BEWIJS WERD IN DEN HAAG GELEVERD Ilja Keizer-Laman en kan weer concurreren met Mia Gommers Geert Udding nieuwe talent op 800 meter Hockeyzege zonder glans Nederland had te veel moeite met Denemarken --- Jan Krekels in finale van ronde van Limburg sterkste Manuel Santana nam in Berlijn revanche op Okker Verhagen en Groot startten goed in Zuiderzeeregatta DCG nu alleen aan de leiding Basketbalteam werd twaalfde Carter verbeterde Europees record Haarlemmer won titel met Wade Nog één amateur in de Parij se tennisstrijd Petterson en Paternotte op transferlijst West-Duitsland klopte Engeland 14 DINSDAG 4 JUNI 1968 15 "wm. - - <;-- - ■>- «s| Van der Meulen liep 200 meter in 21 sec. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ilja Keizer-Laman is gebrand op een sportief conflict met ÏVIia Gommers. Het grote talent van 1965-1966 is terug aan de vader landse atletiektop en wenst nu de confrontatie met degene, die haar leiden de rol op de 800 meter dames heeft overgenomen. Na wedstrijden van een genre, zoals in Nederland veel te weinig voorkomt eerste pinksterdag in Den Haag is het duidelijk, Ilja Keizer, thans trainend onder leiding van haar man, heeft Mexico-allures en is zelfbewuster dan twee jaar terug, toen zij de wereldtop binnen bereik had, maar mentaal de sprong niet aan kon. Lichamelijke moeilijkheden waren mede oorzaak; die zijn in een jaar non-activiteit verholpen. De KNAU-officials vergaten haar, maar haastten zich zondag te zeggen, bij monde van voorzitter Jutte, „je hebt je kandida tuur gesteld Dat was na een 800 meter, die Ilja Keizer van kop af won. zonder enige bedreiging in de tijd van 2.06.4 en dat is al een heel eind in de richting van de 2.04.5, waarmee zij in 1966 tijdelijk afscheid nam. „Het gaat veel gemakkelijker nu. Ik had gehoopt Mia Gommers hier al te ont moeten. Nu gebeurt dat hopelijk zondag tijdens de driedistrictenwedstrijd". (Zuid, met Mia Gommers, Noord-Holland en Zuid-Holland, met Ilja Keizer). Internationale allure had zondag voorts de 400 meter van Lia Louer-Hinten. De Brabantse was met haar 54.4 in de tweede wedstrijd, waarin zij dit seizoen uitkwam ook zelf tevreden. „Zo vroeg in het seizoen moet je niet te veel wedstrijden lopen. Het duurt nog zo lang. Er is tijd genoeg voor goede prestaties, maar dit was al goed". 54.4 was tweetiende boven haar persoonlijk record. Zij is vierde op de wereldranglijst van dit seizoen tot nu toe. Lia Louer liep uitermate ontspannen in de buitenbaan, zonder bedreigd te worden. Haar belangrijkste concurrente lijkt Mieke Sterk, de momenteel alles kunnende Haarlemse, die pas het Nederlands record op de 200 meter op 23.6 bracht. „Ik wil naar Mexico. De 4 x 100 ploeg gaat zeker, dus ik moet zorgen daarbij te zijn. Maar individueel wil ik op de 400 meter starten". Dus niet op de 200 meter? „Wel nee, op de 400 meter is lekker veel con currentie. Dat vind ik machtig". Mieke Sterk kwam zondag tot een zwakke 200 me ter in 24.3. „Ik zat vast" was haar verklaring. Met de 4 x 100 meter-ploeg kwam zij twee maal in actie. De eerste keer was de combinatie Wilma v.d. Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Hilly Gan- kema duidelijk in goede doen. De wis sels klopten en de tijd was een afspiege ling van de mogelijkheden: 45.2 eentiende boven het Nederlandse record. Later op de middag waren de wissels tussen Wil ma en Mieke en tussen Truus en Hilly moeizamer, hetgeen resulteerde in 45.9. In de combinatie ontbrak Corrie Bakker, die met een verdikking in haar linker knie de strijd vanaf de kant moest vol gen. De individuele 100 meter was voor Wilma v.d. Berg in 11.9 voor Truus Hen nipman in 12.-. Marian Ackermans, waarvan de as piraties voor Mexico op de vijf kamp liggen, was tevreden met 13.69 bij het kogelstoten („op naar de 14 meter in Mexico"), maar teleurgesteld over 26.1 op de 200 meter („ik dacht laat ik maar niet te hard weggaan met al die keien, die houd ik toch niet bij. Het ge- Lia Louei 9--V' V De laatste wissel van de Nederland se damesestafetteploeg tussen Truus Hennipman (rechts) en llillie Oan- kema. meer problemen, die Udding bezig hou den. Hij heeft last van een achillespees. Met hoop op remedie daartegen heeft hij Den Haag verlaten. Udding krijgt inter- valspikes met iets hogere hak dan van de schoenen waarmee hij in zijn bosrijke om geving trainde. Dat kan een gunstige ver- De uitslagen van de internationale atle tiekwedstrijden, die in Den Haag zijn gehou den, luiden: DAMES. 100 meter: 1. Wilma v. d. Berg 11.9; 2. Truus Hennipman 12.0: 3. Anita Neill (GB) 12.2. 200 meter: 1. Mieke Sterk 24.3; 2. Maureen Tranter (GB) 24.5; 3. Galina Hermann (W.- Dld.) 24.6. 400 meter: 1. Lia Louer 54.4; 2. Hilda Sla- man 56.3; 3. Willy Wokke 56.9. 800 meter: 1. Ilja Keizer (De Spartaan) 2.06.4; 2. Tineke van Wonderen (Trias) 2.08.4; 3. Susan Taylor (GB) 2.09.1. Verspringen: 1. Ciska Jansen (Sagitta) 5.97; 2. Rola Koekoek (Ada) 5.65. Kogel: 1. Mieke Rangelrooy 14.15; 2. Corrie van Wisssenburg (DEM, Beverwjjk) HEREN. 100 meter: 1. Jaworski (Polen) 10.8; 2. De Jong 10.8; 3. Tamminga 10.9. 200 meter: 1. Borowski (Polen) 21.7; 2. Van der Meulen 21.9; 3. Tel 21.9. 1500 meter: 1. Scharn 3.48.9; 2. Van Loon 3.51.4; 3. Van Gerven (De Spartaan, Lisse) 3.52.2. 3000 meter: 1. Opdenoordt 8.16.4; 2. Smol ders (Belg) 8.16.8; 3. Deelstra 8.17.5. Kogel: 1. Komer (Polen) 18.81; 2. Decker (Belg) 16.65; 3. Van Wees 15.08 Hoogspringen: 1. Czemik (Polen) 2.00; 2. Thyssen (Belg) 1.95; 3. Kanis (Daventria) 1,90; 3. Geelen (Kimbria) 1.90. H0aix;H volg was dat ik op het laatste eind nog veel over had. Ik moet toch wel zien uit te komen op 25.2). Echtgenoot-sprinter Stan Ackermans weet waarom: „over twee weken, tegen Engeland, moet je tegen het Nederlands record aanzitten (op de vijfkamp) daarna, tegen Duits land, moet je dat verbeteren." Pas dan is Mexico binnen bereik. Voor de Nederlandse heren is uitzen ding naar de Olympische Spelen veel moeilijker te halen. Atletiekfan Paulen, die belangrijk is omdat hij directeur van het NOC is, dat over uitzending beslist, zag geen internationale verrichtingen. Wel waren er hoopgevende prestaties, de impulsen kunnen betekenen, waardoor in ternationaal aansluiting mogelijk kan worden. Zoals de 47.4 van 400 meter man Van Herpen zoals de tweede maal dat Haico Scharn op de 1500 meter onder de 3.50 kwam (nu 3.48,9) en vooral de 800 meter van nieuwkomer Geert Ud ding, die op de 800 meter voortbouwde aan een indrukwekkende reeks: 1.49.6. Deze Udding, 21 jaar oud, kweekschool leerling uit het Drentse Gieten, is de grote verrassing van het atletiekseizoen. Met 1.55.2 als beste prestatie achter zijn naam in zijn tweede atletiekseizoen 1967 rukte hij dit jaar al op naar 1.50.6 en nu in Den Haag weer 1 sec. verder. „Te vreden ben je nooit. Als ik eerst maar op 1.48.