In Amsterdam blijft het bij „PARIJSJE Fabriek geeft uitkering na brugramp Curasao Agenda voor Haarlem en de IJmond Studentenactie universitaire kermis (jCort en bondig" Jordaan zoekt vermist kind Geen openbaar gesprek van ministers met NSR Subsidie 30 omhoog Fa. B. ENGELENBERG 1 SI sl \i Hakenkruisen op Duits consulaat Meyers Vereniging en NVSH gaan samenwerken Meningitisgeval in Amsterdam Aansprakelijkheid nog in onderzoek Vragen over asiel in Groningen Aantal woonwagens verminderd Grensovergangen langer open Droog weer „Van Ouds 't Roomhuys" DONDERDAG 30 MEI 1968 Gemor Eindbeslissing In Amsterdam Voorzieningen voor studenten Restaurant Gedetineerden zouden zijn mishandeld Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN 1 REDUCEERVENTIELEN Pinksteren! Feestelijke start van de Zomermaand Volop bloemen. Laten we 't vieren. Met boeketten vol kleur. Want... met bloemen ist altijd een beetje feest! (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het blijft kwakke len met de studentenprotesten in Am sterdam. Na de duidelijk tussen aanha lingstekens te plaatsen „bezetting" van de aula van de universiteit, vorige week onder aanvoering van buitenlandse stu dentenleiders, is het ondanks alle inspan ningen van voormannen van de Stude- tenvakbeweging en de ASVA ook gisteren gebleven bij niet zeer geslaagde pogingen om het „revolutionaire" vuur aan te wak keren. Het was slechts „Parijsje spelen". Bur gemeester Samkalden en wethouder Koets (Onderwijs), president-curator en curator van de universiteit, moesten er zelf aan te pas komen om gistermiddag tegen vijf uur enig leven te brengen in hun „universitaire kermis" die sinds het middaguur draaide in de centrale hal van de universiteitsgebouwen in de Oudeman- huispoort. De „universitaire kermis" was bedoeld als protest tegen het rapport-Maris en als actie voor grotere inspraak van studenten in universitaire aangelegenheden. De ASVA had toestemming gevraagd en ge kregen de centrale hal voor dit doel te gebruiken. Slechts honderd tot tweehonderd van de 15.000 aan de universiteit van Amster dam ingeschreven studenten toonden, toen het gebeuren begon, enige belang stelling. Met enkele hoogleraren en leden van de wetenschappelijke staf praatte men wat over hervormingen van het uni versitaire onderwijs. Ondertussen legde in de gebouwen aan de Oudemanhuispoort een belangrijk deel van de 2600 studenten, die gisteren op moesten komen, tentamens af. De demon strerende studenten stelden ook pogingen in het werk de hoogleraren het geven van college te verhinderen, door in de collegezalen tot een discussie over her vormingen op te roepen. Een van de weinig colleges die nog op het programma stonden het is examen tijd en volgende week beginnen de uni versitaire vakanties was een college over internationaal recht van prof. mr. Chr. J. Enschede. De gang van zaken daar was kenmerkend voor het gehele gebeuren. Nadat de hoogleraar, voorzit ter van de commissie die een onderzoek heeft ingesteld naar de ongeregeldheden in Amsterdam, het voornemen had geuit Belediging Johnson. Tegen drie redactie leden en een vaste medewerker van het studentenblad „Pharetra" van de stu dentenraad der vrije universiteit in Amsterdam heeft de officier van Justi- *tie bij de Amsterdamse rechtbank woens dag een boete van 100 geëist. De officier achtte bewezen dat de studen ten zich hebben schuldig gemaakt aan een overigens mislukte poging tot uitlokking van anderen tot opzettelijke belediging van het hoofd van een be vriende staat, te weten president John son, en voorts een poging tot versprei ding van een voor Johnson beledigend geschrift. Abbé Gantois overleden. In Rijssel is op 64 jarige leeftijd overleden abbé Jean- Marie Gantois. Hij was priester van de universiteitswij k Lille-en-Flandres. Hij was de leidsman van de Nederlandse beweging in Noord-Frankrijk en van de regionalistische beweging. Vier maanden voor man. De rechtbang in Leeuwarden heeft woensdag een 26-jari- ge tegelzetter uit Leeuwarden die in de nacht van 5 op 6 april zijn echtgenote in een gracht gooide veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Geld geroofd. Twee ongeveer 30-jarige mannen, vermoedelijk buitenlanders, hebben woensdag uit de kassa-lade van een drogisterij in Amsterdam ruim f 180 weggegrist. Zij verdwenen in een