestal vanuit andere centrales geregeld. Maar we komen ook mensen tegen die kleuren blind zijn; die nog stilstaan terwijl het (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Zoals bekend werd de jeugddrumband „Schulpen- Meerweiden" enige tijd geleden van par ticuliere zijde verrast met de statige bok „Rikki". waarmee de muzikale wande lingen een extra attractie hebben verkre gen. Inmiddels heeft de heer J. C. de .Tong hier voor deze viervoetige mascotte een vervoermiddel aan toegevoegd, be staande uit een gesloten auto-aanhang wagen, zodat „Rikki" de band voortaan ook op verre reizen kan vergezellen. Uiteraard is het bestuur van de band de milde gever voor deze vriendelijke geste bijzonder erkentelijk, vooral omdat de aanhangwagen daarnaast nog voldoende ruimte biedt voor het vervoer van enige instrumenten. WOENSDAG 29 MEI Gemeentelijke openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat: 19.30 tot 20.15 u.: zwemtrai- ning tot 16 jaar; 20.15 tot 21 uur: zwem- training 16 jaar en ouder; 21.00 tot 21.30 uur: polo (training en wedstrijden). Raadhuis Velsen, 19.30 u. Raadsver gadering. DONDERDAG 30 MEI Cultureel Centrum, 20 u.: lezing met dia's door A. Wetselaar voor de vereni ging „Succulenta". Raadhuis Velsen, te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke- en Gezins voorlichting: spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur, Wiliebrordstraat 102, tel. 10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 uur, uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcen trum „De Duinpan", Willem de Zwijger- laan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. Triabasveld, Moerbergplantsoen, 19.30 u.: Opening fancy-fair van Stichting Ont spanning Invaliden en Gehandicapten door mevrouw M. M. A. Bührmann-Klop- per. WOENSDAG 29 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13, geopend 14-17 u. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker- «traatweg 77, 14.30-17.30 volwassenen en jeugd. DONDERDAG 30 MEI Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13 en Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77: gesloten. ADVERTENTIE OLIE LEEUWERIKLAAN 35 IJMUIDEN-OOST TELEFOON: 1 54 04 (Van een medewerker) VELSEN. Tijdens de onlangs gehou den ledenvergadering van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Bond van Onbezoldigd Bewakingsperso neel (N.B.O.B.), ontstond een levendige gedachtenwisseling over de verworven werkweek van maximum 48 uur en de pensionering op 55 of 60-jarige leeftijd. Ook kwamen de moeilijkheden ter sprake welke er aan zijn verbonden, de leden die het slachtoffer zijn geworden van de economische omstandigheden, weer er gens geplaatst te krijgen. Men was er over het algemeen van overtuigd, dat bij dit alles de waardering voor het vak een grote rol blijft spelen. Voorts werd de nodige aandacht ge schonken een bestuurszaken, de propa ganda en het fonds „Sociale Zorg". Ook werd door de correspondent uiteengezet dat het dienstkruis is ingesteld ter waar dering van trouwe diensten. Na de pauze behandelde de correspondent het onder werp „Waarom N.B.O.B." (Van een verslaggever) - Door oververhitting is op de binnenplaats van IJMUIDEN - dinsdagmorgen een verffabriek in IJmuiden-Oost een vat hars in brand gevlogen, ten gevolge waar van 'n 35-jarige verfmaker brandwonden aan het gezicht en de handen opliep. De man had het vat op een brander gezet en ging vervolgens even