- zit. Dat is de limiet voor de Olympische Spelen. „Er zijn overigens STEIN. Op twee kilometer voor de finish van de ronde van Limburg voor amateurs waagde Joop Zoetemelk, be vreesd voor de sprintcapaciteiten van de snelle Limburger Jan Krekels, die ook tot de uit zeven man bestaande kopgroep be hoorde, zijn kans. Zoetemelk demarreerde uit alle macht en kreeg vijftig meter voorsprong. Toen echter reageerde Kre kels zelf. De sprinter bleek na meer dan 170 zware kilometers door het Lim burgse heuvelland nog voldoende kracht te hebben om Zoetemelk tot de orde te roepen. In zijn spoor trok hij Daan Holst en Leen Poortvliet mee. De rest van de kopgroep, bestaande uit Pepels, Van Straaten en Sliiper, kon het geweld, dat Zoetemelk en Krekels ontketenden niet aan en bleef achter. In de straten van Stein bleek tenslotte de krachtsinspanning van Krekels niet tevergeefs te zijn ge weest. Met royaal verschil won hij de eindsprint voor Poortvliet en Zoetemelk. Dat was de ontknoping van 'n ronde van Limburg, die begunstigd door fraai zo mers weer tienduizenden belangstellen den langs de Limburgse wegen trok. Ook ditmaal viel de beslissing in het Zuid-Lim burgse heuvelland. Op de Cauberg, die na 85 kilometer opdoemde, kwamen Leen de Groot, Cor Leunis en Kees Koeken als eersten door. Leen de Groot gaf later grifMexico toe overmoedig.geweest te zijn door zon der veel steun zo vroeg al te gaan „lo pen". Later, toen de venijnige hellingen elkaar geregeld opvolgden, rukte een groep van twintig renners zich los. Maar de heu vels dunden de groep uit. Zo begon een kopgroep van zeven renners aan de laat ste klim, die van de Snijdersberg. De uitslag was: 1. Krekels 179 kilometer in 5.17.54, 2. Poortvliet zt, 3. Zoetemelk zt., 4. Holst zt., 5. op 26 sec. Pepels, 6. Van Straalen zt., 7. Slüper zt., 8. Op 39 sec.: Harry Jansen, 9. Van Katwijk zt., 10. Gerrits zt., 13. Snijder zt., 17. De Groot zt. SOFIA. Het Nederlandse basketbal team is in het voor-Olympisch toernooi te Sofia geëindigd op de twaalfde plaats. Zondag verloren de Nederlanders met 67-77 van Finland. Maandag bleven de Grieken met 64-68 de meerdere. In de eindronde hebben zich geplaatst Polen, Tsjechoslowakije, Zuidslavië en Bulgarije Deze vier ploegen zullen strij den om de twee „open" plaatsen voor andering teweeg brengen. Udding trok zondag, nadat Wassenaar voor een snelle eerste 400. meter had gezorgd (1.54,3) Wij nand Bladt mee naar een snelle tijd 1.49.9 Bladt moest vorig seizoen door blessures verloren laten gaan. Tom Blok, van het Velser Suomi, vorig jaar nog landskampi oen. eindigde nu achteraan in 1.54.5 „Ik had beter nog niet kunnen mee doen. Ik ben pas zes weken in training." Blok had een knieblessure, waarvoor zelfs dok ter Rolink geen snelle oplossing wist. Fred van Herpen heeft last van een spierbundel onder zijn linkerknie en weet daartegen een remedie: rust. „Nou ja, dat kan natuurlijk niet. Als het nu maar warm weer is, dan heb ik geen last." Van Herpen had geluk. Zaterdag voor pinksteren kon hij langdurig in de zon toeven, zondag was het