Bondscoach Middelink met een matige ploeg naar kleine Tour Gebrek aan klasse demonstreerde zich in een te lichte Olympia's Tour GRATIS van Gé Peters oppermachtig Jimenez klom sterk en staat nu derde in Giro Leen de Groot met de ploeg Olympia's Tour in cijfers Een nieuwe sigaret met een nieuwe smaak. 25 Roxy Special sigaretten, stuk voor stuk van ongekend kaliber. In knalgoed pakje f 1.50. DONDERDAG 30 MEI 1968 23 TEL. 11750 Hans Rombouts Rijnders wil weg bij NAC Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Na afloop van Olympia's Tour maakte een bijna aangeslagen bondscoach Joop Midde link de ploeg bekend, die hij meeneemt naar de Tour de l'Avenir. Aangeslagenomdat Olympia's Tour nog eens uiterst duidelijk heeft gemaakt, dat we geen sterke ff ploeg meer op de been kunnen brengen. Dat zal duide- lijk zijn als we de namen noemen: Pijnen (die zo goed als zeker niet zal starten, omdat hij last heeft van een achillespeesblessure), De Groot (wel een goede troef, maar met net nadeeldat hij een matig klimmer is), Zoetemelk („ik reed geen meter in Olympia's Tour") Krekels (met luisterend naar goede raad), Frijters (die slechts één keer zijn klasse toonde), Rentmeester („ik kreeg een verschrikkelijke inzinking in de voorlaatste etappe Ik miste alle kracht"), Van Vught (volgens zijn Middelink: somber pesten'd ploegleider Gé Peters nog de grote inhoud missend voor een langdurig sloopwerk in een zware etappekoers als de kleine Tour) en Wim Prinsen. De laatste twee zijn de twee „klimtroeven" van Middelink in de Tour de l'Avenir. Over Van Vught zegt Middelink: „het tempo van de kleine Tour ligt aanmerkelijk lager dan in Olympia's Tour. Dat zal de jonge Boxtelnaar beter liggen". Middelink heeft de reserves voor de Avenir- ploeg nog niet aangewezen. Van zijn voorlopige selectie zijn Cor Baars, Harry Jansen, Herman Hoogzaad en Ger Harings dus afgevallen. Als Pijnen niet start zal hij uit dit kwartet waarschijnlijk wel de invaller kiezen. Tot slot de plaatsing van de Avenir-renners in Olym pia's Tour: De Groot (1), Van Vught (6), Rentmeester (9), Krekels (15), Prinsen (18), Zoetemelk (24), Frijters (34). Eén telefoontje en wij sturen u gratis een folder over ons betalingssysteem. Dames-, heren- en kinderkleding H.K.C. - Jansstraat 53 - Haarlem Het werd een triomfdag voor de Cabal- lero's, want zij hielden ook de eerste plaats van het ploegenklassement in han den. Terecht kon de ploeg achter de ploeg: leider Gé Peters, manager Frans v. d. Ende, de mecaniciëns John Krijnen en Ton Hofland en de soigneurs Flens Koek en Sjeng Collard, delen in de glorie. Het was een beloning voor het door som mige becritiseerde beleid waarom wordt er niet meer publiciteit uitgehaald en waarom is men soms niet hard ge noeg voor de coureurs? Leen de Groot is een typische Caballero-renner: een be scheiden, rustige sportjongen, zonder de drukte van de vedette. Wellicht daarom voorspellen verscheidenen hem geen grootse toekomst als prof, wanneer hij vol gend jaar overstapt naar de rangen van de professionele Caballero's. Hoe dan ook, het is een feit, dat de 22-jarige Leen de Groot, voor halve dagen schilder „ik heb eindelijk een sportieve baas gevonden die me een halve dag de gelegenheid wil geven om te trainen" al zijn concur renten ver in de schaduw heeft gezet. Bleken de andeyen van alle aanvalslust en kracht gespeende renners, De Groot was de baas van het peloton en regeerde met straffe hand, nadat hij de beslis- Laatste etappe: 1. Janbroers (Olympia) 4.14.19 (met bon. 4.14.04); 2. Zantlngh (Vre- destein) z.t. (met bon. 4.14.09); 3. Van Vught (Caballero) z.t. (met bon. 4.14.14); 4. Duy- ker (Peugeot); 5. Bogers (Sport '68); 6. Prinsen (Vredestein); 7. Deelen (Batavus), allen in dezelfde tijd als Janbroers; 8. Jan sen (Vredestein); 9. Douma (Batavus); 10. Krekels (Ovisi; 11. Bravenboer (Kroon); 12. Cornelisse (Olympia); 13. Wilczek (Polen); 14. Nieuwkamp (Amstel); 15. Leunis (Flan- dria); 16. Groen (Batavus); 17. Brouns (Flandria); 18. Hansen (Den.); 19. Gazda (Polen); 20. Oversen (Den.); 37. De Groot (Caballero); 41. Serpenti (Peugeot); 46. Snij der (Caballero); 54. Pennings (Vredestein); 60. Baars (Caballero); 64. Balk (Vredestein) allen z.t. Algemeen klassement: 1. De Groot (Ca ballero) 22.29.32; 2. Bakker (Kroon) 22.30.11; 3. Hoogerheide (Sport '68) 22.30.15; 4. Holst (Peugeot) 22.30.37; 5. Legierse (Batavus) 22.30.38; 6. Van Vught (Caballero) 22.30.45; 7. Gerrits (Smiths) 22.30.49; 8. Van Katwijk (Amstel) 22.31.04; 9. Rentmeester (Smiths) 22.31.05; 10. v. d. Leeuw (Ovis) 22.31.35; 11. v .d. Kruys (Kroon) 22.31.43; 12. De Koning (Amstel) 22.31.45; 13. Deelen (Batavus) 22.32.14; 14. Jansen (Vredestein) 22.32.26; 15. Krekels (Ovis) 22.32.40; 16. Serpenti (Peu geot) 22.33.11; 17. Riem (Olympia) 22.33.18; 18. Prinsen (Vredestein) 22.33.25; 19. Snijder (Caballero) 22.33.25; 20. Leferink (militair team) 22.33.49; 33. Duyker (Peugeot) 22.37.17; 39. Baars (Caballero) 22.38.44; 59. Pennings (Vredestein) 22.53.07; 66. Balk (Vredestein) 22.57.30. Puntenklassement: 1. Krekels 74 pnt.; 2. Jansen 72 pnt.; 3. Gerrits 60 pnt.; 4. De Groot 58 pnt.; 5. Nieuwkamp 57 pnt. Dagploegenklassement1. Vredestein 12.43.43; 2. Batavus 12.44.29; 3. Olympia z.t.; 4. Sport '68 z.t.; 5. Caballero z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Caballero 67.21.53; 2. Batavus 67.22.28; 3. Amstel 67.26.04; 4. Smiths/Acifit 67.26.31; 5. Kroon 67.26.50. sende ontsnapping op zaterdag van Waalwijk naar Heerlen zelf volledig had gemaakt en geregeld (hij won die etappe ook als een krachtfiguur). Men mag De Groot niet verwijten, dat hij het na zaterdag niet al te moeilijk heeft gehad. Hij heeft in feite niet de kans gehad om te bewijzen, dat hij ook de grootste en heftigste offensieven het hoofd kan bieden. Na hem komt gewoon de „klasseloosheid" van onze huidige amateurs, nu Pijnen was uitgeschakeld en Fedor den Hertog weer wegzakt in de tragische zuiging, weg van de top. Den Hertog kwam op de laatste dag niet meer in actie. Hij had last van een schouder blessure. Het zal heel wat moeite kosten om echt goed terug te komen. Middelink gaf het ten overvloede nog eens toe: „we hebben geen amateurs meer, die inter nationaal meetellen". De enige we meld den het reeds die hem op prettige wijze had verrast was Van der Kruys. Op de nummer twee van het eindklas sement, de vierentwintigjarige Nanno Bakker hoeft men niet te rekenen. Hij ziet trouwens ook niets in een groei van zijn wielercarrière naar een professionele status. „Als ik het zo eens bekijk, zie ik, dat er maar weinig goede amateurs bij de profs slagen. Ik heb de zekerheid, dat ik op de boerderij van mijn vader een goede boterham heb. Als prof twijfel ik daaraan". Bakker, die nog in de laat ste etappe gevallen is, kon dank zij het Tino Tabak, de Nieuwzeelandse Neder lander, beëindigde Olympia's Tour in de ambulancewagen. Hij kwam, toen de kop groep, waarin hij had gezeten, was inge lopen, tegen een boom terecht. „Vechter- tje" Roel Snijder ging ook tegen de grond, maar hij kon doorrijden. Tabak moest in de ambulance naar een zieken huis, maar het was gelukkig niet ernstig. goede teamwerk van zijn ploeg, geïnspi reerd door Hein „Tarzan" van Breenen, weer bijkomen, dankzij ook op dat mo ment de steun van de Amstelrenner De Koning, die ook een lekke band had, en Nieuwkamp-helper van De Koning. Voor de goede orde: Nanno Bakker is een Am- stel-renner, maar hij werd door zijn ploegleider Herman Krott niet sterk ge noeg gevonden voor Olympia's Tour. Pas op het laatste moment kon de renner uit de Wieringerwaard zeker zijn van zijn plaats, toen Kroon sponsor werd van een ploeg, waaraan Bakker uitgeleend werd. En Bakker eindigde als tweede.De beste officiële Amstelrenner was Jan van Katwijk (achtste). Er is zeer hard gereden in deze Olym pia's Tour. Zo lag het gemiddelde van het eerste uur gisteren op 45 km per uur. Die hoge snelheid betekent, dat practisch alle amateurs van dit moment dat hoge tempo wel kunnen bijbenen. Het betekent zeker ook, dat deze Olympia's Tour veel te (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Twee keer raakte Leen de Groot in de laatste etappe van Olympia's Tour even licht in paniek „tja, je kunt toch nooit weten, nietwaar" Twee keer kwam zijn leiderstrui heel even in gevaar of laten we liever zeggen was de kans daarop