weg. Toen hij te rugkwam tilde hij het deksel op, waarop de dampen vlam vatten (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Met een gerust geweten, doch een bloedend hart heb ik u voor uw nieuwe functie aanbevolen", moest de directeur van Openbare Werken in Beverwijk, ir. L. Stoelinga, dinsdagmiddag op het Stadskantoor bekennen, toen hier door het college van B. en W. en het bijna voltallige personeel van Openbare Werken officieel afscheid werd genomen van ir. J. P. Cnossen, tot voor kort adjunct-directeur van deze dienst. Ir. Cnossen is namelijk benoemd tot hoofddirecteur van Openbare Werken in Zoeter- meer, welke mooie promotie hem kennelijk door alle aanwezigen van haite wordt gegund, al wordt zijn vertrek dan ook algemeen betreurd. „Velen van ons zouden gaarne met u zijn meegegaan", liet later ook een andere spreker ir. Cnossen nog weten. ADVERTENTIE Deze afscheidsreceptie werd uiteraard ingeleid door de burgemeester van Be verwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, die als eerste te kennen gaf het vertrek van deze bekwame adjunct-directeur in hoge mate te betreuren. De burgemeester bracht nog even de vele bemoeiingen van ir. Cnossen in herinnering op het gebied n uitbreidingen en personeelszaken, welke alle tot de gewenste resultaten hebben geleid. Ook tot zijn nieuwe pro motie, een glorie, waar volgens spreker stellig iets van op Openbare Werken in Beverwijk zal afstralen. De burgemeester was er dan ook van overtuigd dat ir. Cnossen in zijn nieuwe functie eveneens volledig zal slagen, hier bij wellicht gestimuleerd door de weten schap dat hij in Beverwijk buitengewoon geliefde is geweest en men hem hier dus met lede ogen ziet vertrekken. Burge meester Bruinsma wenste de scheidende hoofdambtenaar en zijn gezin tenslotte het meeste succes in zijn nieuwe omge ving, welke gelukwens door het over handigen van een kist sigaren werd be krachtigd. Door de directeur van Openbare Wer ken, ir. L. Stoelenga, werd ir. Cnossen vervolgens een uiterst loyaal medewer ker genoemd, die altijd tot luisteren en samenwerking bereid is gebleken. Daar naast getuigde spreker van bijzonder veel waardering voor alles, wat ir. Cnossen voor het personeel en de plaatselijke sa menleving tot stand heeft gebracht. Ook if. Stoelinga wenste de vertrekkende me dewerker en zijn gezin een verdere mooie carrière en een gelukkige toekomst. Het afscheidsgeschenk van deze spreker be stond uit een verrekijker en voor me vrouw Cnossen een fraaie ruiker. Nadat de heer J. Mooy nog namens het Arnold Ellensfonds had gesproken, welke toespraak met het aanbieden van een boekenbon werd besloten, was het laatste woord aan ir. Cnossen zelf. Zijn korte rede kan worden samengevat tot een op recht „Dank u allen wel!", met de ver zekering op een gelukkige periode in Be verwijk te zullen terugzien. Van de gele genheid de heer en mevrouw Cnossen persoonlijk de hand te drukken, werd daarop een druk gebruik gemaakt. 