eveneens warm op de sintelbaan. Daar weerstond hij ruim de aanval van de met blessures suk kelende Rijn van der Heuvel, die na 100 meter gelijk met hem kwam na een ach terstand door baanindeling. „Hij komt al tijd snel, ik moet het hebben van de laat ste 100 meter." Van Herpen kwam tot 47.4 „Ik ben pas een keer sneller ge weest in Nederland. Drie jaar terug in Enschede, 47 sec." Hij eindigde achter de Pool Korycki (47.3). Haico Scharn is in opmars naar het 1500 meter record van Snepvangers (3.42.2). Op Hemel vaartsdag bereikte hij in zijn Uden 3.45.6, zondag kwam hij tot 3.48.9 en het ver wijt „de eerste ronde ging te langzaam". Op de 400 meter en op de 100 en 200 meter bleek nog niet dat de hoop, die voor het zenden van estafetteploegen naar de Olympische Spelen bestaat, terecht is. Op de 4 x 100 bleef de ploeg Tammin ga, Blom, De Jong en Van der Meulen respectievelijk achttiende en een sec. bo- van de nationale recordtijd van 40.0. Op de 400 meter mocht Van Herpen dan in de buurt komen van de gemiddelde 47.- sec. die wenselijk is, Van der Heuvel (48.4), Lievense (49.-) en Vellinga (48.3) bleven daar ver vanaf. Theo Reitsma TURNHOUT Chris van der Meulen (PSV) heeft op tweede pinksterdag tij dens internationale atletiekwedstrijden in het Belgische Turnhout een snelle 200 meter gelopen. De Eindhovenaar, lid van de nationale 4 x 100 meter estafetteploeg, won het nummer in de snelle tijd van 21 sec., waarmee hij slechts 0.2 sec. bo ven het Nederlandse record van zijn clubgenoot Rob Heemskerk bleef. Andere Nederlandse overwinningen kwamen op naam van Ben Lesterhuis PSV) die 1.95 m hoog sprong en Servee Wij sen (Kim bria), die 4.15 m. met de polsstok haalde. LONDEN. De Engelsman Chris Car ter heeft maandag tijdens atletiekwed strijden in het Londense White City stadi on het Europees record op de 880 yards verbeterd en gebracht op 1 min. en 47.2 sec. Het oude record staat sedert 15 juli van het vorig jaar met 1.47.3 op naam van een andere Brit, John Boulter. Om gerekend naar de 800 meter komt de prestatie van Carter neer op 1.46.4. De 18-jarige Oostduitse studente Rita Schmidt toonde zich zaterdag in 't Vassil- levski stadion van Sofia oppermachtig (pij het hoogspringen. Zij kwam tot 1.87 meter en bleef dus slechts vier centime ter onder het wereldrecord, dat sedert 16 juli 1961 op naam van de Roemeense Yolanda Balas staat. Yolanda Balas ver beterde haar record toen in het zelfde stadion. BERLIJN. Manuel Santana, de Spaanse tennismaestro heeft in Berlijn revanche genomen op Tom Okker. In de finale van het sterk bezette internationa le pinkstertoernooi versloeg hij de Ne derlander met 6-8, 6-4, 6-1, 6-2, een re vanche dus voor de nederlaag, die Okker hem toebracht tijdens het Davis Cup duel SpanjeNederland in Valencia. Sa men met zijn vaste partner Marty Ries sen verloor hij in de finale van het heren dubbelspel met 9-11, 0-6 van Santana Juan Gisbert. Maar de Haarlemmer ver overde toch nog een titel. Samen met de Britse speelster Virginia Wade won hij PARIJS. Bij de internationale ten niskampioenschappen van Frankrijk handhaafden de profs van de groep Mc Call hun suprematie. In de twee kwart eindstrijden die werden gespeeld, zege vierden de Spanjaard Andres Gimeno en de Australiër Ken Rosewall over resp. de Joegoslaaf