auto, waarvan het nummer niet kon worden genoteerd. Verkeersopvoeding. In overleg met de of ficier van Justitie heeft de Dordrechtse politie besloten voortaan ook speciale tiener processenverbaal te maken. In Dordrecht kent men reeds het jeugd procesverbaal voor verkeerszondaars van tussen 12 en 16 jaar. De voor een verkeersovertreding bekeurde tieners (van 16-18 jaar) moeten op het bureau twee verkeerslessen volgen. Het jeugd procesverbaal houdt één verplichte ver- keersles in. Met ingang van september zal eens per week aan de gedetineerden in het huis van Bewaring verkeersles worden gegeven. Studiehulp. Het Nederlands Studenten Sa natorium, wiens voornaamste activiteit na de verkoop van het sanatoriumge bouw in Laren eind 1964 de studiehulp is aan alle soorten gehandicapte en langdurig zieken, heeft in 1967 aan 154 personen studiehulp verleend. In 1963 waren dat er 63 en in 1965 111, aldus het orgaan van het N.S.S. „Binding". Hasjiesj. De Utrechtse politie heeft woens dag na een tip een 19-jarige Utrechtse beeldhouwer aangehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van een klein blokje hasjiesj. Kind omgekomen. Het 5-jarige meisje J. M. Hin uit de buurtschap Spang op Texel is woensdag van een door haar 16-jarige broer bestuurder trekker ge vallen en onder de hooischudder ge raakt, die door de tractor werd voort getrokken. Het kind was op slag dood. zijn college normaal te willen geven en „zijn" studenten daarmee hadden inge stemd, verdwenen de demonstranten ijlings naar elders. Wel gelukte het een schriftelijk exa men sociologie, waaraan zich 's middags om drie uur ongeveer tweehonderd stu denten moesten onderwerpen, uitgesteld te krijgen. Flink gemor onder de voor standers van het afleggen van het exa men was het gevolg. Tot de komst van burgemeester Sam kalden en wethouder Koets bleef het in middels ih de centrale hal van de univer siteit vrij rustig. Niet zodra waren zij daar of het aantal studenten, dat gegroeid was tot ongeveer driehonderd, verdubbel de. Dr. Koets zei onder meer: „Ook ik ben niet voor het rapport-Maris. Dat is ech ter niet het probleem. Het probleem waarvoor wij staan, is democratisering van het universitaire onderwijs en in spraak van de studenten te combineren met een efficiënt beheer." Dr. Samkalden, die zich als voorzitter van het college van curatoren niet kon veroorloven een persoonlijke mening te geven, zei wel, dat het college van cura toren zich beraadt over de vraag hoe het rapport-Maris gewijzigd moet worden. Verder betoogde hij dat de uiteindelij ke beslissing niet aan de Academische Raad is, maar aan het parlement. Hij wees erop dat de studenten langs demo cratische weg vertegenwoordiging in de Nederlandse Studentenraad, die door de Academische Raad over het rapport- Maris gehoord zal worden inspraak hebben. De studenten beantwoordden deze op merkingen met kreten, die een zinvolle discussie onmogelijk maakten. Daarna won de eetlust het van de drang tot praten over hervormingen. Gisteravond kwamen opnieuw enkele tientallen studenten in de centrale hal bijeen. Het bleef echter rustig. AMSTERDAM Een groep van naar schatting 60 jongeren heeft woensdagnacht omstreeks half twee een korte betoging bij het Westduitse consulaat in Amster dam in de De Lairessestraat gehouden. De jongelui, die met rode verf enkele hakenkruisen en „Viva Dutschke" op de rolluiken van het gebouw kalkten, werden door manschappen van de mobiele eenheid verspreid. Er werden geen arrestaties ver richt. Burgemeester Samkalden spreekt in de hal van de universiteit in de Oudemanhuispoort. AMSTERDAM Een veertigtal politie mannen heeft woensdagavond en een groot deel van de nacht samen met buurtbewo ners en toevallige voorbijgangers te ver geefs de Amsterdamse Jordaan uitgekamd op zoek naar de vierjarige Hendrik Kers berger, die sinds woensdagmiddag vier uur wordt vermist. Het kind, dat op de Wes terkade woont, werd voor het laatst bij de Egelantiersgracht gezien. In verband met de verdwijning kregen de surveillance-wagens opdracht, uit te kijken naai een grijze Renault Dauphine. De politie was getipt dat woensdagavond omstreeks half twaalf een jongetje, dat aan het signalement van Hendrik zou vol doen, op de Brouwersgracht in een derge lijke wagen zou zijn gestapt, samen met een ongeveer twaalfjarig meisje. De