aanwezig. De eerste keer moesten de Caballero's alle krachten bundelen, toen Frits Hoogerheide, op 43 secon den achter De Groot, na 70 km een poging waagde (Caballero Van Vught was bij een tempo-opdrijving weggeraakt) om voor een overrompeling te zorgen. Maar Van Vught en Snijder toonden zich ware cipiers en Hoo gerheide legde na vijftien kilometers de handen op het stuur. Leen de Groot glimlachte en bleef het parool uitvaardigen: „het tempo hoog, jongens, het tempo hoog". Niettemin kon het gebeuren, dat Koeken een lange solo kon maken. En niettemin kon het ook gebeuren, dat de „man uit het niets", Nanno Bakker, die op een halve minuut van De Groot op de tweede plaats stond, een coup voorbereidde en die ook probeerde waar te maken. Hij greep een voorsprong van enkele tientallen meters, samen met Frijters. De Groot werd weer even wit om de neus. Hij kromde de schouders en vloog naar het tweetal toe. Daarna dan gaven de kanshebbers zich over en kon De Groot, die een kopgroepje met de etappewinnaar Jan Broers rustig liet gaan, omdat er geen gevaar meer van te duchten was, zich prepareren op de uitgebreide huldiging in de Van Swindenstraat, een haastige huldiging, omdat iedereen zich ijlings naar de t.v.-buizen spoedde voor het Europa-Cupgevecht. licht is geweest. Vorig jaar al werd er geklaagd, dat het parcours veel te goed (gladde wegén) en te gemakkelijk (geen stevige hellingen of de krachten wegbij tende stukken weg) was. Er zou wat aan gedaan worden. Men nam weer een heu- velparcours op in de route. Maar dat bleek niet goed in elkaar te steken en het was bovendien te kort. Gevolg :weer een te vlakke koers. Men heeft weer toegezegd aan een zwaarder parcours te gaan werken (zoals onder andere dat van de Omloop van de Baronie) en een langere tijdrit te creëren. Over een samenwerking met de organi satoren van de ronde van België wordt niet meer gesproken. En juist daar zit een redding van Olympia's Tour. We den ken aan een Ardennen-etappe. We denken aan de nijdige heuvels in het Vlaamse land. Men komt met bezwaren aandragen van financiering en wat dan ook. Maar als men er niet echt serieus iets aan gaat doen, verliest Olympia's Tour nog meer aan waarde. Het zou dan in de toekomst ook wel eens afgelopen kun nen zijn. Dat zou een spijtige ontwikkeling zijn, juist nu men de modernisering van alle zaken rond de organisatie ter hand heeft genomen. Een modernisering, die uit geldgebrek zegt men niet volledig goed kon worden doorgevoerd, zoals bij de Tour, die door de slechte ontvangst- apparatuur, een volledige flop werd. Men zal de zaken bij Olympia's Tour profes sioneler moeten aanpakken. Het groeit de organisatie boven het hoofd. Niettemin natuurlijk toch alle waardering voor het organiseren van dit enige grote wielereve- nement in Nederland. LAC DE CALDONAZZO. De Span jaard Julio Jimenez heeft gisteren de eerste bergetappe van de ronde van Ita lië, de negende rit van Brescia naar Lac de Caldonazzo (210 km) gewonnen. Jime nez had een voorsprong van twee minu ten en drie seconden op de leider in het algemeen klassement, de Italiaan Mi chelle Dancelli die de sprint won van een groepje favorieten met Gimondi (der de), Merckx (vierde) en Adorni (vijfde). Onze landgenoot Cees Haast, na het uit vallen van Bart Zoet de enige Nederlan der in de Giro, eindigde op de 42e plaats met een achterstand van ruim 17 minu ten. Jimenez, tweede in de ronde van Frankrijk van vorig jaar, toonde zich de beste klimmer op de 1650 meter hoge „Monte Bondonne". Het algemeen klassement is: 1. Dan celli (Italië) 44.04.12, 2. Merckx (België) op 1.47, 3. Jimenez (Spanje) op 2.50. 4. Zilioli (Italië) op 3.43, 5. Adorni (Italië) op 4.17, 6. Gimondi (Italië) op 4.52. 7. Vahneste (België) op 6.27, 8. Motta (Ita lië);; op 8.08, 9. Balmanion (Italië) op 9.06, 10. Gabica (Spanje) op 11.31. ADVERTENTIE BREDA De 20-jarige Nico Rijnders, middenveldspeler van NAC en het Neder lands militaire elftal, zal zich op de trans ferlij st laten zetten. ADVERTENTIE 25 Roxy Special, een nieuwe creatie, een nieuw American blend van goeden huize van Roxy, heen de Groot

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 23