Jovanovic 6-4, 6-0, 6-2 en de Braziliaan Koch 8-6, 6-2, 3-6, 6-3. Na deze resultaten is nog slechts één amateur in de strijd: De Roemeen Ion Tiriac, die in de kwartfinales zal uitko men tegen de als eerste geplaatste Austra liër Rod Laver. In de vierde kwarteindstrijd staan weer twee professionals tegenover elkaar: de Australiër Roy Emerson en de Ameri kaan Pancho Gonzales. De ontmoeting tussen Rosewall en Koch was verreweg de aantrekkelijkste, die de 15.000 toe schouwers maandag op Roland Garros te zien kregen. Het amateurtennis heeft wel de eerste bressen geslagen in de gelederen van het dames-professionalisme. De professionals Frangoise Durr (titelhoudster) en Rose mary Casals vielen beiden op de vierde horde van het damesenkelspel, toen het aantal deelneemsters gereduceerd werd tot acht. Elena Subirats, de 19-jarige goudharige Mexicaanse kampioene, maak te tennishistorie door als eerste amatrice in het damestennis een volledig betaalde speelster te verslaan. Zij versloeg de als vierde geplaatste Amerikaanse Rosemary Casals met 6-4, 6-3. Nauwelijks waren de gemoederen bedaard of de Australische Gail Sheriff, een 23-jarige blondine uit Sydney vloerde met machtige forehand drives Frangoise Durr, die twaalf maan den geleden het idool van het Franse tennis werd door in Parijs de titel te veroveren. De als derde geplaatste Fran gaise verloor met 6-3, 6-3. KOPENHAGEN. Het Nederlandse hockey-elftal heeft zaterdagmiddag ten aanschouwe van slechts enkele tientallen toeschouwers in Kopenhagen zijn voor- jaarsinterlandprogramma afgesloten met een overwinning, 3-1. op Denemarken De glamour ontbrak geheel aan deze overwinning, die pas in de laatste tien minuten gestalte kreeg door doelpunten van Edo Buma (uit een strafcorner) en Frans Spits, die uit een voorzet van Theo van Vroonhoven de bal hard en zuiver in het doel plaatste. Daarvoor was het al leen Hylkema gelukt een bres te schie ten in de Deense verdediging, die met versterking van nagenoeg alle overige spelers een bijna onneembare ves# vorm de. Slechts één man opereerde bij de De nen constant in de aanval: middenvoor Michael Thierry, een bekwame hockeyer met een prachtige sticktechniek. Hij vormde een voortdurende dreiging voor de Nederlandse defensie, die in de 25e minuut kansloos door hem verslagen werd, toen hij in een magnifieke rush in het centrum doorstootte en ook doel man Boks. met een overigens niet on houdbaar schot, misleidde. Daarmee kwa men de Denen geheel onverwacht aan de leiding. Het Jonge Deense elftal gerecru- teerd uit de slechts 500 hockeyers die het land telt, steunde verder geheel op zijn verdediging. Maar zes minuten later ge lukte het Hylkema met een schot hoog in de hoek uit een combinatie Buma- Spits de stand weer gelijk te trekken: 1-1. Zou daarmee de juiste weg zijn in geslagen? Het leek er nauwelijks op, toen kort voor de rust Thierry wederom de Nederlandse verdedigers zijn hielen liet zien. Weliswaar werd de Deense midden voor van een doelpunt afgehouden, maar dit geschiedde ten koste van een strafbal. Thierry zou het vonnis voltrekken, maar zijn schot werd door Boks gekeerd. Wa ren de Denen in de eerste helft zo nu en dan verrassend opgerukt, na de rust moesten zij steeds meer terug in de ver dediging. De Nederlanders bleven