auto, met een man aan het stuur, was daarna weggereden en later nogmaals gezien op de Lindengracht. (Van onze correspondent) UTRECHT. De Dr. F. S. Meyers Ver eniging gaat samenwerken met de NVSH om hulp te verlenen aan mensen met seksuele moeilijkheden, die „og niet met de justitie in aanraking zijn geweest, maar wel chronisch gevaar lopen dat dit zal gebeuren. De Utrechtse Meyers Vereniging, een reclasseringsinstelling voor geestelijk ge stoorde delinquenten, zou haar kennis van zaken en methode van benadering inbrengen. De NVSH die bezig is met plannen voor structuurwijziging zou de hulp kunnen inpassen in haar hele werk dat meer bij de tijd wordt gemaakt. Het initiatief is woensdag naar voren gebracht op een studiedag in Urecht van De Meyers Vereniging, die was voorbe reid in samenwerking met de Nederland se Vereniging voor Seksuele Hervorming en het criminologisch instituut in Utrecht DEN HAAG. De voorzitter van de Nederlandse Studentenraad (NSR). de heer E. J. Bomhoff, is woensdagavond na een gesprek op het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen naar huis gegaan met de wetenschap, dat premier De Jong en minister Veringa graag een gesprek met vertegenwoordigers van de Neder landse studenten hebben, maar geen openbaar gesprek. Op het ministerie werd woensdag over eenstemming bereikt over de datum: za terdag 8 juni in het universiteitshuis in Utrecht. Ook werd een agenda opgesteld waarmee de NSR-voorzitter akkoord kon gaan. Desgevraagd zei de heer Bomhoff op het ministerie geen argumenten te heb ben vernomen tegen de openbaarheid. De heer Bomhoff noemde het bijna pot sierlijk als een gesprek met tachtig per sonen een besloten vergadering wordt genoemd. Op de agenda staat: medezeg genschap van de studenten inzake: 1. het bestuur van de universiteiten en hoge scholen, 2. de organisatie van de studen tenvoorzieningen, en 3. de programma's voor onderwijs en onderzoek. UTRECHT. De subsidies voor stu dentenvoorzieningen worden voor het ko mende studiejaar verhoogd met dertig gulden per student. Deze extra-gelden zullen worden aan gewend voor de cultuur en het vormings werk, voor de reorganisatie van de we- tensch-^neHike aanpak van de studen tenvoorzieningen, en voor de gezond heidszorg. Dit is woensdag door mr. J. H. des Tombe, vooy'Her van de Utrechtse be- leidsraad voor studentenvoorzieningen, meegedeeld op een vergadering van deze raad. AMSTERDAM. Op last van de Am sterdamse officier van justitie, mr. H. E van Renesse, is sectie verricht op het stoffelijk overschot van een 22-jarige ambtenaar, waarbij is gebleken dat epi demische meningitis (hersenvliesontste king) de meest waarschijnlijke doodsoor zaak is geweest. Aan ieder die met de ambtenaar, die onverwacht in de nacht van zondag op maandag op zijn huurka mer in een woning aan de Martelaars gracht overleed, in contact is geweest, is verzocht zich in verbinding te stellen met zijn huisarts. ADVERTENTIE Vrijdag 31 mei '68 Speciale Heilbotdag Bloemendaalseweg 271 - Overveen Verse Heilbot in de roomboter ge bakken met nieuwe aard. en ge mengde salade of Gekookte verse Heilbot met Hollan- daisesaus verse worteltjes en nieu we aard. of Gekookte verse Heilbpt met witte wijnsaus garnalen, tomaat, appel en champignons, puree en komkom mersalade Reserveer nu reeds Uw tafel (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de nabestaanden van de slachtoffers van de brugramp op Curacao is een bedrag van 400.000 gulden DEN HAAG In schriftelijke vragen aan minister Polak (Justitie) dringt mej. mr. E. H. Haars (C.H.U.) aan op een diep gaand onderzoek naar uitlatingen op de zitting van de Utrechtse rechtbank van dinsdag over de behandeling in het rijks- asiel „De Mesdag-stichting" te Groningen. Een Amsterdamse advocate, als getuige in een strafzaak gehoord, heeft meege deeld, dat zij een onderzoek instelt naar de toestanden in dit asiel. Daar zouden verpleegden zijn mishandeld. Mej. Haars vraagt of klachten zijn ingekomen van ter beschikking gestelde gedetineerden in Groningen over de verplegingsmethoden in dat rijksasiel. UTRECHT Het aantal bewoonde woonwagens is sinds eind 1965 verminderd van 9249 tot 9057 twee jaar later. De zi geuners vormen met 117 woonwagens (twee jaar geleden 133) een heel kleine minderheid. De kermisexploitanten bewo nen nog 532 woonwagens, 22 meer dan twee jaar geleden. Deze cijfers werden woensdag verstrekt ter gelegenheid van een persbezoek aan enkele woonwagencentra, dat het ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk op touw had gezet in verband met de woonwagendag, die vandaag in Utrecht is gehouden. Het leeuwedeel van de woonwagenbe woners blijkt niet meer rond te trekken. De zigeuners zouden een vaste stand plaats prefereren. Wel is er een categorie die rondtrekt met een caravan, maar de woonwagen in het kamp laat staan. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Duitsland zal ingaande 15 juni bij vijf grensovergangen de uren van openstelling voor het handelsverkeer aanmerkelijk verruimen. Dat deelt staats secretaris Grapperhaus (Financiën) mee als antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid drs. H. A. C. M. Notenboom (KVP). De grensovergang Nieuwe Schans-Bun- derneuland zal open zijn van 6 tot 22 uur en het hele etmaal voor TIR-vervoer. Die zelfde uren gelden voor Glanerbrug-Gla- nerbrücke. Voor alle verkeer blijft de grensovergang Bergh-autoweg-El ten-Auto bahn dag en nacht open. Van 7 tot 24 uur (Het hele etmaal voor TIR-vervoer) is de overgang bij Beek (Ubbergen)-Wyler en van 6 tot 22 uur de grensovergang Maal- broek-Elmpt open. Staatssecretaris Grappenhaus werkt verder op, dat dan één overgang Neder lands-Duitse grens voor alle verkeer dag en nacht open zal zijn, één tot 24 uur, acht grensovergangen tot 22 uur en drie tot 21 uur. Voor TIR-vervoer zullen dan zeven grensovergangen 24 uur open zijn, twee tot 22 uur, vijf tot 21 uur en één tot 01 uur. Een en ander is het resultaat van na der overleg van de staatssecretaris met zijn Westduitse ambtgenoot. Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein), vrijdag, 20.15 u.: Concert door Die Haer- lemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Solist Willem Noske (viool). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Slippers", blij spel van Alan Ayckbourn. Regie: Walter Kous. Vrijdag, 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?" van Christopher Hampton. Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Goldfoot en zijn Bikini-girls", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Ont roerend goed" a.l. Vrijdag, 23.30 u.: „Adios Gringo", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Flint vecht met vrouwen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", al. Vrijdag, 23.30 u.: „Mata Hari", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Point Blank", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verplichte liefde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het bed en het fatsoen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy".' Vleeshal en Vishal (Gr. Markt): „Wer ken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden, en textielplas- tieken van 33 kunstenaars- Dagelijks 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie' van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Henk Ames. Maandag tot en met vrijdag van 20-22 u. en donder dag, zaterdag en zondag ook van 13-17 u. Tot en met 31 mei. Van vrijdag 31 mei, 19 u. tot zaterdag 1 juni 19 u.: Expositie van werk van Theo Layck, Jan Honcoop, Berend Posman, Jan van Wensveen, Si mon Busé, Piet van Heerden en Jaap Dommissen. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaasse en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot 8 juni. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewasen. Woensdag van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. DIVERSEN Waag taveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandag, 20 u.: Litteraire avond. Vrijdag 20 u.: Verkiezing Miss Pinksterblom. Raadhuis Bennebroek, vandaag, 18 u.: Gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 30 MEI City Theater, 20 u.: „De twaalf ver oordeelden". VRIJDAG 31 MEI City Theater, 20 u.: „De twaalf veroor deelden". Stadsschouwburg, 20 u.: „Samen uit, samen thuis". Felison, Heidestraat 45, 20 u.: Opening expositie werken van Auguste Manche. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 30 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De roekelozen" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor een handvol diamanten". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van JOS STAM, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. VRIJDAG 31 MEI „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: roekelozen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor een hand vol diamanten". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van JOS STAM, geopend van 9-12 30 en 13 30-18 uur. Micro-Theater, Huize Scheybeeck, 20.30 u.: „Huize Avondrood", door het Utrechts Studententoneel. VRIJDAG 31 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Fantömas contra Scotland Yard". ADVERTENTIE Docistraat J9 Haarlem Tel. 1J7J2 I Anlllliaans courant vrijgekomen. Dit be drag is ter beschikking gesteld door de Pletterjj Enthoven in Delft. Het doel is de inkomensvermindering in de gezinnen van de nabestaanden tegen te gaan. De uitkeringen, die op basis van deze tegemoetkoming worden verleend, laten de vraag van aansprakelijkheid volledig buiten beschouwing en laten ieder recht onverlet op vordering tegenover degenen, die op welke grond dan ook enige verplich tingen t.o.v. de nabestaanden zal hebben. Dit is dinsdagavond in Middelburg mee gedeeld door mr. W. Offermans, juridisch adviseur verbonden aan het NVV-bureau voor arbeidsrecht te Eindhoven. Van de op 6 november vorig jaar omge komen zes Europese Nederlanders woon den er vier in de gemeente Vlissingen, één in Gorinchem en één in Werkendam Bij de brugramp aan de St. Annabaai kwamen ook negen Antillianen om. Van de 400.000 gulden Antilliaans courant gaan 240.000 gulden naar de Antilliaanse nabestaanden en 160.000 gulden naar de Nederlanders. Mr. Offermans zette uiteen, dat met het aanvaarden van deze tegemoetkoming die zowel voor de Nederlandse als de Cu- ragaose vakbond een acceptabele wordt geacht geen afsitand is gedaan van even tuele verdere aansprakelijkheidsstelling. „De aansprakelijkheidsaspecten zijn nog steeds in onderzoek", zei de heer Offer mans. „Er valt nog niets te concluderen, noch over die aansprakelijkheid, noch ovei de oorzaak van de ramp op zichzelf' ADVERTENTIE 812 DE BILT. Het KNMI deelt mee: Een krachtig hogedrukgebied bevindt zich boven de Noordzee. De kern van het hogedrukgebied ligt tussen Schotland en Zuid-Noorwegen. Boven Italië en Joego slavië bevindt zich daarentegen een la gedrukgebied, dat maar weinig van plaats verandert. Beide systemen hielden don derdag in onze omgeving een noordooste lijke stroming in stand. Hiermee werd de woensdag in de onderste niveaus nog aanwezige vochtige lucht verdreven, zo dat de hoeveelheid zonneschijn ten op zichte van woensdag toenam. In de alge mene luchtdrukverdeling komt het ko mende etmaal maar weinig verandering. De wind kan tijdelijk ruimen naar oost en voert aanhoudend vrij droge lucht aan. De middagtemperaturen zullen vrijdag ongeveer dezelfde waarden bereiken als donderdag. au mtntmum- temperaturai btnn«n- an buitenland Den Helder onbew. ono 15 12 0 Ypenburg zw. bew ono 18 10 0 Vlissingen zw. bew. _no 16 12 0 Eelde onbew. ono 17 9 0 De Bilt zw. bew. no 18 10 0 Twente onbew. no 18 7 0 Eindhoven zw. bew. no 18 10 0 Z.-Limburg zw. bew. no 17 10 0 Helsinki onbew. nno 20 7 0 Stockholm licht bew. w.st 18 5 0 Oslo zw. bew. w.st. 21 10 0 Kopenhagen onbew. n 18 8 0 Aberdeen mist zzo 14 6 0 Londen zw. bew. nno 22 11 0 Amsterdam zw. bew. o 17 11 0 Brussel zw. bew. no 19 12 0 Berlijn half bew. nno 20 10 0 Frankfort zw. bew. no 23 12 0 München regen nno 23 13 3 Züricb geh. bew. nno 20 14 5 Genève zw. bew. ono 23 15 0 Locamo regen o 25 13 1 Wenen licht bew. w.st. 25 11 0 Innsbruck regen w.st. 28 11 11 Belgrado zw. bew. ozo 25 16 0 Barcelona half bew. nnw 22 16 1 Madrid onbew. w.st. 23 10 10 Mallorca zw. bew. wnw 21 16 0 Lissabon onbew. n 27 26 0 VRIJDAG 31 MEI Zon op 4.27 uur; onder 20.49 uur. Maan op 7.14 uur; onder 0.18 uur. ZATERDAG 1 JUNI Zon op 4.26 uur; onder 20.50 uur. Maan op 8.30 uur; onder 0.47 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 4 Juni 5.4? uur. Volle maan 10 Juni 21.13 uur. Laatfte kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 lunl 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMU1DEN VRIJDAG 31 MEI Hoog watei 5.59 uur en 18.22 uur. Laag water 1.43 uur en 14.01 uur. ZATERDAG 1 JUNI Hoog water 6 38 uur en 19.02 uur. Laag water 2.19 uur en 14.41 uur. Het boog en laag watei te Zand voort li 10 tot 15 min vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2