48 - 59 - 65 cm BEELDBUIS (ook met visserijband) ELECTRONISCHE ORGELS o.a. Philicorda, Riha, Hammond en Solina. HUISHOUDELIJKE APPARATEN TRAWLERKADE 64 - IJMUIDEN TELEFOON 1 64 90 MM Mi.;: Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Beninkust, van Antwerpen;; Recto, Gent, IJmuiden; Seroos- kerk, Antwerpen; Baltysky 41, Stettin, Velsen; Hein, Lysekil; Bütendiek, Den Helder; Gazelle, Boston, Zaandam; Esso Cardiff, Trigon; Luise Buhk, Den Helder, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Renate Retzlaff. Londen; Rijnstroom, Sho- reham; Otello. Bremen, Zaandam; Georgian Glory, Baltimore; Tor Hollandia, Immingham; Schürbek, Rotterdam; Wotan, Dagenham; Me teor, Gefle; Ilse, Rotterdam, IJmuiden; Taurus, Kotka, Hafnia, Hamburg; Fairland, Rotterdam, IJmuiden; Portslade, Shoreham; Amyntas, Rot terdam; Bourgogne, Rotterdam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Lepra- ehaun, naar Londen; Baltysky 38, Antwerpen, Velsen; Lugano, Philadelphia, IJmuiden; Des patch, Temeuzen; Johannes, Arklow; Gerland, Port Talbot; Hamburg. Bremen; Spes, Swi- noujscie, IJmuiden; Glory, Rotterdam; Luise Buhk, Stockholm, IJmuiden; Claus, Londen, IJ muiden; Wilmary, Rotterdam; Rita Hoist, Rot terdam; Iron Horse, Seven Islands; Amstel stroom, Hull; Aardenburgh. Rotterdam; Nerlan- dia, Gothenburg; Hondsbosch, Rochester, Zaan dam; Hydra, Londen; Vliestroom, Leith; Lizard, Antwerpen, Zaandam; Moselstein, Antwerpen; Tor Hollandia, Gothenburg; Stuttgart, Antwer pen; Dilligentia, Rotterdam: Gazelle, Boston, Zaandam; Zaanstroom, Grangemouth; Rolf Behrmann, Londen. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Advance, van Rotterdam; Warflethersand, Archangel; Zaandam; Alceas, Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Stentor, naar Rotterdam; Renate Retzlaff, Dublin. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is ge gaan). W - i Mi - ,x Op een terrein aan de Eenhoorn straat in IJmuiden wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het fraaie nieuwe kantine- en kleed gebouw van de succesvolle voetbal vereniging Stormvogels. ADVERTENTIE AGO - ZANUSSI - KiNIS - ZANKER dM*fi kd MARKTPLEIN - IJMUIDEN TEL 1 42 62 da«*lilka damonatrati* BEVALLEN: G. Koomen-de Zeeuw, z„ Berkenstraat 7, IJmuiden (oost); M. A. L. van W(jk-van den Berghe, z„ IJmuider- straatweg 10 A, IJmuiden; P. C. M. Vonk- Sneek, z„ van Speijkstraat 10. IJmuiden (oost); C. W. A. M. Lohman-Taverne, z„ Strengholtstraat 5, IJmuiden (oost); M. C. Rietdijk-Veltman, z.. Da Costalaan 52, Driehuis; A. Kemink-Bruinink, z„ Dol fijnstraat 246. IJmuiden; J. M. Hoes-Duijn, d„ Lange Nieuwstraat 501, IJmuiden; J. M. Muller-Blom, z„ Bonairestraal 39, Santpoort; M. A. Kegjes-Glas, d., Gulde- wagenplantsoen 14, Velsen (noord); E. J. Bos-Oort, z„ Kompasstraat 48, IJmuiden; C. A. de Bruin-van Waard. z„ Eridanus- straat 31, IJmuiden; H. Meijer-Brandwijk, z., Wilgenstraat 10, IJmuiden; E. F. Tork- de Ridder, d„ Begijnesteeg 2, Haarlem; L. Hendriks-Grobben, z„ Fahrenheitstraat 20, IJmuiden; E. Keirsgieter-Meijboom, d„ Lange Nieuwstraat 100, IJmuiden; M. G Houtenbos-Zentveld, z„ Bloemstraat 76 IJmuiden; M. B. Rosier-Edelenbos, d„ Oosterduinweg 39, IJmuiden. OVERLEDEN: P. J. Oudendijk, 78 jr., weduwnaar van A. Post, Driehuizerkerk- weg 117, Driehuis; P. M. van Muilekom, 68 jr., weduwnaar van: A. M. van Haren, Kanaalstraat 174, IJmuiden; J. A. Rijn» tjes, 80 jr., echtgenoot van C. Knap, Wij kerstraatweg 238, Velsen (noord); J. P. Booij, 68 jr., echtgenoot van J. Beijne, Lange Nieuwstraat 808. IJmuiden; G. Wij- ninga, 90 jr., weduwnaar van A. Slijver, Hoofdstraat 220, Santpoort; J. van der Pol, 84 jr., weduwnaar van J. Bakker, Pelsstraat 9, Velsen (noord). De bestuurder van een Volkswagen is dinsdag in IJmuiden zo onvoor zichtig geweest, zijn langs de af lopende toegangsweg naar de aan legsteiger bij de semafoor gepar keerde auto achter te laten, zonder de handrem te hebben