echter volharden in hun met vijf man op een lijn doorgevoerde aanvalsspel, waarin elk element van verrassing ontbrak. Een strafcorner de zesde zou tenslotte Nederland aan de leiding brengen. Buma schoot uit aangeven van Terlingen feil-, loos in: 1-2. Nadat Frans Spits in een rush gestuit was door Nielsen had de Amsterdammer drie minuten voor het einde toch succes. Uit een voorzet van de naar rechts afge zwenkte Van Vroonhoven stelde hij de Nederlandse overwinning definitief vei lig: 1-3. De Nederlandse bondsploeg, die zondag tegen het Deense B-elftal aantrad, won met aanzienlijk meer overtuiging. De ge wijzigde voorhoede, die van rechts naar links luidde: Frans Spits - Buma - Hyl kema - Ter Haar -Van Vroonhoven, speelde een uitstekende wedstrijd en als oefening was deze tweede ontmoeting met de Denen dan ook alleszins geslaagd. Vooral in het binnentrio vond men el kaar bijzonder goed. De Nederlandse ver dediging had het niet moeilijk tegen de matige tegenstander. De bondsploeg won met 5-0 (Hylkema scoorde'drie keer. Ter Haar twee keer). MEDEMBLIK Op het IJsselmeer bij Medemblik is met de pinksterdagen een begin gemaakt met de open Nederlandse zeilkampioenschappen die tot en met aan staande zaterdag zullen duren. Vooral voor onze Olympische geselecteerden is deze Zuiderzeeregatta bijzonder belang rijk. Zowel voor de Draken, de F.D. als de Finnjollenklasse geldt dit Nederlands kampioenschap als selectie. Na twee da gen is er nog weinig tekening in de strijd. In de Flying Dutchmanklasse staat Ben Verhagen met een eerste en derde plaats bovenaan gevolgd door de Hon gaar Gomory en de Oostduitser Cochius. Bij de Draken is het Cor Groot, die sa men met de sterke Fin Lethinen de lei ding heeft. In de Finjollenklasse is nog geen enkele favoriet aan te wijzen. De race van de eerste dag werd door het wed- strijdcomité in zijn geheel geannuleerd omdat een groot aantal voornamelijk Nederlandse finnjollen volgens de me ters van het verbond niet geheel en al aan de gestelde eisen voldeden. I n de F.D. klasse nam Ben Verhagen onmiddellijk het initiatief en na 'n goede start ging hij bij de eerste boei met ruime voorsprong rond. Gisteren toen de wind uit alle hoeken kwam, werd het meer gelukszeilen. De Hongaar Gomory greep nu de overwin ning. op de tweede plaats opnieuw ge volgd door Cochius Verhagen staat in het totaalklassement nog als eerste. In de Drakenklasse heeft Cor Groot na twee races al een flinke voorsprong op zijn grootste concurrent in de selectiewedstrijd voor de Olympische Spelen Jan Bier. Groot noteerde een tweede en een eerste plaats en heeft nu drie punten tegen Jan Bier met een vijfde en zevende 23. in de finale van het gemengd dubbel, de derde eindstrijd die hij op een dag speel de met 6-3, 2-6, 6-2 van Margaret Court- Marty Riessen (Austr.-V.S.). Santana had één ding van het treffen in Valencia geleerd: hij moest ten koste van alles zelf het tempo blijven bepalen om de veel snellere Okker, die eerder de Duitsers Meilber en Elsenbroich 'ïad ver slagen, niet in zijn spel te laten komen. Dat gelukte de veelzijdige oud-Wimble- donkampioen. In de eerste set leidde hij met 5-3, maar moest toen zijn tegenstan der voorbij laten gaan, die voor het eerst bij 7-6 de leiding overnam. De Neder lander kon op dat moment het tempo nog forceren en won de eerste set met 8-6. Ook de tweede set bood aanvankelijk gunstige perspectieven voor de Neder lander, die met imponerend spel tot 3-0 uitliep. Daarna gaf hij echter zijn kansen uit handen. Met taai verdedigen en be kwaam wisselen van tempo kwam Santa na terug en greep de set met 6-4. In de derde set viel Okker terug. Hij maakte meer fouten (1-6) en na de pauze streed hij vergeefs tegen de dreigende neder laag. Sanatana beheerste het spel vanuit het achterveld. Dezelfde taaie volharding legde Santana later in de finale van het herendubbelspel aan de dag. De Span jaarden werkten daarbij in de eerste set een achterstand van 2-5 weg, alvorens overtuigend te zegevieren. Een uitgesproken sensatie was bij de dames de 6-0, 7-5 zege in de finale van de Westduitse kampioen Helga Schultze over de vroegere Wimbledonkampioene Margaret Courth-Smith. Tevoren had de blonde Westduitse met 6-1, 6-2 gewon nen van de als eerste geplaatste Lesley Bowrey-Turner. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Zestig spelers staan op het ogenblik op de transferlijsten. Bij ADO zijn dat Pas en Villerius. Ajax zette onder andere Buys, die naar GVAV gaat, Günther de Haan en Dikstaal op de lijst. Andere spelers die van vereniging kunnen veranderen zijn Weering van Cambuur, Paulides van FC Den Bosch, Boom, Jacobs, Libregts, Ooms, Reitsma en Wijngaarde van Feijenoord, Bosschieter, Breinburg, Petterson en Van Tilburg van GVAV Van Laatum en Reitgassel van Sittardia, Kem per van Sparta; vijftien spelers van Hil versum dat teruggaat naar de amateurs en Van Egdom, Mooy, Spruit, Fokke De Jong, Dekker en Van Bergen van AZ'67. Paternotte en Muskee van Blauw Wit willen zelf van vereniging veranderen Op eigen verzoek zijn ook Jaski (de Graaf schap) .Renders (GVAV), doelman War- ringa (FC Twente) en Van Rijssel (AZ'67) op de transferlijst geplaatst. AZ'67 con tracteerde al de Hilversummer Van Eike ren. Hans Bentzon van Sparta voor wie Feijenoord en PSV belangstelling toon den blijft. De 26-jarige Spartaan teken de een contract voor drie jaar. Ook Spar- ta-trainer Coerver tekende een jaar bij (Van onze sportredactie) HAARLEM De amateur-afdelings kampioenen hebben in het pinksterweek end twee wedstrijden gespeeld. Emmen, dat tot nu toe nog geen enkel punt ge haald had, veroverde in deze dubbel de volle winst. Zaterdag werd Almania met 1-2 verslagen, maandag werd Middelburg met 5-0 het slachtoffer. Het Amsterdamse DCG behaalde drie punten. Zaterdag een 0-4 overwinning op Rheden, maandag een 1-1 gelijkspel tegen Almania. DCG kwam hierdoor alleen aan de kop, want UVS verspeelde twee pun ten. Zaterdag verloren de Leidenaren met 2-1 van Middelburg. De 4-0 zege, maan dag tegen Rheden beperkte de achter stand op DCG tot een punt. De stand is: DCG 5 3 2 0 8 13—6 UVS 5 3 117 11—3 Rheden 5 3 0 2 6 911 Emmen 5 2 0 3 4 97 Middelburg 5 2 0 3 4 613 Almania 5 0 14 1 412 HANNOVER. West-Duitsland heeft zaterdag in Hannover de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tegen Engeland met 1-0 gewonnen. Bij de rust was de stand 0-0. In de 81ste minuut werd een schot van Beckenbauer door Labone van richting veranderd, waardoor de Engelse verdediger in eigen doel schoot.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15