vastgezet. De kwalijke gevolgen bleven dan ook niet uit, de wagen zette zich lang zaam weer in beweging, om vervol gens met steeds toenemende snel heid via de schuine kademuur in het water tot stilstand te komen. Gelukkig voor de onfortuinlijke automobilist waren op dit ogenblik toevallig enige mannen van de genie in de nabijheid, die geen moment hebben geaarzeld de eigenaar van de auto te hulp te snellen. Voor der gelijke karweitjes heeft de genie immers materieel genoeg voorhan den, en met behulp van een kabel en hun zware truck stond de Volks wagen weer spoedig op het droge. Met een variant op een bekende slogan geldt dus ook hier de con clusie: „Maar goed. dat de genie er IJMUIDEN. In totaal zijn in IJmui den dinsdag 4500 kisten vis aangevoerd. Bij deze aanvoer waren: 505 kisten tong en tarbot; 3 heilbot; 185 schol; 155 haring; 365 makreel; 226 schelvis; 345 wijting; 815 kabeljauw en gul; 2 leng; 15 haai; 1865 kool vis 19 diversen. Prijzen per kilogrom in guldens: heilbot 4.30-4.25; gr. tong 2.10-1.85; grm. tong 2.15-1.72; kim. tong 2.46-1.59; kl. tong I 3.34-3.26; kl. tong II 3.40-3.33; tarbot I 4.90-4.30; zalm 6.70. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 176- 81; gr. koolvis zw. 66-37.50; gr. leng 46. Per 50 kilogram: Ttrbot II 144: gr. schol, grm. schol en kim. schol 40-37; kl. schol II 32-18; verse haring 32-24; makreel 38.40- 11.50 gr. schelvis 46-30; grm. schelvis 28- 26; kim. schelvis 35-24; kl. schelvis I 37-23; kl. schelvis II 38-30; wijting 35-12; gr. gul 29-22; mid. gul 24-17; kl. gul 20-17; kl. haai 35-28; kl. koolvis zw. 18-15; kl. koolvis wit 26. Besommingen in guldens: KW 217 - 9180; 225 - 4510; 212 - 4240; 164 - 11.540; 153 - 5080; 165 - 10.900; 196 - 3680; 117 - 5340; IJm. 36. IJMUIDEN. Vanmorgen zijn in IJmuiden in totaal 1639 kisten vis, 4000 kilogram tong en 100 stuks stijve kabel jauw aangevoerd door 12 vaartuigen. Bij die aanvoer waren 125 kisten schelvis. 25 kleine kisten schelvis, 5 wijting, 170 klei ne kisten wijting, 420 gul en kabeljauw, 780 koolvis, 120 kleine kisten haring, 65 makreel, 620 kleine kisten makreel. 45 haai. 110 schol, 65 varia. Prijzen per kilogram in guldens: heil bot 4,70-2,50; tarbot 5,80-5,00; grote tong 2,56-2,34; grootmiddel tong 2,72-2,37; kleinmiddel tong 3,23-2,73; tong I 4,15- 3,73; tong II 3,77-3,60; zalm 7,00. Prijzen per kilogram in guldens :heilbot beljauw 98-76, middel 96-76, grote kool vis 60-50, middel koolvis 42-37,50. Per 10 stuks: grote kabeljauw 74-68. middel 64- 38. Per 50 kilogram: grote schelvis 45-40, middel 43-21, kleinmiddel 41-25, schelvis I 45-37, schelvis II 49-31, kabeljauw I 49-22, kabeljauw II 35-20, kabeljauw III 30-17, koolvis I 15, koolvis II 15, grove schol 54-50, schol II 48-30, schol III 35- 26, schar 32, poontjes 13-2, haai 27-22, wijting gestript 45-30, wijting dicht 23, tarbot 150, kleine heilbot 86-84, schar- tong 30. Scheveningen Hier bestond de aanvoer uit 30 wijting, 30 gul en kabeljauw, 400 schol en 4000 kilogram tong. Urk Maandag zijn door 10 vaartuigen aan gevoerd 33074 kilogram tong, 1302 tar bot, 361 griet, 8000 schol, 4000 kabeljauw, 250 wijting. 100 schar, 110 ponen. Prijzen per kilogram: tong 1.96-3,54; tarbot 1.66-4,89; griet 70-85; schol 0.30- 0,67; kabeljauw 0,46-0,86; wijting 0,90- 0L95; schar 0,70-0,78; ponen 0,50-0,59. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 14886

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5